gnome-commander - en to pl translation catalogue (1925 entries)

en: Two-pane file manager
pl: Dwupanelowy menedżer plików

en: GNOME Commander is a “two-pane” graphical file manager for the GNOME desktop environment. It features separate tabs for each pane, setting up custom device buttons, bookmark manager, fully integrated commandline, file quick search, an internal image viewer, a powerful batch renaming tool, and FTP and Samba access.
pl: GNOME Commander to „dwupanelowy” graficzny menedżer plików dla środowiska GNOME. Zawiera on oddzielne karty dla każdego panelu, ustawianie własnych przycisków urządzeń, menedżer zakładek, w pełni zintegrowany wiersz poleceń, szybkie wyszukiwanie plików, wewnętrzną przeglądarkę obrazów, efektywne narzędzie do zmiany nazw plików oraz dostęp do serwerów FTP i Samba.

en: GNOME Commander aims to advanced users who like to focus on precise file management, working in parallel through special applications, and running smart commands.
pl: GNOME Commander jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, którzy pragną skupić się na dokładnym zarządzaniu plikami, działając jednocześnie w specjalnych programach i wykonując inteligentne polecenia.

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: A two paned file manager
pl: Dwupanelowy menedżer plików

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: file;manager;folder;explore;disk;filesystem;
pl: menedżer;menadżer;manadżer;manager;plików;pliki;katalogi;foldery;eksploruj;eksplorator;explorer;dyski;napędy;system plików;

en: List of advanced rename tool profiles
pl: Lista profili zaawansowanego narzędzia zmiany nazw

en: The entries in this array represent the profiles in the advanced rename tool with specific settings for each profile.
pl: Wpisy w tej macierzy przedstawiają profile w zaawansowanym narzędziu zmiany nazw z konkretnymi ustawieniami dla każdego profilu.

en: Advanced rename tool window width
pl: Szerokość okna zaawansowanego narzędzia zmiany nazw

en: This option defines the width of the advanced rename tool window.
pl: Ta opcja określa szerokość okna zaawansowanego narzędzia zmiany nazw.

en: Advanced rename tool window height
pl: Wysokość okna zaawansowanego narzędzia zmiany nazw

en: This option defines the height of the advanced rename tool window.
pl: Ta opcja określa wysokość okna zaawansowanego narzędzia zmiany nazw.

en: Advanced rename tool template history
pl: Historia szablonów zaawansowanego narzędzia zmiany nazw

en: This string array represents the history of templates in the advanced rename tool.
pl: Ta macierz ciągów przedstawia historię szablonów w zaawansowanym narzędziu zmiany nazw.

en: History of visited directories
pl: Historia odwiedzonych katalogów

en: This string array represents the history of visited directories.
pl: Ta macierz ciągów przedstawia historię odwiedzonych katalogów.

en: Use default font
pl: Użycie domyślnej czcionki

en: Whether to use the system’s default fixed width font for the file panels instead of a font specific to gnome-commander.
pl: Czy używać domyślnej czcionki systemu o stałej szerokości w panelach plików zamiast czcionki wybranej dla programu gnome-commander.

en: Panel font
pl: Czcionka paneli

en: A custom font that will be used for the file panes if the “Use default font” option is turned off.
pl: Niestandardowa czcionka używana w panelach plików, jeśli opcja „Użycie domyślnej czcionki” jest wyłączona.

en: Filesize display mode
pl: Tryb wyświetlania rozmiarów plików

en: Defines how the filesize will be displayed in the associated pane column.
pl: Określa, jak rozmiary plików są wyświetlane w powiązanej kolumnie panelu.

en: Permission display mode
pl: Tryb wyświetlania uprawnień

en: Defines how the file permission will be displayed in the associated pane column.
pl: Określa, jak uprawnienia plików są wyświetlane w powiązanej kolumnie panelu.

en: Graphical layout mode
pl: Tryb układu graficznego

en: Defines the icon style of files and folders in the file panes.
pl: Określa styl ikon plików i katalogów w panelach plików.

en: List row height
pl: Wysokość wiersza listy

en: Defines the height of a row in the file pane.
pl: Określa wysokość rzędu w panelu plików.

note: Translators: Feel free to replace the default date format to a common value used in your country. See "man strftime" for details. Attention: Do not change the single quotes which sourround the string.
en: '%F %R'
pl: '%F %H∶%M'

en: Date format
pl: Format daty

en: Format of the date in the file pane.
pl: Format daty w panelu plików.

en: List font
pl: Czcionka listy

en: The font in the file panes.
pl: Czcionka w panelach plików.

en: Extension display mode
pl: Tryb wyświetlania rozszerzeń

en: Defines where the file name extension is displayed.
pl: Określa, gdzie wyświetlane są rozszerzenia plików.

en: Left mouse button mode
pl: Tryb lewego przycisku myszy

en: Number of left mouse button clicks for opening a file or folder.
pl: Liczba kliknięć lewym przyciskiem myszy do otwarcia pliku lub katalogu.

en: Left mouse button unselects
pl: Lewy przycisk myszy odznacza

en: Defines if a click on an unselected item unselects already selected items.
pl: Określa, czy kliknięcie niezaznaczonego elementu odznacza już zaznaczone elementy.

en: Right mouse button mode
pl: Tryb prawego przycisku myszy

en: Defines what happens when the right mouse button is clicked on an item.
pl: Określa, co się dzieje po kliknięciu elementu prawym przyciskiem myszy.

en: Use trash
pl: Używanie kosza

en: Defines if items should be moved to trash by default instead of really deleting them.
pl: Określa, czy elementy mają być domyślnie przenoszone do kosza zamiast rzeczywiście usuwane.

en: Icon size
pl: Rozmiar ikon

en: Size of icons in the file pane.
pl: Rozmiar ikon w panelu plików.

en: Device icon size
pl: Rozmiar ikon urządzeń

en: Icon size in the device list.
pl: Rozmiar ikon na liście urządzeń.

en: Icon scale quality
pl: Jakość skalowania ikon

en: Describes the different interpolation modes that can be used with the scaling functions.
pl: Opisuje różne tryby interpolacji, które mogą być używane za pomocą funkcji skalowania.

en: MIME icon directory
pl: Katalog ikon MIME

en: Directory in which MIME icons are located.
pl: Katalog z ikonami MIME.

en: Command line history
pl: Historia wiersza poleceń

en: This string array represents the history of commands executed in the command line.
pl: Ta macierz ciągów przedstawia historię poleceń wykonanych w wierszu poleceń.

en: Command line history length
pl: Długość historii wiersza poleceń

en: Horizontal orientation
pl: Orientacja pozioma

en: Defines if the orientation of the file panes should be horizontal or not.
pl: Określa, czy orientacja paneli plików jest pozioma.

en: GUI update rate
pl: Częstotliwość aktualizacji graficznego interfejsu użytkownika

en: Update rate of the graphical user interphase in 1/1000ths of a second.
pl: Częstotliwość aktualizacji graficznego interfejsu użytkownika w jednych tysięcznych sekundy.

en: Show device buttons
pl: Przyciski urządzeń

en: Defines if device buttons are shown.
pl: Określa, czy przyciski urządzeń są wyświetlane.

en: Show device list
pl: Lista urządzeń

en: Defines if the list of devices is shown.
pl: Określa, czy lista urządzeń są wyświetlana.

en: Show command line
pl: Wiersz poleceń

en: Defines if command line is shown.
pl: Określa, czy wiersz poleceń jest wyświetlany.

en: Show toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Defines if the toolbar is shown.
pl: Określa, czy pasek narzędziowy jest wyświetlany.

en: Show buttonbar
pl: Przyciski klawiszy funkcyjnych

en: Defines if the buttonbar is shown.
pl: Określa, czy przyciski klawiszy funkcyjnych są wyświetlane.

en: Symlink string
pl: Ciąg dowiązania symbolicznego

en: This string defines the default name of a newly created symlink. Leave the string empty to use the default value which is hard coded into the program code. A “%s” will be expanded to the item name for which a link should be created.
pl: Ten ciąg określa domyślną nazwę nowo utworzonego dowiązania symbolicznego. Pozostawienie go pustego użyje domyślnej wartości zakodowanej w kodzie programu. Ciąg „%s” zostanie rozszerzony na nazwę elementu, dla którego utworzono dowiązanie.

en: Main window horizontal position
pl: Poziome położenie głównego okna

en: Position of the main window in horizontal direction.
pl: Położenie głównego okna w kierunku poziomym.

en: Main window vertical position
pl: Pionowe położenie głównego okna

en: Position of the main window in vertical direction.
pl: Położenie głównego okna w kierunku pionowym.

en: Main window width
pl: Szerokość głównego okna

en: This option defines the width of the main window.
pl: Ta opcja określa szerokość głównego okna.

en: List of bookmarks
pl: Lista zakładek

en: Each entry in this list represents a bookmark.
pl: Każdy wpis na tej liście przedstawia zakładkę.

en: Bookmarks window width
pl: Szerokość okna zakładek

en: This option defines the width of the bookmarks window.
pl: Ta opcja określa szerokość okna zakładek.

en: Bookmarks window height
pl: Wysokość okna zakładek

en: This option defines the height of the bookmarks window.
pl: Ta opcja określa wysokość okna zakładek.

en: List of connections
pl: Lista połączeń

en: Each entry in this list represents a connection.
pl: Każdy wpis na tej liście przedstawia połączenie.

en: Main window height
pl: Wysokość głównego okna

en: This option defines the height of the main window.
pl: Ta opcja określa wysokość głównego okna.

en: Options dialog width
pl: Szerokość okna opcji

en: This setting defines the width of the options dialog window.
pl: To ustawienie określa szerokość okna opcji.

en: Options dialog height
pl: Wysokość okna opcji

en: This setting defines the height of the options dialog window.
pl: To ustawienie określa wysokość okna opcji.

en: Width of icon column
pl: Szerokość kolumny ikon

en: This option defines the width of the icon column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny ikon.

en: Width of name column
pl: Szerokość kolumny nazw

en: This option defines the width of the name column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny nazw.

en: Width of extension column
pl: Szerokość kolumny rozszerzeń

en: This option defines the width of the extension column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny rozszerzeń.

en: Width of directory column
pl: Szerokość kolumny katalogów

en: This option defines the width of the directory column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny katalogów.

en: Width of size column
pl: Szerokość kolumny rozmiarów

en: This option defines the width of the size column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny rozmiarów.

en: Width of date column
pl: Szerokość kolumny dat

en: This option defines the width of the date column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny dat.

en: Width of permissions column
pl: Szerokość kolumny uprawnień

en: This option defines the width of the permissions column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny uprawnień.

en: Width of owner column
pl: Szerokość kolumny właścicieli

en: This option defines the width of the owner column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny właścicieli.

en: Width of group column
pl: Szerokość kolumny grup

en: This option defines the width of the group column.
pl: Ta opcja określa szerokość kolumny grup.

en: List of keybindings
pl: Lista skrótów klawiszowych

en: Each entry in this list represents a keybinding.
pl: Każdy wpis na tej liście przedstawia skrót klawiszowy.

en: Main window state
pl: Stan głównego okna

en: The number represents the main window state, e.g. “maximized”, “fullscreen”, etc. and is calculated internally.
pl: Liczba przedstawia stan głównego okna. tzn. „maximized” (zmaksymalizowane), „fullscreen” (pełny ekran) itd. i jest obliczana wewnętrznie.

en: Middle mouse button mode
pl: Tryb środkowego przycisku myszy

en: Defines what happens when the middle mouse button is clicked.
pl: Określa zachowanie po kliknięciu środkowym przyciskiem myszy.

en: Save directories on exit
pl: Zapisywanie katalogów podczas kończenia działania

en: Defines if the current directories are opened again when GNOME Commander is restarted.
pl: Określa, czy bieżące katalogi są otwierane ponownie po ponownym uruchomieniu programu GNOME Commander.

en: Save tabs on exit
pl: Zapisywanie kart podczas kończenia działania

en: Defines if the current open tabs are opened again when GNOME Commander is restarted.
pl: Określa, czy obecnie otwarte karty są otwierane ponownie po ponownym uruchomieniu programu GNOME Commander.

en: Save directory history on exit
pl: Zapisywanie historii katalogów podczas kończenia działania

en: Defines if the history of visited directories is saved on exit.
pl: Określa, czy historia odwiedzanych katalogów jest zapisywana podczas kończenia działania.

en: Save commandline history on exit
pl: Zapisywanie historii wiersza poleceń podczas kończenia działania

en: Defines if the history of commands in the commandline is saved on exit.
pl: Określa, czy historia poleceń jest zapisywana podczas kończenia działania.

en: Save search history on exit
pl: Zapisywanie historii wyszukiwania podczas kończenia działania

en: Defines if the history of search patterns is saved on exit.
pl: Określa, czy historia wzorów wyszukiwania jest zapisywana podczas kończenia działania.

en: Always show tab bar
pl: Zawsze widoczny pasek kart

en: Defines if the tab bar is always shown.
pl: Określa, czy pasek kart jest zawsze widoczny.

en: Tab lock indicator
pl: Wskaźnik blokady karty

en: Defines the style of the tab lock indicator.
pl: Określa styl wskaźnika blokady karty.

en: Case sensitive sorting
pl: Rozróżnianie wielkich i małych liter podczas porządkowania

en: This option defines if sorting should be case sensitive.
pl: Ta opcja określa, czy porządkowanie rozróżnia małe i wielkie litery.

en: Select directories when all is marked
pl: Zaznaczanie katalogów, kiedy wszystko jest oznaczone

en: This option defines if directories will be marked when all items in a file pane should be marked.
pl: Ta opcja określa, czy katalogi będą oznaczane, kiedy wszystkie elementy w panelu plików powinny być oznaczone.

en: Allow multiple instances
pl: Wiele wystąpień

en: This option defines if multiple instances are allowed.
pl: Ta opcja określa, czy dozwolone jest wiele wystąpień.

en: Quick search exact match begin
pl: Dopasowywanie początku podczas szybkiego wyszukiwania

en: This option defines if quick search should match explicitly at the beginning of an item name.
pl: Ta opcja określa, czy szybkie wyszukiwanie ma dopasowywać początek nazwy elementu.

en: Quick search exact match end
pl: Dopasowywanie końca podczas szybkiego wyszukiwania

en: This option defines if quick search should match explicitly at the end of an item name.
pl: Ta opcja określa, czy szybkie wyszukiwanie ma dopasowywać koniec nazwy elementu.

en: Only device icons
pl: Tylko ikony urządzeń

en: This option defines if only device icons should be shown instead of icons and text label.
pl: Ta opcja określa, czy wyświetlać tylko ikony urządzeń zamiast ikon i etykiet tekstowych.

en: Show the samba workgroups icon
pl: Ikona grup roboczych Samby

en: This option defines if the Samba workgroups icon should be shown in the devices list.
pl: Ta opcja określa, czy wyświetlać ikonę grup roboczych Samby na liście urządzeń.

en: Main menu visibility
pl: Widoczność głównego menu

en: This option defines if the main menu is visible or not.
pl: Ta opcja określa, czy menu główne jest widoczne.

en: Quick search shortcut
pl: Skrót szybkiego wyszukiwania

en: This option defines the shortcut for quick search.
pl: Ta opcja określa skrót do szybkiego wyszukiwania.

en: List of file tabs
pl: Lista kart plików

en: The entries in this list are used for restoring the tabs from the last session.
pl: Wpisy na tej liście są używane do przywracania kart z ostatniej sesji.

en: List of devices
pl: Lista urządzeń

en: The entries in this list represent the devices configured by the user.
pl: Wpisy na tej liście przedstawiają urządzenia skonfigurowane przez użytkownika.

en: List of favorite apps
pl: Lista ulubionych programów

en: The entries in this list represent the favorite apps configured by the user.
pl: Wpisy na tej liście przedstawiają ulubione programy skonfigurowane przez użytkownika.

en: Search window width
pl: Szerokość okna wyszukiwania

en: This option defines the width of the search window.
pl: Ta opcja określa szerokość okna wyszukiwania.

en: Search window height
pl: Wysokość okna wyszukiwania

en: This option defines the height of the search window.
pl: Ta opcja określa wysokość okna wyszukiwania.

en: Search window is transient
pl: Okno wyszukiwania jest przejściowe

en: Defines if the search window is transient or if it can be minimized and moved behind the main window.
pl: Określa, czy okno wyszukiwania jest przejściowe i czy może być minimalizowane i przenoszone za główne okno.

en: Search text history
pl: Historia wyszukiwanych tekstów

en: This string array represents the history of text searches in the search tool.
pl: Ta macierz ciągów przedstawia historię wyszukiwanych tekstów w narzędziu wyszukiwania.

en: Search pattern history
pl: Historia wyszukiwanych wzorów

en: This string array represents the history of regular expression searches in the search tool.
pl: Ta macierz ciągów przedstawia historię wyszukiwanych wyrażeń regularnych w narzędziu wyszukiwania.

en: List of search tool profiles
pl: Lista profili narzędzia wyszukiwania

en: The entries in this array represent the profiles in the search tool with specific settings for each profile.
pl: Wpisy w tej macierzy przedstawiają profile w narzędziu wyszukiwania z konkretnymi ustawieniami dla każdego profilu.

en: Quick connect URI
pl: Adres URI szybkiego łączenia

en: Unified resource identifier for quick connections.
pl: Adres URI szybkich połączeń.

en: Password for anonymous FTP connections
pl: Hasło dla anonimowych połączeń FTP

en: This string defines the password for anonymous FTP connections.
pl: Ten ciąg określa hasło dla anonimowych połączeń FTP.

en: Confirm delete
pl: Potwierdzanie usunięcia

en: Defines if deletion of an item should be confirmed.
pl: Określa, czy usunięcie elementu wymaga potwierdzenia.

en: Delete default
pl: Domyślne usuwanie

en: This setting defines the default active option in the delete confirmation dialog.
pl: To ustawienie określa domyślnie aktywną opcję w oknie potwierdzenia usunięcia.

en: Confirm copy overwrite
pl: Potwierdzanie zastępowania podczas kopiowania

en: This option defines the default behavior when items will be overwritten by a copy command.
pl: Ta opcja określa domyślne zachowanie, kiedy elementy są zastępowane przez polecenie kopiowania.

en: Confirm move overwrite
pl: Potwierdzanie zastępowania podczas przenoszenia

en: This option defines the default behavior when items will be overwritten by a move command.
pl: Ta opcja określa domyślne zachowanie, kiedy elementy są zastępowane przez polecenie przenoszenia.

en: Confirm mouse drag and drop
pl: Potwierdzanie działań myszą

en: This option defines the behavior of mouse drag and drop operations.
pl: Ta opcja określa domyślne zachowanie działań myszą.

en: Hide unknown filetypes
pl: Ukrywanie nieznanych typów plików

en: Hide files which type does not match to one of the other types.
pl: Ukrywanie plików, których typ nie pasuje do żadnego z pozostałych typów.

en: Hide regular files
pl: Ukrywanie zwykłych plików

en: Hide directories
pl: Ukrywanie katalogów

en: Hide symbolic links
pl: Ukrywanie dowiązań symbolicznych

en: Hide special files, such as a socket, fifo, block devices, or character devices.
pl: Ukrywanie plików specjalnych, takich jak gniazda, FIFO, urządzenia blokowe i znakowe.

en: Hide shortcut files (Windows systems)
pl: Ukrywanie plików skrótów (systemy Windows)

en: Hide mountable locations
pl: Ukrywanie położeń do zamontowania

en: Hide virtual files
pl: Ukrywanie plików wirtualnych

en: Hide volatile files
pl: Ukrywanie plików tymczasowych

en: Hide files and folders starting with a dot
pl: Ukrywanie plików i katalogów zaczynających się kropką

en: Hide backup files
pl: Ukrywanie plików zapasowych

en: Hide all files with a suffix defined as the backup pattern.
pl: Ukrywanie wszystkich plików z przyrostkiem określonym jako wzór kopii zapasowej.

en: Backup file pattern
pl: Wzór plików zapasowych

en: The given string defines suffixes (separated by semicolon) for files which should be filtered out if backup files should be hidden.
pl: Podany ciąg określa przyrostki (rozdzielone średnikiem) plików, które mają być filtrowane, jeśli pliki kopii zapasowych są ukryte.

