gnome-commander - en to sk translation catalogue (1619 entries)

en: Two-pane file manager
sk: Dvojpanelový správca súborov

en: filemanager
sk: správca súborov

en: rename
sk: premenovať

en: copy
sk: kopírovať

en: A two paned file manager
sk: Dvojpanelový správca súborov

en: File;Manager;
sk: Súbor;Správca;

en: No error description available
sk: Popis chyby nie je prítomný

en: What file name should the new archive have?
sk: Aký názov súboru by mal mať nový archív?

en: Create Archive
sk: Vytvoriť archív

en: Create Archive...
sk: Vytvoriť archív...

en: Extract in Current Directory
sk: Rozbaliť do aktuálneho adresár

en: Extract to '%s'
sk: Rozbaliť do '%s'

note: destroy model automatically with view
en: Options
sk: Možnosti

en: File-roller options
sk: Možnosti scrollovača súboru

en: Default type
sk: Predvolený typ

en: A plugin that adds File Roller shortcuts for creating and extracting compressed archives.
sk: Zásuvný modul, ktorý pridá klávesové skratky scrollovača súboru pre vytvorenie a rozbalenie komprimovaných archívov.

en: This is an example plugin that is mostly useful as a simple example for aspiring plugin hackers
sk: Tento vzorový zásuvný modul je užitočný len ako jednoduchý príklad pre snaživého hackera zásuvných modulov

en: /_Save Profile As...
sk: /_Uložiť profil ako...

en: /_Manage Profiles...
sk: /_Spravovať Profily...

en: Profiles
sk: Profily

en: Remove from file list
sk: Odstrániť zo zoznamu súborov

note: {file_umount, "file.umount"},
en: View file
sk: Zobraziť súbor

en: File properties
sk: Vlastnosti súboru

en: Update file list
sk: Aktualizovať zoznam súborov

en: Advanced Rename Tool
sk: Nástroj na pokročilé premenovanie

note: Results
en: Results
sk: Výsledky

en: Old name
sk: Starý názov

en: Current file name
sk: Aktuálny názov súboru

en: New name
sk: Nový názov

en: New file name
sk: Nový názov súboru

en: Size
sk: Veľkosť

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Date
sk: Dátum

en: File modification date
sk: Dátum úpravy súboru

en: Profiles...
sk: Profily...

en: Reset
sk: Obnoviť

en: _Search for:
sk: _Hľadať:

en: _Replace with:
sk: _Nahradiť s:

note: Case-Sensitive Checkbox
en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: Some regular expressions functionality is disabled. To enable it's necessary to build GNOME Commander with GLib ≥ 2.14. Please contact your package maintainer about that.
sk: Niektoré regulárne výrazy boli zakázané. Na ich povolenie musíte zostaviť GNOME Commander s GLib ≥ 2.14. Kontaktujte ohľadom toho prosím svojho správcu balíčkov.

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Directories only
sk: Iba adresáre

en: Access Permissions
sk: Prístupové oprávnenia

en: Apply Recursively for
sk: Použiť rekurzívne pre

en: Could not chown %s
sk: Nepodarilo sa vykonať chown %s

en: Apply Recursively
sk: Použiť rekurzívne

en: _Location (URI):
sk: _Umiestnenie (URI)

en: Optional information
sk: Nepovinné informácie

en: S_hare:
sk: _Zdieľať:

en: _Folder:
sk: _Priečinok:

en: _User name:
sk: _Používateľské meno:

en: _Domain name:
sk: _Názov domény:

en: You must enter a name for the server
sk: Musíte zadať názov pre server

en: Please enter a name and try again.
sk: Prosím zadajte názov a skúste znova.

en: "%s" is not a valid location
sk: „%s“ nie je platné umiestnenie

en: Please check spelling and try again.
sk: Prosím skontrolujte pravopis a skúste znova.

en: Remote Server
sk: Vzdialený server

en: Service _type:
sk: _Typ služby

en: FTP (with login)
sk: FTP (s prihlásením)

en: Public FTP
sk: Verejné FTP

en: Windows share
sk: Zdieľanie Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sk: Zabezpečené WebDAV (HTTPS)

en: Custom location
sk: Vlastné umiestnenie

en: Deleted %ld of %ld file | Deleted %ld of %ld files
sk[0]: Odstránených %ld z %ld súborov
sk[1]: Odstránený %ld z %ld súboru
sk[2]: Odstránené %ld z %ld súborov

en: Deleting...
sk: Odstraňuje sa...

en: Error while deleting "%s"
    
    %s
sk: Nastala chyba počas odstraňovania „%s“
    
    %s

en: Delete problem
sk: Odstrániť problém

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Retry
sk: Znovu

en: Skip
sk: Preskočiť

en: Do you want to delete "%s"?
sk: Chcete odstrániť „%s“?

en: Do you want to delete the selected file? | Do you want to delete the %d selected files?
sk[0]: Chcete odstrániť %d označených súborov?
sk[1]: Chcete odstrániť označený súbor?
sk[2]: Chcete odstrániť %d označené súbory?

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Bookmark name is missing.
sk: Chýba názov záložky.

en: Bookmark target is missing.
sk: Chýba cieľ záložky.

en: Bookmark _name:
sk: _Názov záložky:

en: Bookmark _target:
sk: Cieľ _záložky:

en: Edit Profile
sk: Upraviť profil

en: _Name
sk: _Názov

en: Image:
sk: Obraz:

en: Directory name:
sk: Názov adresára:

en: File name:
sk: Názov súboru:

en: Symlink target:
sk: Cieľ symbolického odkazu:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Volume:
sk: Zväzok:

en: Free space:
sk: Voľné miesto:

en: Type:
sk: Typ:

en: MIME Type:
sk: MIME typ:

en: Opens with:
sk: Otvárať pomocou:

en: No default application registered
sk: Žiadna aplikácia nie je predvolená

en: Modified:
sk: Zmenený:

en: Accessed:
sk: Otvorený:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Owner and group
sk: Vlastník a skupina

en: Access permissions
sk: Prístupové práva

en: Type
sk: Typ

en: Metadata namespace
sk: Menný priestor metadát

note: col = gnome_cmd_treeview_create_new_text_column (GTK_TREE_VIEW (view), renderer, COL_METHOD); gtk_tree_view_column_set_sort_column_id (col, SORTID_METHOD); g_object_set (renderer, "foreground-set", TRUE, "foreground", "DarkGray", NULL);
en: Name
sk: Názov

en: Tag name
sk: Názov štítka

en: Value
sk: Hodnota

en: Tag value
sk: Hodnota štítka

en: Description
sk: Popis

en: Metadata tag description
sk: Popis štítka metadát

note: data->thread = 0;
en: File Properties
sk: Vlastnosti súboru

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Permissions
sk: Práva

en: Metadata
sk: Metadáta

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press escape to cancel.
sk: Na úpravu klávesovej skratky kliknite na príslušný riadok a zadajte novú skratku, alebo stlačte Esc pre zrušenie.

