vlc 3.0.22-rc1 - en to eo translation catalogue (1516 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
eo: 
    Ŝutis enhavon al dosiero vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
eo: 
    Premu la ENIGO-klavo por daŭrigi...

en:  Profile Name Missing
eo: Profila nomo mankanta

en:  Volume   : %3ld%%
eo:  Laŭteco   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
eo:  Laŭteco   : ----

en:  days
eo:  tagoj

en: %i tracks
eo: %i trakoj

en: &About
eo: &Pri

en: &Advanced Controls
eo: &Altnivelaj stiriloj

en: &Advanced Open...
eo: &Altnivela malfermo...

en: &Apply
eo: &Apliki

en: &Aspect Ratio
eo: &Ekranformato

en: &Audio
eo: &Sono

en: &Cancel
eo: &Nuligi

en: &Chapter
eo: Ĉ&apitro

en: &Clear
eo: &Vakigi

en: &Close
eo: &Fermi

en: &Codec Information
eo: &Kodekaj informoj

en: &Crop
eo: Stu&co

en: &Deinterlace
eo: &Malinterplekti

en: &Deinterlace mode
eo: &Malinterplekta reĝimo

en: &Disc
eo: &Disko

en: &Effects and Filters
eo: &Efektoj kaj filtriloj

en: &Enqueue
eo: &Envicigi

en: &Faster
eo: Pli &rapida

en: &File
eo: Do&siero

en: &Fullscreen
eo: &Plenekrano

en: &Fullscreen Interface
eo: &Plenekrana interfaco

en: &Help
eo: &Helpo

en: &Hide VLC media player in taskbar
eo: &Kaŝi aŭdvidaĵan ludilon en taskopleto

en: &Increase Volume
eo: Kresk&igi laŭtecon

en: &Install
eo: &Instali

en: &Jump Forward
eo: &Salti antaŭen

en: &Media
eo: &Aŭdvidaĵoj

en: &Messages
eo: &Mesaĝoj

en: &Mute
eo: Si&lentigi

en: &Network
eo: &Reto

en: &No
eo: &Ne

en: &Open File...
eo: &Malfermi dosieron...

en: &Open Media
eo: Malfermi aŭdvidaĵ&ojn

en: &Open Multiple Files...
eo: Malfermi &plurajn dosierojn...

en: &Play
eo: &Ludi

en: &Playback
eo: &Ludado

en: &Preferences
eo: &Preferoj

en: &Program
eo: &Programo

en: &Quit
eo: &Forlasi

en: &Recheck version
eo: &Rekontroli version

en: &Renderer
eo: &Bildigilo

en: &Save
eo: Kon&servi

en: &Save as...
eo: &Konservi kiel...

en: &Search:
eo: &Serĉi:

en: &Stereo Mode
eo: &Sterea reĝimo

en: &Stop
eo: &Haltigi

en: &Stream
eo: El&sendflui

en: &Stream...
eo: El&sendflui...

en: &Track Synchronization
eo: &Traka sinkronigo

en: &Uninstall
eo: &Malinstali

en: &VLM Configuration
eo: &VLM-konfiguro

en: &View
eo: &Vido

en: &Visualizations
eo: &Muzikbildigoj

en: &Yes
eo: &Jes

en: &Zoom
eo: &Zomo

en: (default disabled)
eo: (defaŭlte malŝaltita)

en: (default enabled)
eo: (defaŭlte ŝaltita)

en: 10 bits
eo: 10 bitoj

en: 15 bits
eo: 15 bitoj

en: 16 bits
eo: 16 bitoj

en: 1:1 Original
eo: 1:1 origina

en: 1:2 Half
eo: 1:2 Duono

en: 1:4 Quarter
eo: 1:4 Kvarono

en: 1:File
eo: 1:Dosiero

en: 24 bits
eo: 24 bitoj

en: 2:1 Double
eo: 2:1 Duoblo

en: 32 bits
eo: 32 bitoj

en: 525 lines / 60 Hz
eo: 525 linioj / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
eo: 625 linioj / 50 Hz

en: 8 bits
eo: 8 bitoj

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
eo: <p>Aŭdvidaĵa ludilo VLC estas senpaga kaj malfermitkoda aŭdvidaĵa ludilo, kodilo kaj elsendfluilo farita de la voluntuloj de la <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>-komunumo.</p><p>VLC uzas ĝiajn internajn kodekojn, funkcias ĉe ĉiu populara platformo kaj povas legi almenaŭ ĉiujn dosierojn, KD-ojn, DVD-ojn, retajn fluojn, kaptokartojn kaj aliajn aŭdvidaĵajn formojn!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Helpu kaj aliĝu al ni!</span></a>

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
eo: Nova versio de VLC (%1.%2.%3%4) estas disponebla.

en: ADPCM audio decoder
eo: ADPCM-sona malkodilo

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
eo: Videa malkodilo de AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
eo: AIFF-malkunigilo

en: ALSA audio output
eo: ALSA-sono-eligo

en: AM radio
eo: AM-radio

en: AOM video decoder
eo: AOM-videa malkodilo

en: ARIB subtitles
eo: ARIB-subtekstoj

en: ARIB subtitles decoder
eo: ARIB-subteksta malkodilo

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
eo: Auxdvidajxa ludilo VLC

en: ASCII-art video output
eo: ASCII-art-video-eligo

en: ASF muxer
eo: ASF-kunigilo

en: ASF/WMV demuxer
eo: ASF/WMV-malkunigilo

en: ASX playlist import
eo: ASX-ludlista importo

en: AU demuxer
eo: AU-malkunigilo

en: AVI demuxer
eo: AVI-malkunigilo

en: AVI muxer
eo: AVI-kunigilo

en: Abkhazian
eo: abĥaza

en: Abort
eo: Nuligi

en: About
eo: Pri

en: About VLC media player
eo: Pri aŭdvidaĵa ludilo VLC

en: Access modules
eo: Aliraj moduloj

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Account that will be used for the connection.
eo: Konto kiu estos uzota por la konekto.

en: Action
eo: Ago

en: Actions
eo: Agoj

en: Actors
eo: Aktoroj

en: Add
eo: Aldoni

en: Add &Subtitle File...
eo: Aldoni &subtekstan dosieron...

en: Add Directory...
eo: Aldoni dosierujon...

en: Add File...
eo: Aldoni dosieron...

en: Add Folder...
eo: Aldoni dosierujon...

en: Add Input
eo: Aldoni Enigon

en: Add Interface
eo: Aldoni interfacon

en: Add Subtitle File:
eo: Aldoni subtekstan dosieron:

en: Add a background
eo: Aldoni fonon

en: Add logo
eo: Aldoni emblemon

en: Add text
eo: Aldoni tekston

en: Add to Playlist
eo: Aldoni al ludlisto

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Address
eo: Adreso

en: Address of the CDDB server to use.
eo: Adreso de la CDDB-servilo por uzi.

en: Advanced
eo: Altnivelaj

en: Advanced Preferences
eo: Altnivelaj preferoj

en: Advanced settings
eo: Altnivelaj agordoj

en: Advanced settings. Use with care...
eo: Altnivelaj agordoj. Uzu ilin zorgeme...

en: Afar
eo: afara

en: Afrikaans
eo: afrikansa

en: Albanian
eo: albana

en: Album
eo: Albumo

en: Album Artist
eo: Albuma artisto

en: All
eo: Ĉiujn

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Always
eo: Ĉiam

en: Always on &top
eo: Ĉ&iamvidebligi

en: Always on top
eo: Ĉiamvidebligi

en: Always visible
eo: Ĉiam videbla

en: Amharic
eo: amhara

en: Analog
eo: Analoga

en: Android log
eo: Androida protokolo

en: Animation
eo: Animacio

en: Anime
eo: Animea

en: Antenna
eo: Anteno

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Apply
eo: Apliki

en: Aqua
eo: Akva

en: Arabic
eo: araba

en: Arabic (ISO 8859-6)
eo: Araba (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
eo: Araba (Windows-1256)

en: Armenian
eo: armena

en: Artist
eo: Artisto

en: Artist metadata
eo: Artisto-metadatumo

en: Ask
eo: Demandi

en: Aspect ratio
eo: Ekranformato

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
eo: Ekranformato (4:3, 16:9). Defaŭlte supozas kvadratajn bilderojn.

en: Assamese
eo: asama

en: Audio
eo: Sono

en: Audio &Device
eo: Son&a aparato

en: Audio &Track
eo: Sona &trako

en: Audio CD
eo: Sona-KD

en: Audio CD device
eo: Sondiska aparato

en: Audio Device
eo: Sona aparato

en: Audio Device: %s
eo: Sona aparato: %s

en: Audio Effects
eo: Sonaj efektoj

en: Audio Effects...
eo: Sonaj efektoj...

en: Audio Settings
eo: Sonaj agordoj

en: Audio Track
eo: Sona trako

en: Audio and Subtitles
eo: Sono kaj Subtekstoj

en: Audio balance
eo: Sona ekvilibro

en: Audio channels
eo: Sonaj kanaloj

en: Audio codec
eo: Sona kodeko

en: Audio codecs
eo: Sonaj kodekoj

en: Audio connection
eo: Sona konekto

en: Audio device name
eo: Sonaparata nomo

en: Audio encoder
eo: Sona kodilo

en: Audio filters are used to process the audio stream.
eo: Sonaj filtriloj estas uzataj por trakti la sonfluon.

en: Audio input
eo: Sona enigo

en: Audio language
eo: Lingvo de aŭdaĵo

en: Audio mode
eo: Sona reĝimo

en: Audio output URL
eo: Sono-eliga URL

en: Audio output channels
eo: Sono-eligaj kanaloj

en: Audio output device
eo: Sono-eliga aparato

en: Audio output failed
eo: Sono-eligo fiaskis

en: Audio output module
eo: Sono-eliga modulo

en: Audio output muxer
eo: Sono-eliga kunigilo

en: Audio port
eo: Sona pordo

en: Audio resampler
eo: Sona repecigilo

en: Audio settings
eo: Sonaj agordoj

en: Audio track
eo: Sona trako

en: Audio track: %s
eo: Sona trako: %s

en: Audio visualizations
eo: Sonbildigoj

en: Audio volume
eo: Sona laŭteco

en: Audio/Video
eo: Sono/Video

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author metadata
eo: Aŭtoro-metadatumo