en: Do not download files
pl: Bez pobierania plików

en: This option defines if remote files should be downloaded before opened by external programs.
pl: Ta opcja określa, czy zdalne pliki mają być pobierane przed otwarciem w zewnętrznych programach.

en: Use internal viewer
pl: Używanie wewnętrznej przeglądarki

en: This option defines if the internal viewer should be used by default.
pl: Ta opcja określa, czy domyślnie używać wewnętrznej przeglądarki.

en: Viewer command
pl: Polecenie przeglądarki

en: This string defines the command for starting the (external) viewer.
pl: Ten ciąg określa polecenie uruchamiające (zewnętrzną) przeglądarkę.

en: Editor command
pl: Polecenie edytora

en: This string defines the command for starting the editor.
pl: Ten ciąg określa polecenie uruchamiające edytor.

en: Differ command
pl: Polecenie diff

en: This string defines the command for starting the diff tool.
pl: Ten ciąg określa polecenie uruchamiające narzędzie diff.

en: Use internal search
pl: Używanie wewnętrznego narzędzia wyszukiwania

en: This option defines if the internal search should be used by default.
pl: Ta opcja określa, czy domyślnie używać wewnętrznego narzędzia wyszukiwania.

en: Search command
pl: Polecenie wyszukiwania

en: This string defines the command for starting an external file search tool.
pl: Ten ciąg określa polecenie uruchamiające zewnętrzne narzędzie wyszukiwania plików.

en: Leave terminal open
pl: Bez zamykania terminala

en: This option defines if a terminal window should stay open after a command finishes inside of it.
pl: Ta opcja określa, czy okno terminala powinno zostawać otwarte po ukończeniu w nim polecenia.

en: Command for opening a terminal
pl: Polecenie otwierania terminala

en: This string defines the command for opening a terminal.
pl: Ten ciąg określa polecenie otwierające terminal.

en: Command for execution in terminal
pl: Polecenie wykonywania w terminalu

en: This string defines the command for executing another command in a terminal.
pl: Ten ciąg określa polecenie wykonywania innych poleceń w terminalu.

en: Send to command
pl: Polecenie wysyłania do

en: This string defines the command for sending files to a receiver.
pl: Ten ciąg określa polecenie wysyłania plików do odbiorcy.

en: Color theme
pl: Motyw kolorów

en: This option defines the current color theme.
pl: Ta opcja określa bieżący motyw kolorów.

en: Normal foreground color
pl: Zwykły kolor czcionki

en: Normal foreground color in custom mode.
pl: Zwykły kolor czcionki w trybie niestandardowym.

en: Normal background color
pl: Zwykły kolor tła

en: Normal background color in custom mode.
pl: Zwykły kolor tła w trybie niestandardowym.

en: Alternate foreground color
pl: Alternatywny kolor czcionki

en: Alternate foreground color in custom mode.
pl: Alternatywny kolor czcionki w trybie niestandardowym.

en: Alternate background color
pl: Alternatywny kolor tła

en: Alternate background color in custom mode.
pl: Alternatywny kolor tła w trybie niestandardowym.

en: Selection foreground color
pl: Kolor czcionki zaznaczenia

en: Foreground color for selections in custom mode.
pl: Kolor czcionki dla zaznaczeń w trybie niestandardowym.

en: Selection background color
pl: Kolor tła zaznaczenia

en: Background color for selections in custom mode.
pl: Kolor tła dla zaznaczeń w trybie niestandardowym.

en: Cursor foreground color
pl: Kolor czcionki kursora

en: Cursor foreground color in custom mode.
pl: Kolor czcionki kursora w trybie niestandardowym.

en: Cursor background color
pl: Kolor tła kursora

en: Cursor background color in custom mode.
pl: Kolor tła kursora w trybie niestandardowym.

en: Use LS colors
pl: Kolory LS

en: This option triggers if the value of the environment variable LS_COLORS should be used to dye files and folders.
pl: Ta opcja jest włączona, jeśli wartość zmiennej środowiskowej LS_COLORS ma być używana do kolorowania plików i katalogów.

en: LS_COLORS black foreground mapping
pl: Mapowanie czarnej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS black value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla czarnej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS black background mapping
pl: Mapowanie czarnego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS black value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla czarnej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS red foreground mapping
pl: Mapowanie czerwonej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS red value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla czerwonej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS red background mapping
pl: Mapowanie czerwonego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS red value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla czerwonej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS green foreground mapping
pl: Mapowanie zielonej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS green value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla zielonej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS green background mapping
pl: Mapowanie zielonego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS green value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla zielonej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS yellow foreground mapping
pl: Mapowanie żółtej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS yellow value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla żółtej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS yellow background mapping
pl: Mapowanie żółtego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS yellow value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla żółtej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS blue foreground mapping
pl: Mapowanie niebieskiej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS blue value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla niebieskiej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS blue background mapping
pl: Mapowanie niebieskiego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS blue value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla niebieskiej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS magenta foreground mapping
pl: Mapowanie purpurowej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS magenta value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla purpurowej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS magenta background mapping
pl: Mapowanie purpurowego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS magenta value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla purpurowej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS cyan foreground mapping
pl: Mapowanie turkusowej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS cyan value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla turkusowej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS cyan background mapping
pl: Mapowanie turkusowego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS cyan value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla turkusowej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS white foreground mapping
pl: Mapowanie białej czcionki LS_COLORS

en: This option adjusts the foreground color mapping for LS_COLORS white value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru czcionki dla białej wartości LS_COLORS.

en: LS_COLORS white background mapping
pl: Mapowanie białego tła LS_COLORS

en: This option adjusts the background color mapping for LS_COLORS white value.
pl: Ta opcja dostosowuje mapowanie koloru tła dla białej wartości LS_COLORS.

en: Case sensitive search
pl: Rozróżnianie wielkich i małych liter podczas wyszukiwania

en: This option defines if searching within the internal viewer is case sensitive.
pl: Ta opcja określa, czy wyszukiwanie w wewnętrznej przeglądarce rozróżnia małe i wielkie litery.

en: Search mode
pl: Tryb wyszukiwania

en: This option defines the search mode of the internal viewer.
pl: Ta opcja określa tryb wyszukiwania wewnętrznej przeglądarki.

en: Character set
pl: Zestaw znaków

en: This option defines the default character encoding.
pl: Ta opcja określa domyślne kodowanie znaków.

en: Fixed font name
pl: Nazwa czcionki o stałej szerokości

en: Name of the default font with fixed character width.
pl: Nazwa domyślnej czcionki o stałej szerokości znaków.

en: Variable font name
pl: Nazwa czcionki o zmiennej szerokości

en: Name of the default font with variable character width.
pl: Nazwa domyślnej czcionki o zmiennej szerokości znaków.

en: Display hex offset
pl: Przesunięcie szesnastkowe

en: This option defines if the hexadecimal offset should be displayed in hex mode.
pl: Ta opcja określa, czy wyświetlać przesunięcie szesnastkowe w trybie szesnastkowym.

en: Wrap mode
pl: Tryb zawijania

en: This option defines if too long text lines should be wrapped.
pl: Ta opcja określa, czy zawijać długie wiersze tekstu.

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: This option defines the default font size.
pl: Ta opcja określa domyślny rozmiar czcionki.

en: Tab size
pl: Rozmiar tabulacji

en: This option defines the indentation width in terms of characters for a tabulator character.
pl: Ta opcja określa szerokość wcięć jako liczba znaków na znak tabulacji.

en: Bytes per line in binary mode
pl: Bajtów na wiersz w trybie binarnym

en: This option defines how many bytes should be displayed in one line in binary mode.
pl: Ta opcja określa, ile bajtów wyświetlać w jednym wierszu w trybie binarnym.

en: Metadata view
pl: Widok metadanych

en: This option defines if metadata should be visible.
pl: Ta opcja określa, czy metadane mają być widoczne.

en: Horizontal offset
pl: Przesunięcie poziome

en: This option defines the visual offset of the internal file viewer in horizontal direction.
pl: Ta opcja określa wizualne przesunięcie wewnętrznej przeglądarki plików w kierunku poziomym.

en: Vertical offset
pl: Przesunięcie pionowe

en: This option defines the visual offset of the internal file viewer in vertical direction.
pl: Ta opcja określa wizualne przesunięcie wewnętrznej przeglądarki plików w kierunku pionowym.

en: Window width
pl: Szerokość okna

en: The width of the internal file viewer window.
pl: Szerokość okna wewnętrznej przeglądarki plików.

en: Window height
pl: Wysokość okna

en: The height of the internal file viewer window.
pl: Wysokość okna wewnętrznej przeglądarki plików.

en: Search pattern for text
pl: Wzór wyszukiwania tekstu

en: This string array stores the history of text searches within the internal file viewer.
pl: Ta macierz ciągów przechowuje historię wyszukiwań tekstu w wewnętrznej przeglądarce plików.

en: Search pattern for hex values
pl: Wzór wyszukiwania dla wartości szesnastkowych

en: This string array stores the history of searches for hex values within the internal file viewer.
pl: Ta macierz ciągów przechowuje historię wyszukiwań wartości szesnastkowych w wewnętrznej przeglądarce plików.

en: File suffix
pl: Przyrostek pliku

en: Default file suffix of archives created with the File Roller plugin.
pl: Domyślny przyrostek archiwów tworzonych za pomocą wtyczki File Roller.

en: Prefix pattern
pl: Wzorzec przedrostka

en: The prefix pattern is used to build up the name for an archive created with the File Roller plugin.
pl: Wzorzec przedrostka używany do tworzenia nazw archiwów tworzonych za pomocą wtyczki File Roller.

en: Automatically loaded plugins
pl: Automatycznie wczytywane wtyczki

en: This is the list of automatically loaded plugins, whereas each entry represents the file name of the plugin.
pl: To lista automatycznie wczytywanych wtyczek, gdzie każdy wpis przedstawia nazwę pliku wtyczki.

en: No error description available
pl: Brak opisu błędu

en: Select an Image File
pl: Wybór pliku obrazu

en: Choose Icon
pl: Wybierz ikonę

en: Folder selection
pl: Wybór katalogu

en: File selection
pl: Wybór pliku

en: Could not load schemas from %s: %s
pl: Nie można odczytać schematów z %s: %s

en: Error running "%s"
    
    %s
pl: Błąd podczas wykonywania „%s”
    
    %s

en: What file name should the new archive have?
pl: Nazwa pliku dla nowego archiwum?

en: Create Archive
pl: Utwórz archiwum

en: Create Archive…
pl: Utwórz archiwum…

en: Extract in Current Directory
pl: Rozpakuj w bieżącym katalogu

en: Extract to “%s”
pl: Rozpakuj do „%s”

en: File
pl: Plik

note: destroy model automatically with view
en: Options
pl: Opcje

en: File-roller options
pl: Opcje programu File Roller

en: Default archive type
pl: Domyślny typ archiwum

note: The pattern defining the file name prefix of the archive to be created
en: File prefix pattern
pl: Wzorzec przedrostka plików

en: Test result:
pl: Wynik testu:

en: Use $N as a pattern for the original file name. See the manual page for “strftime” for other patterns.
pl: $N jest wzorcem oryginalnej nazwy pliku. Strona podręcznika „strftime” zawiera inne wzorce.

en: A plugin that adds File Roller shortcuts for creating and extracting compressed archives.
pl: Wtyczka dodająca skróty programu File Roller dla pakowania i rozpakowania skompresowanych archiwów.

en: This is an example plugin that is mostly useful as a simple example for aspiring plugin hackers
pl: Przykładowa wtyczka, która jest najbardziej przydatna jako prosty przykład dla kandydatów na twórców wtyczek

en: /_Save Profile As…
pl: /Zapi_sz profil jako…

en: /_Manage Profiles…
pl: /_Zarządzaj profilami…

en: Profiles
pl: Profile

en: Remove from file list
pl: Usuń z listy plików

note: {file_umount, "file.umount"},
en: View file
pl: Wyświetl plik

en: File properties
pl: Właściwości pliku

en: Update file list
pl: Zaktualizuj listę plików

en: Advanced Rename Tool
pl: Zaawansowana zmiana nazwy

note: Results
en: Results
pl: Wyniki

en: Old name
pl: Poprzednia nazwa

en: Current file name
pl: Obecna nazwa pliku

en: New name
pl: Nowa nazwa

en: New file name
pl: Nowa nazwa pliku

en: Size
pl: Rozmiar

en: File size
pl: Rozmiar pliku

en: Date
pl: Data

en: File modification date
pl: Data modyfikacji pliku

en: Profiles…
pl: Profile…

en: Reset
pl: Przywróć

en: _Search for:
pl: Wy_szukiwanie:

en: _Replace with:
pl: _Zamiana na:

note: Case-Sensitive Checkbox
en: _Match case
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Directories only
pl: Tylko katalogi

en: Could not chmod %s
pl: Nie można wykonać chmod %s

en: Access Permissions
pl: Uprawnienia dostępu

en: Apply Recursively for
pl: Zastosowanie rekursywnie do

en: Could not chown %s
pl: Nie można wykonać chown %s

en: Apply Recursively
pl: Zastosuj do podkatalogów

en: _Location (URI):
pl: Położenie (adres U_RI):

en: _Server:
pl: _Serwer:

en: Optional information
pl: Opcjonalne informacje

en: _Folder:
pl: _Katalog:

en: _Domain name:
pl: Nazwa _domeny:

en: You must enter a name for the server
pl: Należy podać nazwę serwera

en: Please enter a name and try again.
pl: Proszę podać nazwę i spróbować ponownie.

en: “%s” is not a valid location
pl: „%s” nie określa prawidłowego położenia

en: Please check spelling and try again.
pl: Proszę sprawdzić pisownię i spróbować ponownie.

en: Remote Server
pl: Zdalny serwer

en: Service _type:
pl: _Typ usługi:

en: FTP (with login)
pl: FTP (z logowaniem)

en: Public FTP
pl: Publiczny FTP

en: Windows share
pl: Zasób Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
pl: Bezpieczne WebDAV (HTTPS)

en: Custom location
pl: Inne położenie

en: Deleted %lu of %lu file | Deleted %lu of %lu files
pl[0]: Usunięto %lu z %lu pliku
pl[1]: Usunięto %lu z %lu plików
pl[2]: Usunięto %lu z %lu plików

en: Deleting…
pl: Usuwanie…

en: Error while deleting “%s”
    
    %s
pl: Błąd podczas usuwania „%s”
    
    %s

en: Delete problem
pl: Problem podczas usuwania

en: Abort
pl: Przerwij

en: Retry
pl: Ponów

en: Skip
pl: Pomiń

en: Error while deleting: 
    
    %s
pl: Błąd podczas usuwania: 
    
    %s

en: Do you really want to delete “%s”?
pl: Na pewno usunąć „%s”?

en: The directory “%s” is not empty. Do you really want to delete it?
pl: Katalog „%s” nie jest pusty. Na pewno go usunąć?

en: Delete
pl: Usuń

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: Delete Remaining
pl: Usuń pozostałe

en: Do you want to permanently delete “%s”?
pl: Trwale usunąć „%s”?

en: Do you want to move “%s” to the trash can?
pl: Przenieść „%s” do kosza?

en: Do you want to permanently delete the selected file? | Do you want to permanently delete the %d selected files?
pl[0]: Trwale usunąć zaznaczony plik?
pl[1]: Trwale usunąć %d zaznaczone pliki?
pl[2]: Trwale usunąć %d zaznaczonych plików?

en: Do you want to move the selected file to the trash can? | Do you want to move the %d selected files to the trash can?
pl[0]: Przenieść zaznaczony plik do kosza?
pl[1]: Przenieść %d zaznaczone pliki do kosza?
pl[2]: Przenieść %d zaznaczonych plików do kosza?

en: Bookmark name is missing.
pl: Brak nazwy zakładki.

en: Bookmark target is missing.
pl: Brak docelowej ścieżki.

en: Bookmark _name:
pl: _Nazwa zakładki:

en: Bookmark _target:
pl: Ścieżka _docelowa:

en: Edit Profile
pl: Modyfikacja profilu

en: _Name
pl: _Nazwa

en: Image:
pl: Obraz:

en: Directory name:
pl: Nazwa katalogu:

en: File name:
pl: Nazwa pliku:

en: Symlink target:
pl: Docelowe dowiązanie symboliczne:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Volume:
pl: Wolumin:

en: Free space:
pl: Wolne miejsce:

en: Content Type:
pl: Typ treści:

en: Opens with:
pl: Otwieranie za pomocą:

en: No default application registered
pl: Brak zarejestrowanego domyślnego programu

en: Modified:
pl: Modyfikacja:

en: Accessed:
pl: Dostęp:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Owner and group
pl: Właściciel i grupa

en: Access permissions
pl: Uprawnienia dostępu

en: Type
pl: Typ

en: Metadata namespace
pl: Przestrzeń nazw metadanych

note: col = gnome_cmd_treeview_create_new_text_column (GTK_TREE_VIEW (view), renderer, COL_METHOD); gtk_tree_view_column_set_sort_column_id (col, SORTID_METHOD); g_object_set (renderer, "foreground-set", TRUE, "foreground", "DarkGray", NULL);
en: Name
pl: Nazwa

en: Tag name
pl: Nazwa etykiety

en: Value
pl: Wartość

en: Tag value
pl: Wartość etykiety

en: Description
pl: Opis

en: Metadata tag description
pl: Opis etykiety metadanych

en: File Properties
pl: Właściwości pliku

en: Properties
pl: Właściwości

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Metadata
pl: Metadane

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press escape to cancel.
pl: Aby zmodyfikować klawisz skrótu, należy kliknąć odpowiedni wiersz i wprowadzić nowy skrót lub anulować naciskając klawisz Escape.

en: Shortcut Key
pl: Klawisz skrótu

en: Keyboard shortcut for selected action
pl: Skrót klawiszowy dla wybranego działania

en: Action
pl: Działanie

en: User action
pl: Działanie użytkownika

en: Optional data
pl: Opcjonalne dane

en: Shortcut “%s” is already taken by “%s”.
pl: Skrót „%s” jest już powiązany z działaniem „%s”.

en: _Reassign shortcut
pl: _Ponownie przypisz skrót

en: Conflicting Shortcuts
pl: Konflikt pomiędzy skrótami

en: Reassigning the shortcut will cause it to be removed from “%s”.
pl: Ponowne przypisanie skrótu spowoduje, że jego skojarzenie z działaniem „%s” zostanie usunięte.

en: Invalid shortcut.
pl: Nieprawidłowy skrót.

en: Do nothing
pl: Nic nie rób

en: No file name entered
pl: Nie podano nazwy pliku

en: Copy “%s” to
pl: Skopiuj „%s” do

en: Copy File
pl: Skopiuj plik

en: Group
pl: Grupa

en: Bookmark group
pl: Grupa zakładek

en: Bookmark name
pl: Nazwa zakładki

en: Shortcut
pl: Skrót klawiszowy

en: Keyboard shortcut for selected bookmark
pl: Skrót klawiszowy dla zaznaczonej zakładki

en: Path
pl: Ścieżka

en: Bookmarked path
pl: Ścieżka docelowa

en: Edit Bookmark
pl: Modyfikacja zakładek

en: To bookmark a directory the whole search path to the directory must be in valid UTF-8 encoding
pl: Aby dodać zakładkę do katalogu, cała ścieżka do niego musi być prawidłowym kodowaniem UTF-8

en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Profile
pl: Profil

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Template
pl: Szablon

en: New profile
pl: Nowy profil

en: To rename a profile, click on the corresponding row and type a new name, or press escape to cancel.
pl: Aby zmienić nazwę profilu, należy kliknąć odpowiedni wiersz i wprowadzić nową nazwę lub anulować naciskając klawisz Escape.

