vlc 3.0.22 - en to sk translation catalogue (5744 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sk: 
    Vypísaný obsah sa uloží do súboru vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sk: 
    Ak chcete pokračovať, stlačte ENTER...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
sk: 
    Upozornenie: Ak sa nemozete dostat k pouzivatelskemu rozhraniu programu, otvorte okno s prikazovym riadkom, prejdite do priecinka kde je nainstalovany program VLC a zadajte prikaz "vlc -I qt"

en:  (%1+ rated)
sk:  (hodnotené ako: %1+)

en:  .                      Show/Hide hidden files
sk:  .                      Zobrazit/skryt skryte subory

en:  /                      Look for an item
sk:  /                      Vyhladat polozku

en:  ;                      Look for the next item
sk:  ;                      Vyhladat dalsiu polozku

en:  <, >                   Next/Previous chapter
sk:  <, >                   Dalsia/predchadzajuca kapitola

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
sk:  <enter>                Pridat vybrany subor do playlistu

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
sk:  <dolava>,<doprava>         Vyhladavanie -/+ 1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
sk:  <pageup>,<pagedown>    Navigacia po jednotlivych strankach

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
sk:  <medzernik>                Pridat vybrany priecinok do playlistu

en:  <space>                Pause/Play
sk:  <medzeranik>                Pozastavit/prehrat

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
sk:  <zaciatok>,<koniec>          Prejst na zaciatok/koniec boxu

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
sk:  <nahor>,<nadol>            Navigacia po jednotlivych riadkoch

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
sk:  <nahor>,<nadol>            Vyhladavanie +/-5%%

en:  A                      Add an entry
sk:  A                      Pridat zaznam

en:  B                      Show/Hide filebrowser
sk:  B                      Zobrazit/skryt prehliadac suborov

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
sk:  Ctrl-l                 Obnovit obraz

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
sk:  D, <backspace>, <del>  Vymazat zaznam

en:  Esc                    Close Add/Search entry
sk:  Esc                    Zatvorit okno pre pridavanie/hladanie zaznamu

en:  L                      Show/Hide messages box
sk:  L                      Zobrazit/skryt box so spravami

en:  M                      Show/Hide metadata box
sk:  M                      Zobrazit/skryt box s metadatami

en:  O                      Reverse order Playlist by title
sk:  O                      Opacne zoradenie playlistu podla nazvu

en:  P                      Show/Hide playlist box
sk:  P                      Zobrazit/skryt box s playlistom

en:  Position : %s/%s
sk:  Pozicia : %s/%s

en:  Profile Name Missing
sk:  Chýbajúci názov profilu

en:  R                      Toggle Repeat item
sk:  R                      Prepnut opakovanie polozky

en:  S                      Show/Hide statistics box
sk:  S                      Zobrazit/skryt okno so statistikou

en:  SRT Stream ID
sk: ID streamu pre SRT

en:  Source   : %s
sk:  Zdroj   : %s

en:  Source: <no current item>
sk: Zdroj. <no current item>

en:  Volume   : %3ld%%
sk:  Hlasitosť   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
sk:  Hlasitosť   : ----

en:  Volume   : Mute
sk:  Hlasitosť   : Stlmiť

en:  [ h for help ]
sk:  [stlacte klaves  h pre zobrazenie pomocnika]

en:  [, ]                   Next/Previous title
sk:  [, ]                   Dalsi/predchadzajuci titul

en:  a, z                   Volume Up/Down
sk:  a, z                   Zvysit/znizit hlasitost

en:  b                      Cycle through video tracks
sk:  b                      Cyklicky prechádzať stopami s videom

en:  c                      Cycle through audio tracks
sk:  c                      cyklicky prechádzať zvukovými stopami

en:  days
sk:  dní

en:  e                      Eject (if stopped)
sk:  e                      Vyhodit (ak je zastavene)

en:  f                      Toggle Fullscreen
sk:  f                      Prepnut zobrazovanie na celu obrazovku

en:  g                      Go to the current playing item
sk:  g                      Prejst na prave prehravanu polozku

en:  h,H                    Show/Hide help box
sk:  h,H                    Zobrazit/skryt box s pomocnikom

en:  i                      Show/Hide info box
sk:  i                      Zobraziť/skryt info box

en:  l                      Toggle Loop Playlist
sk:  l                      Prepnut slucku v playliste

en:  m                      Mute
sk:  m                      Stlmit

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
sk:  n, p                   Dalsia/predchadzajuca polozka playlistu

en:  o                      Order Playlist by title
sk:  o                      Zoradit playlist podla nazvu

en:  q, Q, Esc              Quit
sk:  q, Q, Esc              Ukoncit

en:  r                      Toggle Random playing
sk:  r                      Prepnut nahodne prehravanie

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
sk:  v                       Cyklicky prechádzať stopami s titulkami

en:  x                      Show/Hide objects box
sk:  x                      Zobrazit/skryt box s objektami

en: "Rating" to put in ASF comments.
sk: "Hodnotenie", ktoré chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
sk: "U"- hodnota, ktorá sa bude používať pri efekte Bluescreen. Farba môže mať hodnotu od 0 do 255. Predvolená hodnota (pre modrú farbu) je 120.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
sk: "V"- hodnota, ktorá sa bude používať pri efekte Bluescreen. Farba môže mať hodnotu od 0 do 255. Predvolená hodnota (pre modrú farbu) je 90.

en: #paste your VLM commands here
sk: #vložte príkazy pre VLM sem

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
sk: #príkazy oddeľte novým riadkom alebo bodkočiarkou

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
sk: %.1f MHz (%d služ.)
    ~%s zostáva

en: %1 downloads
sk: %1 stiahnutí

en: %@ stream to %@:%@
sk: %@ streamovať do %@:%@

en: %i tracks
sk: %i stôp

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sk: %s
    Prebieha sťahovanie... hotovo: %s/%s %.1f%%

en: %s (Encoded Output)
sk: %s (kódovaný výstup)

en: %s Range
sk: %s rozsah

en: %s bytes
sk: %s bajtov

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
sk[0]: %u modul sa nezobrazil, pretože obsahuje iba pokročilé nastavenia.
sk[1]: %u moduly sa nezobrazili, pretože obsahujú iba pokročilé nastavenia.
sk[2]: Nezobrazilo sa %u modulov, pretože obsahujú iba pokročilé možnosti.
sk[3]: Nezobrazilo sa %u modulov, pretože obsahujú iba pokročilé možnosti.

en: &About
sk: O progr&ame

en: &Advanced Controls
sk: Pokročilé ovlád&ače

en: &Advanced Open...
sk: Pokročilé otvár&anie...

en: &Apply
sk: Po&užiť

en: &Aspect Ratio
sk: Po&mer strán

en: &Audio
sk: &Zvuk

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Chapter
sk: &Kapitola

en: &Clear
sk: Vy&čistiť

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: &Codec Information
sk: Informácia o &kodeku

en: &Continue
sk: Pokra&čovať

en: &Crop
sk: O&rezať

en: &Deinterlace
sk: O&dstránenie prekladania

en: &Deinterlace mode
sk: Režim o&dstránenia prekladania

en: &Disc
sk: &Disk

en: &Effects and Filters
sk: &Efekty a filtre

en: &Enqueue
sk: &Zaradiť

en: &Faster
sk: &Rýchlejšie

en: &File
sk: &Súbor

en: &Fingerprint
sk: &Odtlačok

en: &Fullscreen
sk: Zobrazovanie na &celú obrazovku

en: &Fullscreen Interface
sk: Rozhranie pre &zobrazovanie na celú obrazovku

en: &General
sk: &Všeobecné

en: &Go
sk: &Prejsť

en: &Help
sk: Po&mocník

en: &Hide VLC media player in taskbar
sk: Skryť VLC media player do panela úlo&h

en: &Increase Volume
sk: Zvýš&iť hlasitosť

en: &Install
sk: Na&inštalovať

en: &Jump Forward
sk: Preskočiť &dopredu

en: &Manage
sk: &Spravovať

en: &Media
sk: &Médium

en: &Messages
sk: &Hlásenia

en: &Metadata
sk: &Metadáta

en: &Mute
sk: Stl&miť

en: &Network
sk: &Sieť

en: &No
sk: &Nie

en: &Open File...
sk: &Otvoriť súbor...

en: &Open Media
sk: &Otvoriť médium

en: &Open Multiple Files...
sk: &Otvoriť viaceré súbory...

en: &Play
sk: &Prehrať

en: &Playback
sk: &Prehrávanie

en: &Preferences
sk: &Nastavenia

en: &Quality
sk: &Kvalita

en: &Quit
sk: &Koniec

en: &Recheck version
sk: Znova skont&rolovať verziu

en: &Renderer
sk: Vyk&resľovač

en: &Reset Preferences
sk: &Reset nastavení

en: &Save
sk: &Uložiť

en: &Save Metadata
sk: &Uložiť metadáta

en: &Save as...
sk: Uložiť &ako...

en: &Search:
sk: &Hľadať:

en: &Select
sk: Vý&ber

en: &Start
sk: &Štart

en: &Stereo Mode
sk: Režim &stereo

en: &Track Synchronization
sk: Synchronizácia s&topy

en: &Uninstall
sk: &Odinštalovať

en: &VLM Configuration
sk: Konfigurácia &VLM

en: &Verbosity:
sk: Komunikatí&vnosť:

en: &View
sk: Zobra&ziť

en: &Visualizations
sk: &Vizualizácie

en: &Yes
sk: &Áno

en: &Zoom
sk: Priblí&žiť

en: (Delayed)
sk: (Oneskorené)

en: (Hastened)
sk: (Zrýchlené)

en: (default disabled)
sk: (predvolene vypnuté)

en: (default enabled)
sk: (predvolene zapnuté)

en: +----[ Remote control commands ]
sk: +----[ Prikazy z dialkoveho ovladania ]

en: +----[ end of help ]
sk: +----[ koniec pomocnika ]

en: +-[Audio Decoding]
sk: +-[Dekodovanie zvuku]

en: +-[Incoming]
sk: +-[Prichadzajuce]

en: +-[Video Decoding]
sk: +-[Dekodovanie videa]

en: 0.20
sk: 0,20

en: 0.25
sk: 0,25

en: 0.35 (same as DVB-S)
sk: 0,35 (rovnaké ako DVB-S)

en: 0/90/180/270/mirror
sk: 0/90/180/270/zrkadlovo

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
sk: 1 je explicitná voľba pre SBR a implicitná pre PS (predvolené), 2 je explicitne hierarchické.

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
sk: Jednoprechodový VBR režim s dôrazom na kvalitu. Od 0 do 51.

en: 10 bits
sk: 10 bitov

en: 11025 Hz
sk: 11 025 Hz

en: 15 bits
sk: 15 bitov

en: 16 bits
sk: 16 bitov

en: 16 bytes
sk: 16 bajtov

en: 16000 Hz
sk: 16 000 Hz

en: 176400 Hz
sk: 176 400 Hz

en: 192000 Hz
sk: 192 000 Hz

en: 1:1 Original
sk: 1:1 (originál)

en: 1:2 Half
sk: 1:2 (polovica)

en: 1:4 Quarter
sk: 1:4 (štvrtina)

en: 1:File
sk: 1:Súbor

en: 2 Pass
sk: 2 prechody

en: 22050 Hz
sk: 22 050 Hz

en: 24 bits
sk: 24 bitov

en: 24 bytes
sk: 24 bajtov

en: 24000 Hz
sk: 24 000 Hz

en: 2:1 Double
sk: 2:1 (dvojitá veľkosť)

en: 32 bits
sk: 32 bitov

en: 32 bytes
sk: 32 bajtov

en: 32000 Hz
sk: 32 000 Hz

en: 3D OpenGL spectrum visualization
sk: Vizualizácia spektra 3D OpenGL

en: 4000 Hz
sk: 4 000 Hz

en: 44100 Hz
sk: 44 100 Hz

en: 48000 Hz
sk: 48 000 Hz

en: 525 lines / 60 Hz
sk: 525 riadkov / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
sk: 625 riadkov / 50 Hz

en: 8 bits
sk: 8 bitov

en: 8000 Hz
sk: 8 000 Hz

en: 88200 Hz
sk: 88 200 Hz

en: 96000 Hz
sk: 96 000 Hz

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sk: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Vitajte v pomocníkovi programu VLC</h2><h3>Dokumentácia</h3><p>Dokumentáciu k programu VLC nájdete na <a href="http://wiki.videolan.org">wiki-</a>stránke tímu VideoLAN.</p><p>Ak ste novým používateľom programu VLC, prosím prečítajte si<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Úvod do programu VLC media player</em></a>.</p><p>Niektoré informácie o používaní programu nájdete v dokumente <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Ako prehrávať súbory v programe VLC media player</em></a>".</p><p>Pre všetky úlohy spojené s ukladaním, konvertovaním, prekódovaním, kódovaním, multiplexovaním a streamovaním, nájdete užitočné informácie v <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentácii o streamovaní</a>.</p><p>Ak nerozumiete nejakému použitému výrazu, prosím pozrite sa do <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">Databázy znalostí</a>.</p><p>Na porozumenie hlavným klávesovým skratkám si prečítajte stránku o <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">skratkách</a>.</p><h3>Pomocník</h3><p>Skôr než sa na niečo opýtate, prečítajte si prosím sekciu <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Najčastejšie kladené otázky (FAQ)</a>.</p><p>Pomoc môžete získať a poskytovať aj prostredníctvom <a href="http://forum.videolan.org">diskusných fór</a>, v <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-listoch</a> alebo na našom kanáli IRC (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Prispievanie do projektu</h3></a><p>Projektu VideoLAN môžete venovať svoj čas, vytvorením nových vzhľadov, preložením dokumentácie, testovaním programu a programovaním. Taktiež nám môžete darovať peniaze alebo nejaký materiál, ak nám chcete pomôcť. A samozrejme môžete <b>robiť dobrú reklamu</b> programu VLC media player.</p></body></html>

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
sk: <p>Kvôli ochrane vášho súkromia, program <i>VLC media player</i> <b>ne</b>zbiera a neprenáša žiadne osobné údaje žiadnej osobe, a to ani v anonymizovanej podobe.</p>
    <p>Avšak: program <i>VLC</i> dokáže automaticky preberať informáciu o médiu vo vašom playliste z internetových služieb tretích strán. Takýmto obsahom sú najmä obaly, názvy skladieb, mená umelcov a iné metadáta.</p>
    <p>V dôsledku toho môže dôjsť k identifikácií niektorých vašich mediálnych súborov treťou stranou. Práve preto vývojári programu <i>VLC</i> vyžadujú váš výslovný súhlas s automatickým prístupom prehrávača médií na internet.</p>

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
sk: <p>Heslo pre webové rozhranie nebolo nastavené.</p><p>Prosím použite príkaz --http-password, alebo nastavte heslo v časti</p><p>Nastavenia &gt; Všetky &gt; Hlavné rozhrania &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Heslo.</p>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sk: <p>VLC media player je voľne šíriteľný prehrávač médií, kodér a streamovací program s otvoreným zdrojovým kódom, vytvorený dobrovoľníkmi <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">tímu VideoLAN</span></a> a jeho komunitou.</p><p>VLC používa interné kodeky, funguje na každej populárnej platforme a dokáže čítať takmer všetky súbory, disky CD, DVD, sieťové streamy, čítať zo zaznamenávacích kariet a iných formátov pre médiá!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pomôžte a pridajte sa k nám!</span></a>

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sk: <p>VLC media player je voľne šíriteľný prehrávač médií, kodér a streamovací program s otvoreným zdrojovým kódom, vytvorený dobrovoľníkmi <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">tímu VideoLAN</span></a> a jeho komunitou.</p><p>VLC používa interné kodeky, funguje na každej populárnej platforme a dokáže čítať takmer všetky súbory, disky CD, DVD, sieťové streamy, čítať zo zaznamenávacích kariet a iných formátov pre médiá!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Pomôžte a pridajte sa k nám!</span></a>

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
sk: Je požadovaný SDP export, nie je však poskytnutá žiadna adresa URL.

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
sk: Cez kábel je možné vysielať nepretržitý 22kHz tón. Tým sa za normálnych okolností vyberie z univerzálneho LNB vyššie frekvenčné pásmo.

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
sk: Fixná mierka kvantizéra videa pri VBR kódovaní (akceptované sú hodnoty od 0.01 do 255.0).

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
sk: Zoznam vizuálnych efektov, oddeľovaný čiarkami.
    Momentálne sú podporované efekty: dummy, rozsah (scope), spektrum, spektrometer a vuMeter.

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
sk: Nová verzia VLC (%1.%2.%3%4) je dostupná.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
sk: Kladná hodnota znamená, že zvuk bude v predstihu pred videom

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
sk: Kladná hodnota znamená, že titulky budú v predstihu pred videom

en: A single password restricts access to this interface.
sk: Prístup k tomuto rozhraniu je obmedzený heslom.

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
sk: Súbor so zvukovým fontom (.SF2) je potrebný na syntetizáciu MIDI.
    Nainštalujte prosím zvukový font a prekonfigurujte ho v nastaveniach programu VLC (Vstup / Kodeky > Kodeky zvuku > FluidSynth).

en: A/52 audio packetizer
sk: Paketizér zvuku A/52

en: A/52 dynamic range compression
sk: Kompresia dynamického rozsahu A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
sk: Dekodér zvuku AAC (s použitím libfaad2)

en: AAC extension
sk: Prípona AAC

en: AACS Host certificate revoked.
sk: Certifikát hostiteľa AACS bol odvolaný.

en: AACS MMC failed.
sk: AACS MMC zlyhalo.

en: ADF stream filter
sk: Filter streamu ADF

en: ADPCM audio decoder
sk: Dekodér zvuku ADPCM

en: AES key URI to place in playlist
sk: Kľúč AES URI pre umiestnenie v playliste

en: AES key file
sk: Súbor s kľúčom AES

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
sk: Dekodér zvuku AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
sk: Paketizér zvuku AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
sk: Demultiplexor formátu AIFF

en: ALSA audio capture
sk: Zaznamenávanie zvuku ALSA

en: ALSA audio output
sk: Zvukový výstup ALSA

en: AM Tuner mode
sk: AM režim

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
sk: Režim AM tunera. Môže tu byť nastavená jedna z hodnôt: Predvolený (0), TV (1),AM Radio (2), FM Radio (3) alebo DSS (4).

en: AM radio
sk: AM rádio

en: AMD Frame Rate Doubler
sk: AMD zdvojovač frekvencie snímok

en: AMD VQ Enhancer
sk: Rozšírenie AMD VQ

en: AOM video decoder
sk: Dekodér videa AOM

en: APE/ID3 tags-skipping filter
sk: Filter na preskakovanie tagov APE/ID3

en: ARIB STD-B25 Cam module
sk: CAM modul ARB STD-B25

en: ARIB subtitles
sk: Titulky ARIB

en: ARIB subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov ARIB

en: ARM NEON audio volume
sk: Hlasitosť zvuku ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
sk: Farebná sýtosť videa ARM NEON YUV->RGBA

en: ARM NEON video chroma conversions
sk: Konverzie farebnej sýtosti videa ARM NEON

en: ASCII-art video output
sk: Výstup videa ASCII-art

en: ASF muxer
sk: Multiplexor ;ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
sk: Veľkosť ASF-paketu - predvolená hodnota je 4096 bajtov.

en: ASF/WMV demuxer
sk: Demultiplexor ASF/WMV

en: ASX playlist import
sk: Import playlistu ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
sk: Dekodér zvuku ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
sk: Minoritný kanál ATSC

en: ATSC reception parameters
sk: Parametre príjmu ATSC

en: AU demuxer
sk: Demultiplexor AU

en: AV1 video packetizer
sk: Paketizér pre video AV1

en: AVFoundation Audio Capture
sk: Zaznamenávania zvuku AVFoundation

en: AVFoundation Video Capture
sk: Zaznamenávanie videa AVFoundation

en: AVFoundation audio capture module.
sk: Modul na zaznamenávanie zvuku AVFoundation

en: AVFoundation video capture module.
sk: Modul na zaznamenávanie videa AVFoundation

en: AVI demuxer
sk: Demultiplexor AVI

en: AVI muxer
sk: Multiplexor AVI

en: AVIO
sk: AVUI

en: Abkhazian
sk: Abcházsky

en: Abort
sk: Prerušiť

en: About
sk: O programe

en: About VLC media player
sk: O programe VLC media player

en: Above the Video
sk: Nad videom

en: Abscissa of the capture region in pixels.
sk: Úsečka v oblasti zaznamenávania, v pixeloch.

en: Absolute delay
sk: Absolútne oneskorenie

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
sk: Absolútne oneskorenie - pridanie absolútneho oneskorenia ku všetkým titulkom. Relatívne k oneskoreniu zdroja - znásobenie oneskorenia titulkov. Relatívne k zdrojovému obsahu - zistiť oneskorenie titulkov z ich obsahu (textu).

en: Accelerated video output (Overlay)
sk: Akcelerovaný výstup videa (prekrývanie)

en: Accept 24 hours
sk: Akceptovať na 24 hodín

en: Accept certificate temporarily
sk: Dočasne akceptovať certifikát

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
sk: Akceptovať príkazy z tohto zdroja. CLI predvolene na stdin ("*console"), ale môže sa takisto viazať aj k jednoduchému socketu TCP ("localhost:4212") alebo používať protokol telnet ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
sk: Akceptovať príkazy radšej cez Unixový socket, ako cez stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
sk: Akceptovať radšej príkazy cez socket, ako cez stdin. Tu môžete nastaviť aj adresu a port, s ktorým bude spojené rozhranie.

en: Accept permanently
sk: Akceptovať natrvalo

en: Access advanced options to tweak the device
sk: Prístup k pokročilým možnostiam ladenia zariadenia

en: Access module
sk: Prístupový modul

en: Access modules
sk: Prístupové moduly

en: Access output module
sk: Modul "Access-output"

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
sk: Moduly s názvom Access output sa používajú na ovládanie ciest, ktorými sú odosielané multiplexované streamy. Týmto nastavením môžete napríklad vynútiť použitie určitej metódy access output.
    Pre každý access output môžete zadať predvolené nastavenia.

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
sk: Prístup k streamu je odmietnutý z dôvodu konfigurácie servera.

en: Access unit delimiters
sk: Oddeľovače prístupových bodov

en: Accessibility
sk: Prístupnosť

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
sk: Typ prístupnosti pre všetky budúce heslá uložené do Keychain

en: Account that will be used for the connection.
sk: Účet, ktorý sa použije pre spojenie.

en: Accuracy of RateControl
sk: Presnosť funkcie RateControl

en: Acoustic
sk: Akustické

en: Acquisition rate (in fps)
sk: Rýchlosť akvizície (v snímkach/sek.)

en: Action
sk: Akcia

en: Actions
sk: Akcie

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Activate Transcoding
sk: Aktivovať prekódovanie

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
sk: Aktivovať VLC dopyty. NEAKTIVUJTE túto voľbu v prípade, že používate klienta VDR ffnetdev.

en: Activate or deactivate autoscaling.
sk: Aktivovať alebo deaktivovať automatickú zmenu veľkosti.

en: Activate or deactivate deinterlacing.
sk: Aktivovať alebo deaktivovať odstránenie prekladania.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
sk: Aktivovať automatické upozorňovanie na nové verzie softvéru. Kontrola sa bude vykonávať každé dva týždne.

en: Activate the updates availability notification
sk: Aktivovať nové upozorňovanie na aktualizácie

en: Activate updates notifier
sk: Aktivovať upozornenie na aktualizácie

en: Active Extensions
sk: Aktívne rozšírenia

en: Active Format Descriptor line
sk: Riadok popisovača aktívneho formátu

en: Active Format Descriptor value
sk: Hodnota popisovača aktívneho formátu

en: Active regions
sk: Aktívne regióny

en: Active windows
sk: Aktívne okná

en: Actors
sk: Herci

en: Adaptive
sk: Adaptívne

en: Adaptive B-frame decision
sk: Adaptívne rozhodovanie o B-snímkach

en: Adaptive Logic
sk: Adaptívna logika

en: Adaptive spatial transform size
sk: Adaptívna veľkosť transformácie

en: Add
sk: Pridať

en: Add &Subtitle File...
sk: Pridať súbor &s titulkami...

en: Add Directory...
sk: Pridať priečinok...

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
sk: Pridať direktívu EXT-X-ALLOW-CACHE:NO v súbore s playlistom, ak je táto voľba zablokovaná

en: Add File...
sk: Pridať súbor...

en: Add Folder...
sk: Pridať priečinok...

en: Add Input
sk: Pridať vstup

en: Add Interface
sk: Pridať rozhranie

en: Add Noise
sk: Pridať šum

en: Add Subtitle File...
sk: Pridať súbor s titulkami...

en: Add Subtitle File:
sk: Pridať súbor s titulkami:

en: Add WAVE header
sk: Pridať hlavičku WAVE

en: Add a YUV4MPEG2 header
sk: Pridať hlavičku YUV4MPEG2

en: Add a background
sk: Pridať pozadie

en: Add a blurring effect
sk: Pridať efekt rozmazania (Blur)

en: Add a delay effect to the sound
sk: Pridať efekt posunutia zvuku

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
sk: Pridať efekt písma na zlepšenie jeho čitateľnosti na rôznych pozadiach.

en: Add a shadow
sk: Pridať tieň

en: Add cover art from file
sk: Pridať obal zo súboru

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
sk: Pridajte ciele s ohľadom na metódu streamovania, ktorú chcete použiť. Prekódovaním sa uistite, že formát je kompatibilný s použitou metódou.

en: Add logo
sk: Pridať logo

en: Add new Preset...
sk: Pridať nové prednastavenie...

en: Add text
sk: Pridať text

en: Add to Playlist
sk: Pridať do playlistu

en: Add...
sk: Pridať...

en: Additional fonts directory
sk: Priečinok pre doplnkové písma

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
sk: Prídavné rozhrania spojené so službou. Mali by sa nastaviť už pri inštalácii služby, aby bolo možné ju správne nakonfigurovať. Jednotlivé rozhrania zapíšte do zoznamu a oddeľujte ich čiarkou. (Zvyčajne sa používajú hodnoty: logger, sap, rc, http).

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
sk: Pridať alebo odobrať pixely zo šírky vrcholov.

en: Addons Manager
sk: Manažér doplnkov

en: Addons local storage installer
sk: Inštalátor lokálneho uloženia doplnkov

en: Addons local storage lister
sk: Zoznam lokálne uložených rozšírení

en: Address
sk: Adresa

en: Address of the CDDB server to use.
sk: Adresa CDDB servera, ktorý chcete použiť.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sk: Adresa funkcie spätného volania pre dodatočné vykreslenie zvuku. Táto funkcia bude vyvolaná vtedy, keď bude vykresľovan prebiehať do vyrovnávacej pamäte.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sk: Adresa funkcie spätného volania na predbežné vykreslenie zvuku. Táto funkcia nastaví vyrovnávaciu pamäť, kde sa dokončí vykreslenie.

en: Address of the get callback function
sk: Adresa pre získanie spätného volania funkcie

en: Address of the musicbrainz server to use.
sk: Adresa servera musicbrainz, ktorý sa má použiť

en: Address of the release callback function
sk: Adresa pre uvoľnenie funkcie spätného volania

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
sk: Adresa funkcie spätného volania pre dodatočné vykreslenie videa. Táto funkcia bude vyvolaná vtedy, keď bude vykresľovan prebiehať do vyrovnávacej pamäte.

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
sk: Adresa funkcie spätného volania na predbežné vykreslenie videa. Táto funkcia nastaví vyrovnávaciu pamäť, kde sa dokončí vykreslenie.

en: Address to bind to (helper setting for dst)
sk: Adresa pre pripojenie (nastavenie pomocníka pre dst)

en: Adds filtered gaussian noise
sk: Pridá filtrovaný šum gaussian

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
sk: Prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu HDMI na video.

en: Adjust VLC priority
sk: Prispôsobiť prioritu programu VLC

en: Adjust pitch
sk: Prispôsobiť výšku

en: Adjust the current playback position
sk: Upraviť aktuálnu pozíciu prehrávania

en: Adjust the volume
sk: Upraviť hlasitosť

en: Adjustments and Effects
sk: Prispôsobenie a efekty

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Advanced Buttons
sk: Tlačidlá pokročilých funkcií

en: Advanced Open File...
sk: Pokročilé otvorenie súboru...

en: Advanced Options
sk: Pokročilé možnosti

en: Advanced Preferences
sk: Pokročilé nastavenia

en: Advanced Widget
sk: Pokročilý widget

en: Advanced options...
sk: Pokročilé možnosti...

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Advanced settings. Use with care...
sk: Pokročilé nastavenia. Ich zmene venujte zvýšenú pozornosť...

en: Afrikaans
sk: Africky

en: After first unlock
sk: Po prvom odomknutí

en: After first unlock, on this device only
sk: Po prvom odomknutí, len na tomto zariadení

en: Albanian
sk: Albánsky

en: Album Artist
sk: Umelec albumu

en: Album art filename
sk: Názov súboru pre tento druh albumu

en: Album replay gain
sk: Zosilnenie pri prehrávaní albumu

en: All
sk: Všetky

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Layers
sk: Všetky vrstvy

en: Allow automatic icon changes
sk: Povoliť automatické zmeny ikony

en: Allow cache
sk: Umožniť vyrovnávaciu pamäť

en: Allow metadata network access
sk: Povoliť sieťový prístup pre metadáta

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
sk: Povoliť triky s rýchlosťou, ktoré sú mimo špecifikácie. Rýchlejšie, ale s možnosťou častejšieho výskytu chýb.

en: Allow only one instance
sk: Povoliť len jednu spustenú inštanciu programu

en: Allow only one running instance
sk: Povoliť len jednu spustenú inštanciu programu

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
sk: Umožniť iným aplikáciam ovládať VLC s použitím protokolu D-BUS MPRIS.

en: Allow real-time priority
sk: Povoliť real-time prioritu

en: Allow speed tricks
sk: Povoliť triky s rýchlosťou

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
sk: Umožniť používanie softvérovej implementácie kodekov Intel Media SDK, ak nie je v systéme prítomná žiadna hardvérová akcelerácia.

en: Allow to build directory index
sk: Povoliť vytvorenie zoznamu v priečinku

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
sk: Povolená odchýlka v priemernom dátovom toku (v kb/s).

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
sk: Povolenie jedinej inštancie programu VLC môže byť niekedy veľmi užitočné, napríklad vtedy, ak je s programom VLC asociovaných viac mediálnych súborov a vy nechcete, aby sa vždy pri otvorení súboru v správcovi súborov spustila nová inštancia programu VLC. Táto voľba umožní prehrávanie súboru v predtým spustenej inštancii programu alebo sa súbor zaradí do aktuálneho playlistu.

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
sk: Povoľuje použitie B-snímok ako referenčných pre predikciu ostatných snímok. Zachováva stred z 2+ konzekutívnych B-snímok ako referenciu a príslušný spôsobom zmení usporiadanie snímok.
     - žiadne: zablokované
     - striktné: prísne hierarchická pyramída
     - normálne: nie je striktne určené (avšak je nekompatibilné s formátom Blu-ray)

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
sk: Umožňuje používateľovi, aby zadal extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
sk: Umožňuje nastaviť referenčnú snímku v každej partícii s veľkosťou 8x8 alebo 16x8.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
sk: Umožňuje vynútenie pomeru strán vo videu.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
sk: Umožňuje nastaviť konfiguráciu teletextu (id=line1-lineN s obidvomi poliami).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
sk: Umožňuje nastaviť jazyk teletextu (strana=jazyk/typ,...).

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
sk: Umožňuje nastaviť konfiguráciu zvuku (id=skupina,pár=skupina,pár...).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
sk: Umožňuje nastaviť ID ES videa.

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
sk: Umožňuje nastaviť cieľovú linku dosky pre zaznamenávanie (počínajúc od 0).

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta o "autorských právach" pre daný vstup.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta o "dátume" pre daný vstup.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta s "popisom" pre daný vstup.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta o "žánri" pre daný vstup.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta "titul" pre daný vstup.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta o adrese "url" pre daný vstup.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
sk: Umožňuje zadať metadáta o "umelcovi" platné pre daný vstup.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
sk: Tu môžete zadať metadáta o "autorovi" pre daný vstup.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
sk: Maska priehľadnosti zmiešavania alfa-kanála. Používa sa png alfa-kanál.

en: Alpha mask
sk: Alfa-maska

en: Alpha mask video filter
sk: Filter videa pre alfa-masku

en: Alpha of the blended image
sk: Alfa-kanál zmiešavaného obrázka

en: Alpha transparency value (default 255)
sk: Hodnota priehľadnosti - alfa (predvolená je hodnota 255)

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
sk: Hodnota alpha pre najskoršie titulky, kde 0 = úplná priehľadnosť, 255 = úplná nepriehľadnosť.

en: Alpha with which the blend image is blended
sk: Alfa, ktorá sa bude primiešavať do vášho obrázka

en: Also known as DWT levels
sk: Toto nastavenie je známe aj ako tzv. úrovne DWT

en: Alternative Rock
sk: Alternatívny rock

en: AltiVec conversions from
sk: Konverzie AltiVec z

en: Always
sk: Vždy

en: Always Fit &Window
sk: Vždy prispôsobiť &oknu

en: Always continue media playback
sk: Vždy pokračovať v prehrávaní média

en: Always fix
sk: Vždy opraviť

en: Always on &top
sk: Vž&dy navrchu

en: Always on top
sk: Vždy navrchu

en: Always output HDR
sk: Vždy poskytnúť HDR

en: Always place the video window on top of other windows.
sk: Vždy umiestniť okno s videom nad ostatné okná.

en: Always reset audio start level to:
sk: Vždy obnoviť úroveň zvuku na hodnotu:

en: Always visible
sk: Vždy viditeľné

en: Always write to the same file
sk: Vždy zapísať do toho istého súboru

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
sk: Vždy zapisovať do toho istého súboru, namiesto vytvárania nového súboru pre každý obrázok. V tomto prípade sa k názvu súboru nepripájajú čísla.

en: Always, on this device only
sk: Vždy, len na tomto zariadení

en: Ambisonics renderer and binauralizer
sk: Vykresľovač Ambisonics a vytvárač binaurálneho efektu

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
sk: Rozsah zmeny mierky obrázka, pred odoslaním do interného filtra OpenCV

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
sk: Úroveň zosilnenia v oneskorenom signále smerom zľava doprava a naopak. Poskytuje efekt oneskorenia signálu vľavo do výstupu vpravo a naopak, ktorý budí dojem väčšej šírky zvuku.

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
sk: Veľkosť pohybu potrebná na to, aby bol pohyb vyhodnotený ako gesto pomocou myši.

en: Amount of prefiltering
sk: Intenzita predfiltrovania

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
sk: Čas (v ms), počas ktorého sa bude čakať pred prerušením prijímania dát zo siete. Pamätajte prosím na to, že pokus sa pred definitívnym zrušením zopakuje 10x.

en: Amplification
sk: Zosilnenie

en: An error occurred while checking for updates...
sk: Počas kontroly aktualizácií nastala chyba...

en: Anaglyph
sk: Anaglyf

en: Anaglyph 3D
sk: Anaglyf 3D

en: Analog
sk: Analógové

en: Android Window
sk: Okno Android

en: Android log
sk: Protokol systému Android

en: Android log using logcat
sk: Protokol systému Android s použitím logcat

en: Android native window
sk: Natívne okno systému Android

en: Angle
sk: Uhol

en: Angle in degrees
sk: Uhol v stupňoch

en: Angle in degrees (0 to 359)
sk: Uhol v stupňoch (0 - 359)

en: Animation
sk: Animácia

en: Announce this session with SAP.
sk: Oznámiť túto reláciu pomocou SAP.

en: Antenna
sk: Anténny

en: Anti-Flickering
sk: Anti Flickering (redukcia blikania)

en: Anti-transpose
sk: Anti-transpozícia

en: Any
sk: Všetko

en: Any field
sk: Akékoľvek pole

en: Appearance
sk: Prostredie

en: Append '-converted' to filename
sk: K názvu súboru pripojiť slovo '-converted'

en: Append to existing file
sk: Pripojiť k existujúcemu súboru

en: Append to file
sk: Pripojiť k súboru

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sk: Pripojiť k súboru (ak už existuje), namiesto jeho nahradenia.

en: Apple Remote and media keys
sk: Apple Remote a mediálne klávesy

en: Application
sk: Program

en: Application level hotkey
sk: Klávesová skratka na úrovni aplikácie

en: Applications
sk: Programy

en: Applies a dark theme to the style.
sk: Aplikuje tmavý režim na štýl.

en: Apply
sk: Použiť

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
sk: Aplikovať oneskorenie na všetky titulky (oneskorenie sa udáva v desatinách sekundy, hodnota 100 teda napríklad znamená oneskorenie 10s).

en: Apply cartoon effect
sk: Aplikovať komiksový efekt

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
sk: Aplikovať komiksový efekt. Tento efekt sa používa len ak je nastavený "gradient" a "edge".

en: Apply color gradient or edge detection effects
sk: Pridať farebný gradient alebo efekty detekcie hrán

en: Apply profile at next launch
sk: Použiť profil pri ďalšom spustení

en: Aqua
sk: Voda

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Arabic (ISO 8859-6)
sk: Arabské (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sk: Arabské (Windows-1256)

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
sk: Naozaj chcete obnoviť pôvodné nastavenia programu VLC media player?

en: Are you sure you wish to create the stream?
sk: Naozaj chcete vytvoriť stream?

en: Area
sk: Oblasť

en: Armenian
sk: Arménsky

en: Arranger
sk: Aranžér

en: Art Director
sk: Umelecký vedúci

en: Art and meta fetchers
sk: Nosič metadát Lua

en: Artist
sk: Umelec

en: Artist metadata
sk: Metadáta o umelcovi

en: Artwork URL
sk: Adresa URL diela

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Ask
sk: Opýtať sa

en: Ask for action
sk: Opýtať sa na akciu

en: Ask for network policy at start
sk: Pri spustení sa spýtať na politiku siete

en: Aspect Ratio
sk: Pomer strán

en: Aspect Ratio of the source picture.
sk: Pomer strán zdrojového obrazu.

en: Aspect ratio
sk: Pomer strán

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
sk: Pomer strán (4:3, 16:9). Predvolene sa predpokladá, že pixle majú tvar štvorca.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
sk: Pomer strán individuálnych obrazoviek, ktoré tvoria stenu.

en: Aspect ratio selector
sk: Výber pomeru strán

en: Aspect ratio: %s
sk: Pomer strán: %s

en: Assign
sk: Prideliť

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
sk: Tu môžete prideliť fixný identifikátor Network ID (pre tabuľku SDT).

en: Assign a fixed PID to the PMT
sk: Tu môžete prideliť PID identifikátor k PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
sk: Tu môžete prideliť PID identifikátor k SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
sk: Tu môžete prideliť fixný identifikátor k určitému zvuk. streamu.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
sk: Tu môžete prideliť fixný PID identifikátor k určitému streamu s videom.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
sk: Prideliť fixné ident. číslo transportnému streamu.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sk: Ku každému PMT môžete prideliť číslo programu. Aby sa toto nastavenie mohlo použiť, musíte zapnúť aj funkciu "Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu".

en: Attachment
sk: Príloha

en: Attachment input
sk: Vstup prílohy

en: Attack
sk: Útok

en: Attack time
sk: Čas útoku

en: Attenuation
sk: Zoslabenie

en: Attenuation, begin (in %)
sk: Stlmenie, začiatok (v %)

en: Attenuation, end (in %)
sk: Stlmenie, koniec (v %)

en: Attenuation, middle (in %)
sk: Stlmenie, stredné (v %)

en: Audio
sk: Zvuk

en: Audio &Device
sk: Zvukové zaria&denie

en: Audio &Track
sk: Zvuková s&topa

en: Audio Bar Graph Video
sk: Graf so stĺpcami zvuku vo videu

en: Audio Bar Graph Video sub source
sk: Podradený zdroj pre graf so stĺpcami zvuku vo videu

en: Audio CD - Track %02i
sk: Audio CD - Stopa %02i

en: Audio CD device
sk: Jednotka pre Audio CD

en: Audio CD input
sk: Vstup Audio CD

en: Audio Delay
sk: Oneskorenie zvuku

en: Audio Device
sk: Zvukové zariadenie

en: Audio Device: %s
sk: Zvukové zariadenie: %s

en: Audio Effects
sk: Zvukové efekty

en: Audio Effects...
sk: Zvukové efekty...

en: Audio Files
sk: Zvukové súbory

en: Audio Fingerprinting
sk: Vytváranie jedinečných identifikátorov zvuku

en: Audio Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Audio Spatializer
sk: Vytváranie priestorového efektu zvuku

en: Audio Track
sk: Stopa so zvukom

en: Audio and Subtitles
sk: Zvuk a titulky

en: Audio balance
sk: Vyváženie zvuku

en: Audio bitrate
sk: Dátový tok zvuku

en: Audio bits per sample
sk: Zvukové bity na vzorku

en: Audio callback data
sk: Údaje pre spätné volanie zvuku

en: Audio capture
sk: Zaznamenávanie zvuku

en: Audio capture (ALSA)
sk: Zoznamenávanie zvuku (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
sk: Zoznamenávanie zvuku (PulseAudio)

en: Audio channel remapper
sk: Menič mapovania zvukových kanálov

en: Audio channels
sk: Zvukové kanály

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
sk: Zvukové kanály vo vstupnom streame. Zadajte číselnú hodnotu >0. Predvolená je hodnota 2.

en: Audio codec
sk: Kodek pre zvuk

en: Audio codecs
sk: Kodeky zvuku

en: Audio configuration
sk: Konfigurácia zvuku

en: Audio connection
sk: Pripojenie zvuku

en: Audio connection for DeckLink output.
sk: Zvukové pripojenie pre výstup DeckLink.

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
sk: Zvukové pripojenie na použitie pre záznamy DeckLink. Platné sú voľby: integrované, aesebu, analógovo. Pre použitie predvolenej hodnoty ponechajte prázdne.

en: Audio delay %i ms
sk: Posun zvuku %i ms

en: Audio delay down
sk: Znížiť oneskorenie zvuku

en: Audio delay up
sk: Zvýšiť oneskorenie zvuku

en: Audio description for the visually impaired
sk: Zvukový opis pre zrakovo postihnutých

en: Audio desynchronization compensation
sk: Kompenzácia nesynchronizovaného zvuku

en: Audio device is not configured
sk: Zvukové zariadenie nie je nakonfigurované

en: Audio device name
sk: Názov zvukového zariadenia

en: Audio encoder
sk: Kodér zvuku

en: Audio filter
sk: Filter zvuku

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
sk: Zvukový filter pre A/52/DTS->zapuzdrenie S/PDIF

en: Audio filter for PCM format conversion
sk: Zvukový filter pre konverziu formátu PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
sk: Zvukový filter pre obmedzenú interpoláciu prevzorkovania

en: Audio filter for simple channel mixing
sk: Zvukový filter pre jednoduché mixovanie kanálov

en: Audio filter for trivial channel mixing
sk: Zvukový filter pre jednoduché mixovanie kanálov

en: Audio filtering failed
sk: Filtrovanie zvuku sa nepodarilo

en: Audio filters
sk: Filtre zvuku

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sk: Zvukové filtre sa používajú na dodatočnú úpravu zvukového streamu.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sk: Zvukové filtre budú aplikované na prehrávané streamy so zvukom (avšak až po aplikovaní konverzných filtrov). Sem môžete zadať zoznam filtrov, položky oddeľujte dvojbodkou.

en: Audio gain
sk: Zosilnenie zvuku

en: Audio input
sk: Zvukový vstup

en: Audio input of the card to use (see debug).
sk: Zvukový vstup karty, ktorá sa použije (viď debug).

en: Audio input pin
sk: Pin zvukového vstupu

en: Audio language
sk: Jazyk zvuku

en: Audio memory
sk: Pamäť pre zvuk

en: Audio memory output
sk: Výstup pamäte pre zvuk

en: Audio mode
sk: Zvukový režim

en: Audio output URL
sk: Výstupná URL pre zvuk

en: Audio output access method
sk: Metóda výstupu zvuku

en: Audio output back-end interface.
sk: Rozhranie pre back-end zvukového výstupu.

en: Audio output channels
sk: Kanály zvukového výstupu

en: Audio output device
sk: Zariadenie pre zvukový výstup

en: Audio output device (using ALSA syntax).
sk: Výstupné zvukové zariadenie (s použitím syntaxe ALSA).

en: Audio output failed
sk: Nesprávny výstup zvuku

en: Audio output module
sk: Modul pre výstup zvuku

en: Audio output muxer
sk: Multiplexor zvukového výstupu

en: Audio output pin
sk: Pin zvukového výstupu

en: Audio output volume step
sk: Krok hlasitosti pri zvukovom výstupe

en: Audio part of the BarGraph function
sk: Zvuková časť funkcie BarGraph

en: Audio pitch changer
sk: Zmena výšky zvuku

en: Audio port
sk: Zvukový port

en: Audio postrender callback
sk: Spätné volanie na dodatočné vykreslenie zvuku

en: Audio prerender callback
sk: Spätné volanie pre predvykresľovanie zvuku

en: Audio resampler
sk: Prevzorkovanie zvuku

en: Audio sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku v Hertzoch. Predvolená hodnota je 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku (v Hertzoch) pre záznamy DeckLink. 0 = zablokovanie zvukového vstupu.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku (v Hz) pre výstup DeckLink. 0 = zablokovaný výstup zvuku.

en: Audio settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Audio tempo scaler synched with rate
sk: Stupňovanie tempa zvuku synchronizované s rýchlosťou

en: Audio track
sk: Zvuková stopa

en: Audio track ID
sk: ID číslo zvukovej stopy

en: Audio track synchronization:
sk: Synchronizácia zvukovej stopy:

en: Audio track: %s
sk: Zvuková stopa: %s

en: Audio visualizations
sk: Vizualizácie zvuku

en: Audio volume
sk: Hlasitosť zvuku

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
sk: Hlasitosť zvuku v stovkách decibelov (dB).

en: Audio/Video
sk: Zvuk / video

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
sk: Dekodér zvuku/videa (s použitím OpenMAX IL)

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
sk: Syntetizátor AudioToolbox MIDI

en: Augment contrast between contours.
sk: Zvýšiť kontrast medzi kontúrami.

en: Augmented reality ball game
sk: Hra s guľôčkou - zvýšená realita

en: Author
sk: Autor

en: Author metadata
sk: Metadáta o autorovi

en: Author to put in ASF comments.
sk: Autor, ktorého chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: Authors
sk: Autori

en: Auto
sk: Automaticky

en: Auto connection
sk: Automatické pripojenie

en: Auto raising the interface:
sk: Automatické vyvolanie rozhrania:

en: Auto re-connect
sk: Automatické opätovné pripojenie

en: Auto shuffle
sk: Automatické zamiešanie

en: Auto shuffle delay during game
sk: Oneskorenie automatického zamiešavania počas hry

en: Auto solve
sk: Automatické riešenie

en: Auto solve delay during game
sk: Oneskorenie pri automatickom riešení počas hry

en: Auto start
sk: Automatické spustenie

en: Auto-playback of new items
sk: Automatické prehrávanie nových položiek

en: Autodel
sk: Automatické vymazanie

en: Autodetect subtitle files
sk: Súbory s titulkami detegovať automaticky

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Automatic brightness
sk: Automatický jas

en: Automatic chroma gain
sk: Automatické zosilnenie farebnej sýtosti

en: Automatic gain
sk: Automatické zosilnenie

en: Automatic hue
sk: Automatický farebný odtieň

en: Automatic white balance
sk: Automatické vyváženie bielej

en: Automatically add/delete input streams
sk: Automaticky pridať/vymazať vstupné streamy

en: Automatically adjust the picture brightness.
sk: Automaticky prispôsobiť jas obrázka.

en: Automatically adjust the picture hue.
sk: Automaticky prispôsobiť farebný odtieň obrázka.

en: Automatically adjust the picture white balance.
sk: Automaticky prispôsobiť vyváženie bielej farby v obrázku.

en: Automatically check for updates
sk: Automaticky kontrolovať dostupnosť aktualizácií

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
sk: Automaticky pripojiť vstupné porty programu VLC na dostupné výstupné porty.

en: Automatically connect to writable clients
sk: Automaticky sa pripojiť k zapisujúcim klientom

en: Automatically control the chroma gain.
sk: Automaticky ovládať zosilnenie farebnej sýtosti.

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
sk: Ak nie je špecifikovaný žiaden súbor s titulkami, táto funkcia umožňuje súbor s titulkami automaticky detegovať (podľa názvu súboru s filmom).

en: Automatically load the extensions module on startup.
sk: Automaticky načítať moduly rozšírení pri štarte.

en: Automatically preparse items
sk: Automatické predbežné spracovanie položiek

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
sk: Automaticky predbežne spracovať položky pridané do playlistu (kvôli získaniu meta-údajov).

en: Automatically resize and pad a video
sk: Automatická zmena veľkosti a vyplnenie videa

en: Automatically set the video gain.
sk: Automaticky nastaviť zosilnenie videa.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
sk: Po načítaní playlistu automaticky spustiť jeho prehrávanie.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
sk: V prípade náhodného odpojenia sa program pripojí znova a pokúsi sa pokračovať v streamovaní.

en: Autoscale video
sk: Automatická zmena veľkosti videa

en: Avahi Renderer Discovery
sk: Zisťovanie vykresľovača Avahi

en: Average bitrate tolerance
sk: Tolerovať odchýlku v dátovom toku

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
sk: Priemerná perióda pre maximálny lokálny dátový tok (v kbits).

en: Avformat demuxer
sk: Demultiplexor Avformat

en: Avformat muxer
sk: Multiplexor Avformat

en: Azerbaijani
sk: Azerbajdžansky

en: A→B Loop
sk: Slučka A→B

en: B-frames between I and P
sk: Počet B snímok medzi snímkami I a P

en: B4S playlist import
sk: Import playlistu B4S

en: BPG image decoder
sk: Dekodér obrázkov BPG

en: Back
sk: Späť

en: Background
sk: Pozadie

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: Background Opacity
sk: Nepriehľadnosť pozadia

en: Background art fits window's size.
sk: Grafika na pozadí sa prispôsobí veľkosti okna.

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background opacity
sk: Nepriehľadnosť pozadia

en: Backlight compensation
sk: Kompenzácia podsvietenia

en: Backward
sk: Dozadu

en: Balance of the audio input.
sk: Vyváženie na vstupe zvuku.

en: Ball
sk: Guľôčka

en: Ball color
sk: Farba guľôčky

en: Ball size
sk: Veľkosť guľôčky

en: Ball speed
sk: Rýchlosť guľôčky

en: Ball video filter
sk: Filter pre video s guľôčkou

en: Ballad
sk: Balada

en: Baltic (Latin-7)
sk: Baltické (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sk: Baltické (Windows-1257)

en: Band-stop filter
sk: Fiter pre zastavenie pásma

en: Banding removal
sk: Odstraňovanie pásov

en: Bands gain
sk: Zosilnenie pásiem

en: Bandwidth
sk: Šírka pásma

en: Bandwidth (MHz)
sk: Šírka pásma (MHz)

en: Bandwidth Adaptive
sk: Adaptívna šírka pásma

en: Bar Height in pixel
sk: Výška stĺpca v pixloch

en: Bar width in pixel
sk: Šírka stĺpca v pixloch

en: Bargraph position
sk: Pozícia súčasti bargraph

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sk: Úroveň priehľadnosti súčasti bargraph (od 0 = úplne priehľadné, do 255 = úplne nepriehľadné).

en: Base image
sk: Základný obrázok

en: Base pixel radius
sk: Polomer pri základniach (v pixeloch)

en: Base port
sk: Základný port

en: Basic
sk: Základné

en: Basque
sk: Baskicky

en: Bass adjustment of the audio input.
sk: Prispôsobenie basov na vstupe zvuku.

en: Bass level
sk: Úroveň basov

en: Be quiet
sk: Tichý režim

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
sk: Vyhľadávanie nebude pracovať korektne, pretože chýba (alebo je porušený) index súboru.
    Program VLC nemôže súbor opraviť, ale dočasne sa dá tento problém vyriešiť zostavením indexu v pamäti.
    Tento krok môže trvať dlho, najmä pri veľkom súbore.
    Čo chcete urobiť?

en: Behavior
sk: Správanie sa

en: Belarusian
sk: Bielorusky

en: Benchmarking
sk: Hodnotenie

en: Bengali
sk: Bengálsky

en: Best available
sk: Najlepšie dostupné

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
sk: Touto voľbou môžete ovplyvniť frekvenciu použitia B-snímok. Ak zadáte kladnú hodnotu, použije sa viac B-snímok, ak zadáte nejakú zápornú hodnotu, počet B-snímok sa zníži.

en: Bicubic (good quality)
sk: Bikubické (dobrá kvalita)

en: Bicubic spline
sk: Bikubická perová

en: Bidir
sk: Obojsmerné

en: Big Button
sk: Veľké tlačidlo

en: Bilinear
sk: Bilineárne

en: Binauralizer
sk: Vytvárač binaurálneho efektu

en: Bitmask
sk: Bitová maska

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Bitrate (kb/s)
sk: Dátový tok (kb/s)

en: Bitrate information of the transcoded stream.
sk: Informácia o dátovom toku v prekódovanom streame.

en: Bitrate override
sk: Prekročenie dátového toku

en: Bits per sample
sk: Bity na vzorku

en: Black
sk: Čierna

en: Black & white
sk: Čierna & biela farba

en: Black Crush for Blue
sk: Splývanie odtieňov čiernej farby pre modrú zložku

en: Black Crush for Green
sk: Splývanie odtieňov čiernej farby pre zelenú zložku

en: Black Crush for Red
sk: Splývanie odtieňov čiernej farby pre červenú zložku

en: Black Level for Blue
sk: Úroveň čiernej pre modrú zložku

en: Black Level for Green
sk: Úroveň čiernej farby pre zelenú zložku

en: Black Level for Red
sk: Úroveň čiernej farby pre červenú zložku

en: Black screens in Fullscreen mode
sk: Čierne obrazovky pri režime zobrazenia na celú obrazovku

en: Black screens in fullscreen
sk: Čierne obrazovky pri zobrazení na celú obrazovku

en: Blackmagic DeckLink SDI input
sk: Vstup Blackmagic DeckLink SDI

en: Blank screen below video.
sk: Prázdna obrazovka pod videom.

en: Blend
sk: Premiešavanie

en: Blend image
sk: Zmiešavaný obrázok

en: Blending benchmark filter
sk: Filter výkonnosti pri zmiešavaní

en: Block stream cache
sk: Vyrovnávacia pamäť pre blokový stream

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
sk: Regionálny kód pre prehrávač Blu-ray. Niektoré disky je možné prehrať iba so správnym regionálnym kódom.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
sk: Disk Blu-ray je poškodený.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
sk: Podpora diskov Blu-ray (libbluray)

en: Blu-ray error
sk: Chyba Blu-Ray

en: Blu-ray menus
sk: Menu Blu-ray

en: Blue
sk: Modrá

en: Blue balance
sk: Vyváženie modrej farby

en: Blue chroma balance.
sk: Vyváženie farebnej sýtosti modrej farby.

en: Bluescreen U tolerance
sk: Tolerancia pre hodnotu U

en: Bluescreen U value
sk: Hodnota U pre Bluescreen

en: Bluescreen V tolerance
sk: Tolerancia pre hodnotu V

en: Bluescreen V value
sk: Hodnota V pre Bluescreen

en: Bluescreen video filter
sk: Filter videa Bluescreen

en: Blur factor (1-127)
sk: Faktor rozmazávania (1-127)

en: Bonjour Network Discovery
sk: Zisťovanie siete Bonjour

en: Bonjour Renderer Discovery
sk: Zisťovanie vykresľovača Bonjour

en: Bookmark
sk: Záložka

en: Bookmark %i
sk: Záložka %i

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Bookmarks list for a stream
sk: Zoznam záložiek pre stream

en: Bookmarks...
sk: Záložky...

en: Border
sk: Okraj

en: Border height
sk: Výška okraja

en: Border masking
sk: Maskovanie okraja

en: Border width
sk: Šírka okraja

en: Bosnian
sk: Bosniansky

en: Boss key
sk: Hlavná klávesová skratka

en: Bottom
sk: Dole

en: Bottom Center
sk: Dole, v strede

en: Bottom Left
sk: Dole, vľavo

en: Bottom left
sk: Dole, vľavo

en: Bottom right
sk: Dole, vpravo

en: Bottom-Left
sk: Vľavo dole

en: Bottom-Right
sk: Vpravo dole

en: Breton
sk: Bretónsky

en: Bridge in
sk: Vstup Bridge

en: Bridge out
sk: Výstup Bridge

en: Bridge stream output
sk: Výstup streamu Bridge

en: Bright
sk: Jasné

en: Brightness
sk: Jas

en: Brightness Down
sk: Znížiť jas

en: Brightness Threshold
sk: Hranica jasu

en: Brightness Up
sk: Zvýšiť jas

en: Brightness threshold
sk: Hranica jasu

en: Bring All to Front
sk: Preniesť všetky do popredia

en: Broadcast
sk: Vysielanie

en: Broadcast:
sk: Vysielanie:

en: Broken or missing AVI Index
sk: Porušený alebo chýbajúci index AVI

en: Broken or missing Index
sk: Porušený alebo chýbajúci index

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Browse...
sk: Prehľadávať...

en: Browser Back
sk: Dozadu v prehliadači

en: Browser Favorites
sk: Obľúbené položky prehliadača

en: Browser Forward
sk: Dopredu v prehliadači

en: Browser Home
sk: Domovská stránka v prehliadači

en: Browser Refresh
sk: Obnovenie v prehliadači

en: Browser Search
sk: Vyhľadanie v prehliadači

en: Browser Stop
sk: Zastavenie v prehliadači

en: Buffer dimensions
sk: Veľkosti vyrovnávacej pamäte

en: Buffer size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte

en: Build index
sk: Zostaviť index

en: Build index then play
sk: Vytvoriť index, potom prehrávať

en: Building font cache
sk: Vytváranie vyrovnávacej pamäte pre písmo

en: Bulgarian
sk: Bulharsky

en: Burrows-Wheeler decompression
sk: Dekompresia Burrows-Wheeler

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
sk: Pri vytváraní streamu budú stream ovládať <i>Hlavné ovládacie prvky</i> namiesto hlavného rozhrania.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
sk: V predvolenom nastavení (0) sa uložia všetky kanály z prichádzajúcich, avšak tu môžete aj obmedziť počet kanálov.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sk: V predvolenom režime sa pri aktivovaní prídavného modulu pre fiktívne rozhranie, spustí príkazové okno systému DOS. Po aktivovaní tichého režimu sa však toto okno spúšťať nebude. Môžete však mať problém so zastavením programu VLC v prípade, že nebude otvorené žiadne okno s videom.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sk: V predvolenom nastavení sa po spustení prídavného modulu pre rc rozhranie, otvorí príkazové okno systému DOS. Ak však aktivujete tichý režim, takéto okno sa nebude otvárať. Neskôr sa však môže vyskytnúť problém v prípade, že budete chcieť zastaviť program VLC a nebude otvorené žiadne okno s videom.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
sk: Pri predvolenom nastavení sa program VLC dá ovládať pomocou mediálnych klávesov na moderných klávesniciach Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
sk: V predvolenom nastavení sa program VLC dá ovládať pomocou zariadenia Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
sk: V predvolenom nastavení si VLC pamätá posledných 10 položiek. Toto nastavenie však môžete teraz zablokovať.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
sk: Štandardne používa program VLC režim zobrazenia na celú obrazovku pochádzajúci z minulých vydaní systému Mac OS X. Takisto sa dá použiť natívny režim zobrazenia na celú obrazovku, využívaný v systéme Mac OS X 10.7 a novších.