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Auto connection
eo: Aŭtomata konekto

en: Auto re-connect
eo: Aŭtomate rekonekti

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Automatic brightness
eo: Aŭtomata heleco

en: Automatic hue
eo: Aŭtomata kolortono

en: Avestan
eo: avesta

en: Avformat demuxer
eo: Avformat-malkunigilo

en: Avformat muxer
eo: Avformat-kunigilo

en: Aymara
eo: ajmara

en: Azerbaijani
eo: azerbajĝana

en: B4S playlist import
eo: B4S-ludlista importo

en: BPG image decoder
eo: BPG-bilda malkodilo

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Background opacity
eo: Fona opakeco

en: Balance of the audio input.
eo: Ekvilibro de la sona enigo.

en: Ball
eo: Pilko

en: Ball color
eo: Pilka koloro

en: Ball size
eo: Pilka grando

en: Ball speed
eo: Pilka rapido

en: Baltic (Latin-7)
eo: Balta (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
eo: Balta (Windows-1257)

en: Bandwidth (MHz)
eo: Kapacito (MHz)

en: Bargraph position
eo: Pozicio de bastona diagramo

en: Bashkir
eo: baŝkira

en: Basic
eo: Bazaj

en: Basque
eo: eŭska

en: Bass adjustment of the audio input.
eo: Malaltatona ĝustigo de la sona enigo.

en: Bass level
eo: Malaltatona nivelo

en: Behavior
eo: Konduto

en: Belarusian
eo: belarusa

en: Bengali
eo: bengala

en: Best available
eo: Plej bona disponebla

en: Bihari
eo: bihara

en: Bislama
eo: bislama

en: Bitrate
eo: Bitrapido

en: Black
eo: Nigra

en: Black & white
eo: Nigro-blanko

en: Blue
eo: Blua

en: Blue balance
eo: Blua ekvilibro

en: Blue chroma balance.
eo: Ekvilibro de blua koloro.

en: Blues
eo: Bluso

en: Bookmark
eo: Legosigno

en: Bookmark %i
eo: Legosigno %i

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Bookmarks list for a stream
eo: Legosigna listo por fluo

en: Bookmarks...
eo: Legosignoj...

en: Bosnian
eo: bosnia

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Bottom Center
eo: Malsupra centro

en: Bottom Left
eo: Malsupra maldekstro

en: Bottom left
eo: Malsupra maldekstro

en: Bottom right
eo: Malsupra dekstro

en: Bottom-Left
eo: Malsupra maldekstro

en: Bottom-Right
eo: Malsupra dekstro

en: Breton
eo: bretona

en: Bright
eo: Hela

en: Brightness
eo: Heleco

en: Broken or missing AVI Index
eo: Difektita aŭ mankanta AVI-indekso

en: Broken or missing Index
eo: Difektita aŭ mankanta indekso

en: Browse
eo: Foliumi

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: Build index
eo: Konstrui indekson

en: Build index then play
eo: Ludi post konstrui indekson

en: Bulgarian
eo: bulgara

en: Burmese
eo: birma

en: C
eo: eo

en: C&onvert
eo: K&onverti

en: C&onvert / Save
eo: &Konverti / Konservi

en: C64 sid demuxer
eo: Malkunigilo de C64 sid

en: CAF demuxer
eo: CAF-malkunigilo

en: CD
eo: KD

en: CDDB Server
eo: CDDB-servilo

en: CDDB Server port to use.
eo: CDDB-servila pordo por uzi.

en: CDDB port
eo: CDDB-pordo

en: CDG demuxer
eo: CDG-malkunigilo

en: CDG video decoder
eo: CDG-videa malkodilo

en: CVD subtitle decoder
eo: CVD-subteksta malkodilo

en: Caching value for local files, in milliseconds.
eo: Kaŝmemoriga valoro por lokaj dosieroj en milisekundoj.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cannot write to file %1:
    %2.
eo: Ne eblas skribi al dosiero %1:
    %2.

en: Capture &Device
eo: Kapta a&parato

en: Cartoon
eo: Kartuno

en: Catalan
eo: kataluna

en: Category
eo: Kategorio

en: Celtic (Latin-8)
eo: Kelta (Latin-8)

en: Center
eo: Centro

en: Chamorro
eo: ĉamora

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Channel Name
eo: Kanala nomo

en: Channels
eo: Kanaloj

en: Channels:
eo: Kanaloj:

en: Chapter
eo: Ĉapitro

en: Chapter %i
eo: Ĉapitro %i

en: Chapters
eo: Ĉapitroj

en: Chechen
eo: ĉeĉena

en: Check for &Updates...
eo: Kontroli ĝis&datigojn...

en: Check for Update...
eo: Kontroli ĝisdatigojn...

en: Chichewa; Nyanja
eo: ĉiĉeva; njanĝa

en: Chinese
eo: ĉina

en: Choose Profile
eo: Elektu profilon

en: Choose a file
eo: Elektu dosieron

en: Choose...
eo: Elekti...

en: Chromecast port
eo: Chromecast-pordo

en: Church Slavic
eo: slavona

en: Chuvash
eo: ĉuvaŝa

en: Classic Rock
eo: Klasika roko

en: Clear
eo: Vakigi

en: Clear List
eo: Vakigi iston

en: Clear the messages
eo: Vakigi la mesaĝojn

en: Clear the playlist
eo: Vakigi la ludliston

en: Client port
eo: Klienta pordo

en: Clone
eo: Kloni

en: Close Window
eo: Fermi fenestron

en: Close to systray
eo: Fermi al taskopleto

en: Closed captions %u
eo: Subtekstoj %u

en: Co&dec
eo: Ko&deko

en: Codec
eo: Kodeko

en: Codec Profile
eo: Kodeka profilo

en: Codec name
eo: Kodeka nomo

en: Codec not supported
eo: Kodeko nesubtenata

en: Codecs / Muxers
eo: Kodekoj / Kunigiloj

en: Collapse
eo: Maletendi

en: Color
eo: Koloro

en: Color effect
eo: Kolora efekto

en: Color messages
eo: Kolori mesaĝojn

en: Colors
eo: Koloroj

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Comment
eo: Komento

en: Comments
eo: Komentoj

en: Console
eo: Konzolo

en: Console log
eo: Konzola protokolo

en: Console logger
eo: Konzola protokolilo

en: Context menu
eo: Kunteksta menuo

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Continue playback
eo: Daŭrigi ludadon

en: Continue playback?
eo: Ĉu daŭrigi ludadon?

en: Continuous 22kHz tone
eo: Kontinua 22kHz-tono

en: Contrast
eo: Kontrasto

en: Control interfaces
eo: Reginterfacoj

en: Conve&rt / Save...
eo: &Konverti / Konservi...

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy URL to clipboard
eo: Kopii URL-on al tondujo

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Copyright metadata
eo: Kopirajto-metadatumo

en: Cornish
eo: kornvala

en: Corsican
eo: korsika

en: Country
eo: Kontreo

en: Create
eo: Krei

en: Create Directory
eo: Krei dosierujon

en: Create Directory...
eo: Krei dosierujon...

en: Create Folder
eo: Krei dosierujon

en: Create Folder...
eo: Krei dosierujon...

en: Create a new bookmark
eo: Krei novan legosignon

en: Create a new profile
eo: Krei novan profilon

en: Credits
eo: Dankoj

en: Croatian
eo: kroata

en: Crop
eo: Stuco

en: Ctrl+
eo: Stir+

en: Ctrl+H
eo: Stir+H

en: Ctrl+L
eo: Stir+L

en: Ctrl+T
eo: Stir+T

en: Custom &Bookmarks
eo: Propraj &legosignoj

en: Customi&ze Interface...
eo: Ta&jlorigi interfacon...

en: Cut
eo: Eltranĉi

en: Cyrillic (Windows-1251)
eo: Cirila (Windows-1251)

en: Czech
eo: ĉeĥa

en: D&ecrease Volume
eo: Malkr&eskigi laŭtecon

en: D-Bus screensaver
eo: D-Bus-ekrankurteno

en: DEVICES
eo: APARATOJ

en: DV (Digital Video) demuxer
eo: DV-malkunigilo (Digital Video)

en: DVB device
eo: DVB-aparato

en: DVB playlist import
eo: DVB-ludlista importo

en: DVB subtitles
eo: DVB-subtekstoj

en: DVB subtitles decoder
eo: DVB-subteksta malkodilo

en: DVB subtitles encoder
eo: DVB-subteksta kodilo

en: DVD angle
eo: DVD-angulo

en: DVD device
eo: DVD-a aparato

en: DVD menus
eo: DVD-menuoj

en: DVD subtitles
eo: DVD-subtekstoj

en: DVD subtitles decoder
eo: DVD-subteksta malkodilo

en: DVD with menus
eo: DVD kun menuoj

en: DVD without menus
eo: DVD sen menuoj

en: DVDnav demuxer
eo: DVDnav-malkunigilo

en: Daala video decoder
eo: Daala-videa malkodilo

en: Daala video encoder
eo: Daala-videa kodilo

en: Danish
eo: dana

en: Dark
eo: Malhela

en: Date
eo: Dato

en: Date metadata
eo: Dato-metadatumo

en: Dav1d video decoder
eo: Dav1d-videa malkodilo

en: Day / Month / Year:
eo: Tago / Monato / Jaro:

en: DeckLink Video Output module
eo: DeckLink-video-eliga modulo

en: Decoders
eo: Malkodiloj

en: Default (Windows-1252)
eo: Defaŭlta (Windows-1252)

en: Default DVD angle.
eo: Defaŭlta DVD-angulo.