en: _Duplicate
pl: _Powiel

en: A directory name must be entered
pl: Należy podać nazwę katalogu

en: Make directory failed: %s
pl: Utworzenie katalogu się nie powiodło: %s

en: Make Directory
pl: Utwórz katalog

en: Left mouse button
pl: Lewy przycisk myszy

en: Single click to open items
pl: Otwieranie elementów po pojedynczym kliknięciu

en: Double click to open items
pl: Otwieranie elementów po podwójnym kliknięciu

en: Single click unselects files
pl: Pojedyncze kliknięcie odznacza pliki

en: Middle mouse button
pl: Środkowy przycisk myszy

en: Up one directory
pl: Katalog wyżej

en: Opens new tab
pl: Otwiera nową kartę

en: Right mouse button
pl: Prawy przycisk myszy

en: Shows popup menu
pl: Menu kontekstowe

en: Selects files
pl: Zaznacza pliki

en: Deletion
pl: Usuwanie

en: Move to trash
pl: Przenoszenie do kosza

en: Selection
pl: Zaznaczanie

en: Select directories
pl: Zaznaczanie katalogów

en: Sorting/Quick search
pl: Porządkowanie/szybkie wyszukiwanie

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkich i małych liter

en: Quick search
pl: Szybkie wyszukiwanie

en: CTRL+ALT+letters
pl: Ctrl+Alt+znak

en: ALT+letters (menu access with F12)
pl: Alt+znak (dostęp do menu za pomocą F12)

en: Just letters (command line access with CTRL+ALT+C)
pl: Tylko znak (dostęp do wiersza poleceń za pomocą Ctrl+Alt+C)

en: Match beginning of the file name
pl: Dopasowywanie początku nazwy pliku

en: Match end of the file name
pl: Dopasowywanie końca nazwy pliku

en: Search Window
pl: Okno wyszukiwania

en: Search window is minimizable
    (Needs program restart if altered)
pl: Okno wyszukiwania może być minimalizowane
    (zmiana wymaga ponownego uruchomienia programu)

en: Multiple instances
pl: Wiele wystąpień

en: Don’t start a new instance
pl: Bez uruchamiania nowego wystąpienia

en: Save on exit
pl: Zapisz przy wyjściu

en: Directories
pl: Katalogi

en: Tabs
pl: Karty

en: Directory history
pl: Historia katalogów

en: Commandline history
pl: Historia wiersza poleceń

en: Search history
pl: Historia wyszukiwania

en: Size display mode
pl: Tryb wyświetlania rozmiaru

note: Translators: 'Powered' refers to the mode of file size display (here - display using units of data: kB, MB, GB, ...)
en: Powered
pl: Potęgowe

note: Translators: '<locale>' refers to the mode of file size display (here - use current locale settings)
en: <locale>
pl: <obecne ustawienia regionalne>

en: Grouped
pl: Zgrupowane

en: Plain
pl: Proste

en: Text (rw-r--r--)
pl: Tekstowo (rw-r--r--)

en: Number (644)
pl: Ósemkowo (644)

en: See the manual page for “strftime” for help on how to set the format string.
pl: Informacje o formatach są dostępne na stronie podręcznika „strftime”.

en: Edit Colors…
pl: Modyfikuj kolory…

en: Colors
pl: Kolory

en: Foreground
pl: Czcionka

en: Background
pl: Tło

en: Default:
pl: Domyślny:

en: Alternate:
pl: Alternatywny:

en: Selected file:
pl: Zaznaczony plik:

en: Cursor:
pl: Kursor:

en: Edit LS_COLORS Palette
pl: Modyfikacja palety LS_COLORS

en: Palette
pl: Paleta

en: Foreground:
pl: Czcionka:

en: Background:
pl: Tło:

en: Black
pl: Czarny

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Yellow
pl: Żółty

en: Blue
pl: Niebieski

en: Magenta
pl: Karmazynowy

en: Cyan
pl: Niebieskozielony

en: White
pl: Biały

en: _Reset
pl: _Przywróć

en: With file name
pl: Z nazwą pliku

en: In separate column
pl: W oddzielnej kolumnie

en: In both columns
pl: W obu kolumnach

en: No icons
pl: Bez ikon

en: File type icons
pl: Ikony typów plików

en: MIME icons
pl: Ikony MIME

en: Respect theme colors
pl: Uwzględnianie kolorów motywu

en: Modern
pl: Współczesny

en: Fusion
pl: Fuzja

en: Classic
pl: Klasyczny

en: Deep blue
pl: Wielki błękit

en: Green tiger
pl: Zielony tygrys

en: Winter
pl: Zima

en: Custom
pl: Niestandardowe

en: File panes
pl: Panele plików

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Row height:
pl: Wysokość wiersza:

note: File extensions
en: Display file extensions:
pl: Wyświetlanie rozszerzeń plików:

note: Graphical mode
en: Graphical mode:
pl: Tryb graficzny:

note: Color scheme
en: Color scheme:
pl: Kolory motywu:

en: Edit…
pl: Modyfikuj…

note: LS_COLORS
en: Colorize files according to the LS_COLORS environment variable
pl: Użycie kolorów określonych w zmiennej środowiskowej LS_COLORS

en: Edit colors…
pl: Modyfikuj kolory…

en: MIME icon settings
pl: Ustawienia ikon MIME

en: Icon size:
pl: Rozmiar ikony:

en: Scaling quality:
pl: Jakość skalowania:

en: Theme icon directory:
pl: Katalog z ikonami motywów:

en: Tab bar
pl: Pasek kart

en: Always show the tab bar
pl: Stałe wyświetlanie paska kart

en: Lock icon
pl: Ikona blokady

en: * (asterisk)
pl: * (gwiazdka)

en: Styled text
pl: Stylizowany tekst

en: Confirm before delete
pl: Potwierdzanie usunięcia pliku

en: Confirm defaults to OK
pl: „OK” jest domyślnym działaniem potwierdzenia

en: Preselected overwrite action in copy dialog
pl: Domyślnie wybrane działanie zastępowania w oknie kopiowania

en: Query first
pl: Z potwierdzeniem

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Overwrite silently
pl: Zastąpienie bez pytania

en: Preselected overwrite action in move dialog
pl: Domyślnie wybrane działanie zastępowania w oknie przenoszenia

en: Default Drag and Drop Action
pl: Domyślne działanie przeciągania i upuszczania

en: Confirm mouse operation
pl: Potwierdzanie działań myszą

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Filetypes to hide
pl: Ukrywane typy plików

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Regular files
pl: Zwykłe pliki

en: Socket, fifo, block, or character devices
pl: Gniazda, FIFO, urządzenia blokowe i znakowe

en: Shortcuts (Windows systems)
pl: Skróty (systemy Windows)

en: Mountable locations
pl: Położenia do zamontowania

en: Virtual files
pl: Pliki wirtualne

en: Volatile files
pl: Pliki tymczasowe

en: Also hide
pl: Ukrywanie także

en: Hidden files
pl: Pliki ukryte

en: Backup files
pl: Pliki zapasowe

en: Symlinks
pl: Dowiązania symboliczne

en: An app with this label exists already.
    Please choose another label.
pl: Program o tej etykiecie już istnieje.
    Proszę wybrać inną etykietę.

en: Label:
pl: Nazwa:

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Can handle multiple files
pl: Obsługa wielu plików

en: Can handle URIs
pl: Obsługa adresów URI

en: Requires terminal
pl: Uruchamianie w terminalu

en: Show for
pl: Wyświetlanie dla

en: All directories
pl: Wszystkie katalogi

en: All directories and files
pl: Wszystkie katalogi i pliki

en: Some files
pl: Niektóre pliki

en: File patterns
pl: Wzorzec plików

en: New Application
pl: Nowy program

en: Edit Application
pl: Modyfikacja programu

en: Always download remote files before opening in external programs
pl: Pobieranie zdalnych plików przed ich otwarciem przez program zewnętrzny

en: MIME applications
pl: Programy MIME

en: Standard programs
pl: Standardowe programy

en: Viewer:
pl: Przeglądarka:

en: Editor:
pl: Edytor:

en: Differ:
pl: Diff:

en: Search:
pl: Wyszukiwanie:

en: Send files:
pl: Wysłanie plików:

en: Use Internal Viewer
pl: Wewnętrzna przeglądarka

en: Use Internal Search
pl: Wewnętrzne narzędzie wyszukiwania

en: Other favourite apps
pl: Inne ulubione programy

en: Label
pl: Nazwa

en: Command
pl: Polecenie

en: Global app options
pl: Globalne opcje programu

en: Terminal command for apps in the list above:
pl: Polecenie terminala dla programów na powyższej liście:

en: Leave terminal window open
pl: Bez zamykania okna terminala

en: Device/Label:
pl: Urządzenie/etykieta:

en: Mount point:
pl: Punkt montowania:

en: New Device
pl: Nowe urządzenie

en: Edit Device
pl: Modyfikacja urządzenia

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Show Samba workgroups button
    (Needs program restart if altered)
pl: Wyświetlanie przycisku grup roboczych Samby
    (zmiana wymaga ponownego uruchomienia programu)

en: Show only the icons
pl: Wyświetlanie tylko ikon

en: General
pl: Ogólne

en: Layout
pl: Układ

en: Confirmation
pl: Potwierdzenia

en: Filters
pl: Filtry

en: Programs
pl: Programy

en: _Pattern:
pl: _Wzorzec:

en: Case _sensitive
pl: _Rozróżnianie wielkich i małych liter

en: She_ll syntax
pl: _Składnia powłoki

en: Rege_x syntax
pl: Składnia _wyrażeń regularnych

en: Select Using Pattern
pl: Zaznacz za pomocą wzorca

en: Unselect Using Pattern
pl: Odznacz za pomocą wzorca

note: Create prepare copy specific widgets Create prepare move specific widgets
en: Query First
pl: Z potwierdzeniem

en: Follow Links
pl: Podążanie za dowiązaniami

note: Customize prepare xfer widgets
en: Overwrite Files
pl: Zastępowanie plików

en: copy %d file to | copy %d files to
pl[0]: skopiuj %d plik do
pl[1]: skopiuj %d pliki do
pl[2]: skopiuj %d plików do

en: Move “%s” to
pl: Przenieś „%s” do

en: move %d file to | move %d files to
pl[0]: przenieś %d plik do
pl[1]: przenieś %d pliki do
pl[2]: przenieś %d plików do

note: Nothing exists, ask the user if a new directory might be suitable in the path that he specified
en: The directory “%s” doesn’t exist, do you want to create it?
pl: Katalog „%s” nie istnieje. Utworzyć go?

en: No
pl: Nie

en: Yes
pl: Tak

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: No server selected
pl: Nie zaznaczono serwera

en: Network protocol
pl: Protokół sieciowy

en: Connection name
pl: Nazwa połączenia

en: Remote Connections
pl: Zdalne połączenia

en: Connections
pl: Połączenia

en: Search local directories only
pl: Wyszukiwanie tylko lokalnych katalogów

en: Files _not containing text
pl: Pliki _niezawierające tekstu

en: Failed to read file %s: File is not searchable
pl: Odczytanie pliku %s się nie powiodło: pliku nie można wyszukiwać

en: Failed to read file %s: %s
pl: Odczytanie pliku %s się nie powiodło: %s

en: Searching in: %s
pl: Wyszukiwanie w: %s

en: Found %d match — search aborted | Found %d matches — search aborted
pl[0]: Odnaleziono %d wynik — przerwano wyszukiwanie
pl[1]: Odnaleziono %d wyniki — przerwano wyszukiwanie
pl[2]: Odnaleziono %d wyników — przerwano wyszukiwanie

en: Found %d match | Found %d matches
pl[0]: Odnaleziono %d wynik
pl[1]: Odnaleziono %d wyniki
pl[2]: Odnaleziono %d wyników

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
pl: Ustawienie identyfikatora grupy procesu elementu potomnego %d się nie powiodło: %s.

en: Error parsing the search command.
pl: Błąd podczas przetwarzania polecenia wyszukiwania.

en: Error running the search command.
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia wyszukiwania.

en: Failed to change directory outside of %s
pl: Zmiana katalogu poza %s się nie powiodła

en: Search…
pl: Wyszukiwanie…

note: search in
en: Select Directory
pl: Wybierz katalog

en: _Look in folder:
pl: _Wyszukiwanie w katalogu:

en: %d file listed | %d files listed
pl[0]: %d wyświetlony plik
pl[1]: %d wyświetlone pliki
pl[2]: %d wyświetlonych plików

en: Accelerator key
pl: Klawisz skrótu

en: Accelerator modifiers
pl: Modyfikatory skrótu

en: Accelerator Mode
pl: Tryb skrótu

en: The type of accelerator.
pl: Typ skrótu.

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: New accelerator…
pl: Nowy skrót…

en: Credits
pl: Twórcy

en: Written by
pl: Autorzy

en: Documented by
pl: Dokumentacja

en: Translated by
pl: Tłumaczenie

en: Plugin Webpage
pl: Strona domowa wtyczki

en: C_redits
pl: _Twórcy

en: About %s
pl: O wtyczce „%s”

en: /Grandparent
pl: /Katalog nadnadrzędny

en: /Parent
pl: /Katalog nadrzędny

en: /File name
pl: /Nazwa pliku

en: /File name (range)
pl: /Nazwa pliku (zakres)

en: /File name without extension
pl: /Nazwa pliku bez rozszerzenia

en: /File name without extension (range)
pl: /Nazwa pliku bez rozszerzenia (zakres)

en: /File extension
pl: /Rozszerzenie pliku

en: /Counter
pl: /Licznik

en: /Counter (width)
pl: /Licznik (szerokość)

en: /Counter (auto)
pl: /Licznik (automatycznie)

en: /Hexadecimal random number (width)
pl: /Losowa liczba szesnastkowa (szerokość)

en: /Date
pl: /Data

en: /Date/<locale>
pl: /Data/<obecne ustawienia regionalne>

en: /Date/yyyy-mm-dd
pl: /Data/rrrr-mm-dd

en: /Date/yy-mm-dd
pl: /Data/rr-mm-dd

en: /Date/yy.mm.dd
pl: /Data/rr.mm.dd

en: /Date/yymmdd
pl: /Data/rrmmdd

en: /Date/dd.mm.yy
pl: /Data/dd.mm.rr

en: /Date/mm-dd-yy
pl: /Data/mm-dd-rr

en: /Date/yyyy
pl: /Data/rrrr

en: /Date/yy
pl: /Data/rr

en: /Date/mm
pl: /Data/mm

en: /Date/mmm
pl: /Data/mmm

en: /Date/dd
pl: /Data/dd

en: /Time
pl: /Czas

en: /Time/<locale>
pl: /Czas/<obecne ustawienia regionalne>

en: /Time/HH.MM.SS
pl: /Czas/GG.MM.SS

en: /Time/HH-MM-SS
pl: /Czas/GG-MM-SS

en: /Time/HHMMSS
pl: /Czas/GGMMSS

en: /Time/HH
pl: /Czas/GG

en: /Time/MM
pl: /Czas/MM

en: /Time/SS
pl: /Czas/SS

en: _Select range:
pl: _Zakres zaznaczenia:

en: _Inverse selection
pl: _Odwróć zaznaczenie

en: Range Selection
pl: Zaznaczenie zakresu

en: Add Rule
pl: Dodanie reguły

en: Edit Rule
pl: Modyfikacja reguły

en: _Template
pl: _Szablon

en: Directory
pl: Katalog

en: Counter
pl: Licznik

en: Metatag
pl: Metadane

en: _Start:
pl: _Początek:

en: Ste_p:
pl: _Krok:

en: Di_gits:
pl: _Cyfry:

en: auto
pl: automatycznie

en: Regex replacing
pl: Zamiana wyrażeń regularnych

en: Remove A_ll
pl: Usuń _wszystkie

en: Case
pl: Wielkość liter

en: <unchanged>
pl: <bez zmian>

en: lowercase
pl: małe litery

en: UPPERCASE
pl: WIELKIE LITERY

en: Sentence case
pl: Styl zdania — pierwsza litera wielka

note: FIXME
en: Initial Caps
pl: Inicjały

note: FIXME
en: tOGGLE cASE
pl: oDWRÓĆ wIELKOŚĆ lITER

en: Trim blanks
pl: Usuń odstępy

en: <none>
pl: <nie usuwaj>

en: leading
pl: na początku

en: trailing
pl: na końcu

en: leading and trailing
pl: na początku i na końcu

en: Search for
pl: Znajdź

en: Regex pattern
pl: Wyrażenie regularne

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Replacement
pl: Zamiana

en: Match case
pl: Uwzględnianie wielkości liter

en: Case sensitive matching
pl: Rozróżnianie wielkich i małych liter

en: The program has now finished. Press Enter to close this window.
pl: Program ukończył działanie. Naciśnięcie klawisza Enter zamknie to okno.

en: Read
pl: Odczyt

en: Write
pl: Zapis

en: Execute
pl: Wykonywanie

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Group:
pl: Grupa:

en: Others:
pl: Inni:

en: Text view:
pl: Tekstowo:

en: Number view:
pl: Ósemkowo:

en: Failed to execute the mount command
pl: Montowanie się nie powiodło

en: Mount failed: permission denied
pl: Błąd montowania: brak dostępu

en: Mount failed: no medium found
pl: Błąd montowania: nie odnaleziono nośnika

en: Mount failed: mount exited with exitstatus %d
pl: Błąd montowania: „mount” zakończyło działanie z kodem stanu %d

en: Volume successfully unmounted
pl: Pomyślnie odmontowano wolumin

en: Cannot unmount the volume:
    %s
    Error code: %d
pl: Nie można odmontować woluminu:
    %s
    Kod błędu: %d

en: Mounting %s
pl: Montowanie %s

en: Go to: %s (%s)
pl: Przejście do: %s (%s)

en: Go to: %s
pl: Przejście do: %s

en: Mount: %s
pl: Montowanie: %s

en: Unmount: %s
pl: Odmontowanie: %s

en: <New connection>
pl: <Nowe połączenie>

en: Connect to: %s
pl: Połączenie z: %s

en: Disconnect from: %s
pl: Rozłączenie z: %s

en: Connecting to %s
pl: Łączenie z %s

en: Unknown disk usage
pl: Nieznane użycie dysku

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Go to: Home
pl: Przejście do: Katalog domowy

en: Disconnect error
pl: Błąd rozłączania

en: Opens remote connection to %s
pl: Łączy z %s

en: Closes remote connection to %s
pl: Rozłącza z %s

en: Failed to browse the network. Is Samba supported on the system?
pl: Przeglądanie sieci się nie powiodło. Czy Samba jest obsługiwana w systemie?

en: Searching for workgroups and hosts
pl: Wyszukiwanie grup roboczych i komputerów

en: Go to: Samba Network
pl: Przejście do: Sieć Samby

en: link to %s
pl: dowiązanie do %s

en: Waiting for file list
pl: Oczekiwanie na listę plików

en: Add current dir
pl: Dodaj bieżący katalog

en: Manage bookmarks…
pl: Zarządzaj zakładkami…

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open with “%s”
pl: _Otwórz za pomocą „%s”

en: name
pl: nazwa

en: ext
pl: roz

en: dir
pl: katalog

en: size
pl: rozmiar

en: date
pl: data

en: perm
pl: upraw

en: uid
pl: UID

en: gid
pl: GID

en: /_Copy here
pl: /S_kopiuj tutaj

en: /_Move here
pl: /_Przenieś tutaj

en: /_Link here
pl: /_Dowiąż tutaj

en: /C_ancel
pl: /_Anuluj

en: “%s” seems to be a binary executable file but it lacks the executable bit. Do you want to set it and then run the file?
pl: „%s” jest plikiem binarnym, ale nie jest ustawiony jako wykonywalny. Ustawić go i wykonać?

en: Make Executable?
pl: Ustawić jako wykonywalny?

en: “%s” is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
pl: „%s” jest wykonywalnym plikiem tekstowym. Wykonać go, czy wyświetlić jego zawartość?

en: Run or Display
pl: Wykonaj lub wyświetl

en: Display
pl: Wyświetl

en: Run
pl: Wykonaj

en: No default application found for the file type %s.
pl: Nie odnaleziono domyślnego programu dla typu pliku %s.

en: Open the "Applications" page in the Control Center to add one.
pl: Można go dodać na stronie „Programy” w Centrum sterowania.

en: %s does not know how to open remote file. Do you want to download the file to a temporary location and then open it? | %s does not know how to open remote files. Do you want to download the files to a temporary location and then open them?
pl[0]: %s nie może otworzyć zdalnego pliku. Pobrać go do tymczasowego położenia przed otwarciem?
pl[1]: %s nie może otworzyć zdalnych plików. Pobrać je do tymczasowego położenia przed otwarciem?
pl[2]: %s nie może otworzyć zdalnych plików. Pobrać je do tymczasowego położenia przed otwarciem?