en: Shortcut Key
sk: Klávesová skratka

en: Keyboard shortcut for selected action
sk: Klávesová skratka pre označenú operáciu

en: Action
sk: Operácia

en: User action
sk: Používateľská operácia

en: Optional data
sk: Nepovinné údaje

en: Shortcut "%s" is already taken by "%s".
sk: Skratka „%s“ je už obsadená operáciou „%s“.

en: _Reassign shortcut
sk: _Znova priradiť skratku

en: Conflicting Shortcuts
sk: Konfliktujúce skratky

en: Reassigning the shortcut will cause it to be removed from "%s".
sk: Opätovné priradenie skratky spôsobí odstránenie skratky pre „%s“.

en: Invalid shortcut.
sk: Neplatná skratka.

en: Do nothing
sk: Neurobiť nič

en: No file name entered
sk: Nebol zadaný názov súboru

en: Copy "%s" to
sk: Kopírovať „%s“ do

en: Copy File
sk: Kopírovať súbor

en: Group
sk: Skupina

en: Bookmark group
sk: Skupina záložiek

en: Bookmark name
sk: Názov záložky

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Keyboard shortcut for selected bookmark
sk: Klávesová skratka pre označenú záložku

en: Path
sk: Cesta

en: Bookmarked path
sk: Cesta uložená do záložky

en: Edit Bookmark
sk: Upraviť záložku

en: To bookmark a directory the whole search path to the directory must be in valid UTF-8 encoding
sk: Aby bolo možné dať tento adresár do záložiek s celou cestou, adresár musí mať platné UTF-8 kódovanie

en: New Bookmark
sk: Nová záložka

en: Profile
sk: Profil

en: Profile name
sk: Názov profilu

en: Template
sk: Šablóna

en: New profile
sk: Nový profil

en: To rename a profile, click on the corresponding row and type a new name, or press escape to cancel.
sk: Na premenovanie profilu kliknite na príslušný riadok a zadajte nový názov, alebo stlačte Esc na zrušenie.

en: _Duplicate
sk: _Duplikovať

en: /Local path...
sk: /Lokálna cesta...

en: /Remote location...
sk: /Vzdialené umiestnenie

en: _Import
sk: _Importovať

en: A directory name must be entered
sk: Musí byť zadaný názov adresára

en: Make Directory
sk: Vytvoriť adresár

en: Left mouse button
sk: Ľavé tlačidlo myši

en: Single click to open items
sk: Otvárať položky jedným kliknutím

en: Double click to open items
sk: Otvárať položky dvojitým kliknutím

en: Single click unselects files
sk: Jedno kliknutie odznačí položky

en: Middle mouse button
sk: Prostredné tlačidlo myši

en: Up one directory
sk: Nahor o jeden adresár

en: Opens new tab
sk: Otvorí novú kartu

en: Right mouse button
sk: Pravé tlačidlo myši

en: Shows popup menu
sk: Zobrazí kontextovú ponuku

en: Selects files
sk: Vyberie súbory

en: Selection
sk: Výber

en: Select directories
sk: Vybrať adresáre

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Quick search
sk: Rýchle hľadanie

en: CTRL+ALT+letters
sk: CTRL+ALT+písmená

en: ALT+letters (menu access with F10)
sk: ALT+písmená (prístup k ponuke s F10)

en: Match beginning of the file name
sk: Porovnať začiatok názvu súboru

en: Match end of the file name
sk: Porovnať koniec názvu súboru

en: Multiple instances
sk: Viacnásobné spustenie

en: Don't start a new instance
sk: Nezačínať nové spustenia

en: Save on exit
sk: Uložiť pri ukončení

en: Directories
sk: Adresáre

en: Tabs
sk: Karty

en: Directory history
sk: História adresárov

en: Size display mode
sk: Režim zobrazovanie veľkostí

note: Translators: 'Powered' refers to the mode of file size display (here - display using units of data: kB, MB, GB, ...)
en: Powered
sk: Násobky bajtov

note: Translators: '<locale>' refers to the mode of file size display (here - use current locale settings)
en: <locale>
sk: Bajty

en: Grouped
sk: Zoskupené

en: Plain
sk: Prosté

en: Permission display mode
sk: Režim zobrazovania prístupových oprávnení

en: Text (rw-r--r--)
sk: Textový (rw-r--r--)

en: Number (644)
sk: Číselný (644)

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Format:
sk: Formát:

en: Test result:
sk: Ukážka výstupu:

en: See the manual page for "strftime" for help on how to set the format string.
sk: Pozrite si manuálovú stránku pre „strftime“, kde nájdete pomoc pre nastavenie formátu reťazca.

en: Edit Colors...
sk: Upraviť farby...

en: Colors
sk: Farby

en: Foreground
sk: Popredie

en: Background
sk: Pozadie

en: Default:
sk: Predvolené:

en: Alternate:
sk: Alternatívy:

en: Selected file:
sk: Vybraný súbor:

en: Cursor:
sk: Kurzor:

en: Edit LS_COLORS Palette
sk: Upraviť paletu LS_COLORS

en: Palette
sk: Paleta

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Black
sk: Čierna

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Yellow
sk: Žltá

en: Blue
sk: Modrá

en: Magenta
sk: Purpurová

en: Cyan
sk: Azúrová

en: White
sk: Biela

en: _Reset
sk: _Obnoviť

en: With file name
sk: S názvom súboru

en: In separate column
sk: V samostatnom stĺpci

en: In both columns
sk: V oboch stĺpcoch

en: No icons
sk: Bez ikon

en: File type icons
sk: Ikony podľa typu súborov

en: MIME icons
sk: MIME ikony

en: Respect theme colors
sk: Rešpektovať farby témy

en: Modern
sk: Moderná

en: Classic
sk: Klasická

en: Deep blue
sk: Hlboká modrá

en: Green tiger
sk: Zelený tiger

en: Custom
sk: Vlastná

en: File panes
sk: Panely súborov

en: Font:
sk: Písmo:

en: Row height:
sk: Výška riadku:

note: File extensions
en: Display file extensions:
sk: Zobraziť prípony súborov:

note: Graphical mode
en: Graphical mode:
sk: Grafický režim:

note: Color scheme
en: Color scheme:
sk: Farebná schéma:

en: Edit...
sk: Upraviť...

note: LS_COLORS
en: Colorize files according to the LS_COLORS environment variable
sk: Na súbory použiť farby z premennej prostredia LS_COLORS

en: Edit colors...
sk: Upraviť farby...