en: Default background color
eo: Defaŭlta fona koloro

en: Default devices
eo: Defaŭltaj aparatoj

en: Default font color
eo: Defaŭlta tipara koloro

en: Default stream
eo: Defaŭlta fluo

en: Delay
eo: Prokrasto

en: Delay time
eo: Prokrasta tempo

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete all the bookmarks
eo: Forigi ĉiujn legosignojn

en: Delete selected profile
eo: Forigi elektitan profilon

en: Delete the current profile
eo: Forigi la nunan profilon

en: Delete the selected item
eo: Forigi la elektitan eron

en: Deletes the selected item
eo: Forigas la elektitan eron

en: Demuxer
eo: Malkunigilo

en: Demuxers
eo: Malkunigiloj

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
eo: Malkunigiloj estas uzataj por dividi sonajn kaj videajn fluojn.

en: Description
eo: Priskribo

en: Description metadata
eo: Priskribo-metadatumo

en: Device
eo: Aparato

en: Device name
eo: Aparata nomo

en: Device properties
eo: Aparataj preferoj

en: Device:
eo: Aparato:

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Dirac video demuxer
eo: Malkunigilo de Dirac-video

en: Direct3D11 video output
eo: Direct3D11-video-eligo

en: Direct3D9 video output
eo: Direct3D9-video-eligo

en: DirectX (DirectDraw) video output
eo: DirectX-video-eligo (DirectDraw)

en: DirectX audio output
eo: DirectX-sono-eligo

en: Director
eo: Reĝisoro

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Directory index
eo: Dosieruja indekso

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Disable DVD menus
eo: Malŝalti DVD-menuojn

en: Disable screensaver
eo: Malebligi ekrankurtenon

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Disc
eo: Disko

en: Disc number
eo: Diska numero

en: Discard
eo: Nuligi

en: Disco
eo: Diskoo

en: Discs
eo: Diskoj

en: Display Source As
eo: Montri fonton kiel

en: Display the title of the video on top of the movie.
eo: Montri la titolon de la videaĵo sur supro de la filmo.

en: Do not play
eo: Ne ludi

en: Docked Playlist
eo: Dokita ludlisto

en: Don't show
eo: Ne montri

en: Drop media here
eo: Demetu aŭdvidaĵojn ĉi tie

en: Dual mono
eo: Duobla monoo

en: Dummy decoder
eo: Dummy-malkodilo

en: Dummy encoder
eo: Dummy-kodilo

en: Dump decoder
eo: Dump-malkodilo

en: Duration
eo: Daŭro

en: Duration in seconds
eo: Daŭro en sekundoj

en: Dutch
eo: nederlanda

en: Dzongkha
eo: dzonka

en: E&xport
eo: &Elporti

en: EBU STL subtitles decoder
eo: Subteksta malkodilo EBU STL

en: Eastern European (Latin-2)
eo: Orienteŭropa (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
eo: Orienteŭropa (Windows-1250)

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit Bookmarks
eo: Redakti legosignojn

en: Edit Input
eo: Redakti Enigon

en: Edit selected profile
eo: Redakti elektitan profilon

en: Edit settings
eo: Redakti agordojn

en: Effects
eo: Efektoj

en: Elapsed time
eo: Pasinta tempo

en: Empty
eo: Malplena

en: Empty Playlist
eo: Malplena ludlisto

en: Enable
eo: Ŝalti

en: Enable DVD menus
eo: Ŝalti DVD-menuojn

en: Enable HTTP web interface
eo: Ŝalti HTTP-an retan interfacon

en: Enable audio
eo: Ŝalti sonon

en: Enable subtitles
eo: Ŝalti subtekstojn

en: Enable video
eo: Ŝalti videon

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Enabled (AC3/DTS only)
eo: Ŝaltita (nur AC3/DTS)

en: Encoder
eo: Kodilo

en: Encoder Algorithm to use.
eo: Kodila algoritmo por uzi.

en: Encoder Profile
eo: Kodila profilo

en: English
eo: angla

en: Enter URL here...
eo: Entajpu URL-on ĉi tie...

en: Enter a name for the new profile:
eo: Entajpu nomon por la nova profilo:

en: Enter a new name for the directory:
eo: Entajpu novan nomon por la dosierujo:

en: Enter a new name for the folder:
eo: Entajpu novan nomon por la dosierujo:

en: Enter name for new directory:
eo: Entajpu nomon por nova dosierujo:

en: Enter name for new folder:
eo: Entajpu nomon por nova dosierujo:

en: Episode
eo: Epizodo

en: Error
eo: Eraro

en: Errors
eo: Eraroj

en: Errors and Warnings...
eo: Eraroj kaj avertoj...

en: Esperanto
eo: esperanta

en: Estonian
eo: estona

en: Exit fullscreen
eo: Eliri plenekranon

en: Expand
eo: Etendi

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: FDK-AAC Audio encoder
eo: FDK-AAC-sona kodilo

en: FFmpeg audio/video decoder
eo: Sona/videa malkodilo FFmpeg

en: FLAC demuxer
eo: FLAC-malkunigilo

en: FM radio
eo: FM-radio

en: FTP account
eo: FTP-konto

en: FTP authentication
eo: FTP-aŭtentigo

en: FTP input
eo: FTP-enigo

en: FTP upload output
eo: FTP-alŝuta eligo

en: Faroese
eo: feroa

en: Faster
eo: Pli rapida

en: Faster (fine)
eo: Pli rapida (ete)

en: Fijian
eo: fiĝia

en: File
eo: Dosiero

en: File Format:
eo: Dosierformo:

en: File Selection
eo: Dosierelektado

en: File Size
eo: Dosiergrando

en: File caching (ms)
eo: Dosiera kaŝmemorigo (ms)

en: File corrupted
eo: Dosiero difektita

en: File input
eo: Dosiera enigo

en: File logger
eo: Dosiera protokolilo

en: File logging
eo: Dosiera protokolado

en: File names:
eo: Dosiernomoj:

en: File/Directory
eo: Dosiero/Dosierujo

en: File/Folder
eo: Dosiero/Dosierujo

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Files
eo: Dosieroj

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Find
eo: Trovi

en: Finnish
eo: finna

en: Fixing AVI Index...
eo: Riparado de AVI-indekso...

en: Flac audio decoder
eo: Flac-sona malkodilo

en: Flac audio encoder
eo: Flac-sona kodilo

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Font
eo: Tiparo

en: Font color
eo: Tipara koloro

en: Font size
eo: Tipara grando

en: Font size, pixels
eo: Tipara grando, pikseloj

en: Force subtitle position
eo: Devigi subtekstan pozicion

en: Forces the audio language
eo: Devigas la sonan lingvon

en: Format
eo: Formo

en: Frame by frame
eo: Kadro post kadro

en: Frame rate
eo: Bildrapido

en: Frames per Second
eo: Kadroj sekunde

en: French
eo: franca

en: Frequency
eo: Frekvenco

en: Frequency (Hz)
eo: Frekvenco (Hz)

en: Frisian
eo: frisa

en: Fuchsia
eo: Fuksia

en: Fullscreen
eo: Plenekrano

en: Fullscreen settings
eo: Plenekranaj agordoj

en: Fullscreen video output
eo: Plenekrana video-eligo

en: Funk
eo: Funko

en: G.711 decoder
eo: G.711-malkodilo

en: G.711 encoder
eo: G.711-kodilo

en: Gaelic (Scots)
eo: skotgalea

en: Gallegan
eo: galega

en: Game
eo: Ludo

en: Gamma
eo: Gamo

en: Gamma adjust.
eo: Gama ĝustigo.

en: General audio settings
eo: Ĝeneralaj sonaj agordoj

en: General input settings. Use with care...
eo: Ĝeneralaj enigaj agordoj. Uzu zorgeme...

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: General settings for audio output modules.
eo: Ĝeneralaj agordoj por sono-eligaj moduloj.

en: General settings for video output modules.
eo: Ĝeneralaj agordoj por video-eligaj moduloj.

en: General video settings
eo: Ĝeneralaj videaj agordoj

en: Genre
eo: Ĝenro

en: Genre metadata
eo: Ĝenro-metadatumo

en: Geometry
eo: Geometrio

en: Georgian
eo: kartvela

en: German
eo: germana

en: Go to the DVD menu
eo: Iri al la DVD-menuo

en: Go!
eo: Ek!

en: Grass green
eo: Herbe verda

en: Gray
eo: Griza

en: Grayscale video output
eo: Grizoskala video-eligo

en: Greek (ISO 8859-7)
eo: Greka (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
eo: Greka (Windows-1253)

en: Greek, Modern
eo: greka moderna

en: Green
eo: Verda

en: Greenlandic, Kalaallisut
eo: gronlanda

en: Group
eo: Grupo

en: Grunge
eo: Grunĝo

en: Guarani
eo: gvarania

en: Gujarati
eo: guĝarata

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
eo: H.262/MPEG-2-kodilo (x262)

en: H.264 level
eo: H.264-nivelo

en: H.264 profile
eo: H.264-profilo

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
eo: Kodilo de H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bit)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
eo: Kodilo de H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
eo: H.265/HEVC-kodilo (x265)

en: H264 video demuxer
eo: Malkunigilo de H264-video

en: HD-SDI Input
eo: HD-SDI-enigo

en: HEVC/H.265 video demuxer
eo: Malkunigilo de HEVC/H.265-video

en: HTML playlist
eo: HTML-ludlisto

en: HTML playlist export
eo: HTML-ludlista eksporto

en: HTTP authentication
eo: HTTP-aŭtentigo

en: HTTP input
eo: HTTP-enigo

en: HTTP port
eo: HTTP-pordo

en: HTTP proxy
eo: HTTP-prokurilo

en: HTTP proxy password
eo: HTTP-prokurila pasvorto

en: HTTP server address
eo: HTTP-servila adreso

en: HTTP server port
eo: HTTP-servila pordo

en: HTTP stream output
eo: HTTP-flua eligo

en: HTTP web interface
eo: HTTP-a reta interfaco

en: HTTP/TLS server certificate
eo: HTTP/TLS-servila atestilo

en: HTTP/TLS server private key
eo: HTTP/TLS-servila privata ŝlosilo

en: HTTPS input
eo: HTTPS-enigo

en: HTTPS server port
eo: HTTPS-servila pordo

en: Headphones
eo: Kapaŭskultiloj

en: Hebrew
eo: hebrea

en: Hebrew (ISO 8859-8)
eo: Hebrea (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
eo: Hebrea (Windows-1255)

en: Height
eo: Alto

en: Help
eo: Helpo

en: Herero
eo: herera

en: Hide / Show Library
eo: Kaŝi / Montri Bibliotekon

en: Hide VLC
eo: Kaŝi VLC-on

en: Hindi
eo: hindia

en: Hip-Hop
eo: Hiphopo

en: Hiri Motu
eo: hirimotua

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
eo: Honkonga suplementa (HKSCS)

en: Hotkeys settings
eo: Fulmoklavaj agordoj

en: Hours / Minutes / Seconds:
eo: Horoj / Minutoj / Sekundoj:

en: Hue
eo: Kolortono

en: Hue or color balance.
eo: Kolortono aŭ kolora ekvilibro.