en: Directory listing failed.
pl: Wyświetlenie listy katalogów się nie powiodło.

en: Failed to open connection.
pl: Otwarcie połączenia się nie powiodło.

en: Not an ordinary file.
pl: To nie jest zwykły plik.

en: Couldn’t retrieve MIME type of the file.
pl: Nie można rozpoznać typu MIME pliku.

en: Invalid command
pl: Nieprawidłowe polecenie

en: Application:
pl: Program:

en: Open with other…
pl: Otwórz z pomocą innego programu…

en: Needs terminal
pl: Wymaga terminala

en: Open Wit_h
pl: Otwórz za po_mocą

en: Other _Application…
pl: Inny p_rogram…

en: Open Wit_h…
pl: Otwórz za po_mocą…

en: Cut
pl: Wytnij

note: {file_run, "file.run"},
en: Send files
pl: Wyślij pliki

en: _Properties…
pl: Właś_ciwości…

en: E_xecute
pl: Wyk_onaj

en: Open _terminal here
pl: Otwórz _terminal w tym miejscu

en: Copy file names
pl: Skopiuj nazwy plików

en: %s of %s kB in %d of %d file | %s of %s kB in %d of %d files
pl[0]: %s z %s kB w %d z %d pliku
pl[1]: %s z %s kB w %d z %d plików
pl[2]: %s z %s kB w %d z %d plików

en: %s, %d of %d dir selected | %s, %d of %d dirs selected
pl[0]: %s, zaznaczono %d z %d katalogu
pl[1]: %s, zaznaczono %d z %d katalogów
pl[2]: %s, zaznaczono %d z %d katalogów

en: %s free
pl: wolne: %s

en: The tab is locked, close anyway?
pl: Karta jest zablokowana, zamknąć mimo to?

en: Open in New _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: _Unlock Tab
pl: O_dblokuj kartę

en: _Lock Tab
pl: Za_blokuj kartę

en: _Refresh Tab
pl: _Odśwież kartę

en: Copy Tab to Other _Pane
pl: Sko_piuj kartę do innego panelu

en: _Close Tab
pl: Za_mknij kartę

en: Close _All Tabs
pl: Zamknij _wszystkie karty

en: Close _Duplicate Tabs
pl: Zamk_nij powtórzone karty

en: No file name given
pl: Nie podano nazwy pliku

en: New Text File
pl: Nowy plik tekstowy

en: Symbolic link name:
pl: Nazwa dowiązania symbolicznego:

en: Create Symbolic Link
pl: Utwórz dowiązanie symboliczne

en: Skip all
pl: Pomiń wszystko

en: Filter:
pl: Filtr:

en: _New
pl: _Nowy

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Directory
pl: _Katalog

en: _Text File
pl: _Plik tekstowy

en: _File
pl: _Plik

en: Change _Owner/Group
pl: Zmień _użytkownika/grupę

en: Change Per_missions
pl: Zmień u_prawnienia

en: Advanced _Rename Tool
pl: _Zaawansowana zmiana nazwy

en: Create _Symbolic Link
pl: Utwórz dowiązanie _symboliczne

en: _Search…
pl: _Znajdź…

en: _Quick Search…
pl: Szy_bkie wyszukiwanie…

en: _Enable Filter…
pl: Włącz _filtr…

en: _Diff
pl: _Różnica

en: S_ynchronize Directories
pl: Zs_ynchronizuj katalogi

en: Start _GNOME Commander as root
pl: Uruchom program _GNOME Commander z uprawnieniami administratora

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Copy _File Names
pl: Skopiuj _nazwy plików

en: _Mark
pl: _Zaznaczanie

en: _Select All
pl: _Zaznacz wszystko

en: _Unselect All
pl: _Odznacz wszystko

en: Select all _Files
pl: Z_aznacz wszystkie pliki

en: Unselect all Fi_les
pl: Odz_nacz wszystkie pliki

en: Select with _Pattern
pl: Zaznacz _wybór

en: Unselect with P_attern
pl: Odznacz wy_bór

en: Select with same _Extension
pl: Zaznacz o tym samym _rozszerzeniu

en: Unselect with same E_xtension
pl: Odznacz o tym samym _rozszerzeniu

en: _Invert Selection
pl: Od_wróć zaznaczenie

en: _Restore Selection
pl: _Przywróć zaznaczenie

en: _Compare Directories
pl: _Porównaj katalogi

en: _View
pl: W_idok

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Forward
pl: _Dalej

en: _Equal Panel Size
pl: _Równa wielkość paneli

en: Maximize Panel Size
pl: Maksymalna wielkość paneli

en: Show Toolbar
pl: Pasek narzędziowy

en: Show Device Buttons
pl: Przyciski urządzeń

en: Show Device List
pl: Lista urządzeń

en: Show Command Line
pl: Wiersz poleceń

en: Show Buttonbar
pl: Przyciski klawiszy funkcyjnych

en: Show Hidden Files
pl: Ukryte pliki

en: Show Backup Files
pl: Pliki zapasowe

en: Horizontal Orientation
pl: Orientacja pozioma

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Options…
pl: _Opcje…

en: _Keyboard Shortcuts…
pl: _Skróty klawiszowe…

en: _Connections
pl: _Połączenia

en: _Remote Server…
pl: _Zdalny serwer…

en: New Connection…
pl: Nowe połączenie…

en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

en: _Bookmark this Directory…
pl: _Dodaj zakładkę…

en: _Manage Bookmarks…
pl: _Zarządzaj zakładkami…

en: _Plugins
pl: _Wtyczki

en: _Configure Plugins…
pl: S_konfiguruj wtyczki…

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Documentation
pl: _Dokumentacja

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: GNOME Commander on the _Web
pl: _Witryna programu GNOME Commander

en: Report a _Problem
pl: Zgłoś p_roblem

en: _About
pl: _O programie

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Go to the oldest
pl: Przejdź do pierwszego

en: Go back
pl: Wstecz

en: Go forward
pl: Dalej

en: Go to the latest
pl: Przejdź do ostatniego

en: Copy file names (SHIFT for full paths, ALT for URIs)
pl: Skopiuj nazwy plików (Shift — całe ścieżki, Alt — adresy URI)

en: Paste
pl: Wklej

en: Edit (SHIFT for new document)
pl: Modyfikuj (Shift — nowy dokument)

en: Open terminal (SHIFT for root privileges)
pl: Otwórz terminal (Shift — tryb administratora)

en: Drop connection
pl: Rozłącz

en: F3 View
pl: F3 Podgld

en: F4 Edit
pl: F4 Edycja

en: F5 Copy
pl: F5 Kopiuj

en: F6 Move
pl: F6 Przen

en: F7 Mkdir
pl: F7 UtwKat

en: F8 Delete
pl: F8 Usuń

en: F9 Search
pl: F9 Znajdź

en: GNOME Commander — ROOT PRIVILEGES
pl: GNOME Commander — TRYB ADMINISTRATORA

en: Search
pl: Znajdź

en: Path matches regex:
pl: Ścieżka pasuje do wyrażenia regularnego:

en: Name contains:
pl: Nazwa zawiera:

en: Unlimited depth
pl: Nieograniczona głębia

en: Current directory only
pl: Tylko bieżący katalog

en: %i level | %i levels
pl[0]: %i poziom
pl[1]: %i poziomy
pl[2]: %i poziomów

en: Search _recursively:
pl: Zastosowanie do pod_katalogów:

note: find text
en: Contains _text:
pl: Zawiera _tekst:

note: case check
en: Case sensiti_ve
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: No file selected
pl: Nie zaznaczono pliku

en: Bookmark current directory
pl: Dodaj zakładkę do bieżącego katalogu

en: Manage bookmarks
pl: Zarządzaj zakładkami

en: Go to bookmarked location
pl: Przejdź do zapamiętanego położenia

en: Show bookmarks of current device
pl: Wyświetl zakładki bieżącego urządzenia

en: Execute command
pl: Wykonaj polecenie

en: Open terminal
pl: Otwórz terminal

en: Open terminal as root
pl: Otwórz terminal z uprawnieniami administratora

en: Start GNOME Commander as root
pl: Uruchom program GNOME Commander z uprawnieniami administratora

en: Close connection
pl: Zamknij połączenie

en: New connection
pl: Nowe połączenie

en: Open connection
pl: Otwórz połączenie

en: Change left connection
pl: Zmień lewe połączenie

en: Change right connection
pl: Zmień prawe połączenie

en: Show user defined files
pl: Wyświetl pliki określone przez użytkownika

en: Advanced rename tool
pl: Zaawansowana zmiana nazwy

en: Change permissions
pl: Zmień uprawnienia

en: Change owner/group
pl: Zmień użytkownika/grupę

en: Copy files
pl: Skopiuj pliki

en: Copy files with rename
pl: Skopiuj pliki ze zmianą nazwy

en: Create symbolic link
pl: Utwórz dowiązanie symboliczne

en: Delete files
pl: Usuń pliki

en: Compare files (diff)
pl: Porównaj pliki (różnica)

en: Edit file
pl: Modyfikuj plik

en: Edit a new file
pl: Modyfikuj nowy plik

en: Quit
pl: Zakończ

en: View with external viewer
pl: Wyświetl w zewnętrznej przeglądarce

en: View with internal viewer
pl: Wyświetl w wewnętrznej przeglądarce

en: Create directory
pl: Utwórz katalog

en: Move files
pl: Przenieś pliki

en: Rename files
pl: Zmień nazwy plików

en: Synchronize directories
pl: Zsynchronizuj katalogi

en: About GNOME Commander
pl: O programie GNOME Commander

en: Help contents
pl: Spis treści pomocy

en: Help on keyboard shortcuts
pl: Pomoc dla skrótów klawiszowych

en: Report a problem
pl: Zgłoś problem

en: GNOME Commander on the web
pl: Witryna programu GNOME Commander

en: Compare directories
pl: Porównaj katalogi

en: Invert selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select all files
pl: Zaznacz wszystkie pliki

en: Unselect all files
pl: Odznacz wszystkie pliki

en: Toggle selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Toggle selection and move cursor downward
pl: Odwróć zaznaczenie i przesuń kursor w dół

en: Unselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Configure plugins
pl: Skonfiguruj wtyczki

en: Back one directory
pl: Katalog wstecz

en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Close all tabs
pl: Zamknij wszystkie karty

en: Close duplicate tabs
pl: Zamknij powtórzone karty

en: Change directory
pl: Zmień katalog

en: Show directory history
pl: Wyświetl historię katalogów

en: Equal panel size
pl: Równa wielkość paneli

en: Maximize panel size
pl: Maksymalna wielkość paneli

en: Back to the first directory
pl: Wstecz do pierwszego katalogu

en: Forward one directory
pl: Katalog w przód

en: Home directory
pl: Katalog domowy

en: Open directory in the active window
pl: Otwórz katalog w aktywnym oknie

en: Open directory in the inactive window
pl: Otwórz katalog w nieaktywnym oknie

en: Open directory in the left window
pl: Otwórz katalog w lewym oknie

en: Open directory in the right window
pl: Otwórz katalog w prawym oknie

en: Open directory in the new tab
pl: Otwórz katalog w nowej karcie

en: Open directory in the new tab (inactive window)
pl: Otwórz katalog w nowej karcie (nieaktywne okno)

en: Forward to the last directory
pl: Dalej do ostatniego katalogu

en: Next tab
pl: Następna karta

en: Open directory in a new tab
pl: Otwórz katalog w nowej karcie

en: Previous tab
pl: Poprzednia karta

en: Root directory
pl: Katalog główny

en: Lock/unlock tab
pl: Zablokuj/odblokuj kartę

en: Show terminal
pl: Wyświetl terminal

en: Display main menu
pl: Wyświetl główne menu

en: Move cursor one step up
pl: Przenieś kursor o krok w górę

en: Move cursor one step down
pl: Przenieś kursor o krok w dół

en: No valid command given.
pl: Nie podano prawidłowego polecenia.

en: Unable to execute command.
pl: Nie można wykonać polecenia.

en: No search command given.
pl: Nie podano polecenia wyszukiwania.

en: You can set a command for a search tool in the program options.
pl: Można ustawić polecenie narzędzia wyszukiwania w opcjach programu.

en: Create symbolic links of %i file in %s? | Create symbolic links of %i files in %s?
pl[0]: Utworzyć %i dowiązanie symboliczne w %s?
pl[1]: Utworzyć %i dowiązania symboliczne w %s?
pl[2]: Utworzyć %i dowiązań symbolicznych w %s?

en: Create
pl: Utwórz

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: The default send-to command only supports one selected file at a time. You can change the command in the program options.
pl: Domyślne polecenie wysyłania obsługuje tylko jeden plik naraz. Można zmienić polecenie w opcjach programu.

en: Operation not supported on remote file systems
pl: Działanie jest nieobsługiwana na zdalnych systemach plików

en: Too many selected files
pl: Za dużo zaznaczonych plików

en: Unable to open terminal in root mode.
pl: Nie można uruchomić terminala w trybie administratora.

en: gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu or beesu is not found.
pl: Nie odnaleziono programu gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu lub beesu.

en: Unable to start GNOME Commander in root mode.
pl: Nie można uruchomić programu GNOME Commander w trybie administratora.

en: gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu or beesu is not found
pl: Nie odnaleziono programu gksudo, xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu lub beesu

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: There was an error opening home page.
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania strony domowej.

en: There was an error reporting problem.
pl: Wystąpił błąd podczas zgłoszenia problemu.

en: A fast and powerful file manager for the GNOME desktop
pl: Szybki i efektywny menedżer plików dla środowiska GNOME

en: GNOME Commander is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program GNOME Commander jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: GNOME Commander is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program GNOME Commander rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Commander; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Z pewnością wraz z programem GNOME Commander dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Transfer problem
pl: Problem podczas przesyłania plików

en: Copy problem
pl: Problem podczas kopiowania

en: Copy into
pl: Skopiuj do

en: Rename all
pl: Zmień nazwy wszystkich

note: ToDo: Adjust wording dynamically, see also below at run_move_overwrite_dialog ToDo: Adjust wording dynamically, see also above at run_file_copy_overwrite_dialog
en: Overwrite file:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
    
    With:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
pl: Zastąpienie pliku:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
    
    Plikiem:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace all
pl: Zastąp wszystko

en: Error while transferring “%s”
    
    %s
pl: Błąd podczas przesyłania „%s”
    
    %s

en: Move problem
pl: Problem podczas przenoszenia

en: copying…
pl: kopiowanie…

en: [file %ld of %ld] “%s”
pl: [%ld. plik z %ld] „%s”

en: Copying a directory into itself is a bad idea.
pl: Kopiowanie katalogu do samego siebie nie jest dobrym pomysłem.

en: The whole operation was cancelled.
pl: Anulowano całe działanie.

en: preparing…
pl: przygotowywanie…

en: Moving a directory into itself is a bad idea.
pl: Przenoszenie katalogu do samego siebie nie jest dobrym pomysłem.

en: downloading to /tmp
pl: pobieranie do /tmp

en: Error while creating symlink “%s”
    
    %s
pl: Błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego „%s”
    
    %s

en: Symlink creation problem
pl: Problem podczas tworzenia dowiązania symbolicznego

en: Ignore
pl: Zignoruj

[ctx: Filename suffix]
note: Translators: Translate 'Copy' as a noun here
en: Copy
pl: Kopia

en: Source “%s” could not be deleted. Aborting!
    
    %s
pl: Nie można usunąć źródła „%s”. Przerywanie.
    
    %s

en: Source “%s” could not be copied. Aborting!
pl: Nie można skopiować źródła „%s”. Przerywanie.

en: stopping…
pl: zatrzymywanie…

en: Progress
pl: Postęp

en: %s of %s copied
pl: skopiowano %s z %s

en: %.0f%% copied
pl: skopiowano %.0f%%

en: Couldn’t load installed file type pixmap, trying to load %s instead
pl: Nie można wczytać zainstalowanego pliku typu mapa pikseli, próbowanie wczytania %s zamiast tego

en: Can’t find the pixmap anywhere. Make sure you have installed the program or is executing gnome-commander from the gnome-commander-%s/src directory
pl: Nie można nigdzie odnaleźć mapy pikseli. Proszę się upewnić, że program jest zainstalowany, i że gnome-commander jest uruchamiany z katalogu gnome-commander-%s/src

en: Couldn’t load installed pixmap, trying to load %s instead
pl: Nie można wczytać zainstalowanej mapy pikseli, próbowanie wczytania %s zamiast tego

en: Find
pl: Znajdź

note: Search mode radio buttons
en: _Text
pl: _Tekst

en: _Hexadecimal
pl: _Szesnastkowo

note: sdlg->priv->progress = 0;
en: Searching…
pl: Wyszukiwanie…

en: Searching for “%s”
pl: Wyszukiwanie „%s”

en: Position: %lu of %lu	Column: %d	%s
pl: Położenie: %lu z %lu	Kolumna: %d	%s

en: Wrap
pl: Zawijanie

en: pixel | pixels
pl[0]: piksel
pl[1]: piksele
pl[2]: pikseli

en: bit/sample | bits/sample
pl[0]: bit/próbkę
pl[1]: bity/próbkę
pl[2]: bitów/próbkę

en: (fit to window)
pl: (dopasowanie do okna)

en: _Copy selection
pl: S_kopiuj zaznaczenie

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Binary
pl: _Binarnie

en: _Image
pl: _Obraz

en: _Zoom In
pl: _Przybliż

en: _Zoom Out
pl: O_ddal

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: _Best Fit
pl: _Najlepsze dopasowanie

en: _Copy Text Selection
pl: S_kopiuj zaznaczenie

en: Find…
pl: Znajdź…

en: Find Next
pl: Znajdź następne

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzednie

en: _Encoding
pl: _Kodowanie

en: _Wrap lines
pl: _Zawijanie wierszy

en: English (US-_ASCII)
pl: angielskie (US-_ASCII)

en: Terminal (CP437)
pl: terminala (CP437)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: arabskie (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows, CP1256)
pl: arabskie (Windows, CP1256)

en: Arabic (Dos, CP864)
pl: arabskie (DOS, CP864)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Central European (CP1250)
pl: środkowoeuropejskie (CP1250)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (CP1251)
pl: cyrylica (CP1251)

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: greckie (ISO-8859-7)

en: Greek (CP1253)
pl: greckie (CP1253)

en: Hebrew (Windows, CP1255)
pl: hebrajskie (Windows, CP1255)

en: Hebrew (Dos, CP862)
pl: hebrajskie (DOS, CP862)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
pl: hebrajskie (ISO-8859-8)

en: Latin 9 (ISO-8859-15)
pl: alfabet łaciński 9 (ISO-8859-15)

en: Maltese (ISO-8859-3)
pl: maltańskie (ISO-8859-3)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: tureckie (ISO-8859-9)

en: Turkish (CP1254)
pl: tureckie (CP1254)

en: Western (CP1252)
pl: zachodnie (CP1252)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: zachodnie (ISO-8859-1)

en: Show Metadata _Tags
pl: Wyświetl _metadane obrazu

en: Rotate Clockwise
pl: Obróć w prawo

en: Rotate Counter Clockwis_e
pl: Ob_róć w lewo

en: Rotate 180°
pl: Obróć o 180°

en: Flip _Vertical
pl: Odwróć p_ionowo

en: Flip _Horizontal
pl: Odwróć p_oziomo

en: _Binary Mode
pl: Tryb _binarny

en: _Save Current Settings
pl: _Zapisz bieżące ustawienia

en: _Hexadecimal Offset
pl: Pozycja _szesnastkowa

en: _20 chars/line
pl: _20 znaków/wiersz

en: _40 chars/line
pl: _40 znaków/wiersz

en: _80 chars/line
pl: _80 znaków/wiersz

en: Quick _Help
pl: Szybka pomo_c

en: Pattern “%s” was not found
pl: Nie odnaleziono wzorca „%s”

en: Specify debug flags to use
pl: Podaje flagi debugowania

en: Specify the start directory for the left pane
pl: Podaje katalog startowy dla lewego panelu

en: Specify the start directory for the right pane
pl: Podaje katalog startowy dla prawego panelu

en: Specify the directory for configuration files
pl: Podaje katalog plików konfiguracji

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enable
pl: Włącz

en: Available plugins
pl: Dostępne wtyczki

en: Version
pl: Wersja

en: _Enable
pl: _Włącz

en: _Configure
pl: S_konfiguruj

en: <Exif and IPTC tags not supported>
pl: <Etykiety Exif i IPTC nie są obsługiwane>

en: <ID3, APE, FLAC and Vorbis tags not supported>
pl: <Etykiety ID3, APE, FLAC i Vorbis nie są obsługiwane>

en: <OLE2 and ODF tags not supported>
pl: <Etykiety OLE2 i ODF nie są obsługiwane>

en: <PDF tags not supported>
pl: <Etykiety PDF nie są obsługiwane>

en: Name of the album.
pl: Nazwa albumu.

en: Album Artist
pl: Wykonawca albumu

en: Artist of the album.
pl: Wykonawca albumu.

en: Album Gain
pl: Wzmocnienie albumu

en: Gain adjustment of the album.
pl: Dostosowanie wzmocnienia albumu.

en: Album Peak Gain
pl: Szczytowe wzmocnienie albumu

en: Peak gain adjustment of album.
pl: Dostosowanie szczytowego wzmocnienia albumu.

en: Album Track Count
pl: Liczba ścieżek w albumie

en: Total number of tracks on the album.
pl: Całkowita liczba ścieżek w albumie.

en: Artist
pl: Wykonawca

en: Artist of the track.
pl: Wykonawca ścieżki.

en: Bitrate
pl: Przepływność

en: Bitrate in kbps.
pl: Przepływność w kb/s.

en: Channels
pl: Kanały

en: Number of channels in the audio (2 = stereo).
pl: Liczba kanałów (2 = stereo).

en: Codec
pl: Kodek

en: Codec encoding description.
pl: Opis kodeka.

en: Codec Version
pl: Wersja kodeka

en: Codec version.
pl: Wersja kodeka.