en: MIME icon settings
sk: Nastavenia MIME ikon

en: Icon size:
sk: Veľkosť ikon:

en: Scaling quality:
sk: Kvalita zmeny veľkosti

en: Theme icon directory:
sk: Adresár s tematickými ikonami:

en: Document icon directory:
sk: Adresár s ikonami dokumentov:

en: Tab bar
sk: Panel kariet

en: Always show the tab bar
sk: Stále zobrazovať panel kariet

en: Tab lock indicator
sk: Indikátor uzamknutej karty

en: Lock icon
sk: Ikona zámku

en: * (asterisk)
sk: * (hviezdička)

en: Styled text
sk: Štýlovaný text

en: Confirm before delete
sk: Pred odstránením potvrdiť

en: Confirm defaults to OK
sk: Predvolená hodnota potvrdenia bude OK

en: Copy overwrite
sk: Prepísať pri kopírovaní

note: Create prepare copy specific widgets
en: Silently
sk: Potichu

en: Query first
sk: Najskôr sa opýtať

en: Skip all
sk: Preskočiť všetko

en: Move overwrite
sk: Prepísať pri presúvaní

en: Drag and Drop
sk: Operácia 'ťahaj a pusť'

en: Confirm mouse operation
sk: Potvrdiť operácie prevádzané myšou

en: Filetypes to hide
sk: Typy súborov, ktoré budú skryté

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Regular files
sk: Regulárne súbory

en: Fifo files
sk: Fifo súbory

en: Socket files
sk: Soket súbory

en: Character devices
sk: Znakové zariadenia

en: Block devices
sk: Blokové zariadenia

en: Also hide
sk: Tiež skryť

en: Hidden files
sk: Skryté súbory

en: Backup files
sk: Záložné súbory

en: Symlinks
sk: Symbolické odkazy

en: An app with this label exists already.
    Please choose another label.
sk: Aplikácia s týmto popisom už existuje.
    Prosím, zvoľte iný popis.

en: Label:
sk: Popis:

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Can handle multiple files
sk: Vie pracovať s viacerými súbormi

en: Can handle URIs
sk: Vie pracovať s URI

en: Requires terminal
sk: Vyžaduje terminál

en: Show for
sk: Zobraziť pre

en: All directories
sk: Všetky adresáre

en: All directories and files
sk: Všetky adresáre a súbory

en: Some files
sk: Niektoré súbory

en: File patterns
sk: Vzorky súborov

en: New Application
sk: Nová aplikácia

en: Edit Application
sk: Upraviť aplikáciu

en: Always download remote files before opening in external programs
sk: Vždy prevziať vzdialené súbory pred ich otvorením v externom programe

en: MIME applications
sk: MIME aplikácie

en: Standard programs
sk: Štandardné programy

en: Viewer:
sk: Prehliadač:

en: Differ:
sk: Porovnávač:

en: Send files:
sk: Poslať súbory:

en: Terminal:
sk: Terminál:

en: Use Internal Viewer
sk: Použiť interný prehliadač

en: Other favourite apps
sk: Ďalšie obľúbené aplikácie

en: Label
sk: Popis

en: Command
sk: Príkaz

en: Global app options
sk: Globálne voľby aplikácie

en: Terminal command for apps in the list above:
sk: Príkaz terminálu pre aplikácie v zozname vyššie:

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: New Device
sk: Nové zariadenie

en: Edit Device
sk: Upraviť zariadenie

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Show only the icons
sk: Zobraziť iba ikony

en: Skip mounting (useful when using super-mount)
sk: Preskočiť pripojenie (mount) - užitočné, ak používate super-mount

en: General
sk: Všeobecné

en: Format
sk: Formát

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Filters
sk: Filtre

en: Programs
sk: Programy

en: _Pattern:
sk: _Vzorka:

en: Case _sensitive
sk: Rozlišovať _veľkosť písmen

en: Select Using Pattern
sk: Vybrať podľa vzorky

en: Unselect Using Pattern
sk: Odznačiť podľa vzorky

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Query First
sk: Najskôr sa opýtať

en: Skip All
sk: Všetko preskočiť

en: Follow Links
sk: Sledovať odkazy

note: Customize prepare xfer widgets
en: Overwrite Files
sk: Prepísať súbory

en: copy %d file to | copy %d files to
sk[0]: kopírovať %d súborov do
sk[1]: kopírovať %d súbor do
sk[2]: kopírovať %d súbory do

en: Move
sk: Presunúť

en: Move "%s" to
sk: Presunúť „%s“ do

en: move %d file to | move %d files to
sk[0]: Presunúť %d súborov do
sk[1]: Presunúť %d súbor do
sk[2]: Presunúť %d súbory do

note: Nothing exists, ask the user if a new directory might be suitable in the path that he specified
en: The directory '%s' doesn't exist, do you want to create it?
sk: Adresár '%s' neexistuje, chcete ho vytvoriť?

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: No server selected
sk: Nebol vybraný žiadny server

en: Network protocol
sk: Sieťový protokol

en: Connection name
sk: Názov pripojenia

en: Remote Connections
sk: Vzdialené pripojenia

en: Connections
sk: Pripojenia

en: Anonymous FTP password:
sk: Anonymné heslo FTP:

en: Search local directories only
sk: Hľadať iba v lokálnych adresároch

en: Files _not containing text
sk: Súbory _neobsahujúce text

en: Failed to read file %s: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať súbor %s: %s

en: Searching in: %s
sk: Vyhľadávanie v: %s

en: Found %d match - search aborted | Found %d matches - search aborted
sk[0]: Nájdených %d zhôd  - hľadanie zastavené
sk[1]: Nájdená %d zhoda - hľadanie zastavené
sk[2]: Nájdené %d zhody - hľadanie zastavené

en: Found %d match | Found %d matches
sk[0]: Nájdených %d zhôd
sk[1]: Nájdená %d zhoda
sk[2]: Nájdené %d zhody

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
sk: Nepodarilo sa nastaviť identifikátor skupiny procesu %d: %s.

en: Error parsing the search command.
sk: Chyba pri analýze príkazu vyhľadávania.

en: Error running the search command.
sk: Chyba pri spustení príkazu vyhľadávania.

en: Failed to change directory outside of %s
sk: Nepodarilo sa zmeniť adresár mimo %s

en: Search...
sk: Hľadať...

note: search in
en: Select Directory
sk: Vybrať adresár

en: _Look in folder:
sk: _Hľadať v priečinku:

en: %d file listed | %d files listed
sk[0]: zobrazených %d súborov
sk[1]: zobrazený %d súbor
sk[2]: zobrazené %d súbory

en: Accelerator key
sk: Klávesová skratka

en: Accelerator modifiers
sk: Modifikátor klávesových skratiek

en: Accelerator Mode
sk: Režim klávesovej skratky

en: The type of accelerator.
sk: Mód klávesovej skratky

en: Disabled
sk: Nedostupná

en: New accelerator...
sk: Nová klávesová skratka...