en: Hungarian
eo: hungara

en: I&mport
eo: I&mporti

en: INTERNET
eo: INTERRETO

en: IP Address
eo: IP-adreso

en: IP Address of the Chromecast.
eo: IP-adreso de la Chromecast

en: IceCAST output
eo: IceCAST-eligo

en: Icelandic
eo: islanda

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Ignore
eo: Ignori

en: Ignore files starting with '.'
eo: Ignori dosierojn komencantan per "."

en: Ignored extensions
eo: Ignorataj etendaĵoj

en: Image brightness (0-2)
eo: Bilda heleco (0-2)

en: Image contrast (0-2)
eo: Bilda kontrasto (0-2)

en: Image demuxer
eo: Bilda malkunigilo

en: Image gamma (0-10)
eo: Bilda gamo (0-10)

en: Image height
eo: Bilda alto

en: Image hue (0-360)
eo: Bilda kolortono (0-360)

en: Image saturation (0-3)
eo: Bilda satureco (0-3)

en: Image width
eo: Bilda larĝo

en: Index
eo: Indekso

en: Indonesian
eo: indonezia

en: Information...
eo: Informoj...

en: Input
eo: Enigo

en: Input / Codecs
eo: Enigo / kodekoj

en: Input Devices
eo: Enigaj aparatoj

en: Input:
eo: Enigo:

en: Insecure site
eo: Nesekura retejo

en: Install
eo: Instali

en: Installed
eo: Instalita

en: Interface
eo: Interfaco

en: Interface interaction
eo: Interfaca interago

en: Interface module
eo: Interfaca modulo

en: Interfaces
eo: Interfacoj

en: Interlingua
eo: interlingvaa

en: Interlingue
eo: okcidentala

en: Internet
eo: Interreto

en: Inuktitut
eo: inuktituta

en: Inupiaq
eo: injupiaka

en: Invalid combination
eo: Nevalida kombino

en: Irish
eo: irlanda

en: Italian
eo: itala

en: JACK Input
eo: JACK-enigo

en: JACK audio output
eo: JACK-soneligo

en: JACK client name
eo: JACK-klienta nomo

en: JPEG image decoder
eo: JPEG-bilda malkodilo

en: JPEG image encoder
eo: JPEG-bilda kodilo

en: Japanese
eo: japana

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
eo: Japana (7-bitoj JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
eo: Japana (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
eo: Japana Uniksa (EUC-JP)

en: Java required
eo: Java nepra

en: Java was not found on your system.
eo: Java ne estis trovita en via sistemo.

en: Javanese
eo: java

en: Jazz
eo: Ĵazo

en: Jump Bac&kward
eo: Salti &malantaŭen

en: Jump sizes
eo: Saltaj longoj

en: Jump to Specific &Time
eo: Salti al specifa &tempo

en: Jump to Time
eo: Salti al tempo

en: KDM file
eo: KDM-dosiero

en: Kannada
eo: kanara

en: Kashmiri
eo: kaŝmira

en: Kazakh
eo: kazaĥa

en: Key:
eo: Klavo:

en: Khmer
eo: kmera

en: Kikuyu
eo: kikuja

en: Kinyarwanda
eo: ruanda

en: Kirghiz
eo: kirgiza

en: Komi
eo: komia

en: Korean
eo: korea

en: Korean (EUC-KR/CP949)
eo: Korea (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
eo: Korea (ISO-2022-KR)

en: Kuanyama
eo: kuanjama

en: Kurdish
eo: kurda

en: LIBRARY
eo: BIBLIOTEKA

en: LOCAL NETWORK
eo: LOKA RETO

en: Language
eo: Lingvo

en: Lao
eo: laŭa

en: Latin
eo: latina

en: Latvian
eo: latva

en: Leave Fullscreen
eo: Eliri plenekranon

en: Left
eo: Maldekstra

en: Left bottom
eo: Maldekstra malsupro

en: Left to right
eo: Maldekstre dekstren

en: Left top
eo: Maldekstra supro

en: Letzeburgesch
eo: luksemburga

en: Level %i
eo: Nivelo %i

en: Libtwolame audio encoder
eo: Libtwolame-sona kodilo

en: License
eo: Permesilo

en: Lime
eo: Limea

en: Line 1:
eo: Linio 1:

en: Line 2:
eo: Linio 2:

en: Lingala
eo: lingala

en: List
eo: Listo

en: Lithuanian
eo: litova

en: Local Network
eo: Loka reto

en: Location:
eo: Loko:

en: Log all VLC messages to a text file.
eo: Protokoli ĉiujn VLC-mesaĝojn al teksta dosiero.

en: Log filename
eo: Protokola dosiernomo

en: Log format
eo: Protokola formo

en: Log to file
eo: Protokoli al dosiero

en: Logger
eo: Protokolilo

en: Logging
eo: Protokolado

en: Logo
eo: Emblemo

en: Long backwards jump
eo: Longa malantaŭa salto

en: Long forward jump
eo: Longa antaŭa salto

en: Long jump length
eo: Longa salta longo

en: Long jump length, in seconds.
eo: Longa salta longo, sekunde.

en: Look and feel
eo: Aspekto kaj konduto

en: Lost frames
eo: Perditaj kadroj

en: Loudness mode
eo: Laŭteca reĝimo

en: Low Definition (360 lines)
eo: Malaltdistingiva (360 linioj)

en: Lua interface
eo: Lua-interfaco

en: Lua interface configuration
eo: Lua-interfaca konfiguro

en: M3U playlist
eo: M3U-ludlisto

en: M3U playlist export
eo: M3U-ludlista eksporto

en: M3U playlist import
eo: M3U-ludlista importo

en: M3U8 playlist
eo: M3U8-ludlisto

en: M3U8 playlist export
eo: M3U8-ludlista eksporto

en: MMAL decoder
eo: MMAL-malkodilo

en: MOD demuxer (libmodplug)
eo: MOD-malkunigilo (libmodplug)

en: MP4 stream demuxer
eo: Malkunigilo de MP4-fluo

en: MP4/MOV muxer
eo: MP4/MOV-kunigilo

en: MPEG Transport Stream demuxer
eo: Malkunigilo de transporta fluo MPEG

en: MPEG-4 video
eo: MPEG-4-video

en: MPEG-I/II video demuxer
eo: Malkunigilo de MPEG-I/II-video

en: MPEG-PS demuxer
eo: MPEG-PS-malkunigilo

en: MTP Device
eo: MTP-aparato

en: MTP devices
eo: MTP-aparatoj

en: MTP input
eo: MTP-enigo

en: MY COMPUTER
eo: MIA KOMPUTILO

en: Macedonian
eo: makedona

en: Main Window...
eo: Ĉefa fenestro...

en: Main interfaces
eo: Ĉefaj interfacoj

en: Main interfaces settings
eo: Agordoj de la ĉefaj interfacoj

en: Malagasy
eo: malagasa

en: Malay
eo: malaja

en: Malayalam
eo: malajala

en: Maltese
eo: malta

en: Manx
eo: manksa

en: Maori
eo: maoria

en: Marathi
eo: marata

en: Maroon
eo: Grenata

en: Marshall
eo: marŝala

en: Mask
eo: Masko

en: Matroska stream demuxer
eo: Malkunigilo de Matroska-fluo

en: Maximum number of connections
eo: Maksimuma nombro da konektoj

en: Media &Information
eo: Aŭdvidaĵaj &informoj

en: Media Files
eo: Aŭdvidaĵaj dosieroj

en: Media Library
eo: Aŭdvidaĵa biblioteko

en: Media: %s
eo: Aŭdvidaĵoj: %s

en: Medium backwards jump
eo: Mezlonga malantaŭa salto

en: Medium forward jump
eo: Mezlonga antaŭa salto

en: Medium jump length
eo: Mezlonga salta longo

en: Medium jump length, in seconds.
eo: Mezlonga salta longo, sekunde.

en: Menu
eo: Menuo

en: Menu language
eo: Menua lingvo

en: Menus
eo: Menuoj

en: Menus language:
eo: Lingvo de menuoj:

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Messages...
eo: Mesaĝoj...

en: Metal
eo: Metalroko

en: Mi&nimal Interface
eo: Mi&nimuma interfaco

en: Mirror
eo: Spegulo

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: Miscellaneous audio settings and modules.
eo: Ceteraj sonaj agordoj kaj moduloj.

en: Moldavian
eo: moldava

en: Mongolian
eo: mongola

en: Mono
eo: Monoo

en: Multichannel television sound (MTS)
eo: Plurkanala televida sono (MTS)

en: Multipart JPEG muxer
eo: Kunigilo de plurparta JPEG

en: Multiple Files Selected.
eo: Pluraj dosieroj elektitaj.

en: MusePack demuxer
eo: MusePack-malkunigilo

en: Music
eo: Muziko

en: Mute
eo: Silentigi

en: Mute the audio.
eo: Silentigi la sonon.

en: Muxer
eo: Kunigilo

en: Muxer to use for the stream.
eo: Kunigilo uzota por la fluo.