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
sk: Pri predvolenom nastavení umožní program VLC prepnúť na ďalšiu alebo predchádzajúcu položu pomocou Apple Remote. Touto voľbou však môžete tento postup zablokovať.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
sk: Pri predvolenom nastavení bude program VLC kontrolovať vlastnú hlasitosť pomocou Apple Remote. Namiesto toho si však môžete vybrať globálne ovládanie hlasitosti v celom systéme.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
sk: Pri predvolenom nastavení bude VLC zobrazovať menu pod ikonou v stavovom riadku. Túto možnosť však môžete vypnúť (vyžaduje sa reštart).

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sk: Predvolene bude server počúvať na ľubovoľnej lokálnej IP adrese. Špecifikujte IP adresu (napr. ::1 alebo 127.0.0.1) alebo názov hostiteľa (napr. localhost) pre obmedzenie na špecifické sieťové rozhranie.

en: Byte stream cache
sk: Vyrovnávacia pamäť pre bajtové streamy

en: Bytes
sk: Bajtov

en: C
sk: sk

en: C&onvert
sk: K&onvertovať

en: C&onvert / Save
sk: K&onvertovať / Uložiť

en: C64 sid demuxer
sk: Demultiplexor C64 sid

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
sk: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Kódovanie a dekódovanie sa síce trochu spomalí, ale dátový tok sa zmenší o 10-15 %.

en: CAF demuxer
sk: Demultiplexor CAF

en: CBR bitrate (kbps)
sk: Konštantný (CBR) dátový tok (kbps)

en: CBR encoding
sk: Kódovanie CBR

en: CDDB Server
sk: CDDB server

en: CDDB Server port to use.
sk: Port CDDB servera, ktorý chcete pre pripojenie použiť.

en: CDDB port
sk: Port CDDB

en: CDG demuxer
sk: Demultiplexor CDG

en: CDG video decoder
sk: Video dekodér CDG

en: CLI input
sk: Vstup CLI

en: CPU optimizations
sk: Optimalizácie procesora

en: CSA Key
sk: Kľúč CSA

en: CSA Key in use
sk: Používaný kľúč CSA

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
sk: Používaný šifrovací kľúč CSA. Môže byť nepárny/prvý/1 (predvolené) alebo párny/druhý/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sk: Šifrovací kľúč CSA. Tento reťazec musí mať 16 znakov (alebo 8 bajtov v hexadecimálnom vyjadrení).

en: CVD subtitle decoder
sk: Dekodér titulkov CVD

en: Cable
sk: Káblový

en: Cable and satellite reception parameters
sk: Parametre káblového a satelitného príjmu

en: Caching
sk: Ukladať do vyrov. pamäte

en: Caching value (ms)
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre kamery a mikrofóny, v milisekundách.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre lokálne súbory, v milisekundách.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre sieťové zdroje, v milisekundách.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte pre optické médiá, v milisekundách.

en: Calculation factor
sk: Výpočtový faktor

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
sk: Výpočtový faktor. V režime absolútneho oneskorenia reprezentuje tento faktor sekundy.

en: Callback cookie string
sk: Príkaz pre callback cookie

en: Callback data
sk: Údaje spätného volania

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
sk: Nemožno prehrať DVD nemastrované v UDF.

en: Cannot save Configuration
sk: Nemožno uložiť konfiguráciu

en: Cannot write to file %1:
    %2.
sk: Nemožno zapisovať do súboru %1:
    %2.

en: Canvas
sk: Plátno

en: Canvas video filter
sk: Filter videa Canvas

en: Capability
sk: Schopnosti

en: Capture
sk: Snímať

en: Capture &Device
sk: Zaznamenávacie zaria&denie

en: Capture Audio
sk: Zaznamenať zvuk

en: Capture failed
sk: Zaznamenávanie zlyhalo

en: Capture fragment size
sk: Zaznamenávať veľkosť fragmentu

en: Capture mode
sk: Režim zaznamenávania

en: Capture region height
sk: Výška zaznamenávanej oblasti

en: Capture region width
sk: Šírka zaznamenávanej oblasti

en: Capture the audio stream in stereo.
sk: Zaznamenať zvukový stream v stereo-režime.

en: Cartoon
sk: Kreslené

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
sk: Odosielanie videa vyžaduje najskôr jeho konverziu. Táto konverzia môže spotrebovať všetku dostupnú energiu a rýchlo môže vybiť batériu.

en: Catalan
sk: Katalánsky

en: Catalog Number
sk: Katalógové číslo

en: Category
sk: Kategória

en: Celtic (Latin-8)
sk: Keltský jazyk (Latin-8)

en: Center
sk: Do stredu

en: Centre Weighted Median
sk: Medián, vyvážený v strede

en: Certificate for client authentication
sk: Certifikát pre autentifikáciu klienta

en: Certificate of the Authority to verify server's against
sk: Certifikát autority pre verifikovanie na serveri

en: Change
sk: Zmeniť

en: Change Hotkey
sk: Zmeniť klávesovú skratku

en: Change playlistview
sk: Zmeniť zobrazenie playlistu

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
sk: Zmeniť režim opakovania. Režimy: opakovať jednu položku, opakovať všetko a opakovanie vypnuté.

en: Change subtitle delay
sk: Zmeniť oneskorenie titulkov

en: Change the caching for the media
sk: Tu môžete zmeniť čas ukladania média do vyrovnávacej pamäte

en: Change the display name of the Service.
sk: Zmeniť zobrazovaný názov služby.

en: Change the id of an elementary stream
sk: Zmeniť ID elementárneho streamu

en: Change the language of an elementary stream
sk: Zmeniť jazyk elementárneho streamu

en: Change the lirc configuration file
sk: Zmeniť konfiguračný súbor lirc

en: Change the loop and repeat modes
sk: Zmeniť režimy pre slučku a opakovanie

en: Change the start time for the media
sk: Zmeniť čas spustenia média

en: Change the stop time for the media
sk: Zmeniť čas zastavenia pre médium

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
sk: Ak chcete zmeniť rýchlosť alebo kvalitu konverzie, zmeňte túto voľbu.

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
sk: Túto hodnotu zmeňte vtedy, keď máte problém s HD kodekmi pri používaní zariadenia HDMI receiver.

en: Change title according to current media
sk: Meniť názov podľa aktuálneho média

en: Changes the subtitles size where possible
sk: Zmení veľkosť titulkov tam, kde je to možné

en: Channel Name
sk: Názov kanála

en: Channels
sk: Kanály

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
sk: Kanály dostupné pre zvukový výstup. Ak má výstup viac kanálov ako výstup, prebehne zmixovanie smerom nadol. Tento parameter je ignorovaný v prípade, že je aktívny digitálny prechod.

en: Channels count
sk: Počet kanálov

en: Channels count of an audio elementary stream
sk: Počet kanálov zvuku pre elementárny stream

en: Channels:
sk: Kanály:

en: Chanson
sk: Šansón

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
sk: Paketizér titulkov na VCD - Chaoji

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Chapter %i
sk: Kapitola %i

en: Chapter codecs
sk: Kodeky kapitoly

en: Chapter offset in ms
sk: Posun kapitoly v ms

en: Chapters
sk: Kapitoly

en: Characteristic dimension
sk: Vzdialenosť poslucháča

en: Chechen
sk: Čečensky

en: Check for &Updates...
sk: Skontrolovať dostupnosť akt&ualizácií...

en: Check for Update...
sk: Skontrolovať dostupnosť aktualizácií...

en: Check for VLC updates
sk: Kontrolovať aktualizácie VLC

en: Check for album art and metadata?
sk: Skontrolovať druh albumu a metadáta?

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
sk: Túto voľbu aktivujte v prípade, že chcete stlmiť zmiešanú zónu obrázka (ak voľba nie je aktivovaná, stlmenie sa vykonáva pomocou OpenGL)

en: Chinese
sk: Čínsky

en: Choose
sk: Vybrať

en: Choose Cover Art
sk: Vybrať obal

en: Choose Destination
sk: Vyberte cieľ

en: Choose Profile
sk: Vyberte profil

en: Choose a file
sk: Zvoľte si súbor

en: Choose a pixel shader to apply.
sk: Vyberte si pixel-shader, ktorý chcete použiť.

en: Choose an output location
sk: Vyberte umiestnenie výstupu

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
sk: Vyberte si spôsob zaobchádzania pre farby v tých výstupných snímkoch, ktoré pripadnú mimo hraníc vstupnej snímky. 
    
    Najnovšie: prebrať farebnú sýtosť len z nového (jasného) poľa. Vhodné pre prekladaný vstup, ako napríklad pre videá z kamkordéra. 
    
    Altline: prebrať farebnú sýtosť z riadku 1 z horného poľa, riadku 2 z dolného poľa a podobne. 
    Predvolené nastavenie, vhodné pre vstup NTSC telecined (animované DVD a podobne). 
    
    Zmiešanie: priemer farebnej sýtosti zo vstupných polí. Môže narušiť farby nového (jasného) poľa. 
    
    Skonvertovať nahor: výstup vo formáte 4:2:2 (nezávislá farebná sýtosť pre každé pole). Najlepšia simulácia, avšak vyžaduje väčší výkon procesora a väčšiu šírku pásma pamäte.

en: Choose media input type
sk: Vyberte si typ vstupu s médiom

en: Choose one or more media file to open
sk: Zvoľte si jedno alebo viacero médií, ktoré chcete otvoriť

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
sk: Vyberte priečinok či názov súboru, do ktorého sa uložia nahrávky.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
sk: Tu si vyberte priečinok, do ktorého sa uložia momentky z videa.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sk: Vyberte si program zadaním ident. čísla Service ID. Túto voľbu používajte len vtedy, ak chcete načítať stream s viacerými programami (napríklad DVB streamy).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sk: Vyberte si programy zadaním zoznamu identifikátorov Service ID. Na oddelenie položiek používajte čiarku. Túto voľbu používajte len vtedy, ak chcete načítať stream s viacerými programami (napríklad DVB streamy).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sk: Vyberte si, či sa majú SPU streamy presmerovať do rozhrania pre výstup streamov, ak je takéto rozhranie zapnuté.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sk: Vyberte si, či sa má zvukový stream presmerovať do rozhrania pre výstup streamov, ak je takéto rozhranie zapnuté.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sk: Vyberte si, či sa má stream s videom presmerovať do rozhrania pre výstup streamov, ak je takéto rozhranie zapnuté.

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: Chorus
sk: Chórus

en: Christian Rap
sk: Christian rap

en: Chroma
sk: Farebná sýtosť

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
sk: Farebná sýtosť ME pre subpel a režim rozhodovania v P-snímkach.

en: Chroma for the base image
sk: Hodnota farebnej sýtosti pre základný obrázok

en: Chroma for the blend image
sk: Hodnota farebnej sýtosti pre zmiešavaný obrázok

en: Chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
sk: Farebná sýtosť fourcc, ktorá sa používa vo vyrov. pamäti snímok. Predvolená voľba je RGB, pokiaľ zariadenie FB nepodporuje žiadny spôsob odovzdania parametra farebnej sýtosti.

en: Chroma gain
sk: Zosilnenie farebnej sýtosti

en: Chroma gain control.
sk: Ovládanie zosilnenia farebnej sýtosti.

en: Chroma in motion estimation
sk: Aplikovať farebnú sýtosť aj pri odhadovaní pohybu

en: Chroma location
sk: Farebná sýtosť - umiestnenie

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
sk: Farebná sýtosť použitá na konverziu obrázka pred odoslaním do interného filtra OpenCV

en: Chroma used
sk: Použitá farebná sýtosť

en: Chroma which the base image will be loaded in
sk: Parameter farebnej sýtosti, s ktorým sa načíta základný obrázok

en: Chroma which the blend image will be loaded in
sk: Farebná sýtosť, ktorá sa bude aplikovať do obrázka na primiešavanie

en: Chromaprint stream output
sk: Sýtosť farieb výstupu streamu

en: Chromecast demux wrapper
sk: Obal demultiplexora pre Chromecast

en: Chromecast port
sk: Port chromecast

en: Chromecast stream output
sk: Výstup streamu Chromecast

en: Chrominance elimination
sk: Eliminovanie odleskov

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
sk: Je možné vybrať číslice, metódy výmeny kľúča, hashovacie funkcie a kompresné metódy. Pozrite si dokumentáciu GNU TLS, kde získate aj podrobnú syntax príkazu.

en: Circular Left Hand (18V)
sk: Kruhová, ľavotočivá (18 V)

en: Circular Right Hand (13V)
sk: Kruhová, pravotočivá (13 V)

en: Cl&ear
sk: V&yčistiť

en: Cl&ose
sk: Zatv&oriť

en: Classic Rock
sk: Klasický rock

en: Classical
sk: Klasická hudba

en: Clean
sk: Čisté

en: Clean audio for the hearing impaired
sk: Vyčistiť zvuk pre sluchovo postihnutých

en: Clean up
sk: Vyčistiť

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

en: Clear log
sk: Vyčistiť protokol

en: Clear the log output
sk: Vyčistiť výstup protokolu

en: Clear the messages
sk: Vyčistiť správy

en: Clear the playlist
sk: Vyčistiť playlist

en: Click to set point B
sk: Bod B nastavíte kliknutím

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
sk: Kliknutím prepnete medzi uplynulým a zostávajúcim časom

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
sk: Kliknutím zapnete opakovanie všetkých položiek, zopakovanie jedenkrát, alebo opakovanie vypnete

en: Click to toggle between total and remaining time
sk: Kliknutím prepnete medzi celkovým a zostávajúcim časom

en: Client port
sk: Port klienta

en: Clock jitter
sk: Časová nepresnosť

en: Clock reference average counter
sk: Počítadlo priemerných referencií za hodinu

en: Clock source
sk: Zdroj pre informácie o čase

en: Clock synchronisation
sk: Synchronizácia hodín

en: Clone
sk: Klonovať

en: Clone video filter
sk: Filter pre klonovanie videa

en: Close Window
sk: Zatvoriť okno

en: Close to systray
sk: Zatvoriť do oblasti oznámení

en: Closed Captions decoder
sk: Dekodér pre uzatvorené kapitoly

en: Closed captions
sk: Uzatvorené kapitoly

en: Closed captions %u
sk: Uzatvorené kapitoly %u

en: Closed captions 1
sk: Uzatvorené kapitoly 1

en: Closed captions 2
sk: Uzatvorené kapitoly 2

en: Closed captions 3
sk: Uzatvorené kapitoly 3

en: Closed captions 4
sk: Uzatvorené kapitoly 4

en: Club
sk: Klub

en: Co&dec
sk: Ko&dek

en: Codec
sk: Kodek

en: Codec Details
sk: Podrobnosti o kodeku

en: Codec Level
sk: Úroveň kodeku

en: Codec Profile
sk: Profil kodeku

en: Codec name
sk: Názov kodeku

en: Codec not supported
sk: Kodek nie je podporovaný

en: Codecs
sk: Kodeky

en: Codecs / Muxers
sk: Kodeky / multiplexory

en: Coefficient thresholding on P-frames
sk: Hraničný koeficient pri P-snímkach

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
sk: Hraničný koeficient pri P-snímkach. Eliminujú sa bloky dct, obsahujúce len jeden malý koeficient.

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
sk: Zbierať lokálne štatistické údaje o práve prehrávanom médiu.

en: Color
sk: Farba

en: Color ASCII art video output
sk: Farba výstupu videa ASCII-art

en: Color effect
sk: Farebný efekt

en: Color extraction
sk: Extrakcia farieb

en: Color inversion
sk: Inverzia farieb

en: Color killer
sk: Likvidátor farby

en: Color messages
sk: Farebné hlásenia

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sk: Farba textu, ktorý sa bude vykresľovať vo videu. Táto hodnota musí byť zadaná hexadecimálne (ako farby v HTML dokumente). Prvé dva znaky určujú podiel červenej, potom zelenej a posledné dva znaky určujú podiel modrej zložky vo výslednej farbe. Hodnota #000000 = čierna, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žltá, #FFFFFF = biela

en: Color primaries
sk: Základné farby

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Color space
sk: Farebný priestor

en: Color threshold
sk: Hranica farby

en: Color threshold filter
sk: Hraničná hodnota filtrovania farieb

en: Color transfer function
sk: Funkcia prenosu farby

en: Colors
sk: Farby

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sk: Farby podobné tejto farbe zostanú zachované ostatné sa prekonvertujú na čierno-biele. Hodnota farby musí byť zadaná hexadecimálne (ako farby v HTML dokumente). Prvé dva znaky určujú podiel červenej, potom zelenej a posledné dva znaky určujú podiel modrej zložky vo výslednej farbe. Hodnota #000000 = čierna, #FF0000 = červená, #00FF00 = zelená, #FFFF00 = žltá, #FFFFFF = biela

en: Column border
sk: Okraj stĺpca

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Comedy
sk: Komédia

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam pomerov strán, ktoré sa pridajú do zoznamu pomerov strán v rozhraní.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam pomerov orezania, ktoré sa pridajú do zoznamu pomerov strán po orezaní v rozhraní.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam aktívnych okien. V predvolenom nastavení sa používajú všetky okná

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
sk: Čiarkou oddeľovaný zoznam vstupných adries URL pre spájanie.

en: Command+
sk: Príkaz+

en: Command-line interface
sk: Rozhranie s príkazovým riadkom

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment to put in ASF comments.
sk: Komentár, ktorý bude uložený v ASF súbore.

en: Comments
sk: Komentáre

en: Communication
sk: Komunikácia

en: Compensate delay
sk: Kompenzovať oneskorenie

en: Compiled by %s on %s (%s)
sk: Skompiloval: %s on %s (%s)

en: Compiler: %s
sk: Kompilátor: %s

en: Complete MRL for VLC internal
sk: Skompletizovať MRL adresu pre interné potreby programu VLC

en: Component
sk: Komponentný

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Composite
sk: Kompozitný

en: Compression level
sk: Úroveň kompresie

en: Compressor
sk: Komprimátor

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sk: Vykalkukovať a zobraziť štatistiku pre PSNR. Táto voľba nemá žiaden vplyv na kvalitu kódovania.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sk: Vypočítať a zobraziť štatistiky pre SSIM. Táto voľba nemá žiadny vplyv na aktuálnu kvalitu kódovania.

en: Concatenated inputs
sk: Spojené vstupy

en: Concatenation
sk: Spájanie

en: Conductor
sk: Dirigent

en: Config of last used skin
sk: Konfigurácia naposledy použitého vzhľadu

en: Configuration options
sk: Možnosti konfigurácie

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
sk: Možnosti konfigurácie, ktoré sa použijú pri službe (napr. --foo=bar --no-foobar). Tento údaj by ste mali zadať už pri inštalovaní služby, aby sa služba mohla korektne nakonfigurovať.

en: Configure Hotkeys
sk: Konfigurovať klávesové skratky

en: Connect to clients matching
sk: Pripojiť ku klientom zodpovedajúcim

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
sk: Pripojiť s použitím prístupu HTTP, namiesto používateľského kódu pre HTTP

en: Connection failed
sk: Spojenie bolo predčasne ukončené

en: Console
sk: Konzola

en: Console log
sk: Protokol z konzoly

en: Console logger
sk: Protokolovanie z konzoly

en: Constant bitrate mode (CBR)
sk: Konštantná bitová rýchlosť (CBR)

en: Constant error mode
sk: Konštantný chybový režim

en: Constant lambda mode
sk: Režim Constant lambda

en: Constant noise threshold mode
sk: Režim hraničného konštantného šumu

en: Constant quality factor
sk: Faktor konštantnej kvality

en: Constant quality mode
sk: Režim konštantnej kvality

en: Containers
sk: Kontajnery

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
sk: Kontajnery (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Content bitrate
sk: Dátový tok obsahu

en: Context menu
sk: Kontextové menu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Continue playback
sk: Pokračovať v prehrávaní

en: Continue playback where you left off
sk: Pokračovať v prehrávaní tam, kde došlo k prerušeniu

en: Continue playback?
sk: Pokračovať v prehrávaní?

en: Continuous 22kHz tone
sk: Kontinuálny 22 kHz tón

en: Continuous stream
sk: Kontinuálny stream

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Control
sk: Ovládanie

en: Control external music players
sk: Ovládať externé prehrávače hudby

en: Control interfaces
sk: Ovládacie rozhrania

en: Control menu for the player
sk: Kontrolné menu prehrávača

en: Control playback with media keys
sk: Ovládať prehrávanie pomocou mediálnych klávesov

en: Control playback with the Apple Remote
sk: Ovládať prehrávanie pomocou zariadenia Apple Remote

en: Control playlist items with the Apple Remote
sk: Ovládať položky playlistu pomocou zariadenia Apple Remote

en: Control system volume with the Apple Remote
sk: Ovládať hlasitosť v systéme pomocou zariadenia Apple Remote

en: Controls
sk: Ovládacie prvky

en: Conve&rt / Save...
sk: Konve&rtovať / Uložiť...

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
sk: Čas konvergencie funkcie 'avbr' RateControl

en: Conversion quality
sk: Kvalita konverzie

en: Conversions from
sk: Konverzie z

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Convert & Stream
sk: Konvertovať & Streamovať

en: Convert / Stream...
sk: Konvertovať / streamovať...

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
sk: Konvertovať 3D obrázok na obrázok typu anaglyf pomocou tohto filtra videa

en: Cookies forwarding
sk: Preposielanie súborov cookies

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy URL to clipboard
sk: Skopírovať URL do schránky

en: Copy packetizer
sk: Paketizér pre kopírovanie

en: Copyright
sk: Autorské práva (copyright)

en: Copyright Acknowledgement
sk: Autorské práva a poďakovanie

en: Copyright metadata
sk: Metadáta autorských práv

en: Copyright string to put in ASF comments.
sk: Informácie o copyrighte, ktoré chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
sk: Hlavná vrstva animácie OpenGL (Mac OS X)

en: Corsican
sk: Korzicky

en: Could not demux ASF stream
sk: Tento ASF stream sa nedá demultiplexovať

en: Cover
sk: Obal

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Create "Fast Start" files
sk: Vytvoriť súbory pre "Rýchle spustenie"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
sk: Vytvoriť súbory pre "Rýchle spustenie". "Rýchle spustenie" je obzvlášť vhodné pri sťahovaní streamov, aby si používateľ mohol stream pozerať už počas jeho sťahovania.

en: Create Directory
sk: Vytvoriť priečinok

en: Create Directory...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Create Folder...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Create a new bookmark
sk: Vytvoriť novú záložku

en: Create a new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
sk: Vytvoriť unikátny názov v priestore pre ladenie systému

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
sk: Vyrovnávaciu pamäť pre video vytvárať v systémovej pamäti, nie v grafickej pamäti. Táto voľba sa bežne neodporúča, pretože grafická pamäť podporuje lepšiu hardvérovú akceleráciu (napr. zmenu veľkosti alebo konverzie z YUV->RGB). Táto voľba nemá žiadny vplyv pri použití prekrývania.

en: Credits
sk: Kredity

en: Croatian
sk: Chorvátsky

en: Crop
sk: Orezať

en: Crop one pixel from the bottom of the video
sk: Orezať jeden pixel zo spodnej časti videa

en: Crop one pixel from the left of the video
sk: Orezať jeden pixel z ľavej strany videa

en: Crop one pixel from the right of the video
sk: Orezať jeden pixel z pravej časti videa

en: Crop one pixel from the top of the video
sk: Orezať jeden pixel z hornej časti videa

en: Crop: %s
sk: Orezať: %s

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
sk: Krížový prenos smerom zľava doprava, s obrátenou fázou. Toto nastavenie pomáha pri potláčaní zvuku v režime mono. Ak je hodnota nastavená na 1, zablokuje sa všetok signál, ktorý je spoločný pre obidva kanály.

en: Crossfeed
sk: Krížový prenos (Crossfeed)

en: Crypt audio
sk: Šifrovať zvuk

en: Crypt audio using CSA
sk: Šifrovať zvuk použitím algoritmu CSA

en: Crypt keystore
sk: Zašifrovať úložisko kľúčov

en: Crypt video
sk: Šifrovať video

en: Crypt video using CSA
sk: Šifrovať video použitím algoritmu CSA

en: Crystal HD hardware video decoder
sk: Hardvérový video dekodér Crystal HD

en: Cue points
sk: Kontrolné body

en: Current Media Information
sk: Informácia o aktuálnom médiu

en: Current media / stream statistics
sk: Aktuálna štatistika o médiu / streame

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
sk: Aktuálna rýchlosť prehrávania: %1
    Prispôsobenie vykonáte kliknutím

en: Custom
sk: Prispôsobiť

en: Custom &Bookmarks
sk: Zá&ložky používateľa

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
sk: Používateľský súbor HRTF (Head-related transfer function) vo formáte SOFA.

en: Custom SAT>IP channel list URL
sk: URL adresa pre používateľský zoznam kanálov SAT>IP

en: Custom aspect ratios list
sk: Používateľský zoznam pomerov strán

en: Custom crop ratios list
sk: Zoznam orezových pomerov, určený používateľom

en: Custom options
sk: Používateľom nastavené možnosti

en: Custom playback
sk: Používateľom upravené prehrávanie

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
sk: Používateľský názov okna s videom (v prípade, že video nie je integrované v rozhraní).

en: Customi&ze Interface...
sk: Prispôsobiť ro&zhranie...

en: Customize...
sk: Prispôsobiť...

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
sk: Vystrihnúť svetlý pás vyvolaný fluorescentným osvetlením (nezdokumentované).

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
sk: Rozstrihať stream na viac kusov so zadanou dĺžkou trvania a zaistiť konštantný dátový tok medzi dvomi hranicami. To zabráni vzniku veľkých špičiek, najmä pri referenčných snímkach.

en: Cycle audio track
sk: Opakovať zvuk. stopu

en: Cycle deinterlace modes
sk: Prechádzať režimami odstránenia prekladania

en: Cycle next program Service ID
sk: Cyklicky prechádzať k ďalšiemu programovému ID služby

en: Cycle previous program Service ID
sk: Cyklicky prejsť na predchádzajúce servisné ID programu

en: Cycle source aspect ratio
sk: Cyklicky prechádzať pomermi strán zdroja

en: Cycle subtitle track
sk: Opakovať stopu s titulkami

en: Cycle subtitle track in reverse order
sk: Prechádzať stopou s titulkami v opačnom poradí

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
sk: Cyklicky prechádzať preddefinovaným zoznamom formátov orezania.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
sk: Cyklicky prechádzať preddefinovaným zoznamom pomerov strán zdroja.

en: Cycle through audio devices
sk: Cyklicky prechádzať po jednotlivých zvukových zariadeniach

en: Cycle through available audio devices
sk: Cyklicky prechádzať po dostupných zvukových zariadeniach

en: Cycle through available deinterlace modes.
sk: Prechádzať dostupnými režimami odstránenia prekladania.

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
sk: Opakovať všetky dostupné zvuk. stopy (jazyky).

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
sk: Cyklicky prechádzať dostupnými ďalšími ID-kódmi (SID) služby v programe.

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
sk: Cyklicky prechádzať dostupnými predchádzajúcimi kódmi Service ID (SID) pre program.

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
sk: Prechádzať dostupnými stopami s titulkami v opačnom poradí.

en: Cycle through the available subtitle tracks.
sk: Opakovať všetky stopy s titulkami.

en: Cycle video crop
sk: Cyklické orezávanie videa

en: Cyclic stream output
sk: Cyklický výstup streamu

en: Cyrillic (Windows-1251)
sk: Cyrilika (Windows-1251)

en: Czech
sk: Česky

en: D&ecrease Volume
sk: Znížiť &hlasitosť

en: D-Bus control interface
sk: Ovládacie rozhranie D-Bus

en: D-Bus screen saver inhibition
sk: Potlačenie šetriča obrazovky D-Bus

en: D-Bus screensaver
sk: Šetrič obrazovky D-Bus

en: DEVICES
sk: ZARIADENIA

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
sk: Koherentný akustický dekodér zvuku DTS

en: DTS audio packetizer
sk: Paketizér zvuku DTS

en: DTS delay (ms)
sk: Oneskorenie DTS (v ms)

en: DTS dynamic range compression
sk: Kompresia dynamického rozsahu DTS

en: DTVCC Closed captions %u
sk: Uzatvorené kapitoly DTVCC %u

en: DV (Digital Video) demuxer
sk: Demultiplexor DV (Digital Video)

en: DVB adapter
sk: Adaptér DVB

en: DVB device
sk: Zariadenie DVB

en: DVB input with v4l2 support
sk: Vstup DVB s podporou v4l2

en: DVB playlist import
sk: Import playlistu DVB

en: DVB subtitles
sk: Titulky DVB

en: DVB subtitles decoder
sk: Dekodér DVB titulkov

en: DVB subtitles encoder
sk: Kodér DVB titulkov

en: DVB subtitles: hearing impaired
sk: DVB titulky: sluchovo postihnutí

en: DVB-S2 parameters
sk: Parametre DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
sk: Parametre príjmu DVB-T

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
sk: Fyzická vrstva DVB-T2 Pipe

en: DVD angle
sk: Uhol snímok na DVD

en: DVD device
sk: Jednotka DVD

en: DVD menus
sk: DVD menu

en: DVD subtitles
sk: Titulky DVD

en: DVD subtitles decoder
sk: Dekodér DVD titulkov

en: DVD subtitles packetizer
sk: Paketizér DVD titulkov

en: DVD with menus
sk: DVD s menu

en: DVD without menus
sk: DVD bez menu

en: DVDRead Input (no menu support)
sk: Vstup DVDRead (bez podpory menu)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
sk: Funkcia DVDRead nemôže otvoriť disk "%s".

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
sk: Funkcia DVDRead nemôže prečítať %d/%d blokov na pozícii 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
sk: Funkcia DVDRead nemôže prečítať blok %d.

en: DVDnav Input
sk: Vstup DVDnav

en: DVDnav demuxer
sk: Demultiplexor DVDnav

en: Daala video decoder
sk: Dekodér videa Daala

en: Daala video encoder
sk: Kodér videa Daala

en: Daala video packetizer
sk: Paketizér pre video Daala

en: Damaged or incomplete AVI file
sk: Poškodený alebo neúplný súbor AVI

en: Damp
sk: Tlmene

en: Dance Hall
sk: Tanečná hala

en: Danish
sk: Dánsky

en: Dark
sk: Tmavé

en: Darkness masking
sk: Maskovanie tmavosti

en: Data
sk: Údaje

en: Data alignment
sk: Zrovnanie dát

en: Data for the audio callback function.
sk: Údaje pre funkciu spätného volania zvuku.

en: Data for the get and release functions
sk: Údaje funkcie získania a uvoľnenia

en: Data for the video callback function.
sk: Údaje pre funkciu spätného volania videa.

en: Date
sk: Dátum

en: Date metadata
sk: Metadáta pre dátum

en: Dav1d video decoder
sk: Dekodér videa Dav1d

en: Day / Month / Year:
sk: Deň / Mesiac / Rok:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
sk: Redukcia šumu na Dct-doméne. Sem môžete zadávať hodnoty v rozsahu 10 - 1000.

en: De-Fullscreen
sk: Vypnúť zobrazovanie na celú obrazovku

en: Deactivate
sk: Deaktivovať

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
sk: Touto voľbou deaktivujete filtrovanie slučiek (pozor, pravdepodobne sa zníži kvalita videa).

en: Death Metal
sk: Death metal

en: Debanding algorithm
sk: Používať algoritmus pre odstránenie pruhov

en: Debug
sk: Ladenie

en: Debug mask
sk: Maska pre ladenie chýb

en: Debug messages
sk: Správy pre ladenie

en: Decide references on a per partition basis
sk: O referenčných snímkach rozhodovať na základe partície

en: DeckLink Audio Options
sk: Možnosti zvuku pre DeckLink

en: DeckLink Audio Output module
sk: Výstupný zvukový modul DeckLink

en: DeckLink General Options
sk: Všeobecné možnosti DeckLink

en: DeckLink Video Options
sk: Možnosti videa DeckLink

en: DeckLink Video Output module
sk: Výstupný modul videa DeckLink

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sk: Záznamová karta DeckLink, ktorá sa má použiť v prípade existencie viacerých. Karty sú číslované od 0.

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sk: Výstupná karta DeckLink, ak existujú viaceré. Karty sú číslované od 0.

en: DecklinkOutput
sk: Výstup DeckLink

en: Decode
sk: Dekódovať

en: Decode at the demuxer stage
sk: Dekódovať na úrovni demultiplexora

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
sk: Dekódovať snímky priamo do RPI VideoCore, namiesto pamäte hostiteľa.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
sk: Dekódovať snímky priamo do RPI VideoCore, namiesto pamäte hostiteľa. Táto možnosť sa musí používať len l prídavným modulom MMAL pre výstup videa.

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
sk: DecodeBin je kontajnerový prvok, ktorý dokáže pridať a spravovať viaceré prvky. Okrem pridania dekodéra, DecodeBin pridáva aj parsery elementárneho streamu, vďaka čomu je možné poskytnúť viac takých informácií ako je profil kodeku, úroveň a iné atribúty v tvare GstCaps (možnosti streamu) pre dekodér.

en: Decoded
sk: Dekódovalo sa

en: Decoded Bitrate
sk: Dekódovaný dátový tok

en: Decoded bits per sample
sk: Dekódované bity na vzorku

en: Decoded blocks
sk: Dekódované bloky

en: Decoded channels
sk: Dekódované kanály

en: Decoded format
sk: Dekódovaný formát

en: Decoded sample rate
sk: Dekódovaná vzorkovacia frekvencia

en: Decoders
sk: Dekodéry

en: Decoding
sk: Dekódovanie

en: Decoding X coordinate
sk: Dekódovanie súradnice X

en: Decoding Y coordinate
sk: Dekódovanie súradnice Y

en: Decrease
sk: Znížiť

en: Decrease Volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Decrease scale factor
sk: Znížiť faktor pre zmenu veľkosti

en: Default
sk: Predvolený

en: Default (Windows-1252)
sk: Predvolené (Windows-1250)

en: Default Caching Level
sk: Predvolená úroveň ukladania do vyrovnávacej pamäte

en: Default DVD angle.
sk: Predvolený uhol snímok na DVD.

en: Default Encoding
sk: Predvolené kódovanie

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
sk: Predvolený časový limit pre TCP spojenie (v milisekundách).

en: Default background alpha
sk: Predvolený alfa-kanál pozadia

en: Default background color
sk: Predvolená farba pozadia

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
sk: Predvolená farba pozadia - pre prípad, že stream Kate neurčuje farbu pozadia, ktorá sa má použiť.

en: Default caching policy
sk: Predvolená politika ukladania do vyrovnávacej pamäte

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
sk: Predvolená hodnota ukladania odchádzajúcim RTP streamov do vyrovnávacej pamäte. Táto hodnota by sa mala nastavovať v milisekundách.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte. Táto hodnota sa udáva v milisekundách.

en: Default devices
sk: Predvolené zariadenia

en: Default encoding
sk: Predvolené kódovanie

en: Default font alpha
sk: Predvolená hodnota alfa pre písmo

en: Default font color
sk: Predvolená farba písma

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sk: Predvolená farba písma -pre prípad, že stream Kate neurčuje konkrétnu farbu písma, ktorá sa má použiť.

en: Default font description
sk: Predvolený popis písma

en: Default font effect
sk: Predvolený efekt pre písmo

en: Default font effect strength
sk: Intenzita predvoleného efektu pre písmo

en: Default frame rate for chapter import.
sk: Predvolená frekvencia snímok pre import kapitoly.

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
sk: Predvolené rozhranie multicast. Pri tomto nastavení sa neberie ohľad na smerovaciu tabuľku.

en: Default optical device
sk: Predvolené diskové zariadenia

en: Default preset setting used
sk: Použité predvolené prednastavenie

en: Default replay gain
sk: Predvolené zosilnenie pri opätovnom prehrávaní

en: Default stream
sk: Predvolený stream

en: Default stream output chain
sk: Predvolený reťazec pre výstup streamu

en: Default tune setting used
sk: Použité predvolené nastavenie ladenia

en: Default: 90sec
sk: Predvolené: 90 sekúnd

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
sk: Definícia používaného pomeru strán vstupného obrazu. Predvolene: 4:3

en: Define the colors of the volume slider
sk: Definovať farby posuvníka pre hlasitosť

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
sk: Definujte farby posuvníka pre hlasitosť
    Zadajte 12 čísel oddeľovaných znakom ';'
    Predvolená hodnota je '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Alternatívou môže byť '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Define the glasses' color scheme
sk: Definujte farebnú schému okuliarov

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sk: Definujte ident. čísla PID, ktoré chcete pridať ku každému PMT. Ak chcete použiť túto funkciu, musí byť aktivovaná aj funkcia "Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu".

en: Define which screen fullscreen goes
sk: Definícia obrazovky zobrazujúcej v režime na celú obrazovku

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
sk: Definuje režim distribúcie bitov pre AQ, predvolená hodnota je 1
     - 0: Zablokované
     - 1: Aktuálny predvolený režim x264
     - 2: používať premennú log(var)^2 namiesto log(var) a pokúsiť sa o prispôsobenie intenzity pri jednotlivých snímkach

en: Defines how many pictures we allow to be in pool between decoder/encoder threads when threads > 0
sk: Definuje, koľko obrázkov môže byť v zásobe, medzi vláknami dekodéra/kodéra, ak počet vlákien > 0

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
sk: Určuje, ako často sa má odosielať informácia pre súčasť barGraph. Odosiela informáciu barGraph každých n paketov so zvukom (predvolená hodnota: 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent
sk: Odoslanie informácie BarGraph

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sk: Určuje, či má byť odosielaná aj informácia pre súčasť BarGraph. Zadajte hodnotu 1 pre odoslanie informácie, v opačnom prípade zadajte hodnotu 0. (Predvolená hodnota: 1).

en: Defines if silence alarm information should be sent
sk: Odoslanie informácie o alarme

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
sk: Určuje, či sa má odosielať informácia s upozornením o tichu. Ak áno, tak zadajte hodnotu 1, v opačnom prípade zadajte hodnotu 0. Predvolená hodnota: 1.

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
sk: Definuje orientáciu zrkadlového delenia. Môže byť vertikálne alebo horizontálne.

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
sk: Určuje veľkosť polomeru (v pixeloch) pri základniach jednotlivých pásiem.

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sk: Udáva popisovače uvádzané pri každom SDT. Vyžaduje sa zapnutie voľby "Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu".

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
sk: Definuje maximálny dátový tok v kpbs (1000 bitov/s) pre metódu VBR rate control. Ak nie je táto voľba nastavená, je tento parameter vypočítavaný z iných zdrojov, ako je dátový tok, profil, úroveň a podobne.

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
sk: Defineuje počas paralelných operácii pri kódovaní predtým, než sa bude výsledok synchronizovať. Väčšie hodnoty môžu vyvolať lepšiu priepustnosť, čo však závisí od konkrétneho hardvéru. MPEG2 si vyžaduje hodnotu aspoň 1.

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
sk: Definuje virtuálny povrch v miestnosti emulovaný filtrom.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
sk: Táto hodnota určuje, aký časový limit sa pridá do ID príkazu RTSP relácie. Ak nastavíte negatívnu hodnotu, nenastaví sa žiaden časový limit. To môže byť vhodné napr. v prípade použitia IPTV STB alebo prijímačov výrobcu HansunTech, pretože tieto prijímače nepodporujú spracovanie časového limitu. Predvolená hodnota je 5.

en: Deinterlace
sk: Odstrániť prekladanie

en: Deinterlace chroma skip
sk: Preskočiť odstránenie prekladania pri farebnej sýtosti

en: Deinterlace method to use for streaming.
sk: Metóda odstránenia prekladania, ktorá sa použije pri streamovaní.

en: Deinterlace method to use for video processing.
sk: Metóda odstránenia prekladania (deinterlacing), ktorá sa použije na spracovanie videa.

en: Deinterlace mode
sk: Režim odstránenia prekladania

en: Deinterlace module
sk: Modul na odstránenie prekladania

en: Deinterlace off
sk: Odstránenie prekladania vypnuté

en: Deinterlace on
sk: Odstránenie prekladania zapnuté

en: Deinterlace the video before encoding.
sk: Odstrániť prekladanie videa pred kódovaním.

en: Deinterlace video
sk: Odstrániť prekladanie videa

en: Deinterlacing
sk: Odstránenie prekladania

en: Deinterlacing algorithm
sk: Algoritmus pre odstránenie prekladania

en: Deinterlacing video filter
sk: Filter pre odstránenie prekladania videa

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
sk: Oneskorenie (v ms), pred umiestnením rezervovača miesta.

en: Delay (ms)
sk: Oneskorenie (ms)

en: Delay a stream
sk: Oneskoriť stream

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
sk: Doba, po ktorej sa vymaže položka SAP, ak nebude doručené nič ďalšie.

en: Delay calculation mode
sk: Režim výpočtu oneskorenia

en: Delay of the ES (ms)
sk: Oneskorenie ES (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sk: Oneskoriť DTS (časové značky pre dekódovanie) a PTS (časové značky prezentácie) v dátach v streame, vzhľadom k PCR. Touto voľbou povolíte klientskému dekodéru ukladanie streamu do vyrovnávacej pamäte.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sk: Oneskoriť DTS (časové značky pre dekódovanie) a PTS (časové značky prezentácie) v dátach v streame, vzhľadom k SCR. Touto voľbou povolíte klientskému dekodéru ukladanie streamu do vyrovnávacej pamäte.

en: Delay time
sk: Doba oneskorenia

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete all the bookmarks
sk: Vymazať všetky záložky

en: Delete segments
sk: Vymazať segmenty

en: Delete segments when they are no longer needed
sk: Vymazať segmenty, ak už nie sú potrebné

en: Delete selected profile
sk: Vymazať vybraný profil

en: Delete the current profile
sk: Vymazať aktuálny profil

en: Delete the selected item
sk: Vymazať vybranú položku

en: Deletes the selected item
sk: Vybraná položka sa vymaže

en: Delivery system
sk: Systém doručovania

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sk: Demultiplexory sa používajú na oddeľovanie "elementárnych" streamov (napríklad na oddelenie hudby od videa). Tu si môžete vybrať demultiplexor v prípade, že nebol správne vybraný automaticky. Neodporúčame vám ale použiť toto nastavenie ako globálne, pokiaľ naozaj neviete, čo robíte.

en: Demux filter module
sk: Modul filtra Demux

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
sk: Flltre Demux sa používajú na úpravu/ovládanie streamu, ktorý je čítaný.

en: Demux module
sk: Modul pre demultiplexovanie

en: Demuxed
sk: Demultiplexované

en: Demuxed data size
sk: Veľkosť demultiplexovaných údajov

en: Demuxer
sk: Demultiplexor

en: Demuxers
sk: Demultiplexory

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sk: Demultiplexory sa používajú na oddelenie zvukových a obrazových stôp.

en: Denoiser
sk: Odstraňovač šumu

en: Descending
sk: Zostupne

en: Description
sk: Opis

en: Description metadata
sk: Metadáta popisu

en: Description of the stream content or information about your channel.
sk: Opis obsahu streamu alebo informácia o vašom kanáli.

en: Description stream output
sk: Popis výstupu streamu

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
sk: Cieľová frekvencia snímok pre stream VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
sk: Cieľová frekvencia snímok pre záznam.

en: Desired frame rate for the stream.
sk: Cieľová frekvencia snímok pre stream.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sk: Cieľový režim vstupného videa pre záznamy DeckLink. Táto hodnota by mala byť kódom FOURCC v textovej forme, napríklad "ntsc".

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
sk: Požadovaný režim pre vstup videa. Pre automatické detegovanie ponechajte toto pole prázdne.

en: Desired output mode
sk: Cieľový výstupný režim

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
sk: Cieľový výstupný režim pre výstup DeckLink. Táto hodnota by mala byť kódom FOURCC v textovej forme, napríklad "ntsc".

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Desktop level hotkey
sk: Klávesová skratka na úrovni počítača

en: Destination
sk: Cieľ

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
sk: Cieľ (URL adresa), používaná pre tento stream. Zadanie tejto hodnoty potlačí hodnotu cesty a pripojenia

en: Destination Setup
sk: Cieľová inštalácia

en: Destination audio codec
sk: Cieľový kodek zvuku

en: Destination bridge-in name
sk: Názov cieľového vstupu mostíka

en: Destination file:
sk: Cieľový súbor:

en: Destination prefix
sk: Cieľová koncovka

en: Destination subtitle codec
sk: Cieľový kodek titulkov

en: Destination video codec
sk: Kodek cieľového videa

en: Detailed List
sk: Podrobný zoznam

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
sk: Deteguje hrany snímky a zvýrazní ich bielou farbou.

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
sk: Určuje, koľko sekcií spektra sa vytvorí.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
sk: Určuje, ktoré video sa zobrazí vo filtri Wrapper

en: Device
sk: Jednotka

en: Device Selection
sk: Výber zariadenia

en: Device name
sk: Označenie jednotky

en: Device properties
sk: Nastavenia zariadenia

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Devices
sk: Zariadenia

en: DiSEqC LNB number
sk: Číslo DiSEqC LNB

en: Dialog
sk: Dialóg

en: DiffServ Code Point
sk: Diferencovaný servisný bod kódu

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
sk: Sú podporované rôzne algoritmy pre prevzorkovanie. Najlepší je pomalší, najrýchlejší vykazuje nízku kvalitu.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
sk: Diferencovaný servisný bod kódu v odchádzajúcich UDP streamoch (alebo druh IPv4 služby, prípadne trieda prenosu IPv6). Táto voľba sa dá využiť pri nastavovaní kvality sieťovej služby.

en: Digital Cinema Package module
sk: Modul Digital Cinema Package

en: Digital TV Standard
sk: Štandard digitálnej TV

en: Digital Television and Radio
sk: Digitálna televízia a rádio

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
sk: Vstup digitálneho videa (Firewire/ieee1394)

en: Digital broadcasting
sk: Digitálne vysielanie

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
sk: Stlmiť podsvietenie klávesnice počas prehrávania na celú obrazovku

en: Dirac packetizer
sk: Paketizér Dirac

en: Dirac video decoder using libschroedinger
sk: Dekodér videa Dirac s použitím libschroedinger

en: Dirac video demuxer
sk: Demultiplexor videa Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
sk: Kodér videa Dirac s použitím libschroedinger

en: Direct MV prediction mode
sk: Režim predpovedania Direct MV

en: Direct prediction size
sk: Veľkosť priamej predpovede

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
sk: Priama predpoveď veľkosti:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: najmenšia možná podľa úrovne

en: Direct rendering
sk: Priame vykresľovanie

en: Direct3D11 Video Acceleration
sk: Akcelerácia videa Direct3D11

en: Direct3D11 video output
sk: Výstup videa Direct 3D11

en: Direct3D9 adjust filter
sk: Prispôsobenie filtra Direct3D9

en: Direct3D9 video output
sk: Výstup videa Direct3D9

en: DirectMedia Object decoder
sk: Dekodér objektov DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
sk: Kodér objektov DirectMedia

en: DirectShow input
sk: Vstup DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
sk: Výstup videa DirectX (DirectDraw)

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
sk: Akcelerácia videa DirectX (DXVA) 2.0

en: DirectX audio output
sk: Zvukový výstup DirectX

en: Direction
sk: Smer

en: Direction of the mirroring.
sk: Smer zrkadlenia.

en: Director
sk: Režisér

en: Directory
sk: Priečinok

en: Directory import
sk: Import priečinka

en: Directory index
sk: Zoznam v priečinku

en: Directory or filename where the records will be stored
sk: Priečinok alebo názov súboru, do ktorého sa uloží záznam

en: Directory path prefix
sk: Prefix cesty k priečinku

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
sk: Cesta k priečinku, kde by sa mali uložiť súbory s obrázkami. Ak nie je cesta nastavená, tak sa obrázky automaticky ukladajú do domovského priečinka používateľa.

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
sk: Priečinok, do ktorého sa budú ukladať dočasné súbory pre časový posun.

en: Directory where the records will be stored
sk: Priečinok, v ktorom budú ukladané nahrávky

en: Directory where the video snapshots will be stored.
sk: Priečinok, do ktorého sa uložia momentky z videa.

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Disable DVD menus
sk: Vypnúť DVD menu

en: Disable DVD subtitle transparency
sk: Zablokovať priehľadnosť titulkov DVD

en: Disable Disc Menus
sk: Zablokovať menu disku

en: Disable NACK output packets
sk: Deaktivovať výstupné pakety NACK

en: Disable all lua plugins
sk: Zablokovať všetky prídavné moduly lua

en: Disable arithmetic coding
sk: Zablokovať aritmetické kódovanie

en: Disable for double buffering in software.
sk: Zablokovať pre dvojité ukladanie vo vyrov. pamäti softvéru.

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
sk: Deaktivujte, ak vaše prijímacie zariadenie nepodporuje Dolby®.

en: Disable screensaver
sk: Zablokovať šetrič obrazovky

en: Disable the screensaver during video playback.
sk: Zablokovať šetrič obrazovky počas prehrávania videa.

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: Disc
sk: Disk

en: Disc Selection
sk: Výber disku

en: Disc caching (ms)
sk: Hodnota ukladania z disku do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Disc device
sk: Disková jednotka

en: Disc number
sk: Číslo disku

en: Discard
sk: Vyraďovanie

en: Discarded (corrupted)
sk: Skartovalo sa

en: Disclaimer
sk: Vylúčenie zodpovednosti

en: Discontinuous Transmission
sk: Nesúvislý prenos

en: Discs
sk: Disky

en: Dismiss the subtitle setup dialog
sk: Zrušiť dialóg pre nastavenie titulkov

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display ID
sk: ID displeja

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
sk: ID displeja. Ak nie je špecifikované, použije sa ID hlavného displeja.

en: Display Settings
sk: Nastavenia zobrazovania

en: Display Source As
sk: Zobraziť zdroj ako

en: Display VLC status menu icon
sk: Zobrazovať ikonu pre stav VLC v menu

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
sk: Zobraziť RSS alebo ATOM vo videu

en: Display a performance warning when transcoding
sk: Zobraziť výstrahu o výkone pri prekódovaní

en: Display aspect ratio
sk: Zobraziť pomer strán

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
sk: Zobraziť pomer strán elementárneho streamu s videom

en: Display background cone or art
sk: Zobraziť na pozadí kužeľ alebo grafiku

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
sk: Keď sa neprehráva, zobrazovať na pozadí kužeľ alebo obrázok albumu. Voľbu môžete vypnúť, aby nedošlo k vypáleniu obrazu.

en: Display feed images if available.
sk: Zobraziť obrázky polí, ak sú dostupné.

en: Display locally
sk: Zobraziť lokálne

en: Display name of the Service
sk: Zobraziť názov služby

en: Display playlist tree
sk: Zobraziť členenie playlistu

en: Display size
sk: Veľkosť displeja

en: Display stream output
sk: Zobraziť výstup streamu

en: Display text above the video
sk: Zobraziť text nad videom

en: Display the input video
sk: Zobraziť vstupné video

en: Display the output
sk: Zobraziť výstup

en: Display the processed video
sk: Zobraziť spracovávané video

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
sk: Zobraziť náhľad momentky z videa v ľavom hornom rohu obrazovky.

en: Display the stream locally
sk: Zobraziť stream lokálne

en: Display the title of the video on top of the movie.
sk: Zobraziť názov videa nad filmom.

en: Display video in a skinned window if any
sk: Ak je k aktívny vzhľad, zobraziť video v okne upravenom aplikovaním vzhľadu

en: Display video snapshot preview
sk: Zobraziť náhľad momentky z videa

en: Display while streaming
sk: Zobrazovať počas streamovania

en: Displayed
sk: Zobrazilo sa

en: Displayed frames
sk: Zobrazené snímky

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
sk: Vzdialenosť medzi I alebo P kľúčovými snímkami; ak je hodnota nulová, štruktúra skupiny snímok nie je špecifikovaná. Poznámka: ak GopRefDist = 1, nepoužívajú sa žiadne B-snímky.

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
sk: Vzdialenosť poslucháča od ľavého predného reproduktora.

en: Distort mode
sk: Skresľovací režim

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
sk: Režim skreslenia, môžete si vybrať z týchto režimov: "gradient", "edge", "hough".

en: Do not check for a valid rtcp message from the encoder
sk: Nepreverovať platnú RTCP-správu z kodéra

en: Do not demultiplex
sk: Nevykonávať demultiplexovanie

en: Do not open a DOS command box interface
sk: Neotvárať rozhranie s príkazovým oknom systému DOS

en: Do not play
sk: Neprehrávať

en: Do not seek
sk: Nevyhľadávať

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
sk: Nepokúšať sa odhadovať bitovú rýchlosť ASF. Nastavenie tohto parametra vám umožní ovládať to, ako bude Windows Media Player ukladať stream do vyrovnávacej pamäte. Nastavenie pre bitrate videa a zvuku sa uvádza v bajtoch

en: Do nothing
sk: Nevykonať nič

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
sk: Naozaj sa chcete odhlásiť z odberu %1?

en: Do you want to download it?
sk: Chcete ho stiahnuť?

en: Do you want to go ahead with this?
sk: Chcete pokračovať?

en: Do you want to restart the playback where left off?
sk: Chcete opäť spustiť prehrávanie tam, kde ste skončili?

en: Dock fullscreen controller
sk: Prichytiť ovládač pri zobrazení na celú obrazovku

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
sk: Prichytiť/odpojiť ovládač pri zobrazovaní na celú obrazovku k/od spodnej časti obrazovky

en: Docked Playlist
sk: Ukotvený playlist

en: Dolby Surround decoder
sk: Dolby Surround dekodér

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
sk: Streamy zakódované v norme Dolby Surround sa pred aplikovaním filtra nebudú dekódovať. Aktivovanie tejto funkcie však NEODPORÚČAME.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
sk: Doména/Pracovná skupina, ktorá sa použije pri spojení.

en: Don't display any video
sk: Nezobrazovať žiadne video

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
sk: Nevyžadovať kľúčovú snímku pred rozdelením segmentu. Vyžaduje sa len pre zvuk.

en: Don't show
sk: Nezobrazovať

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
sk: Nepoužívajte prednastavené hodnoty, pásma špecifikujte radšej manuálne. Musíte zadať 10 hodnôt v rozsahu od -20 dB do 20dB, hodnoty oddeľujte medzerou, napr. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Double Size
sk: Dvojnásobná veľkosť

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
sk: Zmenu vykonáte dvojkliknutím.
    Pre odstránenie stlačte klávesu Delete.

en: Double click to get media information
sk: Dvakrát kliknite pre získanie informácie o médiu

en: Double click to jump to a chosen time position
sk: Dvojitým kliknutím preskočíte na určitú pozíciu

en: Down
sk: Nadol

en: Download cover art
sk: Stiahnuť obal

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sk: Stiahnutý súbor "%s" bol poškodený. Preto bol vymazaný.

en: Draw bands in the spectrometer
sk: Vykresliť pásma v spektrometri

en: Draw peaks in the analyzer
sk: Vykresľovať  v analyzátore vrcholové hodnoty

en: Draw the base of the bands
sk: Vykresliť spodnú časť pásiem

en: Drawable
sk: Vykresliteľné

en: Drop late frames
sk: Vypustiť oneskorené snímky

en: Drop media here
sk: Ťahajte médium sem

en: Dropped (discontinued)
sk: Preskočilo sa

en: Dry
sk: Pred aplikovaním efektu (dry)

en: Dry Mix
sk: Mix pred aplikovaním efektov

en: Dry mix
sk: Mix pred aplikovaním efektov

en: Dual mono
sk: Duálne mono

en: Dummy
sk: Fiktívny

en: Dummy Elements
sk: Fiktívne prvky

en: Dummy IFO demux
sk: Fiktívne demultiplexovanie IFO

en: Dummy audio output
sk: Fiktívny výstup zvuku

en: Dummy decoder
sk: Fiktívny dekodér

en: Dummy encoder
sk: Fiktívny kodér

en: Dummy font renderer
sk: Fiktívny vykresľovač písma

en: Dummy image chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti pre fiktívny obrázok

en: Dummy input
sk: Fiktívny vstup

en: Dummy interface
sk: Fiktívne rozhranie

en: Dummy stream output
sk: Fiktívny výstup streamu

en: Dummy video output
sk: Fiktívny výstup videa

en: Dummy/Raw muxer
sk: Multiplexor fiktívnych/raw streamov

en: Dump decoder
sk: Dekodér výpisu

en: Dump filename
sk: Názov súboru s analyzačným výpisom

en: Dump module
sk: Modul pre analyzovanie/výpis

en: Dump raw input
sk: Analyzovať a vypisovať vstup raw

en: Duplicate current profile for a new profile
sk: Duplikovať aktuálny profil do nového profilu

en: Duplicate current profile...
sk: Duplikovať aktuálny profil...

en: Duplicate stream output
sk: Duplikovať výstup streamu

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
sk: Vytvorte kópiu vášho videa vo viacerých oknách a/alebo výstupných moduloch pre video

en: Duration
sk: Trvanie

en: Duration in seconds
sk: Trvanie v sekundách

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
sk: Trvanie v sekundách pred simulovaním ukončenia súboru. Záporná hodnota znamená neobmedzený čas prehrávania.

en: Duration of the fingerprinting
sk: Trvanie vytvárania odtlačku

en: Dutch
sk: Holandská nemčina

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
sk: Kompresia dynamického rozsahu dokáže stíšiť hlasité tóny a z tichých tónov vytvorí hlasitejšie. Uľahčí sa tým počúvanie streamu v rušnom prostredí bez toho, že by ste niekoho rušili. Ak vypnete kompresiu dynamického rozsahu, bude prehrávanie podobné zvuku v kine alebo v sále.

en: Dynamic range compressor
sk: Kompresia dynamického rozsahu

en: Dynamic video overlay
sk: Dynamické prekrývanie videa

en: EBU STL subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov EBU STL

en: EBU STL subtitles parser
sk: Parser titulkov EBU STL

en: EGL extension for OpenGL
sk: Rozšírenie EGL pre OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
sk: Včasná detekcia preskočenia pri P-snímkach

en: Early SKIP detection on P-frames.
sk: Včasná detekcia preskočenia pri P-snímkach.

en: Eastern European (Latin-2)
sk: Východoeurópske (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
sk: Východoeurópske (Windows-1250)

en: Edge detection
sk: Detekcia hrán

en: Edge detection video filter
sk: Filter na detekciu hrán vo videu

en: Edge visible
sk: Viditeľná hrana

en: Edit
sk: Úpravy

en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

en: Edit Input
sk: Upraviť vstup

en: Edit Options
sk: Úprava možností

en: Edit default application settings for network protocols
sk: Upraviť nastavenia predvolenej aplikácie pre sieťové protokoly

en: Edit selected profile
sk: Upraviť vybraný profil

en: Edit settings
sk: Upraviť nastavenia

en: Effects
sk: Efekty

en: Effects list
sk: Zoznam efektov

en: Eject the disc
sk: Vysunúť disk

en: Elapsed time
sk: Uplynulý čas

en: Electronic
sk: Elektronická hudba

en: Element aspect ratio
sk: Pomer strán prvku

en: Elementary Stream ID
sk: ID elementárneho streamu

en: Elementary stream output
sk: Elementárny výstup streamu

en: Elements order
sk: Poradie prvkov

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
sk: Touto voľbou môžete eliminovať bloky, ktoré obsahujú veľmi veľa odleskov. Predvolená hodnota je 0.0. Špecifikácia kodeku H264 udáva ako najlepšiu, hodnotu číslo 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
sk: Táto voľba eliminuje bloky svietivlosti, ak nie je príliš zmenené PSNR (predvolene: 0.0). Špecifikácia H264 odporúča hodnotu -4.

en: Embed the file browser in open dialog
sk: Integrovať prehliadač súborov do dialógu na otvorenie

en: Embed the video output in the main interface.
sk: Integrovať výstup videa do hlavného rozhrania.

en: Embedded
sk: Vstavané

en: Embedded video
sk: Integrované video

en: Embedded window video
sk: Vstavané okno s videom

en: Emboss
sk: Vtlačenie

en: Emergency Alert Messaging for Cable
sk: Zasielanie správ o núdzovom alarme pre kábel

en: Emit log messages through the POSIX system log.
sk: Vysielať správy s protokolom cez systémový protokol POSIX.

en: Empty
sk: Prázdne

en: Empty Playlist
sk: Vyprázdniť playlist

en: Enable
sk: Aktivovať

en: Enable Audio passthrough
sk: Zapnúť prechod zvuku

en: Enable DVD menus
sk: Zapnúť DVD menu

en: Enable Dark Mode
sk: Zapnúť tmavý režim

en: Enable Global Motion Estimation
sk: Zapnúť všeobecné odhadovanie pohybu

en: Enable HTTP web interface
sk: Zapnúť webové rozhranie pre HTTP

en: Enable Last.fm submissions
sk: Zapnúť odovzdávanie do Last.fm

en: Enable Metadata Retrieval
sk: Zapnúť preberanie metadát

en: Enable OMX direct rendering.
sk: Zapnúť priame vykresľovanie OMX.

en: Enable OSD
sk: Aktivovať OSD ovládanie

en: Enable On Screen Display (OSD)
sk: Zapnúť ovládanie On Screen Display (OSD)

en: Enable Phase Correlation Estimation
sk: Zapnúť odhadovanie korelácie fázy

en: Enable SPU stream output
sk: Zapnúť výstup streamu SPU

en: Enable Scene Change Detection
sk: Zapnúť detekciu zmeny scény

en: Enable Spatializer
sk: Zapnúť priestorový efekt

en: Enable Time-Stretching audio
sk: Zapnúť časové roztiahnutie zvuku

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
sk: Zapnúť jednoduchý algoritmus pre odstránenie šumu. Zníži sa dĺžka kódovania a dátový tok, zvýši sa však počet menej kvalitných snímok.

en: Enable a workaround for T23
sk: Aktivovať riešenie pre T23

en: Enable adaptive prefiltering
sk: Zapnúť adaptívne predbežné filtrovanie

en: Enable afterburner library
sk: Aktivovať knižnicu afterburner

en: Enable audio
sk: Zapnúť zvuk

en: Enable audio stream output
sk: Zapnúť výstup zvukového streamu

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
sk: Aktivovať triky pre kompatibilitu a podporu Blu-ray

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
sk: Aktivovať algoritmy vyhradené pre prekladané snímky.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
sk: Zapnúť prerušovaný prenos (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
sk: Zapnúť komprimátor dynamického rozsahu

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
sk: Aktivovať triky pre podporu Blu-ray, ktoré nezohľadňujú všetky aspekty kompatibility s Blu-Ray
    napr.: rozlíšenie, rýchlosť snímkovania, úroveň

en: Enable hierarchical Motion Estimation
sk: Zapnúť hierarchické odhadovanie pohybu

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
sk: Aktivovať algoritmy pre odhad pohybu v prekladaných snímkach. Tieto algoritmy vyžadujú väčší výkon procesora.

en: Enable megabass mode
sk: Zapnúť efekt Megabass

en: Enable multiple quantizers
sk: Zapnúť viacnásobné kvantizéry

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
sk: Zapnúť viacnásobné kvantizéry na jedno subpásmo (jeden na blok kódu)

en: Enable noise reduction algorithm.
sk: Aktivovať algoritmus pre potláčanie šumu.

en: Enable notifications on playlist item change
sk: Zapnúť notifikácie pri zmene položky v playliste

en: Enable original graphic spectrum
sk: Zapnúť pôvodné grafické spektrum

en: Enable reverberation
sk: Zapnúť ozvenu

en: Enable software mode
sk: Zapnúť softvérový režim

en: Enable spectral band replication
sk: Zapnúť replikovanie spektrálneho pásma

en: Enable streaming of all ES
sk: Zapnúť streamovanie všetkých elementárnych streamov

en: Enable sub-pictures
sk: Zapnúť pod-obrázky

en: Enable subtitles
sk: Zapnúť titulky

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
sk: Zapnúť "plochý" spektrálny analyzátor v spektrometri.