en: Credits
sk: Poďakovanie

en: Written by
sk: Napísali

en: Documented by
sk: Zdokumentovali

en: Translated by
sk: Preložili

en: Plugin Webpage
sk: Webstránka modulu

en: C_redits
sk: _Poďakovanie

en: About %s
sk: O %s

en: /Grandparent
sk: /Prarodič

en: /Parent
sk: /Rodič

en: /File name
sk: /Názov súboru

en: /File name (range)
sk: /Názov súboru (rozsah)

en: /File name without extension
sk: /Názov súboru bez prípony

en: /File name without extension (range)
sk: /Názov súboru bez prípony (rozsah)

en: /File extension
sk: /Prípona súboru

en: /Counter
sk: /Počítadlo

en: /Counter (width)
sk: /Počítadlo (šírka)

en: /Counter (auto)
sk: /Počítadlo (automatické)

en: /Hexadecimal random number (width)
sk: /Hexadecimálne ľubovoľné číslo (šírka)

en: /Date
sk: /Dátum

en: /Date/<locale>
sk: /Dátum/<národné nastavenie>

en: /Date/yyyy-mm-dd
sk: /Dátum/rrrr-mm-dd

en: /Date/yy-mm-dd
sk: /Dátum/rr-mm-dd

en: /Date/yy.mm.dd
sk: /Dátum/rr.mm.dd

en: /Date/yymmdd
sk: /Dátum/rrmmdd

en: /Date/dd.mm.yy
sk: /Dátum/dd.mm.rr

en: /Date/mm-dd-yy
sk: /Dátum/mm-dd-rr

en: /Date/yyyy
sk: /Dátum/rrrr

en: /Date/yy
sk: /Dátum/rr

en: /Date/mm
sk: /Dátum/mm

en: /Date/mmm
sk: /Dátum/mmm

en: /Date/dd
sk: /Dátum/dd:

en: /Time
sk: /Čas

en: /Time/<locale>
sk: /Čas/<národné nastavenie>

en: /Time/HH.MM.SS
sk: /Čas/HH.MM.SS

en: /Time/HH-MM-SS
sk: /Čas/HH-MM-SS

en: /Time/HHMMSS
sk: /Čas/HHMMSS

en: /Time/HH
sk: /Čas/HH

en: /Time/MM
sk: /Čas/MM

en: _Select range:
sk: _Vyberte rozsah:

en: _Inverse selection
sk: _Obrátiť výber

en: Range Selection
sk: Výber rozsahu

en: Add Rule
sk: Pridať pravidlo

en: Edit Rule
sk: Upraviť pravidlo

en: _Template
sk: _Šablóna

en: Directory
sk: Adresár

en: File
sk: Súbor

en: Counter
sk: Počítadlo

en: Metatag
sk: Metaštítok

en: _Start:
sk: _Štart:

en: Ste_p:
sk: _Krok:

en: Di_gits:
sk: _Číslice:

en: auto
sk: automatické

en: Regex replacing
sk: Regex nahradzovanie

en: Remove A_ll
sk: Odstrániť _všetko

en: Case
sk: Veľkosť písmen

en: <unchanged>
sk: <nezmenený>

en: lowercase
sk: malé písmená

en: UPPERCASE
sk: VEĽKÉ PÍSMENÁ

en: Sentence case
sk: Veľké na začiatku vety

note: FIXME
en: Initial Caps
sk: Prvé Veľké

note: FIXME
en: tOGGLE cASE
sk: pREPNÚŤ vEĽKOSŤ

en: Trim blanks
sk: zrezať medzery

en: <none>
sk: <žiadny>

en: leading
sk: úvodné

en: trailing
sk: koncové

en: leading and trailing
sk: úvodné a koncové

en: Search for
sk: Hľadať

en: Regex pattern
sk: Regexová vzorka

en: Replace with
sk: Nahradiť s

en: Replacement
sk: Náhrada

en: Match case
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Case sensitive matching
sk: Rozlišovanie veľkosti písmen

en: Read
sk: Čítať

en: Write
sk: Písať

en: Execute
sk: Vykonať

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Others:
sk: Ostatní:

en: Text view:
sk: Textové zobrazenie:

en: Number view:
sk: Číselné zobrazenie:

en: Failed to execute the mount command
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz 'mount'

en: Mount failed: permission denied
sk: Pripojenie zlyhalo: prístup odmietnutý

en: Mount failed: no medium found
sk: Pripojenie zlyhalo: médium nebolo nájdené

en: Mount failed: mount exited with existatus %d
sk: Pripojenie zlyhalo: 'mount' skončil so stavom %d

en: Device is now safe to remove
sk: Teraz môžete zariadenie bezpečne odpojiť

en: Cannot unmount the volume:
    %s %s
sk: Nepodarilo sa odpojiť zväzok:
    %s %s

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Mounting %s
sk: Pripájanie %s

en: Go to: %s (%s)
sk: Prejsť na: %s (%s)

en: Mount: %s
sk: Pripojiť: %s

en: Unmount: %s
sk: Odpojiť: %s

en: <New connection>
sk: <Nové pripojenie>

en: Go to: %s
sk: Prejsť na: %s

en: Connect to: %s
sk: Pripojiť sa k: %s

en: Disconnect from: %s
sk: Odpojiť sa od: %s

en: Connecting to %s
sk: Pripájanie sa k %s

en: Unknown disk usage
sk: Neznáme použitie disku

en: Home
sk: Domov

en: Go to: Home
sk: Prejsť: Domov

en: Opens remote connection to %s
sk: Vytvorí vzdialené pripojenie k %s

en: Closes remote connection to %s
sk: Zavrie vzdialené pripojenie k %s

en: Failed to browse the network. Is the SMB module installed?
sk: Nepodarilo sa prehliadnuť sieť. Je SMB modul nainštalovaný?

en: Searching for workgroups and hosts
sk: Hľadanie pracovných skupín a  hostiteľov

en: Go to: Samba Network
sk: Prejsť na: Samba sieť

en: link to %s
sk: odkaz na %s

en: Audio Files
sk: Audio súbory

en: CamelCase
sk: PrvéPísmenáVeľké

en: Waiting for file list
sk: Čaká sa na zoznam súborov

en: Add current dir
sk: Pridať aktuálny adresár

en: Manage bookmarks...
sk: Spravovať záložky...

en: Unknown file type
sk: Neznámy typ súboru

en: Regular file
sk: Regulárny súbor

en: Character device
sk: Znakové zariadenie

en: Block device
sk: Blokové zariadenie

en: Symbolic link
sk: Symbolický odkaz

en: name
sk: názov

en: ext
sk: príp

en: dir
sk: adresár

en: size
sk: veľkosť

en: date
sk: dátum

en: perm
sk: práva

en: /_Copy here
sk: /_Kopírovať sem

en: /_Move here
sk: /_Presunúť sem

en: /_Link here
sk: /_Vytvoriť tu odkaz

en: /C_ancel
sk: /Z_rušiť

en: Directory listing failed.
sk: Výpis adresárov zlyhal.

en: Failed to open connection.
sk: Nepodarilo sa otvoriť pripojenie.

en: Not an ordinary file.
sk: Nie je to bežný súbor.

en: Couldn't retrieve MIME type of the file.
sk: Nepodarilo sa zistiť MIME typ súboru.