en: Muxer:
eo: Kunigilo:

en: Muxers
eo: Kunigiloj

en: My Computer
eo: Mia komputilo

en: My Music
eo: Mia muziko

en: My Pictures
eo: Miaj bildoj

en: My Videos
eo: Miaj videaĵoj

en: N&ormal Speed
eo: N&ormala rapideco

en: NFS input
eo: NFS-enigo

en: NTSC M Japan
eo: NTSC M Japanio

en: NTSC M South Korea
eo: NTSC M Sudkoreio

en: Name
eo: Nomo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Nauru
eo: naura

en: Navajo
eo: navaha

en: Navy
eo: Mariste blua

en: Ndebele, North
eo: ndebela norda

en: Ndebele, South
eo: ndebela suda

en: Ndonga
eo: ndonga

en: Ne&xt
eo: &Sekva

en: Negate colors
eo: Negativi kolorojn

en: Negative
eo: Negativo

en: Nepali
eo: nepala

en: Network
eo: Reto

en: Network Protocol
eo: Reta protokolo

en: Network name
eo: Reta nomo

en: Network name to create
eo: Reta nomo por krei

en: Network settings
eo: Retaj agordoj

en: Never
eo: Neniam

en: New Age
eo: Novepoka

en: New profile
eo: Nova profilo

en: Next
eo: Sekva

en: Next Chapter/Title
eo: Sekva ĉapitro/titolo

en: Next chapter
eo: Sekva ĉapitro

en: Next frame
eo: Sekva kadro

en: Next title
eo: Sekva titolo

en: No
eo: Ne

en: No addons found
eo: Neniu aldonaĵo trovita

en: No description for this codec
eo: Neniu priskribo por ĉi tiu kodeko

en: No video devices found
eo: Neniu videoaparato trovita

en: No video or audio device selected.
eo: Neniu videa aŭ sona aparato elektita.

en: No, Thanks
eo: Ne, dankon

en: None
eo: Nenio

en: Nordic (Latin-6)
eo: Skandinava (Latin-6)

en: Northern Sami
eo: nord-samea

en: Norwegian
eo: norvega

en: Norwegian Bokmaal
eo: norvega bokmål

en: Norwegian Nynorsk
eo: norvega nyorsk

en: Note:
eo: Noto:

en: Nothing playing
eo: Ludas nenion

en: Notification
eo: Sciigo

en: Notify
eo: Sciigi

en: Now Playing
eo: Nun ludas

en: Now playing
eo: Nun ludas

en: NullSoft demuxer
eo: NullSoft-malkunigilo

en: Number of audio channels
eo: Nombro da sonaj kanaloj

en: Number of channels
eo: Nombro da kanaloj

en: Number of clones
eo: Nombro da klonoj

en: Number of columns
eo: Nombro da kolumnoj

en: Number of output channels
eo: Nombro da eligaj kanaloj

en: Number of rows
eo: Nombro da vicoj

en: Number of threads
eo: Nombro da fadenoj

en: Nuv demuxer
eo: Nuv-malkunigilo

en: O&utput
eo: El&igo

en: OGG demuxer
eo: OGG-malkunigilo

en: OK
eo: Bone

en: OSS input
eo: OSS-enigo

en: Occitan; Provençal
eo: okcitana; Provençal

en: Off
eo: Malŝalti

en: Ogg/OGM muxer
eo: Ogg/OGM-kunigilo

en: OggSpots video decoder
eo: OggSpots-videa malkodilo

en: Old movie
eo: Malnova filmo

en: Oldies
eo: Oldkantoj

en: Olive
eo: Oliva

en: On
eo: Ŝalti

en: Only installed
eo: Nur instalitaj

en: Opacity
eo: Opakeco

en: Opaqueness
eo: Opakeco

en: Open
eo: Malfermi

en: Open &Capture Device...
eo: Malfermi kapta&n aparaton...

en: Open &Disc...
eo: Malfermi &diskon...

en: Open &File...
eo: &Malfermi dosieron...

en: Open &Folder...
eo: Malfermi &dosierujon...

en: Open &Location from clipboard
eo: Malfermi lokon de &tondujo

en: Open &Network Stream...
eo: Malfermi &retan fluon...

en: Open &Network...
eo: Malfermi reto&n...

en: Open &Recent Media
eo: Malfermi &lastan aŭdvidaĵon

en: Open Capture Device...
eo: Malfermi kaptan aparaton...

en: Open D&irectory...
eo: Malfermi dos&ierujon...

en: Open Directory
eo: Malfermi dosierujon

en: Open Disc...
eo: Malfermi diskon...

en: Open File
eo: Malfermi dosieron

en: Open File...
eo: Malfermi dosieron...

en: Open Folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Open Media
eo: Malfermi aŭdvidaĵojn

en: Open Network...
eo: Malfermi reton...

en: Open Recent
eo: Malfermi lastajn

en: Open a skin file
eo: Malfermi haŭtan dosieron

en: Open media...
eo: Malfermi aŭdvidaĵojn...

en: Open playlist
eo: Malfermi ludliston

en: Open playlist...
eo: Malfermi ludliston...

en: Open skin...
eo: Malfermi haŭton...

en: Open subtitle file
eo: Malfermi subtekstan dosieron

en: Open subtitles
eo: Malfermi subtekstojn

en: Open subtitles...
eo: Malfermi subtekstojn...

en: Open: %s
eo: Malfermi: %s

en: OpenBSD sndio audio output
eo: Sono-eligo de OpenBSD sndio

en: OpenGL video output
eo: OpenGL-video-eligo

en: Opus audio decoder
eo: Opus-sona malkodilo

en: Opus audio encoder
eo: Opus-sona kodilo

en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Original
eo: Origina

en: Original Format
eo: Origina formo

en: Original Size
eo: Origina grando

en: Original audio
eo: Origina sono

en: Oriya
eo: odia

en: Oromo
eo: oroma

en: Ossetian; Ossetic
eo: oseta

en: Other
eo: Aliaj

en: Outline opacity
eo: Kontura opakeco

en: Output device
eo: Eliga aparato

en: Output file
eo: Eliga dosiero

en: Output format
eo: Eliga formo

en: Output modules
eo: Eligaj moduloj

en: Output muxer
eo: Eliga kunigilo

en: Output video height.
eo: Video-eliga alto.

en: Output video width.
eo: Video-eliga larĝo.

en: Output:
eo: Eligo:

en: P&layback
eo: &Ludado

en: PAL N Argentina
eo: PAL N Argentino

en: PLS playlist import
eo: PLS-ludlista importo

en: PNG video decoder
eo: PNG-videa malkodilo

en: PNG video encoder
eo: PNG-videa kodilo

en: PS muxer
eo: PS-kunigilo

en: PVA demuxer
eo: PVA-malkunigilo

en: Packet Size
eo: Paketa grando

en: Packetizers
eo: Paketigiloj

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
eo: Paketigiloj estas uzataj por "antaŭtrakti" la kernajn fluojn antaŭ kunigado. Ĉi tiu agordo permesas al vi ĉiam devigi paketigilon. Vi probable ne faru tion.
    Vi ankaŭ povas agordi defaŭltajn parametrojn por ĉiu paketigilo.

en: Pali
eo: palia

en: Panjabi
eo: panĝaba

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
eo: Pasvorto kiu estos uzota por la konekto, se nek uzantnomo nek pasvorto estas agorditaj en la URL.

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Paste
eo: Alglui

en: Path
eo: Vojo

en: Path to the skin to use.
eo: Vojo al la haŭto por uzi.

en: Pause
eo: Paŭziigi

en: Pause only
eo: Nur paŭzigi

en: Persian
eo: persa

en: Picture
eo: Bildo

en: Picture brightness or black level.
eo: Bilda heleco aŭ nivelo de nigro.

en: Picture rotation angle (in degrees).
eo: Angulo de bilda turno (en gradoj)

en: Play
eo: Ludi

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
eo: Ludi
    Se la ludlisto estas malplena, malfermi aŭdvidaĵon

en: Play and exit
eo: Ludi kaj eliri

en: Play and pause
eo: Ludi kaj paŭzi

en: Play and stop
eo: Ludi kaj halti

en: Play as is
eo: Ludi senŝanĝe

en: Play files randomly forever
eo: Ludi dosierojn hazarde eterne

en: Play only
eo: Nur ludi

en: Play playlist bookmark 1
eo: Ludi ludlistan legosignon 1

en: Play playlist bookmark 10
eo: Ludi ludlistan legosignon 10

en: Play playlist bookmark 2
eo: Ludi ludlistan legosignon 2

en: Play playlist bookmark 3
eo: Ludi ludlistan legosignon 3

en: Play playlist bookmark 4
eo: Ludi ludlistan legosignon 4

en: Play playlist bookmark 5
eo: Ludi ludlistan legosignon 5

en: Play playlist bookmark 6
eo: Ludi ludlistan legosignon 6

en: Play playlist bookmark 7
eo: Ludi ludlistan legosignon 7

en: Play playlist bookmark 8
eo: Ludi ludlistan legosignon 8

en: Play playlist bookmark 9
eo: Ludi ludlistan legosignon 9

en: Play&list
eo: Lud&listo

en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzigi

en: Playback
eo: Ludado

en: Playback Speed
eo: Ludada rapideco

en: Playback behaviour
eo: Ludada konduto

en: Playback speed
eo: Ludada rapideco

en: Player...
eo: Ludilo...

en: Playlist
eo: Ludlisto

en: Playlist bookmark 1
eo: Ludlista legosigno 1

en: Playlist bookmark 10
eo: Ludlista legosigno 10

en: Playlist bookmark 2
eo: Ludlista legosigno 2

en: Playlist bookmark 3
eo: Ludlista legosigno 3

en: Playlist bookmark 4
eo: Ludlista legosigno 4

en: Playlist bookmark 5
eo: Ludlista legosigno 5

en: Playlist bookmark 6
eo: Ludlista legosigno 6

en: Playlist bookmark 7
eo: Ludlista legosigno 7

en: Playlist bookmark 8
eo: Ludlista legosigno 8

en: Playlist bookmark 9
eo: Ludlista legosigno 9

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
eo[0]: Ludlisto havas nur %u eron
eo[1]: Ludlisto havas nur %u erojn

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
eo: Ludlisto estas nune malplena.
    Demetu dosieron ĉi tie aŭ elektu aŭdvidaĵan fonton de maldekstre.

en: Playlist...
eo: Ludlisto...

en: Please enter a network URL:
eo: Bonvole entajpu retan URL-on:

en: Please enter a unique name for the new profile.
eo: Bonvolu entajpi unikan nomon por la nova profilo.