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
sk: Zapnúť redukovanie farby, napríklad prepnutie na čierno-biele farby obrazu v prípade, že signál je slabý.

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
sk: Tu môžete zapnúť algoritmus na predbežné odhadovanie pohybu.

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
sk: Túto voľbu zapnite vtedy, keď sú zobrazené diagonálne pruhy v prípade, že je veľkosť okna rovnaká alebo menšia ako veľkosť filmu.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
sk: Ak nechcete, aby bol zvuk rušený iným zvukom, zapnite túto voľbu.

en: Enable time stretching audio
sk: Zapnúť časové roztiahnutie zvuku

en: Enable transparency effects
sk: Zapnúť efekty priesvitnosti

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
sk: Zapnúť kvantizáciu Trellis (skreslenie rýchlosti pre blokové koeficienty).

en: Enable video
sk: Zapnúť video

en: Enable video stream output
sk: Zapnúť výstup streamu s videom

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
sk: Zapnúť detekciu hlasovej aktivity (VAD). Detekcia je zapnutá automaticky v režime VBR.

en: Enable wallpaper mode
sk: Zapnúť režim pozadia na pracovnej ploche

en: Enable/disable audio rendering.
sk: Zapne/vypne vykresľovanie zvuku.

en: Enable/disable video rendering.
sk: Zapne/vypne vykresľovanie videa.

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Enabled (AC3/DTS only)
sk: Zapnuté (AC3/DTS only)

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
sk: Týmto aktivujete vynechávanie snímok pri MPEG2 streame. Vynechávanie snímok nastáva, ak váš počítač nie je dostatočne výkonný

en: Encapsulation
sk: Zapuzdrovanie

en: Encapsulation Method
sk: Metóda zapuzdrovania

en: Encoded by
sk: Kódované

en: Encoder
sk: Kodér

en: Encoder Algorithm to use.
sk: Algoritmus kódovača, ktorý sa má použiť.

en: Encoder Profile
sk: Profil kodéra

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Encoding Params
sk: Parametre kódovania

en: Encoding X coordinate
sk: Kódovanie súradnice X

en: Encoding Y coordinate
sk: Kódovanie súradnice Y

en: Encoding complexity
sk: Komplexnosť kódovania

en: Encoding parameters
sk: Parametre kódovania

en: Encoding quality
sk: Kvalita kódovania

en: Encrypted connexion
sk: Šifrované pripojenie

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
sk: Vynútiť si kódovanie konštantným dátovým tokom (CBR), namiesto predvoleného kódovania variabilným dátovým tokom (VBR).

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
sk: Vynútiť interval kľúčovej snímky v rozmedzí 1 a 1000.

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
sk: Vynútiť kvalitu v rozmedzí 0 (bezstratové) a 511 (najhoršie).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
sk: Vynútiť si kvalitu v rozmedzí od 0 (nízka) do 10 (vysoká).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sk: Uprednostniť kvalitu, namiesto dátového toku. Nastavenie kvality sa určuje ako hodnota z rozsahu od 1 (nízka kvalita) do 10 (vysoká kvalita). Výsledný stream bude mať po použití tejto funkcie variabilný dátový tok.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sk: Pomocou tejto funkcie si môžete vynútiť zarovnanie videa v okne. Predvolene (0) sa video umiestni do stredu (0 = vycentrovať, 1 = vľavo, 2 = vpravo, 4 = hore, 8  =dole; je možné používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6 = 4+2 znamená vpravo hore).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Vynútiť si pozíciu súčasti bargraph vo videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; Môžete používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: Enforce the complexity of the encoder.
sk: Vynútiť si komplexnosť kodéra.

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Tu si môžete nastaviť pozíciu loga na videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; Môžete používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
sk: Vynútiť si maximálny dátový tok VBR

en: Enforce the mode of the encoder.
sk: Vynútiť si režim kodéra.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
sk: Vynútiť si zarovnanie všetkých prístupových jednotiek na hraniciach PES. Zablokovaním tejto funkcie sa môže ušetriť prenosové pásmo, ale môžu nastať aj problémy s kompatibilitou.

en: English
sk: Anglicky

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
sk: Pri režime jednej inštancie zaradiť položky do playlistu

en: Enter URL here...
sk: Zadajte URL adresu...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
sk: Zadajte URL podcastu, odber ktorého si chcete prihlásiť:

en: Enter a name for the new preset:
sk: Zadajte názov pre nové prednastavenie:

en: Enter a name for the new profile:
sk: Zadajte názov pre nový profil:

en: Enter a new name for the directory:
sk: Zadajte nový názov priečinka:

en: Enter a new name for the folder:
sk: Zadajte nový názov priečinka:

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
sk: Sem zadajte URL pre stream. Na otvorenie streamov RTP alebo UDP, použite príslušné tlačidlá dole.

en: Enter name for new directory:
sk: Zadajte názov pre nový priečinok:

en: Enter name for new folder:
sk: Zadajte názov pre nový priečinok:

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
sk: Zadajte zoznam podcastov, ktoré chcete nechať načítať. Položky oddeľujte značkou '|'.

en: Entry
sk: Záznam

en: Episode
sk: Epizóda

en: Equalizer
sk: Ekvalizér

en: Equalizer preset
sk: Nastavenie ekvalizéra

en: Equalizer with 10 bands
sk: 10-pásmový ekvalizér

en: Equirectangular
sk: Ekvidištančné

en: Erase
sk: Vymazať

en: Erase video filter
sk: Filter videa pre vymazanie

en: Error
sk: Chyba

en: Error resilience
sk: Odolnosť voči chybe

en: Error while saving meta
sk: Chyba počas ukladania metadát

en: Error:
sk: Chyba:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
sk: Chyba: Funkcia `goto' vyžaduje argument väčší ako 0.

en: Errors
sk: Chyby

en: Errors and Warnings
sk: Chyby a upozornenia

en: Errors and Warnings...
sk: Chyby a upozornenia...

en: Essential
sk: Hlavné

en: Estonian
sk: Estónsky

en: Every
sk: Každých

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
sk: Príklad: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Executive Producer
sk: Výkonný producent

en: Exhaustive help for VLC and its modules
sk: Rozsiahly pomocník pre program VLC a jeho moduly

en: Exit fullscreen
sk: Ukončiť zobrazovanie na celú obrazovku

en: Exit if there are no more items in the playlist.
sk: Ak v playliste už nie sú žiadne položky, ukončiť.

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Expand All
sk: Rozbaliť všetko

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
sk: Rozšíriť zorné pole pohľadu (360°)

en: Expanding Spacer
sk: Rozširovací rezervovač miesta

en: Expanding background cone or art
sk: Roztiahnutie kužeľa alebo obrázka na pozadí

en: Experimental
sk: Experimentálne

en: Explicit
sk: Explicitné

en: Export SDP as file
sk: Exportovať SDP ako súbor

en: Expose media player via D-Bus
sk: Odhaliť prehrávač médií cez D-Bus

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
sk: Rozšíriť trvanie titulkov o túto hodnotu.
    Pre zablokovanie nastavte hodnotu 0.

en: Extended M3U
sk: Rozšírený M3U súbor

en: Extended panel
sk: Rozšírený panel

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
sk: Rozšírenie '%s' neodpovedá.
    Chcete ho teraz ukončiť?

en: Extension not responding!
sk: Rozšírenie neodpovedá!

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
sk: Rozšírenie cez ktoré sa použije knižnica Open Graphics Library (OpenGL).

en: Extensions
sk: Prípony

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
sk: Rozšírenia prinášajú viaceré vylepšenia. Bližšie informácie získate v popisoch

en: Extra I-frames aggressivity
sk: Agresivita zvláštnych I-snímok

en: Extra interface modules
sk: Extra moduly rozhrania

en: Extra media
sk: Extra médium

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
sk: V tomto zozname sa zobrazujú zvláštne metadáta a iné informácie.

en: Extract
sk: Extrahovať

en: Extract RGB component video filter
sk: Extrahovať RGB komponent filtra videa

en: FDK-AAC Audio encoder
sk: Kodér zvuku FDK-AAC

en: FEC code rate
sk: Rýchlosť kódu FEC

en: FFT window
sk: Okno FFT

en: FFmpeg audio/video decoder
sk: Dekodér videa/zvuku FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
sk: Kodér zvuku/videa FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
sk: Filtračné reťazce pre dodatočnú úpravu formátu FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
sk: Parameter FIFO, načítavaný pre príkazy

en: FIFO which will be written to for responses
sk: FIFO, ktoré sa vloží pre účely odozvy

en: FLAC demuxer
sk: Demultiplexor FLAC

en: FM radio
sk: FM rádio

en: FOURCC code of raw input format
sk: Kód FOURCC vstupného formátu raw

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
sk: Kód FOURCC vstupného raw-formátu. Zadávajte štvorznakový kód.

en: FPS Converter
sk: Konvertor FPS

en: FPS conversion video filter
sk: Filter pre konverziu FPS vo videu

en: FTP account
sk: FTP účet

en: FTP authentication
sk: Autentifikácia FTP

en: FTP input
sk: Vstup FTP

en: FTP upload output
sk: Výstup z FTP upload-u

en: Facility
sk: Funkcia

en: Factor
sk: Faktor

en: Failed to open "%s" for writing
sk: Nepodarilo sa otvoriť "%s" na účely zápisu

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
sk: Nepodarilo sa spustiť prehrávanie blu-ray. Prosím skúste to bez podpory menu.

en: Fake TTY
sk: Falošné TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
sk: Pristúpiť na rezervovač miesta v prípade ukončenia dát streamu

en: Fast
sk: Rýchlo

en: Fast bilinear
sk: Rýchle bilineárne

en: Fast seek
sk: Rýchle vyhľadávanie

en: Faster
sk: Rýchlejšie

en: Faster (fine)
sk: Rýchlejšie (presnejšie)

en: Favor speed over precision while seeking
sk: Preferovať rýchlosť pred presnosťou pri vyhľadávaní

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Feed URLs
sk: Pole URL adries

en: Feed images
sk: Obrazy polí

en: Feedback gain
sk: Zosilnenie spätnej väzby

en: Fetch artwork using lua scripts
sk: Dielo sprostredkovať pomocou lua-skriptov

en: Fetch meta data using lua scripts
sk: Sprostredkovať metadáta pomocou skriptov lua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
sk: Kódovanie polí sa vykonáva tam, kde sa prekladané polia kódujú oddelene ako protichodné voči pseudo-progresívnej snímke

en: File
sk: Súbor

en: File Format:
sk: Formát súboru:

en: File Selection
sk: Výber súboru

en: File Size
sk: Veľkosť súboru

en: File associations
sk: Asociácie súborov

en: File audio output
sk: Súbor so zvukovým výstupom

en: File caching (ms)
sk: Ukladanie súboru do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: File containing the 16 bytes encryption key
sk: Súbor obsahujúci 16 bajtový šifrovací kľúč

en: File corrupted
sk: Súbor je poškodený

en: File could not be verified
sk: Súbor sa nedal overiť

en: File dumper
sk: Analyzátor súboru

en: File extensions association
sk: Asociácia koncoviek súborov

en: File input
sk: Vstup súboru

en: File is read when segment starts and is assumed to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
sk: Súbor je čítaný vtedy, keď sa spustí segment a je vo formáte: key-uri\nkey-file. Súbor je čítaný pri otvorení segmentu a hodnoty sú použité pri danom segmente.

en: File keystore (plaintext)
sk: Súbor úložiska kľúčov (čistý text)

en: File logger
sk: Zapisovač do súboru

en: File logging
sk: Protokolovanie do súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File names:
sk: Názvy súborov:

en: File not verifiable
sk: Súbor nemožno overiť

en: File reading failed
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor

en: File stream output
sk: Výstup streamovania súboru

en: File that will be used to configure the projectM module.
sk: Súbor, ktorý sa použije na konfiguráciu modulu projectM.

en: File to read the marquee text from.
sk: Súbor pre čítanie okrajového textu.

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
sk: Súbor, do ktorého sa zapisujú vzorky zvuku ("-" pre stdout).

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
sk: Súbor, kde VLC číta kľúč uri a umiestnenie súboru s kľúčom

en: File/Directory
sk: Súbor/priečinok

en: File/Folder
sk: Súbor/priečinok

en: Filebrowser starting point
sk: Štartovací bod v prehliadači súborov

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filename containing initial scan tuning data.
sk: Názov súboru obsahujúceho počiatočné údaje pre ladenie skenovania.

en: Filename for 2 pass stats file
sk: Názov súboru so štatistikou pre 2 prechody

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
sk: Názov súboru so štatistikou pre 2 prechody, pre kódovanie s využitím viacerých prechodov.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
sk: Názov súboru pre stream (nastavenie pomocníka pre dst)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
sk: Názov súboru pre stream. Nastavenie pomocníka pre dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter anuluje túto voľbu.

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
sk: Názov konfiguračného súboru v share/dvb/dvb-s.

en: Filename prefix
sk: Koncovka pri názve súboru

en: Filename to look for album art in current directory
sk: Názov súboru na vyhľadanie druhu albumu v aktuálnom priečinku

en: Files
sk: Súbory

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
sk: Súbory sa umiestnia do rovnakého priečinka, s rovnakým názvom.

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
sk: Súbory s týmito príponami sa po otvorení priečinka nepridajú do playlistu.
    Táto funkcia je užitočná najmä vtedy, ak pridávate priečinky obsahujúce playlisty na jednu inštanciu. Jednotlivé prípony oddeľte čiarkou.

en: Film Grain
sk: Zrnitosť filmu

en: Filter
sk: Filtre

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
sk: Filtrovať zvuk dvakrát. Výsledný efekt bude intenzívnejší.

en: Filters
sk: Filtre

en: Find
sk: Hľadať

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
sk: Nájsť všetky pozície klastrov preskakovaním z jedného klastra na druhy pred prehrávaním

en: Find meta data using audio fingerprinting
sk: Hľadať metadáta s použitím audio fingerprinting

en: Find more addons online
sk: Vyhľadať viac doplnkov online

en: Find: %s
sk: Hľadať: %s

en: Fingerprinting track...
sk: Vytvára sa jednoznačný identifikátor stopy...

en: Finnish
sk: Fínsky

en: First Play
sk: Prvé prehrávanie

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
sk: Prvý parameter ovláda, či je RD zapnuté (subme>=6) alebo vypnuté.
    Druhý parameter ovláda, či sa pri psychovizuálnej optimalizácii využíva efekt Trellis. V predvolenom nastavení je táto funkcia vypnutá

en: Fit to Screen
sk: Prispôsobiť na veľkosť obrazovky

en: Fix HDTV height
sk: Opraviť výšku HDTV

en: Fix when necessary
sk: Opraviť v prípade potreby

en: Fixed Bandwidth
sk: Fixná šírka pásma

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
sk: Fixná šírka pásma v KiB/s

en: Fixed quantizer scale
sk: Fixná mierka kvantizéra

en: Fixing AVI Index...
sk: Opravuje sa index AVI...

en: Flac audio decoder
sk: Dekodér zvuku Flac

en: Flac audio encoder
sk: Kodér zvuku Flac

en: Flac audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Flac

en: Flat
sk: Plošné

en: Flat Button
sk: Ploché tlačidlo

en: Flip horizontally
sk: Preklopiť horizontálne

en: Flip the picture horizontally.
sk: Preklopiť obrázok horizontálne.

en: Flip the picture vertically.
sk: Preklopiť obrázok vertikálne.

en: Flip vertically
sk: Preklopiť vertikálne

en: Float on Top
sk: Plávať navrchu

en: FluidSynth MIDI synthesizer
sk: Syntetizátor FluidSynth MIDI

en: Folder
sk: Priečinok

en: Folder meta data
sk: Priečinok s metadátami

en: Folklore
sk: Folklór

en: Follow the mouse
sk: Sledovať myš

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
sk: Pri zaznamenávaní do pod-obrázka sledovať myš.

en: Font
sk: Písmo

en: Font Properties
sk: Nastavenia písma

en: Font color
sk: Farba písma

en: Font family for the font you want to use
sk: Rodina písiem pre písmo, ktoré chcete použiť

en: Font file for the font you want to use
sk: Súbor s písmom pre písmo, ktoré chcete použiť

en: Font menu
sk: Písmo v menu

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Font size in pixels
sk: Veľkosť písma v pixeloch

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
sk: Veľkosť písma, v pixloch. Predvolená hodnota je 0 (použiť predvolenú veľkosť písma).

en: Font size, pixels
sk: Veľkosť písma, v pixeloch

en: Font used for the menus
sk: Písmo používané pre menu

en: Font used for the titles
sk: Písmo používané pre tituly

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
sk: Pre H.264, špecifikuje parameter IdrInterval interval snímky IDR v podmienkach I-snímok; ak IdrInterval=0, tak každá I-snímka je snímkou IDR. Ak IdrInterval=1, tak každá druhá I-snímka je snímkou IDR a podobne. Pre MPEG2 definuje parameter IdrInterval interval hlavičky sekvencie, v podmienkach I-snímok. Ak IdrInterval=N, SDK vloží hlavičku sekvencie pred každú N-tú I-snímku. Ak IdrInterval=0 (predvolené), tak SDK vloží hlavičku sekvencie raz, na začiatku streamu.

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
sk: Pre stereoskopické videá definujte usporiadanie snímok:
    0: mozaika – pixely sú alternatívne z L a R
    1: stĺpcové striedanie – L a R sú prekladané stĺpcovo
    2. riadkové striedanie – L a R sú prekladané riadkovo
    3: vedľa seba – L je na ľavej strane, R je na pravej strane
    4: zhora nadol – L je hore, R je dole
    5: striedanie snímok – jedno zobrazenie na jednu snímku

en: Force
sk: Vynútiť

en: Force Aspect Ratio
sk: Vynútiť si pomer strán

en: Force Profile
sk: Vynútenie profilu

en: Force S/PDIF support
sk: Vynútiť podporu S/PDIF

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
sk: Vynútiť si kódovanie konštantnou bitovou rýchlosťou (CBR).

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sk: Vynútiť si špecifickú kvalitu kódovania, namiesto špecifikovania dátového toku. Kvalita kódovania sa zadáva ako hodnota z rozsahu 0.0 (vysoká kvalita) do 50.0 (nízka kvalita). Pri použití tejto funkcie bude mať výsledný stream premenlivý dátový tok (VBR).

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
sk: Vynútiť si presnú zhodu so štandardom pri kódovaní (akceptované sú hodnoty: -2 až 2).

en: Force bold
sk: Vynútiť si tučné

en: Force chroma (Use carefully)
sk: Vynútiť si farebnú sýtosť (používajte obozretne)

en: Force chroma. This is a four character string.
sk: Vynútiť si farebnú sýtosť. Toto je 4-písmenový príkaz.

en: Force detection of Dolby Surround
sk: Vynútiť si detekciu zvuku Dolby Surround

en: Force index creation
sk: Vynútiť si vytváranie indexu

en: Force interlaced video mode.
sk: Vynútiť režim prekladaného videa.

en: Force interleaved method
sk: Vynútiť si metódu prekladania

en: Force multicast RTP via RTSP
sk: Vynútiť si multicast RTP cez RTSP

en: Force number of slices per frame
sk: Vynútiť si počet výrezov na jednu snímku

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
sk: Vynútiť si obdĺžnikové pruhy. Môže byť potlačené inými možnosťami pre pruhy

en: Force selection of all streams
sk: Vynútiť si výber všetkých streamov

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sk: Vynútiť si preskočenie snímkov, aby sa zvýšila rýchlosť dekódovania (-1=Žiadne, 0=Predvolené, 1=B-snímky, 2=P-snímky, 3=B+P snímky, 4=všetky snímky).

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
sk: Vynútiť si preskočenie idct, aby sa zrýchlilo dekódovanie typu snímok (-1=Žiadne, 0=Predvolené, 1=B-snímky, 2=P-snímky, 3=B+P snímky, 4=všetky snímky).

en: Force subtitle position
sk: Vynútiť si pozíciu titulkov

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sk: Aktivovaním tejto voľby si vynútite použitie špeciálneho formátu pre farebnú sýtosť pri vstupe videa DirectShow (napríklad I420 (predvolene),  RV24, atď.)

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
sk: Vynútiť použitie špecifikovanej frekvencie snímok pri vstupe videa DirectShow (napríklad 0=predvolená hodnota, 25, 29.97, 50, 59.94 atď.)

en: Force the HDMI output into an interlaced video mode for interlaced video content.
sk: Vynútiť HDMI výstup do režimu prekladaného videa, kvôli obsahu prekladaného videa.

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
sk: Prinútiť video-zariadenie Video4Linux2 k použitiu špecifického formátu pre farebnú sýtosť (napríklad I420 alebo I422 pre nespracované obrazy, MJPG ppre vstup komprimivaný v M-JPEG. Úplný zoznam: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sk: Tu môžete určiť, že na fiktívnom výstupe videa sa majú obrázky vytvárať s použitím špeciálneho formátu farebnej sýtosti. Po aktivovaní tejto voľby nebude musieť program zvyšovať svoj výkon žiadnymi inými úpravami.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
sk: Prinútiť rc-modul, aby používal stdin, akoby to bolo TTY.

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
sk: Vynútiť si použitie zadaného počtu postupne nasledujúcich B-snímok, s výnimkou možných snímok pred I-snímkou. Povolený rozsah je od 0 po 2.

en: Force the subtitles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
sk: Vynútenie formátu titulkov. Výber možnosti "auto" znamená automatickú detekciu a tá by mala fungovať vždy.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
sk: Vynútiť si použitie špecifickej farebnej sýtosti. Ak chcete použiť tzv. alfa-masku alebo filter videa Bluescreen, zadajte hodnotu YUVA.

en: Force update of this dialog's values
sk: Vynútiť si aktualizovanie hodnôt v dialógoch

en: Force use of a specific avformat muxer.
sk: Vynútiť si použitie špecifického multiplexora avformat.

en: Force use of a specific chroma for output.
sk: Vynútiť si použitie špecifickej farebnej sýtosti pre výstup.

en: Force window style:
sk: Vynútiť si štýl okien:

en: Forced chroma
sk: Vynútená farebná sýtosť

en: Forces the audio language
sk: Vynútiť si použitie zvukovej stopy

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
sk: Vynúti jazyk zvuku pre výstupný mux. Používa sa trojpísmenový kód ISO639. Predvolenou hodnotou je 'eng'.

en: Form
sk: Tvar

en: Format
sk: Formát

en: Format name
sk: Názov formátu

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
sk: Formát výstupných obrázkov (png, jpeg, ...).

en: Format time and date
sk: Formát času a dátumu

en: Formatted Subtitles
sk: Formátované titulky

en: Forward
sk: Dopredu

en: Forward cookies across HTTP redirections.
sk: Preposlať súbory cookies cez presmerovania HTTP.

en: Fra&me Rate
sk: Frekvencia sní&mok

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
sk: Fragmentovaný a streamovateľný multiplexor MP4

en: Frame By Frame
sk: Snímka za snímkou

en: Frame buffer depth
sk: Hĺbka vo vyrovnávacej pamäti snímok

en: Frame buffer file
sk: Súbor vyrov. pamäte snímok

en: Frame buffer height
sk: Výška vyrovnávacej pamäte snímok

en: Frame buffer segment ID
sk: ID segmentu vo vyrov. pamäti snímok

en: Frame buffer width
sk: Šírka vyrovnávacej pamäte snímok

en: Frame by frame
sk: Snímka za snímkou

en: Frame packing
sk: Balenie snímkov

en: Frame rate
sk: Frekvencia snímok

en: Frame rate of a video elementary stream
sk: Frekvencia snímok v element. streame s videom

en: Frame rate of the elementary stream produced.
sk: Frekvencia snímok vo vytvorenom elementárnom streame.

en: Frame size
sk: Veľkosť snímky

en: Framebuffer device
sk: Zariadenie vyrov. pamäte snímok

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sk: Zariadenie vyrovnávacej pamäte pre snímky, ktoré sa bude používať pri vykresľovaní (obyčajne je to /dev/fb0).

en: Framebuffer input
sk: Vstup vyrov. pamäte snímok

en: Framebuffer resolution to use
sk: Rozlíšenie, použité pre vyrovnávaciu pamäť snímok

en: Framebuffer uses hw acceleration
sk: Vyrovnávacia pamäť snímok použije HW akceleráciu

en: Framecount to use on frametype lookahead
sk: Počet snímok používaných pri snímkach tohto typu v okolí

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
sk: Počet snímok používaných pri snímkach tohto typu v okolí. Aktuálna predvolená hodnota môže zapríčiniť problémy so synchronizáciou pri výstupe, ktorý nemožno multiplexovať - ako je napríklad výstup rtsp bez ts-mux

en: Frames Threads
sk: Vlákna pre snímky

en: Frames per Second
sk: Snímky za sekundu

en: Freetype2 font renderer
sk: Vykresľovač písma Freetype 2

en: Freeze
sk: Zmraziť

en: Freezing interactive video filter
sk: Zmrazenie filtra pre interaktívne video

en: French
sk: Francúzsky

en: Freq 1 (Hz)
sk: Frekv. 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
sk: Frekvencia 1 Q

en: Freq 1 gain (dB)
sk: Zosilnenie frekvencie 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
sk: Frekv. 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
sk: Frekvencia 2 Q

en: Freq 2 gain (dB)
sk: Zosilnenie frekvencie 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
sk: Frekv. 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
sk: Frekvencia 3 Q

en: Freq 3 gain (dB)
sk: Zosilnenie frekvencie 3 (dB)

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: Frequency (Hz)
sk: Frekvencia (Hz)

en: Frisian
sk: Frízsky

en: Fuchsia
sk: Staro-ružová

en: Full
sk: Úplný

en: Full URL to put in index file
sk: Plná adresa URL na zaznamenanie do indexového súboru

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
sk: Plná URL adresa na zaznamenanie do indexového súboru. Použite #, ktoré reprezentujú číslo segmentu

en: Full Volume
sk: Plná hlasitosť

en: Full bass
sk: Maximum basov

en: Full bass and treble
sk: Maximálne basy a výšky

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
sk: Zadajte úplnú cestu k súboru s obrázkom, ktorý sa má použiť. Používaný formát: <obrázok>[,<trvanie v ms>[,<alfa>]][;<obrázok>[,<trvanie>[,<alfa>]]][;...].

en: Full treble
sk: Maximálne výšky

en: Fullscreen
sk: Zobrazovanie na celú obrazovku

en: Fullscreen Controller
sk: Ovládač pri zobrazovaní na celú obrazovku

en: Fullscreen Video Device
sk: Zariadenie pre video zobrazované na celú obrazovku

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
sk: Citlivosť ovládača pre zobrazovanie na celú obrazovku na pohyby myši

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
sk: Nepriehľadnosť ovládača pri zobrazení na celú obrazovku, v rozmedzí 0.1 a 1

en: Fullscreen settings
sk: Nastavenia zobrazenia na celej obrazovke

en: Fullscreen video output
sk: Výstup videa na celú obrazovku

en: G.711 decoder
sk: Dekodér G.711

en: G.711 encoder
sk: Kodér G.711

en: GLX extension for OpenGL
sk: Rozšírenie GLX pre OpenGL

en: GNU TLS transport layer security
sk: Bezpečnosť transportnej vrstvy GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
sk: Výstup videa z vyrovnávacej pamäte pre snímky na systémoch GNU/Linux

en: GOP length
sk: Dĺžka GOP

en: GOP structure
sk: Štruktúra GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
sk: Štruktúra GOP, použitá na kódovanie sekvencie videa

en: GPU affinity
sk: Afinita grafického procesora

en: GStreamer Based Decoder
sk: Dekodér založený na súčasti Gstreamer

en: Gaelic (Scots)
sk: Škótsky

en: Gain
sk: Zosilnenie

en: Gain control filter
sk: Filter pre kontrolu zosilnenia

en: Gain multiplier
sk: Násobič zosilnenia

en: Gain on Feedback loop
sk: Zosilniť pri opakovaní spätnej väzby

en: Game
sk: Hra

en: Game mode
sk: Herný režim

en: Gamma (Blue) correction
sk: Gamma korekcia (modrej farby)

en: Gamma (Green) correction
sk: Gamma korekcia (zelenej farby)

en: Gamma (Red) correction
sk: Gamma korekcia (červená farba)

en: Gamma adjust.
sk: Prispôsobenie parametra Gamma.

en: Gathering stream output
sk: Zachytávanie výstupu streamu

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
sk: Adaptívny Low Pass filter Gaussian

en: Gaussian Low Pass Filter
sk: Low Pass filter Gaussian

en: Gaussian blur video filter
sk: Filter videa Gaussian blur

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
sk: Štandardná odchýlka filtra Gaussian. Efekt rozmazania sa môže použiť aj na 3 pixeloch (v akomkoľvek smere), ktoré budú susediť s pixelom, pri ktorom sa používa filter.

en: Gaussian's std deviation
sk: Odchýlka filtra Gaussian

en: General
sk: Všeobecné

en: General Audio
sk: Všeobecné nastavenia zvuku

en: General audio settings
sk: Všeobecné nastavenia zvuku

en: General input settings. Use with care...
sk: Všeobecné nastavenia vstupu. Venujte im zvýšenú pozornosť...

en: General playlist behaviour
sk: Všeobecné nastavenia správania sa playlistu

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: General settings for audio output modules.
sk: Všeobecné nastavenia výstupných modulov zvuku.

en: General settings for video output modules.
sk: Všeobecné nastavenia pre moduly výstupu videa.

en: General stream output settings
sk: Všeobecné nastavenie výstupu streamu

en: General video settings
sk: Všeobecné nastavenia videa

en: Generate HDR from SDR
sk: Vygenerovať HDR z SDR

en: Generate IV instead using segment-number as IV
sk: Vygenerovať IV namiesto použitia čísla segmentu ako IV

en: Generate access unit delimiter NAL units.
sk: Generovať oddeľovače prístupových bodov pre NAL jednotky.

en: Generated stream output string
sk: Generovaný príkaz pre výstup streamu

en: Generic
sk: Všeobecné

en: Genre
sk: Žáner

en: Genre description
sk: Opis žánru

en: Genre metadata
sk: Metadáta o žánri

en: Genre of the content.
sk: Žáner obsahu.

en: Geometry
sk: Geometria

en: Georgian
sk: Gruzínsky

en: German
sk: Nemecky

en: Gestures
sk: Gestá

en: Get function
sk: Prebrať funkciu

[ctx: GetACP]
en: CP1252
sk: CP1250

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
sk: Dodá videu teplejšie tóny aplikovaním sépiového efektu

en: Global
sk: Všeobecné

en: Global Hotkeys
sk: Všeobecné klávesové skratky

en: Global Hotkeys interface
sk: Rozhranie všeobecných klávesových skratiek

en: Global gain
sk: Celkové zosilnenie

en: Go to Time
sk: Prejsť na čas

en: Go to next item
sk: Prejsť na ďalšiu položku

en: Go to previous item
sk: Prejsť na predchádzajúcu položku

en: Go to the DVD menu
sk: Prejsť na menu DVD

en: Go to the previous item
sk: Prejsť na predchádzajúcu položku

en: Go to time
sk: Prejsť na čas

en: Go!
sk: Prejsť!

en: Goom animation speed
sk: Rýchlosť animácie efektu Goom

en: Goom display height
sk: Výška

en: Goom display width
sk: Šírka

en: Goom effect
sk: Efekt Goom

en: Gradfun video filter
sk: Filter videa Gradfun

en: Gradient image type
sk: Typ gradientového obrázka

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
sk: Typ gradientového obrázka (0 alebo 1). Hodnota 0 = prepnúť obrázok do bielej farby, hodnota 1 = zachovať pôvodné farby.

en: Gradient threshold
sk: Hranica pre gradient

en: Gradient video filter
sk: Filter videa pre skresľovací režim gradient

en: Grain
sk: Zrnitosť

en: Grain video filter
sk: Filter videa pre zrnitosť

en: Grass green
sk: Zelená ako tráva

en: Gray
sk: Šedá

en: Grayscale video output
sk: Výstup videa v odtieňoch sivej farby

en: Greek (ISO 8859-7)
sk: Grécke (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sk: Grécke (Windows-1253)

en: Greek, Modern
sk: Grécky, moderná gréčtina

en: Green
sk: Zelená

en: Greenlandic, Kalaallisut
sk: Grónsky, Kalaallisut

en: Group
sk: Skupina

en: Group of Picture Reference Distance
sk: Skupina obrázkov - referenčná vzdialenosť

en: Group of Picture size
sk: Skupina veľkosti obrázkov

en: Group packets
sk: Skupinové pakety

en: Grouping
sk: Zoskupenie

en: Guard interval
sk: Ochranný interval

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
sk: Kodér H.262/MPEG-2 (x262)

en: H.264 level
sk: Úroveň H.264

en: H.264 profile
sk: Profil H.264

en: H.264 video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte H.264

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
sk: Kodér H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bitov)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
sk: Kodér H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
sk: Kodér H.265/HEVC (x265)

en: H264 video demuxer
sk: Demultiplexor videa H264

en: HAL AudioUnit output
sk: Výstup HAL AudioUnit

en: HD-SDI Input
sk: Vstup HD-SDI

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
sk: Prechod zvuku HDMI/SPDIF

en: HDMV TextST subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov HDMV TextST

en: HDR Output Mode
sk: Režim HDR výstupu

en: HEVC/H.265 video demuxer
sk: Demultiplexor videa HEVC/H.265

en: HEVC/H.265 video packetizer
sk: Paketizér videa HEVC/H.265

en: HLSL File
sk: Súbor HLSL

en: HQ Denoiser 3D
sk: Odstraňovač šumu HQ Denoiser 3D

en: HRD-timing information
sk: zobraziť informácie o časovaní HRD

en: HRTF file for the binauralization
sk: Súbor HRTF pre tvorbu binaurálneho efektu

en: HTML playlist export
sk: Export playlistu HTML

en: HTTP (default)
sk: HTTP (predvolené)

en: HTTP Announcement
sk: Oznamovanie HTTP

en: HTTP Dynamic Streaming
sk: Dynamické streamovanie HTTP

en: HTTP Live streaming output
sk: Výstup HTTP Live streaming

en: HTTP authentication
sk: Autentifikácia HTTP

en: HTTP input
sk: Vstup HTTP

en: HTTP port
sk: Port HTTP

en: HTTP proxy URL
sk: URL na HTTP proxy

en: HTTP proxy password
sk: Heslo pre HTTP proxy

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
sk: HTTP proxy server, ktorý sa použije pri spojení. Zadaná adresa musí mať tvar http://[používateľ@]môjproxy.mojadoména:môjport/ ; ak takúto adresu nezadáte, vykoná sa pokus o získanie premennej prostredia http_proxy automaticky.

en: HTTP server address
sk: Adresa HTTP servera

en: HTTP server port
sk: Port HTTP servera

en: HTTP stream output
sk: Výstup HTTP streamu

en: HTTP tunnel port
sk: Port HTTP tunelu

en: HTTP web interface
sk: Webové rozhranie HTTP

en: HTTP/TLS server certificate
sk: Certifikát servera HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
sk: Privátny kľúč servera HTTP/TLS

en: HTTPS input
sk: Vstup HTTPS

en: HTTPS server port
sk: Port HTTPS servera

en: Haar cascade filename
sk: Názov súboru s kaskádou Haar

en: Half Size
sk: Polovičná veľkosť

en: Handling mode for stereo streams
sk: Toto nastavenie určuje, ako sa budú prehrávať stereo-streamy

en: Hardware decoding
sk: Hardvérové dekódovanie

en: Hardware-accelerated decoding
sk: Hardvérovo akcelerované dekódovanie

en: Having this cache will guarantee that the packets going out are delivered at a spacing determined by the chain timestamps thus ensuring a near jitter free output. Be aware that this setting will also add to the overall latency of the stream.
sk: Ak je dostupná táto vyrovnávacia pamäť, zabezpečí sa tým, že vychádzajúce pakety budú dodávané v odstupe určenom časovou pečiatkou v reťazci. Tým sa zabezpečí výstup bez výkyvov. Pamätajte prosím na to, že toto nastavenie prispieva aj k celkovej latencii dátového toku (streamu).

en: Headphone effect
sk: Efekt zvuku v slúchadlách

en: Headphone virtual spatialization effect
sk: Priestorový efekt zvuku v slúchadlách

en: Headphone virtualization
sk: Virtualizácia zvuku v slúchadlách

en: Headphones
sk: Slúchadlá

en: Headphones mode (binaural)
sk: Režim pre slúchadlá (na dve uši)

en: Hebrew
sk: Hebrejsky

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sk: Hebrejské (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sk: Hebrejské (Windows-1255)

en: Height
sk: Výška

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
sk: Výška zobrazovanej súčasti BarGraph v pixloch.

en: Height in pixels of the border between miniatures.
sk: Výška okraja (v pixeloch), ktorý sa vykreslí medzi miniatúrami.

en: Height of video or subtitle elementary streams
sk: Výška elementárnych streamov s videom alebo titulkami

en: Help
sk: Pomocník

en: Hide / Show Library
sk: Skryť / zobraziť knižnicu

en: Hide / Show Viewer
sk: Skryť / zobraziť zobrazovač

en: Hide Others
sk: Skryť iné

en: Hide VLC
sk: Skryť VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
sk: Skryť kurzor a ovládač pri zobrazovaní na celú obrazovku, po x milisekundách

en: Hide future errors
sk: V budúcnosti nezobrazovať chyby

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
sk: Skryť kurzor myši a ovládač pri zobrazovaní na celú obrazovku po n milisekundách.

en: Hide the interface and pause playback.
sk: Skryť rozhranie a pozastaviť prehrávanie.

en: Hierarchy mode
sk: Hierarchický režim

en: High
sk: Vysoké

en: High (high quality and high bandwidth)
sk: Vysoké (vysoká kvalita a veľká šírka pásma)

en: High LNB voltage
sk: Veľké napätie LNB

en: High Quality 3D Denoiser filter
sk: Filter odstraňovača šumu High Quality 3D Denoiser

en: High freq (Hz)
sk: Vysoká frekvencia (Hz)

en: High freq gain (dB)
sk: Zosilnenie vysokých frekvencií (dB)

en: High latency
sk: Vysoká latencia

en: High priority
sk: Vysoká priorita

en: High quality scaling level
sk: Úroveň vysokokvalitného škálovania

en: High-priority code rate
sk: Rýchlosť kódu pre vysokú prioritu

en: Higher Latency
sk: Vyššia latencia

en: Higher latency
sk: Najvyššia latencia

en: Higher value implies more prefiltering
sk: Väčšia hodnota znamená viac predfiltrovania

en: Highest
sk: Najviac

en: Highest Bandwidth/Quality
sk: Najväčšia šírka pásma/kvalita

en: Highest Latency
sk: Najvyššia latencia

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
sk: Hong-Kong - doplnok (HKSCS)

en: Hop limit (TTL)
sk: Max. počet preskočení (TTL)

en: Horizontal
sk: Horizontálna

en: Horizontal (18V)
sk: Horizontálna (18 V)

en: Horizontal flip
sk: Horizontálne rozdelenie

en: Horizontal slices per frame
sk: Horizontálne pruhy na snímok

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Host Computer
sk: Hostiteľský počítač

en: Hot keys
sk: Klávesové skratky

en: Hotkey
sk: Klávesová skratka

en: Hotkey change
sk: Zmena klávesovej skratky

en: Hotkeys
sk: Klávesové skratky

en: Hotkeys management interface
sk: Rozhranie pre správu klávesových skratiek

en: Hotkeys settings
sk: Nastavenia klávesových skratiek

en: Hours / Minutes / Seconds:
sk: Hodiny/minúty/sekundy:

en: How AQ distributes bits
sk: Distribúcia bitov cez AQ

en: How long the notification will be displayed.
sk: Ako dlho sa bude zobrazovať notifikácia.

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
sk: Udáva, ako dlho sa bude čakať na nejaký balík predtým, než expiruje zdroj.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
sk: Udáva, nakoľko sa budú rozlišovať aktívne RTP zdroje.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
sk: Udáva, koľkokrát za sekundu sa má obnoviť obsah obrazovky.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
sk: Určuje, ako intenzívne sa má aplikovať vybraný efekt písma (presná hodnota je závislá od konkrétneho efektu).

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
sk: Bezpečnostný certifikát prezentovaný serverom sa zmenil od poslednej návštevy a nebol overený žiadnou dôveryhodnou certifikačnou autoritou

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
sk: Bezpečnostný certifikát prezentovaný serverom je neznámy a nemožno ho overiť u žiadnej dôveryhodnej certifikačnej autority

en: Hue
sk: Farebný odtieň

en: Hue or color balance.
sk: Farebný odtieň alebo vyváženie farieb.

en: Humour
sk: Zábavné

en: Hungarian
sk: Maďarsky

en: Hurry up
sk: Zrýchliť

en: Hybrid Log-Gamma
sk: Hybridný záznam – Gamma

en: I quantization factor
sk: Kvantizačný faktor pre I-snímky

en: I&mport
sk: &Import

en: I-frame only sequence
sk: Len sekvencia I-snímky

en: I420 - first plane is grayscale
sk: I420 - prvá rovina má sivú farebnú škálu

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sk: konverzie I420,IYUV,YV12 na RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: IDR interval
sk: Interval IDR

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
sk: Vstup IIDC Digital Camera (FireWire)

en: IP Address
sk: IP adresa

en: IP Address of the Chromecast.
sk: Adresa IP Chromecast

en: ISDB-S parameters
sk: Parametre ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
sk: Parametre príjmu ISDB-T

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
sk: ITU-R BT.601 (525 riadkov, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
sk: ITU-R BT.601 (625 riadkov, 50 Hz)

en: IceCAST output
sk: Výstup IceCAST

en: Icelandic
sk: Islandsky

en: Icons
sk: Ikony

en: Identity
sk: Identita

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
sk: Ak je zapnutá automatická detekcia, spojenie sa vytvorí len s tými JACK klientami, ktorých názov zodpovedá zadanému regulárnemu výrazu.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
sk: Ak je táto voľba zapnutá a je zapnuté tvarovanie, TS-multiplexor umiestni hranice na koniec I-snímok. V tomto prípade sa trvanie tvarovanie, ktoré zadá používateľ, použije ako najhoršie možné - ak nie je dostupná žiadna referenčná snímka. To zvýši efektivitu algoritmu pre tvarovanie, pretože I-snímky bývajú väčšinou najväčšími snímkami v streame.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, prepnutie medzi rezervovačom miesta a normálnym streamom sa odohrá len na I snímkach. Touto voľbou možno odstrániť artefakty, vznikajúce pri prepínaní. Je to však na úkor malého časového oneskorenia, v závislosti od frekvencie výskytu I snímkov v streamoch.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
sk: Ak je táto voľba aktívna, zvukový výstup sa automaticky prepojí s prvým Jack klientom, ktorý sa nájde a do ktorého bude možné zapisovať.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, video sa prispôsobí veľkosti plátna aj po zmene veľkosti. V opačnom prípade sa video oreže tak, aby sa po zmene veľkosti zmestilo na plátno.

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
sk: Ak nie je prázdne a súčasne je nastavené dekódovanie obrázka, obrázok sa konvertuje na zadanú farebnú sýtosť.

en: If nothing appears, check your internet connection.
sk: Ak sa nič neobjavilo, skontrolujte pripojenie k internetu.

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
sk: Ak bude detegovaná audio-komunikácia, prehrávanie sa automaticky pozastaví.

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
sk: Ak je táto voľba nastavená na hodnotu true, mostík zruší všetky elementárne vstupné streamy, okrem situácie, keď neprijíma údaje z iného mostíka. Túto voľbu môžete použiť na konfigurovanie streamu slúžiaceho ako refervovač miesta v prípade, že sa skutočný zdroj naruší. Zdroj a streamy slúžiace ako rezervovač miesta by mali mať rovnaký formát.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
sk: Ak je špecifikované, použije sa obrázok na vykreslenie ukazovateľa myši na snímke.

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
sk: Ak adaptér poskytuje viacero nezávislých tunerových zariadení, je potrebné vybrať číslo zariadenia. Číslovanie začína od nuly.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
sk: Ak bude priemerné napätie na posledných N bufferoch väčšie ako táto hodnota, spustí sa normalizácia hlasitosti. Hodnota sa udáva vo forme kladného desatinného čísla. Odporúčame nastaviť hodnoty v rozsahu 0.5 - 10.

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
sk: Ak sú medzi LNB a prijímačom použité príliš dlhé káble, môže byť potrebné vyššie napätie v systéme.
    Toto nastavenie však nepodporujú všetky prijímače.

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
sk: Ak demodulátor nedokáže správne detegovať spektrálnu inverziu, je potrebné ju nastaviť manuálne.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
sk: Ak súbor už existuje, bude prepísaný.

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
sk: Ak súbor už existuje, nebude prepísaný.

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
sk: Ak je výstup v režime stereo, vykresliť ambisonics s dekodérom pre dve uši.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
sk: Ak je satelitný prijímač pripojený k viacnásobným LNB konvertorom prostredníctvom prepínača DiSEqC 1.0, je možné vybrať správne LNB (1 až 4). Ak nie je k dispozícii žiadny prepínač, tento parameter by mal byť nastavený na 0.

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
sk: Ak je satelitný prijímač pripojený k viacerým konvertorom (LNB) prostredníctvom kaskády vytvorenej od prepínača DiSEqC 1.1, neudaného prepínača a prepínača DiSEqC 1.0, je možné vybrať správny neudaný LNB konvertor (od 1 do 4). Ak nie je k dispozícii žiadny neudaný prepínač, parameter by mal mať hodnotu 0.

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
sk: Ak frekvencia satelitného prenosu prekračuje frekvenciu prepínania, bude ako referencia použitá vysoká frekvencia oscilátora. Ďalej bude odosielaný automatický, kontinuálny 22 kHz tón.

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
sk: Ak je dostupných viac digitálnych vysielacích adaptérov, musí sa vybrať číslo adaptéra. Číslovanie začína od nuly.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
sk: Ak je táto voľba aktívna, program VLC bude používať tmavý štýl rozhrania. V opačnom prípade sa bude používať šedé rozhranie.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
sk: Ak je táto voľba aktívna, bude sa kontrolovať tok dát cez multicast-adresu.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
sk: Ak je toto políčko prázdne, sú nastavené rôzne 
    hodnoty pre DVD, VCD a CDDA.
     Môžete definovať aj unikátnu hodnotu, alebo ju definovať v pokročilých nastaveniach.

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
sk: Ak uid/gid nie je špecifikované v adrese URL, VLC automaticky nastaví uid/gid.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
sk: Ak chcete otvoriť stream multicast, zadajte príslušnú IP adresu, ktorú vám dal k dispozícii poskytovateľ streamu. V režime Unicast použije program VLC automaticky IP adresu vášho počítača.
    
    Ak chcete otvoriť stream pomocou iného protokolu, zatvorte tento list stlačením tlačidla Zrušiť.

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
sk: Ak váš HTTP proxy server vyžaduje heslo, nastavte ho tu.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
sk: Ak vaša schránka obsahuje platnú URL adresu
    alebo cestu k súboru na počítači,
    vyberie sa táto cesta automaticky.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore files starting with '.'
sk: Ignorovať súbory začínajúce s '.'

en: Ignore keyboard volume buttons.
sk: Ignorovať tlačidlá hlasitosti na klávesnici.

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
sk: Ignorovať nezvukové stopy zo súborov ITunes audio

en: Ignore ruby (furigana)
sk: Ignorovať Ruby (Furigana)

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
sk: Ignorovať ruby (Furigana) v titulku.

en: Ignore subtitle flag
sk: Ignorovať označenie titulkov

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
sk: Ignorovať označenie titulkov. Túto voľbu použite v prípade, že sa titulky nezobrazujú.

en: Ignored extensions
sk: Ignorované koncovky

en: Image
sk: Obrázok

en: Image Adjust
sk: Prispôsobiť obraz

en: Image Files
sk: Súbory obrázkov

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
sk: Súbory s obrázkami (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Image adjust
sk: Prispôsobiť obraz

en: Image brightness (0-2)
sk: Jas obrázka (0-2)

en: Image chroma
sk: Farebná sýtosť obrázka

en: Image contrast (0-2)
sk: Kontrast obrázka (0-2)

en: Image demuxer
sk: Demultiplexor obrázka

en: Image format
sk: Formát obrázka

en: Image format (default RGB)
sk: Formát obrázka (predvolená hodnota RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
sk: Formát obrázka používaný pri ukladaní momentiek z videa

en: Image gamma (0-10)
sk: Gamma v obrázku (0-10)

en: Image height
sk: Výška obrázka

en: Image hue (-180..180)
sk: Farebný odtieň obrazu (-180...180)

en: Image hue (0-360)
sk: Farebný odtieň obrazu (0-360)

en: Image mask
sk: Maska obrázka

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
sk: Maska obrázka. Pixely s hodnotou alfa väčšou ako 50% budú automaticky vymazané.

en: Image properties filter
sk: Filter vlastností obrázka

en: Image quality
sk: Kvalita obrazu

en: Image quality 1 to 9 (max)
sk: Kvalita obrazu od 1 do 9 (max)

en: Image saturation (0-3)
sk: Sýtosť farieb v obrázku (0-3)

en: Image to be blended onto
sk: Obrázok použitý pri zmiešavaní

en: Image wall
sk: Obrazová stena

en: Image which will be blended
sk: Obrázok, do ktorého sa bude primiešavať

en: Image width
sk: Šírka obrázka

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
sk: Ak používate viac monitorov, môžete zadať názov zariadenia, na ktorom chcete otvoriť okno s videom. Napríklad: "\\.\DISPLAY1" alebo "\\.\DISPLAY2". Názvy zadávajte tak, ako sú zariadenia identifikované v systéme Windows.

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
sk: V režime zobrazovania na celú obrazovku sa bude na obrazovkách bez videa vykresľovať čierna plocha

en: In order to stream, a valid destination address is required.
sk: Pre vysielanie streamu je potrebné zadať platnú adresu.

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
sk: V tomto intervale sa bude od VNC vyžadovať aktualizácia. Predvolená je hodnota 300 ms.

en: In-memory stream input
sk: Vstup streamu v pamäti

en: Include debug messages in system log.
sk: Zahrnúť správy pre ladenie do systémového protokolu.

en: Include devices and pipes when listing directories
sk: Zahrnúť zariadenia a prepojenia pri vytváraní zoznamu priečinkov

en: Increase
sk: Zvýšiť

en: Increase Volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
sk: Zvýšiť alebo znížiť zosilnenie (predvolená hodnota: 1.0)

en: Increase scale factor
sk: Zvýšiť faktor pre zmenu veľkosti

en: Increase the priority of the process
sk: Zvýšiť prioritu procesu

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
sk: Zvýšením priority procesu môžete značne vylepšiť prehrávanie súborov. Program VLC totiž nebude rušený inými programami, ktoré môžu za iných okolností značne zaťažovať celý systém. Pozor, ak by ste zvýšili prioritu procesu až príliš, môže to viesť k príliš veľkému zaťaženiu systému a systém môže prestať odpovedať na vaše príkazy. Zvyčajne sa to potom končí reštartovaním počítača.

en: Index file
sk: Súbor s indexom

en: Index interval
sk: Interval indexu

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
sk: Index obrazovky (1, 2, 3, ...). Alternatíva k údaju ID displeja.

en: Index size ratio
sk: Pomer veľkosti obsahu

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
sk: Možné hodnoty sú 0 - 60000 ms.

en: Indonesian
sk: Indonézsky

en: Influence (bias) B-frames usage
sk: Vplyv použitia B-snímok

en: Information
sk: Informácia

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
sk: Informácia o tom, z čoho sa skladá médium alebo stream.
    Tu sa zobrazujú: multiplexor, kodeky zvuku a videa, titulky.

en: Information...
sk: Informácia...

en: Infrared
sk: Infračervené

en: Infrared remote control interface
sk: Rozhranie infračerveného diaľkového ovládača

en: Initial VBV buffer occupancy
sk: Počiatočné obsadenie vyrovnávacej pamäte pre VBV

en: Initializing
sk: Inicializácia

en: Input
sk: Vstup

en: Input & Codec Settings
sk: Nastavenia vstupu & kodeku

en: Input & Codecs Settings
sk: Nastavenia vstupu & kodekov

en: Input / Codecs
sk: Vstup / Kodeky

en: Input Devices
sk: Vstupné zariadenia

en: Input FIFO
sk: Vstup FIFO

en: Input bitrate
sk: Dátový tok na vstupe

en: Input card to use
sk: Používaná vstupná karta

en: Input has changed
sk: Vstup sa zmenil

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
sk: Zmenil sa vstup a preto nie je možné uložiť túto záložku. Ak chcete zabrániť zmene vstupu, počas ukladania záložky pozastavte prehrávanie tlačidlom "Pozastaviť".

en: Input list
sk: Zoznam vstupov

en: Input media
sk: Vstupné médium

en: Input of the card to use (see debug).
sk: Vstup karty, ktorý chcete použiť (pozrite si súbor pre ladenie).

en: Input repetitions
sk: Opakovania vstupu

en: Input slave (experimental)
sk: Druhý vstup (experimentálne nastavenie)

en: Input/Read
sk: Vstup/čítanie

en: Input:
sk: Vstup:

en: Inputs list
sk: Zoznam vstupov

en: Insecure site
sk: Nezabezpečená stránka

en: Insert Disc
sk: Vloženie disku

en: Install
sk: Nainštalovať

en: Install Windows Service
sk: Nainštalovať službu Windows

en: Install the Service and exit.
sk: Nainštalovať službu a ukončiť.