en: Invalid command
sk: Neplatný príkaz

en: Application:
sk: Aplikácia:

en: Open with other...
sk: Otvoriť pomocou...

en: Needs terminal
sk: Potrebuje terminál

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open with "%s"
sk: _Otvoriť s „%s“

en: Open Wit_h
sk: _Otvoriť s

en: E_xecute
sk: _Spustiť

en: Cu_t
sk: _Vystrihnúť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy file names
sk: Kopírovať názvy súborov

en: _Delete
sk: _Odstrániť

en: Rename
sk: Premenovať

note: {file_run, "file.run"},
en: Send files
sk: Poslať súbory

en: Open this _folder
sk: Otvoriť tento _priečinok

en: Open _terminal here
sk: Otvoriť _terminál tu

en: _Properties...
sk: _Vlastnosti...

en: Other _Application...
sk: Iná aplikácia...

en: %s of %s kB in %d of %d file | %s of %s kB in %d of %d files
sk[0]: %s z %s kB v %d z %d súborov
sk[1]: %s z %s kB v %d z %d súboru
sk[2]: %s z %s kB v %d z %d súborov

en: %s, %d of %d dir selected | %s, %d of %d dirs selected
sk[0]: %s, označených %d adresárov z %d
sk[1]: %s, označený %d adresár z %d
sk[2]: %s, označené %d adresáre z %d

en: %s free
sk: %s voľných

en: The tab is locked, close anyway?
sk: Karta je uzamknutá, zatvoriť napriek tomu?

en: Open in New _Tab
sk: Otvoriť na novej _karte

en: _Unlock Tab
sk: _Odomknúť kartu

en: _Lock Tab
sk: _Uzamknúť kartu

en: _Refresh Tab
sk: _Obnoviť kartu

en: Copy Tab to Other _Pane
sk: Kopírovať kartu na iný _panel

en: _Close Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: Close _All Tabs
sk: Zatvoriť _všetky karty

en: Close _Duplicate Tabs
sk: Zatvoriť _duplicitné karty

en: No file name given
sk: Nebol zadaný názov súboru

en: New Text File
sk: Nový textový súbor

en: Symbolic link name:
sk: Názov symbolického odkazu:

en: Create Symbolic Link
sk: Vytvoriť symbolický odkaz

en: _Directory
sk: _Adresár

en: _Text File
sk: _Textový súbor

en: _New
sk: _Nový

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: Switch to Vertical Layout
sk: Prepnúť na zvislé rozloženie

en: Switch to Horizontal Layout
sk: Prepnúť na vodorovné rozloženie

en: Change _Owner/Group
sk: Zmeniť _vlastníka/skupinu

en: Change Per_missions
sk: Zmeniť _oprávnenia

en: Advanced _Rename Tool
sk: Nástroj na pokročilé _premenovanie

en: Create _Symbolic Link
sk: Vytvoriť _symbolický odkaz

en: _Search...
sk: _Hľadať...

en: _Quick Search...
sk: _Rýchle hľadanie...

en: _Enable Filter...
sk: _Povoliť filter...

en: S_ynchronize Directories
sk: S_ynchronizovať adresáre

en: Start _GNOME Commander as root
sk: Spustiť GNOME Commander ako root

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Select All
sk: _Označiť všetko

en: _Unselect All
sk: _Odznačiť všetko

en: Select with _Pattern
sk: Označiť podľa _vzorky

en: Unselect with P_attern
sk: Odznačiť podľa _vzorky

en: _Invert Selection
sk: _Obrátiť výber

en: _Restore Selection
sk: _Obnoviť výber

en: _Compare Directories
sk: _Porovnať adresáre

en: Copy _File Names
sk: Kopírovať názvy _súborov

en: _Back
sk: _Späť

en: _Forward
sk: _Dopredu

en: Show Toolbar
sk: Zobraziť panel nástrojov

en: Show Device Buttons
sk: Zobraziť tlačidlá zariadenia

en: Show Device List
sk: Zobraziť zoznam zariadení

en: Show Command Line
sk: Zobraziť príkazový riadok

en: Show Buttonbar
sk: Zobraziť panel tlačidiel

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show Backup Files
sk: Zobraziť záložné súbory

en: _Equal Panel Size
sk: _Rovnaké veľkosti panelov

en: Maximize Panel Size
sk: Maximalizovať veľkost panelov

en: _Bookmark this Directory...
sk: _Vložiť tento adresár medzi záložky...

en: _Manage Bookmarks...
sk: _Spravovať záložky...

en: _Configure Plugins...
sk: _Nastaviť zásuvné moduly...

en: _Options...
sk: M_ožnosti...

en: _Keyboard Shortcuts...
sk: _Klávesové skratky...

en: _Remote Server...
sk: _Vzdialený server...

en: New Connection...
sk: Nové pripojenie...

en: _Documentation
sk: _Dokumentácia

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: GNOME Commander on the _Web
sk: GNOME Commander na _webe

en: Report a _Problem
sk: Nahlásiť _problém

en: _About
sk: _O programe

note: gtk_menu_bar_set_shadow_type (GTK_MENU_BAR (main_menu), GTK_SHADOW_NONE); File Menu
en: _File
sk: _Súbor

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Mark
sk: _Označiť

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Settings
sk: _Nastavenia

en: _Connections
sk: _Pripojenia

en: _Bookmarks
sk: _Záložky

en: _Plugins
sk: _Zásuvné Moduly

en: _Help
sk: _Pomocník

en: F3 View
sk: F3 Zobraziť

en: F4 Edit
sk: F4 Upraviť

en: F5 Copy
sk: F5 Kopírovať

en: F6 Move
sk: F6 Presunúť

en: F7 Mkdir
sk: F7 Vytvoriť adresár

en: F8 Delete
sk: F8 Odstrániť

en: F9 Search
sk: F9 Hľadať

en: GNOME Commander - ROOT PRIVILEGES
sk: GNOME Commander - ROOT PRIVILÉGIÁ

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Go to the oldest
sk: Prejsť na najstarší

en: Go back
sk: Ísť späť

en: Go forward
sk: Ísť dopredu

en: Go to the latest
sk: Prejsť na najnovší

en: Copy file names (SHIFT for full paths, ALT for URIs)
sk: Kopírovať názvy súborov (SHIFT pre celé cesty, ALT pre URI)

