enlightenment - en to fi translation catalogue (104 entries)

en: Version:
fi: Versio:

en: Usage:
fi: Käyttö:

en: %s [options]
fi: %s [optiot]

en: Copyright:
fi: Tekijänoikeudet:

en: License:
fi: Lisenssi:

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Default:
fi: Oletus:

en: Choices:
fi: Valinnat:

en: No categories available.
fi: Yhtään luokkaa ei ole käytettävissä.

en: Categories:
fi: Luokat:

en: Options:
fi: Vaihtoehdot:

en: Positional arguments:
fi: Sija-argumentit:

en: ERROR: unknown category '%s'.
fi: VIRHE: tuntematon luokka '%s'.

en: ERROR: unknown option --%s.
fi: VIRHE: tuntematon optio --%s.

en: ERROR: unknown option -%c.
fi: VIRHE: tuntematon optio -%c.

en: ERROR:
fi: VIRHE:

en: value has no pointer set.
fi: arvolle ei ole asetettu osoitinta.

en: unknown boolean value %s.
fi: tuntematon boolean-arvo %s.

en: invalid number format %s
fi: virheellinen numeroformaatti: %s

en: invalid choice "%s". Valid values are:
fi: virheellinen valinta "%s". Tuetut arvot ovat:

en: missing parameter to append.
fi: puuttuva parametri lisäykselle.

en: could not parse value.
fi: arvoa ei voitu jäsentää.

en: missing parameter.
fi: puuttuva parametri.

en: missing callback function!
fi: puuttuva takaisinkutsufunktio!

en: no version was defined.
fi: versiota ei määritelty.

en: no copyright was defined.
fi: tekijänoikeuksia ei määritelty.

en: no license was defined.
fi: lisenssiä ei määritelty.

en: ERROR: unknown option --%s, ignored.
fi: VIRHE: tuntematon optio --%s, jätetty huomioimatta.

en: ERROR: option --%s requires an argument!
fi: VIRHE: optio --%s tarvitsee argumentin!

en: ERROR: unknown option -%c, ignored.
fi: VIRHE: tuntematon optio -%c, jätetty huomioimatta.

en: ERROR: option -%c requires an argument!
fi: VIRHE: optio -%c tarvitsee argumentin

en: ERROR: missing required positional argument %s.
fi: VIRHE: puuttuva pakollinen sija-argumentti %s.

en: ERROR: unsupported action type %d for positional argument %s
fi: VIRHE: toimintotyyppi %d ei ole tuettu sija-argumentille %s

en: ERROR: no parser provided.
fi: VIRHE: jäsennintä ei annettu.

en: ERROR: no values provided.
fi: VIRHE: yhtään arvoa ei annettu.

en: ERROR: no arguments provided.
fi: VIRHE: yhtään argumenttia ei annettu.

en: ERROR: invalid options found.
fi: VIRHE: virheellisiä optioita löydetty.

en:  See --%s.
fi:  Katso --%s.

en:  See -%c.
fi:  Katso -%c.

en: ERROR: invalid positional arguments found.
fi: VIRHE: virheellisiä sija-argumentteja löydetty.

en: ERROR: incorrect geometry value '%s'
fi: VIRHE: virheellinen geometrinen arvo '%s'

en: ERROR: incorrect size value '%s'
fi: VIRHE: virheellinen koon arvo '%s'

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Templates
fi: Mallipohjat

en: Public
fi: Julkinen

en: Documents
fi: Asiakirjat

en: Music
fi: Musiikki

en: Pictures
fi: Kuvat

en: Videos
fi: Videot

en: Up
fi: Ylös

en: Home
fi: Koti

en: Cancel
fi: Peruuta

en: multi button entry label
fi: moninappisyöttökentän nimiö

en: multi button entry item
fi: moninappisyöttökentän kohta

en: multi button entry
fi: moninappisyöttökenttä

en: Title
fi: Otsikko

en: Back
fi: Takaisin

en: Next
fi: Seuraava

en: Popup Title
fi: Ponnahdusikkunan otsikko

en: Popup Body Text
fi: Ponnahdusikkunan leipäteksti

en: Bubble
fi: Kupla

en: Clicked
fi: Napsautettu

en: State: Disabled
fi: Tila: Pois käytöstä

en: Button
fi: Painike

en: calendar item
fi: kalenterin kohta

en: calendar month
fi: kalenterikuukausi

en: calendar year
fi: kalenterivuosi

en: State: On
fi: Tila: päällä

en: State: Off
fi: Tila: pois päältä

en: State
fi: Tila

en: Check
fi: Valinta

en: State: Editable
fi: Tila: muokattavissa

en: Clock
fi: Kello

en: color selector palette item
fi: värivalitsimen palettikohta

en: day selector item
fi: päivyrin kohta

en: diskselector item
fi: kiekkovalitsimen kohta

en: Copy
fi: Kopioi

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Paste
fi: Liitä

en: Select
fi: Valitse

en: Entry
fi: Syöttökenttä

en: Gengrid Item
fi: Gengridin kohta

en: Index
fi: Indeksi

en: Index Item
fi: Indeksin kohta

en: Label
fi: Nimiö

en: state: opened
fi: tila: avattu

en: state: closed
fi: tila: suljettu

en: A panel is open
fi: Paneeli on auki

en: Double tap to close panel menu
fi: Kaksoisnäpäytä sulkeaksesi paneelivalikon

en: panel button
fi: Paneelinappi

en: progressbar
fi: Tilanneilmaisin

en: Radio
fi: Vaihtoehto

en: State: Selected
fi: Tila: valittu

en: State: Unselected
fi: Tila: valitsematon

en: slider
fi: liukusäädin

en: spinner
fi: pyörövalitsin

en: spinner increment button
fi: Pyörövalitsimen lisää-nappi

en: spinner decrement button
fi: Pyörövalitsimen vähennä-nappi

en: Selected
fi: Valittu

en: Separator
fi: Erotin

en: Has menu
fi: Valikollinen

en: Unselected
fi: Valitsematon

en: Toolbar Item
fi: Työkalupalkin kohta