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
sk: Namiesto zapísania .raw súboru, môžete do súboru pridať WAV hlavičku.

en: Instrumental Pop
sk: Inštrumentálny pop

en: Instrumental Rock
sk: Inštrumentálny rock

en: Integer audio volume
sk: Hodnota hlasitosti zvuku

en: Integer from -1 (no model) to 4.
sk: Hodnota od -1 (bez udania modelu) do 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
sk: Číselný identifikátor tohto elementárneho streamu. Hodnota slúži aj pri identifikácii streamu, keby ste ho chceli neskoršie vyhľadať.

en: Integer pixel motion estimation method
sk: Metóda odhadovania pohybu podľa celých pixelov

en: Integrate video in interface
sk: Integrovať video do rozhrania

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
sk: Kodér Intel QuickSync Video pre MPEG4-Part10/MPEG2 (H.264/H.262)

en: Intensity
sk: Intenzita

en: Intensity of sepia effect
sk: Intenzita sépiového efektu

en: Inter luma quantization deadzone
sk: Neaktívna zóna pri kvantizácii typu Inter luma

en: Inter picture DWT filter
sk: DWT filter snímkov inter

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
sk: Obrázky typu Inter môžu odkazovať aj na budúce obrázky

en: Inter pictures refere to previous pictures only
sk: Obrázky typu Inter odkazujú len na predchádzajúce obrázky

en: Interactive Zoom
sk: Interaktívne približovanie

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Interface Settings
sk: Nastavenia rozhrania

en: Interface interaction
sk: Interakcia rozhrania

en: Interface module
sk: Modul rozhrania

en: Interface style
sk: Štýl rozhrania

en: Interfaces
sk: Rozhrania

en: Interlaced encoding
sk: Prekladané kódovanie

en: Interlaced mode
sk: Prekladaný režim

en: Interlaced motion estimation
sk: Odhad pohybu v prekladaných snímkach

en: Interlingua
sk: Medzinárodne/Viacjazyčne

en: Interlingue
sk: Viacjazyčne

en: Internal libavcodec codec name
sk: Interný názov kodeku libavcodec

en: Internal libavcodec format name
sk: Interný názov formátu libavcodec

en: Internal stream record
sk: Nahrávka interného streamu

en: Interval between appearance and disappearance
sk: Interval medzi zobrazením a vymiznutím

en: Interval between disappearance and appearance
sk: Interval medzi vymiznutím a zobrazením

en: Interval between two disappearances
sk: Interval medzi dvomi vymiznutiami

en: Intra luma quantization deadzone
sk: Neaktívna zóna pri kvantizácii typu Intra luma

en: Intra picture DWT filter
sk: DWT filter intra snímkov

en: Introduces a delay in the display of the stream.
sk: Zavedie oneskorenie zobrazovania streamu.

en: Invalid combination
sk: Neplatná kombinácia

en: Invalid container format for HTTP streaming
sk: Neplatný formát kontajnera pre streamovanie HTTP

en: Invalid signature
sk: Neplatný podpis

en: Inverse telecine
sk: Opačný efekt telecine

en: Invert colors
sk: Invertovať farby

en: Invert video filter
sk: Filter pre invertovanie videa

en: Irish
sk: Írsky

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
sk: Pre zdroje fungujúce v reálnom čase je možné vypnúť synchronizáciu hodín. Túto voľbu využijete vtedy, keď sa sieťové streamy prehrávajú trhane.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
sk: Zdá sa, že vaša inštalácia Libav/FFmpeg (libavcodec) neobsahuje nasledujúci kodér:
    %s.
    Ak neviete, ako túto chybu napraviť, vyhľadajte podporu poskytovateľa vašej distribúcie.
    
    Táto chyba nenastala v prehrávači VLC media player.
    Preto nie je potrebné, aby ste o tejto chybe informovali tím vývojárov projektu VideoLAN.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sk: Nebolo možné stiahnuť kryptografický podpis pre stiahnutý súbor "%s". Preto bol súbor vymazaný.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sk: Nebolo možné overiť stiahnutý súbor "%s". Preto bol súbor vymazaný.

en: Italian
sk: Taliansky

en: JACK Input
sk: Vstup JACK

en: JACK audio input
sk: Zvukový vstup JACK

en: JACK audio output
sk: Zvukový výstup JACK

en: JACK client name
sk: Názov klienta JACK

en: JPEG image decoder
sk: Dekodér obrázkov JPEG

en: JPEG image encoder
sk: Kodér obrázkov JPEG

en: Japanese
sk: Japonsky

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sk: Japonsky (7-bitov JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese (Shift JIS)
sk: Japonsky (Shift JIS)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sk: Japonsky Unix (EUC-JP)

en: Java required
sk: Vyžaduje sa prostredie Java

en: Java was not found on your system.
sk: Prostredie Java sa vo vašom systéme nenašlo.

en: Jazz
sk: Džez

en: Joint bidirectional motion refinement.
sk: Spojiť obojsmerné čistenie pohybu.

en: Journal
sk: Žurnál

en: Jump Bac&kward
sk: Preskočiť do&zadu

en: Jump sizes
sk: Veľkosti skoku

en: Jump to Specific &Time
sk: Preskočiť na určitý &čas

en: Jump to Time
sk: Preskočiť na čas

en: K Audio Interface audio output
sk: Zvukový výstup K Audio Interface

en: K Video Acceleration video output
sk: Výstup videa K Video Acceleration

en: KDM file
sk: Súbor KDM

en: KWallet keystore
sk: Úložisko kľúčov KWallet

en: Kaiser window parameter
sk: Parameter okna Kaiser

en: Kasenna MediaBase parser
sk: Analyzátor Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
sk: Dialekt pre Kasenna RTSP server

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
sk: Servery Kasenna používajú zastaralý a neštandardný druh RTSP. Ak aktivujete túto voľbu, program VLC sa pokúsi tento dialekt použiť pri komunikácii so serverom. Pri pripájaní na normálne servery RTSP sa však v tom prípade nevytvorí spojenie.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
sk: Kate je kodekom na zobrazovanie textu a obrázkov, ktoré prekrývajú video.
    Knižnica pre vykresľovanie Tiger je potrebná na vykresľovanie komplexných streamov Kate. Avšak program VLC stále dokáže vykresľovať statický text a obrázky založené na titulkoch.
    Pamätajte na to, že zmena nastavení sa neprejaví až do prehrávania ďalšieho nového streamu. Túto chybičku opravíme v ďalších verziách programu.

en: Kate overlay decoder
sk: Dekodér prekrývania Kate overlay

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
sk: Streamy Kate umožňujú formátovanie textu. Program VLC to čiastočne podporuje, ale môžete si vybrať aj zablokovanie formátovania. Táto voľba sa neprejaví, ak je zapnuté vykresľovanie cez súčasť Tiger.

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
sk: Streamy Kate sa dajú vykresľovať pomocou knižnice Tiger. Po zablokovaní tejto voľby sa bude vykresľovať iba statický text a bitmapy založené na streamoch.

en: Kate text subtitles packetizer
sk: Paketizér textových titulkov Kate

en: Kazakh
sk: Kazašsky

en: Keep Recent Items
sk: Zopakovať posledné položky

en: Keep aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Keep audio level between sessions
sk: Udržiavať úroveň zvuku medzi spusteniami programu

en: Keep existing file
sk: Zachovať existujúci súbor

en: Keep original audio track
sk: Zachovať pôvodnú zvukovú stopu

en: Keep original size
sk: Zachovať pôvodnú veľkosť

en: Keep original video track
sk: Zachovať pôvodnú obrazovú stopu

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
sk: Udržiavať čítanie zdroja, ktorý sa aktualizuje.

en: Keep some B-frames as references
sk: Ponechať niektoré B-snímky ako referenčné

en: Keep stream output open
sk: Ponechať výstup pre streamy otvorený

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
sk: Pri zmene veľkosti prvkov v mozaike zachovať pôvodný pomer strán.

en: Keep the original size of mosaic elements.
sk: Zachovať pôvodnú veľkosť prvkov mozaiky.

en: Key events
sk: Udalosti vyvolané klávesou

en: Key or combination:
sk: Klávesa alebo kombinácia:

en: Key press events
sk: Udalosti pri stlačení klávesy

en: Key:
sk: Kľúč:

en: Keychain access group
sk: Skupina prístupu do Keychain

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
sk: Skupina prístupu do Keychain, definovaná oprávneniami aplikácií.

en: Keychain keystore
sk: Úložisko kľúčov Keychain

en: Keyframe interval
sk: Interval kľúčovej snímky

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
sk: Úložisko kľúčov pre iOS, Mac OS X a tvOS

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Khmer
sk: Jazyk Kmérov

en: Kirghiz
sk: Kirgizsky

en: Knee
    radius
sk: Polomer
    ohybu

en: Knee radius
sk: Polomer ohybu

en: Korean
sk: Kórejsky

en: Korean (EUC-KR/CP949)
sk: Kórejsky-Unix (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sk: Kórejsky (ISO-2022-KR)

en: Kurdish
sk: Kurdsky

en: LIBRARY
sk: KNIŽNICA

en: LOCAL NETWORK
sk: LOKÁLNA SIEŤ

en: LZMA decompression
sk: Dekompresia LZMA

en: Language
sk: Jazyk

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
sk: Jazyk zvukovej stopy, ktorý chcete používať (zadajte 2- či 3-miestny kód krajiny, viac kódov oddeľte čiarkou - ak chcete zabrániť prepnutiu do iného jazyka, zadajte hodnotu 'none' ).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
sk: Jazyk elementárneho streamu tak, ako je opísaný v norme ISO639

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sk: Jazyk menu, ktorý chcete používať s DVD/BluRay (oddeľujte čiarkou, použite dve alebo tri písmená s kódom krajiny, pre použitie ľubovoľného jazyka napíšte 'any').

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sk: Jazyk, ktorý chcete použiť pri zobrazovaní titulkov (sem zadajte 2- či 3-miestny kód krajiny, viac kódov oddeľte čiarkou. Ak chcete použiť akýkoľvek dostupný jazyk, zadajte hodnotu 'any').

en: Large
sk: Veľké

en: Large Hall
sk: Veľká hala

en: Larger
sk: Väčšie

en: Last 60 seconds
sk: Posledných 60 sekúnd

en: Last audio device
sk: Posledné zvukové zariadenie

en: Last check on: %@
sk: Posledná kontrola: %@

en: Last.fm username not set
sk: Meno používateľa pre Last.fm nie je nastavené

en: Latest
sk: Najnovšie

en: Latin
sk: Latinsky

en: Latvian
sk: Lotyšsky

en: Launching an update request...
sk: Aktivovanie požiadavky na aktualizáciu...

en: Layer A code rate
sk: Rýchlosť kódu - vrstva A

en: Layer A modulation
sk: Modulácia vrstvy A

en: Layer A segments count
sk: Počet segmentov vrstvy A

en: Layer A time interleaving
sk: Časové prekladanie vrstvy A

en: Layer B code rate
sk: Rýchlosť kódu - vrstva B

en: Layer B modulation
sk: Modulácia vrstvy B

en: Layer B segments count
sk: Počet segmentov vrstvy B

en: Layer B time interleaving
sk: Časové prekladanie vrstvy B

en: Layer C code rate
sk: Rýchlosť kódu - vrstva C

en: Layer C modulation
sk: Modulácia vrstvy C

en: Layer C segments count
sk: Počet segmentov vrstvy C

en: Layer C time interleaving
sk: Časové prekladanie vrstvy C

en: Leave Fullscreen
sk: Vypnúť zobrazovanie na celú obrazovku

en: Leave fullscreen
sk: Vypnúť zobrazovanie na celú obrazovku

en: Left
sk: Vľavo

en: Left bottom
sk: Vľavo, dole

en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Left to right/Top to bottom
sk: Zľava doprava/zhora nadol

en: Left top
sk: Vľavo, hore

en: Legacy RTSP VoD server
sk: Starší RTSP VoD server

en: Length in milliseconds to output each stride
sk: Dĺžka výstupu každého tempa v milisekundách

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
sk: Dĺžka v milisekundách pre vyhľadávanie najlepšej pozície pri prekrývaní

en: Length of TS stream segments
sk: Dĺžka segmentov TS streamu

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
sk: Čas (v ms), počas ktorého sa bude čakať do prerušenia prijímania dát.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
sk: Zmeniť mierku videa tak, aby sa zmestilo do okna alebo na celú obrazovku.

en: Letzeburgesch
sk: Luxembursky

en: Level %i
sk: Úroveň %i

en: Level of delayed signal
sk: Úroveň oneskoreného signálu

en: Level of input signal
sk: Úroveň vstupného signálu

en: Level of input signal of original channel.
sk: Úroveň vstupného signálu originálneho kanála.

en: LibNotify Notification Plugin
sk: Prídavný notifikačný modul LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
sk: Kodér zvuku Libtwolame

en: License
sk: Licencia

en: Lime
sk: Citrusová

en: Limit the size of each slice in bytes
sk: Obmedziť veľkosť každého výrezu v bajtoch

en: Limit the size of each slice in macroblocks
sk: Obmedziť veľkosť každého výrezu v makro-blokoch

en: Line 1:
sk: Riadok 1:

en: Line 2:
sk: Riadok 2:

en: Linear
sk: Lineárne

en: Linear (fastest)
sk: Lineárne (najrýchlejšie)

en: Linear PCM audio decoder
sk: Dekodér zvuku Linear PCM

en: Linear PCM audio encoder
sk: Kodér zvuku Linear PCM

en: Linear PCM audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Linear PCM

en: Linear Sampler
sk: Lineárny vzorkovač

en: Liner Notes
sk: Text k piesni

en: Linguistic markup
sk: Lingvistická značka

en: Link #
sk: Odkaz #

en: List
sk: Zoznam

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sk: Zoznam kodekov, ktoré bude program VLC používať prioritne. Napríklad: zadaním voľby 'dummy,a52' zaistíte, že najskôr sa program bude snažiť použiť fiktívny kodek a52 a až potom vyskúša použitie ostatných kodekov. Túto voľbu by mali meniť len skúsení užívatelia, pretože nesprávne nastavenie môže úplne znemožniť streamovanie.

en: List of keystores that VLC will use in priority.
sk: Zoznam úložísk kľúčov, ktoré používa VLC prioritne.

en: List of revoked servers certificates
sk: Zoznam odvolaných certifikátov serverov

en: List of words separated by | to filter
sk: Zoznam slov oddelený znakom | kvôli filtrovaniu

en: List special files
sk: Zoznam špeciálnych súborov

en: Listeners
sk: Poslucháči

en: Lithuanian
sk: Litovsky

en: Live
sk: Nažívo

en: Live Playback delay (ms)
sk: Oneskorenie živého prehrávania (ms)

en: Live capture caching (ms)
sk: Ukladanie živého záznamu do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Live555 stream transport
sk: Transport streamu Live555

en: Load
sk: Načítať

en: Load extensions on startup
sk: Načítať rozšírenia pri spustení

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
sk: Načítanie súboru s titulkami. Používa sa vtedy, keď sa súbor s titulkami nenájde automaticky.

en: Loading flowplayer...
sk: Načítava sa flowplayer...

en: Local Network
sk: Lokálna sieť

en: Local oscillator high frequency (kHz)
sk: Vysoká frekvencia lokálneho oscilátora (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
sk: Nízka frekvencia lokálneho oscilátora (kHz)

en: Locally collect statistics
sk: Vytvárať lokálnu štatistiku

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
sk: Umiestnenie súboru obsahujúceho SVG šablónu, ktorá sa používa pre automatické konvertovanie príkazov

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Lock Aspect Ratio
sk: Uzamknúť pomer strán

en: Log all VLC messages to a text file.
sk: Zaznamenávať všetky hlásenia programu VLC do textového súboru.

en: Log filename
sk: Názov súboru s protokolom

en: Log format
sk: Formát protokolu

en: Log to file
sk: Protokolovať do súboru

en: Logger
sk: Zapisovač do protokolu

en: Logging
sk: Protokolovanie

en: Login:pass
sk: Prihlasovacie meno:heslo

en: Logo animation # of loops
sk: Počet opakovaní animácie loga

en: Logo erase
sk: Vymazať logo

en: Logo filenames
sk: Názvy súborov s logom

en: Logo individual image time in ms
sk: Čas trvania jedného obrázku loga v ms

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
sk: Úroveň nepriehľadnosti loga (od 0 = úplne priehľadné, do 255 = úplne nepriehľadné).

en: Logo overlay
sk: Prekrývanie loga

en: Logo position
sk: Pozícia loga

en: Logo sub source
sk: Podradený zdroj pre logo

en: Logo video filter
sk: Filter pre logo vo videu

en: Long backwards jump
sk: Dlhý skok späť

en: Long forward jump
sk: Dlhý skok dopredu

en: Long jump length
sk: Dĺžka veľkého skoku

en: Long jump length, in seconds.
sk: Dĺžka veľkého skoku, v sekundách.

en: Look and feel
sk: Vzhľad a dojem

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
sk: Ak sa súbor s titulkami nenájde v aktuálnom priečinku, bude sa hľadať aj v priečinkoch s touto cestou.

en: Loop
sk: Opakovanie

en: Loop / Repeat
sk: Slučka/opakovanie

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
sk: Parametre AlphaC0 a Beta. Parametre zadajte v poradí alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
sk: Parametre AlphaC0 a Beta pre filter slučiek. Parametre by mali byť z rozsahu -6 až 6. Hodnota -6 = jemné filtrovanie, 6 = dôkladné filtrovanie.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
sk: Kontinuálna slučka od bodu A po bod B
    Bod A nastavíte kliknutím

en: Loop from point A to point B continuously.
sk: Kontinuálne opakovať od bodu A po bod B.

en: Loop: %s
sk: Slučka:%s

en: Loopback mode
sk: Režim slučky

en: Lossless mode
sk: Bezstratový režim

en: Lost
sk: Stratilo sa

en: Lost buffers
sk: Stratené buffery

en: Lost frames
sk: Stratené snímky

en: Loudness mode
sk: Režim Loudness

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
sk: Režim Loudness/zosilnenie basov.

en: Low
sk: Slabé

en: Low (low quality and low bandwidth)
sk: Nízke (nízka kvalita a malá šírka pásma)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
sk: Slabé CPU (nízka kvalita, ale veľká šírka pásma)

en: Low Definition (360 lines)
sk: Nízka definícia (360 riadkov)

en: Low Delay mode
sk: Režim malého oneskorenia

en: Low Latency
sk: Nízka latencia

en: Low Pass Filter
sk: Filter Low Pass

en: Low freq (Hz)
sk: Nízka frekvencia (Hz)

en: Low freq gain (dB)
sk: Zosilnenie nízkych frekvencií (dB)

en: Low latency
sk: Nízka latencia

en: Low-frequency effects
sk: Efekty pre nízke frekvencie

en: Low-priority code rate
sk: Rýchlosť kódu pre nízku prioritu

en: Lowest
sk: Najmenej

en: Lowest Bandwidth/Quality
sk: Najmenšia šírka pásma/kvalita

en: Lowest Latency
sk: Najnižšia latencia

en: Lowest latency
sk: Najnižšia latencia

en: Lua Extension
sk: Rozšírenie Lua

en: Lua Meta Fetcher
sk: Nosič metadát Lua

en: Lua Meta Reader
sk: Čítačka metadát Lua

en: Lua Playlist
sk: Playlist Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
sk: Rozhranie analyzátora Lua-playlistov

en: Lua SD Module
sk: SD modul Lua

en: Lua interface
sk: Rozhranie Lua

en: Lua interface configuration
sk: Konfigurácia rozhrania Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
sk: Konfiguračný príkaz pre rozhranie Lua. Formát je '["<Interfacemodulname>"] = { <Option> = <Wert>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
sk: Moduly rozhrania Lua pre načítanie

en: Lua interpreter
sk: Prekladač Lua

en: Luma bicubic / chroma bilinear
sk: Jas bikubicky / farebná sýtosť bilineárne

en: Luminance elimination
sk: Eliminovanie svietivosti

en: Luminance masking
sk: Maskovanie svietivosti

en: Lyrics
sk: Texty piesní

en: M-JPEG camera demuxer
sk: Demultiplexor M-JPEG camera

en: M3U playlist export
sk: Export playlistu vo formáte M3U

en: M3U playlist import
sk: Import playlistu M3U

en: M3U8 playlist export
sk: Export playlistu vo formáte M3U8

en: M4A audio only
sk: Len M4A audio

en: MIDI synthesis not set up
sk: Syntetizácia MIDI nie je nastavená

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
sk: Hodnota MIME vrátená serverom (ak nie je určená, deteguje sa automaticky).

en: MMAL decoder
sk: Dekodér MMAL

en: MMAL deinterlace
sk: Odstránenie prekladania MMAL

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
sk: Prídavný modul dekodéra založeného na MMAL, pre zariadenie Raspberry Pi

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
sk: Prídavný modul s filtrom na odstránenie prekladania na báze MMAL

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
sk: Prídavný modul založený na MMAL vout, pre zariadeni Raspberry Pi

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sk: MMS streamy môžu obsahovať viacero elementárnych streamov, s rôznymi dátovými tokmi. Tu si môžete nastaviť, že vždy sa vyberú všetky streamy.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sk: konverzie MMX I420,IYUV,YV12 na RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
sk: MMX konverzie z

en: MOD demuxer (libmodplug)
sk: Demultiplexor MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
sk: Kodér zvuku vo formáte MP3 s pevným bodom

en: MP4 stream demuxer
sk: Demultiplexor streamov MP4

en: MP4/MOV muxer
sk: Multiplexor MP4/MOV

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
sk: MPEG I/II video dekodér (s použitím technológie libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
sk: Demultiplexor transportných streamov MPEG

en: MPEG audio decoder using mpg123
sk: Dekodér zvuku MPEG s použitím mpg123

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
sk: Dekodér zvuku MPEGI/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte MPEG I/II/III

en: MPEG-I/II video demuxer
sk: Demultiplexor videa MPEGI/II

en: MPEG-I/II video packetizer
sk: Paketizér videa vo formáte MPEG-I/II

en: MPEG-PS demuxer
sk: Demultiplexor MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
sk: Kvantizačná matica formátu MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte MPEG4

en: MTP Device
sk: Zariadenie MTP

en: MTP devices
sk: Zariadenia MTP

en: MTP input
sk: Vstup MTP

en: MTU of the network interface
sk: Max. veľkosť paketu prenášaného cez sieťové rozhranie

en: MUX for RAW RTSP transport
sk: MUX pre RAW RTSP transport

en: MUX options
sk: Možnosti MUX

en: MY COMPUTER
sk: TENTO POČÍTAČ

en: Mac OS X OpenGL video output
sk: Výstup videa Mac OS X OpenGL

en: Mac OS X hardware video filters
sk: Hardvérové filtre videa Mac OSX

en: Mac OS X interface
sk: Rozhranie Mac OS X

en: Macedonian
sk: Macedónsky

en: Magnification/Zoom
sk: Zväčšenie/zoom

en: Magnify
sk: Zväčšenie

en: Magnify/Zoom interactive video filter
sk: Interaktívny filter videa pre zväčšovanie

en: Main Profile
sk: Hlavný profil

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Main Window...
sk: Hlavné okno...

en: Main audio
sk: Hlavný zvuk

en: Main interfaces
sk: Hlavné rozhrania

en: Main interfaces settings
sk: Nastavenia hlavných rozhraní

en: Major channel
sk: Hlavný kanál

en: Make a donation...
sk: Podporte vývoj programu...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
sk: Vytvorí verejne dostupný server aj prostredníctvom 'Zlatých stránok', na webstránke icecast/shoutcast. Pri vytváraní takéhoto servera musíte zadať informáciu o dátovom toku. Pre vytvorenie server icecast sa vyžaduje streamovanie vo formáte Ogg.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
sk: Používať QPU na umožnenie vyššj kvality odstránenia prekladania v HD obsahu.

en: Makeup
    gain
sk: Vzostupové
    zosilnenie

en: Makeup gain
sk: Vzostupové zosilnenie

en: Malay
sk: Malajsky

en: Maltese
sk: Maltézsky

en: Manage Streams
sk: Manažovať streamy

en: Maroon
sk: Tmavohnedá

en: Marquee
sk: Značka

en: Marquee display
sk: Zobrazenie značky

en: Marquee position
sk: Pozícia značky

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
sk: Zobrazovaný pohyblivý text. (Dostupné reťazce pre formát: %Y = rok, %m = mesiac, %d = deň, %H = hodina, %M = minúta, %S = sekunda, ...)

en: Mask
sk: Maska

en: Master server IP address
sk: Adresa IP primárneho servera

en: Matroska stream demuxer
sk: Demultiplexor streamov Matroska

en: Max QP
sk: Maximálna hodnota kvantizácie

en: Max QP step
sk: Max. krok pre nastavenie parametrov kvantizéra

en: Max QP step between frames.
sk: Maximálny krok medzi jednotlivými snímkami.

en: Max buffering (ms)
sk: Max. ukladanie do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Max length
sk: Maximálna dĺžka

en: Max local bitrate
sk: Max. lokálny dátový tok

en: Max number of threads used for frame decoding, default 0=auto
sk: Maximálny počet vlákien používaných na dekódovanie snímky. Predvolene 0=auto

en: Max number of threads used for tile decoding, default 0=auto
sk: Maximálny počet vlákien používaných na dekódovanie dlaždice. Predvolene 0=auto

en: Max. luminance
sk: Max. svietivosť

en: Maximal bitrate
sk: Maximálny dátový tok

en: Maximal period
sk: Maximálna perióda

en: Maximal period of the noise grain in pixel
sk: Maximálna perióda šumu, zrnitosti v pixeli

en: Maximal volume level
sk: Maximálna úroveň hlasitosti

en: Maximum B (deprecated)
sk: Maximum B (zastaralé)

en: Maximum Bitrate
sk: Maximálny dátový tok

en: Maximum GOP size
sk: Maximálna veľkosť GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
sk: Maximálny počet výpadkov v RTP sekvencii

en: Maximum RTP sequence number misordering
sk: Maximálny počet nesprávnych usporiadaní v RTP sekvencii

en: Maximum RTP sources
sk: Maxim. počet RTP zdrojov

en: Maximum Volume displayed
sk: Maximálna zobrazená hlasitosť

en: Maximum bitrate
sk: Maximálny dátový tok

en: Maximum bitrate (kbps)
sk: Maximálny dátový tok (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sk: Maximálny dátový tok v kbps pri kódovaní v režime konštantného dátového toku

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
sk: Maximálny dátový tok v kbps. Užitočné najmä pre streamovacie programy.

en: Maximum device height
sk: Maximálna výška zariadenia

en: Maximum device width
sk: Maximálna šírka zariadenia

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
sk: Maximálna vzdialenosť používaná pre odhadovanie pohybu. Vzdialenosť sa meria od predpovedaných pozícií. Predvolená hodnota je 16. Táto hodnota je vhodná pri väčšine použití, v sekvenciách s intenzívnym pohybom odporúčame nastaviť hodnotu  24 až 32. Možný je rozsah je 0 až 64.

en: Maximum encoding bitrate
sk: Maximálny dátový tok pri kódovaní

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
sk: Maximálna používaná frekvencia snímok (0 = bez obmedzení).

en: Maximum level
sk: Maximálna úroveň

en: Maximum motion vector length
sk: Maximálna dĺžka vektora pohybu

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
sk: Maximálna dĺžka vektora pohybu v pixloch: -1 = automaticky, založené na úrovni.

en: Maximum motion vector search range
sk: Maximálny rozsah pre hľadanie pohybového vektora

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
sk: Maximálny počet znakov na obrazovke.

en: Maximum number of connections
sk: Maximálny počet spojení

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
sk: Maximálny počet súčasne povolených titulkov.

en: Maximum output video height.
sk: Maximálna výška výstupného videa.

en: Maximum output video width.
sk: Maximálna šírka výstupného videa.

en: Maximum overlapping subtitles
sk: Maximálny počet prekrývajúcich sa titulkov

en: Maximum quantizer parameter.
sk: Maximálny parameter kvantizácie.

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
sk: Maximálny čas na predbežnú analýzu položky, v milisekundách

en: Maximum video height
sk: Maximálna výška videa

en: Maximum video quantizer scale
sk: Maximálna mierka kvantizéra videa

en: Maximum video quantizer scale.
sk: Maximálna mierka kvantizéra videa.

en: Maximum video width
sk: Maximálna šírka videa

en: Mean
sk: Stredná úroveň

en: Media &Information
sk: &Informácia o médiu

en: Media (player) role for operating system policy.
sk: Rola médií (prehrávačov) pre politiku operačného systému.

en: Media Angle
sk: Uhol média

en: Media Audio Track
sk: Zvuková stopa média

en: Media Files
sk: Súbory s médiami

en: Media Forward
sk: Médium - dopredu

en: Media Foundation Transform decoder
sk: Transformačný dekodér Media Foundation

en: Media Information
sk: Informácia o médiu

en: Media Information...
sk: Informácia o médiu...

en: Media Library
sk: Knižnica s médiami

en: Media Manager Edition
sk: Edícia správcu médií

en: Media Manager List
sk: Zoznam správcov médií

en: Media Menu
sk: Menu média

en: Media Next Frame
sk: Médium - ďalšia snímka

en: Media Next Track
sk: Médium - ďalšia stopa

en: Media Play Pause
sk: Médium - prehrať, pozastaviť

en: Media Prev Frame
sk: Médium - predchádzajúca snímka

en: Media Prev Track
sk: Médium - predchádzajúca stopa

en: Media Record
sk: Nahrať médium

en: Media Repeat
sk: Opakovať médium

en: Media Resource Locator (MRL)
sk: Vyhľadávač médií (MRL)

en: Media Rewind
sk: Previnúť médium

en: Media Select
sk: Výber média

en: Media Shuffle
sk: Médium - náhodne

en: Media Stop
sk: Médium - zastaviť

en: Media Subtitle
sk: Titulky média

en: Media Time
sk: Čas média

en: Media View
sk: Zobrazenie média

en: Media data size
sk: Veľkosť údajov o médiu

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
sk: Médium zabalené ako %@ nemožno vysielať ako stream s využitím protokolu HTTP, z technických príčin.

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
sk: V súboroch s médiami nie je možné pokračovať, pretože zachovanie posledný mediálnych položiek je vypnuté.

en: Media role
sk: Rola médií

en: Media: %s
sk: Médium: %s

en: Meditative
sk: Meditačná hudba

en: Medium
sk: Stredné

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
sk: Stredné (stredná kvalita a šírka pásma)

en: Medium backwards jump
sk: Väčší skok späť

en: Medium forward jump
sk: Väčší skok dopredu

en: Medium jump length
sk: Dĺžka stredne veľkého skoku

en: Medium jump length, in seconds.
sk: Dĺžka stredne veľkého skoku, v sekundách.

en: Mega bass cutoff
sk: Hraničná frekvencia efektu Mega bass

en: Mega bass level
sk: Intenzita efektu Mega bass

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
sk: Frekvencia orezania pri použití efektu Megabass, v Hz. Toto je maximálna frekvencia, pri ktorej sa aplikuje efekt. Platné sú hodnoty od 10 do 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
sk: Intenzita efektu Megabass (0 - 100, predvolená hodnota je 0).

en: Memory input
sk: Vstup do pamäte

en: Memory keystore
sk: Úložisko kľúčov v pamäti

en: Memory stream
sk: Stream v pamäti

en: Menu language
sk: Jazyk menu

en: Menu popup
sk: Vyskakovacie okno pre menu

en: Menu title
sk: Titul menu

en: Menus
sk: Menu

en: Menus language:
sk: Jazyk ponúk v menu:

en: Mesh height
sk: Výška jednej bunky v mriežke

en: Mesh width
sk: Šírka jednej bunky v mriežke

en: Messages
sk: Hlásenia programu

en: Messages...
sk: Hlásenia...

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Method used to encode the video sequence
sk: Metóda použitá na kódovanie sekvencie videa

en: Mi&nimal Interface
sk: Mi&nimálne rozhranie

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sk: Vstup Microsoft Media Server (MMS)

en: Microsoft Soundmapper
sk: Mapovač zvuku Microsoft

en: Middle
sk: Stredné

en: Min QP
sk: Minimálna hodnota kvantizácie

en: Min. luminance
sk: Min. svietivosť

en: Minimal Mac OS X interface
sk: Minimálne rozhranie Mac OS X

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
sk: Minimálny interval pre index, v mikrosekundách. Ak chcete vypnúť vytváranie indexu, zadajte hodnotu 0.

en: Minimal period
sk: Minimálna perióda

en: Minimal period of the noise grain in pixel
sk: Minimálna perióda šumu, zrnitosti v pixeli

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Minimum Audio level to raise the alarm
sk: Minimálna úroveň zvuku pre spustenie alarmu

en: Minimum B (deprecated)
sk: Minimum B (odporúčame: nenastavovať)

en: Minimum GOP size
sk: Minimálna veľkosť GOP

en: Minimum alpha value
sk: Minimálna hodnota alpha

en: Minimum bitrate (kbps)
sk: Minimálny dátový tok (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sk: Minimálny dátový tok v kbps pri kódovaní v režime konštantného dátového toku

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
sk: Minimálny dátový tok v kbps. Táto voľba sa najčastejšie používa pri kódovaní kanálov s fixnou veľkosťou.

en: Minimum buffer space between threads
sk: Minimálna veľkosť miesta medzi jednotlivými vláknami

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
sk: Minimálny odstup medzi vláknami vo vyrovnávacej pamäti. -1 = automaticky, podľa počtu vlákien.

en: Minimum encoding bitrate
sk: Minimálny dátový tok kódovania

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
sk: Minimálna hodnota kvantizácie. Zadávajte hodnotu v rozsahu 15-35.

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
sk: Minimálny čas (v milisekundách) medzi vymiznutím titulkov a zobrazením nových (predchádzajúce oneskorenie titulkov sa rozšíri).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
sk: Minimálny čas (v milisekundách), počas ktorého by titulky mali zostať zobrazené po vymiznutí ich predchodcu (oneskorenie titulkov sa rozšíri tak, aby boli splnené tieto požiadavky).

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
sk: Minimálny čas (v milisekundách), počas ktorého by titulky mali zostať aj po zobrazení novších titulkov (predchádzajúce oneskorenie titulkov sa skráti, aby sa zabránilo prekrytiu).

en: Minimum video quantizer scale
sk: Minimálna mierka kvantizéra videa

en: Minimum video quantizer scale.
sk: Minimálna mierka kvantizéra videa.

en: Mirror
sk: Zrkadlový efekt

en: Mirror orientation
sk: Zrkadlová orientácia

en: Mirror video
sk: Zrkadliť video

en: Mirror video filter
sk: Filter pre zrkadlenie videa

en: Misc
sk: Rôzne

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Miscellaneous Options
sk: Rôzne možnosti

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sk: Rôzne nastavenia zvuku a modulov.

en: Missing AACS configuration file!
sk: Konfiguračný súbor AACS chýba!

en: Mode
sk: Režim

en: Modulation / Constellation
sk: Modulácia / Zostava

en: Modules Tree
sk: Strom modulov

en: Moldavian
sk: Moldavsky

en: Mongolian
sk: Mongolsky

en: Monitor pixel aspect ratio
sk: Pomer strán pixlov monitora

en: Monospace Font
sk: Font Monospace

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
sk: Viac pásiem pre spektrometer. Ak je zapnuté: 80, inak 20.

en: More information...
sk: Viac informácií...

en: Mosaic
sk: Mozaika

en: Mosaic Tiles
sk: Dlaždice mozaiky

en: Mosaic alignment
sk: Zarovnanie mozaiky

en: Mosaic bridge
sk: Mozaikový bridge

en: Mosaic bridge stream output
sk: Výstup mozaikového bridge-streamu

en: Mosaic video sub source
sk: Podradený zdroj pre mozaikové video

en: Motion Detect
sk: Detekcia pohybu

en: Motion Vector precision
sk: Presnosť vektora pohybu

en: Motion Vector precision in pels
sk: Presnosť vektora pohybu (v jednotkách pels)

en: Motion blur filter
sk: Filter Motion blur

en: Motion detect
sk: Detekcia pohybu

en: Motion detect video filter
sk: Filter na detekciu pohybu vo videu

en: Motion masking
sk: Maskovanie pohybu

en: Motion threshold (10-100)
sk: Hranica pohybu (10-100)

en: Mount Point
sk: Bod pripojenia

en: Mouse Gestures
sk: Gestá myšou

en: Mouse Wheel Down
sk: Koliesko myši nadol

en: Mouse Wheel Left
sk: Koliesko myši doľava

en: Mouse Wheel Right
sk: Koliesko myši doprava

en: Mouse Wheel Up
sk: Koliesko myši nahor

en: Mouse events
sk: Udalosti spúšťané myšou

en: Mouse gestures control interface
sk: Rozhranie pre ovládanie gest myšou

en: Mouse pointer image
sk: Obrázok kurzora myši

en: Mouse wheel horizontal axis control
sk: Ovládanie kolieskom myši - horizontálna os

en: Mouse wheel vertical axis control
sk: Ovládanie kolieskom myši - vertikálna os

en: Move To Trash and Relaunch VLC
sk: Presunúť do koša a reštartovať program VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
sk: Posunúť všetky kapitoly. Táto hodnota by mala byť udaná v milisekundách.

en: Multicast output interface
sk: Výstupné rozhranie multicast

en: Multichannel television sound (MTS)
sk: Zvuk multikanálovej televízie (MTS)

en: Multipart JPEG muxer
sk: Multiplexor viaczložkových JPEG obrázkov

en: Multipass ratecontrol
sk: Kontrola rýchlosti

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
sk: Rýchlosť prehrávania v režime Multipass:
    - 1: Prvý prechod, vytvoriť štatistický súbor
    - 2: posledný prechod, neprepisovať hodnoty v štatistickom súbore
    - 3: N-tý prechod, prepísať hodnoty v štatistickom súbore

en: Multiple Files Selected.
sk: Boli vybrané viaceré súbory.

en: Multiple files selected.
sk: Boli vybrané viaceré súbory.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
sk: Viaceré profily s rovnakým názvom nie sú povolené.

en: Multiplexer
sk: Multiplexér

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
sk: Násobiť trvanie titulkov touto hodnotou.
    Pre zablokovanie nastavte hodnotu 0.

en: MusePack demuxer
sk: Demultiplexor MusePack

en: Music
sk: Hudba

en: Musicbrainz Server
sk: Server Musicbrainz

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Mute the audio.
sk: Stlmiť zvuk.

en: Mux Control
sk: Ovládanie multiplexovania

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
sk: Multiplexovať PMT (vyžaduje sa --sout-ts-es-id-pid)

en: Mux module
sk: Zmiešavací modul

en: Muxer
sk: Multiplexor

en: Muxer to use for the stream.
sk: Multiplexor použitý v streame.

en: Muxer:
sk: Multiplexor:

en: Muxers
sk: Multiplexory

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
sk: Multiplexory vytvárajú zapuzdrené formáty, ktoré sa používajú na obsiahnutie všetkých elementárnych streamov (video, zvuk, ...) dohromady. Toto nastavenie umožňuje vynútenievoľbu konkrétneho multiplexora, Vo väčšine prípadov to nie je nutné.
    Pre každý multiplexor môžete zadať predvolené parametre.

en: My Computer
sk: Tento počítač

en: My Music
sk: Moja hudba

en: My Pictures
sk: Moje obrázky

en: My Videos
sk: Moje videá

en: N&ormal Speed
sk: N&ormálna rýchlosť

en: NFS input
sk: Vstup NFS

en: NFS operation failed
sk: Operácia NFS bola neúspešná

en: NT Service
sk: Služba NT

en: NTSC M Japan
sk: NTSC M - Japonsko

en: NTSC M South Korea
sk: NTSC M - Južná Kórea

en: Name
sk: Názov

en: Name of XML file containing Haar cascade description
sk: Názov XML súboru obsahujúceho popis kaskády Haar

en: Name of current instance
sk: Názov aktuálnej inštancie

en: Name of desired display device
sk: Názov cieľového zobrazovacieho zariadenia

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
sk: Názov interného prídavného modulu OpenCV, ktorý sa použije

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sk: Názov zvukového zariadenia, ktoré bude použité prídavný modulom DirectShow. Ak nešpecifikujete nič, použije sa predvolené zariadenie.

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sk: Názov cieľového vstupu mostíka. Ak nepotrebujete naraz viac ako jeden vstup mostíka, môžete túto voľbu zrušiť.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
sk: Názov súboru, do ktorého sa bude vypisovať raw-stream.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sk: Názov video-zariadenia, ktoré bude používať prídavný modul DirectShow. Ak zariadenie nešpecifikujete, použije sa predvolené.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
sk: Názov tejto inštancie vstupu mostíka. Ak nepotrebujete naraz viac ako jeden vstup mostíka, môžete túto voľbu zrušiť.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
sk: Názov streamu/kanála, ktorý chcete zadať na server shoutcast/icecast.

en: Name:
sk: Názov:

en: Narrow-band (8kHz)
sk: Úzke pásmo (8kHz)

en: National Folk
sk: Národný folk

en: Native American
sk: Natívne - americká angličtina

en: Native Slider
sk: Natívny posuvník

en: Navigate down
sk: Navigovať smerom nadol

en: Navigate left
sk: Navigovať smerom doľava

en: Navigate right
sk: Navigovať smerom doprava

en: Navigate up
sk: Navigovať smerom nahor

en: Navy
sk: Námornícka modrá

en: Ncurses interface
sk: Rozhranie Ncurses

en: Ndebele, North
sk: Ndebele, sever

en: Ndebele, South
sk: Ndebele, juh

en: Ne&xt
sk: Ď&alej

en: Near Optimal
sk: Takmer optimálne

en: Nearest neighbour (bad quality)
sk: Blízko susedov (zlá kvalita)

en: Nearest-neighbor audio resampler
sk: Najbližšie susedné prevzorkovanie zvuku

en: Negate colors
sk: Obrátiť farby

en: Negative
sk: Negatívne

en: Negerpunk
sk: Černošský punk

en: Nepali
sk: Nepálsky

en: Network
sk: Sieť

en: Network Access Policy
sk: Politika pre prístup k sieti

en: Network Protocol
sk: Sieťový protokol

en: Network Sync
sk: Sieťová synchronizácia

en: Network caching (ms)
sk: Hodnota ukladania do vyrovnávacej pamäte zo siete (ms)

en: Network identifier
sk: Identifikátor siete

en: Network interaction failed
sk: Zlyhala interakcia so sieťou

en: Network master clock
sk: Primárne hodiny v sieti

en: Network name
sk: Názov siete

en: Network name to create
sk: Názov siete, ktorý sa má vytvoriť

en: Network settings
sk: Nastavenia siete

en: Network streams (SAP)
sk: Sieťové streamy (SAP)

en: Network synchronisation
sk: Synchronizácia siete

en: Network synchronization
sk: Sieťová synchronizácia

en: Never
sk: Nikdy

en: Never fix
sk: Nikdy neopravovať

en: Never out HDR
sk: Nikdy neposkytovať HDR

en: New ES ID
sk: Nové ID ES

en: New destination
sk: Nový cieľ

en: New input playing
sk: Prehrávanie nového vstupu

en: New profile
sk: Nový profil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
sk: Import protokolu shoutcast vo formáte programu Winamp 5.2

en: Next
sk: Ďalej

en: Next / Forward
sk: Dopredu / Ďalej

en: Next Chapter/Title
sk: Ďalšia kapitola/titul

en: Next chapter
sk: Ďalšia kapitola

en: Next frame
sk: Ďalšia snímka

en: Next media in the playlist
sk: Ďalšie médium v playliste

en: Next media in the playlist, skip forward when held
sk: Ďalšie médium v playliste, pri držaní môžete preskakovať dopredu

en: Next title
sk: Ďalší titul

en: Next widget style
sk: Ďalší štýl widgetu

en: No
sk: Nie

en: No Address given
sk: Nebola zadaná žiadna adresa

en: No Audio Input device found
sk: Nenašlo sa žiadne zariadenie pre vstup zvuku

en: No Channel Name given
sk: Nebol zadaný názov kanála

en: No EPG Data Available
sk: Nie sú dostupné žiadne údaje EPG

en: No SDP URL given
sk: Nebola zadaná URL adresa SDP

en: No active subtitle
sk: Žiadne aktívne titulky

en: No addons found
sk: Nenašli sa žiadne doplnky

en: No check was performed yet.
sk: Zatiaľ bez kontroly.

en: No decoding of Dolby Surround
sk: Nedekódovať zvuk nahraný v režime Dolby Surround

en: No description for this codec
sk: Žiadny popis pre tento kodek

en: No disc menus
sk: Žiadne menu disku

en: No fingerprint has been found
sk: Nenašiel sa žiadny jednoznačný identifikátor

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
sk: Žiadna fixná štruktúra gop. Obrázok môže byť intra alebo inter a odkazovať na predchádzajúce alebo nasledujúce obrázky.

en: No input
sk: Žiaden vstup

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sk: Nenašiel sa žiaden vstup. Aby fungovali záložky, musí byť spustený (alebo aspoň dočasne pozastavený) nejaký stream.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
sk: Nenašiel sa žiadny zodpovedajúci modul. Použite príkaz --list alebo --list-verbose na zobrazenie zoznamu dostupných modulov.

en: No pre-filtering
sk: Žiadne predbežné filtrovanie

en: No renderer
sk: Žiadny vykresľovač

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
sk: Nenašla sa inštancia v4l2.
    Skontrolujte prosím, že zariadenie bolo otvorené programom VLC a prehráva sa.
    
    Ovládače sa zobrazia automaticky.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
sk: V konfiguračnom súbore AACS sa nenašiel žiadny platný certifikát hostiteľa.

en: No valid processing key found in AACS config file.
sk: V konfiguračnom súbore AACS sa nenašiel žiadny platný kľúč pre spracovanie.

en: No video devices found
sk: Nenašli sa žiadne zariadenia pre video

en: No video or audio device selected.
sk: Nie je vybrané žiadne zvukové alebo video-zariadenie.

en: No, Thanks
sk: Nie, ďakujem

en: Noise
sk: Šum

en: Noise Threshold
sk: Hranica šumu

en: Noise reduction
sk: Redukcia šumu

en: Noise reduction level
sk: Úroveň redukcie šumu

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
sk: Hranica šumu, ktorá sa použije v režime konštantného šumu

en: Non-deterministic optimizations when threaded
sk: Nedeterministické optimalizácie pri použití viacerých vlákien

en: Non-key
sk: Nie kľúčové

en: Non-ref
sk: Nereferenčné

en: None
sk: Nič

en: Nordic (Latin-6)
sk: Severské (Latin-6)

en: Normal
sk: Normálne

en: Normal Size
sk: Normálna veľkosť

en: Normal rate
sk: Normálna rýchlosť

en: Normal/Loop/Repeat
sk: Normálne/slučka/opakovať

en: Normalize volume to:
sk: Normalizovať hlasitosť na:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
sk: Pri použití predvolených nastavení sa paketizér synchronizuje vždy na najbližšej celej snímke. Po aktivovaní tejto voľby sa však bude synchronizovať na prvej nájdenej intra-snímke.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
sk: Za normálnych okolností sa časové značky v MPEG súboroch používajú na to, aby bolo možné vyčísliť aktuálnu pozíciu a trvanie. Niekedy sa však tieto údaje nedajú použiť. Po vypnutí tejto voľby sa budú údaje následne vypočítavať z dátového toku.

en: Northern Sami
sk: Severná Samoa

en: Norwegian
sk: Nórsky

en: Norwegian Bokmaal
sk: Nórsky – Bokmaal

en: Norwegian Nynorsk
sk: Nórsky – Nynorsk

en: Not Set
sk: Nenastavené

en: Not Used
sk: Nepoužívané

en: Note that these are system-wide settings.
sk: Pamätajte na to, že tieto nastavenia majú vplyv na celý systém.

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Nothing playing
sk: Nič sa neprehráva

en: Notification
sk: Notifikácia

en: Notify
sk: Upozorniť

en: Now Playing
sk: Práve sa prehráva

en: Now playing
sk: Práve sa prehráva

en: NullSoft demuxer
sk: Demultiplexor NullSoft

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
sk: Počet 100 snímok predtým, než metóda rate control 'avbr' dosiahne požadovaný dátový tok s požadovanou presnosťou. Pozrite si parameter pre presnosť.

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
sk: Počet B snímok, ktoré sa vložia medzi dve referenčné snímky.

en: Number of DWT iterations
sk: Počet iterácií DWT

en: Number of Tracks
sk: Počet stôp

en: Number of audio buffers
sk: Počet vyrovnávacích pamätí pre zvuk

en: Number of audio channels
sk: Počet zvukových kanálov

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
sk: Počet zvukových kanálov v streamoch.

en: Number of blank pixels between bands.
sk: Počet prázdny pixelov medzi jednotlivými pásmami.

en: Number of channels
sk: Počet kanálov

en: Number of channels information of the transcoded stream.
sk: Informácia o počte kanálov v prekódovanom streame.

en: Number of clones
sk: Počet klonov

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
sk: Počet nepretržitých B-snímok medzi snímkami I a P. Rozsah: 1 až 16.

en: Number of days between two update checks
sk: Počet dní medzi dvoma kontrolami aktualizácií

en: Number of first segment
sk: Číslo prvého segmentu

en: Number of frames (0 to 100)
sk: Počet snímkov (0 až 100)

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
sk: Počet snímkov braných do úvahy pri zjemňovaní (0 až 30)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
sk: Počet snímok, ktoré sa kódujú pre jednu kľúčovú snímku.

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
sk: Počet horizontálnych pruhov na snímok v režime s malým oneskorením

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
sk: Počet horizontálnych okien, do ktorých sa rozdelí video.

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
sk: Počet stĺpcov obrazu v mozaike (používa sa len ak je metóda nastavenia pozície nastavená na voľbu "fixne").

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
sk: Počet riadkov s obrázkami v mozaike (tento počet sa použije len vtedy, ak je pozicovanie nastavené na hodnotu "fixne").

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
sk: Počet vstupných zvukový kanálov pre záznamy DeckLink. Musí obsahovať hodnotu 2, 8 alebo 16. 0 = zablokovanie zvukového vstupu.

en: Number of levels of downsampling
sk: Počet úrovní prevzorkovania nadol

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
sk: Počet úrovní prevzorkovania nadol v režime hierarchického odhadovania pohybu

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
sk: Počet opakovaní animácie loga. -1 = nepretržite, 0 = vypnuté

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
sk: Počet milisekúnd medzi aktualizáciami príkazu. Táto funkcia sa používa najmä pri využívaní metadát alebo pri sekvenciách príkazov, obsahujúcich časové údaje.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
sk: Počet milisekúnd, počas ktorých musí byť značka zobrazená. Predvolená hodnota je 0 (značka bude zobrazovaná stále).

en: Number of output channels
sk: Počet výstupných zvukových kanálov

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
sk: Počet výstupných kanálov pre výstup DeckLink. Musí mať hodnotu 2, 8 alebo 16. 0 = zablokovaný výstup zvuku.

en: Number of parallel operations
sk: Počet paralelných operácií

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
sk: Počet obrázkov medzi nasledujúcimi záhlaviami sekvencie, napríklad dĺžka skupiny obrázkov

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
sk: Počet obrázkov v rámci aktuálnej GOP (skupiny obrázkov); ak GopPicSize=0, tak veľkosť GOP nie je špecifikovaná. Ak GopPicSize=1, používajú sa iba I-snímky.

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z dolnej časti obrázka.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z ľavej časti obrázka.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z pravej časti obrázka.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
sk: Počet pixelov, ktoré sa orežú z hornej časti obrázka.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v dolnej časti obrazu po jeho orezaní.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v ľavej časti obrazu po jeho orezaní.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v pravej časti obrazu po jeho orezaní.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
sk: Počet pixelov na vyplnenie v hornej časti obrazu po jeho orezaní.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
sk: Počet predchádzajúcich snímok, ktoré budú použité ako prediktívne. Táto voľba je najefektívnejšia pri animáciách. Niektoré dekodéry nie sú schopné rozoznávať vysoké hodnoty ref. snímok. Zadávajte hodnoty z rozsahu 1 - 16.

en: Number of puzzle columns
sk: Počet stĺpcov v puzzle

en: Number of puzzle rows
sk: Počet riadkov v puzzle

en: Number of reference frames
sk: Počet referenčných snímok

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
sk: Počet sekúnd, ktoré uplynú medzi jednotlivými obnoveniami v políčku. Ak zadáte hodnotu 0 - políčka sa nebudú obnovovať.

en: Number of segments
sk: Počet segmentov

en: Number of segments to include in index
sk: Počet segmentov na zahrnutie do indexu

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
sk: Počet pruhov v každom snímku videa; každý pruh obsahuje jeden alebo viac riadkov s makro-blokom. Ak nie je počet pruhov nastavený, kodér si môže zvoliť akékoľvek členenie na pruhy, ktoré povoľuje štandard daného kodeku.

en: Number of slices per frame
sk: Počet pruhov na snímok

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
sk: Číslo obrazovky predvolene použitej na zobrazovanie na celú obrazovku. Číslo obrazovky, ktoré treba zadať, nájdete aj v menu pre výber zariadenia pre video.

en: Number of threads
sk: Počet vlákien

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
sk: Počet vlákien používaných pri dekódovaní, 0 = auto

en: Number of threads used for the transcoding.
sk: Počet vlákien používaných pri prekódovaní.

en: Number of time the same input will be repeated
sk: Počet opakovaní rovnakého vstupu

en: Number of time to blend
sk: Počet zmiešavaní

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
sk: Počet vertikálnych pruhov na snímok v režime s malým oneskorením

en: Number of vertical windows in which to split the video.
sk: Počet vertikálnych okien, do ktorých sa rozdelí video.

en: Number of video windows in which to clone the video.
sk: Počet okien, v ktorých sa bude zobrazovať to isté video.

en: Nuv demuxer
sk: Demultiplexor Nuv

en: O&utput
sk: Výst&up

en: OGG demuxer
sk: Demultiplexor OGG

en: OMX direct rendering
sk: Priame vykresľovanie OMX

en: OS X Notification Plugin
sk: Prídavný modul pre notifikácie OS X

en: OSS device node path.
sk: Cesta pre uzol zariadenia OSS.

en: OSS input
sk: Vstup OSS

en: Occitan; Provençal
sk: Okcitánsky; Provençal

en: Off
sk: Vyp.

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
sk: Súradnica, ktorá bude pridaná k ident. číslam streamu na výstupe Bridge-out. Tento offset bude neskôr opäť načítavaný spolu s ident. číslami na vstupe Bridge-in.

en: Offsets in order
sk: Súradnice v poradí

en: Ogg Vorbis Quality
sk: Kvalita Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
sk: Informácia o kvalite Ogg Vorbis v prekódovanom streame.

en: Ogg/OGM muxer
sk: Multiplexor Ogg/OGM

en: OggSpots video decoder
sk: Dekodér videa Oggspots

en: OggSpots video packetizer
sk: Paketizér pre video OggSpots

en: Ok, Don't warn me again
sk: OK, už neupozorňovať

en: Old movie
sk: Starý film

en: Old movie effect video filter
sk: Filter videa pre efekt starého filmu

en: Oldies
sk: Starinky

en: Olive
sk: Olivovo-zelená

en: On
sk: Zap.

en: On Screen Display
sk: On Screen Display (OSD)

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
sk: Ihneď po vytvorení, sa hotový stream zobrazí v okne <i>Prehliadača médií</i>.

en: One
sk: Jeden

en: Online Documentation...
sk: Dokumentácia online...

en: Online Forum...
sk: Fórum online...

en: Only installed
sk: Len nainštalované

en: Only show current
sk: Zobraziť iba aktuálne

en: Only show modules related to current playback
sk: Zobraziť iba moduly vzťahujúce sas k aktuálnemu prehrávaniu

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
sk: Za normálnych okolností sú z transpondéra demultiplexované iba užitočné programy. Táto voľba zablokuje demultiplexovanie úplne a umožní príjem všetkých programov.

en: Opacity
sk: Nepriehľadnosť

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sk: Nepriehľadnosť (opak priehľadnosti) prekrývajúceho textu. 0 = priehľadný, 255 = úplne nepriehľadný.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sk: Nepriehľadnosť (opak priehľadnosti) prekrývaného textu. 0 = priehľadné, 255 = úplne nepriehľadné.

en: Opacity of the logo
sk: Nepriehľadnosť loga

en: Opaqueness
sk: Nepriehľadnosť

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open &Capture Device...
sk: Otvoriť &zaznamenávacie zariadenie...

en: Open &Disc...
sk: Otvoriť &disk...

en: Open &File...
sk: Otvoriť &súbor...

en: Open &Folder...
sk: Otvoriť &priečinok...

en: Open &Location from clipboard
sk: Otvoriť umiestnenie u&ložené v schránke

en: Open &Network Stream...
sk: Otvoriť stream v &sieti...

en: Open &Network...
sk: Otvoriť súbor v &sieti...

en: Open &Recent Media
sk: Otvo&riť posledné médium

en: Open Audio Effects window
sk: Otvoriť okno pre zvukové efekty

en: Open Capture Device...
sk: Otvoriť zaznamenávacie zariadenie...

en: Open D&irectory...
sk: Otvoriť pr&iečinok...

en: Open Directory
sk: Otvoriť priečinok

en: Open Disc...
sk: Otvoriť disk...

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open File...
sk: Otvoriť súbor...

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Open Media
sk: Otvoriť médium

en: Open Network...
sk: Otvoriť súbor v sieti...

en: Open RTP/UDP Stream
sk: Otvoriť stream RTP/UDP

en: Open Recent
sk: Otvoriť naposledy otvorený súbor

en: Open Sound System audio output
sk: Zvukový výstup Open Sound System

en: Open Source
sk: Otvoriť zdroj

en: Open URL
sk: Otvoriť URL adresu

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
sk: Otvoriť priečinok VIDEO_TS / BDMV

en: Open VLM configuration...
sk: Otvoriť konfiguráciu VLM...

en: Open a dialog to select the media to play
sk: Otvoriť dialóg na výber prehrávaného média

en: Open a medium
sk: Otvoriť médium

en: Open a skin file
sk: Otvoriť súbor so vzhľadom

en: Open audio in exclusive mode.
sk: Otvoriť zvuk vo vyhradenom režime.

en: Open media...
sk: Otvoriť médium...

en: Open network streams using the following protocols
sk: Otvoriť sieťové streamy s použitím nasledujúcich protokolov

en: Open playlist
sk: Otvoriť playlist

en: Open playlist...
sk: Otvoriť playlist...

en: Open skin...
sk: Otvoriť súbor so vzhľadom....

en: Open subtitle file
sk: Otvoriť súbor s titulkami

en: Open subtitles
sk: Otvoriť titulky

en: Open subtitles...
sk: Otvoriť titulky...

en: Open the file with synchronous writing.
sk: Otvoriť súbor so synchrónnym zápisom.