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
eo: Bonvolu entajpi validan uzantnomon kaj pasvorton por la ftp-konekto al %s

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
eo: Bonvolu entajpi validan uzantnomon kaj pasvorton por la sftp-konekto al %s

en: Please enter a valid login name and a password.
eo: Bonvolu entajpi validan salutnomon kaj pasvorton.

en: Please enter the new profile name.
eo: Bonvolu entajpi la novan profilan nomon.

en: Plu&gins and extensions
eo: &Kromprogramoj kaj etendaĵoj

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Polish
eo: pola

en: Port
eo: Pordo

en: Portuguese
eo: portugala

en: Position
eo: Pozicio

en: Position of video title
eo: Pozicio de vidaĵa titolo

en: Pre&vious
eo: &Antaŭa

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Preferences...
eo: Preferoj...

en: Preferred subtitle language
eo: Preferata subteksta lingvo

en: Preferred video resolution
eo: Preferata videa distingivo

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Press new keys for
    "%@"
eo: Premu novajn klavojn por
    "%@"

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous Chapter/Title
eo: Antaŭa ĉapitro/titolo

en: Previous chapter
eo: Antaŭa ĉapitro

en: Previous title
eo: Antaŭa titolo

en: Primary language
eo: Ĉefa lingvo

en: Profile
eo: Profilo

en: Program
eo: Programo

en: Programs
eo: Programoj

en: Protocol
eo: Protokolo

en: PulseAudio input
eo: PulseAudio-enigo

en: Pulseaudio audio output
eo: Pulseaudio-sono-eligo

en: Purple
eo: Purpura

en: Pushto
eo: paŝtuna

en: Qt interface
eo: QT-interfaco

en: Quechua
eo: keĉua

en: Quit
eo: Forlasi

en: Quit VLC
eo: Forlasi VLC-on

en: Quit at the end of playlist
eo: Forlasi je la fino de ludlisto

en: RAM playlist import
eo: RAM-ludlista importo

en: RIST input
eo: RIST-enigo

en: RIST stream output
eo: RIST-flua eligo

en: RTSP server address
eo: RTSP-servila adreso

en: RTSP server port
eo: RTSP-servila pordo

en: Radio device
eo: Radioaparato

en: Radius
eo: Radiuso

en: Raeto-Romance
eo: retolatina

en: Random
eo: Hazarde

en: Random Off
eo: Ne hazarde

en: Rating
eo: Takso

en: Raw audio demuxer
eo: Malkunigilo de kruda sono

en: Raw video demuxer
eo: Malkunigilo de kruda video

en: Real demuxer
eo: Real-malkunigilo

en: Record
eo: Registri

en: Recording
eo: Registrado

en: Recording done
eo: Registrado finita

en: Red
eo: Ruĝa

en: Red balance
eo: Ruĝa ekvilibro

en: Red chroma balance.
eo: Ekvilibro de ruĝa koloro.

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove Selected
eo: Forigi elektitajn

en: Remove a profile
eo: Forigi profilon

en: Rename Directory
eo: Alinomi dosierujon

en: Rename Directory...
eo: Alinomi dosierujon...

en: Rename Folder
eo: Alinomi dosierujon

en: Rename Folder...
eo: Alinomi dosierujon...

en: Repair AVI Files
eo: Ripari AVI-dosierojn

en: Repeat All
eo: Ripeti ĉiujn

en: Repeat One
eo: Ripeti unu

en: Repeat all
eo: Ripeti ĉiujn

en: Resize interface to video size
eo: Regrandigi interfacon al videa grando

en: Reverse stereo
eo: Inversigita stereo

en: Right
eo: Dekstra

en: Right bottom
eo: Dekstra malsupro

en: Right to left
eo: Dekstre maldekstren

en: Right top
eo: Dekstra supro

en: Romanian
eo: rumana

en: Rotate (degrees)
eo: Turni (gradoj)

en: Rotate by 180 degrees
eo: Turni je 180 gradoj

en: Rotate by 270 degrees
eo: Turni je 270 gradoj

en: Rotate by 90 degrees
eo: Turni je 90 gradoj

en: Rundi
eo: burunda

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
eo: Rulas vlc kun la defaŭlta interfaco. Uzu "cvlc" por uzi vlc sen interfaco.

en: Russian
eo: rusa

en: Russian (KOI8-R)
eo: Rusa (KOI8-R)

en: S&tatistics
eo: S&tatistikoj

en: SCTE-18 decoder
eo: SCTE-18-malkodilo

en: SCTE-27 decoder
eo: SCTE-27-malkodilo

en: SDI Input
eo: SDI-enigo

en: SDL Image decoder
eo: SDL-bilda malkodilo

en: SDL_image video decoder
eo: SDL_image-videa malkodilo

en: SFTP authentication
eo: SFTP-aŭtentigo

en: SFTP input
eo: SFTP-enigo

en: SFTP port
eo: SFTP-pordo

en: SMB domain
eo: SMB-domajno

en: SMB input
eo: SMB-enigo

en: SMF demuxer
eo: SMF-malkunigilo

en: SOCKS password
eo: SOCKS-pasvorto

en: SOCKS server
eo: SOCKS-servilo

en: SOCKS user name
eo: SOCKS-uzantnomo

en: SRT input
eo: SRT-enigo

en: SRT stream output
eo: SRT-flua eligo

en: SVCD subtitles
eo: SVCD-subtekstoj

en: SVG video decoder
eo: SVG-videa malkodilo

en: Samoan
eo: samoa

en: Sample rate
eo: Specimenrapido

en: Sango
eo: sangoa

en: Sanskrit
eo: sanskrita

en: Sardinian
eo: sarda

en: Saturation
eo: Satureco

en: Save
eo: Konservi

en: Save File
eo: Konservi dosieron

en: Save Playlist
eo: Konservi la ludliston

en: Save Playlist to &File...
eo: Konservi l&udliston al dosiero...

en: Save Playlist...
eo: Konservi ludliston...

en: Save as File
eo: Konservi kiel dosiero

en: Save as new Profile...
eo: Konservi kiel nova profilo...

en: Save as new profile
eo: Konservi kiel nova profilo

en: Save file...
eo: Konservi dosieron...

en: Save log
eo: Konservi protokolon

en: Save playlist
eo: Konservi ludliston

en: Save playlist as...
eo: Konservi ludliston kiel...

en: Save...
eo: Konservi...

en: Scan for new plugins
eo: Skani por novaj kromprogramoj

en: Scanning...
eo: Skanado...

en: Screen
eo: Ekrano

en: Search
eo: Serĉi

en: Search in Playlist
eo: Serĉi en ludlisto

en: Season
eo: Sezono

en: Secondary language or program
eo: Kroma lingvo aŭ programo

en: Select "Advanced Options" to see all options.
eo: Elektu "Altnivelaj agordoj" por vidi ĉiujn agordojn.

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select Audio Device
eo: Elektu sonaparaton

en: Select Directory
eo: Elekti dosierujon

en: Select Folder
eo: Elekti dosierujon

en: Select Input
eo: Elekti enigon

en: Select Output
eo: Elektu eligon

en: Select a color effect.
eo: Elektu koloran efekton

en: Select a file
eo: Elektu dosieron

en: Select a subtitle file
eo: Elektu subtekstan dosieron

en: Select next DVD chapter
eo: Elekti sekvan DVD-ĉapitron

en: Select next DVD title
eo: Elekti sekvan DVD-titolon

en: Select one or more files to open
eo: Elektu unu aŭ pli dosierojn por malfermi

en: Select prev DVD chapter
eo: Elekti antaŭan DVD-ĉapitron

en: Select previous DVD title
eo: Elekti antaŭan DVD-titolon

en: Select skin
eo: Elektu haŭton

en: Select the file
eo: Elekti la dosieron

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
eo: Elektu la klavon por elekti la sekvan ĉapitron de la DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
eo: Elektu la klavon por elekti la sekvan titolon de la DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
eo: Elektu la klavon por elekti la antaŭan ĉapitron de la DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
eo: Elektu la klavon por elekti la antaŭan titolon de la DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
eo: Elekti la klavon por malpliigi sonan laŭtecon.

en: Select the key to mute audio.
eo: Elekti la klavon por silentigi sonon.

en: Select the profile you would like to remove:
eo: Elektu la profilon, kiun vi volas forigi:

en: Select the subtitle file
eo: Elekti la subtekstan dosieron

en: Select your audio output device
eo: Elektu vian sono-eligan aparaton

en: Selected ports:
eo: Elektitaj pordoj:

en: Sepia
eo: Sepio

en: Serbian
eo: serba

en: Services
eo: Servoj

en: Session URL
eo: Seanca URL

en: Session category
eo: Seanca kategorio

en: Session description
eo: Seanca priskribo

en: Session name
eo: Seanca nomo

en: Set as Wall&paper
eo: Agordi kiel &ekranfono

en: Set playlist bookmark 1
eo: Starigi ludlistan legosignon 1

en: Set playlist bookmark 10
eo: Starigi ludlistan legosignon 10

en: Set playlist bookmark 2
eo: Starigi ludlistan legosignon 2

en: Set playlist bookmark 3
eo: Starigi ludlistan legosignon 3

en: Set playlist bookmark 4
eo: Starigi ludlistan legosignon 4

en: Set playlist bookmark 5
eo: Starigi ludlistan legosignon 5

en: Set playlist bookmark 6
eo: Starigi ludlistan legosignon 6

en: Set playlist bookmark 7
eo: Starigi ludlistan legosignon 7

en: Set playlist bookmark 8
eo: Starigi ludlistan legosignon 8

en: Set playlist bookmark 9
eo: Starigi ludlistan legosignon 9

en: Set the justification of subtitles
eo: Agordi la ĝisrandigon de subtekstoj

en: Setting
eo: Agordo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Settings for VLC's control interfaces
eo: Agordoj de la reginterfacoj de VLC

en: Settings for VLC's interfaces
eo: Agordoj por la interfacoj de VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
eo: Agordoj por enigo, fludividado, kodado kaj malkodado