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Paste
sk: Vložiť

en: Edit (SHIFT for new document)
sk: Upraviť (SHIFT pre nový dokument)

en: Open terminal (SHIFT for root privileges)
sk: Otvoriť terminál (SHIFT pre práva užívateľa root)

en: Drop connection
sk: Zavrieť pripojenie

en: Can't load python module 'gnomevfs' ('gnome.vfs')
sk: Nepodarilo sa načítať pythonový modul 'gnomevfs' ('gnome.vfs')

en: Search
sk: Hľadať

en: Path matches regex:
sk: Cesta zodpovedá regulárnemu výrazu:

en: Name contains:
sk: Názov obsahuje:

en: Unlimited depth
sk: Neobmedzená hĺbka

en: Current directory only
sk: Iba aktuálny adresár

en: %i level | %i levels
sk[0]: %i úrovní
sk[1]: %i úroveň
sk[2]: %i úrovne

en: Search _recursively:
sk: Hľadať _rekurzívne:

note: find text
en: Contains _text:
sk: Obsahuje _text:

note: case check
en: Case sensiti_ve
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: No file selected
sk: Nebol označený žiadny súbor

en: Bookmark current directory
sk: Vložiť tento adresár medzi záložky

en: Manage bookmarks
sk: Spravovať záložky

en: Go to bookmarked location
sk: Prejsť na uložené umiestnenie

en: Execute command
sk: Vykonať príkaz

en: Open folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Open terminal
sk: Otvoriť terminál

en: Open terminal as root
sk: Otvoriť terminál ako root

en: Start GNOME Commander as root
sk: Spustiť GNOME Commander ako root

en: Close connection
sk: Zavrieť pripojenie

en: New connection
sk: Nové pripojenie

en: Open connection
sk: Otvoriť pripojenie

en: Change left connection
sk: Zmeniť ľavé pripojenie

en: Change right connection
sk: Zmeniť pravé pripojenie

en: Show user defined files
sk: Zobraziť používateľom zadefinované súbory

en: Advanced rename tool
sk: Nástroj na pokročilé premenovanie

en: Change permissions
sk: Zmeniť oprávnenia

en: Change owner/group
sk: Zmeniť vlastníka/skupinu

en: Copy files
sk: Kopírovať súbory

en: Copy files with rename
sk: Kopírovať súbory s premenovaním

en: Create symbolic link
sk: Vytvoriť symbolický odkaz

en: Delete files
sk: Odstrániť súbory

en: Compare files (diff)
sk: Porovnať súbory (diff)

en: Edit file
sk: Upraviť súbor

en: Edit a new file
sk: Upraviť nový súbor

en: Quit
sk: Ukončiť

en: View with external viewer
sk: Zobraziť v externom prehliadači

en: View with internal viewer
sk: Zobraziť v internom prehliadači

en: Create directory
sk: Vytvoriť adresár

en: Move files
sk: Presunúť súbory

en: Rename files
sk: Premenovať súbory

en: Synchronize directories
sk: Synchronizovať adresáre

en: About GNOME Commander
sk: O GNOME Commander

en: Help contents
sk: Pomocník pre obsah

en: Help on keyboard shortcuts
sk: Pomocník pre klávesové skratky

en: Report a problem
sk: Nahlásiť problém

en: GNOME Commander on the web
sk: GNOME Commander na webe

en: Compare directories
sk: Porovnať adresáre

en: Invert selection
sk: Obrátiť výber

en: Select all
sk: Označiť všetko

en: Toggle selection
sk: Prepnúť výber

en: Toggle selection and move cursor downward
sk: Prepnúť výber a posunúť kurzor nadol

en: Unselect all
sk: Odznačiť všetko

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Configure plugins
sk: Nastaviť zásuvné moduly

en: Execute Python plugin
sk: Spustiť zásuvný modul Python

en: Back one directory
sk: Späť o jeden adresár

en: Close the current tab
sk: Zatvoriť aktuálnu kartu

en: Close all tabs
sk: Zatvoriť všetky karty

en: Close duplicate tabs
sk: Zatvoriť duplicitné karty

en: Change directory
sk: Zmeniť adresár

en: Show directory history
sk: Zobraziť históriu adresára

en: Equal panel size
sk: Rovnaké veľkosti panelov

en: Maximize panel size
sk: Maximalizovať veľkosti panelov

en: Back to the first directory
sk: Späť do prvého adresára

en: Forward one directory
sk: Vpred o jeden adresár

en: Home directory
sk: Domovský adresár

en: Open directory in the active window
sk: Otvoriť adresár v aktívnom okne

en: Open directory in the inactive window
sk: Otvoriť adresár v neaktívnom okne

en: Open directory in the left window
sk: Otvoriť adresár v ľavom okne

en: Open directory in the right window
sk: Otvoriť adresár v pravom okne

en: Open directory in the new tab
sk: Otvoriť adresár na novej karte

en: Open directory in the new tab (inactive window)
sk: Otvoriť adresár na novej karte (v neaktívnom okne)

en: Forward to the last directory
sk: Vpred do posledného adresára

en: Next tab
sk: Nasledujúca karta

en: Open directory in a new tab
sk: Otvoriť adresár na novej karte

en: Previous tab
sk: Predchádzajúca karta

en: Root directory
sk: Základný adresár

en: Lock/unlock tab
sk: Zamknúť/Odomknúť kartu

en: Show terminal
sk: Zobraziť terminál

en: No valid command given.
sk: Nebol zadaný žiadny platný príkaz.

en: Unable to execute command.
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz.

en: Create symbolic links of %i file in %s? | Create symbolic links of %i files in %s?
sk[0]: Vytvoriť symb. odkazy %i súborov v %s?
sk[1]: Vytvoriť symb. odkazy %i súboru v %s?
sk[2]: Vytvoriť symb. odkazy %i súborov v %s?

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Operation not supported on remote file systems
sk: Operácia nie je podporovaná na vzdialených súborových systémoch

en: Too many selected files
sk: Príliš veľa označených súborov

en: Unable to open terminal in root mode.
sk: Nepodarilo sa otvoriť terminál v režime root.

en: xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu or beesu is not found.
sk: xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu alebo beesu nebolo nájdené.

en: Unable to start Nautilus.
sk: Nepodarilo sa spustiť Nautilus.

en: Unable to start GNOME Commander in root mode.
sk: Nepodarilo sa spustiť GNOME commander v režime root.

en: xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu or beesu is not found
sk: xdg-su, gksu, gnomesu, kdesu alebo beesu nebolo nájdené

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: There was an error opening home page.
sk: Vyskytla sa chyba pri otváraní domovskej stránky.

en: There was an error reporting problem.
sk: Vyskytla sa chyba pri ohlasovaní problému.

en: A fast and powerful file manager for the GNOME desktop
sk: Rýchly a výkonný správca súborov pre pracovné prostredie GNOME

en: GNOME Commander is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: GNOME Commander je slobodný softvér. Môžete ho ďalej šíriť a/alebo upravovať za podmienok licencie GNU General Public Licence v podobe, akej ju publikovala Free Software Foundation. Buď vo verzii 2 tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) v hociktorej novšej verzii.

en: GNOME Commander is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: GNOME Commander je šírený v nádeji, že bude užitočný, ale BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; a to aj bez záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Viac podrobností nájdete v GNU General Public Licence.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Commander; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sk: Spolu s GNOME Commander ste mali obdržať aj kópiu GNU General Public Licence. Ak sa tak nestalo, napíšte na adresu  Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Overwrite file:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
    