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
sk: Otvoriť uvedenú stránku teletextu. Predvolená je stránka 100.

en: Open: %s
sk: Otvoriť: %s

en: OpenBSD sndio audio output
sk: Zvukový výstup OpenBSD sndio

en: OpenCV example
sk: Príklad OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
sk: Otvoriť príklad rozpoznávania tváre pomocou filtra OpenCV

en: OpenCV filter chroma
sk: Filter pre farebnú sýtosť OpenCV

en: OpenCV internal filter name
sk: Interný názov filtra OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
sk: Použiť obal filtra videa OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
sk: Rozšírenie OpenGL ES2

en: OpenGL extension
sk: Rozšírenie OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
sk: Výstup videa OpenGL pre systémy Embedded 2

en: OpenGL video output
sk: Výstup videa OpenGL

en: OpenGL video output for Windows
sk: Výstup videa OpenGL pre Windows

en: OpenMAX DL image processing
sk: Spracovanie obrazu OpenMAX DL

en: OpenMAX IL video output
sk: Výstup videa OpenMAX IL

en: Opening
sk: Otváranie

en: Operating System Integration
sk: Integrácia do operačného systému

en: Optical SDI
sk: Optické SDI

en: Optical drive
sk: Optická jednotka

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
sk: Optimalizovať zaznamenávanie rozdelením obrazovky na viac častí s preddefinovanou výškou (16 častí by mohlo postačovať, 0 znamená, že funkcia je zablokovaná).

en: Option Setup
sk: Voliteľná inštalácia

en: Options
sk: Možnosti

en: Opus audio decoder
sk: Dekodér zvuku Opus

en: Opus audio encoder
sk: Kodér zvuku Opus

en: Ordinate of the capture region in pixels.
sk: Súradnica zaznamenávanej oblasti v pixeloch.

en: Organize Presets...
sk: Organizovať prednastavenia...

en: Organize Profiles...
sk: Organizovať profily...

en: Organize profiles...
sk: Organizovať profily...

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Original
sk: Pôvodné

en: Original Format
sk: Originálny formát

en: Original ID
sk: Originálne ID

en: Original Performer
sk: Pôvodný účinkujúci

en: Original Size
sk: Pôvodná veľkosť

en: Original audio
sk: Pôvodný zvuk

en: Ossetian; Ossetic
sk: Osetsky

en: Other
sk: Iné

en: Outline
sk: Obrys

en: Outline Thickness
sk: Hrúbka obrysu

en: Outline color
sk: Farba obrysu

en: Outline opacity
sk: Nepriehľadnosť obrysu

en: Outline thickness
sk: Hrúbka obrysu

en: Output
sk: Výstup

en: Output	file
sk: Výstupný	súbor

en: Output	method
sk: Metóda	výstupu

en: Output (canvas) image height
sk: Výška obrázka na výstupe (plátne)

en: Output (canvas) image width
sk: Šírka obrázka na výstupe (plátne)

en: Output FIFO
sk: Výstup FIFO

en: Output URL
sk: Výstupná URL adresa

en: Output access method
sk: Metóda výstupu

en: Output back-end
sk: Back-end výstupu

en: Output card
sk: Výstupná karta

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
sk: Výstupná farebná sýtosť pre obrázok v pamäti (zadávajte 4-znakové príkazy, napr.: "RV32").

en: Output destination
sk: Cieľ výstupu

en: Output device
sk: Výstupné zariadenie

en: Output file
sk: Výstupný súbor

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Output height
sk: Výška výstupu

en: Output method to use for the stream.
sk: Metóda výstupu používaná v streame.

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
sk: Výstupný modul pre zápis na kartu Blackmagic SDI

en: Output module:
sk: Výstupný modul:

en: Output modules
sk: Výstupné moduly

en: Output muxer
sk: Multiplexor výstupu

en: Output picture aspect ratio
sk: Pomer strán výstupného obrazu

en: Output port
sk: Výstupný port

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
sk: Výstup teletextových titulkov ako textu, namiesto RGBA.

en: Output video height.
sk: Výška výstupného videa.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
sk: Výstupné video v odtieňoch sivej farby. Keďže sa nedekóduje informácia o farbách, môžete takto ušetriť výpočtový výkon.

en: Output video width.
sk: Šírka výstupného videa.

en: Output width
sk: Šírka výstupu

en: Output:
sk: Výstup:

en: Overall
sk: Súhrn

en: Overlap Length
sk: Dĺžka prekrývania

en: Overlap fix
sk: Upraviť prekrývanie

en: Overlap of motion compensation blocks
sk: Prekrývanie blokov pre kompenzáciu pohybu

en: Overlay
sk: Prekryť

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
sk: Overlay (prekrývanie) je schopnosť hardvérovej akcelerácie videa pomocou grafickej karty (schopnosť vykresľovať video priamo). Program VLC sa pokúsi o využitie tejto voľby v predvolenom nastavení.

en: Overlay subtitles on the video
sk: Prekrývanie titulkov vo videu

en: Overlay video output
sk: Prekryť výstup videa

en: Overlays
sk: Prekrývania

en: Overlays/Subtitles
sk: Prekrývanie/Titulky

en: Override page
sk: Nedodržiavať stránku

en: Override parameters
sk: Nedodržiavať parametre

en: Override the default track description.
sk: Ignorovať predvolený popis stopy.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
sk: Indikovanú kódovú stránku ignorovať, ak sa titulky neobjavia, skúsiť ju použiť (-1 = automaticky detegovať zo súboru TS, 0 = automaticky detegovať podľa teletextu, >0 = číslo aktuálnej stránky - zvyčajne 888 alebo 889).

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
sk: Prepísať názov a verziu aplikácie, ktoré sú poskytované serveru HTTP, napríklad v hlavičke "User-agent". Názov a verzia musia byť oddelené lomítkom, napríklad "FooBar/1.2.3".

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
sk: Program nebude brať do úvahy normálny počet snímok za sekundu. Táto voľba funguje len pri Micro DVD diskoch a pri titulkoch typu SubRIP (SRT).

en: Overrides low latency parameters
sk: Prepíše parametre nižšou latenciou

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Overwrite existing file
sk: Prepísať existujúci súbor

en: P&layback
sk: P&rehrávanie

en: PAL N Argentina
sk: PAL N - Argentína

en: PCR interval (ms)
sk: Interval PCR (v ms)

en: PES maximum size
sk: Maximálna veľkosť PES

en: PLS playlist import
sk: Import playlistu PLS

en: PMT Program numbers
sk: Číslo programu PMT

en: PNG video decoder
sk: Video dekodér PNG

en: PNG video encoder
sk: Kodér videa PNG

en: PS muxer
sk: Multiplexor PS

en: PSNR computation
sk: Vypočítať PSNR

en: PVA demuxer
sk: Demultiplexor PVA

en: Pace
sk: Krokovať

en: Packet Size
sk: Veľkosť paketu

en: Packet size in bytes to decrypt
sk: Veľkosť paketu (v bajtoch), ktorý treba dešifrovať

en: Packet size in bytes to encrypt
sk: Veľkosť šifrovaného paketu v bajtoch

en: Packetizers
sk: Paketizéry

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
sk: Paketizéry sa používajú na "prvotnú úpravu" elementárnych streamov pred ich multiplexovaním. Pomocou tejto voľby si môžete použitie paketizéra vynútiť. Vo väčšine prípadov to však nie je potrebné.
    Pre každý paketizér môžete nastaviť predvolené parametre.

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sk: Pakety je možné odosielať jednotlivo, alebo v skupinách. Tu môžete určiť, koľko paketov sa odošle naraz. Odosielaním paketov v skupinách sa šetrí čas pri načítavaní jednotlivých paketov a zmenšuje sa zaťaženie systémov.

en: Pad video
sk: Vyplnenie videa

en: Padd
sk: Vkladanie

en: Page Down
sk: O stránku nadol (Page down)

en: Page Up
sk: O stránku nahor (Page Up)

en: Panoramix: wall with overlap video filter
sk: Panoramix: obrazová stena s použitím prekrývacieho filtra

en: Paragraph base direction for the Unicode bi-directional algorithm.
sk: Základný smer odseku pre obojsmerný algoritmus Unicode.

en: Parametric Equalizer
sk: Parametrický ekvalizér

en: Partitions to consider
sk: Partície, brané do úvahy

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
sk: Partície zahrnuté do režimu analýzy:
     - žiadne  : 
     - rýchlo  : i4x4
     - normálne: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - pomaly  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - všetko   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 vyžaduje p8x8. i8x8 vyžaduje 8x8dct).

en: Party
sk: Párty

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
sk: Pre otvorenie predvoleného zaznamenávacieho zariadenia ALSA zadajte alsa://, alebo zadajte adresu alsa://ZDROJ, ak chcete otvoriť špecifické zariadenia s názvom ZDROJ.

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
sk: Pre otvorenie predvoleného zdroja PulseAudio, zadajte pulse://, alebo pulse://ZDROJ, ak chcete otvoriť nejaký špecifický zdroj (názov zdroja doplňte namiesto slova ZDROJ).

en: Password
sk: Heslo

en: Password for stream encryption
sk: Heslo pre šifrovanie streamu

en: Password that will be requested to access the stream.
sk: Heslo, ktoré je vyžadované na prístup k streamu.

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
sk: Heslo, ktoré sa použije pre pripojenie, ak nie je žiadne meno používateľa alebo heslo nastavené v adrese URL.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
sk: Heslo používané na prihlásenie k SOCKS proxy.

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste
sk: Vložiť

en: Path
sk: Cesta

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
sk: Zdá sa, že cesta nevedie k Blu-ray

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
sk: Cesta namapovanému súboru vyrovnávacej pamäte

en: Path to HLSL file
sk: Cesta k súboru HLSL

en: Path to Key Delivery Message XML file
sk: Cesta súboru so správou o doručení kľúča XML

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
sk: Cesta k súboru HLSL obsahujúcemu jeden pixel-shader.

en: Path to the index file to create
sk: Cesta k súboru s indexom na vytvorenie

en: Path to the projectM preset directory
sk: Cesta k prednastavenému priečinku projectM

en: Path to the skin to use.
sk: Cesta k súboru s týmto vzhľadom.

en: Path/URL Action
sk: Cesta/URL pre akciu

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause and resume iTunes / Spotify
sk: Pozastaviť a opäť spustiť iTunes/Spotify

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
sk: Pozastaviť každú položku v playliste na prvej snímke.

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
sk: Pozastaviť každú položku v playliste na poslednej snímke.

en: Pause iTunes / Spotify
sk: Pozastaviť iTunes/Spotify

en: Pause on audio communication
sk: Prestávka pri audio-komunikácii

en: Pause on the last frame of a video
sk: Pozastaviť na poslednej snímke videa

en: Pause only
sk: Len pozastaviť

en: Pause playback when minimized
sk: Pri minimalizovaní pozastaviť prehrávanie

en: Pause the playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Pause the video playback when minimized
sk: Pri minimalizovaní pozastaviť prehrávanie

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Peak extra width
sk: Extra-šírka vrcholov

en: Peak height
sk: Výška vrcholov

en: Peak protection
sk: Ochrana špičiek

en: Percentage of stride to overlap
sk: Percentá kroku na prekrývanie

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
sk: Vykonať formátovanie času a dátumu podľa ISO C, na ceste k súboru

en: Performance (prioritize faster ciphers)
sk: Výkon (uprednostniť rýchlejšie šifry)

en: Performance options
sk: Možnosti nastavenia výkonu

en: Performance warning
sk: Výstraha ohľadom výkonu

en: Performers
sk: Účinkujúci

en: Persian
sk: Perzsky

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
sk: Dekodér titulkov na SVCD - Philips OGT

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
sk: Paketizér titulkov vo formáte Philips OGT (SVCD)

en: Phonogram Rights
sk: Práva Phonogram

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
sk: Režim farebnej sýtosti Phosphor pre vstup 4:2:0

en: Phosphor old field dimmer strength
sk: Intenzita stmavovania Phosphor old field

en: Physical channel
sk: Fyzický kanál

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
sk: Vybraním formátu farebnej sýtosti si vynútite aj konverziu videa do tohto formátu

en: Picture
sk: Obrázok

en: Picture aspect-ratio n:m
sk: Pomer strán obrazu n:m

en: Picture brightness or black level.
sk: Jas obrazu alebo úroveň čiernej farby.

en: Picture coding mode
sk: Režim kódovania obrázkov

en: Picture contrast or luma gain.
sk: Kontrast obrazu alebo zosilnenie jasu.

en: Picture gain.
sk: Zosilnenie obrazu.

en: Picture pool size
sk: Veľkosť zásoby obrázkov

en: Picture rotation angle (in degrees).
sk: Uhol rotácie obrázka (v stupňoch).

en: Picture saturation or chroma gain.
sk: Sýtosť obrazu alebo zosilnenie farebnej sýtosti.

en: Picture to display on input signal loss
sk: Obrázok na zobrazenie pri strate vstupného signálu

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
sk: Obrázky prichádzajúce z prvkov mozaiky budú oneskorené o čas, ktorý zadáte (v milisekundách). Pri zadaní vysokých hodnôt oneskorenia by ste mali zvýšiť aj hodnotu ukladania do vyrovnávacej pamäte na vstupe.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
sk: Obrázky prichádzajúce z výstupov pre výstup videa sa oneskoria podľa toho, aký čas ste zadali (čas sa udáva v milisekundách a mal by byť >= 100 ms). Pri vyšších hodnotách by ste mali zvýšiť aj čas ukladania do vyrovnávacej pamäte.

en: Piece edge shape size
sk: Šírka profilu na hrane prvku

en: Pitch
sk: Výška

en: Pitch Shift
sk: Posun výšky

en: Pitch Shifter
sk: Posúvač výšky

en: Pitch shift in semitones.
sk: Posun výšky v poltónoch.

en: Pixel Shader
sk: Pixel-shader

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
sk: Hĺbka pixelu vo vyrovnávacej pamäte snímok, alebo nula pre súbor XWD

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
sk: Výška zaznamenávanej oblasti v pixeloch. Pre zadanie celej plnej výšky zadajte hodnotu 0

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
sk: Výška pixelu vo vyrovnávacej pamäti snímok (ignorované pre súbor XWD)

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
sk: Šírka zaznamenávanej oblasti v pixeloch. Pre zadanie plnej šírky zadajte hodnotu 0

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
sk: Šírka pixelu vo vyrovnávacej pamäti snímok (ignorované pre súbor XWD)

en: Pixels to crop from bottom
sk: Počet pixelov na orezanie zdola

en: Pixels to crop from left
sk: Počet pixelov na orezanie zľava

en: Pixels to crop from right
sk: Počet pixelov na orezanie sprava

en: Pixels to crop from top
sk: Počet pixelov na orezanie zhora

en: Pixels to padd to bottom
sk: Počet pixelov na vyplnenie zdola

en: Pixels to padd to left
sk: Počet pixelov na vyplnenie zľava

en: Pixels to padd to right
sk: Počet pixelov na vyplnenie sprava

en: Pixels to padd to top
sk: Počet pixelov na vyplnenie zhora

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sk: Miesto na videu, kde sa má zobrazovať názov (predvolené: v strede dole).

en: Placeholder delay
sk: Oneskorenie rezervovača miesta

en: Play
sk: Prehrať

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
sk: Prehrať
    Ak je playlist prázdny, otvoriť médium

en: Play List
sk: Playlist

en: Play Selected
sk: Prehrať vybrané

en: Play and exit
sk: Prehrať a ukončiť

en: Play and pause
sk: Prehrať a pozastaviť

en: Play and stop
sk: Prehrať a zastaviť

en: Play another media synchronously
sk: Prehrávať iné médium synchronizovane

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
sk: Synchrónne prehrávať iné médium (napr. osobitný zvukový súbor...)

en: Play as is
sk: Prehrať bez zmien

en: Play chapters in the order specified in the segment.
sk: Prehrať kapitoly v poradí, v akom sú špecifikované v segmente.

en: Play files randomly forever
sk: Prehrávať súbory dookola v náhodnom poradí

en: Play locally the stream while streaming it.
sk: Prehrávať stream lokálne už počas jeho streamovania.

en: Play only
sk: Len prehrať

en: Play playlist bookmark 1
sk: Prehrať záložku č. 1 v playliste

en: Play playlist bookmark 10
sk: Prehrať záložku č. 10 v playliste

en: Play playlist bookmark 2
sk: Prehrať záložku č. 2 v playliste

en: Play playlist bookmark 3
sk: Prehrať záložku č. 3 v playliste

en: Play playlist bookmark 4
sk: Prehrať záložku č. 4 v playliste

en: Play playlist bookmark 5
sk: Prehrať záložku č. 5 v playliste

en: Play playlist bookmark 6
sk: Prehrať záložku č. 6 v playliste

en: Play playlist bookmark 7
sk: Prehrať záložku č. 7 v playliste

en: Play playlist bookmark 8
sk: Prehrať záložku č. 8 v playliste

en: Play playlist bookmark 9
sk: Prehrať záložku č. 9 v playliste

en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pozastaviť

en: Play/Pause the current media
sk: Prehrávať/pozastaviť aktuálne médium

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Playback Buttons
sk: Tlačidlá pre prehrávanie

en: Playback Rate
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Playback Speed
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Playback behaviour
sk: Správanie pri prehrávaní

en: Playback control
sk: Kontrola prehrávania

en: Playback failure
sk: Prehrávanie zlyhalo

en: Playback of "%@" will continue at %@
sk: Prehrávanie "%@" bude pokračovať na %@

en: Playback position
sk: Pozícia prehrávania

en: Playback speed
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Playback time
sk: Čas prehrávania

en: Played
sk: Prehrané

en: Played buffers
sk: Prehrané buffery

en: Player...
sk: Prehrávač...

en: Playing some media.
sk: Prehráva sa nejaké médium.

en: Playlist Files
sk: Súbory s playlistom

en: Playlist Files |
sk: Súbory s playlistom |

en: Playlist Table Columns
sk: Stĺpce v tabuľke s playlistom

en: Playlist View Mode
sk: Režim zobrazenia playlistu

en: Playlist and Instances
sk: Playlisty a inštancie

en: Playlist bookmark 1
sk: Záložka č. 1 v playliste

en: Playlist bookmark 10
sk: Záložka č. 10 v playliste

en: Playlist bookmark 2
sk: Záložka č. 2 v playliste

en: Playlist bookmark 3
sk: Záložka č. 3 v playliste

en: Playlist bookmark 4
sk: Záložka č. 4 v playliste

en: Playlist bookmark 5
sk: Záložka č. 5 v playliste

en: Playlist bookmark 6
sk: Záložka č. 6 v playliste

en: Playlist bookmark 7
sk: Záložka č. 7 v playliste

en: Playlist bookmark 8
sk: Záložka č. 8 v playliste

en: Playlist bookmark 9
sk: Záložka č. 9 v playliste

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
sk[0]: Playlist má len %u prvok
sk[1]: Playlist má len %u prvkov
sk[2]: Playlist má len %u prvkov
sk[3]: Playlist má len %u prvkov

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
sk: Playlist je teraz prázdny.
    Vyberte zdrojové médium na ľavej strane alebo presuňte súbor sem.

en: Playlist parsers
sk: Analyzátory playlistu

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
sk: Analyzátory playlistov pridávajú nové možnosti čítania internetových streamov alebo extrahovania metadát.

en: Please enter a network URL:
sk: Zadajte prosím sieťovú adresu URL:

en: Please enter a unique name for the new profile.
sk: Zadajte prosím unikátny názov pre nový profil.

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
sk: Prosím zadajte platné prihlasovacie meno a heslo pre pripojenie cez FTP, zadávajte do %s

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
sk: Prosím zadajte platné prihlasovacie meno a heslo pre pripojenie cez sftp na %s

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sk: Prosím zadajte platné prihlasovacie meno a heslo pre realm %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
sk: Prosím zadajte platné prihlasovacie meno a heslo.

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
sk: Prosím zadajte adresu URL alebo cestu k médiu, ktoré chcete prehrať.

en: Please enter the new profile name.
sk: Zadajte prosím názov nového profilu.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
sk: Prosím otvorte "Systémové nastavenia" -> "Bezpečnosť a súkromie" a povoľte programu VLC prístup ku kamere.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
sk: Prosím otvorte "Systémové nastavenia" -> "Bezpečnosť a súkromie" a povoľte programu VLC prístup k mikrofónu.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
sk: Zadajte prosím meno používateľa alebo vypnite prídavný modul audioscrobbler a potom program VLC reštartujte.
    Navštívte prosím stránku http://www.last.fm/join/ a zriaďte si účet.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
sk: Prosím čakajte pokiaľ sa opäť nevytvorí vyrovnávacia pamäť pre písmo.
    Tento proces by mal trvať menej ako niekoľko minút.

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
sk: Čakajte prosím pokiaľ sa opäť nevytvorí vyrovnávacia pamäť pre písmo.
    Tento proces by mal trvať menej ako jednu minútu.

en: Plu&gins and extensions
sk: Prídavné &moduly a rozšírenia

en: Plugins
sk: Prídavné moduly

en: Plugins and extensions
sk: Prídavné moduly a rozšírenia

en: Podcast Author
sk: Autor podcastu

en: Podcast Category
sk: Kategória podcastov

en: Podcast Copyright
sk: Autorské práva k podcastu

en: Podcast Duration
sk: Trvanie podcastu

en: Podcast Info
sk: Informácie o podcaste

en: Podcast Keywords
sk: Kľúčové slová podcastov

en: Podcast Link
sk: Odkaz na podcast

en: Podcast Publication Date
sk: Dátum zverejnenia podcastu

en: Podcast Size
sk: Veľkosť podcastu

en: Podcast Subcategory
sk: Podkategória podcastu

en: Podcast Subtitle
sk: Titulok podcastu

en: Podcast Summary
sk: Zhrnutie informácií o podcaste

en: Podcast Type
sk: Typ podcastu

en: Podcast URLs list
sk: Zoznam URL adries podcastov

en: Podcast parser
sk: Analyzátor podcastov

en: Podcasts
sk: Podcasty

en: Point Sampler
sk: Bodový vzorkovač

en: Polarization (Voltage)
sk: Polarizácia (napätie)

en: Polish
sk: Poľsky

en: Polsk Punk
sk: Poľský punk

en: Polyphony
sk: Polyfónia

en: Pop/Funk
sk: Pop/funk

en: Port to use for the RTP source of the session
sk: Port používaný v relácii pre zdroj RTP

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sk: Port použitý pre tunelovanie RTSP/RTP protokolu cez HTTP protokol.

en: Portuguese
sk: Portugalsky

en: Position
sk: Pozícia

en: Position control
sk: Ovládanie pozície

en: Position control reversed
sk: Obrátené ovládanie pozície

en: Position of video title
sk: Pozícia názvu videa

en: Positioning method
sk: Metóda pozicovania

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
sk: Spôsob pozicovania v mozaike. Možnosť "automaticky" = automatický výber najlepšieho počtu stĺpcov a riadkov. Možnosť "fixne" = použiť len zadaný počet stĺpcov a riadkov. Súradnice: použiť používateľom definované súradnice pre každý obrázok.

en: Post processing
sk: Dodatočné spracovávanie

en: Post processing quality
sk: Kvalita dodatočného spracovávania

en: Post-Processing Quality
sk: Kvalita dodatočného spracovávania

en: Posterize
sk: Posterizovať

en: Posterize level
sk: Úroveň posterizácie

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
sk: Úroveň posterizácie (počet farieb je mocninou tejto hodnoty)

en: Posterize video by lowering the number of colors
sk: Posterizovať video znížením počtu farieb

en: Posterize video filter
sk: Filter pre posterizáciu videa

en: Postproc
sk: Dodatočné spracovávanie

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
sk: Systém macOS možno blokuje prístup k vášmu disku. Prosím otvorte "Systémové nastavenia" -> "Bezpečnosť a súkromie" a povoľte programu VLC prístup k externému médiu, v sekcii "Súbory a priečinky".

en: Power line frequency
sk: Frekvencia napájacej linky

en: Power line frequency anti-flicker filter.
sk: Frekvencia napájacej linky filtra proti blikaniu.

en: Pre&vious
sk: Do&zadu

en: Pre-motion estimation
sk: Predbežný odhad pohybu

en: Preamp
sk: Predzosilnenie

en: Preamp:
sk: Predzosilnenie:

en: Predictive
sk: Prediktívne

en: Prefer native stream recording
sk: Uprednostniť nahrávanie natívneho streamu

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
sk: Preferovať vizuálne artefakty namiesto chýbajúcich snímok

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preferences file could not be saved
sk: Súbor s nastaveniami nemožno uložiť

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Preferred Audio language
sk: Preferovaný jazyk zvukovej stopy

en: Preferred Closed Captions decoder
sk: Preferovaný dekodér pre uzatvorené kapitoly

en: Preferred audio language:
sk: Preferovaný jazyk zvukovej stopy:

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
sk: Preferovaná šírka pásma pre neadaptívne streamy

en: Preferred decoders list
sk: Zoznam preferovaných dekodérov

en: Preferred encoders list
sk: Zoznam preferovaných kodérov

en: Preferred keystore list
sk: Preferovaný zoznam úložísk kľúčov

en: Preferred packetizer list
sk: Zoznam preferovaných paketizérov

en: Preferred subtitle language
sk: Preferovaný jazyk titulkov

en: Preferred video resolution
sk: Preferované rozlíšenie videa

en: Prefetch background read size (bytes)
sk: Predbežné načítavanie pozadia - rozsah čítania (v bajtoch)

en: Prefetch buffer size (KiB)
sk: Veľkosť vyrov. pamäte pre predbežné načítavanie (KiB)

en: Prefetch forward seek threshold (bytes)
sk: Hranica vyhľadávania dopredu pri predbežnom ukladaní (v bajtoch)

en: Prefilter
sk: Predbežné filtrovanie

en: Prefix
sk: Predpona

en: Prefix of the destination file automatically generated
sk: Koncovka automaticky generovaného cieľového súboru

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
sk: Koncovka výstupných obrázkov. Tieto súbory budú pomenované podľa vzoru: "koncovkaČÍSLO.formát", ak ste neaktivovali nahradzovanie.

en: Prefix to show on output line
sk: Prefix pre zobrazenie výstupného riadka

en: Preload MKV files in the same directory
sk: Načítať MKV súbory do rovnakého priečinka

en: Preload clusters
sk: Predbežne načítať klastre

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
sk: Načítať súbory matroska do toho istého priečinka, aby sa vyhľadali odkazované segmenty (nie je vhodné pri poškodených súboroch).

en: Preparsing timeout
sk: Časový limit na predbežné spracovanie

en: Presentation Level
sk: Úroveň prezentácie

en: Preset
sk: Prednastavené

en: Preset to use for the equalizer.
sk: Predvolené nastavenia ekvalizéra.

en: Press new keys for
    "%@"
sk: Stlačte novú klávesy pre
    "%@"

en: Press pause to continue.
sk: Pre pokračovanie stlačte tlačidlo Pozastaviť.

en: Press the new key or combination for
sk: Stlačte novú klávesu alebo kombináciu pre

en: Prev
sk: Predchádzajúce

en: Preview
sk: Náhľad

en: Previous
sk: Dozadu

en: Previous / Backward
sk: Dozadu / Späť

en: Previous Chapter/Title
sk: Predchádzajúca kapitola/titul

en: Previous chapter
sk: Predchádzajúca kapitola

en: Previous media in the playlist
sk: Predchádzajúce médium v playliste

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
sk: Predchádzajúce médium v playliste, pri držaní môžete preskakovať dozadu

en: Previous title
sk: Predchádzajúci titul

en: Primary B
sk: Modrá - primárne

en: Primary G
sk: Zelená - primárne

en: Primary R
sk: Červená - primárne

en: Primary language
sk: Primárny jazyk

en: Print
sk: Vytlačiť

en: Print stats for each frame.
sk: Zobrazovať štatistiky pre každú snímku.

en: Privacy / Network Interaction
sk: Súkromie / interakcia siete

en: Privacy and Network Access Policy
sk: Pravidlá pre súkromie a prístup do siete

en: Private key for authentication by certificate
sk: Súkromný kľúč pre autentifikáciu na základe certifikátu

en: Probe DVB card for capabilities
sk: Preveriť schopnosti karty DVB

en: Problem accessing a system resource
sk: Problém pri prístupe k systémovému zdroju

en: Process identity in system log.
sk: Identita procesu v systémovom protokole.

en: Producer
sk: Producent

en: Product
sk: Produkt

en: Production
sk: Produkcia

en: Profile
sk: Profil

en: Profile &Name
sk: &Názov profilu

en: Profile Name
sk: Názov profilu

en: Profile edition
sk: Edícia profilu

en: Program Guide
sk: Programový sprievodca

en: Program Service ID: %s
sk: Servisné ID programu: %s

en: Programs
sk: Programy

en: Progressive Rock
sk: Progresívny rock

en: Projection
sk: Projekcia

en: Protect against sound clipping
sk: Ochrana pred orezávaním zvuku

en: Protocol
sk: Protokol

en: Provide the referral URL, i.e. HTTP "Referer" (sic).
sk: Poskytnúť URL adresu referenčného odkazu, napríklad HTTP "Referer" (sic).

en: Providers Source Content
sk: Zdrojový obsah poskytovateľa

en: Pseudo raw video decoder
sk: Video dekodér pre Pseudo-raw

en: Pseudo raw video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte Pseudo raw

en: Psychedelic
sk: Zintenzívnenie vnemov

en: Psychedelic Rock
sk: Psychedelický rock

en: Psychedelic video filter
sk: Filter na zintenzívnenie vnemov z videa

en: Psycho-acoustic model
sk: Psycho-akustický model

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: PulseAudio input
sk: Vstup PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
sk: Zvukový výstup Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
sk: Čistý prekladaný režim.

en: Purple
sk: Ružová

en: Puzzle game
sk: Puzzle

en: Puzzle interactive game video filter
sk: Interaktívny puzzle filter

en: QP curve compression
sk: Kompresia krivky kvantizačného parametra

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
sk: Kompresia krivky kvantizačného parametra. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu 0.0 (CBR) až 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
sk: Rozdiel kvantizačných parametrov medzi farebnou sýtosťou a jasom

en: QP difference between chroma and luma.
sk: Rozdiel kvantizačných parametrov medzi farebnou sýtosťou a jasom.

en: QP factor between I and P
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami I a P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami I a P. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu 1.0 - 2.0.

en: QP factor between P and B
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami P a B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
sk: Kvantizačný faktor medzi snímkami P a B. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu 1.0 - 2.0.

en: Qt interface
sk: Rozhranie QT

en: Quality factor to use in constant quality mode
sk: Faktor kvality, ktorý sa použije v režime konštantnej kvality

en: Quality level
sk: Úroveň kvality

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
sk: Úroveň kvality kódovania (táto voľba môže zväčšiť alebo zmenšiť veľkosť výstupného obrazu).

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
sk: Úroveň kvality kódovania pohybových vektorov (táto voľba môže značne spomaliť kódovanie).

en: Quality mode
sk: Režim kvality

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
sk: Kvalita dodatočného spracovávania. Zadávajte hodnoty v rozsahu od 0 (vypnuté) do 6 (najlepšie) 
    Vyššia kvalita spracovávania si vyžaduje aj výkonnejší procesor, ale výsledné obrázky budú kvalitnejšie.
    S predvoleným reťazcom filtra, sú hodnoty namapované pre nasledujúce filtre:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
sk: Kvalita kódovania VBR (0 = cbr, 1-5 konštantná kvalita vbr, 5 je najlepšia hodnota).

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
sk: Nastavenie kvality, ktoré určuje aj maximálny čas pre kódovanie
     - 0: Dobrá kvalita
    - 1: V reálnom čase
    - 2: Najlepšia kvalita

en: Quality-based VBR
sk: Variabilný tok dát s dôrazom na kvalitu

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
sk: Kvantizačný faktor I snímok, v porovnaní s P snímkami (napríklad 1.0 => rovnaká qscale pre I aj P snímky).

en: Quantization parameter
sk: Parameter kvantizácie

en: Quantization parameter for B-frames
sk: Parameter kvantizácie pre B-snímky

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sk: Parameter kvantizácie pre B-snímky. Tento parameter globálne potlačí akékoľvek nastavenie qp. Používa a iba ak je voľba rc_method nastavená na možnosť 'qp'.

en: Quantization parameter for I-frames
sk: Parameter kvantizácie pre I-snímky

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sk: Parameter kvantizácie pre I-snímky. Tento parameter globálne potlačí akékoľvek nastavenie qp. Používa a iba ak je voľba rc_method nastavená na možnosť 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
sk: Parameter kvantizácie pre P-snímky

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
sk: Parameter kvantizácie pre P-snímky. Tento parameter globálne potlačí akékoľvek nastavenie qp. Používa a iba ak je voľba rc_method nastavená na možnosť 'qp'.

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
sk: Parameter kvantizácie pre všetky typy snímkov. Tento parameter nastavuje qpi, qpp a qpb. Má menšiu prednosť ako parametre uvedené predtým. Používa sa iba ak je nastavené rc_method na hodnotu 'qp'.

en: Queue Selected
sk: Zaradiť vybrané do frontu

en: QuickTime Media Link importer
sk: Importér playlistov vo formáte QuickTime Media Link

en: Quiet mode
sk: Tichý režim

en: Quiet synchro
sk: Tichá synchronizácia

en: Quit
sk: Koniec

en: Quit VLC
sk: Ukončiť VLC

en: Quit after Playback
sk: Ukončiť po prehraní

en: Quit at the end of playlist
sk: Ukončiť na konci playlistu

en: RAM playlist import
sk: Import playlistu RAM

en: RC
sk: Diaľkové ovládanie

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
sk: RD-režim pri rozhodovaní o B-snímkach. Táto funkcia vyžaduje komponent subme6 (alebo novší).

en: RDP Remote Desktop
sk: Vzdialená plocha RDP

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
sk: Farebná sýtosť RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: RGB component to extract
sk: RGB komponent na extrahovanie

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
sk: RGB komponent na extrahovanie. 0=Červená, 1=Zelená, 2=Modrá.

en: RIST data output caching size (ms)
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte dátového výstupu RIST (ms)

en: RIST demux/decode maximum jitter (default is 5ms)
sk: Maximálny výkyv pre demultiplexovanie/dekódovanie RIST (štandardne 5 ms)

en: RIST input
sk: Vstup RIST

en: RIST latency (ms)
sk: Latencia RIST (ms)

en: RIST maximum packet size (bytes)
sk: RIST – maximálna veľkosť paketu (v bajtoch)

en: RIST maximum retry count
sk: RIST - maximálny počet opakovaní

en: RIST nack retry interval (ms)
sk: RIST nack - interval opakovania (ms)

en: RIST nack type, 0 = range, 1 = bitmask. Default is range
sk: Typ RIST Nack, 0 = rozsah, 1 = bitová maska. Štandardne je zvolená možnosť rozsah.

en: RIST reorder buffer (ms)
sk: Vyrovnávacia pamäť RIST pre nové usporiadanie (ms)

en: RIST retry-buffer queue size (ms)
sk: Veľkosť frontu vyrovnávacej pamäte RIST pre opakovanie (ms)

en: RIST stream output
sk: Výstup streamu RIST

en: RIST target packet size (bytes)
sk: Veľkosť cieľového paketu RIST (v bajtoch)

en: RMS/peak
sk: RMS/špička

en: RSS and Atom feed display
sk: Zobrazenie polí RSS a Atom

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
sk: URL adresy polí RSS/Atom, oddelené značkou '|'.

en: RTCP (local) port
sk: (Lokálny) port RTCP

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
sk: Na tomto porte protokolu sa prijímajú RTCP pakety. Ak je hodnota nulová, používa sa multiplexovaný protokol RTP/RTCP.

en: RTP over RTSP (TCP)
sk: Používať RTP cez RTSP (TCP)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sk: RTP pakety sa autentifikujú a dekódujú pomocou tohto zdieľaného kľúča Secure RTP master. Ten musí byť 32-znakový hexadecimálny reťazec.

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
sk: RTP pakety sa zahodia v prípade, že sú príliš vzdialené od posledného prijatého paketu. Max. vzdialenosť od posledného paketu sa zadáva v tomto políčku.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
sk: RTP pakety sa zahodia v prípade, že ich je načítaných priveľa dopredu. Max. počet paketov, načítavaných dopredu sa udáva v tomto políčku.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
sk: RTP pakety budú mať chránenú integritu a budú kódované týmto zdieľaným tajným kľúčom Secure RTP master. Ten musí byť 32-znakový, hexadecimálny reťazec.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
sk: Formát vyťaženia RTP, predpokladaný pre dynamické vyťažovanie

en: RTP source timeout (sec)
sk: Časový limit pre RTP zdroj (v sek.)

en: RTP stream output
sk: Výstup streamu RTP

en: RTP/RTCP multiplexing
sk: Multiplexovanie RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
sk: Demultiplexor RTP/RTSP/SDP (s použitím Live555)

en: RTSP Announcement
sk: Oznamovanie RTSP

en: RTSP authentication
sk: Autentifikácia RTSP

en: RTSP connection failed
sk: Spojenie RTSP zlyhalo

en: RTSP frame buffer size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte pre snímky pri RTSP

en: RTSP server address
sk: Adresa RTSP servera

en: RTSP server port
sk: Port RTSP servera

en: RTSP session timeout (s)
sk: Časový limit pre RTP sedenie (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
sk: Po nedoručení požiadavky RTSP počas tejto doby, budú sedenia typu RTSP ukončené. Nastavenie na zápornú alebo nulovú hodnotu vypne odpočítavanie času. Predvolená hodnota je 60 (jedna minúta).

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
sk: Počiatočná veľkosť vyrovnávacej pamäte pri RTSP a stope s videom. V prípade zdeformovaných obrázkov je možné tento parameter zvýšiť.

en: RTSP/RTP access and demux
sk: Prístup a demultiplexovanie RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
sk: Filter pre konverziu RV32

en: Radio device
sk: Rádio

en: Radio tuner device node.
sk: Uzol zariadenia s tunerom rádia.

en: Radius
sk: Polomer

en: Radius in pixels
sk: Okruh v pixeloch

en: Raeto-Romance
sk: Rétorománsky

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra pre makrobloky v dolnej časti snímok (predvolená hodnota je 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra pre makro-bloky s veľkou časovou komplexnosťou (predvolená hodnota je 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra pri veľmi jasných makroblokoch (predvolená hodnota je 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
sk: Zvýšiť hodnotu kvantizéra vo veľmi tmavých makro-blokoch (predvolená hodnota je: 0.0).

en: Random
sk: Náhodne

en: Random Off
sk: Náhodné prehrávanie vypnuté

en: Random On
sk: Náhodné prehrávanie zapnuté

en: Random: %s
sk: Náhodne: %s

en: Range
sk: Rozsah

en: Rate Control Method
sk: Metóda kontroly rýchlosti

en: Rate control buffer aggressiveness
sk: Agresivita vyrov. pamäte pri kontrole rýchlosti

en: Rate control buffer aggressiveness.
sk: Agresivita vyrov. pamäte pri kontrole rýchlosti.

en: Rate control buffer size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte pre kontrolu rýchlosti

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte (v kilobajtoch) pre kontrolu rýchlosti. Väčšia vyrovnávacia pamäť umožňuje lepšiu kontrolu rýchlosti, môže však spôsobiť časový posun v streamoch.

en: Rate control method
sk: Metóda kontroly rýchlosti

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
sk: Rýchlosť zmeny hĺbky funkcie sweep. Udáva sa v milisekundových posunoch na jednu sekundu prehrávania

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Ratio
sk: Pomer

en: Ratio of B frames
sk: Pomer B snímok

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
sk: Rýchlosť nahrávania obrázkov. Napríklad: hodnota 3 znamená, že sa z každých troch obrázkov nahrá jeden.

en: Ratio of key frames
sk: Pomer kľúčových snímok

en: Raw audio demuxer
sk: Demultiplexor zvuku Raw

en: Raw audio encoder
sk: Kodér zvuku Raw

en: Raw video demuxer
sk: Demultiplexor videa Raw

en: Raw video encoder for RTP
sk: Kodér videa RAW pre RTP

en: Raw/Log Audio decoder
sk: Dekodér zvuku Raw/Log

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
sk: Načítať konfiguračný súbor VLM po spustení VLM.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
sk: Načítať a zahodiť neznáme EBML prvky (nepoužívajte túto voľbu pri poškodených súboroch).

en: Read at media
sk: Načítané z média

en: Read meta data using lua scripts
sk: Prečítať metadáta s použitím skriptov lua

en: Read size
sk: Veľkosť na čítanie

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
sk: Načítať zvukový stream radšej pomocou programu VLC, nie priamo zo vstupu Jack.

en: Real RTSP
sk: Reálne RTSP

en: Real demuxer
sk: Demultiplexor Real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
sk: Vstup protokolu Real-time (RTP)

en: Real-time
sk: V reálnom čase

en: Rear center
sk: Vzadu, v strede

en: Rear left
sk: Vzadu vľavo

en: Rear right
sk: Vzadu vpravo

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
sk: Prepočítať trvanie titulkov podľa
    na ich obsah a túto hodnotu.
    Pre zablokovanie nastavte hodnotu 0.

en: Receive buffer
sk: Vyrovnávacia pamäť pre príjem

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
sk: Odporúčaný výstup videa pre Windows 8 a novšie verzie

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
sk: Odporúčaný výstup videa pre systém Windows Vista a novší

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
sk: Odporúčaný výstup videa pre systém Windows XP. Nie je kompatibilný s rozhraním Aero v systéme Vista

en: Record
sk: Nahrať

en: Record Company
sk: Nahrávacia spoločnosť

en: Record access filter start/stop.
sk: Spustiť/zastaviť nahrávanie pomocou prístupového filtra.

en: Record an audio rendering endpoint.
sk: Zaznamenávať koncový bod vykresľovania zvuku.

en: Record directory
sk: Priečinok pre nahrávanie

en: Record directory or filename
sk: Priečinok/názov súboru pre záznamom

en: Record stream output
sk: Výstup nahraného streamu

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Recording done
sk: Nahrávanie ukončené

en: Recording ratio
sk: Rýchlosť nahrávania

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
sk: Opraviť index AVI súboru. Túto voľbu používajte vtedy, ak je váš AVI súbor poškodený alebo nekompletný (nie je možné vyhľadávanie).

en: Rectangular
sk: Obdĺžnikové

en: Red
sk: Červená

en: Red balance
sk: Vyváženie červenej farby

en: Red chroma balance.
sk: Vyváženie farebnej sýtosti červenej farby.

en: Reduce fluctuations in QP
sk: Redukovať výkyvy v kvantizačných parametroch

en: Referrer
sk: Odkaz typu Referrer

en: Refresh List
sk: Obnoviť zoznam

en: Refresh log
sk: Obnoviť protokol (log)

en: Refresh period in ms
sk: Čas obnovovania v ms

en: Refresh the log output
sk: Obnoviť výstup protokolu

en: Refresh time
sk: Čas obnovenia

en: Region code
sk: Regionálny kód

en: Region left column
sk: Oblasť ľavého stĺpca

en: Region top row
sk: Oblasť horného riadka

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
sk: Prepáčte, tieto klávesy nemožno prideliť klávesovej skratke.

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
sk: Regulárny výraz použitý na filtrovanie naposledy prehraných položiek.

en: Regularly check for VLC updates
sk: Pravidelne kontrolovať dostupnosť aktualizácii programu VLC

en: Relative font size
sk: Relatívna veľkosť písma

en: Relative to source content
sk: Relatívne k obsahu zdroja

en: Relative to source delay
sk: Relatívne k oneskoreniu zdroja

en: Release
sk: Uvoľniť

en: Release function
sk: Funkcia uvoľnenia

en: Release time
sk: Čas vydania

en: Reload extensions
sk: Znovu načítať koncovky

en: Remember
sk: Zapamätať si

en: Remember the audio volume
sk: Pamätať si hlasitosť zvuku

en: Remote control interface
sk: Rozhranie pre diaľkové ovládanie

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
sk: Rozhranie pre dialkove ovladanie je inicializovane. Ak potrebujete pomocnika, napiste prikaz `help'.

en: Remote-OSD
sk: Vzdialené OSD ovládanie

en: Remote-OSD over VNC
sk: Vzdialená obsluha OSD cez VNC

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Selected
sk: Odstrániť vybrané

en: Remove a preset
sk: Odstrániť prenastavenie

en: Remove a profile
sk: Odstrániť profil

en: Remove old preferences?
sk: Odstrániť staré nastavenia?

en: Remove this podcast subscription
sk: Odstrániť toto prihlásenie na odber podcastu

en: Remove zones of the video using a picture as mask
sk: Odstrániť zóny videa použitím obrázka ako masky

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
sk: Odstráni všetky efekty priehľadnosti v DVD titulkoch.

en: Rename Directory
sk: Premenovať priečinok

en: Rename Directory...
sk: Premenovať priečinok...

en: Rename Folder
sk: Premenovať priečinok

en: Rename Folder...
sk: Premenovať priečinok...

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
sk: Vykresliť prázdnu obrazovku pod videom. Zvýši sa zaťaženie jadra pre video VideoCore.

en: Renderer
sk: Vykresľovač

en: Rendering quality
sk: Kvalita vykresľovania

en: Repair AVI Files
sk: Opraviť AVI súbory

en: Repeat
sk: Zopakovať

en: Repeat All
sk: Opakovať všetko

en: Repeat Off
sk: Opakovanie vypnuté

en: Repeat One
sk: Opakovať jedenkrát

en: Repeat all
sk: Opakovať všetko

en: Repeat current item
sk: Zopakovať aktuálnu položku

en: Repeat delay:
sk: Omeškanie opakovania:

en: Repeat:
sk: Zopakovať:

en: Replay gain
sk: Typ zosilnenia pri opakovanom prehrávaní

en: Replay gain mode
sk: Režim zosilnenia pri opätovnom prehrávaní

en: Replay gain mode:
sk: Režim normalizácie pri prehrávaní:

en: Replay preamp
sk: Predb. zosilnenie pri opätovnom prehrávaní

en: Request multicast stream
sk: Vyžadovať stream multicast

en: Request server to send stream as multicast
sk: Požiadať server o odoslanie streamu ako multicast

en: Requirements
sk: Požiadavky

en: Resampling quality
sk: Kvalita prevzorkovania

en: Resampling quality, from worst to best
sk: Kvalita prevzorkovania, od najhoršej po najlepšiu

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset All
sk: Resetovať všetko

en: Reset Preferences
sk: Reset nastavení

en: Reset controls
sk: Obnoviť ovládacie prvky

en: Reset controls to defaults.
sk: Obnoviť predvolené ovládacie prvky.

en: Reset defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Reset subtitles text scale
sk: Reset mierky pre text titulkov

en: Resize interface to the native video size
sk: Zmeniť veľkosť rozhrania na natívnu veľkosť videa

en: Resize interface to video size
sk: Meniť veľkosť rozhrania podľa veľkosti videa

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Respect ordered chapters
sk: Rešpektovať usporiadané kapitoly

en: Restart playback
sk: Reštartovať prehrávanie

en: Retrieves extra info and art for playlist items
sk: Získava extra informácie a obaly pre položky v playliste

en: Retrieving addons...
sk: Preberajú sa doplnky...

en: Return poll wait after timeout milliseconds (-1 = infinite)
sk: Čakať na ohlásenie návratu po časovom limite, v milisekundách (-1 = nekonečno)

en: Reveal in Finder
sk: Získať vo vyhľadávači

en: Reverb
sk: Ozvena

en: Reverberation delay
sk: Oneskorenie ozveny

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
sk: Oneskorenie dozvuku, v ms. Bežné hodnoty sú od 40 do 200 ms.

en: Reverberation level
sk: Intenzita ozveny

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
sk: Intenzita ozveny (0 - 100, predvolená hodnota je 0).

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Reverse stereo
sk: Obrátené stereo

en: Revert to normal play speed
sk: Vrátiť na normálnu rýchlosť prehrávania

en: Rhythmic Soul
sk: Rytmický soul

en: Right
sk: Vpravo

en: Right bottom
sk: Vpravo, dole

en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Right to left/Bottom to top
sk: Sprava doľava/zdola nahor

en: Right top
sk: Vpravo, hore

en: Ripple video filter
sk: Filter videa pre vlnenie

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
sk: Otočiť pohľad proti smeru hodinových ručičiek (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
sk: Otočiť pohľad v smere hodinových ručičiek (360°)

en: Roll-off factor
sk: Faktor Roll-off

en: Romanian
sk: Rumunsky

en: Room size
sk: Veľkosť miestnosti

en: Room width
sk: Šírka miestnosti

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Rotate (degrees)
sk: Otočiť (stupne)

en: Rotate by 180 degrees
sk: Otočiť o 180 stupňov

en: Rotate by 270 degrees
sk: Otočiť o 270 stupňov

en: Rotate by 90 degrees
sk: Otočiť o 90 stupňov

en: Rotate or flip the video
sk: Otočiť alebo preklopiť video

en: Rotate video filter
sk: Filter videa pre otočenie obrazu

en: Rotation
sk: Rotácia

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
sk: Parameter rotácie: žiadna;180;90-270;zrkadlovo

en: Row border
sk: Okraj riadka

en: Rows
sk: Riadky

en: Run VLC with dark interface style
sk: Spustiť VLC s tmavým štýlom rozhrania

en: Run as daemon process
sk: Spustiť ako skrytú službu

en: Run fb on current tty
sk: Aktivovať vyrovnávaciu pamäť pre snímky na aktuálnej snímke tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
sk: Spustiť vyrovnávaciu pamäť pre snímky na aktívnom TTY zariadení. Voľba je v predvolenom stave zapnutá. Po vypnutí tty sa môže zobraziť upozornenie.

en: Run manually
sk: Spustiť manuálne

en: Run on schedule
sk: Spustiť úlohu

en: Run time
sk: Čas behu

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
sk: Spustenie programu VLC v real-time režime vám umožní využívať lepšie plánovanie a je vhodné v prípade, že práve odosielate stream. Tento režim však môže preťažiť a spomaliť celý počítač. Mali by ste ho preto aktivovať iba v prípade, že naozaj viete, prečo tak činíte.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
sk: Spúšťanie programu VLC s predvoleným rozhraním. Pre spustenie bez rozhrania zadajte príkaz 'cvlc'.

en: Runs VLC as a background daemon process.
sk: Program VLC sa spustí ako služba na pozadí.

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
sk: Spustí doplnkové vlákno pre kodér na VÝSTUPE, nie vo VIDEU.

en: Russian
sk: Rusky

en: Russian (KOI8-R)
sk: Rusky (KOI8-R)

en: S&tatistics
sk: Š&tatistiky

en: S/PDIF pass-through decoder
sk: Preposielací (pass-throught) dekodér S/PDIF

en: SAP Announcement
sk: Oznamovanie zo SAP

en: SAP Strict mode
sk: Exaktný režim SAP

en: SAP announcement interval
sk: Interval oznamovania správ zo SAP

en: SAP announcing
sk: Oznamovať cez SAP

en: SAP multicast address
sk: Multicast-adresa pre SAP

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
sk: Je zapnuté oznamovanie streamu SAP. Nie je však poskytovaný žiadny názov kanála.

en: SAP timeout (seconds)
sk: Časový limit pre SAP (v sekundách)

en: SAT>IP Receiver Plugin
sk: Prídavný modul pre prijímač SAT>IP

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
sk: Rozhodovanie založené na SATD (používa sa pri transformácii blokov 8x8).

en: SCTE-18 decoder
sk: Dekodér SCTE-18

en: SCTE-27 decoder
sk: Dekodér SCTE-27

en: SDI Demux
sk: Demux SDI

en: SDI Input
sk: Vstup SDI

en: SDL Image decoder
sk: Obrazový SDL dekodér

en: SDL_image video decoder
sk: Video dekodér SDL_image

en: SDP Descriptions parser
sk: Analyzátor SDP poznámok

en: SDP URL
sk: URL adresa pre SDP

en: SDP required
sk: Vyžaduje sa SDP

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
sk: Popisovače SDT (vyžaduje sa --sout-ts-es-id-pid)

en: SFTP authentication
sk: Autentifikácia SFTP

en: SFTP input
sk: Vstup SFTP

en: SFTP port
sk: SFTP - port

en: SFTP port number to use on the server
sk: SFTP - číslo portu, ktorý sa použije na serveri

en: SMB authentication required
sk: Vyžaduje sa autentifikácia SMB

en: SMB domain
sk: Doména SMB

en: SMB input
sk: Vstup SMB

en: SMF demuxer
sk: Demultiplexor SMF

en: SOCKS password
sk: Heslo SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
sk: Názov proxy servera SOCKS, ktorý sa bude používať. Musí mať formu adresa:port. Tento server sa potom bude používať pri všetkých TCP spojeniach

en: SOCKS user name
sk: Meno používateľa na serveri SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
sk: Identifikačné čísla SPS a PPS

en: SRC resampler
sk: Prevzorkovanie SRC

en: SRT input
sk: Vstup SRT

en: SRT latency (ms)
sk: Oneskorenie SRT (ms)

en: SRT maximum bandwidth ceiling (bytes)
sk: Maximálny limit šírky pásma pre SRT (v bajtoch)

en: SRT maximum payload size (bytes)
sk: Maximálna veľkosť zaťaženia pre SRT (v bajtoch)

en: SRT stream output
sk: Výstup streamu SRT

en: SRTP key (hexadecimal)
sk: Kľúč SRTP (hexadecimálny)

en: SRTP salt (hexadecimal)
sk: SRTP salt (hexadecimálne)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sk: konverzie SSE2 I420,IYUV,YV12 na RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
sk: SSE2 konverzie z

en: SSIM computation
sk: Vypočítať SMB

en: SSRC used in RTP output (default is random, i.e. 0)
sk: SSRC (zdroj synchronizácie) použitý vo výstupe RTP (predvolená hodnota = náhodne, t. j. 0)

en: SVCD subtitles
sk: Titulky na SVCD

en: SVG template file
sk: Súbor so šablónou SVG

en: SVG video decoder
sk: Dekodér videa SVG

en: Sa&mple Rate
sk: Vzorkovacia frekve&ncia

en: Samba (Windows network shares) input
sk: Vstup Samba (zdieľanie siete v systéme Windows)

en: Same as source
sk: Rovnaké ako zdroj

en: Samoan
sk: Samoa

en: Sample aspect ratio
sk: Pomer strán vzorky

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
sk: Pomer strán vzorky na cieľovom zariadení (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
sk: Formát vzorkovania

en: Sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Sample rate converter type
sk: Typ konvertora vzorkovacej frekvencie

en: Sample rate of an audio elementary stream
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku v elementárnom streame

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
sk: Vzorkovacia frekvencia prekódovaného zvuk. streamu (11250, 22500, 44100 alebo 48000).

en: Sample ui-state-error style.
sk: Štýl vzorky ui-state-error.

en: Samplerate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Samplerate information of the transcoded stream.
sk: Informácia o vzorkovacej frekvencii v prekódovanom streame.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sk: Vzorkovacia frekvencia zachyteného zvukového streamu, v Hz (napr: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sardinian
sk: Sardínia

en: Satellite azimuth
sk: Azimut satelitu

en: Satellite azimuth in tenths of degree
sk: Azimut satelitu v desatinách stupňa

en: Satellite elevation
sk: Elevácia satelitu

en: Satellite elevation in tenths of degree
sk: Elevácia satelitu v desatinách stupňa

en: Satellite equipment control
sk: Kontrola výbavy satelitu

en: Satellite longitude
sk: Zemepisná dĺžka umiestnenia satelitu

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
sk: Zemepisná dĺžka umiestnenia satelitu, v desatinách stupňa. Záporná hodnota = západ.

en: Satellite range code
sk: Kód dosahu satelitu

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
sk: Kód dosahu satelitu definovaný výrobcom, napr. prepínací kód DISEqC

en: Satellite scanning config
sk: Konfigurácia skenovania družíc

en: Satire
sk: Satira

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Saturation threshold
sk: Hranica sýtosti

en: Save
sk: Uložiť

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: Save Metadata
sk: Uložiť metadáta

en: Save Playlist
sk: Uložiť playlist

en: Save Playlist to &File...
sk: Uložiť playlist do &súboru...

en: Save Playlist...
sk: Uložiť playlist...

en: Save VLM configuration as...
sk: Uložiť konfiguráciu VLM ako...

en: Save and close the dialog
sk: Uložiť a zavrieť dialóg

en: Save as File
sk: Uložiť ako súbor

en: Save as new Profile...
sk: Uložiť ako nový profil...

en: Save as new profile
sk: Uložiť ako nový profil

en: Save current selection as new preset
sk: Uložiť aktuálny výber ako nové prednastavenie

en: Save file...
sk: Uložiť súbor...

en: Save log
sk: Uložiť protokol

en: Save log file as...
sk: Uložiť súbor s protokolom ako...

en: Save playlist
sk: Uložiť playlist

en: Save playlist as...
sk: Uložiť playlist ako...

en: Save raw codec data
sk: Uložiť surové dáta kodeku

en: Save recently played items
sk: Uložiť naposledy prehrávané položky

en: Save the debug log to a file
sk: Uložiť protokol pre ladenie do súboru

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
sk: Ak ste si v hlavných možnostiach zvolili fiktívny dekodér, môžete teraz uložiť "raw" dáta kodeku.

en: Save the recently played items in the menu
sk: Uložiť naposledy prehrané položky v menu

en: Save...
sk: Uložiť...

en: Saves all the displayed logs to a file
sk: Všetky zobrazené protokoly sa uložia do súboru

en: Saving file failed
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor

en: Scale
sk: Rozsah

en: Scale down subtitles text
sk: Zmenšiť mierku pre text titulkov

en: Scale factor
sk: Faktor pre zmenu veľkosti

en: Scale factor (0.1-2.0)
sk: Faktor pre zmenu veľkosti (0.1-2.0)

en: Scale factor to apply to image
sk: Faktor mierky, ktorý sa aplikuje na obrázok

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
sk: Mierka, v ktorej bude video prekódovávané (napr.: 0.25).

en: Scale up subtitles text
sk: Zväčšiť mierku textu pre titulky

en: Scaled to screen
sk: Prispôsobené na veľkosť obrazovky

en: Scaletempo
sk: Mierka tempa

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
sk: Faktor mierky používaný pri deaktivovanej funkcii automatickej mierky.
    Predvolená hodnota je 1.0 (pôvodná veľkosť videa).

en: Scaling mode
sk: Režim prispôsobovania veľkosti

en: Scaling mode to use.
sk: Režim prispôsobovania veľkosti, ktorý sa bude používať.

en: Scaling quality
sk: Kvalita škálovania

en: Scan for new plugins
sk: Hľadať nové prídavné moduly

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
sk: Prehľadať priečinky pre prídavné moduly pri spustení a zistiť, či neobsahujú nové prídavné moduly. Týmto sa však predĺži čas spúšťania programu VLC.

en: Scan tuning list
sk: Zozname ladenia skenovania

en: Scanning DVB
sk: Skenovanie DVB

en: Scanning...
sk: Prehľadávanie...

en: Scene filter
sk: Filter scén

en: Scene video filter
sk: Filter scén videa

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
sk: Detekcia zlomov scény. Pomocou tejto voľby môžete ovládať, ako často sa budú vkladať extra I-snímky. Ak zadáte pre detekciu zlomov príliš nízku hodnotu, kodek bude vkladať I-snímky až tesne pred uplynutím zadaného časového intervalu. Ak zadáte pre detekciu zlomov príliš vysoké hodnoty, môže sa zvýšiť počet odpadových bitov. Zadaním hodnoty -1 zablokujete detekciu zlomu scén, čo však môže spôsobiť vznik škaredých artefaktov pri kódovaní. Povolený rozsah hodnôt je 1 až 100.

en: Schedule
sk: Naplánovanie

en: Schedule:
sk: Naplánovanie:

en: Scope
sk: Rozsah

en: Score
sk: Stav

en: Scrambled
sk: Kódované

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Screen Input
sk: Obrazový vstup

en: Screen capture
sk: Zaznamenávanie (snímanie) obrazovky

en: Screen capture (with X11/XCB)
sk: Zaznamenávanie obrazu (s X11/XCB)

en: Screen index
sk: Index obrazovky

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
sk: Číslo obrazovky v režime zobrazovania na celú obrazovku, odlišnej sa od obrazovky, kde sa nachádza rozhranie.

en: Scrobbler URL
sk: URL súčasti Scrobbler

en: Scroll with feed
sk: Rolovať s poľom

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Length
sk: Dĺžka hľadania

en: Search in Playlist
sk: Hľadať v playliste

en: Search the playlist
sk: Prehľadať playliste

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
sk: Vyhľadať playlist. Výsledky budú vybrané v tabuľke.

en: Season
sk: Sezóna/séria

en: Second CSA Key
sk: Druhý kľúč CSA

en: Secondary language or program
sk: Sekundárny jazyk alebo program

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
sk: Prevzorkovanie Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Secrets are stored encrypted on a file
sk: Tajomstvá budú uložené v zašifrovanom súbore

en: Secrets are stored in memory
sk: Tajomstvá sa ukladajú v pamäti

en: Secrets are stored on a file without any encryption
sk: Tajomstvá budú uložené v súbore bez šifrovania

en: Secrets are stored via KWallet
sk: Tajomstvá sú ukladané prostredníctvom KWallet

en: Secrets are stored via libsecret
sk: Tajomstvá sú ukladané prostredníctvom libsecret

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
sk: Zabezpečenie 128-bitové (s vylúčením 256-bitových šifier)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
sk: Zabezpečenie 256-bitové (uprednostniť 256-bitové šifry)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
sk: Zabezpečené RTP si vyžaduje (neutajenú) hodnotu prim. salt. Táto hodnota musí byť 28-znakový hexadecimálny reťazec.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
sk: Vyhľadávanie a pozícia založené na percentuálnej pozícii bajtu, nie na časovej pozícii vygenerovanej pomocou PCR. Ak vyhľadávanie nefunguje korektne, zapnite túto možnosť.

en: Seek backward
sk: Vyhľadávať dozadu

en: Seek based on percent not time
sk: Vyhľadávanie založené na percentách, nie na čase

en: Seek based on percent not time.
sk: Vyhľadávanie založené na percentách, nie na čase.

en: Seek forward
sk: Vyhľadávať dopredu

en: Seek prevention demux filter
sk: Filter pre demultiplexovanie, s ochranou pred vyhľadávaním

en: Seek threshold
sk: Hranica vyhľadávania

en: Segment length
sk: Dĺžka segmentu

en: Select
sk: Vyberte

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sk: Ak chcete vidieť všetky nastavenia, kliknite na príkaz "Pokročilé možnosti".