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
eo: Agordoj por la nur-sonaj kodiloj kaj malkodiloj.

en: Settings for the main interface
eo: Agordoj de la ĉefa interfaco

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
eo: Agordoj por la kodiloj kaj malkodiloj de video, bildoj aŭ video+sono.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
eo: Agordoj rilataj al Surekrana montraĵo, subtekstoj kaj "plustavolaj subbildoj"

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
eo: Agordoj rilataj al la diversaj alir-metodoj. Oftaj agordoj, kiujn vi eble volas ŝanĝi estas agordoj de HTTP-prokurilo aŭ kaŝmemorigado.

en: Settings...
eo: Agordoj...

en: Shadow
eo: Ombro

en: Shadow angle
eo: Ombra angulo

en: Shadow color
eo: Ombra koloro

en: Shadow distance
eo: Ombra distanco

en: Shadow opacity
eo: Ombra opakeco

en: Sharpness
eo: Akreco

en: Shift+
eo: Maj+

en: Shift+L
eo: Maj+L

en: Sho&w VLC media player
eo: &Montri aŭdvidaĵan ludilon VLC

en: Shona
eo: ŝona

en: Short backwards jump
eo: Mallonga malantaŭa salto

en: Short forward jump
eo: Mallonga antaŭa salto

en: Short jump length
eo: Mallonga salta longo

en: Short jump length, in seconds.
eo: Mallonga salta longo, sekunde.

en: Show Containing Directory...
eo: Montri enhavantan dosierujon...

en: Show Containing Folder...
eo: Montri enhavantan dosierujon...

en: Show Installed Only
eo: Montri nur instalitaj

en: Show Main Window
eo: Montri ĉefan fenestron

en: Show Name
eo: Serionomo

en: Show controls in full screen mode
eo: Montri regilojn en plenekrana reĝimo

en: Show hidden files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

en: Show media title on video
eo: Montri aŭdvidaĵan titolon sur video

en: Show settings
eo: Montri agordojn

en: Show video title for x milliseconds
eo: Montri aŭdvidaĵan titolon dum x milisekundoj

en: Show/Hide Playlist
eo: Montri/Kaŝi ludliston

en: Silver
eo: Arĝenta

en: Simple Preferences
eo: Simplaj preferoj

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
eo: Simpligita ĉina (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
eo: Simpligita ĉina Uniksa (EUC-CN)

en: Sindhi
eo: sinda

en: Sinhalese
eo: sinhala

en: Size
eo: Grando

en: Sketch
eo: Skizo

en: Skin to use
eo: Haŭto por uzi

en: Skins
eo: Haŭtoj

en: Skip ads
eo: Preterpasi reklamojn

en: Skip frames
eo: Preterlasi kadrojn

en: Sky blue
eo: Ĉiele blua

en: Slo&wer
eo: &Malpli rapida

en: Slovak
eo: slovaka

en: Slovenian
eo: slovena

en: Slower
eo: Pli malrapida

en: Slower (fine)
eo: Pli malrapida (ete)

en: Snapshot
eo: Ekrankopio

en: Somali
eo: somala

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
eo: Kelkaj subtekstaj formoj permesas tekstaranĝadon. VLC parte funkciigis ĉi tiun, sed vi povas decidi malŝalti ĉiun tekstaranĝadon.

en: Sort by
eo: Ordigi laŭ

en: Sotho, Southern
eo: sota suda

en: Sound Delay
eo: Sona prokrasto

en: SoundFont file
eo: SoundFont-dosiero

en: Source
eo: Fonto

en: Source directory
eo: Fonta dosierujo

en: Source:
eo: Fonto:

en: South-Eastern European (Latin-10)
eo: Sudorienteŭropa (Latin-10)

en: Sp&eed
eo: &Rapideco

en: Spanish
eo: hispana

en: Specify the log filename.
eo: Difinu la protokolan dosiernomon.

en: Specify the logging format.
eo: Difinu la protokoladan formon.

en: Spectrometer
eo: Spektrometro

en: Speed: %.2fx
eo: Rapido: %.2fx

en: Speex audio decoder
eo: Speec-sona malkodilo

en: Speex audio encoder
eo: Speec-sona kodilo

en: Splitters
eo: Dividiloj

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
eo: Standard-distingiva (576 aŭ 480 linioj)

en: Start Time
eo: Komenca Tempo

en: Start time
eo: Komenca tempo

en: Statistics
eo: Statistikoj

en: Status
eo: Statuso

en: Status Bar
eo: Stata breto

en: Stereo audio output mode
eo: Sterea sono-eliga reĝimo

en: Stereo mode
eo: Sterea reĝimo

en: Stop
eo: Halti

en: Stop Time
eo: Fina Tempo

en: Stop playback
eo: Halti ludadon

en: Stop time
eo: Halta tempo

en: Stream %d
eo: Fluo %d

en: Stream filters
eo: Flufiltriloj

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
eo: Flufiltriloj estas specialaj moduloj, kiuj ebligas altnivelajn operaciojn je la eniga flanko de VLC. Uzu zorge...

en: Stream name
eo: Nomo de fluo

en: Stream output
eo: Eligo de fluo

en: Stream...
eo: Elsendflui...

en: Sub &Track
eo: Subteksta &trako

en: Subdirectory behavior
eo: Subdosieruja konduto

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Subti&tle
eo: Sub&teksto

en: Subtitle
eo: Subteksto

en: Subtitle File
eo: Subteksta dosiero

en: Subtitle Files
eo: Subtekstaj dosieroj

en: Subtitle Language
eo: Subteksta lingvo

en: Subtitle Track
eo: Subteksta trako

en: Subtitle codecs
eo: Subtekst-kodekoj

en: Subtitle encoder
eo: Subteksta kodilo

en: Subtitle justification
eo: Subteksta ĝisrandigo

en: Subtitle language
eo: Lingvo de subtekstoj

en: Subtitle languages
eo: Subtekstaj lingvoj

en: Subtitle position %d px
eo: Subteksta pozicio %d px

en: Subtitle speed:
eo: Subteksta rapido:

en: Subtitle track
eo: Subteksta trako

en: Subtitle track: %s
eo: Subteksta trako: %s

en: Subtitles
eo: Subtekstoj

en: Subtitles / OSD
eo: Subtekstoj / Surekrana montraĵo

en: Subtitles/Video
eo: Subtekstoj/Video

en: Sundanese
eo: sunda

en: Swahili
eo: svahila

en: Swati
eo: svazia

en: Swedish
eo: sveda

en: T&itle
eo: T&itolo

en: T.140 text encoder
eo: T.140-teksta kodilo

en: TCP input
eo: TCP-enigo

en: TS muxer (libdvbpsi)
eo: TS-kunigilo (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
eo: TTA-malkunigilo

en: TTML decoder
eo: TTML-malkodilo

en: TTML demuxer
eo: TTML-malkunigilo

en: TTML subtitles decoder
eo: TTML-subteksta malkodilo

en: Tagalog
eo: tagaloga

en: Tahitian
eo: tahitia

en: Tajik
eo: taĝika

en: Take &Snapshot
eo: Fari &ekrankopion

en: Tamil
eo: tamila

en: Tatar
eo: tatara

en: Teletext subtitles decoder
eo: Teletext-subteksta malkodilo

en: Telugu
eo: telugua

en: Test
eo: Testo

en: Text
eo: Teksto

en: Text direction
eo: Teksta direkto

en: Text file
eo: Teksta dosiero

en: Text opacity
eo: Teksta opakeco

en: Text subtitle decoder
eo: Text-subteksta malkodilo

en: Thai
eo: taja

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
eo: Taja (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
eo: Taja (Windows-874)

en: The port used to talk to the Chromecast.
eo: La pordo uzata por paroli al la Chromecast.

en: Theora video decoder
eo: Theora-videa malkodilo

en: Theora video encoder
eo: Theora-videa kodilo

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
eo: Ĉiuj opcioj eblas vin konfiguri la interfacoj uzataj de VLC. Vi povas elekti la ĉefan interfacon, aldonajn interfacajn modulojn kaj difini diversajn rilatajn opciojn.

en: Thick
eo: Dika

en: Thin
eo: Maldika

en: This is the default Audio CD device to use.
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta sona-KD-diskingo por uzi.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta sona-KD-diskingo (aŭ dosiero) por uzi. Ne forgesu la dupunkton post la diskinga litero (ekz. D:)

en: This is the default DVD device to use.
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta DVD-diskingo por uzi.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta DVD-diskingo (aŭ dosiero) por uzi. Ne forgesu la dupunkton post la diskinga litero (ekz. D:)

en: This is the default VCD device to use.
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta VCD-diskingo por uzi.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta VCD-diskingo (aŭ dosiero) por uzi. Ne forgesu la dupunkton post la diskinga litero (ekz. D:)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
eo: Tiu ĉi programaro venas kun NENIU GARANTIO, en la grado permesita de la leĝo.
    Vi rajtas reeldoni ĝin laŭ la termoj de la GNU General Public License;
    vidu la dosieron nomitan COPYING por detaloj.
    Skribita de la teamo VideoLAN; vidu la dosieron AUTHORS.

en: Threads
eo: Fadenoj

en: Tibetan
eo: tibeta

en: Tigrinya
eo: tigraja

en: Time
eo: Tempo

en: Title
eo: Titolo

en: Title %i%s
eo: Titolo %i%s

en: Title metadata
eo: Titolo-metadatumo

en: To get exhaustive help, use '-H'.
eo: Por akiri elĉerpan helpon, uzu "-H".

en: Toggle subtitle track visibility.
eo: Baskuligi videblon de subteksta trako.