    With:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
sk: Prepísať súbor:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>
    
    S:
    
    <b>%s</b>
    <span color='dimgray' size='smaller'>%s</span>

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Error while copying to %s
    
    %s
sk: Nastala chyba počas kopírovania %s
    
    %s

en: Transfer problem
sk: Problém prenosu

en: copying...
sk: kopíruje sa...

en: [file %ld of %ld] "%s"
sk: [súbor %ld z %ld] „%s“

en: Copying a directory into itself is a bad idea.
sk: Kopírovať adresár do seba samého je zlý nápad.

en: The whole operation was cancelled.
sk: Celá operácia bola zrušená.

en: preparing...
sk: pripravuje sa...

en: downloading to /tmp
sk: preberá sa do /tmp

en: stopping...
sk: zastavuje sa...

en: Progress
sk: Priebeh

en: %s of %s copied
sk: %s z %s skopírované

en: %.0f%% copied
sk: %.0f%% skopírované

en: Couldn't load installed file type pixmap, trying to load %s instead
sk: Nepodarilo sa načítať inštalované súbory typu pixmap, skúša sa miesto nich načítavanie %s

en: Can't find the pixmap anywhere. Make sure you have installed the program or is executing gnome-commander from the gnome-commander-%s/src directory
sk: Nepodarilo sa nájsť pixmap. Uistite sa, že ste tento program nainštalovali, alebo že spúšťate gnome-commander z adresára gnome-commander-%s/src

en: Couldn't load installed pixmap, trying to load %s instead
sk: Nepodarilo sa načítať nainštalovaný pixmap, skúša sa miesto neho načítať %s.

en: Find
sk: Nájsť

en: _Hexadecimal
sk: _Hexadecimálne

note: sdlg->priv->progress = 0;
en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Searching for "%s"
sk: Hľadá sa „%s“

en: Position: %lu of %lu	Column: %d	%s
sk: Pozícia: %lu z %lu	Stĺpec: %d	%s

en: Wrap
sk: Zalamovať

en: pixel | pixels
sk[0]: pixlov
sk[1]: pixel
sk[2]: pixle

en: bit/sample | bits/sample
sk[0]: bitov na vzorku
sk[1]: bit na vzorku
sk[2]: bity na vzorku

en: (fit to window)
sk: (prispôsobiť oknu)

en: _Copy selection
sk: _Kopírovať výber

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: _Binary
sk: _Binárne

en: _Image
sk: _Obrázok

en: _Zoom In
sk: _Zväčšiť

en: Zoom _Out
sk: _Zmenšiť

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: Best _Fit
sk: _Prispôsobiť veľkosti okna

en: _Copy Text Selection
sk: _Kopírovať výber textu

en: Find...
sk: Nájsť...

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúci

en: _Wrap lines
sk: _Zalamovať riadky

en: _Encoding
sk: _Kódovanie

en: Show Metadata _Tags
sk: Zobraziť _štítky metadát

en: _Rotate Clockwise
sk: _Otočiť v smere hodinových ručičiek

en: Rotate Counter Clockwis_e
sk: Otočiť proti _smeru hodinových ručičiek

en: _Rotate 180°
sk: O_točit o 180°

en: Flip _Vertical
sk: Preklopiť _zvislo

en: Flip _Horizontal
sk: Preklopiť _vodorovne

en: _Binary Mode
sk: _Binárny režim

en: _Hexadecimal Offset
sk: _Hexadecimálny odstup

en: _Save Current Settings
sk: _Uložiť aktuálne nastavenia

en: _20 chars/line
sk: _20 znakov na riadok

en: _40 chars/line
sk: _40 znakov na riadok

en: _80 chars/line
sk: _80 znakov na riadok

en: Quick _Help
sk: Rýchly _pomocník

en: Pattern "%s" was not found
sk: Vzorka „%s“ nebola nájdená

en: Specify debug flags to use
sk: Určte príznaky pre ladenie

en: Specify the start directory for the left pane
sk: Určte úvodný adresár pre ľavý panel

en: Specify the start directory for the right pane
sk: Určte úvodný adresár pre pravý panel

en: Specify the directory for configuration files
sk: Určte úvodný adresár pre súbory s nastaveniami

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: Disable
sk: Zakázať

en: Enable
sk: Povoliť

en: Available plugins
sk: Prítomné zásuvné moduly

en: Version
sk: Verzia

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: _Configure
sk: _Nastaviť

en: <Exif and IPTC tags not supported>
sk: <Štítky Exif a IPTC nie sú podporované>

en: <ID3, APE, FLAC and Vorbis tags not supported>
sk: <štítky ID3, APE, FLAC a Vorbis nie sú podporované>

en: <OLE2 and ODF tags not supported>
sk: <štítky OLE2 a ODF nie sú podporované>

en: <PDF tags not supported>
sk: <štítky PDF nie sú podporované>

en: Name of the album.
sk: Názov albumu.

en: Album Artist
sk: Umelec albumu

en: Artist of the album.
sk: Umelec albumu.

en: Album Gain
sk: Hlasitosť albumu

en: Gain adjustment of the album.
sk: Prispôsobenie úrovne hlasitosti albumu.

en: Album Peak Gain
sk: Najvyššia hlasitosť albumu

en: Peak gain adjustment of album.
sk: Prispôsobenie najvyššej úrovne hlasitosti albumu.

en: Album Track Count
sk: Počet zvukových stôp albumu

en: Total number of tracks on the album.
sk: Celkový počet zvukových stôp na albume.

en: Artist
sk: Umelec

en: Artist of the track.
sk: Umelec zvukovej stopy.

en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Bitrate in kbps.
sk: Dátový tok v kb/s.

en: Channels
sk: Kanály

en: Number of channels in the audio (2 = stereo).
sk: Počet kanálov v zvukovom zázname (2 = stereo).

en: Codec
sk: Kodek

en: Codec encoding description.
sk: Popis kódovania kodeku.

en: Codec Version
sk: Verzia kodeku

en: Codec version.
sk: Verzia kodeku.

en: Comment
sk: Komentár

en: Comments on the track.
sk: Komentár k zvukovej stope.