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select Audio Device
sk: Vyberte zvukové zariadenie

en: Select Directory
sk: Vyberte si priečinok

en: Select File
sk: Vyberte si súbor

en: Select File In Finder
sk: Vyberte súbor vo vyhľadávači

en: Select Folder
sk: Vyberte si priečinok

en: Select Input
sk: Vybrať vstup

en: Select Output
sk: Vybrať výstup

en: Select Streaming Method
sk: Výber metódy streamovania

en: Select a color effect.
sk: Vyberte farebný efekt.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
sk: Vyberte zariadenie alebo priečinok VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
sk: Vyberte zariadenie alebo priečinok VIDEO_TS

en: Select a directory
sk: Vyberte si priečinok

en: Select a file
sk: Vyberte si súbor

en: Select a file for playback
sk: Vyberte si súbor na prehratie

en: Select a matching identity
sk: Vyberte zodpovedajúcu identitu

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
sk: Vyberte korektné zvukové zariadenie použité v KAI.

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
sk: Vyberte správny režim videa na použitie KVA.

en: Select a subtitle file
sk: Vyberte si súbor s titulkami

en: Select an action to change the associated hotkey:
sk: Vyberte akciu, ktorej klávesovú skratku chcete zmeniť:

en: Select and choose transcoding options
sk: Vyberte si možnosti prekódovania

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
sk: Vyberte si iný súbor na prehrávanie v synchronizácii s predchádzajúcim vybraným súborom

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
sk: Vyberte formát zvukového vstupu s uvedenými bitmi/vzorku (ak sa nerovná 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
sk: Vyberte formát zvukového vstupu s daným počtom zvukových kanálov (ak sa nerovná 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
sk: Vyberte formát zvukového vstupu zadaním vzorkovacej frekvencie (ak sa nerovná 0)

en: Select channel to keep
sk: Zvoľte si kanál, ktorý chcete zachovať

en: Select destinations to stream to
sk: Vyberte ciele pre streamovanie

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
sk: Vyberte si variáciu herného režimu z klasického puzzle na presúvacie puzzle.

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
sk: Zadajte - v percentách - pozíciu stredného bodu zmiešanej zóny. (50 = stred)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
sk: Zadajte v percentách koeficient Lagrange na začiatku zóny zmiešavania

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
sk: Zadajte v percentách koeficient Lagrange na konci zmiešanej zóny

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
sk: Zadajte v percentách koeficient Lagrange v strede zmiešanej zóny

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
sk: Zadajte dĺžku prekrývacej oblasti v zmiešanej zóne (v prípade steny s rozmermi 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
sk: Zadajte dĺžku prekrývacej oblasti v zmiešanej zóne (v %)

en: Select next DVD chapter
sk: Vybrať ďalšiu kapitolu DVD

en: Select next DVD title
sk: Vybrať ďalší DVD titul

en: Select one color in the video
sk: Vyberte si jednu farbu vo videu

en: Select one or more files to open
sk: Vyberte jeden alebo viac súborov, ktoré chcete otvoriť

en: Select one or multiple files
sk: Vyberte jeden alebo viacero súborov

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
sk: Vyberte alebo dvakrát kliknite na akciu, pri ktorej chcete zmeniť asociovanú klávesovú skratku. Pre odstránenie klávesových skratiek použite tlačidlo Nenast.

en: Select prev DVD chapter
sk: Vybrať predchádzajúcu kapitolu DVD

en: Select previous DVD title
sk: Vybrať predchádzajúci DVD titul

en: Select profile:
sk: Vyberte si profil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
sk: Vyberte si kvalitu vykresľovania, na úkor rýchlosť. 0=najrýchlejšie, 1=s najlepšou kvalitou.

en: Select skin
sk: Vybrať vzhľad

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
sk: Vyberte si konfiguráciu reproduktorov, ktorú chcete použiť. Táto voľba nespôsobuje upmix! Takže napríklad NIE JE možná konverzia Stereo -> 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
sk: Zvoľte si osobitné zvuk. zariadenie, alebo nechajte rozhodnúť systém (predvolené nastavenie). Aby sa vykonané zmeny prejavili, je potrebné reštartovať program VLC.

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov čiernej farby v zmiešanej zóne (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov čiernej farby v zmiešanej zóne (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov čiernej farby v zmiešanej zóne (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si úroveň čiernej v zmiešanej oblasti (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si úroveň čiernej v zmiešanej oblasti (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si úroveň čiernej v zmiešanej oblasti (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov bielej farby v zmiešanej zóne (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov bielej farby v zmiešanej zóne (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si splývanie odtieňov bielej farby v zmiešanej zóne (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
sk: Vyberte si úroveň bielej v zmiešanej oblasti (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
sk: Vyberte si úroveň bielej v zmiešanej oblasti (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
sk: Vyberte si úroveň bielej v zmiešanej oblasti (platí pre červenú farbu alebo Y komponent)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
sk: Tu si môžete vybrať zdroj zvuku. Pozrite si, aké je nastavenie v sekcii "vstup videa".

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
sk: Tu si môžete zvoliť typ zvuk. výstupu. Pozrite si, aké je nastavenie v sekcii "vstup videa".

en: Select the capture device type
sk: Zvoľte si typ zaznamenávacieho zariadenia

en: Select the file
sk: Vyberte si súbor

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
sk: Zvoľte si gamma-korekciu farby v zmiešanej zóne (platí pre modrú farbu alebo V komponent)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
sk: Zvoľte si gamma-korekciu farby v zmiešanej zóne (platí pre zelenú farbu alebo U komponent)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
sk: Zvoľte si gamma-korekciu zmiešanej zóny (platí pre červenú farbu, alebo Y komponent)

en: Select the hotkey to display the position.
sk: Vyberte si kláves na zobrazenie pozície.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
sk: Vyberte si kláves na prechod na ďalšiu snímku videa.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie o veľký kus dozadu.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie o veľký kus dopredu.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie dozadu (stredný skok).

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie dopredu (stredný skok).

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie o kúsok dozadu.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie o kúsok dopredu.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie o veľmi malý kúsok dozadu.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie o veľmi malý kúsok dopredu.

en: Select the hotkey to quit the application.
sk: Vyberte si kláves na ukončenie programu.

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
sk: Vyberte si kláves na nastavenie rýchlosti prehrávania na normálnu hodnotu.

en: Select the hotkey to stop playback.
sk: Vyberte si kláves na zastavenie prehrávania.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
sk: Vyberte si kláves na zrýchlenie prehrávania smerom dopredu.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
sk: Vyberte si kláves na spomalenie prehrávania.

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
sk: Vyberte si kláves na ukončenie prehrávania na celú obrazovku.

en: Select the hotkey to use to pause.
sk: Vyberte si kláves na pozastavenie prehrávania.

en: Select the hotkey to use to play.
sk: Vyberte si kláves na spustenie prehrávania.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
sk: Vyberte si kláves na preskočenie na ďalšiu položku v playliste.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
sk: Vyberte si kláves na návrat k predchádzajúcej položke v playliste.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
sk: Vyberte si kláves na prepínanie zobrazenia na celú obrazovku.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
sk: Vyberte si kláves na prepínanie stavu pozastavenia.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
sk: Vyberte si kláves na aktivovanie vybranej položky v menu DVD.

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
sk: Vyberte si kláves na označenie zvuku časovou pečiatkou, pri synchronizovaní titulkov.

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
sk: Vyberte si kláves na vytvorenie záložky s časovou pečiatkou, pri synchronizovaní titulkov.

en: Select the key to change subtitles text scaling
sk: Vyberte si kláves na zmenu na zmenu mierky textu pre titulky

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
sk: Vyberte si kláves na výber ďalšej kapitoly z DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
sk: Vyberte si kláves na výber ďalšieho titulu z DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
sk: Vyberte si kláves na výber predchádzajúcej kapitoly z DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
sk: Vyberte si kláves na výber predchádzajúceho titulu z DVD

en: Select the key to clear the current playlist.
sk: Vyberte si kláves na vyčistenie aktuálneho playlistu.

en: Select the key to decrease audio volume.
sk: Vyberte si kláves na zníženie hlasitosti zvuku.

en: Select the key to decrease the audio delay.
sk: Vyberte si kláves na zníženie oneskorenia zvuku.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
sk: Vyberte si kláves na zníženie oneskorenia titulkov.

en: Select the key to increase audio volume.
sk: Vyberte si kláves na zvýšenie hlasitosti zvuku.

en: Select the key to increase the audio delay.
sk: Vyberte si kláves na zvýšenie oneskorenia hlasitosti.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
sk: Vyberte si kláves na zvýšenie oneskorenia titulkov.

en: Select the key to move subtitles higher.
sk: Vyberte si kláves na posunutie titulkov vyššie.

en: Select the key to move subtitles lower.
sk: Vyberte si kláves na posunutie titulkov nižšie.

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
sk: Vyberte kláves na presunutie výberového prvku nadol v menu DVD/na presunutie pohľadu (výšky) nadol.

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
sk: Vyberte kláves na presunutie výberového prvku doľava v menu DVD/na presunutie pohľadu (odchýlenie) doľava.

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
sk: Vyberte kláves na presunutie výberového prvku doprava v menu DVD/na presunutie pohľadu (odchýlenie) doprava.

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
sk: Vyberte kláves na presunutie výberového prvku nahor v menu DVD/na presunutie pohľadu (výšky) nahor.

en: Select the key to mute audio.
sk: Vyberte si kláves na stlmenie zvuku.

en: Select the key to play this bookmark.
sk: Vyberte si kláves na prehratie tejto záložky.

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
sk: Vyberte si kláves na resetovanie synchronizácie časových pečiatok vo zvuku a titulkoch.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
sk: Vyberte si kláves na nastavenie tejto záložky v playliste.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
sk: Vyberte si kláves na synchronizovanie záložkou označených časových pečiatok vo zvuku a titulkoch.

en: Select the key to take you to the DVD menu
sk: Vyberte si kláves na prechod do menu DVD

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
sk: Vyberte si úroveň komunikatívnosti, ktorá sa použije pri protokolovaní. Pri predvolenej hodnote sa použije taká úroveň, ako je nastavená vo voľbe --verbose.

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
sk: Nastavte počet horizontálnych okien, do ktorých sa rozdelí video

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
sk: Počet vertikálnych okien, do ktorých sa rozdelí video

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
sk: Vyberte podcast, z odberu ktorého sa chcete odhlásiť:

en: Select the preset you would like to remove:
sk: Vyberte prednastavenie, ktoré chcete odstrániť:

en: Select the profile you would like to remove:
sk: Vyberte profil, ktorý chcete odstrániť:

en: Select the replay gain mode
sk: Vyberte si režim zosilnenia pri prehrávaní

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
sk: Vyberte si rozlíšenie pre vyrovnávaciu pamäť snímok. Momentálne sú podporované hodnoty 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (predvolená hodnota je 4=auto)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sk: Vybrať stream s najväčším dátovým tokom pod touto hranicou.

en: Select the subtitle file
sk: Výber súboru s titulkami

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
sk: Tu si môžete nastaviť typ vstupu do tunera (káblový/anténny).

en: Select the upscaling mode for video.
sk: Vyberte si režim zvýšenia rozlíšenia videa.

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
sk: Zvoľte si zdroj pre vstup videa, napríklad to môže byť kompozitný vstup, s-video, alebo vstup z tunera. Keďže váš hardvér môže vyžadovať špecifické nastavenia, vhodné nastavenia nájdete v sekcii "Konfigurácia zariadenia". Použite hodnoty, ktoré sú nastavené v tejto sekcii. Hodnota -1 znamená, že nastavenia nebudú zmenené.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
sk: Tu si môžete nastaviť typ výstupu videa. Pozrite si, aké je nastavenie v sekcii "vstup videa".

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
sk: Vyberte si, či sa podpriečinky majú rozbaľovať alebo nie.
    nič: podpriečinky sa neobjavia v playliste.
    zbaliť: podpriečinky sa v playliste objavia, ale rozbalia sa až pri prvom prehrávaní.
    rozbaliť: všetky podpriečinky budú rozbalené.

en: Select your audio output device
sk: Vyberte vaše výstupné zvukové zariadenie

en: Selected ports:
sk: Vybrané porty:

en: Selection of the starting mode and look
sk: Výber režimu spúšťania a vyhľadávania

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
sk: Vyberie režime pre štandard digitálnej TV. Táto funkcia ovplyvňuje informáciu v EPG a titulky.

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
sk: Tu si môžete vybrať algoritmus pre odhadovanie pohybu: -dia: vyhľadávanie typu diamond, polomer 1 (rýchle)
    - hex: hexagonálne vyhľadávanie, polomer 2
    - umh: nerovnomerné multi-hexagonálne vyhľadávanie (lepšie, ale pomalšie)
    - esa: podrobné vyhľadávanie (extrémne pomalé, určené hlavne na testovanie)
    - tesa: extrémne podrobné vyhľadávanie (extrémne pomalé, určené hlavne na testovanie)

en: Semantic annotations
sk: Vysvetlivky významu

en: Send key events to VNC host.
sk: Odoslať udalosti vyvolané klávesou hostiteľovi VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
sk: Odosielať udalosti, spustené myšou hostiteľovi VNC. Táto voľba nie je potrebná, ak používate klienta VDR ffnetdev.

en: Send nack messages even when we have not confirmed that the encoder is on our local network.
sk: Odosielať správy Nack aj v prípade, že sme nepotvrdili, že sa kodér nachádza v našej lokálnej sieti.

en: Send your video to picture files
sk: Odoslať video do súboru s obrázkom

en: Sends the barGraph information every n audio packets
sk: Odošle informáciu barGraph každých n zvukových paketov

en: Separate sub-streams
sk: Oddeliť pod-streamy

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
sk: Oddeliť teletextové/DVB-S stránky do nezávislých sekcií ES. Pri použití výstupu streamu môže byť lepšie, ak zostane táto funkcia vypnutá.

en: Separate words by | (without space)
sk: Oddeľovať slová znakom | (bez medzery)

en: Sepia
sk: Sépia

en: Sepia intensity
sk: Intenzita sépiového efektu

en: Sepia video filter
sk: Sépiový filter videa

en: Sequential numbering
sk: Sekvenčné číslovanie

en: Serbian
sk: Srbsky

en: Service Discovery
sk: Zisťovanie služieb

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
sk: Objavovanie služieb pridá do vášho playlistu nové zdroje, ako sú napríklad internetové rádiá, webové stránky s videom, ...

en: Services
sk: Služby

en: Services discovery
sk: Zisťovanie služieb

en: Services discovery modules
sk: Moduly pre zisťovanie služieb

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sk: Moduly na zisťovanie služieb poskytujú možnosť automatického pridávania položiek do playlistu.

en: Session
sk: Sedenie

en: Session Description Protocol
sk: Protokol pre popis sekcie

en: Session URL
sk: URL adresa relácie

en: Session category
sk: Kategória relácie

en: Session description
sk: Popis relácie (SDP)

en: Session email
sk: E-mail pre túto reláciu

en: Session failed
sk: Predčasné ukončenie sedenia

en: Session name
sk: Názov relácie

en: Set ES Lang
sk: Nastaviť jazyk ES

en: Set ES id
sk: Nastaviť ID ES

en: Set FFmpeg debug mask
sk: Nastaviť masku pre ladenie formátu ffmpeg

en: Set ID
sk: Nastaviť ID

en: Set Lang
sk: Nastaviť jazyk

en: Set NFS uid/guid automatically
sk: Nastaviť NFS uid/guid automaticky

en: Set PID to ID of ES
sk: Nastaviť hodnotu PID na ident. číslo elementárneho streamu

en: Set QP
sk: Nastaviť kvantizačný parameter

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
sk: Nastaviť identifikačné čísla SPS a PPS - tieto čísla umožňujú zreťazenie streamov s rozdielnymi nastaveniami.

en: Set as Wall&paper
sk: Nastaviť ako &pozadie

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
sk: Tu môžete nastaviť interval, v ktorom sa bude odosielať PCR (Program Clock Reference). Interval sa udáva v milisekundách. Táto hodnota by mala byť nižšia ako 100 ms - predvolená hodnota je 70 ms.

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
sk: Nastavenie veľkosti guľôčky zadaním jej polomeru - počtu pixlov.

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
sk: Nastavenie rýchlosti guľôčky, hodnota presunu zadaná ako počet pixlov na snímku.

en: Set edge visibility.
sk: Nastaviť viditeľnosť hrán.

en: Set gradient threshold for edge computation.
sk: Nastaviť hraničnú hodnotu gradientu pre výpočet hrán.

en: Set id of ES to PID
sk: Nastaviť ident. číslo elementárnych streamov na PID

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
sk: Nastavte pomer veľkosti obsahu. Zmení sa štandardné nastavenie (60 minút obsahu) alebo odhadovaná veľkosť.

en: Set playlist bookmark 1
sk: Nastaviť záložku č. 1 v playliste

en: Set playlist bookmark 10
sk: Nastaviť záložku č. 10 v playliste

en: Set playlist bookmark 2
sk: Nastaviť záložku č. 2 v playliste

en: Set playlist bookmark 3
sk: Nastaviť záložku č. 3 v playliste

en: Set playlist bookmark 4
sk: Nastaviť záložku č. 4 v playliste

en: Set playlist bookmark 5
sk: Nastaviť záložku č. 5 v playliste

en: Set playlist bookmark 6
sk: Nastaviť záložku č. 6 v playliste

en: Set playlist bookmark 7
sk: Nastaviť záložku č. 7 v playliste

en: Set playlist bookmark 8
sk: Nastaviť záložku č. 8 v playliste

en: Set playlist bookmark 9
sk: Nastaviť záložku č. 9 v playliste

en: Set the ID of the elementary stream
sk: Nastavenie ID elementárneho streamu

en: Set the RMS/peak.
sk: Nastaviť RMS/špičku.

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
sk: Nastavte ostrosť obrázka, dostupné hodnoty sú 0 - 2. Predvolená hodnota je 1.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
sk: Tu môžete určiť TV kanál, na ktorý sa nastaví tuner (0=predvolený kanál).

en: Set the attack time in milliseconds.
sk: Nastaviť čas ataku v milisekundách.

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
sk: Nastavenie pomeru strán obrázka na plátne. Ak nie je daná žiadna hodnota, plátno bude mať rovnaký pomer strán ako vstup.

en: Set the category of the elementary stream
sk: Nastavenie kategórie elementárneho streamu

en: Set the codec of the elementary stream
sk: Nastavenie kodeku elementárneho streamu

en: Set the encoding used in text subtitles
sk: Nastavte znakovú sadu, ktorá sa bude používať v textových titulkoch

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
sk: Tu môžete nastaviť celkové zosilnenie v dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
sk: Nastavenie skupiny elementárneho streamu

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
sk: Tu si môžete nastaviť, aký jas bude mať obrázok. Povolené hodnoty sú 0-2, predvolená je 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
sk: Nastavte kontrast obrázka, medzi 0 a 2. Predvolená hodnota je 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
sk: Tu si môžete nastaviť hodnotu Gamma v obrázku. Povolené hodnoty sú 0.01 - 10, predvolená je 1.

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
sk: Nastavte farebný odtieň obrazu, v rozmedzí -180 a 180. Predvolená hodnota je 0.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
sk: Tu môžete nastaviť farebný odtieň obrazu, v rozsahu od hodnoty 0 po 360. Predvolená hodnota je 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
sk: Tu si môžete nastaviť aké sýte budú farby v obrázku. Povolené hodnoty sú 0-3, predvolená je 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
sk: Nastavte interné identif. číslo každého streamu na rovnakú hodnotu, akú ma PID v streame TS. Je vhodné zadať nasledujúci príkaz: '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
sk: Tu môžete nastaviť zarovnávanie titulkov

en: Set the knee radius in dB.
sk: Nastaviť polomer ohybu v dB.

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
sk: Nastaviť celkové zosilnenie v dB (0 ... 24).

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
sk: Určuje maximálnu povolenú hodnotu parametra PES, ktorý sa používa pri vytváraní MPEG PS streamov.

en: Set the ratio (n:1).
sk: Nastaviť pomer (n:1).

en: Set the release time in milliseconds.
sk: Nastaviť čas uvoľnenia v milisekundách.

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sk: Tu môžete nastaviť veľkosť neaktívnej zóny, ktorá sa bude používať pri kvantizácii typu Inter luma. Zadajte hodnotu v rozsahu od 0 do 32.

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sk: Tu môžete nastaviť veľkosť neaktívnej zóny, ktorá sa bude používať pri kvantizácii typu Intra luma. Zadajte hodnotu v rozsahu od 0 do 32.

en: Set the threshold level in dB.
sk: Nastaviť hranicu v dB.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
sk: Nastavte priehľadnosť na výstupe videa. 1=úplná nepriehľadnosť (to je predvolené nastavenie), 0=úplná priehľadnosť.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
sk: Nastavením kódu krajiny v tuneri je možné stabilizovať mapovanie kanálov a frekvencií (predvolené nastavenie je 0).

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
sk: Parametre ovládača v4l2 nastavíte na špecifické hodnoty pomocou zoznamu príkazov oddelených čiarkou. Zoznam môže byť uzatvorený do zložených zátvoriek (napr.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Pre zobrazenie dostupných volieb zvýšte komunikatívnosť programu (-vv) alebo použite aplikáciu v4l2-ctl.

en: Set up any additional options for streaming
sk: Nastaviť doplnkové možnosti streamovania

en: Set up associations...
sk: Nastavenie asociácií...

en: Set up media sources to stream
sk: Nastaviť zdroje média pre streamovanie

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
sk: Nastaví hodnotu PID na ident. číslo prichádzajúceho elementárneho streamu. Táto voľba umožňuje to, aby vo vstupnom aj výstupnom streame boli použité rovnaké identifikátory PID. Používa sa s nastavením --ts-es-id-pid.

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
sk: Tu môžete nastaviť maximálny lokálny dátový tok (v kbit/s).

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
sk: Nastaví maximálny počet makro-blokov na výrez

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
sk: Nastaví maximálnu veľkosť výrezu v bajtoch, vrátane parametra NAL overhead

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
sk: Nastaví maximálny interval medzi snímkami IDR. Nastavením väčšej hodnoty sa ušetrí zopár bitov, čo zlepší kvalitu pri danom dátovom toku. Zníži sa však presnosť pri vyhľadávaní. Pre hodnotu nekonečno, zadajte -1.

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
sk: Nastaví minimálny interval medzi jednotlivými IDR snímkami. Pri H.264 sa I-snímky nemusia nutne viazať na uzatvorené GOP, pretože P-snímok sa môže predpovedať z viacerých snímkov, nielen z jedného snímku pred ním. (Pozrite si aj voľbu pre referenčný snímok). Preto sa I-snímky nemusia nutne dať prehľadávať. Snímky IDR obmedzujú následné P-snímky, takže tie nemožno vzťahovať iba na jeden snímok pred snímkom IDR. 
    Ak sa v tomto intervale objaví strih scény, sú stále kódované ako snímky I, ale nespustia nové GOP.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
sk: Režim kanálov pre výstup zvuku, ktorý sa predvolene použije vtedy, keď je kompatibilný hardvér a zvukový stream.

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sk: Nastaví nepriehľadnosť ovládača pre zobrazenie na celú obrazovku, v rozmedzí 0.1 až 1 pre hlavné rozhranie, playlist a rozšírený panel. Túto funkciu možno použiť len v systéme Windows a X11 s kompozitnými rozšíreniami.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
sk: Nastaví počiatočné obsadenie vyrovnávacej pamäte. Môžete zadávať hodnoty v rozsahu od 0.0 do 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
sk: Nastaví heslo pre pripojenie, ak nie je žiadne meno používateľa alebo heslo nastavené v adrese URL.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
sk: Časový limit RTSP relácie

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
sk: Nastaví meno používateľa pre pripojenie, ak nie je žiadne meno používateľa alebo heslo nastavené v adrese URL.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
sk: Nastaví nepriehľadnosť okien v rozmedzí od 0.1 do 1 pre hlavné rozhranie, playlist a rozšírený panel. Túto funkciu možno použiť len v systéme Windows a X11 s kompozitnými rozšíreniami.

en: Setting
sk: Nastavenie

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
sk: Aktivovanie vytvorí orámovanie textu a ten sa dá ľahšie čítať.

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Settings for VLC's control interfaces
sk: Nastavenia ovládacích rozhraní programu VLC

en: Settings for VLC's interfaces
sk: Nastavenia rozhraní programu VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sk: Nastavenia vstupu, demultiplexovania, dekódovania a kódovania

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
sk: Nastavenia pre titulky, teletext a dekodéry či kodéry CC.

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sk: Nastavenia dekodérov a kodérov len pre zvuk.

en: Settings for the main interface
sk: Nastavenia hlavného rozhrania

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
sk: Nastavenia pre video, obrázky alebo dekodéry a kodéry videa a zvuku.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sk: Rôzne nastavenia týkajúce sa OSD, titulkov a obrázkov používaných pri prekrývaní

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sk: Nastavenia týkajúce sa správania playlistu (napr. režim prehrávania) a modulov, ktoré automaticky pridávajú do playlistu nové položky (moduly pre "zisťovanie služieb").

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sk: Toto sú nastavenia, ktoré sa vzťahujú k rôznym metódam prístupu. K nastaveniam, ktoré treba častokrát zmeniť patria nastavenia HTTP proxy alebo nastavenia ukladania do vyrovnávacej pamäte.

en: Settings...
sk: Nastavenia...

en: Setup Streaming...
sk: Nastavenie streamovania...

en: Setup schedule
sk: Nastavenie automatických úloh

en: Setup subtitle playback details
sk: Podrobnosti nastavenia prehrávania titulkov

en: Shadow
sk: Tieň

en: Shadow angle
sk: Uhol tieňa

en: Shadow color
sk: Farba tieňa

en: Shadow distance
sk: Vzdialenosť tieňa

en: Shadow opacity
sk: Nepriehľadnosť tieňa

en: Shaping delay (ms)
sk: Oneskorenie vytvárania (v ms)

en: Shared memory framebuffer
sk: Zdieľaná pamäť z vyrovnávacej pamäte snímok

en: Sharpen
sk: Zaostrenie

en: Sharpen strength (0-2)
sk: Úroveň zaostrenia (0-2)

en: Sharpen video filter
sk: Filter videa pre zaostrenie

en: Sharpness
sk: Ostrosť

en: Sharpness filter adjust.
sk: Prispôsobenie filtra pre ostrosť.

en: Sho&w VLC media player
sk: Zob&raziť VLC media player

en: Short backwards jump
sk: Krátky skok späť

en: Short forward jump
sk: Krátky skok dopredu

en: Short jump length
sk: Dĺžka krátkeho skoku

en: Short jump length, in seconds.
sk: Dĺžka krátkeho skoku, v sekundách.

en: Shortcut
sk: Odkaz

en: Show &more options
sk: Zobraziť &viac možností

en: Show 80 bands instead of 20
sk: Zobraziť 80 pásiem namiesto 20

en: Show All
sk: Zobraziť všetko

en: Show Audio Effects Button
sk: Zobraziť tlačidlo zvukových efektov

en: Show Basic
sk: Zobraziť základné

en: Show Containing Directory...
sk: Zobraziť priečinok s obsahom...

en: Show Containing Folder...
sk: Zobraziť priečinok s obsahom...

en: Show Fullscreen controller
sk: Zobraziť ovládač pri zobrazovaní na celú obrazovku

en: Show Installed Only
sk: Zobraziť len nainštalované

en: Show Main Window
sk: Zobraziť hlavné okno

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
sk: Pri zobrazovaní playlistu cez protokol zobraziť aj hodnotenie streamov s videom podľa NC17.

en: Show Name
sk: Zobraziť názov

en: Show Previous & Next Buttons
sk: Zobraziť tlačidlá Dozadu & Ďalej

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
sk: Zobraziť tlačidlá Náhodne & Opakovať

en: Show Sidebar
sk: Zobraziť bočný panel

en: Show VLC on the taskbar
sk: Zobraziť VLC v paneli úloh

en: Show a controller in fullscreen mode
sk: Zobraziť ovládač pri zobrazovaní na celú obrazovku

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
sk: Zobraziť notifikačné vyskakovacie okno s menom umelca a názvom stopy pri zmene položky v playliste - ak je VLC minimalizovaný alebo skrytý.

en: Show a systray icon for VLC
sk: Zobraziť ikonu programu VLC v oblasti oznámení

en: Show advanced options
sk: Zobraziť pokročilé možnosti

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
sk: Pri otvorení okna s nastaveniami zobraziť pokročilé nastavenia, nie zjednodušené.

en: Show advanced preferences over simple ones
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia, namiesto zjednodušených

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
sk: Zobrazenie ikony v oblasti oznámení umožňuje základné akcie s programom VLC.

en: Show controller in fullscreen
sk: Zobraziť ovládač pri zobrazení na celú obrazovku

en: Show controls in full screen mode
sk: Zobraziť ovládače v celoobrazovkovom režime

en: Show corrupted frames
sk: Zobraziť poškodené snímky

en: Show errors and warnings
sk: Zobrazovať len chyby a upozornenia

en: Show everything including debug messages
sk: Zobrazovať všetko vrátane správ pre ladenie

en: Show extended options
sk: Zobraziť pokročilé možnosti

en: Show extended settings
sk: Zobraziť pokročilé nastavenia

en: Show hidden files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show indicator
sk: Zobraziť indikátor

en: Show media change popup:
sk: Zobraziť vyskakovacie okno pre zmenu média:

en: Show media title on video
sk: Zobraziť názov média vo videu

en: Show media title on video start
sk: Zobraziť názov média pri spustení videa

en: Show notification popup on track change
sk: Pri zmene stopy zobraziť notifikačné vyskakovacie okno

en: Show only errors
sk: Zobrazovať len chyby

en: Show playing item name in window title
sk: Zobraziť názov prehrávanej položky v názve okna

en: Show settings
sk: Zobraziť nastavenia

en: Show shoutcast adult content
sk: Cez protokol shoutcast zobraziť aj obsah určený pre dospelých

en: Show small preview size (percent of source).
sk: Zobraziť veľkosť malého náhľadu (percentá zdroja).

en: Show small preview.
sk: Zobraziť malý náhľad.

en: Show stream position
sk: Zobraziť pozíciu streamu

en: Show systray icon
sk: Zobraziť ikonu v oblasti oznámení

en: Show the contextual popup menu.
sk: Zobraziť kontextové vyskakovacie menu.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
sk: Občas zobraziť aktuálnu pozíciu (v sekundách) v streame.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
sk: Zobraziť názov piesne alebo videa v názve okna s ovládaním.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sk: Pred spustením streamu sa zobrazí okno, kde môžete nastaviť vlastnosti jednotky.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
sk: Zobrazí sa stránka s nastaveniami tunera (kde si môžete vybrať aj požadované kanály).

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sk: Zobraziť názov videa na n milisekúnd, predvolená hodnota je 5 000 ms (5 sek.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
sk: Zobrazovať dialógy s nepodstatnými chybami a upozorneniami

en: Show video title for x milliseconds
sk: Zobraziť názov videa na x milisekúnd

en: Show video within the main window
sk: Zobraziť video v hlavnom okne

en: Show/Hide Playlist
sk: Zobraziť/skryť playlist

en: Show/hide details about a log message
sk: Zobraziť/skryť podrobnosti o správe z protokolu

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
sk: Zobrazí ovládač vtedy, keď sa pri zobrazovaní na celú obrazovku pohne kurzor myši.

en: Shows the audio effects button in the main window.
sk: V hlavnom okne sa zobrazí tlačidlo pre zvukové efekty.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
sk: Zobraziť tlačidlá Predchádzajúce a Ďalšie v hlavnom okne.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
sk: Zobraziť tlačidlá pre náhodné a opakované prehrávanie v hlavnom okne.

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
sk: Zmenšiť zorné pole pohľadu (360°)

en: Shuffle
sk: Náhodne

en: Shuffle playlist
sk: Playlist náhodne

en: Side left
sk: Na boku, vľavo

en: Side right
sk: Na boku, vpravo

en: Signaling mode of the extension AOT
sk: Signalizačný režim rozšírenia AOT

en: Silver
sk: Strieborná

en: Similarity
sk: Podobnosť

en: Similarity threshold
sk: Hraničná hodnota podobnosti

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Simple Karaoke filter
sk: Jednoduchý filter Karaoke

en: Simple Preferences
sk: Jednoduché nastavenia

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
sk: Jednoduchý dekodér pre streamy zakódované v režime Dolby Surround

en: Simple stereo widening effect
sk: Jednoduchý efekt rozšírenia sterea

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
sk: Zjednodušená čínština (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
sk: Zjednodušená čínština - Unix (EUC-CN)

en: Sinc function (best quality)
sk: Funkcia sinc (najlepšia kvalita)

en: Sinc function (fast)
sk: Funkcia sinc (rýchlo)

en: Sinc function (medium quality)
sk: Funkcia sinc (stredná kvalita)

en: Single precision audio volume
sk: Jednoduchá precíznosť pri hlasitosti zvuku

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of code blocks in each subband
sk: Veľkosť blokov kódu v každom sub-pásme

en: Size of motion compensation blocks
sk: Šírka blokov pre kompenzáciu pohybu

en: Size of stream in bytes
sk: Veľkosť streamu v bajtoch

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
sk: Veľkosť TS paketu, ktorý sa bude šifrovať. Pred šifrovaním sa extrahuje TS-hlavička.

en: Size of the curve along the piece's edge
sk: Šírka krivky pozdĺž hrany prvku

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
sk: Veľkosť videa, zobrazeného pomocou prídavného modulu DirectShow. Ak veľkosť nešpecifikujete, použije sa predvolená. Môžete špecifikovať štandardnú veľkosť (cif, d1, ...) alebo <šírka>x<výška>.

en: Sketch
sk: Náčrt

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
sk: Súbory so vzhľadom programu |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Skin resource file:
sk: Zdrojový súbor so vzhľadom:

en: Skin to use
sk: Vzhľad, ktorý chcete aplikovať

en: Skin whiten
sk: Vybielenie pokožky

en: Skinnable Interface
sk: Rozhranie s možnosťou zmeny vzhľadu

en: Skins
sk: Vzhľad

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
sk: Súbory so vzhľadom (skiny) môžu upraviť vzhľad prehrávača. Môžete ich aktivovať v nastaveniach.

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
sk: Preskočiť deblokovací filter H.264 v slučke

en: Skip ads
sk: Preskočiť reklamy

en: Skip frame (default=0)
sk: Preskočiť snímku (štandardne=0)

en: Skip frames
sk: Preskakovať snímky

en: Skip idct (default=0)
sk: Preskočiť idct (predvolene = 0)

en: Skip loop filter
sk: Filter pre preskakovanie slučiek

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
sk: Preskočiť filtrovanie slučiek pri dekódovaní formátu H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
sk: Preskočením filtrovania slučiek sa zvyčajne zníži kvalita videa. Môže sa však podstatne zvýšiť rýchlosť streamovania vo vysokom rozlíšení.

en: Sky blue
sk: Nebeská modrá

en: Slides (images)
sk: Filmové pásy (obrázky)

en: Slides (text)
sk: Diapozitívy (text)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
sk: Mierne vylepšiť kvalitu SMP, aj na úkor počtu možných opakovaných prehratí.

en: Slo&wer
sk: Po&malšie

en: Slovak
sk: Slovensky

en: Slovenian
sk: Slovinsky

en: Slow
sk: Pomaly

en: Slow Jam
sk: Pomalý Jam

en: Slower
sk: Pomalšie

en: Slower (fine)
sk: Pomalšie (presnejšie)

en: Small
sk: Malé

en: Small Volume
sk: Malá hlasitosť

en: Small preview
sk: Malý náhľad

en: Small preview size
sk: Veľkosť malého náhľadu

en: Smaller
sk: Menšie

en: Snapshot
sk: Momentka

en: SoX Resampler
sk: Prevzorkovanie SoX

en: Soften
sk: Zjemniť

en: Softening value
sk: Hodnota zjemnenia

en: Software gain
sk: Softvérové zosilnenie

en: Soloist
sk: Sólista

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
sk: Niektoré karty DVB nepodporujú kontrolu svojich schopností. Ak máte s touto funkciou nejaký problém, môžete ju zablokovať.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
sk: Niektoré francúzske TV stanice nesprávne označujú dostupnosť titulkov. Po aktivovaní tejto voľby program VLC preskúša použitie iného postupu na zistenie dostupnosti titulkov.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
sk: Niektoré formáty titulkov povoľujú aj rôzne špeciálne efekty titulkov. Program VLC podporuje načítavanie formátu titulkov čiastočne, akékoľvek dodatočné formátovanie titulkov však môžete vypnúť.

en: Sonata
sk: Sonáta

en: Song Description
sk: Opis skladby

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Sotho, Southern
sk: Sotho, južné

en: Sound Clip
sk: Zvukový klip

en: Sound Delay
sk: Oneskorenie zvuku

en: Sound Engineer
sk: Zvukový majster

en: SoundFont file
sk: Súbor SoundFont

en: SoundFont file to use for software synthesis.
sk: Súbor SoundFont používaný na softvérovú syntézu.

en: Source
sk: Zdroj

en: Source aspect ratio
sk: Pomer strán zdroja

en: Source directory
sk: Zdrojový priečinok

en: Source:
sk: Zdroj:

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
sk: Moduly sout stream umožňujú vytváranie reťazcov pre spracovávanie sout. Ak chcete získať viac informácií, prečítajte si prosím príručku Streaming Howto. Tu môžete nastavovať predvolené možnosti pre každý modul sout-stream.

en: South-Eastern European (Latin-10)
sk: Juhovýchodná Európa (Latin-10)

en: Southern Rock
sk: Južanský rock

en: Sp&eed
sk: Rých&losť

en: Space
sk: Medzerník (Space)

en: Spacer
sk: Rezervovač miesta

en: Spanish
sk: Španielsky

en: Spatial
sk: Priestorovo

en: Spatial blur
sk: Priestorové rozmazanie

en: Spatial chroma strength
sk: Intenzita priestorovej farebnej sýtosti

en: Spatial chroma strength (0-254)
sk: Intenzita priestorovej farebnej sýtosti (0-254)

en: Spatial luma strength
sk: Intenzita priestorového jasu

en: Spatial luma strength (0-254)
sk: Priestorová intenzita jasu (0-254)

en: Spatializer
sk: Priestorový efekt

en: Speaker configuration
sk: Konfigurácia reproduktorov

en: Special modules
sk: Špeciálne moduly

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
sk: Udáva, ktoré moduly na zisťovanie služieb sa načítajú vopred. Položky oddeľujte dvojbodkami. Typickou hodnotu je "sap".

en: Specify AAC audio profile to use
sk: Určite, ktorý profil zvuku AAC chcete použiť

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
sk: Tu môžete špecifikovať úroveň H.264 (tak ako je definované v časti Annex A štandardu). Úrovne si program nebude vynucovať; je na používateľovi, aby vybral úroveň kompatibilnú s ostatnými nastaveniami kódovania. Možný rozsah je od 1 do 5.1 (hodnoty od 10 do 51 sú tiež povolené). Na ponechanie úrovne x264 zadajte hodnotu 0.

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
sk: Zadajte profil H.264, ktorého limity majú prednosť pred ostatnými nastaveniami

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
sk: Špecifikujte oneskorenie (v ms) pre tento elementárny stream. Kladná hodnota znamená oneskorenie a záporná hodnota znamená posun dopredu.

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
sk: Určite kód ISO-639 (tri znaky) pre tento elementárny stream

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
sk: Určite identifikačnú hodnotu pre tento elementárny stream

en: Specify an identifier string for this subpicture
sk: Zadajte identifikačný príkaz pre tento pod-obrázok

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
sk: Zadajte novú celočíselnú, identifikačnú hodnotu pre tento elementárny stream

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
sk: Špecifikujte zvukový profil AAC, ktorý sa použije na kódovanie dátového toku so zvukom. Dostupné sú nasledujúce možnosti: hlavný, nízky, ssr (nepodporované), ltp, hev1, hev2 (predvolená voľba: nízky). Voľby hev1 a hev2 sú momentálne podporované len so zapnutím libavcodec libfdk-aac

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
sk: Špecifikujte explicitnú úroveň kodeku. Ak to neurobíte, bude kodek zisťovať správny profil z iných zdrojov, ako je napríklad rozlíšenie a dátový tok. Napríklad '4.2' pre mpeg4-part10 alebo 'low' pre mpeg2

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
sk: Špecifikujte explicitný profil kodeku. Ak to neurobíte, bude kodek zisťovať správny profil z iných zdrojov, ako je napríklad rozlíšenie a dátový tok. Napríklad 'high'

en: Specify the deinterlace module to use.
sk: Určite, ktorý modul na odstránenie prekladania sa použije.

en: Specify the height to decode the image too
sk: Zadajte aj výšku pre dekódovanie obrázka

en: Specify the log filename.
sk: Zadajte názov súboru s protokolom.

en: Specify the logging format.
sk: Špecifikovať formát protokolovania.

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
sk: Zadajte veľkosť paketu TS na dešifrovanie. Dešifrovacie postupy odčítajú hlavičku TS od hodnoty pred dešifrovaním.

en: Specify the width to decode the image too
sk: Zadajte aj šírku pre dekódovanie obrázka

en: Spectral sections
sk: Spektrálne sekcie

en: Spectrometer
sk: Spektrometer

en: Spectrum
sk: Spektrum

en: Spectrum analyser
sk: Spektrálny analyzátor

en: Spectrum inversion
sk: Obrátenie spektra

en: Speech
sk: Hovorené slovo

en: Speech synthesis for Mac OS X
sk: Rečová syntéza pre Mac OS X

en: Speech synthesis for Windows
sk: Rečová syntéza pre Windows

en: Speed of feeds
sk: Rýchlosť rotovania medzi poliami

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
sk: Rýchlosť rotovania jednotlivými RSS/Atom poľami (väčšia hodnota = pomalšie rotovanie; čas sa udáva v mikrosekundách).

en: Speed selector
sk: Výber rýchlosti

en: Speed: %.2fx
sk: Rýchlosť: %.2fx

en: Speex audio decoder
sk: Dekodér zvuku Speex

en: Speex audio encoder
sk: Kodér zvuku Speex

en: Speex audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Speex

en: Speex resampler
sk: Prevzorkovanie Speex

en: Split segments anywhere
sk: Rozdeliť segmenty kdekoľvek

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
sk: Rozdelí video do viacerých okien tak, aby sa zobrazilo na televíznej stene

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
sk: Rozdelí video na dve rovnaké zrkadlové časti

en: Splitter
sk: Rozdeľovač

en: Splitters
sk: Rozdeľovače

en: Spoken subtitles for the visually impaired
sk: Hovorené titulky pre zrakovo postihnutých

en: Standard
sk: Štandardné

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sk: Štandardná definícia (576 alebo 480 riadkov)

en: Standard stream output
sk: Štandardný výstup streamu

en: Start
sk: Štart

en: Start Time
sk: Čas spustenia

en: Start VLC with only a systray icon
sk: Spustiť VLC len s ikonou oblasti oznámení

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
sk: Spustiť VLC v:
     - normálnom režime
     - so zónou pre zobrazenie informácií ako sú texty, druhy albumu...
     - minimálnom režime s obmedzenými ovládacími prvkami

en: Start directly in menu
sk: Spustiť priamo v menu

en: Start in fullscreen
sk: Spustiť so zobrazením na celú obrazovku

en: Start in minimal view (without menus)
sk: Spustiť s minimálnym zobrazením (bez menu)

en: Start in minimal view mode
sk: Spustiť s minimálnym zobrazením

en: Start paused
sk: Spustiť pozastavené

en: Start playback of new items immediately once they were added.
sk: Spustiť prehrávanie ihneď po pridaní nových položiek.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
sk: Spustiť DVD priamo v hlavnom menu. Program sa pokúsi preskočiť upozornenia na začiatku disku.

en: Start time
sk: Čas spustenia

en: Start video in fullscreen mode
sk: Spustiť video so zobrazením na celú obrazovku

en: Starting Position
sk: Pozícia spustenia

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Statistics video output
sk: Štatistiky výstupu videa

en: Stats
sk: Štatistiky

en: Stats decoder
sk: Štatistiky dekodéra

en: Stats decoder function
sk: Štatistiky funkcii dekodéra

en: Stats demux
sk: Štatistiky demultiplexovania

en: Stats demux function
sk: Štatistiky funkcie demultiplexovania

en: Stats encoder function
sk: Štatistiky funkcií kodéra

en: Status
sk: Stav

en: Status Bar
sk: Stavový riadok

en: Step Backward
sk: Krok dozadu

en: Step Forward
sk: Krok vpred

en: Step backward
sk: Krok dozadu

en: Step forward
sk: Krok dopredu

en: Stereo Enhancer
sk: Rozšírenie sterea

en: Stereo Widener
sk: Rozširovač sterea

en: Stereo audio mode
sk: Režim stereo

en: Stereo audio output mode
sk: Režim výstupu stereo-zvuku

en: Stereo mode
sk: Stereo-prehrávanie

en: Stereo to mono downmixer
sk: Prevodník zo sterea do mono

en: Stop Time
sk: Čas zastavenia

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Stop the A to B loop
sk: Zastaviť slučku od bodu A po B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
sk: Zastaviť prehrávanie po prehraní každej položky v playliste.

en: Stop time
sk: Čas zastavenia

en: Store the Password
sk: Uložiť heslo

en: Stream Announcement
sk: Oznamovanie streamu

en: Stream Announcing
sk: Ohlasovanie streamu

en: Stream Destination
sk: Cieľ streamu

en: Stream ID of the audio track to use.
sk: ID číslo streamu používanej zvuk. stopy.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
sk: ID číslo streamu používanej titulkovej stopy.

en: Stream MP3
sk: Streamovať MP3

en: Stream Output
sk: Výstup streamu

en: Stream all elementary streams
sk: Vysielať všetky elementárne streamy

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
sk: Streamovať všetky elementárne streamy (video, zvuk a titulky)

en: Stream bitrate
sk: Bitová rýchlosť streamu

en: Stream description
sk: Opis streamu

en: Stream filter module
sk: Modul na filtrovanie streamu

en: Stream filters
sk: Filtre streamov

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sk: Filtre streamov sú špeciálne moduly, ktoré umožňujú vykonávať pokročilé operácie na vstupe programu VLC. Nastavenia meňte veľmi obozretne...

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
sk: Filtre streamu sa používajú na úpravu streamu, ktorý sa práve číta.

en: Stream identifier
sk: Identifikátor streamu

en: Stream name
sk: Názov streamu

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
sk: Streamovať číslo zvukovej stopy (zadajte číslo v rozsahu od 0 do n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
sk: Streamovať číslo stopy s titulkami (zadajte číslo v rozsahu od 0 do n).

en: Stream output
sk: Výstup streamu

en: Stream output muxer caching (ms)
sk: Ukladanie dátového toku, vystupujúceho z multiplexora, do vyrovnávacej pamäte (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
sk: Nastavenia výstupu streamu sa používajú vtedy, keď váš počítač vystupuje ako streamovací server, alebo pri ukladaní prichádzajúcich streamov.
    Streamy sú najskôr multiplexované a potom sa odosielajú cez modul "access output", ktorý dokáže stream ukladať do súboru, alebo odosielať ďalej (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Dodatočné upravovanie streamov (prekódovanie, duplikovanie...) je možné vykonávať vďaka modulom sout-streams.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
sk: Príkaz pre výstup streamu.
    Ten je automaticky generovaný pri zmene horeuvedených nastavení,
    ale môžete ho zmeniť aj manuálne.

en: Stream output to memory buffer
sk: Výstup streamu do vyrovnávacej pamäte

en: Stream output:
sk: Výstup streamu:

en: Stream prefetch filter
sk: Filtre na predbežné načítavanie streamu

en: Stream public
sk: Verejný stream

en: Streamable
sk: Vysielateľné cez stream

en: Streaming / Transcoding failed
sk: Streamovanie / prekódovanie sa nepodarilo

en: Streaming and Transcoding Options
sk: Možnosti streamovania a prekódovania

en: Streaming deinterlace mode
sk: Režim odstránenia prekladania pri streamovaní

en: Strength
sk: Intenzita

en: Strength of AQ
sk: Intenzita AQ

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
sk: Prísnosť psycho-vizuálnej optimalizácie, predvolená hodnota je "1.0:0.0"

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
sk: Intenzita blokovania a rozmazávania v plochých
    a texturovaných oblastiach, predvolená hodnota je 1.0, odporúčaná je medzi 0..2
     - 0.5: veľmi mierne AQ
     - 1.5: intenzívne AQ

en: Strength used to modify the value of a pixel
sk: Intenzita použitá na modifikovanie hodnoty pixelu

en: Strict standard compliance
sk: Presná zhoda so štandardom

en: Stride Length
sk: Dĺžka tempa

en: Stuff
sk: Materiál

en: Sub &Track
sk: Stopa s &titulkami

en: Sub sync: bookmarked audio time
sk: Synch. titulkov: záložkou označený čas zvuku

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
sk: Synch. titulkov: záložkou označený čas titulkov

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
sk: Synch. titulkov: upravených %i ms (celkové oneskorenie =%i ms)

en: Sub sync: delay reset
sk: Synch. titulkov: vymazanie oneskorenia

en: Sub sync: set bookmarks first!
sk: Synch. titulkov: najskôr nastavte záložky!

en: Sub-Title
sk: Pod-titul

en: Subdirectory behavior
sk: Správanie podpriečinkov

en: Subject
sk: Predmet

en: Submission of played songs to last.fm
sk: Oznamovanie prehraných skladieb do služby Last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
sk: Zasielať štatistiky prehraných skladieb do Last.fm

en: Subpicture position
sk: Pozícia pod-obrázka

en: Subpictures
sk: Pod-obrázky

en: Subpictures filter module
sk: Filtračný modul pod-obrázkov

en: Subpictures source module
sk: Modul pre zdroje pod-obrázkov

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
sk: Odhadovanie pohybu subpixelov a rozhodovanie o kvalite partícií

en: Subscreen Height
sk: Výška pod-obrazovky

en: Subscreen Width
sk: Šírka pod-obrazovky

en: Subscreen left
sk: Pod-obrazovka vľavo

en: Subscreen top
sk: Pod-obrazovka hore

en: Subscribe
sk: Prihlásiť

en: Subscribe to a podcast
sk: Prihlásiť na odber podcastu

en: Subsdelay
sk: Oneskorenie titulkov

en: Subti&tle
sk: Ti&tulky

en: Subtitle
sk: Titulky

en: Subtitle & On Screen Display Settings
sk: Titulky & Nastavenia OSD

en: Subtitle Delay
sk: Oneskorenie titulkov

en: Subtitle File
sk: Súbor s titulkami

en: Subtitle Files
sk: Súbory s titulkami

en: Subtitle Language
sk: Jazyk titulkov

en: Subtitle Track
sk: Stopa s titulkami

en: Subtitle alignment
sk: Zarovnanie titulkov

en: Subtitle autodetection fuzziness
sk: Inteligencia režimu pre vyhľadávanie titulkov

en: Subtitle autodetection paths
sk: Cesty pre automatickú detekciu titulkov

en: Subtitle codec
sk: Kodek titulkov

en: Subtitle codecs
sk: Kodeky pre titulky

en: Subtitle delay
sk: Oneskorenie titulkov

en: Subtitle delay %i ms
sk: Posun titulkov %i ms

en: Subtitle delay down
sk: Znížiť oneskorenie titulkov

en: Subtitle delay up
sk: Zvýšiť oneskorenie titulkov

en: Subtitle description
sk: Popis titulkov

en: Subtitle duration factor:
sk: Faktor trvania titulkov:

en: Subtitle effects
sk: Efekty titulkov

en: Subtitle encoder
sk: Kodér titulkov

en: Subtitle encoding
sk: Kódovanie titulkov

en: Subtitle format
sk: Formát titulkov

en: Subtitle justification
sk: Zarovnávanie titulkov

en: Subtitle language
sk: Jazyk titulkov

en: Subtitle languages
sk: Jazyky titulkov

en: Subtitle position %d px
sk: Pozícia titulkov %d px

en: Subtitle position down
sk: Pozícia titulkov dole

en: Subtitle position up
sk: Pozícia titulkov hore

en: Subtitle position: no active subtitle
sk: Pozícia titulkov: žiadne aktívne titulky

en: Subtitle renderers using libass
sk: Vykresľovače titulkov s použitím libass

en: Subtitle speed:
sk: Rýchlosť titulkov:

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
sk: Synchronizácia titulkov / časová pečiatka pre audio-záložku

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
sk: Synchronizácia titulkov / záložka pre časovú pečiatku titulkov

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
sk: Synchronizovať titulky / resetovať synchronizáciu zvuku & titulkov

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
sk: Synchronizácia titulkov / synchronizovať zvuk & časové pečiatky titulkov

en: Subtitle text encoding
sk: Kódovanie textu titulkov

en: Subtitle text scale %d%%
sk: Mierka pre text titulkov %d%%

en: Subtitle track
sk: Stopa s titulkami

en: Subtitle track ID
sk: ID číslo stopy s titulkami

en: Subtitle track synchronization:
sk: Synchronizácia stopy s titulkami:

en: Subtitle track: %s
sk: Stopa s titulkami: %s

en: Subtitles
sk: Titulky

en: Subtitles (advanced)
sk: Titulky (pokročilé)

en: Subtitles (images)
sk: Titulky (obrázky)

en: Subtitles / OSD
sk: Titulky / OSD

en: Subtitles Track
sk: Stopa s titulkami

en: Subtitles text scaling factor
sk: Faktor zmeny mierky textu titulkov

en: Subtitles/Video
sk: Titulky / video

en: Sundanese
sk: Sudánsky

en: Super Resolution
sk: Super rozlíšenie

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
sk: Podpora pre záznamy VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Surround delay (ms)
sk: Oneskorenie efektu Surround (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
sk: Oneskorenie efektu Surround, v ms. Najčastejšie sa používajú hodnoty od 5 - 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
sk: Intenzita efektu Surround (0 - 100, predvolená hodnota je 0).

en: Surround level
sk: Intenzita efektu Surround

en: Swahili
sk: Swahilsky

en: Swedish
sk: Švédsky

en: Sweep Depth
sk: Hĺbka funkcie Sweep

en: Sweep Rate
sk: Rýchlosť funkcie Sweep

en: Switch to full preferences view
sk: Prepnúť na zobrazenie všetkých nastavení

en: Switch to simple preferences view
sk: Prepnúť na zobrazenie jednoduchých nastavení

en: Symbol rate (bauds)
sk: Symbolová rýchlosť (v baudoch)

en: Symphonic Rock
sk: Symfonický Rock

en: Symphony
sk: Symfónia

en: Sync on Intra Frame
sk: Synchronizovať na intra-snímke

en: Synchronization
sk: Synchronizácia

en: Synchronize left and right
sk: Synchronizovať vľavo a vpravo

en: Synchronize stored items
sk: Synchronizovať uložené položky

en: Synchronize top and bottom
sk: Synchronizovať hore a dole

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
sk: Synchronizuje uložené položky cez iCloud Keychain, ak je táto možnosť zapnutá na doméne používateľa.

en: Synchronous writing
sk: Synchrónny zápis

en: Synthesis gain
sk: Zosilnenie syntézy

en: System Sound Output Device
sk: Systémové zariadenie pre výstup zvuku

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
sk: Zdieľaná pamäť systému V - ID segmentu vo vyrovnávacej pamäti snímok (parameter sa ignoruje, ak je špecifikovaný súbor --shm).

en: System codeset
sk: Kódová stránka systému

en: System default
sk: Predvolené systémom

en: System log (syslog)
sk: Systémový protokol (syslog)

en: System logger (syslog)
sk: Systémový zapisovač do protokolu (syslog)

en: System logging facility.
sk: Funkcia systémového protokolovania.

en: System's default
sk: Predvolené v systéme

en: SystemD journal logger
sk: Zapisovač denníka SystemD

en: Systray icon
sk: Zobraziť ikonu v oblasti oznámení

en: T&itle
sk: T&itul

en: T.140 text encoder
sk: Kodér textu T.140

en: TCP command input
sk: Vstup TCP príkazu

en: TCP connection timeout
sk: Časový limit pre spojenie TCP

en: TCP input
sk: Vstup TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
sk: Časový limit pre TCP/UDP (v ms)

en: TLS cipher priorities
sk: Priority šifrovania TLS

en: TLS server support for OS X
sk: Podpora servera TLS pre OS X

en: TLS support for OS X and iOS
sk: Podpora TLS pre OS X a iOS

en: TS muxer (libdvbpsi)
sk: Multiplexor TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
sk: Demultiplexor TTA

en: TTML decoder
sk: Dekodér TTML

en: TTML demuxer
sk: Demultiplexor TTML

en: TTML subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov TTML

en: TV - analog
sk: TV - analógovo

en: TV - digital
sk: TV - digitálne

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
sk: TV kanály sú zoskupené podľa transpondérov (multiplexov) na danej frekvencii. To je potrebné pre ladenie prijímača.