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comments on the track.
pl: Komentarze ścieżki.

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Copyright message.
pl: Komunikat o prawach autorskich.

en: Cover Album Thumbnail Path
pl: Ścieżka do miniatury okładki albumu

en: File path to thumbnail image of the cover album.
pl: Ścieżka do pliku z miniaturą okładki albumu.

en: Disc Number
pl: Numer płyty

en: Specifies which disc the track is on.
pl: Określa, na której płycie jest ścieżka.

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Duration of track in seconds.
pl: Czas trwania ścieżki w sekundach.

en: Duration [MM:SS]
pl: Czas trwania [MM:SS]

en: Duration of track as MM:SS.
pl: Czas trwania ścieżki w MM:SS.

en: Genre
pl: Gatunek

en: Type of music classification for the track as defined in ID3 spec.
pl: Typ muzyki tej ścieżki zgodnie ze specyfikacją ID3.

en: Is New
pl: Jest nowy

en: Set to “1” if track is new to the user (default “0”).
pl: „1” oznacza, że ścieżka jest nowa dla użytkownika (domyślnie „0”).

en: ISRC (international standard recording code).
pl: ISRC (Międzynarodowy standardowy kod nagrań).

en: Last Play
pl: Ostatnio odtworzone

en: When track was last played.
pl: Czas ostatniego odtworzenia ścieżki.

en: Lyrics
pl: Tekst utworu

en: Lyrics of the track.
pl: Tekst utworu.

en: MB album artist ID
pl: Identyfikator MB wykonawcy albumu

en: MusicBrainz album artist ID in UUID format.
pl: Identyfikator MusicBrainz wykonawcy albumu w formacie UUID.

en: MB Album ID
pl: Identyfikator MB albumu

en: MusicBrainz album ID in UUID format.
pl: Identyfikator MusicBrainz albumu w formacie UUID.

en: MB Artist ID
pl: Identyfikator MB wykonawcy

en: MusicBrainz artist ID in UUID format.
pl: Identyfikator MusicBrainz wykonawcy w formacie UUID.

en: MB Track ID
pl: Identyfikator MB ścieżki

en: MusicBrainz track ID in UUID format.
pl: Identyfikator MusicBrainz ścieżki w formacie UUID.

en: Channel Mode
pl: Tryb kanałów

en: MPEG channel mode.
pl: Tryb kanałów MPEG.

en: Copyrighted
pl: Chronione prawem autorskim

en: “1” if the copyrighted bit is set.
pl: „1” oznacza, że ustawiono bit praw autorskich.

en: Layer
pl: Warstwa

en: MPEG layer.
pl: Warstwa MPEG.

en: Original Audio
pl: Oryginalna ścieżka dźwiękowa

en: “1” if the “original” bit is set.
pl: „1” oznacza, że ustawiono bit „original”.

en: MPEG Version
pl: Wersja MPEG

en: MPEG version.
pl: Wersja MPEG.

en: Performer
pl: Wykonawca

en: Name of the performer/conductor of the music.
pl: Nazwa wykonawcy/dyrygenta muzyki.

en: Play Count
pl: Liczba odtworzeń

en: Number of times the track has been played.
pl: Liczba odtworzeń ścieżki.

en: Release Date
pl: Data wydania

en: Date track was released.
pl: Data wydania ścieżki.

en: Sample Rate
pl: Częstotliwość próbkowania

en: Sample rate in Hz.
pl: Częstotliwość próbkowania w Hz.

en: Title
pl: Tytuł

en: Title of the track.
pl: Tytuł ścieżki.

en: Track Gain
pl: Wzmocnienie ścieżki

en: Gain adjustment of the track.
pl: Dostosowanie wzmocnienia ścieżki.

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: Position of track on the album.
pl: Pozycja ścieżki w albumie.

en: Track Peak Gain
pl: Szczytowe wzmocnienie ścieżki

en: Peak gain adjustment of track.
pl: Dostosowanie szczytowego wzmocnienie ścieżki.

en: Year
pl: Rok

en: Year.
pl: Rok.

en: Author
pl: Autor

en: Name of the author.
pl: Nazwa autora.

en: Byte Count
pl: Liczba bajtów

en: Number of bytes in the document.
pl: Liczba bajtów w dokumencie.

en: Case Sensitive
pl: Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Case sensitive.
pl: Rozróżnianie małych i wielkich liter.

en: Category
pl: Kategoria

en: Category.
pl: Kategoria.

en: Cell Count
pl: Liczba komórek

en: Number of cells in the spreadsheet document.
pl: Liczba komórek w arkuszu.

en: Character Count
pl: Liczba znaków

en: Number of characters in the document.
pl: Liczba znaków w dokumencie.

en: Codepage
pl: Strona kodowa

en: The MS codepage to encode strings for metadata.
pl: Strona kodowa MS metadanych.

en: Comments
pl: Komentarze

en: User definable free text.
pl: Określona przez użytkownika informacja tekstowa.

en: Company
pl: Firma

en: Organization that the <Doc.Creator> entity is associated with.
pl: Organizacja, z którą jednostka <Doc.Creator> jest powiązana.

en: Creator
pl: Twórca

en: An entity primarily responsible for making the content of the resource, typically a person, organization, or service.
pl: Jednostka odpowiedzialna za treść, zwykle osoba, organizacja lub serwis.

en: Created
pl: Utworzony

en: Datetime document was originally created.
pl: Czas utworzenia dokumentu.

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date associated with an event in the life cycle of the resource (creation/publication date).
pl: Data powiązana z wydarzeniem w cyklu wydawniczym (data utworzenia/publikacji).

en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

en: The last time the document was saved.
pl: Czas ostatniego zapisu dokumentu.

en: An account of the content of the resource.
pl: Relacja z treści zasobu.

en: Dictionary
pl: Słownik

en: Dictionary.
pl: Słownik.

en: Editing Duration
pl: Czas edycji

en: The total time taken until the last modification.
pl: Całkowity czas do ostatniej modyfikacji.

en: The application that generated this document.
pl: Program, który utworzył ten dokument.

en: Hidden Slide Count
pl: Liczba ukrytych slajdów

en: Number of hidden slides in the presentation document.
pl: Liczba ukrytych slajdów w prezentacji.

en: Image Count
pl: Liczba obrazów

en: Number of images in the document.
pl: Liczba obrazów w dokumencie.

en: Initial Creator
pl: Pierwszy twórca

en: Specifies the name of the person who created the document initially.
pl: Określa użytkownika, który pierwszy utworzył dokument.

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Searchable, indexable keywords.
pl: Lista słów kluczowych.

en: Language
pl: Język

en: The locale language of the intellectual content of the resource.
pl: Język intelektualnych treści zasobu.

en: Last Printed
pl: Ostatnio drukowano

en: The last time this document was printed.
pl: Czas ostatniego wydruku dokumentu.

en: Last Saved By
pl: Ostatnio zapisane przez

en: The entity that made the last change to the document, typically a person, organization, or service.
pl: Jednostka, która wprowadziła ostatnią zmianę w dokumencie, zwykle osoba, organizacja lub serwis.

en: Line Count
pl: Liczba wierszy

en: Number of lines in the document.
pl: Liczba wierszy w dokumencie.

en: Links Dirty
pl: Zmienione odnośniki

en: Links dirty.
pl: Zmienione odnośniki.

en: Locale System Default
pl: Domyślne ustawienia regionalne systemu

en: Identifier representing the default system locale.
pl: Identyfikator oznaczający domyślne ustawienia regionalne systemu.

en: Manager
pl: Menedżer

en: Name of the manager of <Doc.Creator> entity.
pl: Nazwa menedżera jednostki <Doc.Creator>.

en: Multimedia Clip Count
pl: Liczba multimediów

en: Number of multimedia clips in the document.
pl: Liczba multimediów w dokumencie.

en: Note Count
pl: Liczba notatek

en: Number of “notes” in the document.
pl: Liczba „notatek” w dokumencie.

en: Object Count
pl: Liczba obiektów

en: Number of objects (OLE and other graphics) in the document.
pl: Liczba obiektów (OLE i innych grafik) w dokumencie.

en: Page Count
pl: Liczba stron

en: Number of pages in the document.
pl: Liczba stron w dokumencie.

en: Paragraph Count
pl: Liczba akapitów

en: Number of paragraphs in the document.
pl: Liczba akapitów w dokumencie.

en: Presentation Format
pl: Format prezentacji

en: Type of presentation, like “On-screen Show”, “SlideView”, etc.
pl: Typ prezentacji, np. „Pokaz na ekranie”, „Pokaz slajdów” itd.

en: Print Date
pl: Data wydruku

en: Specifies the date and time when the document was last printed.
pl: Określa datę i czas ostatniego wydruku dokumentu.

en: Printed By
pl: Wydrukowane przez

en: Specifies the name of the last person who printed the document.
pl: Określa użytkownika, który drukował dokument jako ostatni.

en: Revision Count
pl: Numer rewizji

en: Number of revision on the document.
pl: Numer rewizji dokumentu.

en: Scale
pl: Skala

en: Scale.
pl: Skala.

en: Security
pl: Zabezpieczenie

en: One of: “Password protected”, “Read-only recommended”, “Read-only enforced” or “Locked for annotations”.
pl: Jedno z: „Zabezpieczony hasłem”, „Zalecany tryb tylko do odczytu”, „Wymuszony tryb tylko do odczytu” lub „Zablokowany dla adnotacji”.

en: Slide Count
pl: Liczba slajdów

en: Number of slides in the presentation document.
pl: Liczba slajdów w prezentacji.

en: Spreadsheet Count
pl: Liczba arkuszy kalkulacyjnych

en: Subject
pl: Temat

en: Document subject.
pl: Temat dokumentu.

en: Table Count
pl: Liczba tabel

en: Number of tables in the document.
pl: Liczba tabel w dokumencie.

en: The template file that is been used to generate this document.
pl: Szablonu wykorzystany do utworzenia tego dokumentu.

en: Title of the document.
pl: Tytuł dokumentu.

en: Word Count
pl: Liczba słów

en: Number of words in the document.
pl: Liczba słów w dokumencie.

en: Aperture
pl: Przysłona

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
pl: Przysłona obiektywu. Jednostką jest wartość APEX.

en: Name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Nazwa właściciela aparatu, fotografa lub twórcy obrazu. Szczegółowy format nie jest określony, ale zaleca się naśladowanie dla ułatwienia współpracy. Jeśli pole jest puste, to jest traktowane jako nieznane.

en: Battery Level
pl: Poziom akumulatora

en: Battery level.
pl: Poziom akumulatora.

en: Bits per Sample
pl: Bity na próbkę

en: The number of bits per image component. Each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba bitów na składową obrazu. W tym standardzie każda składowa obrazu ma 8 bitów, więc wartość tej etykiety to 8. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG.

en: Brightness
pl: Jasność

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
pl: Wartość jasności. Jednostką jest wartość APEX. Zwykle jest podana w przedziale od -99.99 do 99.99.

en: CFA Pattern
pl: Wzór CFA

en: The color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
pl: Oznaczenie wzoru geometrycznego CFA (tablicy filtrów kolorów) czujnika obrazu w przypadku użycia czujnika obszaru koloru z jednym układem. Nie odnosi się to do wszystkich metod próbkowania.

en: CFA Repeat Pattern Dim
pl: Przyciemnienie wzoru powtarzania CFA (tablicy filtrów kolorów)

en: CFA Repeat Pattern Dim.
pl: Przyciemnienie wzoru powtarzania CFA (tablicy filtrów kolorów).

en: Color Space
pl: Przestrzeń kolorów

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
pl: Etykieta informacji o przestrzeni kolorów jest zawsze zapisywany w celu określenia przestrzeni kolorów. Zwykle używane jest sRGB do określenia przestrzeni kolorów na podstawie warunków i środowiska monitora PC. Jeśli użyta jest inna przestrzeń kolorów niż sRGB, ustawiona jest wartość „nieskalibrowana” (Uncalibrated). Dane obrazu zapisane jako nieskalibrowane mogą być traktowane jako sRGB przy konwersji do FlashPix.

en: Components Configuration
pl: Konfiguracja składowych

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <Exif.PhotometricInterpretation> tag. However, since <Exif.PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Kanały każdej składowej są układane w kolejności od 1. do 4. Dla danych nieskompresowanych ułożenie danych jest podane w etykiecie <Exif.PhotometricInterpretation>. Jednak ponieważ <Exif.PhotometricInterpretation> może wyrazić jedynie kolejność Y, Cb i Cr, ta etykieta została dodana dla przypadków, kiedy skompresowane dane używają składowych innych niż Y, Cb i Cr oraz aby umożliwić obsługę innych sekwencji.

en: Compressed Bits per Pixel
pl: Skompresowane bity na piksel

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Rodzaj kompresji użyty dla skompresowanego obrazu jest określony w jednostkach bitów na piksel.

en: Compression
pl: Kompresja

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
pl: Algorytm kompresji użyty dla danych obrazu. Jeśli główny obraz jest skompresowany algorytmem JPEG, to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane. Jeśli miniatury używają kompresji JPEG, ta etykieta ma wartość 6.

en: Contrast
pl: Kontrast

en: The direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
pl: Kierunek przetwarzania kontrastu wykonanego przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Copyright information. The tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., “Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.”. The field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code. When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Informacje o prawach autorskich. Jest to standardowa etykieta używana do określenia praw autorskich zarówno fotografa, jak i redaktora. Jest to informacja o osobie lub organizacji mającej prawa do obrazu. Standardowe oświadczenie o prawach autorskich wraz z datą i prawami powinno być zapisane w tym polu, np. „Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.”. W tym standardzie pola opisują prawa zarówno fotografa, jak i redaktora, z których każdy jest opisywany w oddzielnej części oświadczenia. Jeśli jest jasne rozróżnienie między prawami fotografa i redaktora, powinny być zapisane w kolejności najpierw fotograf, a następnie redaktor, oddzielone znakiem NULL (w tym przypadku, jeśli oświadczenie także kończy się znakiem NULL, powinny być dwa kody NULL; p. przykład 1). Jeśli podano tylko fotografa, jest on kończony kodem NULL (p. przykład 2). Jeśli podano tylko prawa redaktora, część przeznaczona dla fotografa składa się z jednej spacji i następującego po niej kodu NULL, a następnie podane są prawa redaktora (p. przykład 3). Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Custom Rendered
pl: Inne parametry

en: The use of special processing on image data, such as rendering geared to output. When special processing is performed, the reader is expected to disable or minimize any further processing.
pl: Zastosowanie specjalnego przetwarzania danych obrazu, takiego jak rendering zastosowany na wyjściu. W takim przypadku, czytający powinien wyłączyć albo zminimalizować dalsze przetwarzanie.

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: The date and time of image creation.
pl: Data i czas utworzenia obrazu.

en: Date and Time (digitized)
pl: Data i czas (obrazu cyfrowego)

en: The date and time when the image was stored as digital data.
pl: Data i czas zapisania obrazu jako danych cyfrowych.

en: Date and Time (original)
pl: Data i czas (oryginału)

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
pl: Data i czas utworzenia oryginalnych danych obrazu. Dla aparatu cyfrowego zapisywana jest data i czas zrobienia zdjęcia.

en: Device Setting Description
pl: Opis ustawień urządzenia

en: Information on the picture-taking conditions of a particular camera model. The tag is used only to indicate the picture-taking conditions in the reader.
pl: Ta etykieta określa informacje o warunkach robienia zdjęcia dla konkretnego modelu aparatu. Jest ona używana tylko do określenia warunków robienia zdjęcia przy odczycie.

en: Digital Zoom Ratio
pl: Współczynnik powiększenia cyfrowego

en: The digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
pl: Ta etykieta określa współczynnik powiększenia cyfrowego w czasie robienia zdjęcia. Jeśli licznik wartości etykiety jest równy 0, oznacza to, że nie użyto cyfrowego powiększenia.

en: Document Name
pl: Nazwa dokumentu

en: Document name.
pl: Nazwa dokumentu.

en: Exif IFD Pointer
pl: Wskaźnik IFD Exif

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF.
pl: Wskaźnik do IFD Exif. IFD Exif ma tę samą strukturę jak IFD określone w TIFF.

en: Exif Version
pl: Wersja Exif

en: The version of Exif standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
pl: Obsługiwana wersja standardu Exif. Brak tego pola jest uznawany za niezgodność ze standardem.

en: Exposure Bias
pl: Odchylenie ekspozycji

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
pl: Odchylenie ekspozycji. Jednostką jest wartość APEX. Zwykle jest podana w przedziale od -99.99 do 99.99.

en: Exposure Index
pl: Indeks ekspozycji

en: The exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
pl: Określenie indeksu ekspozycji wybranego przez aparat lub urządzenie wejściowe w czasie robienia zdjęcia.

en: Exposure Mode
pl: Tryb ekspozycji

en: The exposure mode set when the image was shot. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
pl: Tryb ekspozycji ustawiony przy robieniu zdjęcia. W trybie „auto bracket” aparat robi serię klatek tej samej sceny z różnymi ustawieniami ekspozycji.

en: Exposure Program
pl: Program ekspozycji

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
pl: Klasa programu użytego przez aparat do ustawienia ekspozycji przy robieniu zdjęcia.

en: Exposure Time
pl: Czas ekspozycji

en: Exposure time, given in seconds.
pl: Czas ekspozycji podany w sekundach.

en: File Source
pl: Źródło pliku

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, this tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
pl: Określenie źródła obrazu. Jeśli obraz był zapisany przez DSC, wartość tej etykiety zawsze wynosi 3, oznaczając, że obraz był zapisany przez DSC.

en: Fill Order
pl: Kolejność wypełniania

en: Fill order.
pl: Kolejność wypełniania.

en: Flash
pl: Flesz

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
pl: Ta etykieta jest zapisywana, kiedy zdjęcie było robione z użyciem światła stroboskopowego (flesza).

en: Flash Energy
pl: Energia flesza

en: The strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
pl: Energia błysku w czasie robienia zdjęcia mierzona w jednostkach BCPS („Beam Candle Power Seconds”).

en: FlashPix Version
pl: Wersja FlashPix

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
pl: Wersja formatu FlashPix obsługiwana przez plik FPXR.

en: F Number
pl: Wartość przysłony

en: Diameter of the aperture relative to the effective focal length of the lens.
pl: Średnica przysłony w odniesieniu do rzeczywistej ogniskowej obiektywu.