en: Toggle subtitles
eo: Baskuligi subtekstojn

en: Tonga (Tonga Islands)
eo: tongana (Tongaj insuloj)

en: Tool&s
eo: &Iloj

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
eo: Vakigi

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
eo: Silentigi

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
eo: Malsilentigi

en: Top
eo: Supro

en: Top Center
eo: Supra centro

en: Top Left
eo: Supra maldekstro

en: Top left
eo: Supra maldekstro

en: Top right
eo: Supra dekstro

en: Top-Left
eo: Supra maldekstro

en: Top-Right
eo: Supra dekstro

en: Track
eo: Trako

en: Track settings
eo: Trakaj agordoj

en: Traditional Chinese (Big5)
eo: Tradicia ĉina (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
eo: Tradicia ĉina Uniksa (EUC-TW)

en: Transparency
eo: Travidebleco

en: Treble adjustment of the audio input.
eo: Altatona ĝustigo de la sona enigo.

en: Treble level
eo: Altatona nivelo

en: Tsonga
eo: conga

en: Tswana
eo: cvana

en: Turkish
eo: turka

en: Turkish (ISO 8859-9)
eo: Turka (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
eo: Turka (Windows-1254)

en: Turkmen
eo: turkmena

en: Twi
eo: tvia

en: Type
eo: Speco

en: UDP input
eo: UDP-enigo

en: UDP stream output
eo: UDP-flua eligo

en: URL description
eo: URL-priskribo

en: URL metadata
eo: URL-metadatumo

en: USF subtitles decoder
eo: USF-subteksta malkodilo

en: Uighur
eo: ujgura

en: Ukrainian
eo: ukraina

en: Ukrainian (KOI8-U)
eo: Ukraina (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
eo: Sona-malkodilo de Ulead DV

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Unidentified codec
eo: Neidentigita kodeko

en: Uninstall
eo: Malinstali

en: Universal (UTF-16)
eo: Universala (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
eo: Universala (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
eo: Universala (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
eo: Universala (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
eo: Universala, Ĉina (GB18030)

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Unspecified
eo: Nedifinita

en: Unsubscribe
eo: Malaboni

en: Untitled
eo: Sentitola

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Update VLC media player
eo: Ĝisdatigi aŭdvidaĵan ludilon VLC

en: Urdu
eo: urdua

en: Use a sub&title file
eo: Uzi sub&tekstan dosieron

en: Use custom skin
eo: Uzi propran haŭton

en: Use keyframes
eo: Uzi ĉefkadrojn

en: Use subtitle file
eo: Uzi subtekstan dosieron

en: User
eo: Uzanto

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
eo: Uzantnomo kiu estos uzota por la konekto, se neniu uzantnomo estas agordita en la URL.

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Uzbek
eo: uzbeka

en: V&iew
eo: Vi&do

en: VA-API video decoder
eo: VA-API-videa malkodilo

en: VA-API video decoder via DRM
eo: VA-API-videa malkodilo per DRM

en: VBI and Teletext decoder
eo: VBI kaj Teletext-malkodilo

en: VC1 video demuxer
eo: Malkunigilo de VC1-video

en: VCD device
eo: VCD-a aparato

en: VCD input
eo: VCD-enigo

en: VDPAU video decoder
eo: VDPAU-videa malkodilo

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
eo: VLC ne eblis dekodi la formon "%4.4s" (%s)

en: VLC could not identify the audio or video codec
eo: VLC ne eblis identigi la sonan aŭ videan kodekon

en: VLC could not open the %s module.
eo: VLC ne eblis malfermi la modulon %s.

en: VLC could not open the decoder module.
eo: VLC ne eblis malfermi la malkodilan modulon.

en: VLC is started from file association
eo: VLC estis lanĉita per dosiera asociigo

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
eo: VLC neeblas malfermi la MRL-on "%s". Kontrolu la protokolon por detaloj.

en: VLC media player
eo: Aŭdvidaĵa ludilo VLC

en: VLC preferences
eo: Preferoj de VLC

en: VLC version %s (%s)
eo: VLC versio %s (%s)

en: VNC Password
eo: VNC-pasvorto

en: VNC Port
eo: VNC-pordo

en: VNC password.
eo: VNC-pasvorto.

en: VOC demuxer
eo: VOC-malkunigilo

en: Version
eo: Versio

en: Version %1
eo: Versio %1

en: Very Low Definition (240 lines)
eo: Tre malaltdistingiva (240 linioj)

en: Very short backwards jump
eo: Tre mallonga malantaŭa salto

en: Very short forward jump
eo: Tre mallonga antaŭa salto

en: Very short jump length
eo: Tre mallonga salta longo

en: Very short jump length, in seconds.
eo: Tre mallonga salta longo, sekunde.

en: Video &Track
eo: Videa &trako

en: Video Effects
eo: Videaj efektoj

en: Video Effects...
eo: Videaj efektoj...

en: Video Settings
eo: Videaj agordoj

en: Video Track
eo: Videa trako

en: Video alignment
eo: Vidaĵa ĝisrandigo

en: Video codec
eo: Videa kodeko

en: Video codecs
eo: VIdeo-kodekoj

en: Video connection
eo: Videa konekto

en: Video device
eo: Videa aparato

en: Video device name
eo: Videoaparata nomo

en: Video filters are used to process the video stream.
eo: Videofiltriloj estas uzataj por trakti la videofluon.

en: Video height
eo: Vidaĵa alto

en: Video input
eo: Videa enigo

en: Video output
eo: Video-eligo

en: Video output URL
eo: Video-eliga URL

en: Video output module
eo: Video-eliga modulo

en: Video output modules
eo: Video-eligaj moduloj

en: Video output muxer
eo: Video-eliga kunigilo

en: Video port
eo: Videa pordo

en: Video settings
eo: Videaj agordoj

en: Video size
eo: Videa grando

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
eo: Video-dividiloj dividas la fluon en plurajn videojn.

en: Video title
eo: Vidaĵa titolo

en: Video width
eo: Vidaĵa larĝo

en: Video4Linux input
eo: Video4Linux-enigo

en: VideoLAN Website...
eo: Retejo de VideoLAN...

en: VideoToolbox video decoder
eo: VideoToolbox-videa malkodilo

en: Vietnamese
eo: vjetnama

en: Vietnamese (VISCII)
eo: Vjetnama (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
eo: Vjetnama (Windows-1258)

en: View
eo: Vido

en: Visualizations
eo: Bildigoj

en: Visualizations selector
eo: Muzikbildiga elektilo

en: Volapuk
eo: volapuka

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Volume %ld%%
eo: Laŭteco %ld%%

en: Volume down
eo: Malpli laŭta

en: Volume of the audio input.
eo: Laŭteco de la sona enigo.

en: Volume up
eo: Pli laŭta

en: Volume: %i %%
eo: Laŭteco: %i %%

en: Vorbis audio decoder
eo: Vorbis-sona malkodilo

en: Vorbis audio encoder
eo: Vorbis-sona kodilo

en: WAV demuxer
eo: WAV-malkunigilo

en: WAV muxer
eo: WAV-kunigilo

en: WEBVTT decoder
eo: WEBVTT-malkodilo

en: WEBVTT subtitles decoder
eo: WEBVTT-subteksta malkodilo

en: WPL playlist import
eo: WLP-ludlista importo

en: Wall
eo: Muro

en: Wallpaper
eo: Ekranfono

en: Warning
eo: Averto

en: Water effect
eo: Akva efekto

en: WaveOut audio output
eo: WaveOut-sono-eligo

en: Waves
eo: Ondoj

en: Web
eo: Interreto

en: WebM video decoder
eo: WebM-videa malkodilo

en: WebM video encoder
eo: WebM-videa kodilo

en: Website
eo: Retejo

en: Welsh
eo: kimra

en: Western European (IBM 00850)
eo: Okcidenteŭropa (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
eo: Okcidenteŭropa (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
eo: Okcidenteŭropa (Windows-1252)

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
eo: Kiam ĉi tio estas ŝaltita, la preferoj kaj/aŭ interfacoj montros ĉiujn disponeblajn opciojn, ankaŭ tiujn kiujn plejparto da uzantoj neniam tuŝu.

en: White
eo: Blanka

en: White balance temperature (K)
eo: Blanka ekvilibra temperaturo (K)

en: Width
eo: Larĝo

en: Window
eo: Fenestro

en: Wolof
eo: volofa

en: X coordinate
eo: X-koordinato

en: X coordinate of the bargraph.
eo: X-koordinato de la bastona diagramo.

en: X offset
eo: X-deŝovo

en: X11 video output (XCB)
eo: X11-video-eligo (XCB)

en: XA demuxer
eo: XA-malkunigilo

en: XDG-screensaver
eo: XDG-ekrankurteno

en: XSPF playlist
eo: XSPF-ludlisto

en: XSPF playlist export
eo: XSPF-ludlista eksporto

en: XSPF playlist import
eo: XSPF-ludlista importo

en: XVideo output (XCB)
eo: XVideo-eligo (XCB)

en: XWD image decoder
eo: XWD-bilda malkodilo

en: Xhosa
eo: kosa

en: Y coordinate
eo: Y-koordinato

en: Y coordinate of the bargraph.
eo: Y-koordinato de la bastona diagramo.

en: Y offset
eo: Y-deŝovo

en: YUV video output
eo: YUV-video-eligo

en: Yellow
eo: Flava

en: Yes
eo: Jes

en: Yiddish
eo: jida

en: Yoruba
eo: joruba

en: You have the latest version of VLC media player.
eo: Vi havas la plej lastan version de aŭdvidaĵa ludilo VLC.

en: Your account was rejected.
eo: Via konto estis malakceptita.

en: Zhuang
eo: ĝuanga

en: Zoom
eo: Zomo

en: Zoom video
eo: Zomi videon

en: Zulu
eo: zulua

en: [Player]
eo: [Ludilo]

en: [Playlist]
eo: [Ludlisto]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
eo: [vcd:][aparato][#[titolo][,[ĉapitro]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
eo: aldoni --advanced al via komandlinio por vidi altnivelajn opciojn.

en: audio
eo: sono

en: bits
eo: bitoj

en: boolean
eo: buleo

en: debug
eo: sencimigo

en: decoder
eo: malkodilo

en: errors
eo: eraroj

en: integer
eo: entjero

en: offsets
eo: deŝovoj

en: string
eo: ĉeno

en: tx3g subtitles
eo: tx3g-subtekstoj

en: tx3g subtitles decoder
eo: tx3g-subteksta malkodilo

en: unknown
eo: nekonata

en: warnings
eo: avertoj