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
sk: Rozsah TV je obyčajne používaný farebný rozsah, prepnutím na možnosť true sa aktivuje libx264 pre použitie úplného farebného rozsahu pri kódovaní

en: TY Stream audio/video demux
sk: Demulitplexovanie zvuku/videa v TV streamoch

en: Tab
sk: Tabulátor

en: Tahitian
sk: Tahitsky

en: Take &Snapshot
sk: Vytvoriť m&omentku

en: Take a snapshot
sk: Vytvoriť momentku

en: Take video snapshot
sk: Vytvoriť momentku z videa

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
sk: Z prehrávaného videa sa vytvorí momentka a uloží sa na disk.

en: Tamil
sk: Tamilsky

en: Target Usage
sk: Cieľové použitie

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
sk: Cieľový dátový tok pri kódovaní v režime konštantného dátového toku

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
sk: Dátový tok, ktorý bude mať výsledný zvukový stream.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
sk: Dátový tok v prekódovanom streame s videom.

en: Target output frame rate for the video stream.
sk: Frekvencia snímok cieľového výstupu – pre stream s videom.

en: Tatar
sk: Tatársky

en: Teal
sk: Čajovníková zelená

en: Teletext Activation
sk: Aktivácia teletextu

en: Teletext alignment
sk: Zarovnanie teletextu

en: Teletext configuration
sk: Konfigurácia teletextu

en: Teletext language
sk: Jazyk teletextu

en: Teletext page
sk: Teletextová stránka

en: Teletext subtitles
sk: Titulky v teletexte

en: Teletext subtitles decoder
sk: Dekodér teletextových titulkov

en: Teletext subtitles: hearing impaired
sk: Teletextové titulky: sluchovo postihnutí

en: Teletext text subtitles
sk: Titulky v teletexte

en: Teletext transparency
sk: Priehľadnosť teletextu

en: Teletext: additional information
sk: Teletext: dodatočná informácia

en: Teletext: program schedule
sk: Teletext: plánovaný program

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
sk: Prikážte programu VLC, že sa má spúšťať na základe asociácie súboru v OS

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
sk: Prikázať lirc čítanie tohto konfiguračného súboru. Pri predvolených nastaveniach sa prehľadávajú domovské priečinky používateľov.

en: Temporal
sk: Dočasne

en: Temporal chroma strength
sk: Intenzita farebnej sýtosti na základe času

en: Temporal chroma strength (0-254)
sk: Intenzita farebnej sýtosti na základe času (0-254)

en: Temporal luma strength
sk: Dočasná intenzita jasu

en: Temporal luma strength (0-254)
sk: Dočasná intenzita jasu (0-254)

en: Temporal-spatial
sk: Časovo-priestorové

en: Terrestrial reception parameters
sk: Parametre terestriálneho príjmu

en: Text Color
sk: Farba textu

en: Text Size
sk: Veľkosť textu

en: Text default color
sk: Predvolená farba textu

en: Text direction
sk: Smer textu

en: Text file
sk: Textový súbor

en: Text identifier for the callback functions
sk: Identifikátor textu pre funkcie spätného volania

en: Text opacity
sk: Nepriehľadnosť textu

en: Text position
sk: Pozícia textu

en: Text renderer
sk: Vykresľovač textov

en: Text rendering module
sk: Modul pre vykresľovanie textu

en: Text subtitle decoder
sk: Dekodér textových titulkov

en: Text subtitle parser
sk: Parser textových titulkov

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
sk: Texty/protokoly (*.log *.txt);; Všetky súbory (*.*)

en: Textual audio descriptions
sk: Textové popisky zvuku (SDP)

en: Texture size
sk: Veľkosť textúry

en: Thai
sk: Thajsky

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
sk: Thajské (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
sk: Thajské (Windows-874)

en: Thanks
sk: Poďakovanie

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sk: HTTP server bude počúvať na tomto porte TCP. Štandardné číslo portu HTTP je 80. Alokovanie portov s číslom nižším ako 1025 je zvyčajne obmedzené operačným systémom.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sk: HTTPS server bude počúvať na tomto porte TCP. Štandardné číslo portu HTTPS je 443. Alokovanie portov s číslom nižším ako 1025 je zvyčajne obmedzené operačným systémom.

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
sk: IP adresa primárnych hodín v sieti použitých na synchronizáciu času.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sk: RTSP server bude počúvať na tomto porte TCP. Štandardné číslo portu RTSP je 554. Alokovanie portov s číslom nižším ako 1025 je zvyčajne obmedzené operačným systémom.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
sk: Modul SAP si za normálnych okolností sám vyberie správnu adresu, na ktorej sa budú prijímať pokyny a dáta. Vy však môžete zadanú adresu zmeniť, alebo zadať úplne inú adresu.

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
sk: Adresa URL nastavená pre alternatívny engine Scrobbler

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
sk: Hlavička YUV4MPEC2 je kompatibilná s výstupom mplayer yuv video a vyžaduje súčasť YV12/I420 fourcc.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
sk: Zvukové zariadenie "%s" nebolo možné použiť:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
sk: Zaznamenávacie zariadenie "%s" nepodporuje požadované parametre.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
sk: Rýchlosť kódu pre FEC je možné špecifikovať.

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sk: Farba, ktorou sa vykreslí text vo vnútri videa. Táto hodnota musí byť hexadecimálna (ako HTML farby). Prvé dve písmená určujú podiel červenej zložky, potom nasleduje zelená a modrá zložka. #000000 = čierna farba, #FF0000 = červená farba, #00FF00 = zelená farba, #FFFF00 = žltá farba (červená a zelená), #FFFFFF = biela farba

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
sk: Počítač (%s), ku ktorému sa pokúšate pripojiť vyžaduje autentifikáciu.
    Prosím zadajte meno používateľa (ideálne názov domény s použitím formátu DOMÉNA;meno používateľa) a heslo.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
sk: Kryptografický podpis pre stiahnutý súbor "%s" bol neplatný a nie je možné ho overiť. Preto bol súbor vymazaný.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
sk: Bude sa streamovať práve prehrávaná položka, Ak sa momentálne neprehráva žiadna položka, objektom streamovania bude prvá položka vybraná z <i>Knižnice</i>.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
sk: Dekodér môže čiastočne dekódovať alebo preskočiť tie snímky, na dekódovanie ktorých nebol dostatok času. Je to vhodné pri malom výkone procesora, ale môžu tak vzniknúť chyby obrazu.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
sk: Stupeň rozmazávania, od 1 do 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
sk: Ak ste si všimli, že pohyb pier a reč postáv vo filme nie sú synchronizované, zapnite túto kompenzáciu.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
sk: Demultiplexor posunie časové pečiatky v prípade, že zariadenie nestíha prehrať stream požadovanou rýchlosťou.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
sk: Režim pre pracovnú plochu umožňuje zobraziť video na pracovnej ploche.

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
sk: Uzol zariadenia, kde je možné čítať dáta VBI (pre uzatvorené kapitoly).

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
sk: Vybrané zariadenie nie je možné použiť, pretože jeho typ nie je podporovaný.

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
sk: Digitálny signál je možné modulovať podľa rôznych postupov a konštalácií (v závislosti od systému doručovania). Ak modulátor nedokáže detegovať konštaláciu automaticky, je potrebné ju nastaviť manuálne.

en: The downconverter (LNB) will subtract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
sk: Konvertor smerom nadol (LNB) odčítava frekvenciu lokálneho oscilátora od frekvencie satelitného prenosu.  Výsledkom je stredná frekvencia (IF) na kábli RF.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
sk: Ak váš procesor nezvláda kódovanie touto rýchlosťou, môže kodér v priebehu kódovania pristúpiť k priebežnému vytvoreniu snímok nižšej kvality. Deaktivuje sa kvantizácia Trellis, zníži sa rýchlosť pre vektory pohybu (hq) a zvýši sa hranica redukcie šumu. Tým sa úloha kodéra zjednoduší.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sk: Prvý šifrovací kľúč CSA. Tento kľúč musí mať 16 znakov (alebo 8 bajtov v hex. vyjadrení).

en: The height of the effects video window, in pixels.
sk: Výška okna s efektami videa, v pixeloch.

en: The height of the mesh, in pixels.
sk: Výška jednej bunky v mriežke, v pixeloch.

en: The height of the video window, in pixels.
sk: Výška okna s videom, v pixeloch.

en: The height of the visualization window, in pixels.
sk: Výška okna vizualizácie, v pixeloch.

en: The image blended onto the base image
sk: Obrázok, ktorý bude primiešavaný do základného obrázka

en: The image which will be used to blend onto
sk: Obrázok, ktorý sa použije pri zmiešavaní

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
sk: Bol dosiahnutý maximálny počet filtrov (%u).

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
sk: Knižnica médií sa automaticky ukladá a načítava vždy pri štarte programu VLC.

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
sk: Prostredníctvom horizontálnej osi (smer doľava/doprava) kolieska myši sa dá ovládať hlasitosť alebo pozícia. Alebo je možné horizontálnu os ignorovať.

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
sk: Prostredníctvom vertikálnej osi (smer nahor/nadol) kolieska myši sa dá ovládať hlasitosť alebo pozícia. Alebo je možné vertikálnu os ignorovať.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
sk: Nová verzia bola úspešne stiahnutá. Chcete ukončiť program VLC a nainštalovať novú verziu?

en: The number of the first segment generated
sk: Číslo vygenerovaného prvého segmentu

en: The number of time the blend will be performed
sk: Udáva, koľkokrát sa zmiešavanie zopakuje

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sk: Nepriehľadnosť (opak priehľadnosti) textu, ktorý sa vykreslí vo videu. 0 = priehľadný, 255 = úplne nepriehľadný.

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
sk: Táto voľba vám umožňuje vypnúť vysokokvalitný režim zvukového výstupu float 32 (niektoré zvukové karty ho však nepodporujú).

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
sk: Výstupný súbor už existuje. Ak bude nahrávanie pokračovať, súbor bude vymazaný a jeho obsah sa stratí.

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
sk: Parameter alfa pre okno Kaiser. Zvýšenie parametra alfa zväčší šírku hlavného zväzku a zmenší amplitúdu vedľajšieho zväzku.

en: The password of your last.fm account
sk: Heslo k vášmu účtu Last.fm

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
sk: Playlist môže mať podobu stromu, v ktorom sa dajú lepšie kategorizovať jednotlivé položky. Vidíte napríklad obsah konkrétnych priečinkov.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
sk: Polyfónia definuje koľko hlasov je možné prehrávať naraz. Vyšši ahodnota si vyžaduje viac energie na spracovanie.

en: The port used to talk to the Chromecast.
sk: Port používaný na komunikáciu s Chromecast.

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
sk: Metóda funkcie rate control, ktorá sa použije pri kódovaní. Platné hodnoty sú 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. Režim 'qp' nie je podporovaný pre mpeg2.

en: The requested RTSP session could not be established.
sk: Požadovanú reláciu RTSP nemožno vytvoriť.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
sk: Vybrané zariadenie pre výstup zvuku momentálne používa iný program.

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
sk: Vybraný digitálny tuner nepodporuje špecifikované parametre.
    Skontrolujte nastavenia, prosím.

en: The size of the texture, in pixels.
sk: Veľkosť textúry, v pixeloch.

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
sk: Je vynútené špecifikované rozlíšenie pixela (ak sú šírka aj výška kladnými hodnotami).

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
sk: Pomocou tejto voľby sa dá meniť veľkosť jedného kroku zmeny hlasitosti.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
sk: Stream sa vytvára s použitím predvolených nastavení. Pre pokročilejšie nastavenia alebo pre úpravu predvolených nastavení, si vyberte tlačidlo napravo <i>Manažovanie streamov</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
sk: Stream bude spracovávaný po dobu, ktorú zadáte tu (v sekundách).

en: The stream will start at this position (in seconds).
sk: Stream sa spustí na tejto pozícii (v sekundách).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
sk: Stream sa na tejto pozícii zastaví (v sekundách).

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
sk: Symbolovú rýchlosť je potrebné nastaviť v niektorých systémoch manuálne, najmä pri DVB-C, DVB-S a DVB-S2.

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
sk: Cieľové použitie umožňuje výber medzi rôznymi pomermi kvality a rýchlosti. Povolené hodnoty sú 'speed', 'balanced' a 'quality'.

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
sk: Priehľadnosť menu OSD VNC sa dá zmeniť zadaním hodnoty z intervalu 0 až 255. Čím je zadaná hodnota nižšia, tým je menu priehľadnejšie. Vyššia hodnota = menej priehľadné menu. V predvolenom stave nie je menu priehľadné (hodnota 255), po zadaní hodnoty 0 by bolo menu priehľadné úplne.

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
sk: Typ okna FFT na použitie vizualizácii založených na spektre.

en: The username of your last.fm account
sk: Meno používateľa na vašom poslednom účte na stránke Last.fm

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
sk: Hlasitosť je možné zaznamenať a automaticky obnoviť pri ďalšom použití programu VLC.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
sk: Režim pozadia na pracovnej ploche vám umožňuje zobraziť video ako pozadie pracovnej plochy.

en: The width of the effects video window, in pixels.
sk: Šírka okna s efektami videa, v pixeloch.

en: The width of the mesh, in pixels.
sk: Šírka jednej bunky v mriežke, v pixeloch.

en: The width of the video window, in pixels.
sk: Šírka okna s videom, v pixeloch.

en: The width of the visualization window, in pixels.
sk: Šírka okna vizualizácie, v pixeloch.

en: Theora video decoder
sk: Video dekodér Theora

en: Theora video encoder
sk: Kodér videa Theora

en: Theora video packetizer
sk: Paketizér pre video vo formáte Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
sk: Pre "%s/%s://%s" sa nenašiel žiaden vhodný prístupový modul pre výstup streamu.

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
sk: Pomocou týchto možností môžete nastavovať rozhrania programu VLC. Môžete si vybrať hlavné rozhranie programu, prídavné moduly s rozhraním a definovať rôzne iné možnosti a vlastnosti.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
sk: Tieto možnosti vám umožňujú zmeniť správanie zvukového subsystému a pridanie zvukových filtrov, ktoré sa používajú na dodatočné úpravy alebo vizuálne efekty (spektrálny analyzátor atď.). Tu si môžete filtre zapnúť, konfigurovať ich môžete v sekcií pre "Filtre zvuku".

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
sk: Týmito možnosťami môžete upraviť správanie subsystému pre vstup. Tento subsystém tvoria napríklad DVD alebo VCD zariadenia, nastavenia sieťového rozhrania alebo aj kanál s titulkami.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
sk: Tieto možnosti vám umožňujú zmeniť správanie subsystému pre pod-obrázky. Pomocou týchto nastavení môžete napríklad zapínať zdroje pod-obrázkov (logo, atď.). Filtre pre pod-obrázky môžete zapnúť tu a konfigurujú sa v sekcii modulu pre "Filtre podradených zdrojov.". Môžete nastaviť aj rôzne iné možnosti pre pod-obrázky.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
sk: Tieto možnosti vám umožňujú upraviť správanie subsystému pre výstup videa. Napríklad môžete zapnúť filtre videa (odstránenie prekladania - deinterlacing, prispôsobenie obrazu atď.) Po zapnutí filtrov tu, ich môžete konfigurovať v module pre "Filtre videa". Takisto môžete nastavovať mnoho rôznych volieb pre video.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
sk: V tejto časti si môžete vybrať predvolené moduly. Pokiaľ si však nie ste istí správnosťou svojho výberu, radšej nastavenie nemeňte.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
sk: Týmito možnosťami môžete nastaviť predvolené globálne možnosti pre subsystém výstupu streamu.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
sk: Tieto možnosti definujú správanie playlistu. Niektoré z nich sa dajú zmeniť v dialógovom okne Playlist.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
sk: V tejto časti si môžete nastaviť svoje vlastné "klávesové skratky" programu VLC, platné globálne pre celý program.

en: Thick
sk: Hrubá

en: Thin
sk: Tenká

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
sk: Tento disk Blu-ray vyžaduje knižnicu na dekódovanie AACS, ktorú váš systém nemá.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
sk: Tento Blu-Ray disk vyžaduje knižnicu pre dekódovanie BD+, ktorá nie je prítomná vo vašom systéme.

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
sk: Tento disk Blu-ray si vyžaduje prítomnosť prostredia Java, kvôli menu, %s
    Disk sa prehrá bez použitia menu.

en: This Stream name will be sent to the receiver using the rist RTCP channel
sk: Takýto názov streamu sa odošle prijímaču cez kanál RTCP

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
sk: Tento súbor s certifikátom X.509 (vo formáte PEM) sa používa pre TLS na strane servera. V systéme OSX sa reťazec používa ako označenie pre vyhľadávanie certifikátu v reťazci kľúčov.

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
sk: Tento doplnok bol nainštalovaný manuálne. Program VLC ho nemôže samočinne spravovať.

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sk: Týmto pridáte filtre na dodatočnú úpravu vykresľovania zvuku.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
sk: Touto voľbou pridáte filtre na dodatočné vylepšenie kvality obrazu, napríklad odstránením prekladania, alebo skreslením videa.

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
sk: Touto funkciou môžete do videa pridať tzv. "filtre pre pod-obrázky". Budú sa filtrovať pod-obrázky, vytvárané dekodérmi titulkov alebo inými zdrojmi pod-obrázkov.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
sk: Touto funkciou môžete do videa pridať tzv. "zdroje pod-obrázka". Filtre umožňujú prekrytie pôvodného obrazu nejakými obrázkami, alebo textom (ako napr. logo alebo iné texty...).

en: This adds video splitters like clone or wall
sk: Touto voľbou pridáte rozdeľovacie prvky videa - pre klon alebo stenu

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
sk: Tu môžete pridať vizualizačné moduly (spektrálny analyzátor atď.).

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
sk: Tu môžete nastaviť počiatočnú hodnotu ukladania dát do vyrovnávacej pamäte, pre výstupný multiplexor streamu. Táto hodnota sa nastavuje v milisekundách.

en: This allows hardware decoding when available.
sk: Táto voľba povolí hardvérové dekódovanie, ak je dostupné.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sk: Táto voľba umožňuje prehrávanie zvuku menšou alebo väčšou rýchlosťou bez ovplyvnenia výšky zvuku

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
sk: Toto nastavenie umožňuje korektne zobrazovať video v rozlíšení HDTV-1080 aj v prípade, keď poškodený kodér chybne nastaví výšku na 1088 riadkov. Túto funkciu by ste mali vypnúť iba v prípade, že vaše video má neštandardný formát vyžadujúci všetkých 1088 riadkov.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
sk: Touto voľbou môžete pridať do prekódovávaného video-streamu prekrývanie (označované aj ako "pod-obrázky"). Pod-obrázky vytvorené filtrami budú aplikované priamo na video. Môžete zadať zoznam modulov s pod-obrázkami, záznamy oddeľujte dvojbodkou.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sk: Tu môžete zmeniť predvolenú cieľovú úroveň (89 dB) pre stream, ktorý obsahuje informáciu o zosilnení pri prehrávaní

en: This allows you to define playlist bookmarks.
sk: Tu si môžete nastaviť záložky vo svojom playliste.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sk: Touto voľbou si vynútite použitie konkrétneho prístupového modulu. Konkrétny modul si musíte vybrať napríklad v prípade, že ho program nevyberie automaticky, alebo keď program vyberie nesprávny modul. Toto nastavenie však nenechávajte ako globálne (platné pre celý program VLC).

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Tu môžete zadať URL adresu, s podrobnejšími informáciami o streame (častokrát ide o webstránku organizácie, ktorá stream poskytuje). Táto adresa bude zobrazená aj v SDP (popise relácie).

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Pomocou tejto voľby môžete pridať do streamu aj kontaktnú adresu. Táto adresa bude súčasťou oznamov cez SDP.

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Tu môžete zadať podrobnejší popis streamu. Tento popis sa bude uvádzať aj v oznamoch vysielaných cez SDP.

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
sk: Tu si môžete zvoliť, že sa jedna inštancia s výstupom streamu zachová naprieč viacerými položkami playlistu (ak nie je zadané nič, automaticky sa vloží výstup streamu "gather")

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
sk: Pomocou tejto voľby môžete aktivovať prehrávanie z viacerých vstupov súčasne. Táto funkcia je zatiaľ pridaná len na experimentálne účely, ešte nie sú podporované všetky formáty. Jednotlivé vstupy v zozname oddeľujte znakom '#' .

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
sk: Týmto nastavením môžete synchronizovať čas na serveri a na klientskom počítači. Detailné nastavenia sú dostupné pod voľbou Pokročilé/Synchronizácia siete.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
sk: Tu si môžete vybrať, ktoré kodéry bude program VLC používať prioritne.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
sk: Tu si môžete vybrať poradie, v ktorom bude program VLC vyberať jednotlivé paketizéry.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
sk: Tu si môžete nastaviť rýchlosť animovania (od 1 po 10, predvolená hodnota je 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
sk: Tu môžete nastaviť rozlíšenie používané pri zobrazovaní s efektom Goom (väčšie rozlíšenie je krajšie ale je aj náročnejšie na výpočtový výkon počítača).

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
sk: Tu môžete určiť kategóriu pre túto reláciu. Táto kategória sa bude vysielať, ak si zvolíte použitie SAP.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
sk: Touto voľbou môžete ovplyvniť to, ako bude SDP (popisovač relácie) dostupný v tejto RTP relácii. Musíte použiť niektorú z týchto adries: http://cesta pre prístup k SDP cez HTTP protokol, rtsp://cesta pre prístup k RTSP, a sap://pre SDP stream, oznamovaný cez SAP.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
sk: Tu môžete zadať port, ktorý sa použije pri RTP streamovaní.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
sk: Tu môžete zadať port, ktorý sa použije pri RTP streamovaní zvuku.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
sk: Tu môžete zadať port, ktorý sa použije pri RTP streamovaní videa.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
sk: Tu môžete zadať multiplexor používaný vo výstupnom streame. Predvolene sa nepoužíva žiaden multiplexor (štandardný RTP stream).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
sk: Pomocou tejto funkcie môžete streamovať aj zvukové streamy vo formáte MPEG4LATM (pozrite si RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
sk: Táto voľba zabraňuje tomu, aby bol zoznam správ preplňovaný informáciami pre ladenie, ktoré pochádzajú z mechanizmu synchronizácie videa na výstupe.

en: This combination is already taken by "%@".
sk: Takúto kombináciu už používa "%@".

en: This controls the maximum jitter that will be passed to the demux/decode chain. The lower the value, the more CPU cycles the algorithm will consume
sk: Týmto sa nastavuje maximálny výkyv, ktorý sa odovzdá do demultiplexovacieho/dekódovacieho reťazca. Čím je hodnota nižšia, tým viac cyklov CPU spotrebuje algoritmus

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
sk: Týmto nastavením je možné ovládať intenzitu stmavovacieho filtra, ktorý simuluje dosvit fosforového svetla CRT TV v násobiči rýchlosti snímkovania Phosphor. Predvolená hodnota: nízka (low).

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sk: Tu je definovaná adresa, na ktorej bude RTSP server počúvať, spolu so základnou cestou RTSP VOD media. Syntax: adresa/cesta. V predvolenom nastavení bude server počúvať na akejkoľvek lokálnej IP adrese. Špecifikujte IP-adresu (napr. ::1 alebo 127.0.0.1) alebo názov hostiteľa (napr. localhost) pre obmedzenie na špecifické sieťové rozhranie.

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
sk: Táto hodnota určuje maximálne oneskorenie vstupu, ktoré majú synchronizačné algoritmy kompenzovať (udáva sa v milisekundách).

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
sk: Táto voľba definuje rýchlosť prehrávania (nominálna rýchlosť je 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
sk: Týmto nastavením môžete oneskoriť zvuk. Oneskorenie sa udáva v milisekundách. Používa sa vtedy, keď postrehnete časový rozdiel medzi obrazom a zvukom.

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
sk: Táto voľba určuje, do akej miery sa musí čiastočne zhodovať názov filmu s názvom súboru s titulkami. Možnosti sú takéto: 
    0 = nebudú sa automaticky detegovať žiadne titulky
    1 = je možné použiť akýkoľvek súbor s titulkami 
    2 = je možné použiť akýkoľvek súbor s titulkami, ktorého názov obsahuje aj názov filmu 
    3 = názov súboru s titulkami sa musí presne zhodovať s názvom filmu, ale môže obsahovať dodatočné znaky
    4 = názov súboru s titulkami sa musí presne zhodovať s názvom filmu

en: This display the resulting media, but can slow things down.
sk: Táto súčasť zobrazuje výsledné médium, ale môže spomaliť systém.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
sk: Táto voľba vám umožní preskočiť pri streamovaní tie snímky, ktoré budú doručené neskoro.

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
sk: Tento efekt vyvoláva dojem, že sa nachádzate v miestnosti, ozvučenej súpravou reproduktorov 7.1. Zvuk bude znieť realistickejšie, obzvlášť v slúchadlách. Ak používate tento efekt a počúvate hudbu dlhší čas, počúvanie je aj menej unavujúce.
    Efekt funguje s akýmkoľvek zdrojovým formátom, od mono po 7.1.

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
sk: Tento efekt je známy aj pod názvami "greenscreen" alebo "chroma key" a dokáže primiešať modré časti obrázka v popredí do obrázka na pozadí (častokrát môžete tento efekt vidieť napríklad v televíznej predpovedi počasia). Pri použití tohto efektu si môžete vybrať farbu "kľúčovania". V predvolenom nastavení je to modrá farba.

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
sk: Touto funkciou aktivujete klávesové skratky programu VLC z (nezabudovaného) okna s videom.

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
sk: Touto voľbou môžete zapnúť analyzovanie aktuálnych oznamov z modulu SAP. Ak takéto analyzovanie nezapnete, všetky oznamy sa budú analyzovať pomocou RTP/RTSP modulu "live555".

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
sk: Táto voľba aktivuje automatickú detekciu kódovania UTF-8 v rámci súborov s titulkami.

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
sk: Touto voľbou aktivujete sfarbenie správ odosielaných do konzoly. Aby to fungovalo, musí mať váš terminál podporu farieb pre Linux.

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
sk: Táto voľba aktivuje spracovávanie kliknutí myšou vo videu.

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
sk: Tento filter rozširuje efekt sterea potlačením mono-zvuku (rovnakého signálu pre obidva kanály) a oneskorením signálu smerom zľava doprava a opačne, čím sa zvýrazní stereo efekt.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
sk: Týmto príkazom si vynútite orezanie zdrojového videa. Pomery zadávajte vo formáte x:y (4:3, 16:9 atď.) aby bol vyjadrený celkový pomer obrazu.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
sk: Vynútenie dodržania pomeru strán vášho monitora. Väčšina monitorov má štvorcové pixle (1:1). Ak máte obrazovku s pomerom strán 16:9, možno bude treba zmeniť pomer na hodnotu 4:3, aby boli dodržané proporcie.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
sk: Touto voľbou si vynútite použitie pomeru strán ako v zdrojovom videu. Napríklad: niektoré disky DVD majú mať pomer strán strán 16:9, v skutočnosti je to však pomer 4:3. Túto voľbu môžete však použiť napríklad aj ako pomôcku pre VLC, ak film neobsahuje informácie o pomere strán. Akceptované formáty sú x:y (4:3, 16:9, atď.) vyjadrujúce globálny pomer strán obrazu, alebo desatinné číslo (napr. 1.25, 1.3333 atď.) vyjadrujúce pomer strán pixelov.

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
sk: Toto zosilnenie bude aplikované na výstup syntézy. Vysoké hodnoty môžu zapríčiniť nasýtenie v prípade, že sa prehráva viac nôt súčasne.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
sk: Toto je predvolené rozhranie programu VLC.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
sk: Toto je rozhranie programu VLC, ktoré umožňuje zmenu vzhľadu. Súbory s novým vzhľadom si môžete stiahnuť na adrese

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
sk: Toto je koeficient, ktorým môžete upraviť výšku pásiem.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
sk: Toto je starší záznam umožňujúci konfigurovanie modulov Access output

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
sk: Toto je starší záznam umožňujúci konfigurovanie multiplexovacích modulov

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
sk: Toto je voliteľná funkcia len pre profil AAC-ELD.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
sk: Toto je port TCP, pomocou ktorého bude rozhranie prijímať príkazy a dáta. Predvolený port má číslo 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
sk: Toto je kodek zvuku, ktorý sa použije.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
sk: Toto je modul pre kódovanie zvuku, ktorý sa použije (použijú sa aj možnosti, ktoré sú s ním asociované).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sk: Tu sa určuje spôsob výstupu zvuku programu VLC. Predvolene si program vždy automaticky vyberie najlepšiu dostupnú metódu.

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
sk: Toto je certifikát prezentovaný %s:
    %s
    
    Ak máte pochybnosti, prerušte tento úkon.

en: This is the default Audio CD device to use.
sk: Toto je predvolená Audio CD mechanika, ktorá sa použije.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sk: Toto je predvolená jednotka (alebo súbor) Audio CD. Nezabudnite na dvojbodku za písmenom jednotky (napríklad D:)

en: This is the default DVD device to use.
sk: Toto je predvolená DVD mechanika, ktorá sa použije.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sk: Toto je predvolená jednotka (alebo súbor) DVD, ktorý sa použije. Nezabudnite na dvojbodku za písmenom jednotky (napríklad D:)

en: This is the default VCD device to use.
sk: Toto je predvolená VCD mechanika, ktorá sa použije.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sk: Toto je predvolená jednotka (alebo súbor) VCD, ktorý sa použije. Nezabudnite na dvojbodku za písmenom jednotky (napríklad D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
sk: Toto je predvolená metóda multiplexovania, ktorá sa bude používať.

en: This is the default output URI.
sk: Toto je predvolená adresa URI pre výstup.

en: This is the default output access method that will be used.
sk: Toto je predvolená metóda pre výstup, ktorá sa bude používať.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
sk: Toto je predvolená veľkosť písma, ktorou sa vykreslí písmo vo videu. Ak nastavíte hodnotu inú ako 0, toto nastavenie nebude rešpektovať relatívnu veľkosť písma.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
sk: Toto je cieľová frekvenciu snímok pri prehrávaní MJPEG zo súboru. Zadajte sem hodnotu 0 (čo je predvolená hodnota) v prípade prehrávania live-streamu (z kamery).

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
sk: Toto je cieľová frekvencia snímok pri prehrávaní streamov s videom vo formáte raw. Zadáva sa v tvare 30000/1001 alebo 29.97

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
sk: Toto je frekvencia snímok, ktorá bude použitá v prípade núdze pri prehrávaní elementárnych streamov vo formáte MPEG.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
sk: Toto je zosilnenie používané pre stream, ktorý neobsahuje informáciu o zosilňovaní zvuku

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
sk: Toto je maximálny počet preskočení (parameter je známy aj pod anglickými názvami "Time-To-Live" či TTL) paketov odoslaných pri výstupe streamu (-1 = použiť predvolené nastavenie operačného systému).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
sk: Toto je adresa host, na ktorej bude rozhranie prijímať príkazy. Ak chcete príkazy prijímať pomocou všetkých sieťových rozhraní, ponechajte predvolené nastavenie (adresu 0.0.0.0). Ak chcete, aby bolo toto rozhranie dostupné len na lokálnom počítači, zadajte adresu "127.0.0.1".

en: This is the language of the audio stream.
sk: Toto je jazyk zvukového streamu.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
sk: Toto je hlavné rozhranie používané v programe VLC. V predvolenom nastavení sa automaticky vyberie najlepší dostupný modul.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
sk: Toto je maximálna veľkosť paketu aplikačnej vrstvy, ktorú možno preniesť cez sieť (v bajtoch).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
sk: Toto je maximálna veľkosť dočasných súborov na ukladanie časovo posunutých streamov.

en: This is the muxer that will be used for audio.
sk: Toto je multiplexor, ktorým sa bude spracovávať zvuk.

en: This is the muxer that will be used for video.
sk: Toto je multiplexor, ktorým sa bude spracovávať video.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sk: Toto je názov relácie. Názov sa bude uvádzať aj v oznamoch cez SDP.

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
sk: Toto číslo udáva počet bufferov zvuku, na ktorých sa vykonáva meranie napätia. Čím je počet meraných bufferov väčší, tým je program pomalší a zaznamenáva aj menej krátkodobých odchýlok.

en: This is the output URI that will be used for audio.
sk: Toto je výstupná adresa, ktorá sa bude používať pri prenose zvuku.

en: This is the output URI that will be used for video.
sk: Toto je výstupná adresa, ktorá sa bude používať pri prenose videa.

en: This is the output URL that will be used.
sk: Toto je URL adresa, ktorá sa bude používať pri streamovaní.

en: This is the output access method that will be used for audio.
sk: Toto je predvolená metóda výstupu zvuku, ktorá sa bude používať.

en: This is the output access method that will be used for video.
sk: Toto je predvolená metóda výstupu videa, ktorá sa bude používať.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
sk: Toto je relatívna predvolená veľkosť písma, ktoré sa zobrazí na videu. Ak je nastavená absolútna veľkosť písma, na relatívnu veľkosť program neberie ohľad.

en: This is the subtitle codec that will be used.
sk: Toto je kodek titulkov, ktorý sa bude používať.

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
sk: Toto je modul pre kódovanie titulkov, ktorý sa použije (použijú sa aj možnosti, ktoré sú s ním asociované).

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sk: Toto je metóda výstupu videa v programe VLC. V predvolenom nastavení si program vždy automaticky vyberie najlepšiu dostupnú metódu.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
sk: Toto je nastavenie komunikatívnosti programu (0=oznamovať len chyby a štandardné správy, 1=upozornenia/výstrahy, 2=ladenie).

en: This is the video codec that will be used.
sk: Pri prekódovaní sa použije ten kodek, ktorý zadáte tu.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
sk: Toto je modul pre kódovanie videa, ktorý sa použije (použijú sa aj možnosti, ktoré sú s ním asociované).

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
sk: Táto knižnica vytvára zvuk vo vyššej kvalite za cenu väčšieho zaťaženia CPU (predvolená hodnota = zapnuté).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
sk: Touto voľbou obmedzíte max. počet klientov, ktorí sa môžu pripojiť na RTSP VOD. Hodnota 0 = bez limitu.

en: This linear gain will be applied in software.
sk: Toto lineárne zosilnenie bude aplikované v softvéri.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
sk: Toto lineárne zosilnenie sa aplikuje na zvuk na výstupe.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať prekódovaný stream do siete použitím protokolu HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať prekódovaný stream do siete použitím protokolu RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
sk: Tento modul odošle prekódovaný stream do siete s použitím protokolu RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
sk: Táto voľba vám umožňuje streamovať prekódovaný stream do siete použitím protokolu UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
sk: Tento modul umožňuje výstup prekódovaného streamu do siete pomocou protokolu mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
sk: Tento modul umožňuje výstup prekódovaného streamu na server Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
sk: Tento modul umožňuje zápis prekódovaného streamu do súboru.

en: This must match the buffer size (latency) configured on the server side. If you are not sure, leave the default of 0 which will set it the maximum value and will use about 100MB of RAM
sk: Táto hodnota musí byť v zhode s veľkosťou vyrovnávacej pamäte (latenciou), ktorá je nastavená na strane servera. Ak si nie ste istí presnou hodnotou, ponechajte predvolenú hodnotu 0. Tým sa nastaví maximálna hodnota a použije sa cca 100 MB RAM.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
sk: Tento multiplexor chýba. Použitie tohto profilu nebude úspešné

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
sk: Tento multiplexor nie je poskytovaný v rámci VLC: možno nie je prítomný.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
sk: Táto voľba pridá offset (či už kladný alebo záporný) k predvoleným prioritám programu VLC. Voľba sa používa vtedy, ak chcete upraviť prioritu programu voči iným spusteným programom alebo inštanciám programu VLC.

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
sk: Táto voľba umožní automaticky vyvolať rozhranie na začiatku prehrávania videa/zvuku. Vyvolanie rozhrania sa dá aj úplne vypnúť.

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
sk: Táto voľba povolí rozhraniu zmenu ikony pri rôznych príležitostiach.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
sk: Táto voľba umožňuje nastavenie názvu podľa toho, čo sa prehráva<br>$a: Umelec<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Titul<br>$g: Žáner<br>$n: Číslo stopy<br>$p: Práve sa prehráva<br>$A: Dátum<br>$D: Trvanie<br>$Z: "Práve sa prehráva" (Späť na Titul - Umelec)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
sk: Tu môžete nastaviť priečinok, ktorý sa vám otvorí pri spustení prehliadača súborov ncursers.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sk: Týmto nastavením môžete ovplyvniť to, ako si program VLC vyberá kodeky (metódy dekomprimovania). Toto nastavenie by mali meniť len skúsení používatelia, pretože nesprávnym nastavením znemožníte prehrávanie akýchkoľvek streamov.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
sk: Táto voľba je užitočná v prípade, že chcete znížiť latenciu pri čítaní streamu

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
sk: Touto voľbou vyberiete algoritmus prevodu na nižší počet kanálov, ktorý zmení stereo na mono. Používa sa aj v zmiešavači kanálov pre slúchadlá. Vytvára dojem, akoby ste stáli v izbe plnej reproduktorov.

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
sk: Táto voľba by sa mala použiť vtedy, keď výstup zvuku nedokáže vyjednať podporu pre S/PDIF.

en: This option silences all other channels except the selected channel.
sk: Touto voľbou stlmíte všetky ostatné kanály okrem vybraného.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
sk: Týmto prekročíte nastavenia kanála. Hodnota sa udáva v Hz.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
sk: Pomocou tohto parametra môžete nastaviť pomer kvality a rýchlosti pri procese odhadovania pohybu. Menšia hodnota = rýchlejšie, vyššia hodnota = lepšia kvalita. Povolený rozsah je od 1 do 9.

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
sk: Tento formát vyťaženia sa bude predpokladať pre dynamické typy vyťaženia (medzi 96 a 127), ak ho nie je možné zistiť mapovaním mimo pásma (SDP)

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
sk: Tento súbor s privátnym kľúčom (vo formáte PEM) je použitý pre TLS zo strany servera.

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sk: Tento program je poskytovaný BEZ ZÁRUKY, v maximálne právne možnom rozsahu.
    Môžete ho distribuovať pri dodržaní podmienok licencie GNU General Public License;
    pre podrobnejšie informácie si prečítajte text v súbore s názvom COPYING.
    Vytvorené tímom VideoLAN; pozrite si súbor AUTHORS.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
sk: Týmto môžete zredukovať výkyvy v kvantizačných parametroch po kompresii krivky. Dočasne rozmazáva.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
sk: Týmto môžete zredukovať výkyvy v kvantizačných parametroch ešte predtým, že sa skomprimuje krivka.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
sk: Po aktivovaní tejto voľby budú fonty vykresľované s použitím farebnej palety YUV. Takéto vykresľovanie je však potrebné len v prípade, že chcete kódovať aj titulky v DVB-streame

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
sk: Tu si môžete vybrať kvantizačný parameter, ktorý chcete použiť. Čím sú hodnoty nižšie, tým je výstup vernejší ale má aj väčší dátový tok. Za dobrú považujeme hodnotu 26, preto je táto hodnota nastavená ako predvolená. Môžete však zadať aj inú hodnotu, tá však musí byť v rozsahu 0 (bezstratové) - 51.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
sk: Týmto parametrom si vyberiete aký prídavný modul sa použije na prevzorkovanie zvuku.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
sk: Týmto parametrom si vyberiete aký protokol sa použije pri transporte cez RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
sk: Po aplikovaní tohto príkazu sa budú multiplexované pakety RTCP odosielať a prijímať cez ten istý port ako RTP pakety.

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
sk: Týmto sa nastaví port HTTP lokálneho servera, ktorý sa použije na streamovanie média do Chromecast.

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
sk: Toto nastavenie nie je možné zmeniť, pretože je zapnutý natívny režim zobrazenia na celú obrazovku.

en: This setting is deprecated and not used anymore
sk: Toto nastavenie je veľmi diskutabilné a preto sa už prestáva používať

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
sk: Táto hodnota udáva výšku streamu s videom v pixeloch.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
sk: Tu môžete zadať šírku, v pixeloch, streamu s videom vo formáte raw.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
sk: Tento stream sa otvorí vždy po spustení VLC.

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
sk: Touto voľbou resetujete nastavenia programu VLC media player.
    
    Pamätajte na to, že VLC sa počas tohto procesu reštartuje, takže váš aktuálny playlist sa vyprázdni a prípadné prehrávanie, streamovanie, či prekódovanie sa preruší.
    
    Knižnice médii sa tento úkon nedotkne.
    
    Naozaj chcete pokračovať?

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
sk: Tento sprievodca vám umožní streamovať (vysielať) alebo konvertovať médium na lokálne použitie alebo použitie v sieti či na internete.
    Mali by ste začať skontrolovaním toho, že zdroj zodpovedá vstupu, ktorý chcete použiť. Potom stlačte tlačidlo "Ďalej" a pokračujte.

en: Threads
sk: Vlákna

en: Three component motion estimation
sk: Trojzložkové odhadovanie pohybu

en: Threshold
sk: Hranica

en: Threshold level
sk: Hraničná úroveň

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
sk: Hraničná hodnota, ktorá sa musí dosiahnuť pre aktivovanie upozornenia. Ak je úroveň zvuku pod touto hodnotu počas tohto času, vyvolá sa upozornenie (predvolená hodnota je 0.1).

en: Tibetan
sk: Tibetsky

en: Ticker text
sk: Diaľnopisný text

en: Tiger rendering defaults
sk: Predvolené nastavenia vykresľovania súčasti Tiger

en: Tiles Threads
sk: Vlákna pre dlaždice

en: Time
sk: Čas

en: Time Control
sk: Časové ovládanie

en: Time Slider
sk: Posuvník na časovej osi

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
sk: Voľba synchronizácie času pre výstup. Ak je aktívna, stream sa bude vykresľovať ako vždy, bude vykresľovaný tak rýchlo, ako je to možné.

en: Time Synchronized output
sk: Výstup so synchronizáciou času

en: Time Toolbar
sk: Panel nástrojov: Čas

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
sk: Okno pre čas, počas ktorého je meraná úroveň zvuku, podľa ktorej sa deteguje ticho. Hodnota sa meria v ms. Ak je úroveň zvuku počas tohto času pod hraničnou hodnotu, odošle sa upozornenie (predvolená hodnota je: 5000).

en: Time between two alarm messages in ms
sk: Čas medzi dvoma správami alarmu, v milisekundách

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
sk: Čas medzi dvomi správami s upozornením - v ms. Táto hodnota sa používa na to, aby sa neaktivovalo príliš veľa upozornení. Predvolená hodnota je 2000.

en: Time code
sk: Časový kód

en: Time code subpicture elementary stream generator
sk: Generátor časového kódu pre elementárny stream podobrázkov

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
sk: Čas priemerného posunutia v milisekundách. Zadávajte priemernú hodnotu

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
sk: Čas v milisekundách pre maximálnu hĺbku skúmania. Rozsah skúmania sa určuje ako čas oneskorenia +/- hĺbka skúmania.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
sk: Čas v ms pre oneskorenie signálu zľava doprava a naopak.

en: Time window to use in ms
sk: Časové okno v milisekundách pre použitie

en: Time:
sk: Čas:

en: Timelength after which we assume there is no signal.
sk: Časový limit, po ktorom sa predpokladá absencia signálu.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
sk: Časový limit, po ktorom sa predpokladá absencia signálu.
    Po uplynutí tejto doby sa namiesto videa zobrazí čierna obrazovka.

en: Timeout
sk: Časový limit

en: Timeout (ms)
sk: Časový limit (v ms)

en: Timeshift directory
sk: Priečinok pre ukladanie časovo posunutých súborov

en: Timeshift granularity
sk: Granularita (zrnitosť) pri časovom posune

en: Title
sk: Titul

en: Title %i%s
sk: Titul %i%s

en: Title display mode
sk: Režim zobrazovania názvu

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
sk: Režim zobrazovania titulu. Predvolený je režim 0 (skryté), ak pole obsahuje obrázok a obrázky sú povolené, v iných prípadoch zadajte hodnotu 1.

en: Title font
sk: Písmo titulu

en: Title metadata
sk: Metadáta titulu

en: Title to put in ASF comments.
sk: Titulok, ktorý chcete zapísať do komentárov v ASF súboroch.

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
sk: Ak chcete otvoriť bežný sieťový stream (HTTP, RTSP, MMS, FTP, atď.), zadajte jeho adresu URL do políčka hore. Ak chcete otvoriť stream RTP alebo UDP, stlačte tlačidlo dole.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sk: Na získanie úplného pomocníka použite príkaz '-H'.

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
sk: Pre výber polarizácie transpondéra je bežne používané nižšie napätie jednotky LNB.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
sk: Pre zastavenie streamu a pokračovanie v normálnom ovládaní, kliknite znovu na tlačidlo <i>Otvoriť stream</i>.

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
sk: Prepnúť režimy playlistu: normálne/slučka/opakovať

en: Toggle Play/Pause
sk: Prepnúť prehrávanie/pozastavenie

en: Toggle Transparency
sk: Prepnúť priehľadnosť

en: Toggle autoscaling
sk: Prepnúť automatickú zmenu veľkosti

en: Toggle deinterlacing
sk: Prepnúť odstránenie prekladania

en: Toggle details
sk: Prepnúť podrobnosti

en: Toggle playlist
sk: Prepnúť playlist

en: Toggle random order playback
sk: Prepnúť náhodné prehrávanie

en: Toggle random playlist playback
sk: Prepnúť náhodné prehrávanie v playliste

en: Toggle subtitle track visibility.
sk: Prepnúť viditeľnosť stopy s titulkami.

en: Toggle subtitles
sk: Prepnúť titulky

en: Toggle the video in fullscreen
sk: Zapnúť režim zobrazenia videa na celú obrazovku

en: Toggle the video out fullscreen
sk: Vypnúť režim zobrazenia videa na celú obrazovku

en: Toggle wallpaper mode in video output
sk: Zapnúť režim prehrávania na pozadí

en: Toggle wallpaper mode in video output.
sk: Prepnúť režim prehrávania na pozadí do výstupu videa.

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
sk: Tolerancia v percentách z metódy 'avbr' (Average Variable BitRate). (Napríklad hodnota 10 s dátovým tokom 800 kpbs znamená, že kodér sa pokúsi neprekročiť 880 kpbs, avšak dosiahnuť viac ako 730 kpbs. Cieľová presnosť je dosiahnutá až po uplynutí určitého času pre konvergenciu. Pozrite si parameter pre konvergenciu

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sk: Určuje, do akej miery zmiešavač toleruje farebné odchýlky v rovine U. Nastavte hodnotu v rozsahu od 10 do 20.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sk: Určuje, do akej miery zmiešavač toleruje farebné odchýlky v rovine V. Nastavte hodnotu v rozsahu od 10 do 20.

en: Tonga (Tonga Islands)
sk: Tonga (ostrovy Tonga)

en: Tool
sk: Nástroj

en: Tool&s
sk: Ná&stroje

en: Toolbar Elements
sk: Prvky panela nástrojov

en: Toolbar position:
sk: Pozícia panela nástrojov:

en: Toolbars Editor
sk: Editor pre panely nástrojov

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
sk: Stlmiť

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
sk: Deaktivovať stlmenie

en: Top
sk: Hore

en: Top Center
sk: Hore, v strede

en: Top Left
sk: Hore, vľavo

en: Top Menu
sk: Hlavné menu

en: Top left
sk: Hore, vľavo

en: Top left corner X coordinate
sk: Súradnica X ľavého horného rohu

en: Top left corner Y coordinate
sk: Súradnica Y ľavého horného rohu

en: Top right
sk: Hore, vpravo

en: Top-Left
sk: Vľavo hore

en: Top-Right
sk: Vpravo hore

en: Total duration
sk: Celkové trvanie

en: Total height of the mosaic, in pixels.
sk: Celková výška mozaiky v pixeloch.

en: Total pixel height of the peak items.
sk: Celková pixelová výška položiek s vrcholmi.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
sk: Celková šírka mozaiky v pixeloch.

en: Total/Remaining time
sk: Celkový/zostávajúci čas

en: Track
sk: Stopa

en: Track ID
sk: ID stopy

en: Track Number
sk: Číslo stopy

en: Track Synchronisation
sk: Synchronizácia stopy

en: Track Synchronization
sk: Synchronizácia stopy

en: Track fingerprinter (based on Acoustid)
sk: Vytváranie odtlačkov stopy (založené na Acoustid)

en: Track number
sk: Číslo stopy

en: Track replay gain
sk: Zosilnenie pri prehrávaní stopy

en: Track settings
sk: Nastavenia stopy

en: Tracks
sk: Stopy

en: Tradeoff between stability and real time
sk: Kompromis medzi stabilitou a reálnym časom

en: Traditional Chinese (Big5)
sk: Tradičná čínština (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
sk: Tradičná čínština - Unix (EUC-TW)

en: Transcode
sk: Prekódovať

en: Transcode stream output
sk: Prekódovať výstup streamu

en: Transcoding Options
sk: Možnosti prekódovania

en: Transcoding options
sk: Možnosti prekódovania

en: Transcript
sk: Prepis (opis)

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
sk: Úroveň kompresie pri prenose od 0 (žiadna) do 9 (maximálna)

en: Transform
sk: Transformovať

en: Transform type
sk: Typ transformácie

en: Transformation
sk: Transformácia

en: Transmission mode
sk: Prenosový režim

en: Transparency
sk: Priehľadnosť

en: Transparency mask
sk: Maska priehľadnosti

en: Transparency of the bargraph
sk: Priehľadnosť súčasti bargraph

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
sk: Priehľadnosť predvolenej farby pozadia - ak nie je v streame Kate určená určitá konkrétna farba pozadia.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
sk: Priehľadnosť predvolenej farby písma - pre prípad, že stream Kate neurčuje konkrétnu farbu písma, ktorá sa má použiť.

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
sk: Priehľadnosť obrázkov, ktoré sú v mozaike v popredí. 0 značí, že obrázky budú priehľadné, hodnota 255 značí, že obrázky nebudú priehľadné vôbec (to je predvolené nastavenie).

en: Transparency of the mosaic picture.
sk: Priehľadnosť obrázka v mozaike.

en: Transparent
sk: Priehľadné

en: Transponder symbol rate
sk: Symbolová rýchlosť transpondera

en: Transponder/multiplex frequency
sk: Frekvencia transpondera/multiplexu

en: Transport protocol
sk: Prenosový protokol

en: Transport stream ID
sk: ID transportného streamu

en: Transpose
sk: Transpozícia

en: Treat as a pipe rather than as a file
sk: Považovať radšej za vedenie, nie za súbor

en: Treble adjustment of the audio input.
sk: Prispôsobenie výšok na vstupe zvuku.

en: Treble level
sk: Úroveň výšok

en: Trellis RD quantization
sk: Kvantizácia Trellis RD

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
sk: Kvantizácia Trellis RD: 
     - 0: zablokovaná
     - 1: aktívna len pri finálnom kódovaní MB
     - 2: aktívna pri všetkých režimoch
    Toto nastavenie vyžaduje CABAC.

en: Trellis quantization
sk: Kvantizácia Trellis

en: Trickplay Reverse
sk: Trikové spätné prehrávanie

en: Trigger button
sk: Spúšťacie tlačidlo

en: Trigger button for mouse gestures.
sk: Tlačidlo pre spúšťanie gest pomocou myši.

en: Trust MPEG timestamps
sk: Dôverovať časovým značkám MPEG

en: Trust directory
sk: Priečinok pre dôveryhodné objekty

en: Trust in-stream PCR
sk: Dôverovať in-streamu PCR

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the operating system trust database to authenticate TLS sessions.
sk: Pri overovaní relácií TLS dôverovať hlavným (root) certifikátom od certifikačných autorít, ktoré sú uložené v databáze operačného systému pre dôveryhodné objekty.

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
sk: Pri overovaní relácií TLS dôverovať hlavným (root) certifikátom certifikačných autorít, ktoré sú uložené v špecifikovanom priečinku.

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
sk: Pokúsiť sa o opravu niektorých chýb: 
    1 detegovať automaticky 
    2 starý msmpeg4 
    4  prekladaný xvid 
    8  ump4 
    16 bez vypĺňania
    32 ac vlc
    64 farebná sýtosť Qpel.
    Musíte uviesť súčet hodnôt. Napríklad: ak chcete odstrániť chyby "ac vlc" a "ump4", zadajte súčet 40.

en: Try to parse the announce
sk: Pokúsiť sa analyzovať oznam

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
sk: Pre konverziu YUV->RGB môžete skúsiť použiť aj hardvérovú akceleráciu. Toto nastavenia však nemá žiaden vplyv v prípade, že je aktivované aj prekrývanie.

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
sk: Pokúsiť sa o použitie hardvérovej akcelerácie pre titulky/zmiešavanie OSD.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
sk: Ak používate prekrývanie pomocou YUV, skúste zapnúť aj trojnásobné vyrovnávanie. Zvyčajne má potom video oveľa lepšiu kvalitu (obraz nebude kmitať).

en: Tuner Frequency
sk: Frekvencia tunera

en: Tuner TV Channel
sk: Kanál TV tunera

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
sk: Zvukový tuner mono/stereo a výber stopy.

en: Tuner card
sk: Karta s tunerom

en: Tuner country code
sk: Kód krajiny pre tuner

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
sk: Frekvencia tunera v Hz alebo v kHz (pozrite si výstup pre ladenie).

en: Tuner input type
sk: Typ vstupu do tunera

en: Tuner properties
sk: Nastavenia tunera

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sk: Tunelovať RTSP a RTP protokol cez HTTP protokol

en: Turkish
sk: Turecky

en: Turkish (ISO 8859-9)
sk: Turecké (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sk: Turecké (Windows-1254)

en: Turkmen
sk: Turkménsky

en: Turn off all messages on the console.
sk: Vypnúť všetky správy na konzole.

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
sk: Vypnutie podsvietenia klávesnice MacBooku počas prehrávania na celú obrazovku. V nastaveniach systému by mala byť vypnutá automatická úprava jasu.

en: Two pass
sk: Aplikovať dvakrát

en: Type
sk: Typ

en: Type 'pause' to continue.
sk: Pre pokračovanie napíšte slovo 'pause'.

en: Type:
sk: Typ:

en: UDP Source timeout (sec)
sk: Časový limit pre zdroj UDP (sek.)

en: UDP input
sk: Vstup UDP

en: UDP receive buffer size (bytes)
sk: Vyrovnávacia pamäť pre príjem UDP (bajtov)

en: UDP stream output
sk: Výstup streamu UDP

en: UDP timeout (in ms)
sk: Časový limit pre UDP (v ms)

en: UNIX socket command input
sk: Vstup pre príkazy UNIX-socketu

en: URL
sk: Adresa URL

en: URL description
sk: Opis URL adresy

en: URL metadata
sk: Metadáta o URL

en: URL with information about the stream or your channel.
sk: URL s informáciou o streame alebo o vašom kanáli.

en: USF subtitles decoder
sk: Dekodér USF titulkov

en: UTF-8 subtitle autodetection
sk: Automatické detekcia titulkov v UTF-8

en: Ukrainian
sk: Ukrajinsky

en: Ukrainian (KOI8-U)
sk: Ukrajinsky (KOI8-U)

en: Ulead DV audio decoder
sk: Dekodér zvuku Ulead DV

en: Ultra-wideband (32kHz)
sk: Ultra-široké pásmo (32 kHz)

en: Un-Zoom
sk: Oddialiť

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
sk: Neudané číslo DiSEqC LNB

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
sk: Neorezávať jeden pixel zo spodnej časti videa

en: Uncrop one pixel from the left of the video
sk: Neorezávať jeden pixel z ľavej strany videa

en: Uncrop one pixel from the right of the video
sk: Neorezávať jeden pixel z pravej časti videa

en: Uncrop one pixel from the top of the video
sk: Neorezávať jeden pixel z hornej časti videa

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: Unidentified codec
sk: Neidentifikovaný kodek

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
sk: Unifikované adaptívne streamovanie pre DASH/HLS

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Uninstall Windows Service
sk: Odinštalovať službu Windows

en: Uninstall the Service and exit.
sk: Odinštalovať službu a ukončiť.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
sk: Unikátny názov siete v priestore pre systémové ladenie

en: Universal (UTF-16)
sk: Univerzálne (UTF-16)

en: Universal (UTF-8)
sk: Univerzálne (UTF-8)

en: Universal (big endian UTF-16)
sk: Univerzálne (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
sk: Univerzálne (little endian UTF-16)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
sk: Frekvencia univerzálneho prepínača LNB (kHz)

en: Universal, Chinese (GB18030)
sk: Univerzálne, čínsky (GB18030)

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown Video
sk: Neznáme video

en: Unknown category
sk: Neznáma kategória

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
sk: Prikaz `%s' nie je znamy. Ak potrebujete pomocnika, napiste `help'.