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
pl: Rzeczywista ogniskowa obiektywu w mm, bez przekształcenia do ogniskowej dla aparatu na film 35 mm.

en: Focal Length In 35mm Film
pl: Ogniskowa dla filmu 35 mm

en: The equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown. Note that this tag differs from the <Exif.FocalLength> tag.
pl: Odpowiednik ogniskowej w mm w odniesieniu do aparatu dla filmów 35 mm. Wartość 0 oznacza nieznaną ogniskową. Etykieta różni się od etykiety <Exif.FocalLength>.

en: Focal Plane Resolution Unit
pl: Jednostka rozdzielczości ogniskowej

en: The unit for measuring <Exif.FocalPlaneXResolution> and <Exif.FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <Exif.ResolutionUnit>.
pl: Jednostki miary <Exif.FocalPlaneXResolution> i <Exif.FocalPlaneYResolution>. Wartość ta jest taka sama jak dla <Exif.ResolutionUnit>.

en: Focal Plane x-Resolution
pl: Rozdzielczość ogniskowej w płaszczyźnie X

en: The number of pixels in the image width (X) direction per <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
pl: Liczba pikseli na jednostkę <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> dla szerokości obrazu (X) w płaszczyźnie ogniskowej aparatu.

en: Focal Plane y-Resolution
pl: Rozdzielczość ogniskowej w płaszczyźnie Y

en: The number of pixels in the image height (Y) direction per <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
pl: Liczba pikseli na jednostkę <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> dla wysokości obrazu (Y) w płaszczyźnie ogniskowej aparatu.

en: Gain Control
pl: Regulacja wzmocnienia

en: This tag indicates the degree of overall image gain adjustment.
pl: Ta etykieta określa stopień wzmocnienia całego obrazu.

en: Indicates the value of coefficient gamma.
pl: Wartość współczynnika gamma.

en: Altitude
pl: Wysokość

en: Indicates the altitude based on the reference in <Exif.GPS.AltitudeRef>. The reference unit is meters.
pl: Określenie wysokości w metrach na podstawie odniesienia w <Exif.GPS.AltitudeRef>.

en: Altitude Reference
pl: Odniesienie wysokości

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the <Exif.GPS.Altitude> tag. The reference unit is meters.
pl: Określenie wysokości używane jako odniesienie wysokości w metrach. Jeśli odniesieniem jest poziom morza, a wysokość jest ponad poziomem morza, to podawana jest wartość 0. Jeśli wysokość jest poniżej poziomu morza, to podawana jest wartość 1, a wysokość jest określana jako wartość bezwzględna w etykiecie <Exif.GPS.Altitude>.

en: GPS Info IFDPointer
pl: Wskaźnik IFD informacji GPS

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
pl: Wskaźnik do IFD informacji GPS. Struktura IFD informacji GPS, tak jak IFD Exif, nie zawiera danych obrazu.

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
pl: Określenie długości geograficznej. Szerokość jest wyrażona jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) podające odpowiednio stopnie, minuty i sekundy. Kiedy są wyrażone stopnie, minuty i sekundy, format to dd/1,mm/1,ss/1. Kiedy są wyrażone stopnie i minuty oraz np. ułamki minut są podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, format to dd/1,mmmm/100,0/1.

en: North or South Latitude
pl: Północna lub południowa szerokość geograficzna

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value “N” indicates north latitude, and “S” is south latitude.
pl: Oznaczenie, czy szerokość geograficzna jest północna, czy południowa. Wartość ASCII „N” oznacza szerokość północną, a „S” południową.

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
pl: Określenie długości geograficznej. Szerokość jest wyrażona jako trzy wartości RATIONAL (wymierne) podające odpowiednio stopnie, minuty i sekundy. Kiedy są wyrażone stopnie, minuty i sekundy, format to dd/1,mm/1,ss/1. Kiedy są wyrażone stopnie i minuty oraz np. ułamki minut są podane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, format to dd/1,mmmm/100,0/1.

en: East or West Longitude
pl: Wschodnia lub zachodnia długość geograficzna

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII “E” indicates east longitude, and “W” is west longitude.
pl: Określenie, czy długość geograficzna jest wschodnia, czy zachodnia. Wartość ASCII „E” oznacza długość wschodnią, a „W” zachodnią.

en: GPS Tag Version
pl: Wersja etykiety GPS

en: Indicates the version of <Exif.GPS.InfoIFD>. This tag is mandatory when <Exif.GPS.Info> tag is present.
pl: Oznaczenie wersji <Exif.GPS.InfoIFD>. Ta etykieta jest obowiązkowa, jeśli obecna jest etykieta <Exif.GPS.Info>.

en: Image Description
pl: Opis obrazu

en: A character string giving the title of the image. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <Exif.UserComment> is to be used.
pl: Ciąg znaków opisujący tytuł obrazu. Dwubajtowe kody znaków nie mogą być stosowane. Jeżeli wymagane jest ich zastosowanie, należy użyć etykiety <Exif.UserComment>.

en: Image Length
pl: Długość obrazu

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba wierszy danych obrazu. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG.

en: Image Resources Block
pl: Blok zasobów obrazu

en: Image Resources Block.
pl: Blok zasobów obrazu.

en: Image Unique ID
pl: Unikalny identyfikator obrazu

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
pl: Ta etykieta określa unikalny identyfikator przypisany każdemu zdjęciu. Jest on zapisany jako ciąg ASCII odpowiadający notacji szesnastkowej o stałej długości 128 bitów.

en: Image Width
pl: Szerokość obrazu

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba kolumn danych obrazu, różna liczbie pikseli w wierszu. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG.

en: Inter Color Profile
pl: Profilu kolorów ICC

en: Inter Color Profile.
pl: Profil kolorów ICC.

en: Interoperability IFD Pointer
pl: Wskaźnik interoperacyjności IFD

en: Interoperability IFD is composed of tags which stores the information to ensure the Interoperability and pointed by the following tag located in Exif IFD. The Interoperability structure of Interoperability IFD is the same as TIFF defined IFD structure but does not contain the image data characteristically compared with normal TIFF IFD.
pl: IFD interoperacyjności jest złożony z etykiet przechowujących informacje zapewniające współpracę i wskazywane przez tę etykietę umieszczoną w Exif IFD. Struktura interoperacyjności w IFD interoperacyjności jest taka sama jak struktura IFD określona w TIFF, ale w porównaniu do zwykłego IFD TIFF nie zawiera danych obrazu.

en: Interoperability Index
pl: Indeks interoperacyjności

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use “R98” for stating ExifR98 Rules.
pl: Oznaczenie identyfikacji reguły interoperacyjności. Należy użyć „R98” dla oznaczenia reguł ExifR98.

en: Interoperability Version
pl: Wersja interoperacyjności

en: Interoperability version.
pl: Wersja interoperacyjności.

en: An IPTC/NAA record.
pl: Wpis IPTC/NAA.

en: ISO Speed Ratings
pl: Oszacowania czułości ISO

en: The ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
pl: Czułość ISO i szerokość geograficzna ISO aparatu lub urządzenia wejściowego zgodnie ze specyfikacją ISO 12232.

en: JPEG Interchange Format
pl: Format wymiany JPEG

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
pl: Położenie początkowego bajtu (SOI) danych miniatury skompresowanej za pomocą JPEG. Nie jest używane dla danych JPEG głównego obrazu.

en: JPEG Interchange Format Length
pl: Długość formatu wymiany JPEG

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
pl: Liczba bajtów danych miniatury skompresowanej za pomocą JPEG. Nie jest używana dla danych JPEG głównego obrazu. Miniatury JPEG nie są dzielone, ale zapisywane jako ciągły strumień JPEG od SOI do EOI. Etykiety Appn i COM nie powinny być używane. Skompresowane miniatury muszą być zapisane w najwyżej 64 kB, włącznie ze wszystkimi innymi danymi zapisanymi w APP1.

en: JPEG Procedure
pl: Procedura JPEG

en: JPEG procedure.
pl: Procedura JPEG.

en: Light Source
pl: Źródło światła

en: The kind of light source.
pl: Rodzaj źródła światła.

en: Manufacturer
pl: Producent

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Producent urządzenia nagrywającego. Jest to producent DSC, skanera, digitalizera albo innego urządzenia, które utworzyło obraz. Jeśli to pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Maker Note
pl: Informacje producenta

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
pl: Etykieta wykorzystywana przez producentów urządzeń zapisujących Exif do zapisywania dowolnie wybranych informacji. Zawartość zależy od producenta.

en: Max Aperture Value
pl: Największa wartość przysłony

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
pl: Najmniejsza wartość przysłony obiektywu. Jednostką jest wartość APEX. Zwykle jest podana w przedziale od 00,00 do 99,99, ale nie ma ograniczenia do tego zakresu.

en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

en: The metering mode.
pl: Tryb pomiaru.

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Nazwa lub numer modelu urządzenia. Jest to nazwa modelu lub numer DSC, skanera, digitalizera albo innego urządzenia, które utworzyło obraz. Jeśli to pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: New Subfile Type
pl: Typ nowego podpliku

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
pl: Ogólne oznaczenie rodzaju danych zawartych w tym podpliku.

en: The Opto-Electronic Conversion Function (OECF) specified in ISO 14524. <Exif.OECF> is the relationship between the camera optical input and the image values.
pl: Funkcja konwersji optoelektrycznej (OECF — „Opto-Electronic Conversion Function”) opisanej w ISO 14524. <Exif.OECF> to powiązanie między wejściem optycznym aparatu a wartościami obrazu.

en: Orientation
pl: Orientacja

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
pl: Orientacja obrazu widziana w kategoriach wierszy i kolumn.

en: Photometric Interpretation
pl: Interpretacja fotometryczna

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Składowe pikseli. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG.

en: Pixel X Dimension
pl: Wymiar X pikseli

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Kiedy zapisywany jest skompresowany plik, w tej etykiecie musi być zapisana poprawna szerokość znaczącego obrazu, niezależnie od istnienia danych dopełniających czy etykiety restartu. Ta etykieta nie powinna istnieć w pliku nieskompresowanym.

en: Pixel Y Dimension
pl: Wymiar Y pikseli

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid height of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file. Since data padding is unnecessary in the vertical direction, the number of lines recorded in this valid image height tag will in fact be the same as that recorded in the SOF.
pl: Informacje specyficzne dla skompresowanych danych. Kiedy zapisywany jest skompresowany plik, w tej etykiecie musi być zapisana poprawna wysokość znaczącego obrazu, niezależnie od istnienia danych dopełniających czy etykiety restartu. Ta etykieta nie powinna istnieć w pliku nieskompresowanym. Ponieważ dopełnianie danych w kierunku pionowym nie jest potrzebne, liczba wierszy zapisana w tym polu będzie w praktyce równa tej zapisanej w SOF.

en: Planar Configuration
pl: Konfiguracja powierzchni

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
pl: Oznaczenie, czy składowe pikseli są zapisane w formacie blokowym, czy płaskim. W plikach skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG. Jeśli to pole nie istnieje, domyślne dla TIFF jest 1 (blokowy).

en: Primary Chromaticities
pl: Barwy główne

en: The chromaticity of the three primary colors of the image. Normally this tag is not necessary, since colorspace is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
pl: Barwa trzech głównych kolorów obrazu. Zwykle ta etykieta nie jest potrzebna, ponieważ przestrzeń kolorów podana jest w etykiecie informacji o przestrzeni kolorów (<Exif.ColorSpace>).

en: Reference Black/White
pl: Czerń/biel odniesienia

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics under these conditions.
pl: Wartości czarnego i białego punktu odniesienia. W formacie TIFF nie ma wartości domyślnych, ale poniższe są podane tutaj jako domyślne. Przestrzeń kolorów jest określona w etykiecie informacji o przestrzeni kolorów, z wartością domyślną dającą optymalną charakterystykę obrazu w danych warunkach.

en: Related Image File Format
pl: Powiązany format pliku obrazu

en: Related image file format.
pl: Powiązany format pliku obrazu.

en: Related Image Length
pl: Powiązana długość obrazu

en: Related image length.
pl: Powiązana długość obrazu.

en: Related Image Width
pl: Powiązana szerokość obrazu

en: Related image width.
pl: Powiązana szerokość obrazu.

en: Related Sound File
pl: Powiązany plik dźwiękowy

en: This tag is used to record the name of an audio file related to the image data. The only relational information recorded here is the Exif audio file name and extension (an ASCII string consisting of 8 characters + “.” + 3 characters). The path is not recorded. When using this tag, audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. Writers are also allowed to store the data such as Audio within APP2 as FlashPix extension stream data. Audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. If multiple files are mapped to one file, the above format is used to record just one audio file name. If there are multiple audio files, the first recorded file is given. When there are three Exif audio files “SND00001.WAV”, “SND00002.WAV” and “SND00003.WAV”, the Exif image file name for each of them, “DSC00001.JPG”, is indicated. By combining multiple relational information, a variety of playback possibilities can be supported. The method of using relational information is left to the implementation on the playback side. Since this information is an ASCII character string, it is terminated by NULL. When this tag is used to map audio files, the relation of the audio file to image data must also be indicated on the audio file end.
pl: Etykieta używana do zapisywania nazwy pliku dźwiękowego związanego z danymi obrazu. Jedyną informacją relacyjną zapisywaną tutaj jest nazwa pliku dźwiękowego Exif i rozszerzenie (ciąg ASCII składający się z 8 znaków + „.” + 3 znaki). Ścieżka nie jest zapisywana. Kiedy jest używana, pliki dźwiękowe muszą być zapisane zgodnie z formatem dźwięku Exif. Zapisujący mogą także zapisywać dane takie jak dźwięk wewnątrz danych strumieni rozszerzeń APP2 lub FlashPix. Pliki dźwiękowe muszą być zapisane zgodnie z formatem dźwięku Exif. Odwzorowanie między plikami obrazów Exif a plikami dźwiękowymi Exif może być realizowane na trzy sposoby. W przypadku odwzorowywania wielu plików na jeden plik, powyższy format służy do zapisywania tylko jednej nazwy pliku dźwiękowego. Jeśli jest wiele plików dźwiękowych, podawany jest pierwszy plik. Kiedy są trzy pliki dźwiękowe „SND00001.WAV”, „SND00002.WAV” i „SND00003.WAV”, dla każdego z nich podawana jest nazwa pliku obrazu Exif „DSC00001.JPG”. Poprzez łączenie wielu informacji relacyjnych obsługiwane jest wiele możliwości odtwarzania. Sposób używania informacji relacyjnych jest pozostawiony implementacji po stronie odtwarzania. Ponieważ ta informacja jest ciągiem ASCII, jest zakończona znakiem NULL. Kiedy ta etykieta jest używana do przypisywania plików dźwiękowych do plików obrazu, relacja pliku dźwiękowego do danych obrazu musi być określona także po stronie pliku dźwiękowego.

en: Resolution Unit
pl: Jednostka rozdzielczości

en: The unit for measuring <Exif.XResolution> and <Exif.YResolution>. The same unit is used for both <Exif.XResolution> and <Exif.YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
pl: Jednostka do wyrażania <Exif.XResolution> i <Exif.YResolution>. Dla obu wielkości używana jest ta sama jednostka. Jeśli rozdzielczość jest nieznana, przyjmowane jest 2 (cale).

en: Rows per Strip
pl: Wierszy na pas

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
pl: Liczba wierszy na pas. Jest to liczba wierszy w obrazie jednego pasa, kiedy obraz jest podzielony na pasy. W danych skompresowanych algorytmem JPEG to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane.

en: Samples per Pixel
pl: Próbek na piksel

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Liczba składowych na piksel. Ponieważ ten standard odnosi się do obrazów RGB i YCbCr, wartość tej etykiety wynosi 3. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG.

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: The direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
pl: Kierunek przetwarzania kontrastu wykonanego przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Scene Capture Type
pl: Rodzaj ujęcia

en: The type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from <Exif.SceneType> tag.
pl: Rodzaj sceny na zdjęciu. Może być także wykorzystany do zapisania trybu, w którym zdjęcie było robione. Ta etykieta różni się od etykiety <Exif.SceneType>.

en: Scene Type
pl: Rodzaj sceny

en: The type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
pl: Rodzaj sceny. Jeśli obraz był zapisany przez DSC, wartość tej etykiety zawsze musi być ustawiona na 1, oznaczając, że obraz był bezpośrednio sfotografowany.

en: Sensing Method
pl: Rodzaj czujnika

en: The image sensor type on the camera or input device.
pl: Rodzaj czujnika obrazu w aparacie lub urządzeniu wejściowym.

en: Sharpness
pl: Ostrość

en: The direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
pl: Kierunek przetwarzania kontrastu wykonanego przez aparat przy robieniu zdjęcia.

en: Shutter Speed
pl: Czas otwarcia migawki

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
pl: Czas otwarcia migawki. Jednostką jest ustawienie APEX („Additive System of Photographic Exposure”).

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
pl: Nazwa i wersja oprogramowania lub firmware kamery albo innego urządzenia użytego do utworzenia obrazu. Jeśli pole jest puste, jest traktowane jako nieznane.

en: Spatial Frequency Response
pl: Odpowiedź częstotliwości przestrzennej

en: This tag records the camera or input device spatial frequency table and SFR values in the direction of image width, image height, and diagonal direction, as specified in ISO 12233.
pl: Ta etykieta zapisuje tabelę częstotliwości przestrzennych aparatu lub urządzenia wejściowego oraz wartości SFR w kierunku szerokości obrazu, wysokości obrazu i przekątnej zgodnie ze specyfikacją ISO 12233.

en: Spectral Sensitivity
pl: Czułość widmowa

en: The spectral sensitivity of each channel of the camera used.
pl: Czułość widmowa każdego z kanałów używanych w aparacie.

en: Strip Byte Count
pl: Liczba bajtów na pas

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
pl: Całkowita liczba bajtów w każdym pasie. W danych skompresowanych algorytmem JPEG to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane.

en: Strip Offsets
pl: Przesunięcia pasów

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
pl: Przesunięcie pasa wyrażone w bajtach. Zaleca się takie dobranie tej wartości, aby wartość ta nie przekraczała 64 kB. W danych skompresowanych algorytmem JPEG to oznaczenie nie jest potrzebne i jest pomijane.

en: Sub IFD Offsets
pl: Przesunięcia pod-IFD

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
pl: Określone przez firmę Adobe Corporation, aby umożliwić stosowanie drzew TIFF w plikach TIFF.

en: Subject Area
pl: Obszar obiektu

en: The location and area of the main subject in the overall scene.
pl: Położenie i obszar głównego obiektu na całej scenie.

en: Subject Distance
pl: Odległość obiektu

en: The distance to the subject, given in meters.
pl: Odległość obiektu podana w metrach.

en: Subject Distance Range
pl: Zakres odległości obiektu

en: The distance to the subject.
pl: Odległość od obiektu.

en: Subject Location
pl: Położenie obiektu

en: The location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Exif.Rotation> tag. The first value indicates the X column number and second indicates the Y row number.
pl: Położenie głównego obiektu na scenie. Wartość tej etykiety reprezentuje piksel w środku głównego obiektu względem lewej krawędzi, przed wykonaniem obrotu opisanego etykietą <Exif.Rotation>. Pierwsza wartość określa numer kolumny X, a druga — numer wiersza Y.

en: Subsec Time
pl: Czas podsekundowy

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTime> tag.
pl: Ułamki sekund dla etykiety <Exif.DateTime>.

en: Subsec Time Digitized
pl: Data i czas (obrazu cyfrowego)

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTimeDigitized> tag.
pl: Ułamki sekund dla etykiety <Exif.DateTimeDigitized>.

en: Subsec Time Original
pl: Data i czas (oryginału)

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTimeOriginal> tag.
pl: Ułamki sekund dla etykiety <Exif.DateTimeOriginal>.

en: TIFF/EP Standard ID
pl: Standardowy identyfikator TIFF/EP

en: TIFF/EP Standard ID.
pl: Standardowy identyfikator TIFF/EP.

en: Transfer Function
pl: Funkcja przejścia

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
pl: Funkcja przejścia dla obrazu, opisana w postaci tabeli. Zwykle ta etykieta nie jest potrzebna, ponieważ przestrzeń kolorów podana jest w etykiecie informacji o przestrzeni kolorów (<Exif.ColorSpace>).

en: Transfer Range
pl: Zakres przejścia

en: Transfer range.
pl: Zakres przejścia.

en: User Comment
pl: Komentarz użytkownika

en: A tag for Exif users to write keywords or comments on the image besides those in <Exif.ImageDescription>, and without the character code limitations of the <Exif.ImageDescription> tag. The character code used in the <Exif.UserComment> tag is identified based on an ID code in a fixed 8-byte area at the start of the tag data area. The unused portion of the area is padded with NULL (“00.h”). ID codes are assigned by means of registration. The value of CountN is determinated based on the 8 bytes in the character code area and the number of bytes in the user comment part. Since the TYPE is not ASCII, NULL termination is not necessary. The ID code for the <Exif.UserComment> area may be a Defined code such as JIS or ASCII, or may be Undefined. The Undefined name is UndefinedText, and the ID code is filled with 8 bytes of all “NULL” (“00.H”). An Exif reader that reads the <Exif.UserComment> tag must have a function for determining the ID code. This function is not required in Exif readers that do not use the <Exif.UserComment> tag. When a <Exif.UserComment> area is set aside, it is recommended that the ID code be ASCII and that the following user comment part be filled with blank characters [20.H].
pl: Etykieta dla użytkowników formatu Exif do zapisywania słów kluczowych lub komentarzy do obrazu poza tymi w <Exif.ImageDescription> i bez ograniczeń co do kodów znaków w etykiecie <Exif.ImageDescription>. Kody znaków używane w etykiecie <Exif.UserComment> są określane na podstawie kodu identyfikatora w stałym polu 8-bajtowym na początku obszaru danych etykiety. Nieużywana część tego obszaru jest wypełniania znakami NULL („00.h”). Kody identyfikatora są przypisywane poprzez rejestrację. Wartość CountN jest określana na podstawie 8 bajtów z obszaru kodowania znaków i liczby bajtów w części zawierającej komentarz użytkownika. Ponieważ typ pola nie jest ASCII, nie jest potrzebne kończenie ciągu znakiem NULL. Kod identyfikatora dla obszaru <Exif.UserComment> może być określonym kodem, takim jak JIS lub ASCII, albo może być nieokreślony. Nazwa pola nieokreślonego (Undefined) to UndefinedText, a jego kod identyfikatora jest wypełniany 8 bajtami znaków NULL („00.H”). Czytający Exif, który ma czytać etykietę <Exif.UserComment> musi mieć funkcję określania kodu identyfikatora. Funkcja ta nie jest wymagana dla czytających Exif nieużywających etykiety <Exif.UserComment>. Kiedy etykieta <Exif.UserComment> jest pozostawiona nieużywana, zaleca się aby kod identyfikatora był ASCII, a następująca po nim część z komentarzem użytkownika była wypełniona pustymi znakami [20.H].

en: White Balance
pl: Balans bieli

en: The white balance mode set when the image was shot.
pl: Tryb balansu bieli ustawiony przy robieniu zdjęcia.

en: White Point
pl: Punkt bieli

en: The chromaticity of the white point of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
pl: Barwa punktu bieli obrazu. Zwykle ta etykieta nie jest potrzebna, ponieważ przestrzeń kolorów podana jest w etykiecie <Exif.ColorSpace>.

en: XML Packet
pl: Pakiet XML

en: XMP metadata.
pl: Metadane XMP.

en: x Resolution
pl: Rozdzielczość X

en: The number of pixels per <Exif.ResolutionUnit> in the <Exif.ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
pl: Liczba pikseli na jednostkę rozdzielczości (<Exif.ResolutionUnit>) szerokości obrazu (<Exif.ImageWidth>). Kiedy rozdzielczość obrazu jest nieznana, przyjmuje się 72 [dpi].

en: YCbCr Coefficients
pl: Współczynniki YCbCr

en: The matrix coefficients for transformation from RGB to YCbCr image data. No default is given in TIFF; but here “Color Space Guidelines” is used as the default. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics under this condition.
pl: Macierz współczynników przekształcenia danych obrazu z RGB do YCbCr. Dla TIFF nie ma wartości domyślnych, ale wartości podane w załączniku E „Color Space Guidelines” są używane jako domyślne. Przestrzeń kolorów jest określona w etykiecie informacji o przestrzeni kolorów z wartością domyślną będącą tą, która daje optymalną charakterystykę obrazu w danym przypadku.

en: YCbCr Positioning
pl: Rozmieszczenie YCbCr

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <Exif.YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
pl: Rozmieszczenie składowych chrominancji w stosunku do składowej luminancji. To pole ma znaczenie tylko dla danych skompresowanych algorytmem JPEG lub nieskompresowanych danych YCbCr. Wartością domyślną dla TIFF jest 1 (wyśrodkowanie); niemniej dla Y∶Cb∶Cr = 4∶2∶2 zaleca się wartość 2 (położenie razem) w celu poprawienia jakości obrazów oglądanych w telewizorze. Kiedy to pole nie istnieje, zakłada się wartość domyślną dla TIFF. W przypadku Y∶Cb∶Cr = 4∶2∶0, zalecana jest wartość domyślna dla TIFF (wyśrodkowanie). W przypadku możliwości obsługi obu rodzajów rozmieszczenia, należy użyć domyślnej wartości TIFF niezależnie od wartości tego pola.

en: YCbCr Sub-Sampling
pl: Podpróbkowanie YCbCr

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
pl: Współczynnik próbkowania składowych chrominancji w stosunku do składowej luminancji. W danych skompresowanych algorytmem JPEG zamiast tej etykiety używana jest etykieta JPEG.

en: y Resolution
pl: Rozdzielczość Y

en: The number of pixels per <Exif.ResolutionUnit> in the <Exif.ImageLength> direction. The same value as <Exif.XResolution> is designated.
pl: Liczba pikseli na jednostkę rozdzielczości (<Exif.ResolutionUnit>) długości obrazu (<Exif.ImageLength>). Zakładana jest taka sama wartość jak <Exif.XResolution>.

en: Accessed
pl: Czas dostępu

en: Last access datetime.
pl: Data ostatniego dostępu.

en: Content
pl: Treść

en: File’s contents filtered as plain text.
pl: Treść pliku filtrowana jako zwykły tekst.

en: Editable free text/notes.
pl: Określona przez użytkownika informacja tekstowa.

en: MIME type of the file or if a directory it should contain value “Folder”.
pl: Typ MIME pliku lub „Folder” w przypadku katalogów.

en: Editable array of keywords.
pl: Określona przez użytkownika lista słów kluczowych.

en: Link
pl: Odnośnik

en: URI of link target.
pl: Adres URI docelowego odnośnika.

en: Modified
pl: Modyfikacja

en: Last modified datetime.
pl: Data ostatniej modyfikacji.

en: File name excluding path but including the file extension.
pl: Nazwa pliku wraz z rozszerzeniem z wyłączeniem ścieżki.

en: Full file path of file excluding the file name.
pl: Pełna ścieżka wyłączając nazwę pliku.

en: Permission string in unix format eg “-rw-r--r--”.
pl: Prawa dostępu w formacie systemu UNIX, tzn. „-rw-r--r--”.

en: Publisher
pl: Wydawca

en: Editable DC type for the name of the publisher of the file (EG dc:publisher field in RSS feed).
pl: Określony przez użytkownika typ DC dla nazwy wydawcy plików (tzn. pole dc:publisher w kanale RSS).

en: Rank
pl: Ranking

en: Editable file rank for grading favourites. Value should be in the range 1..10.
pl: Określony przez użytkownika ranking pliku do oceniania ulubionych. Wartość powinna być w zakresie 1..10.

en: Size of the file in bytes or if a directory number of items it contains.
pl: Rozmiar pliku w bajtach lub liczba elementów zawartych w katalogu.

en: Album Sort Order
pl: Kolejność uporządkowywania albumu

en: String which should be used instead of the album name for sorting purposes.
pl: Ciąg używany do porządkowania zamiast nazwy albumu.

en: Audio Encryption
pl: Szyfrowanie dźwięku

en: Frame indicates if the audio stream is encrypted, and by whom.
pl: Klatka określająca, czy strumień dźwięku jest zaszyfrowany, i przez kogo.

en: Audio Seek Point
pl: Punkt przewijania dźwięku

en: Fractional offset within the audio data, providing a starting point from which to find an appropriate point to start decoding.
pl: Ułamkowy margines w danych dźwiękowych, dostarczający punkt początkowy, z którego wyszukiwać odpowiedni punkt na rozpoczęcie dekodowania.

en: Band
pl: Zespół

en: Additional information about the performers in the recording.
pl: Dodatkowe informacje o wykonawcach nagrania.

en: BPM (beats per minute).
pl: BPM (uderzenia na minutę).

en: Buffer Size
pl: Rozmiar bufora

en: Recommended buffer size.
pl: Zalecany rozmiar bufora.

en: CD ID
pl: Identyfikator płyty CD

en: Music CD identifier.
pl: Identyfikator płyty CD-Audio.

en: Commercial
pl: Reklama

en: Commercial frame.
pl: Klatka reklamy.

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Composer.
pl: Kompozytor.

en: Conductor
pl: Dyrygent

en: Conductor.
pl: Dyrygent.

en: Content Group
pl: Grupa treści

en: Content group description.
pl: Opis grupy treści.

en: Content Type
pl: Typ treści

en: Encryption Registration
pl: Rejestracja metody szyfrowania

en: Encryption method registration.
pl: Rejestracja metody szyfrowania.

en: Date.
pl: Data.

en: Emphasis
pl: Emfaza

en: Emphasis.
pl: Emfaza.

en: Encoded By
pl: Kodowanie przez

en: Person or organisation that encoded the audio file. This field may contain a copyright message, if the audio file also is copyrighted by the encoder.
pl: Osoba lub organizacja, która zakodowała plik dźwiękowy. To pole może zawierać wiadomość o prawach autorskich, jeśli prawa do pliku należą do kodującego.

en: Encoder Settings
pl: Ustawienia program kodującego

en: Software.
pl: Oprogramowanie.

en: Encoding Time
pl: Czas kodowania

en: Encoding time.
pl: Czas kodowania.

en: Equalization
pl: Korekcja graficzna

en: Equalization.
pl: Korekcja graficzna.

en: Equalization 2
pl: Korekcja graficzna 2

en: Equalisation curve predefine within the audio file.
pl: Predefiniowana krzywa korekcji w pliku dźwiękowym.

en: Event Timing
pl: Czas wydarzenia

en: Event timing codes.
pl: Kody czasu wydarzenia.

en: File Owner
pl: Właściciel pliku

en: File owner.
pl: Właściciel pliku.

en: File Type
pl: Typ pliku

en: File type.
pl: Typ pliku.

en: Frames
pl: Klatki

en: Number of frames.
pl: Liczba klatek.

en: General Object
pl: Obiekt główny

en: General encapsulated object.
pl: Główny zawarty obiekt.

en: Grouping Registration
pl: Rejestracja grupowania

en: Group identification registration.
pl: Rejestracja identyfikacji grupy.

en: Initial Key
pl: Klucz początkowy

en: Initial key.
pl: Klucz początkowy.

en: Involved People
pl: Zaangażowane osoby

en: Involved people list.
pl: Lista zaangażowanych osób.

en: InvolvedPeople2
pl: Osoby zaangażowane 2

en: Language.
pl: Język.

en: Linked Info
pl: Powiązane informacje

en: Linked information.
pl: Powiązane informacje.

en: Lyricist
pl: Autor tekstu

en: Lyricist.
pl: Autor tekstu.

en: Media Type
pl: Typ nośnika

en: Media type.
pl: Typ nośnika.

en: Mix Artist
pl: Różni wykonawcy

en: Interpreted, remixed, or otherwise modified by.
pl: Zinterpretowane, zremiksowane lub zmodyfikowane w inny sposób.

en: Mood
pl: Nastrój

en: Mood.
pl: Nastrój.

en: MPEG Lookup
pl: Wyszukiwanie MPEG

en: MPEG location lookup table.
pl: Tablica wyszukiwania położeń MPEG.

en: Musician Credit List
pl: Lista muzyków

en: Musician credits list.
pl: Lista muzyków.

en: Net Radio Owner
pl: Właściciel radia internetowego

en: Internet radio station owner.
pl: Właściciel stacji radia internetowego.

en: Net Radiostation
pl: Stacja radia internetowego

en: Internet radio station name.
pl: Nazwa stacji radia internetowego.

en: Original Album
pl: Oryginalny album

en: Original album.
pl: Oryginalny album.

en: Original Artist
pl: Oryginalny wykonawca

en: Original artist.
pl: Oryginalny wykonawca.

en: Original File Name
pl: Oryginalna nazwa pliku

en: Original file name.
pl: Oryginalna nazwa pliku.

en: Original Lyricist
pl: Oryginalny autor tekstu

en: Original lyricist.
pl: Oryginalny autor tekstu.

en: Original Release Time
pl: Oryginalny czas wydania

en: Original release time.
pl: Oryginalny czas wydania.

en: Original Year
pl: Oryginalny rok

en: Original release year.
pl: Oryginalny rok wydania.

en: Ownership
pl: Własność

en: Ownership frame.
pl: Klatka własności.

en: Part of a Set
pl: Część zbioru

en: Part of a set the audio came from.
pl: Część zbioru zawierającego nagranie.

en: Performer Sort Order
pl: Kolejność uporządkowywania wykonawców

en: Performer sort order.
pl: Kolejność uporządkowywania wykonawców.

en: Picture
pl: Obraz

en: Attached picture.
pl: Załączony obraz.

en: Play Counter
pl: Liczba odtworzeń

en: Number of times a file has been played.
pl: Liczba odtworzeń pliku.

en: Playlist Delay
pl: Opóźnienie listy odtwarzania

en: Playlist delay.
pl: Opóźnienie listy odtwarzania.

en: Popularimeter
pl: Ocena

en: Rating of the audio file.
pl: Ocena pliku dźwiękowego.

en: Position Sync
pl: Pozycja synchronizacji

en: Position synchronisation frame.
pl: Pozycja klatki synchronizacyjnej.

en: Private
pl: Prywatny

en: Private frame.
pl: Klatka prywatna.

en: Produced Notice
pl: Informacja o produkcji

en: Produced notice.
pl: Informacja o produkcji.

en: Publisher.
pl: Wydawca.

en: Recording Dates
pl: Data nagrania

en: Recording dates.
pl: Daty nagrania.

en: Recording Time
pl: Czas nagrania

en: Recording time.
pl: Czas nagrania.

en: Release Time
pl: Data wydania

en: Release time.
pl: Data wydania.

en: Reverb
pl: Echo

en: Reverb.
pl: Echo.

en: Set Subtitle
pl: Podtytuł zbioru

en: Subtitle of the part of a set this track belongs to.
pl: Podtytuł części zbioru, do którego należy ta ścieżka.

en: Signature
pl: Podpis

en: Signature frame.
pl: Klatka podpisu.

en: Size of the audio file in bytes, excluding the ID3 tag.
pl: Rozmiar pliku dźwiękowego w bajtach z wyłączeniem etykiet ID3.

en: Song length
pl: Długość utworu

en: Length of the song in milliseconds.
pl: Długość utworu w milisekundach.

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Subtitle.
pl: Podtytuł.

en: Synchronized Lyrics
pl: Zsynchronizowany tekst utworu

en: Synchronized lyric.
pl: Zsynchronizowany tekst utworu.

en: Synchronized Tempo
pl: Zsynchronizowane tempo

en: Synchronized tempo codes.
pl: Kody zsynchronizowanego tempa.

en: Tagging Time
pl: Czas zapisu etykiet

en: Tagging time.
pl: Czas zapisu etykiet.

en: Terms of Use
pl: Warunki użytkowania

en: Terms of use.
pl: Warunki użytkowania.

en: Time
pl: Czas

en: Time.
pl: Czas.

en: Title Sort Order
pl: Kolejność uporządkowywania tytułów

en: Title sort order.
pl: Kolejność uporządkowywania tytułów.

en: Unique File ID
pl: Unikalny identyfikator pliku

en: Unique file identifier.
pl: Unikalny identyfikator pliku.

en: Unsynchronized Lyrics
pl: Niezsynchronizowany tekst utworu

en: Unsynchronized lyric.
pl: Niezsynchronizowany tekst utworu.

en: User Text
pl: Tekst użytkownika

en: User defined text information.
pl: Określona przez użytkownika informacja tekstowa.

en: Volume Adjustment
pl: Regulacja głośności

en: Relative volume adjustment.
pl: Względna regulacja głośności.

en: Volume Adjustment 2
pl: Regulacja głośności 2

en: WWW Artist
pl: Strona WWW wykonawcy

en: Official artist.
pl: Oficjalny wykonawca.

en: WWW Audio File
pl: Sieciowy plik dźwiękowy

en: Official audio file webpage.
pl: Oficjalna strona pliku dźwiękowego.

en: WWW Audio Source
pl: Sieciowe źródło dźwięku

en: Official audio source webpage.
pl: Oficjalna strona źródła dźwięku.

en: WWW Commercial Info
pl: Strony WWW zawierająca informacje o reklamie

en: URL pointing at a webpage containing commercial information.
pl: Adres URL strony zawierającej informacje o reklamie.

en: WWW Copyright
pl: Prawa autorskie WWW

en: URL pointing at a webpage that holds copyright.
pl: Adres URL strony zawierającej informacje o prawach autorskich.

en: WWW Payment
pl: Płatność przez sieć

en: URL pointing at a webpage that will handle the process of paying for this file.
pl: Adres URL strony umożliwiającej kupienie tego pliku.

en: WWW Publisher
pl: Strona WWW wydawcy

en: URL pointing at the official webpage for the publisher.
pl: Adres URL oficjalnej strony wydawcy.

en: WWW Radio Page
pl: Strona radia internetowego

en: Official internet radio station homepage.
pl: Oficjalna strona internetowej stacji radiowej.

en: WWW User
pl: Użytkownik WWW

en: User defined URL link.
pl: Określony przez użytkownika adres URL.

en: Name of an album the image belongs to.
pl: Album, do którego należy obraz.

en: Embedded copyright message.
pl: Osadzona informacja o prawach autorskich.

en: Datetime image was originally created.
pl: Data i czas oryginalnego utworzenia obrazu.

en: Description of the image.
pl: Opis obrazu.

en: The program used by the camera to set exposure when the picture is taken. EG Manual, Normal, Aperture priority etc.
pl: Program użyty przez aparat do ustawienia naświetlenia podczas robienia zdjęcia. Tzn. „Manual” (ręczne), „Normal” (zwykłe), „Aperture priority” (Priorytet przesłony) itp.

en: Exposure time used to capture the photo in seconds.
pl: Czas naświetlania w sekundach użyty do zrobienia zdjęcia.

en: Set to “1” if flash was fired.
pl: Wartość równa „1”, gdy zdjęcie było robione z użyciem lampy błyskowej.

en: Focal length of lens in mm.
pl: Ogniskowa dla filmu 35 mm.

en: Height
pl: Wysokość

en: Height in pixels.
pl: Wysokość w pikselach.

en: ISO Speed
pl: Czułość ISO

en: ISO speed used to acquire the document contents. For example, 100, 200, 400, etc.
pl: Czułość ISO wykorzystana do przygotowania zdjęcia, np. 100, 200, 400 itd.

en: String of keywords.
pl: Słowa kluczowe.

en: Make
pl: Producent

en: Make of camera used to take the image.
pl: Producent aparatu wykorzystanego do zrobienia zdjęcia.

en: Metering mode used to acquire the image (IE Unknown, Average, CenterWeightedAverage, Spot, MultiSpot, Pattern, Partial).
pl: Tryb mierzenia użyty do zrobienia zdjęcia (tzn. Unknown, Average, CenterWeightedAverage, Spot, MultiSpot, Pattern, Partial)

en: Model of camera used to take the image.
pl: Model aparatu użytego do zrobienia zdjęcia.

en: Represents the orientation of the image wrt camera (IE “top,left” or “bottom,right”).
pl: Reprezentuje orientację obrazu w odniesieniu do aparatu (tzn. „top,left” lub „bottom,right”).

en: Software used to produce/enhance the image.
pl: Oprogramowanie użyte do wywołania/ulepszenia zdjęcia.