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: Unset
sk: Nenast.

en: Unshuffled Border width.
sk: Šírka okraja bez zmiešavania.

en: Unspecified
sk: Bez špecifikovania

en: Unspecified (0V)
sk: Nešpecifikované (0 V)

en: Unsubscribe
sk: Odhlásiť

en: Unsubscribe from a podcast
sk: Odhlásiť z odberu podcastu

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Up
sk: Nahor

en: Upconvert
sk: Konvertovať nahor

en: Update
sk: Aktualizácia

en: Update VLC media player
sk: Aktualizovať VLC media player

en: Update the tree
sk: Aktualizovať strom

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
sk: Použitie: %s [možnosti] [stream] ...
    V príkazovom riadku môžete špecifikovať viacero streamov.
    Tie sa zaradia do playlistu.
    Prvá položka zadaná do playlistu sa prehráva ako prvá.
    
    Možnosti štýlov:
      --option  Globálne nastavenie, ktoré sa bude používať počas trvania spustenia programu.
      -option  Jednopísmenová verzia príkazu --option.
      :option  Voľba, ktorá sa aplikuje na stream až tesne pred ním
               a zároveň potlačí predchádzajúce nastavenia .
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Viaceré globálne možnosti --options sa dajú aplikovať v podobe špecifickej MRL :options.
      Možno špecifikovať aj viacnásobné páry :option=hodnota.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Čistý mediálny súbor
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file        MMS URL
      screen://                     Snímka obrazovky
      dvd://[device]               Jednotka DVD
      vcd://[device]               Jednotka VCD
      cdda://[device]              Jednotka Audio CD
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                   UDP stream odosielaný streamovacím serverom
      vlc://pause:<seconds>        Pozastavenie playlistu na určitý čas
      vlc://quit                   Špeciálna položka na ukončenie VLC

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
sk: Použiť 10 bitov na pixel pre snímky videa.

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
sk: Použiť menu Blu-ray. Ak je vypnuté, film sa spustí priamo

en: Use Core Text renderer
sk: Použiť vykresľovač Core Text

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
sk: Použiť vykresľovač Core Text v titulku.

en: Use DecodeBin
sk: Použiť DecodeBin

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
sk: Použiť HDAPS, AMS, APPLESMC alebo UNIMOTION senzory pohybu pri otáčaní videa

en: Use HDR output even if the source is SDR.
sk: Použiť HDR výstup aj vtedy, keď je zdroj v SDR.

en: Use Hardware decoders only
sk: Použiť len hardvérové dekodéry

en: Use NIT for scanning services
sk: Použiť NIT na skenovanie služieb

en: Use Periodic Intra Refresh
sk: Použiť periodické obnovovanie na intra-blokoch

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
sk: Použiť periodické obnovovanie na intra-blokoch namiesto IDR snímok

en: Use Psy-optimizations
sk: Použiť optimalizácie Psy

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
sk: Použiť QPU pre pokročilé odstránenie prekladania v HD.

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sk: Používať RTP protokol cez RTSP (alebo TCP)

en: Use S/PDIF when available
sk: Použiť S/PDIF, ak je dostupné

en: Use Tiger for rendering
sk: Na vykresľovanie použiť súčasť Tiger

en: Use VLC frequency bands
sk: Použiť frekvenčné pásma VLC

en: Use VLC pace
sk: Použiť VLC pace

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
sk: Použiť variabilný dátový tok. V predvolenom nastavení sa používa konštantný dátový tok (CBR).

en: Use YUVP renderer
sk: Použiť vykresľovanie YUVP

en: Use a dark palette
sk: Použiť tmavú paletu

en: Use a local picture as logo on the video
sk: Použiť lokálne umiestnený obrázok ako logo vo videu

en: Use a plugins cache
sk: Použiť vyrovnávaciu pamäť prídavných modulov

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
sk: Týmto nastavením rapídne urýchlite spúšťanie programu VLC.

en: Use a skinned playlist
sk: Použiť vzhľad pre playlist

en: Use a specific Core Image Filter
sk: Použiť špecifický filter Core Image

en: Use a sub&title file
sk: Použiť súbor s ti&tulkami

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
sk: Použiť všetky vizuálne optimalizácie, ktoré môžu zhoršiť PSNR a SSIM

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
sk: Ako masku priehľadnosti použiť alfa-kanál obrázka.

en: Use assembler CPU optimizations.
sk: Použiť assemblovacie optimalizácie pre procesor.

en: Use chapter codecs found in the segment.
sk: Použiť pre kapitolu tie kodeky, ktoré sa nájdu v segmente.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
sk: Použiť farebnú sýtosť ako súčasť pri odhadovaní pohybu

en: Use custom skin
sk: Používateľom vybraný vzhľad

en: Use downmix algorithm
sk: Použiť algoritmus prevodu na nižší počet kanálov (downmix)

en: Use float32 output
sk: Použiť výstup float32

en: Use fullrange instead of TV colorrange
sk: Použiť celý rozsah namiesto farebného rozsahu TV

en: Use hardware YUV->RGB conversions
sk: Používať hardvérovú konverziu YUV->RGB

en: Use hardware blending support
sk: Použiť hardvérovú podporu zmiešavania

en: Use input chroma unaltered
sk: Použiť nezmenenú farebnú sýtosť na vstupe

en: Use keyframes
sk: Použiť kľúčové snímky

en: Use large text for list views
sk: Pre zobrazenie zoznamov použiť veľký text

en: Use mb-tree ratecontrol
sk: Použiť kontrolu rýchlosti mb-tree

en: Use media library
sk: Použiť knižnicu médií

en: Use motion sensors
sk: Použiť senzory pohybu

en: Use muxers rate control mechanism
sk: Použiť kontrolný mechanizmus rýchlosti multiplexorov

en: Use native style
sk: Použiť natívny štýl

en: Use only one instance when started from file manager
sk: Použiť len jednu inštanciu pri spustení zo správcu súborov

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
sk: Použiť možnosti playlistu, ktoré sa obvykle používajú na zabránenie preskakovaniu reklám, na detegovanie reklám a zabránenie ich pridaniu do playlistu.

en: Use randomized IV for encryption
sk: Použiť náhodné IV pre šifrovanie

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
sk: Použiť režim v reálnom čase, vhodný na použitie vo funkcii primárneho vstupu a vstupov slave v reálnom čase.

en: Use recovery points to close GOPs
sk: Použiť body obnovy pre zatvorenie GOP

en: Use regular HTTP modules
sk: Použiť regulérne moduly HTTP

en: Use sequential numbers instead of timestamps
sk: Použiť sekvenčné číslovanie namiesto časových pečiatok

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
sk: Na číslovanie momentiek použiť číslovanie namiesto časových pečiatok

en: Use subtitle file
sk: Použiť súbor s titulkami

en: Use system trust database
sk: Použiť systémovú databázu dôveryhodných subjektov

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
sk: Použiť kvantizačnú maticu MPEG 4 aj pri kódovaní formátu MPEG2. Vo všeobecnosti sa tým zlepší výsledný obraz a súčasne sa zachová kompatibilita so štandardnými dekodérmi MPEG2.

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
sk: Použiť protokol Metacube. Je potrebný na streamovanie do súčasti Cubemap reflector.

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
sk: Použiť frekvenčné pásma VLC. V opačnom prípade použite frekvenčné pásma podľa štandardu ISO.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
sk: Použiť kompletné nastavenia na nakonfigurovanie hodnôt načítavania pre každý prístupový modul.

en: Use the native fullscreen mode
sk: Použiť natívny režim zobrazenia na celú obrazovku

en: Use the stream PCR as a reference.
sk: Použiť stream PCR ako referenciu.

en: Use this setting to specify a known SSRC for the RTP header. This is only useful if your receiver acts on it. When using VLC as receiver, it is not.
sk: Použite toto nastavenie na určenie známeho zdroja synchronizácie (SSRC) pre hlavičku RTP. Je to užitočné iba ak váš prijímač vplýva na túto hodnotu. Ak použijete ako prijímač program VLC, nejde o takýto prípad.

en: Use this to disable packet recovery
sk: Túto voľbu použite na deaktivovanie obnovovania paketov

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sk: Toto nastavenie použite vtedy, keď viete, že zvuk je (alebo nie je) uložený ako Dolby Surround, ale nie je možné ho tak detegovať. Ak aj stream nebol kódovaný s Dolby Surround, zapnutím tejto funkcie môžete vylepšiť váš zážitok, najmä pri skombinovaní s mixérom kanálov pre slúchadlá.

en: Use triple buffering for overlays
sk: Pri prekrývaní ukladať do vyrovnávacej pamäte trikrát

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
sk: Namiesto toho použiť kódy s variabilnou dĺžkou - užitočné najmä pri veľmi veľkých dátových tokoch

en: Use video buffers in system memory
sk: Vytvoriť vyrovnávaciu pamäť pre video v systémovej pamäti

en: User
sk: Používateľ

en: User agent
sk: Používateľský agent

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
sk: Prihláste sa pod tým menom používateľa, ktoré vám bolo pridelené pre prístup na SOCKS proxy-server.

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Username that will be requested to access the stream.
sk: Meno používateľa požadované na prístup k streamu.

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
sk: Meno používateľa, ktoré sa použije pre pripojenie, ak nie je meno používateľa nastavené v adrese URL.

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
sk: Používa prídavné moduly GStreamer framework na dekódovanie kodekov médií

en: Uzbek
sk: Uzbecky

en: V&iew
sk: Zobraz&iť

en: V-plane color
sk: Farba roviny V

en: VA-API video decoder
sk: Dekodér videa VA-API

en: VA-API video decoder via DRM
sk: Dekodér videa VA-API cez DRM

en: VAAPI filters
sk: Filtre VAAPI

en: VBI & Teletext
sk: VBI & teletext

en: VBI and Teletext decoder
sk: Dekodér teletextu a VBI

en: VBI capture device
sk: Zaznamenávacie zariadenie VBI

en: VBI line on which to output Active Format Descriptor.
sk: Riadok VBI, na ktorom prebehne výstup popisovača aktívneho formátu.

en: VBR Quality
sk: Kvalita VBR

en: VBR mode
sk: VBR-režim

en: VBV buffer
sk: Vyrovnávacia pamäť VBV

en: VC-1 packetizer
sk: Paketizér VC-1

en: VC1 video demuxer
sk: Demultiplexor videa VC1

en: VC2 Low Delay Profile
sk: Profil VC2 pre nízke oneskorenie

en: VC2 Main Profile
sk: Hlavný profil VC2

en: VC2 Simple Profile
sk: Jednoduchý profil VC2

en: VCD device
sk: Jednotka pre VCD

en: VCD input
sk: Vstup VCD

en: VDPAU adjust video filter
sk: Prispôsobenie filtra videa VDPAU

en: VDPAU deinterlacing filter
sk: Filter pre odstránenie prekladania VDPAU

en: VDPAU output
sk: Výstup VDPAU

en: VDPAU sharpen video filter
sk: Filter pre zaostrenie videa VDPAU

en: VDPAU surface conversions
sk: Konverzie povrchu VDPAU

en: VDPAU video decoder
sk: Dekodér videa VDPAU

en: VDR Cut Marks
sk: Strihové značky VDR

en: VDR recordings
sk: Nahrávky VDR

en: VHS movie
sk: Film na VHS

en: VHS movie effect video filter
sk: Filter videa pre efekt filmu na VHS

en: VLC Debug Log (%s).txt
sk: Protokol pre ladenie VLC (%s).txt

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sk: Program VLC dokáže zabrániť vytvoreniu okna s popismi, snímkami a podobne okolo videa, čím sa vytvorí "minimálne okno".

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
sk: Program VLC môže online skontrolovať druh albumu a metadáta, aby tak obohatil zážitok z prehrávania, napríklad poskytnutím informácií o stope pri prehrávaní hudobného CD. Pri týchto funkciách musí program VLC odoslať informáciu o vašom obsahu dôveryhodným službám, v anonymnej forme.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
sk: Program VLC dokáže zobraziť QR kód odkazujúci na mobilnú verziu webového rozhrania; webová adresa webového rozhrania vašej inštancie VLC media player sa prenesie cez internet do webovej služby Google Image Charts, kvôli vygenerovaniu QR kódu.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
sk: Program VLC môže zobrazovať hlásenia priamo v okne s videom. Toto zobrazovanie sa nazýva aj OSD.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
sk: Program VLC nedokáže otvoriť ŽIADNE zaznamenávacie zariadenie. Podrobnejšie informácie nájdete v zázname chýb.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
sk: Program VLC nemôže nastaviť titul DVD disku. Možno sa nedá dešifrovať celý disk.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
sk: Program VLC sa nemôže pripojiť na "%s:%d".

en: VLC could not connect with the given server.
sk: Program VLC sa nedokáže spojiť so zadaným serverom.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
sk: VLC nemôže dekódovať formát "%4.4s" (%s)

en: VLC could not identify the audio or video codec
sk: Program VLC nemohol identifikovať kodek pre zvuk alebo obraz

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
sk: VLC nemohol otvoriť kodér %4.4s %s.

en: VLC could not open the %s module.
sk: Program VLC nemohol otvoriť modul %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sk: Program VLC nemohol otvoriť modul dekodéra.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
sk: Program VLC nemohol otvoriť súbor "%s" (%s).

en: VLC could not read the file (%s).
sk: Program VLC nedokáže prečítať súbor (%s).

en: VLC could not read the file: %s
sk: Program VLC nemohol prečítať súbor: %s

en: VLC failed to load the ASF header.
sk: Programu VLC sa nepodarilo načítať hlavičku ASF súboru.

en: VLC is started from file association
sk: Program VLC môže byť spustený aj po kliknutí na asociovaný súboru

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
sk: Program VLC nemôže otvoriť adresu MRL '%s'. Podrobnejšie informácie nájdete v súbore so záznamom.

en: VLC media playback
sk: Prehrávanie média VLC

en: VLC media player - Web Interface
sk: VLC media player - Webové rozhranie

en: VLC media player Help
sk: Pomocník pre VLC media player

en: VLC media player Help...
sk: Pomocník programu VLC media player...

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
sk: VLC media player a VideoLAN sú ochrannými značkami asociácie VideoLAN.

en: VLC media player updates
sk: Aktualizácie programu VLC media player

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
sk: Program VLC bežne pri vykresľovaní používa modul Freetype, ako náhradu však môžete použiť aj modul svg.

en: VLC preferences
sk: Nastavenia programu VLC

en: VLC skins website
sk: internetovej stránky so súbormi vzhľadu pre program VLC

en: VLC version %s (%s)
sk: Verzia VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
sk: Program VLC nemohol uložiť metadáta.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
sk: Program VLC bude prehrávať aktuálnu položku v playliste dookola.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
sk: Program VLC bude prehrávať položky playlistu stále dookola.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
sk: VLC pozastaví a opäť spustí podporované prehrávače hudby počas ich prehrávania.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
sk: Program VLC bude prehrávať súbory v playliste v náhodnom poradí, až dokedy ho neukončíte.

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
sk: Program VLC sa bude spúšťať len s ikonou v paneli úloh.

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
sk: Program VLC bude počas prehrávania ukladať pozície pre posledných 30 prehrávaných položiek. Ak niektorú z nich znovu otvoríte, prehrávanie môže pokračovať.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
sk: Server zamietol a zrušil pripojenie programu VLC.

en: VLC's implementation of Video On Demand
sk: Implementácia videa na požiadanie v programe VLC

en: VLM Batch Commands
sk: Dávkové príkazy VLM

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
sk: VLM konfigurácia (*.vlm);;Všetky súbory (*)

en: VLM configuration file
sk: Konfiguračný súbor VLM

en: VLM configurator
sk: Konfigurátor VLM

en: VNC Host
sk: Hostiteľ VNC

en: VNC Password
sk: Heslo VNC

en: VNC Port
sk: Port VNC

en: VNC client access
sk: Prístup klienta VNC

en: VNC hostname or IP address.
sk: Host. názov VNC alebo IP adresa.

en: VNC password.
sk: Heslo VNC.

en: VNC poll interval
sk: Interval dopytov na VNC

en: VNC polling
sk: Dopyty na VNC

en: VNC port number.
sk: Číslo portu VNC.

en: VOC demuxer
sk: Demultiplexor VOC

en: Value to adjust dts by
sk: Hodnota prispôsobenia dts o

en: Variance
sk: Kolísanie

en: Variance of the gaussian noise
sk: Kolísanie šumu gaussian

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
sk: Rôzne dekodéry/kodéry zvuku a videa, dodávané s knižnicou FFmpeg. Balík zahŕňa: (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG a iné kodeky

en: Vendor
sk: Poskytovateľ

en: Verbosity
sk: Komunikatívnosť

en: Verbosity (0,1,2)
sk: Komunikatívnosť (0,1,2)

en: Version
sk: Verzia

en: Version %1
sk: Verzia %1

en: Vertical
sk: Vertikálna

en: Vertical (13V)
sk: Vertikálna (13 V)

en: Vertical flip
sk: Vertikálne rozdelenie

en: Vertical slices per frame
sk: Vertikálne pruhy na snímok

en: Very Low Definition (240 lines)
sk: Veľmi nízka definícia (240 riadkov)

en: Very short backwards jump
sk: Veľmi krátky skok späť

en: Very short forward jump
sk: Veľmi krátky skok dopredu

en: Very short jump length
sk: Dĺžka veľmi krátkeho skoku

en: Very short jump length, in seconds.
sk: Dĺžka veľmi krátkeho skoku, v sekundách.

en: Video &Track
sk: S&topa s videom

en: Video Accelerated API filters
sk: Video – akcelerované filtre API

en: Video Auto Scaling
sk: Automatická mierka pre video

en: Video Callback data
sk: Údaje spätného volania pre video

en: Video Effects
sk: Video efekty

en: Video Effects...
sk: Efekty videa...

en: Video FPS
sk: FPS videa

en: Video Files
sk: Súbory s videom

en: Video On Demand ( VOD )
sk: Video na požiadanie ( VOD )

en: Video Processor
sk: Spracovávač videa

en: Video Settings
sk: Nastavenia videa

en: Video Track
sk: Stopa s videom

en: Video Upscaling Mode
sk: Režim zvýšenia rozlíšenia videa

en: Video X coordinate
sk: Súradnica X videa

en: Video Y coordinate
sk: Súradnica Y videa

en: Video alignment
sk: Zarovnanie videa

en: Video bitrate
sk: Dátový tok videa

en: Video bitrate tolerance
sk: Tolerancia bitovej rýchlosti videa

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
sk: Tolerancia bitovej rýchlosti videa v kbit/s.

en: Video capture
sk: Zaznamenávanie videa

en: Video capture (Video4Linux)
sk: Zaznamenávanie videa (Video4Linux)

en: Video capture controls (if supported by the device)
sk: Ovládanie zaznamenávania videa (ak je táto funkcia podporovaná ovládačom)

en: Video capture device
sk: Zariadenie pre zaznamenávanie videa

en: Video capture device node.
sk: Uzol zariadenia pre zaznamenávanie videa.

en: Video codec
sk: Kodek pre video

en: Video codecs
sk: Kodeky videa

en: Video connection
sk: Pripojenie videa

en: Video connection for DeckLink output.
sk: Pripojenie videa pre výstup DeckLink.

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
sk: Pripojenie videa, ktoré sa použije pre záznamy DeckLink. Platné nastavenia: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Pre použitie predvoleného nastavenia ponechajte prázdne.

en: Video cropping
sk: Orezanie videa

en: Video cropping filter
sk: Filter pre orez videa

en: Video device
sk: Video-zariadenie

en: Video device name
sk: Názov video-zariadenia

en: Video encoder
sk: Kodér videa

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
sk: Kodér videa (s použitím OpenMAX IL)

en: Video filter
sk: Filter videa

en: Video filter module
sk: Filtračné moduly videa

en: Video filtering using a chain of video filter modules
sk: Video filtrovanie použitím  filtrovacích modulov

en: Video filters are used to process the video stream.
sk: Filtre videa sa používajú na úpravu streamov s videom.

en: Video filters will be applied to the video stream.
sk: Filtre videa, aplikované na stream s videom.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
sk: Filtre videa budú aplikované na streamy s videom (po aplikovaní prekrývacích vrstiev). Sem môžete zadať zoznam filtrov, položky oddeľujte dvojbodkou.

en: Video frame-rate
sk: Frekvencia snímok videa

en: Video height
sk: Výška videa

en: Video input
sk: Video vstup

en: Video input chroma format
sk: Formát farebnej sýtosti pri vstupe videa (chroma)

en: Video input frame rate
sk: Frekvencia snímok na vstupe videa

en: Video input pin
sk: Pin vstupu videa

en: Video memory
sk: Pamäť videa

en: Video memory buffer height.
sk: Výška vyrovnávacej pamäte videa.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
sk: Vyrovnávacia pamäť videa - výška v bajtoch.

en: Video memory buffer width.
sk: Šírka vyrovnávacej pamäte videa.

en: Video memory output
sk: Výstup pamäte videa

en: Video mode
sk: Režim videa

en: Video output
sk: Výstup videa

en: Video output URL
sk: Výstupná URL pre video

en: Video output access method
sk: Metóda výstupu videa

en: Video output module
sk: Modul výstupu videa

en: Video output modules
sk: Moduly výstupu videa

en: Video output muxer
sk: Multiplexor výstupu videa

en: Video output pin
sk: Pin výstupu videa

en: Video pictures blending
sk: Prelínanie obrázkov vo videu

en: Video post processing filter
sk: Filter pre dodatočnú úpravu videa

en: Video postrender callback
sk: Spätné volanie dodatočného vykresľovania videa

en: Video prerender callback
sk: Spätné volanie pre predvykresľovanie videa

en: Video quality post-processing level
sk: Kvalitatívna úroveň dodatočného spracovávania videa

en: Video resolution
sk: Rozlíšenie videa

en: Video scale
sk: Mierka videa

en: Video scaling
sk: Mierka videa

en: Video scaling factor
sk: Faktor mierky pre video

en: Video scaling filter
sk: Filter pre prispôsobenie veľkosti videa

en: Video settings
sk: Nastavenia videa

en: Video size
sk: Veľkosť videa

en: Video snapshot directory (or filename)
sk: Priečinok (alebo názov súboru) s momentkami z videa

en: Video snapshot file prefix
sk: Predpona súboru s momentkou z videa

en: Video snapshot format
sk: Formát momentky z videa

en: Video snapshot height
sk: Výška momentky z videa

en: Video snapshot width
sk: Šírka momentky z videa

en: Video snapshots
sk: Momentky z videa

en: Video splitter module
sk: Modul rozdeľovača videa

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
sk: Rozdeľovače videa rozdelia jeden stream na viacero videí.

en: Video standard
sk: Video - štandard

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
sk: Štandard videa (automatický, SECAM, PAL, alebo NTSC).

en: Video title
sk: Názov videa

en: Video transformation filter
sk: Transformačný filter videa

en: Video width
sk: Šírka videa

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
sk: Video sa vloží do tohto existujúceho okna. Ak je hodnota nulová, vytvorí sa nové okno.

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
sk: Video bude vykreslené s použitím tohto displeja Wayland. Ak nie je zadané nič, použije sa predvolený displej.

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
sk: Video sa vykreslí len s týmto displejom X11. Ak nie je hodnota zadaná, použije sa predvolený displej.

en: Video4Linux compressed A/V input
sk: Video4Linux - komprimovaný A/V vstup

en: Video4Linux input
sk: Vstup Video4Linux

en: VideoCore layer where the video is displayed.
sk: Vrstva VideoCore, kde sa zobrazuje video.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
sk: Vrstva VideoCore, kde sa zobrazuje video. Pod-obrázky sa zobrazujú priamo nad a čierne pozadie priamo pod.

en: VideoLAN Website...
sk: Webstránka tímu VideoLAN...

en: VideoToolbox video decoder
sk: Dekodér videa VideoToolbox

en: Videolan.org's addons finder
sk: Vyhľadávač rozšírení na videolan.org

en: Videolan.org's single archive addons finder
sk: Videolan.org - jeden archív z vyhľadávača rozšírení

en: Vietnamese
sk: Vietnamsky

en: Vietnamese (VISCII)
sk: Vietnamsky (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sk: Vietnamsky (Windows-1258)

en: View
sk: Zobraziť

en: View certificate
sk: Zobraziť certifikát

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
sk: Zorné pole

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
sk: Výška

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
sk: Natočenie (pootočenie)

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
sk: Odchýlenie

en: Visualization
sk: Vizualizácia

en: Visualization:
sk: Vizualizácia:

en: Visualizations
sk: Vizualizácie

en: Visualizations selector
sk: Výber vizualizácií

en: Visualizer
sk: Vizualizátor

en: Visualizer filter
sk: Filter vizualizátora

en: VoD server module
sk: Serverový modul VoD

en: Vobsub subtitles parser
sk: Analyzátor titulkov vo formáte Vobsub

en: Voice activity detection
sk: Detekcia hlasovej aktivity

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Volume %ld%%
sk: Hlasitosť %ld%%

en: Volume Down
sk: Znížiť hlasitosť

en: Volume Mute
sk: Stlmiť hlasitosť

en: Volume Up
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Volume control
sk: Ovládanie hlasitosti

en: Volume down
sk: Znížiť hlasitosť

en: Volume normalization
sk: Vyrovnávanie hlasitosti zvuku

en: Volume normalizer
sk: Vyrovnávač hlasitosti

en: Volume of the audio input.
sk: Hlasitosť na vstupe zvuku.

en: Volume up
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
sk: Zvuk sa ovláda v prehrávači a nie pomocou <i>Hlavných ovládacích prvkov</i>.

en: Volume: %i %%
sk: Hlasitosť: %i %%

en: Vorbis audio decoder
sk: Dekodér Vorbis audio

en: Vorbis audio encoder
sk: Kodér zvuku Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
sk: Paketizér pre zvuk vo formáte Vorbis

en: WAV demuxer
sk: Demultiplexor WAV

en: WAV muxer
sk: Multiplexor WAV

en: WEBVTT decoder
sk: Dekodér WEBVTT

en: WEBVTT subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov WEBVTT

en: WEBVTT subtitles parser
sk: Analyzátor (parser) titulkov WEBVTT

en: WGL extension for OpenGL
sk: Rozšírenie WGL pre OpenGL

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
sk: Zvukový dekodér s pevným bodom pre formát WMA v1/v2

en: WMServer RTSP dialect
sk: Dialekt pre Kasenna WMServer

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
sk: WMServer používa neštandardný druh RTSP. Výberom tohto parametra určíte, aby program VLC predpokladal, že niektoré možnosti sú v rozpore so smernicami RFC 2326.

en: WPL playlist import
sk: Import playlistu WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
sk: Pred prepnutím rezervovača miesta čakať na I snímku

en: Wall
sk: Stena

en: Wall video filter
sk: Filter videa pre zobrazovanie na stene

en: Wallpaper
sk: Pozadie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
sk: Upozornenie: <b>%1</b> už je odkazom v menu s aplikáciami

en: Warning: this key or combination is already assigned to
sk: Varovanie: táto klávesa alebo kombinácia je už pridelená akcii

en: Water effect
sk: Efekt vody

en: Wave video filter
sk: Filter videa Wave

en: WaveOut audio output
sk: Zvukový výstup WaveOut

en: Waves
sk: Vlny

en: Wayland display
sk: Displej Wayland

en: Wayland shared memory video output
sk: Wayland - výstup videa so zdieľanou pamäťou

en: Wayland shell surface
sk: Povrch shellu Wayland

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
sk: Našla sa staršia verzia nastavení programu VLC.

en: WebM video decoder
sk: Dekodér videa WebM

en: WebM video encoder
sk: Kodér videa WebM

en: Website
sk: Webová stránka

en: Weighted prediction for B-frames
sk: Vážená predpoveď výskytu B-snímok

en: Weighted prediction for B-frames.
sk: Vážená predpoveď výskytu B-snímok.

en: Weighted prediction for P-frames
sk: Vážená predpoveď výskytu P-snímok

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
sk: Vážená predpoveď pre P-snímky:
     - 0: Vypnuté
     - 1: Posun naslepo
     - 2: Analýza Smart

en: Western European (IBM 00850)
sk: Západoeurópske (IBM 00850)

en: Western European (Latin-9)
sk: Západoeurópske (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
sk: Západoeurópske (Windows-1252)

en: Wet
sk: Po aplikovaní efektu (wet)

en: Wet mix
sk: Zosilnenie odrazeného zvuku

en: When minimized
sk: Pri minimalizovaní

en: When passcode set, on this device only
sk: Pri nastavení hesla, len na tomto zariadení

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
sk: Ak je to možné, vstupný stream sa nahrá, namiesto použitia modulu pre výstup streamu

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
sk: Ak je voľba nastavená na 'no/nie', je parameter potrebný na to, aby sa mohlo prehrávať video aj so starými vzhľadmi - aj v prípade, že nie je implementovaný žiadny tag pre video

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
sk: Ak je táto voľba nastavená, tak táto inštancia programu VLC môže určovať čas pre synchronizáciu tým klientom, ktorí sú na túto sieť pripojení

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
sk: Ak je dostupných viac formátov videa, vyberte ten, ktorého rozlíšenie je najbližšie (ale nie vyššie) k tomuto nastaveniu, čo sa týka počtu riadkov. Túto voľbu použite v prípade nedostatočného výkonu CPU alebo nedostatočnej šírky pásma na prehrávanie vo vyšších rozlíšeniach.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
sk: Ak je zablokovaná kontrola toku SAP, tak tu môžete nastaviť časový interval medzi jednotlivými oznámeniami cez SAP.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sk: Ak aktivujete túto voľbu, v rozhraní sa zobrazí dialógové okno vždy, keď bude potrebný zásah používateľa.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sk: Ak aktivujete túto voľbu, v nastaveniach a/alebo rozhraniach sa zobrazia všetky dostupné možnosti, vrátane takých, ktoré väčšina používateľov nikdy nevyužije.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
sk: Ak je táto voľba aktivovaná, analyzátor SAP vylúči niektoré nekompatibilné oznamy sám.

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
sk: Ak zapnete tento režim, pixely sa budú zobrazovať čiernou alebo bielou farbou. Hraničnou hodnotou bude jas definovaný dole.

en: When to raise the interface
sk: Kedy vyvolať rozhranie

en: When unlocked
sk: Ak je odomknuté

en: When unlocked, on this device only
sk: Ak je odomknuté, len na tomto zariadení

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
sk: Ak používate vstup PVR (alebo nejaký abnormálny zdroj), nastavte hodnotu 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
sk: Ak je nastavené, že sa bude spúšťať len jedna inštancia programu, tak sa nové položky do playlistu len pridajú, ale bude sa pokračovať v prehrávaní aktuálnej položky.

en: Whether or not to display all spatial layers, default false
sk: Udáva, či sa majú alebo nemajú zobrazovať všetky priestorové vrstvy, predvolene vypnuté

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
sk: Určuje, či sa dočasné odstránenie prekladania vzťahuje iba na jas

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
sk: Určuje, aké písmo popisu sa použije v prípade, že stream Kate neurčuje presné parametre pre písmo (názov, veľkosť a podobne). Ak necháte políčko prázdne, súčasť Tiger sama rozhodne o parametroch písma.

en: White
sk: Biela

en: White Crush for Blue
sk: Splývanie odtieňov bielej farby pre modrú zložku

en: White Crush for Green
sk: Splývanie odtieňov bielej farby pre zelenú zložku

en: White Crush for Red
sk: Splývanie odtieňov bielej farby pre červenú zložku

en: White Level for Blue
sk: Úroveň bielej farby pre modrú zložku

en: White Level for Green
sk: Úroveň bielej farby pre zelenú zložku

en: White Level for Red
sk: Úroveň bielej farby pre červenú zložku

en: White balance temperature (K)
sk: Teplota vyváženia bielej farby (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
sk: Teplota vyváženia bielej farby - vyjadrená ako teplota farby v Kelvinoch (2800 = minimálne vyžarovanie, 6500 = maximum denného svetla).

en: White point
sk: Biely bod

en: Wide-band (16kHz)
sk: Široké pásmo (16 kHz)

en: Width
sk: Šírka

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
sk: Šírka každého stĺpca v pixloch, v zobrazovanej súčasti BarGraph..

en: Width in pixels of the border between miniatures.
sk: Šírka okraja (v pixeloch), ktorý sa vykreslí medzi miniatúrami.

en: Width of the virtual room
sk: Šírka virtuálnej miestnosti

en: Width of video or subtitle elementary streams
sk: Šírka elementárnych streamov s videom alebo titulkami

en: Window
sk: Okno

en: Window decorations
sk: Dekorácie okna

en: Window handle (HWND)
sk: Ovládanie okna (HWND)

en: Window properties
sk: Vlastnosti okna

en: Window size
sk: Veľkosť okna

en: Windows Audio Session API input
sk: Vstup Windows Audio Session API

en: Windows Audio Session API output
sk: Výstup API relácie Windows Audio

en: Windows GDI video output
sk: Výstup videa Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
sk: Meta-demultiplexor Windows Media NSC

en: Windows Multimedia Device output
sk: Výstup Windows Multimedia Device

en: Windows Service interface
sk: Rozhranie Windows Service

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
sk: Konfigurácia okien použitá pri poslednom skine. Táto funkcia a jej hodnoty sú aktualizované automaticky, nemeňte ich manuálne.

en: Windows messages interface
sk: Rozhranie pre správy Windows

en: Windows networks
sk: Siete Windows

en: Windows opacity between 0.1 and 1
sk: Nepriehľadnosť okien v rozmedzí od 0.1 a 1

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
sk: Ak je vybraná táto voľba, tlačidlo na zvýšenie alebo zníženie hlasitosti a tlačidlo na stlmenie na klávesnici vždy zmenia hlasitosť v celom systéme. Ak je táto voľba deaktivovaná, bude sa hlasitosť meniť v programe VLC, ak je program VLC vybraný. Ak program nie je vybraný, mení sa hlasitosť v celom systéme.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
sk: Po zapnutí tejto funkcie sa prehrávanie automaticky pozastaví pri minimalizovaní okna.

en: Workaround bugs
sk: Riešenie chýb

en: Workaround for France
sk: Opraviť problém s francúzskymi titulkami

en: Wrapper filter output
sk: Výstup filtra Wrapper

en: Write process id to file
sk: Zapisovať ID služby do súboru

en: Writer
sk: Autor textu

en: Writes process id into specified file.
sk: Identifikačné číslo služby sa zapíše do špeciálneho súboru.

en: Writes statistic info about stream
sk: Zapísať štatistické informácie o streame

en: Writes stats to file instead of stdout
sk: Štatistiky sa budú zapisovať do súboru namiesto stdout

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sk: Súradnica X v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky.

en: X coordinate
sk: Súradnica X

en: X coordinate of the bargraph.
sk: Súradnica X pre súčasť bargraph.

en: X coordinate of the encoded subtitle
sk: Súradnica X v kódovaných titulkoch

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sk: X-ová súradnica loga. Po kliknutí na ňu môžete logo presúvať.

en: X coordinate of the mask.
sk: Súradnica X masky.

en: X coordinate of the rendered subtitle
sk: Súradnica X vykresľovaných titulkov

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sk: Súradnica X v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky, pokiaľ nie je táto hodnota negatívna.

en: X offset
sk: Súradnica X

en: X offset, from the left screen edge.
sk: Súradnica X (od ľavého horného rohu obrazovky)

en: X.509 Certificate Authority
sk: Certifikačná autorita X.509

en: X.509 Certificate Revocation List
sk: Zoznam odvolaných certifikátorv X.509

en: X.509 Client certificate
sk: Certifikát klienta X.509

en: X.509 Client private key
sk: Privátny kľúč klienta X.509

en: X11 display
sk: Displej X11

en: X11 video output (XCB)
sk: Výstup videa X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
sk: Okno s videom X11 (XCB)

en: XA demuxer
sk: Demultiplexor XA

en: XDG screen saver inhibition
sk: Blokovanie šetriča obrazovky X

en: XDG shell surface
sk: Povrch shellu XDG

en: XDG-screensaver
sk: Šetrič obrazovky XDG

en: XML Parser (using libxml2)
sk: Analyzátor XML (používa knižnicu libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
sk: XML formát zdieľaného playlistu (XSPF)

en: XSPF playlist export
sk: Export playlistu vo formáte XSPF

en: XSPF playlist import
sk: Import playlistu XSPF

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
sk: playlist XSPF |súbor *.xspf|M3U |playlist *.m3u|HTML |*.html

en: XVideo adaptor number
sk: Číslo adaptéra XVideo

en: XVideo format id
sk: ID formátu XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
sk: Hardvérový adaptér XVideo, ktorý sa bude používať. V predvolenom nastavení použije program VLC prvý funkčný adaptér.

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
sk: ID obrazového formátu XVideo, ktorý sa bude používať. V predvolenom nastavení použije program VLC prvý najvhodnejší adaptér pre prehrávané video.

en: XVideo output (XCB)
sk: Výstup XVideo (XCB)

en: XWD file (autodetect)
sk: Súbor XWD (autodetekcia)

en: XWD image decoder
sk: Dekodér obrázkov XWD

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sk: Súradnica Y, v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky.

en: Y coordinate
sk: Súradnica Y

en: Y coordinate of the bargraph.
sk: Súradnica Y pre súčasť bargraph.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
sk: Súradnica Y kódovaných titulkov

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sk: Y-ová súradnica loga. Po kliknutí na ňu môžete logo presúvať.

en: Y coordinate of the mask.
sk: Súradnica Y masky.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
sk: Súradnica Y vykresľovaných titulkov

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
sk: Súradnica Y, v ktorej sa začína ľavý horný roh mozaiky, pokiaľ nie je táto hodnota negatívna.

en: Y offset
sk: Súradnica Y

en: Y offset, down from the top.
sk: Súradnica Y, posunutie nadol od hornej hrany.

en: YUV 10-bits planar to semiplanar 10-bits conversions
sk: Konverzie YUV 10-bit z režimu planar na semiplanar

en: YUV output
sk: Výstup YUV

en: YUV planar to semiplanar conversions
sk: Konverzie YUV z režimu planar na semiplanar

en: YUV video output
sk: Výstup videa YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
sk: Posun farebnej kocky YUV po rovine V (0 - 127).

en: YUVP converter
sk: Konvertor YUVP

en: Yellow
sk: Žltá

en: Yes
sk: Áno

en: Yiddish
sk: Jidiš

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
sk: Pokúsili ste sa o prístup k %s. %s
    Tento problém môže mať pôvod v pokuse o narušenie vášho zabezpečenia, kompromitovanie vášho súkromia, alebo ide o chybnú konfiguráciu.
    
    Ak máte nejaké pochybnosti, prerušte proces.

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
sk: Bol zaznamenaný pokus o dosiahnutie %s. Bezpečnostný certifikát prezentovaný serverom je však neznámy a nemožno ho autentifikovať u žiadnej dôveryhodnej certifikačnej autority. Tento problém môže byť zapríčinený chybou konfigurácie alebo pokusom o narušenie vášho zabezpečenia alebo súkromia.
    
    Ak máte pochybnosti, prerušte tento proces.

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sk: Tu môžete úplne vypnúť výstup zvuku. Po vypnutí nebude prebiehať ani dekódovanie zvuku, čím sa ušetrí výpočtový výkon.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
sk: Tu môžete kompletne vypnúť spracovávanie obrázkov pre titulky/podradených obrázkov.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sk: Tu môžete kompletne vypnúť výstup videa. Video sa nebude ani dekódovať, takže sa ušetrí aj výpočtový výkon.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
sk: Ak chcete, môžete všetky efekty priesvitnosti vypnúť. Môže sa to hodiť najmä vtedy, keď sa okno pri presúvaní po pracovnej ploche nespráva korektne.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
sk: Môžete vypnúť používanie vetvy makro-blokov pri kontrole rýchlosti

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
sk: Sem môžete zadať presné súradnice (x,y) prvkov v mozaike (voľbu možno použiť len v prípade, že je metóda pozicovania nastavená na "súradnice"). Súradnice prosím oddeľujte čiarkami (napr. 10,10,150,10).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
sk: Môžete si vynútiť určitú výšku momentky z videa. Predvolenesa zachová pôvodná výška (-1). Hodnota 0 znamená zmenu výšky tak, aby sa zachoval pomer strán.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu môžete zadať výšku obrázka, ktorú chcete použiť. V predvolenom nastavení (hodnota -1) sa program prispôsobí charakteristike videa.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu môžete zadať šírku obrázka, ktorú chcete použiť. V predvolenom nastavení (hodnota -1) sa VLC prispôsobí charakteristike videa.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Môžete si vynútiť určitú pozíciu značky vo videu (0 = vycentrovať, 1 = posunúť doľava, 2 = posunúť doprava, 4 = posunúť nahor, 8 = posunúť nadol; tieto hodnoty je možné aj kombinovať, napr. 6 = posunúť doprava nahor).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Tu môžete určiť, že mozaika sa bude vo videu zarovnávať (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; môžete však používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo hore).

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
sk: Môžete si vynútiť určité poradie prvkov na mozaike. Musíte zadať čiarkou oddeľovaný zoznam ID obrázkov. Tieto ID sú pridelené v module pre "mostík mozaiky".

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sk: Tu si môžete vynútiť pozíciu ľavého horného rohu okna s videom (súradnica X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sk: Tu si môžete vynútiť pozíciu ľavého horného rohu okna s videom (súradnica Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sk: Tu si môžete určiť pozíciu pod-obrázka vo videu (0=vycentrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=nahor, 8=nadol; môžete však používať aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo-hore).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
sk: Tu môžete určiť pozíciu teletextu vo videu (0=centrovať, 1=vľavo, 2=vpravo, 4=hore, 8=dole; môžete však použiť aj kombinácie týchto hodnôt, napr. 6=vpravo-hore).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sk: Môžete si vynútiť určitú pozíciu textu na obrazovke (0 = vycentrovať text, 1 = posunúť doľava, 2 = posunúť doprava, 4 = posunúť nahor, 8 = posunúť nadol; tieto hodnoty je možné aj kombinovať, napr. 6 = posunúť doprava nahor).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu si môžete vynútiť výšku videa. Predvolene (-1) sa program VLC prispôsobuje charakteristike videa.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sk: Tu si môžete vynútiť šírku videa. Predvolene (-1) sa program VLC prispôsobuje charakteristike videa.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
sk: Môžete si vynútiť určitú šírku momentky z videa. Predvolene sa zachová pôvodná šírka (-1). Hodnota 0 znamená zmenu šírky tak, aby sa zachoval pomer strán.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
sk: Tu môžete zadať predvolený reťazec pre výstup streamu. Ak neviete, ako sa takéto reťazce vytvárajú, pozrite si prosím dokumentáciu. Pozor: tento reťazec bude aktivovaný pre všetky streamy.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
sk: Tu môžete zadať zoznam vstupov, ktoré sa zreťazia do jedného. Pri oddeľovaní položiek zoznamu použite čiarku.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
sk: Tu môžete manuálne zadať zoznam záložiek pre stream. Zadávajte ho v tvare:"{názov=názov-záložky,čas=prípadný-časový-posun,bajty=prípadný-bajtový-posun},{...}"

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
sk: Pre program VLC môžete vybrať aj "doplnkové rozhrania". Tie sa aktivujú na pozadí ako doplnok k predvolenému rozhraniu. Môžete použiť aj zoznam modulov rozhrania, jednotlivé položky oddeľujte dvojbodkou. (Bežné hodnoty sú "rc" (diaľkové ovládanie), "http", "gestures" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
sk: Môžete si vybrať ovládacie rozhrania pre program VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
sk: Pomocou nasledujúceho zoznamu a tlačidiel si môžete vybrať lokálne súbory.

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
sk: Môžete si vybrať, ktorý modul servera VoD chcete použiť. Na prepnutie na starší modul, nastavte hodnotu 'vod_rtsp'.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
sk: Pri klonovaných snímkach môžete použiť špeciálne výstupné moduly. Zoznam týchto modulov oddeľujte čiarkou.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
sk: Toto nastavenie môžete použiť vtedy, keď chcete titulky umiestniť pod film, nie do filmu. Môžete vyskúšať aj rôzne iné pozície titulkov.

en: You can zoom the video by the specified factor.
sk: Video je možné priblížiť toľkokrát, koľkokrát si vyberiete.

en: You have the latest version of VLC media player.
sk: Máte najnovšiu verziu programu VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
sk: Máte dve možnosti:
    - Rozhranie sa prispôsobí na natívnu veľkosť videa 
    - Video sa prispôsobí veľkosti rozhrania 
    V predvolenom nastavení sa rozhranie prispôsobí na natívnu veľkosť videa.

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
sk: Stačí zadať jeden z týchto troch parametrov. Program VLC zistí ostatné parametre automaticky, podľa pôvodného pomeru strán

en: You must set a name for the profile.
sk: Musíte zadať názov profilu.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
sk: Za normálnych okolností musíte plniť modul Shoutcast s využitím streamov Ogg. Je však možné streamovať aj formát MP3, takže môžete streamy MP3 preposielať na server shoutcast/icecast.

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
sk: Vaše rozhranie pre reproduktory by ste mali nakonfigurovať pomocou "Nastavenia zvukov Midi" v časti /Aplikácie/Pomocné programy. VLC použije iba výstup stereo.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
sk: Zdá sa, že váš Mac nie je vybavený vhodným zariadením pre vstup zvuku. Prosím skontrolujte konektory a ovládače.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
sk: Váš počítač MAC pravdepodobne nie je vybavený vhodným vstupným zariadením. Skontrolujte prosím všetky jeho konektory a ovládače.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
sk: Zdá sa, že váš Mac nie je vybavený vhodným zariadením pre vstup videa. Prosím skontrolujte konektory a ovládače.

en: Your account was rejected.
sk: Prístup k vášmu účtu bol zamietnutý serverom.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
sk: Zobrazenie sa otvorí a prehrá, aby ho bolo možné streamovať alebo uložiť.

en: Your input can't be opened
sk: Zadaný vstup sa nedá otvoriť

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
sk: Vaša systémová knižnica pre dekódovanie BD+ nie je funkčná. Nesprávna konfigurácia?

en: Your window manager does not provide a list of applications.
sk: Váš správca okien neobsahuje zoznam aplikácií.

en: Zero Order Hold (fastest)
sk: Zero Order Hold (najrýchlejšie)

en: Zeroconf network services
sk: Nulová konfigurácia sieťových služieb

en: Zeroconf services
sk: Služby nulovej konfigurácie

en: Zlib decompression filter
sk: Dekompresný filter Zlib

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Zoom mode: %s
sk: Režim priblíženia: %s

en: Zoom video
sk: Priblížiť video

en: Zooming reset
sk: Resetovanie priblíženia

en: [Display]
sk: [Zobrazit]

en: [Filebrowser]
sk: [Prehliadac suborov]

en: [Global]
sk: [Vseobecne]

en: [Loop]
sk: [Opakovat dookola]

en: [Player]
sk: [Prehravac]

en: [Random]
sk: [Náhodne]

en: [Repeat]
sk: [Opakovať]

en: [cdda:][device][@[track]]
sk: [cdda:][jednotka][@[stopa]]

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
sk: [vcd:][jednotka][#[titul][,[kapitola]]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sk: Na zobrazenie pokročilých možností pridajte do príkazového riadka parameter --advanced.

en: addons local storage
sk: Lokálne uloženie doplnkov

en: addons.videolan.org addons finder
sk: addons.videolan.org - Vyhľadávač rozšírení

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
sk: adresa:port na vytvorenie väzby VLC na príjem prichádzajúcich streamov. Nastavenia pomocníka pre dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter anuluje túto voľbu.

en: antiflicker video filter
sk: Filter videa pre zabránenie blikania

en: ask for extra verbosity when displaying help
sk: pri zobrazení pomocníka sa spýtať na použitie rozšíreného komunikačného režimu programu

en: audio
sk: zvuk

en: auto
sk: automaticky

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
sk: auto - nechať kodér rozhodnúť podľa vstupu (najlepšia voľba)

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
sk: automatic - nechať kodér rozhodnúť podľa vstupu (najlepšia voľba)

en: avparser packetizer
sk: Paketizér pre avparser

en: bits
sk: bitov

en: blocks
sk: blokov

en: buffers
sk: záznamov

en: checkerboard
sk: mozaika

en: clean effects
sk: čistiace efekty

en: column alternation
sk: stĺpcové striedanie

en: core program
sk: hlavný program

en: cycle
sk: cyklus

en: debug
sk: ladenie

en: decoder
sk: dekodér

en: device, fifo or filename
sk: zariadenie, fifo alebo názov súboru

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
sk: zariadenie, fifo alebo názov súboru, ktorý chcete zapísať s yuv snímkami.

en: errors
sk: chyby

en: exchange puzzle
sk: puzzle s výmenou

en: fixed
sk: fixne

en: float
sk: desatinná hodnota

en: force coding frame as separate interlaced fields
sk: vynútiť si kódovanie snímky ako oddelene prekladané polia

en: force coding frame as single picture
sk: vynútiť si kódovanie snímky ako jedného obrázku

en: frame alternation
sk: striedanie snímok

en: frames
sk: snímkov

en: full
sk: plné

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
sk: úplné - bloky pre kompenzáciu pohybu sa úplne prekrývajú

en: full - One code block per subband
sk: plne - jeden blok kódu na jedno sub-pásmo

en: gzip decompression
sk: Dekompresia gzip

en: hearing impaired
sk: sluchovo postihnutí

en: height of the overlapping area (in %)
sk: Výška prekrývacej oblasti (v %)

en: iTunes Music Library importer
sk: Importér hudobnej knižnice iTunes

en: in
sk: v

en: integer
sk: celé číslo

en: jigsaw puzzle
sk: klasické puzzle

en: large - use large code blocks
sk: veľké - použiť veľké bloky kódu

en: large - use large motion compensation blocks
sk: veľké - použiť veľké bloky pre kompenzáciu pohybu

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
sk: Meno používateľa alebo heslo pre last.fm nie je správne. Skontrolujte nastavenia a znovu spustite program VLC.

en: last.fm: Authentication failed
sk: last.fm: autentifikácia sa nepodarila

en: length of the overlapping area (in %)
sk: Dĺžka prekrývacej oblasti (v %)

en: libarchive based stream directory
sk: Priečinok streamu založeného na libarchive

en: libarchive based stream extractor
sk: Extraktor streamu založeného na libarchive

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
sk: libavcodec dokáže kompenzovať mnohé chyby.
    S nekvalitným kodérom (ako napríklad s kodérom ISO MPEG-4 od firmy M$) však môže táto voľba spôsobiť veľa chýb.
    Platné sú hodnoty v rozsahu od 0 do 4 (0 = deaktivovať odolávanie chybám).

en: libavformat AVIO access
sk: Prístup k libav-formátu AVIO

en: libavformat AVIO access output
sk: Access output pre ibavformat AVIO

en: libdsm NETBIOS discovery module
sk: Modul zisťovania libdsm NETBIOS

en: libdsm SMB input
sk: Vstup libdsm SMB

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
sk: Vstup a prehliadač libdsm SMB (sieťové zdieľania Windows)

en: libprojectM effect
sk: Efekt libprojectM

en: libsecret keystore
sk: Úložisko kľúčov libsecret

en: mDNS Network Discovery
sk: Zisťovanie siete mDNS

en: mDNS Renderer Discovery
sk: Zisťovanie vykresľovača mDNS

en: medium - use medium motion compensation blocks
sk: stredné - použiť stredne veľké bloky pre kompenzáciu pohybu

en: medium - use medium sized code blocks
sk: stredné - použiť bloky kódu strednej veľkosti

en: middle position (in %)
sk: Stredná pozícia (v %)

en: motion
sk: pohyb

en: motion control interface
sk: Rozhranie pre kontrolu pohybu

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
sk: do konfiguračného súboru sa neuloží ani sa z neho nenačíta žiadna vlastnosť

en: none
sk: žiadne

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
sk: žiadne - bloky pre kompenzáciu pohybu sa neprekrývajú

en: offsets
sk: súradnice

en: packetizer
sk: paketizér

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
sk: čiastočne - bloky pre kompenzáciu pohybu s čiastočným prekrývaním

en: perceptual distance
sk: Optická vzdialenosť

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
sk: Optická vzdialenosť pre výpočet optickej váhy

en: perceptual weighting method
sk: Metóda optického útlmu

en: print a list of available modules
sk: zobraziť zoznam dostupných modulov

en: print a list of available modules with extra detail
sk: zobraziť zoznam dostupných modulov s detailnými informáciami

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sk: zobraziť pomocníka programu VLC (príkaz možno kombinovať s parametrom --advanced)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
sk: zobraziť pomocníka programu VLC a všetkých jeho modulov (príkaz možno kombinovať s parametrami --advanced a --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
sk: zobraziť pomocníka pre špecifický modul (príkaz možno kombinovať s parametrami --advanced a --help-verbose). Pri striktných príkazoch pridajte k modulu prefix =.

en: print version information
sk: zobraziť informácie o verzii programu

en: projectM configuration file
sk: konfiguračný súbor project M

en: projectM preset path
sk: Cesta k prednastaveniu pre projectM

en: reset the current config to the default values
sk: odstrániť aktuálnu konfiguráciu a aktivovať predvolené nastavenia

en: resets the current plugins cache
sk: vymazať aktuálnu vyrovnávaciu pamäť prídavných modulov

en: row alternation
sk: riadkové striedanie

en: sec.
sk: sek.

en: side by side
sk: vedľa seba

en: simple
sk: jednoduchá

en: single .vlp archive addons finder
sk: Vyhľadávač rozšírení pre jeden archív .vip

en: sliding puzzle
sk: puzzle s presúvaním

en: small - use small code blocks
sk: malé - použiť malé bloky kódu

en: small - use small motion compensation blocks
sk: malé - použiť malé bloky pre kompenzáciu pohybu

en: string
sk: reťazec

en: subpicture
sk: pod-obrázok

en: swap puzzle
sk: puzzle s prehadzovaním

en: top bottom
sk: zhora - nadol

en: tx3g subtitles
sk: Titulky tx3g

en: tx3g subtitles decoder
sk: Dekodér titulkov tx3g

en: unknown
sk: neznáme

en: use alternate config file
sk: použiť alternatívny konfiguračný súbor

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
sk: použiť otvorené GOP, pre kompatibilitu s Blu-Ray, použite aj voľbu bluray-compat

en: v4l2 controls
sk: Ovládanie v4l2

en: v4l2 driver controls
sk: Ovládanie v4l2

en: visual impaired commentary
sk: komentár pre zrakovo postihnutých

en: warnings
sk: varovania

en: x264 advanced options
sk: Pokročilé možnosti x264

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
sk: Pokročilé možnosti x264, v tvare {opt=val,op2=val2}.

en: x264 preset and tuning selection
sk: Prednastavenie x264 a výber ladenia

en: x264 profile and level selection
sk: Profil x264 a výber úrovne

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
sk: | achan [X]. . . . . . . .  nastavit/detegovat zvukove kanaly

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
sk: | add XYZ  . . . . . . . . . . pridat XYZ do playlistu

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
sk: | adev [zariadenie]  . . . . . . . .  nastavit/detegovat zvukove zariadenie

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
sk: | atrack [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat zvukovu stopu

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
sk: | chapter [X]  . . . . nastavit/nacitat kapitolu v aktualnej polozke

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
sk: | chapter_n  . . . . . .  dalsia kapitola v aktualnej polozke

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
sk: | chapter_p . . . . predchadzajuca kapitola v aktualnej polozke

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
sk: | clear . . . . . . . . . . .   vycistit playlist

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
sk: | datovy tok pri demultiplexovani : %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
sk: | citanie demultiplex. bajtov : %8.0f KiB

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
sk: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . . zaradit XYZ do playlistu

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
sk: | f [on|off] . . . . . . . . . . prepnut zobrazovanie na celu obrazovku

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
sk: | faster . . . . . . . .  rychlejsie prehravanie streamu

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
sk: | fastforward  . . . . . .  .  nastavit na maximalnu rychlost

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
sk: | frame . . . . . . . .  prehravat snimku za snimkou

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
sk: | get_length . . . . dlzka aktualneho streamu

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
sk: | get_time . . zobrazit pocet sekund, ktore uplynuli od zaciatku streamu

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
sk: | get_title . . . . .  titul aktualneho streamu

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
sk: | goto . . . . . . . . . . . .  prejst na polozku v obsahu

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
sk: | help . . . . . . . . . . . . . toto okno s pomocnikom

en: | info . . . . .  information about the current stream
sk: | info . . . . .  informacia o aktualnom streame

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
sk: | datovy tok na vstupe : %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
sk: | citanie vstupnych bajtov : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
sk: | is_playing . . . .  hodnota 1=stream sa prehrava, hodnota 0=ine

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
sk: | key [nazov klavesy] . . . . . .  simulovat stlacenie klav. skratky

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
sk: | logout . . . . .  ukoncenie (socketoveho spojenia)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
sk: | loop [on|off] . . . . . .  prepnut slucku v playliste

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
sk: | next . . . . . . . . . . . .  dalsia polozka v playliste

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
sk: | normal . . . . . . . .  normalne prehravanie streamu

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
sk: | pause  . . . . . . . . . . . . . .  pozastavit prehravanie

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
sk: | play . . . . . . . . . . . . . . . . prehrat stream

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
sk: | playlist . . . . . zobrazit aktualne polozky v playliste

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
sk: | prev . . . . . . . . . .  predchadzajuca polozka v playliste

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
sk: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . .  ukoncit program vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
sk: | random [on|off] . . . . . . . prepnut nahodne preskakovanie

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
sk: | repeat [on|off] . . . .  prepnut opakovanie polozky playlistu

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
sk: | rewind  . . . . . . . . . .  nastavit na minimalnu rychlost

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
sk: | seek X . vyhladavanie v sekundach, napriklad: `seek 12'

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
sk: | slower . . . . . . . .  pomalsie prehravanie streamu

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
sk: | snapshot . . . . . . . . .  zaznamenat momentku z videa

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
sk: | stats . . . . . . . . . zobrazit statisticke informacie

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
sk: | status . . . . . . . . . stav aktualneho playlistu

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
sk: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . zastavit stream

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
sk: | strack [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat stopu s titulkami

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
sk: | title [X]  . . . . nastavit/nacitat titul aktualnej polozky

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
sk: | title_n  . . . . . .  dalsi titul v aktualnej polozke

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
sk: | title_p  . . . .  predchadzajuci titul v aktualnej polozke

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
sk: | vcrop [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat orezanie videa

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
sk: | voldown [X]  . . . . . . znizit hlasitost o X stupnov

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
sk: | volume [X] . . . . . . . .  nastavit/nacitat uroven hlasitosti

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
sk: | volup [X]  . . . . . . .  zvysit hlasitost o X stupnov

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
sk: | vratio [X]  . . . . nastavit/detegovat pomer stran videa

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
sk: | vtrack [X] . . . . . . . . .  nastavit/detegovat stopu s videom

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
sk: | vzoom [X] . . . . . . . .  nastavit/detegovat priblizenie videa

en: |All Files |*
sk: |Všetky súbory |*