en: Title of image.
pl: Tytuł obrazu.

en: White balance setting of the camera when the picture was taken (auto or manual).
pl: Ustawienie balansu bili aparatu podczas robienia zdjęcia (automatyczne lub ręczne).

en: Width
pl: Szerokość

en: Width in pixels.
pl: Szerokość w pikselach.

en: Action Advised
pl: Zalecane działanie

en: The type of action that this object provides to a previous object. “01” Object Kill, “02” Object Replace, “03” Object Append, “04” Object Reference.
pl: Typ działania dostarczanego przez ten obiekt dla poprzedniego obiektu. „01” Object Kill, „02” Object Replace, „03” Object Append, „04” Object Reference.

en: ARM Identifier
pl: Identyfikator ARM

en: Identifies the Abstract Relationship Method (ARM).
pl: Identyfikator ARM (Abstract Relationship Method).

en: ARM Version
pl: Wersja ARM

en: Identifies the version of the Abstract Relationship Method (ARM).
pl: Wersja ARM (Abstract Relationship Method).

en: Audio Duration
pl: Czas trwania

en: The running time of the audio data in the form HHMMSS.
pl: Czas trwania utworu w postaci GGMMSS.

en: Audio Outcue
pl: Komunikat słowny

en: The content at the end of the audio data.
pl: Informacja na końcu danych dźwiękowych.

en: Audio Sampling Rate
pl: Częstotliwość próbkowania dźwięku

en: The sampling rate in Hz of the audio data.
pl: Częstotliwość próbkowania danych dźwiękowych w Hz.

en: Audio Sampling Resolution
pl: Rozdzielczość próbkowania dźwięku

en: The number of bits in each audio sample.
pl: Liczba bitów w każdej próbce dźwięku.

en: Audio Type
pl: Rodzaj dźwięku

en: The number of channels and type of audio (music, text, etc.) in the object.
pl: Liczba kanałów i typ dźwięku (muzyka, tekst itd.) zawartego w obiekcie.

en: By-line
pl: Autor

en: Name of the creator of the object, e.g. writer, photographer or graphic artist (multiple values allowed).
pl: Nazwa twórcy obiektu, np. pisarza, fotografa lub grafika (dozwolone jest wiele wartości).

en: By-line Title
pl: Tytuł

en: Title of the creator or creators of the object.
pl: Tytuł twórcy lub twórców obiektu.

en: Caption, Abstract
pl: Opis

en: A textual description of the data.
pl: Tekstowy opis danych.

en: Identifies the subject of the object in the opinion of the provider (Deprecated).
pl: Identyfikuje temat obiektu w opinii dostawcy (przestarzałe).

en: Coded Character Set
pl: Zakodowany zestaw znaków

en: Control functions used for the announcement, invocation or designation of coded character sets.
pl: Kontroluje funkcje używane do ogłaszania, wywoływania lub nadawania zakodowanych zestawów znaków.

en: City
pl: Miejscowość

en: City of object origin.
pl: Miejscowość pochodzenia obiektu.

en: Confirmed Data Size
pl: Potwierdzony rozmiar danych

en: Total size of the object data.
pl: Całkowity rozmiar danych obiektu.

en: Contact
pl: Kontakt

en: The person or organization which can provide further background information on the object (multiple values allowed).
pl: Osoba lub organizacja mogąca dostarczyć dalsze informacje o obiekcie (dozwolone jest wiele wartości).

en: Content Location Code
pl: Kod położenia treści

en: The code of a country/geographical location referenced by the content of the object (multiple values allowed).
pl: Kod kraju/położenia geograficznego wspomnianego w treści obiektu (dozwolone jest wiele wartości).

en: Content Location Name
pl: Nazwa położenia treści

en: A full, publishable name of a country/geographical location referenced by the content of the object (multiple values allowed).
pl: Pełne, publikowalna nazwa kraju/położenia geograficznego wspomnianego w treści obiektu (dozwolone jest wiele wartości).

en: Copyright Notice
pl: Informacja o prawach autorskich

en: Any necessary copyright notice.
pl: Informacje dotyczące praw autorskich.

en: Country Code
pl: Kod kraju

en: The code of the country/primary location where the object was created.
pl: Kod kraju/głównego położenia, gdzie utworzono obiekt.

en: Country Name
pl: Nazwa kraju

en: The name of the country/primary location where the object was created.
pl: Nazwa kraju/głównego położenia, gdzie utworzono obiekt.

en: Credit
pl: Twórcy

en: Identifies the provider of the object, not necessarily the owner/creator.
pl: Identyfikuje dostawcę obiektu, niekoniecznie właściciela/twórcę.

en: The date the intellectual content of the object was created rather than the date of the creation of the physical representation.
pl: Data utworzenia intelektualnej treści obiektu (zamiast daty utworzenia jego fizycznej reprezentacji).

en: Date Sent
pl: Data wysłania

en: The day the service sent the material.
pl: Dzień, w którym serwis wysłał materiał.

en: Destination
pl: Adres docelowy

en: Routing information.
pl: Informacje o adresie.

en: Digital Creation Date
pl: Data utworzenia cyfrowego

en: The date the digital representation of the object was created.
pl: Data utworzenia cyfrowej reprezentacji obiektu.

en: Digital Creation Time
pl: Czas utworzenia cyfrowego

en: The time the digital representation of the object was created.
pl: Czas utworzenia cyfrowej reprezentacji obiektu.

en: Editorial Update
pl: Aktualizacja redaktorska

en: The type of update this object provides to a previous object. The link to the previous object is made using the ARM. “01” indicates an additional language.
pl: Typ aktualizacji, jaki ten obiekt dostarcza do poprzedniego obiektu. Odnośnik do poprzedniego obiektu jest tworzony za pomocą ARM. „01” wskazuje na dodatkowy język.

en: Edit Status
pl: Stan redakcji

en: Status of the object, according to the practice of the provider.
pl: Stan obiektu zgodnie z informacjami producenta.

en: Envelope Number
pl: Numer nadania

en: A number unique for the date and the service ID.
pl: Unikalny identyfikator daty i usługi.

en: Envelope Priority
pl: Priorytet nadania

en: Specifies the envelope handling priority and not the editorial urgency. “1” for most urgent, “5” for normal, and “8” for least urgent. “9” is user-defined.
pl: Określa priorytet nadania, a nie ważność redaktorską. „1” oznacza najwyższy priorytet, „5” zwykły, a „8” najniższy. „9” umożliwia podanie priorytetu przez użytkownika.

en: Expiration Date
pl: Data wygaśnięcia

en: Designates the latest date the provider intends the object to be used.
pl: Określa ostatnią datę, kiedy dostawca przewiduje użycie obiektu.

en: Expiration Time
pl: Czas wygaśnięcia

en: Designates the latest time the provider intends the object to be used.
pl: Określa ostatni czas, kiedy dostawca przewiduje użycie obiektu.

en: File Format
pl: Format pliku

en: File format of the data described by this metadata.
pl: Format pliku danych opisywanych przez te metadane.

en: File Version
pl: Wersja pliku

en: Version of the file format.
pl: Wersja formatu pliku.

en: Fixture Identifier
pl: Identyfikator stałego obiektu

en: Identifies objects that recur often and predictably, enabling users to immediately find or recall such an object.
pl: Identyfikuje obiekty występujące często i przewidywalnie, umożliwiając użytkownikom natychmiastowe odnalezienie lub przywołanie takiego obiektu.

en: Headline
pl: Nagłówek

en: A publishable entry providing a synopsis of the contents of the object.
pl: Publikowalny wpis dostarczający streszczenie treści obiektu.

en: Image Orientation
pl: Orientacja obrazu

en: The layout of the image area: “P” for portrait, “L” for landscape, and “S” for square.
pl: Układ zdjęcia: „P” — pionowy, „L” — poziomy, „S” — kwadratowy.

en: Image Type
pl: Typ obrazu

en: The data format of the image object.
pl: Format danych obiektu obrazu.

en: Used to indicate specific information retrieval words (multiple values allowed).
pl: Używane do wskazywania danych słów pobierania informacji (dozwolone jest wiele wartości).

en: Language Identifier
pl: Identyfikator języka

en: The major national language of the object, according to the 2-letter codes of ISO 639:1988.
pl: Główny język obiektu, zgodnie z dwuliterowymi kodami ISO 639∶1988.

en: Maximum Object Size
pl: Maksymalny rozmiar obiektu

en: The largest possible size of the object if the size is not known.
pl: Maksymalny możliwy rozmiar obiektu, jeżeli rozmiar nie jest znany.

en: Max Subfile Size
pl: Maksymalny rozmiar podpliku

en: The maximum size for a subfile dataset containing a portion of the object data.
pl: Maksymalny rozmiar zestawu danych podpliku zawierający część danych obiektu.

en: Model Version
pl: Wersja modelu

en: Version of IIM part 1.
pl: Wersja IIM (część pierwsza).

en: Object Attribute Reference
pl: Odniesienie atrybutu obiektu

en: Defines the nature of the object independent of the subject (multiple values allowed).
pl: Określa rodzaj obiektu niezależnie od tematu (dozwolone jest wiele wartości).

en: Object Cycle
pl: Cykl obiektu

en: Where “a” is morning, “p” is evening, “b” is both.
pl: Gdzie „a” oznacza rano, „p” wieczór, a „b” obie wartości.

en: Object Name
pl: Nazwa obiektu

en: A shorthand reference for the object.
pl: Skrótowe odwołanie do obiektu.

en: Object Size Announced
pl: Zadeklarowany rozmiar obiektu

en: The total size of the object data if it is known.
pl: Całkowity rozmiar danych obiektu, jeśli jest znany.

en: Object Type Reference
pl: Odwołanie do typu obiektu

en: Distinguishes between different types of objects within the IIM.
pl: Rozróżnia między różnymi typami obiektów w IIM.

en: Originating Program
pl: Pierwotny program

en: The type of program used to originate the object.
pl: Typ programu używanego do utworzenia obiektu.

en: Original Transmission Reference
pl: Odwołanie do oryginalnej transmisji

en: A code representing the location of original transmission.
pl: Kod identyfikujący położenie oryginalnej transmisji.

en: Preview Data
pl: Dane podglądu

en: The object preview data.
pl: Dane podglądu obiektu.

en: Preview File Format
pl: Format podglądu pliku

en: Binary value indicating the file format of the object preview data.
pl: Wartość binarna określająca format pliku podglądu danych obiektu.

en: Preview File Format Version
pl: Wersja formatu podglądu pliku

en: The version of the preview file format.
pl: Wersja formatu podglądu pliku.

en: Product ID
pl: Identyfikator produktu

en: Allows a provider to identify subsets of its overall service.
pl: Umożliwia dostawcy zidentyfikowanie podzestawów serwisu.

en: Program Version
pl: Wersja programu

en: The version of the originating program.
pl: Wersja programu.

en: Province, State
pl: Prowincja, stan

en: The Province/State where the object originates.
pl: Prowincja/stan, z którego pochodzi obiekt.

en: Rasterized Caption
pl: Rastrowy podpis

en: Contains rasterized object description and is used where characters that have not been coded are required for the caption.
pl: Zawiera rastrowy opis obiektu używany, kiedy niezakodowane znaki są wymagane dla opisu.

en: Record Version
pl: Wersja wpisu

en: Identifies the version of the IIM, Part 2.
pl: Identyfikuj wersję IIM, część 2.

en: Reference Date
pl: Data odniesienia

en: The date of a prior envelope to which the current object refers.
pl: Data poprzedniego nadania, do którego obecny obiekt się odnosi.

en: Reference Number
pl: Numer odniesienia

en: The Envelope Number of a prior envelope to which the current object refers.
pl: Numer poprzedniego nadania, do którego obecny obiekt się odnosi.

en: Reference Service
pl: Odwołanie do usługi

en: The Service Identifier of a prior envelope to which the current object refers.
pl: Identyfikator usługi poprzedniego nadania, do którego obecny obiekt się odnosi.

en: Designates the earliest date the provider intends the object to be used.
pl: Określa najwcześniejszą datę, kiedy dostawca przewiduje użycie obiektu.

en: Designates the earliest time the provider intends the object to be used.
pl: Określa najwcześniejszy czas, kiedy dostawca przewiduje użycie obiektu.

en: Service Identifier
pl: Identyfikator usługi

en: Identifies the provider and product.
pl: Identyfikuje dostawcę i produkt.

en: Size Mode
pl: Tryb rozmiaru

en: Set to 0 if the size of the object is known and 1 if not known.
pl: „0” oznacza, że rozmiar obiektu jest znany, a „1”, że jest nieznany.

en: Source
pl: Źródło

en: The original owner of the intellectual content of the object.
pl: Oryginalny właściciel intelektualnej treści obiektu.

en: Special Instructions
pl: Specjalne instrukcje

en: Other editorial instructions concerning the use of the object.
pl: Inne instrukcje redaktorskie dotyczące użycia obiektu.

en: Subfile
pl: Podplik

en: The object data itself. Subfiles must be sequential so that the subfiles may be reassembled.
pl: Dane obiektu. Podpliki muszą być kolejne, aby mogły być ponownie złożone.

en: Subject Reference
pl: Odwołanie do tematu

en: A structured definition of the subject matter. It must contain an IPR, an 8 digit Subject Reference Number and an optional Subject Name, Subject Matter Name, and Subject Detail Name each separated by a colon (:).
pl: Strukturyzowana definicja treści tematu. Musi zawierać IPR, 8-cyfrowy numer odniesienia tematu i opcjonalnie nazwę tematu, nazwę treści tematu i nazwę szczegółu tematu, rozdzielone dwukropkiem (:).

en: Sub-location
pl: Podlokalizacja

en: The location within a city from which the object originates.
pl: Położenie w miejscowości, skąd pochodzi obiekt.

en: Supplemental Category
pl: Kategoria dodatkowa

en: Further refines the subject of the object (Deprecated).
pl: Dookreśla temat obiektu (przestarzałe).

en: Time Created
pl: Czas utworzenia

en: The time the intellectual content of the object was created rather than the date of the creation of the physical representation (multiple values allowed).
pl: Czas utworzenie intelektualnej treści obiektu, a nie data utworzenia jego fizycznej reprezentacji (dozwolone jest wiele wartości).

en: Time Sent
pl: Czas wysłania

en: The time the service sent the material.
pl: Czas, kiedy serwis wysłał materiał.

en: Unique Name of Object
pl: Unikalna nazwa obiektu

en: An eternal, globally unique identification for the object, independent of provider and for any media form.
pl: Wieczny, całkowicie unikalny identyfikator obiektu, niezależny od dostawcy i formy nośnika.

en: Urgency
pl: Ważność

en: Specifies the editorial urgency of content and not necessarily the envelope handling priority. “1” is most urgent, “5” normal, and “8” least urgent.
pl: Określa redaktorską ważność treści, a niekoniecznie priorytet nadania. „1” oznacza najwyższą ważność, „5” zwykłą, a „8” najniższą.

en: Writer/Editor
pl: Twórca/redaktor

en: The name of the person involved in the writing, editing or correcting the object or caption/abstract (multiple values allowed).
pl: Nazwa osoby zaangażowanej w pisanie, redagowanie albo korektę obiektu lub podpisu/ilustracji (dozwolone jest wiele wartości).

en: Page Size
pl: Rozmiar strony

en: Page size format.
pl: Format strony.

en: Page Width
pl: Szerokość strony

en: Page width in mm.
pl: Szerokość strony w mm.

en: Page Height
pl: Wysokość strony

en: Page height in mm.
pl: Wysokość strony w mm.

en: PDF Version
pl: Wersja PDF

en: The PDF version of the document.
pl: Wersja PDF dokumentu.

en: Producer
pl: Generator

en: The application that converted the document to PDF.
pl: Program wykorzystany do konwersji dokumentu do formatu PDF.

en: Embedded Files
pl: Osadzone pliki

en: Number of embedded files in the document.
pl: Liczba plików osadzonych w dokumencie.

en: Fast Web View
pl: Szybkie wyświetlanie w sieci

en: Set to “1” if optimized for network access.
pl: „1” oznacza, że dokument jest zoptymalizowany dla dostępu sieciowego.

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Set to “1” if printing is allowed.
pl: „1” oznacza, że drukowanie jest dozwolone.

en: Printing in High Resolution
pl: Drukowanie w wysokiej rozdzielczości

en: Set to “1” if high resolution printing is allowed.
pl: „1” oznacza, że drukowanie w wysokiej rozdzielczości jest dozwolone.

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Set to “1” if copying the contents is allowed.
pl: „1” oznacza, że kopiowanie treści jest dozwolone.

en: Modifying
pl: Modyfikowanie

en: Set to “1” if modifying the contents is allowed.
pl: „1” oznacza, że modyfikowanie treści jest dozwolone.

en: Document Assembly
pl: Składanie dokumentu

en: Set to “1” if inserting, rotating, or deleting pages and creating navigation elements is allowed.
pl: „1” oznacza, że wstawianie, obracanie i usuwanie stron oraz tworzenie elementów nawigacji jest dozwolone.

en: Commenting
pl: Komentowanie

en: Set to “1” if adding or modifying text annotations is allowed.
pl: „1” oznacza, że dodawanie lub modyfikowanie adnotacji tekstowych jest dozwolone.

en: Form Filling
pl: Wypełnianie formularzy

en: Set to “1” if filling of form fields is allowed.
pl: „1” oznacza, że wypełnianie pól formularza jest dozwolone.

en: Accessibility Support
pl: Obsługa ułatwień dostępu

en: Set to “1” if accessibility support (e.g. screen readers) is enabled.
pl: „1” oznacza włączoną obsługę ułatwień dostępu (np. czytnik ekranu).

en: Contact information for the creators or distributors of the track.
pl: Informacje kontaktowe twórców lub dystrybutorów ścieżki.

en: License
pl: Licencja

en: License information.
pl: Informacje o licencji.

en: Location
pl: Położenie

en: Location where track was recorded.
pl: Miejsce nagrania ścieżki.

en: Maximum bitrate
pl: Maksymalna przepływność

en: Maximum bitrate in kbps.
pl: Maksymalna przepływność w kb/s.

en: Minimum bitrate
pl: Minimalna przepływność

en: Minimum bitrate in kbps.
pl: Minimalna przepływność w kb/s.

en: Nominal bitrate
pl: Nominalna przepływność

en: Nominal bitrate in kbps.
pl: Nominalna przepływność w kb/s.

en: Organization
pl: Organizacja

en: Organization producing the track.
pl: Organizacja produkująca ścieżkę.

en: Vendor
pl: Producent

en: Vorbis vendor ID.
pl: Identyfikator Vorbis producenta.

en: Vorbis Version
pl: Wersja Vorbis

en: Vorbis version.
pl: Wersja Vorbis.

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Doc
pl: Dokument

en: Image
pl: Obraz

en: unsupported tag (suppressed %ld B of binary data)
pl: nieobsługiwana etykieta (pominięto %ld B danych binarnych)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4)
en: %s, Portrait
pl: %s, pionowo

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4)
en: %s, Landscape
pl: %s, poziomo

en: Joint stereo
pl: Łączone stereo

en: Dual channel
pl: Podwójny kanał

en: Single channel
pl: Pojedynczy kanał

en: Undefined
pl: Nieokreślone

en: Layer I
pl: Warstwa I

en: Layer II
pl: Warstwa II

en: Layer III
pl: Warstwa III

en: Reserved
pl: Zastrzeżone

en: None
pl: Brak

en: 10-15ms
pl: 10-15 ms

en: (%sbyte) | (%sbytes)
pl[0]: (%s bajt)
pl[1]: (%s bajty)
pl[2]: (%s bajtów)

en: %sbyte | %sbytes
pl[0]: %s bajt
pl[1]: %s bajty
pl[2]: %s bajtów

en: Failed to change working directory to a temporary directory.
pl: Zmiana katalogu roboczego na katalog tymczasowy się nie powiodła.

en: Failed to create a directory in which to store temporary files.
pl: Utworzenie katalogu do przechowywania plików tymczasowych się nie powiodło.

en: Creating directory %s…
pl: Tworzenie katalogu %s…

en: Failed to create the directory %s: %s
pl: Utworzenie katalogu %s się nie powiodło: %s

en: There was an error displaying help.
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy.