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Copyright message.
sk: Informácie o autorských právach.

en: Cover Album Thumbnail Path
sk: Cesta k miniatúre obalu albumu

en: File path to thumbnail image of the cover album.
sk: Cesta k súboru s miniatúrou obalu albumu.

en: Disc Number
sk: Číslo disku

en: Specifies which disc the track is on.
sk: Určuje na ktorom disku sú zvukové stopy.

en: Duration
sk: Dĺžka

en: Duration of track in seconds.
sk: Dlžka zvukovej stopy v sekundách.

en: Duration [MM:SS]
sk: Dĺžka [MM:SS]

en: Duration of track as MM:SS.
sk: Dĺžka zvukovej stopy ako MM:SS.

en: Genre
sk: Žáner

en: Type of music classification for the track as defined in ID3 spec.
sk: Typ klasifikácie hudby pre zvukovú stopu podľa definície v ID3.

en: Is New
sk: Je nová

en: Set to "1" if track is new to the user (default "0").
sk: Nastavené na „1“ ak je zvuková stopa pre používateľa nová (predvolenou hodnotou je „0“).

en: ISRC (international standard recording code).
sk: ISRC (international standard recording code - medzinárodné štandardné číslo nahrávky)

en: Last Play
sk: Naposledy prehrané

en: When track was last played.
sk: Kedy bola zvuková stopa naposledy prehraná.

en: Lyrics
sk: Texty skladieb

en: Lyrics of the track.
sk: Texty skladby k zvukovej stope.

en: MB album artist ID
sk: Identifikátor umelca albumu podľa MB

en: MusicBrainz album artist ID in UUID format.
sk: Identifikátor umelca albumu podľa MusicBrainz vo formáte UUID

en: MB Album ID
sk: Identifikátor albumu podľa MB

en: MusicBrainz album ID in UUID format.
sk: Identifikátor albumu podľa MusicBrainz vo formáte UUID.

en: MB Artist ID
sk: Identifikátor umelca podľa MB

en: MusicBrainz artist ID in UUID format.
sk: Identifikátor umelca podľa MusicBrainz vo formáte UUID.

en: MB Track ID
sk: Identifikátor zvukovej stopy podľa MB

en: MusicBrainz track ID in UUID format.
sk: Identifikátor zvukovej stopy podľa MusicBrainz vo formáte UUID.

en: Channel Mode
sk: Režim kanála

en: MPEG channel mode.
sk: Režim kanála MPEG.

en: Copyrighted
sk: Chránené autorskými právami

en: "1" if the copyrighted bit is set.
sk: „1“ ak je bit autorských práv nastavený.

en: Layer
sk: Vrstva

en: MPEG layer.
sk: Vrstva MPEG.

en: Original Audio
sk: Pôvodná zvuková stopa

en: "1" if the "original" bit is set.
sk: „1“ ak je bit „pôvodná“ nastavený.

en: MPEG Version
sk: Verzia MPEG

en: MPEG version.
sk: Verzia MPEG.

en: Performer
sk: Interpret

en: Name of the performer/conductor of the music.
sk: Meno interpreta/dirigenta tejto hudby.

en: Play Count
sk: Počet prehraní

en: Number of times the track has been played.
sk: Počet, koľkokrát bola táto stopa prehraná.

en: Release Date
sk: Dátum vydania

en: Date track was released.
sk: Dátum vydania stopy.

en: Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Sample rate in Hz.
sk: Vzorkovacia frekvencia v Hz.

en: Title
sk: Názov

en: Title of the track.
sk: Názov stopy.

en: Track Gain
sk: Hlasitosť stopy

en: Gain adjustment of the track.
sk: Prispôsobenie úrovne hlasitosti stopy.

en: Track Number
sk: Číslo stopy

en: Position of track on the album.
sk: Pozícia stopy na albume.

en: Track Peak Gain
sk: Maximálna hlasitosť stopy

en: Peak gain adjustment of track.
sk: Prispôsobenie maximálnej hlasitosti stopy.

en: Year
sk: Rok

en: Year.
sk: Rok.

en: Author
sk: Autor

en: Name of the author.
sk: Meno autora.

en: Byte Count
sk: Počet bajtov

en: Number of bytes in the document.
sk: Počet bajtov v dokumente.

en: Case Sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Case sensitive.
sk: Rozlišovať veľkosť písmen.

en: Category
sk: Kategória

en: Category.
sk: Kategória.

en: Cell Count
sk: Počet buniek

en: Number of cells in the spreadsheet document.
sk: Počet buniek v tabuľke.

en: Character Count
sk: Počet znakov

en: Number of characters in the document.
sk: Počet znakov v dokumente.

en: Codepage
sk: Kódová stránka

en: The MS codepage to encode strings for metadata.
sk: Kódová stránka MS pre zakódovanie reťazcov pre metadáta.

en: Comments
sk: Komentáre

en: User definable free text.
sk: Užívateľom definovateľný ľubovoľný text.

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Organization that the <Doc.Creator> entity is associated with.
sk: Organizácia, s ktorou je spojený subjekt uvedený v <Doc.Creator>.

en: Creator
sk: Tvorca

en: An entity primarily responsible for making the content of the resource, typically a person, organization, or service.
sk: Subjekt, ktorý je primárne zodpovedný za tvorenie obsahu zdroja, typicky osoba, organizácia, alebo služba.

en: Created
sk: Vytvorené

en: Datetime document was originally created.
sk: Dátum a čas vytvorenia pôdovného dokumentu.

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

en: Date associated with an event in the life cycle of the resource (creation/publication date).
sk: Dátum súvisiaci s udalosťou v životnom cykle zdroja (vytvorenie/publikácia).

en: Date Modified
sk: Dátum zmeny

en: The last time the document was saved.
sk: Dátum posledného uloženia dokumentu.

en: An account of the content of the resource.
sk: Vysvetlenie obsahu zdroja.

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Dictionary.
sk: Slovník.

en: Editing Duration
sk: Dĺžka úprav

en: The total time taken until the last modification.
sk: Celkový čas strávený poslednými úpravami.

en: Generator
sk: Generátor

en: The application that generated this document.
sk: Aplikácia, ktorá vygenerovala tento dokument.

en: Hidden Slide Count
sk: Počet ukrytých slidov

en: Number of hidden slides in the presentation document.
sk: Počet ukrytých slidov v prezentačnom dokumente.

en: Image Count
sk: Počet obrázkov

en: Number of images in the document.
sk: Počet obrázkov v dokumente.

en: Initial Creator
sk: Pôvodný tvorca

en: Specifies the name of the person who created the document initially.
sk: Určuje meno osoby, ktorá pôvodne vytvorila dokument.

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Searchable, indexable keywords.
sk: Hľadateľné, indexovateľné kľúčové slová.

en: Language
sk: Jazyk

en: The locale language of the intellectual content of the resource.
sk: Lokálny jazyk duševného obsahu zdroja.

en: Last Printed
sk: Naposledy vytlačený

en: The last time this document was printed.
sk: Dátum, kedy bol tento dokument naposledy vytlačený.

en: Last Saved By
sk: Naposledy uložil

en: The entity that made the last change to the document, typically a person, organization, or service.
sk: Subjekt, ktorý dokument naposledy zmenil. Typicky človek, organizácia, alebo služba.

en: Line Count
sk: Počet riadkov

en: Number of lines in the document.
sk: Počet riadkov v dokumente.

en: Links Dirty
sk: Špinavé odkazy

en: Links dirty.
sk: Špinavé odkazy.

en: Locale System Default
sk: Predvolené národné nastavenia systému

en: Identifier representing the default system locale.
sk: Identifikátor reprezentujúci predvolené národné nastavenia systému.

en: Manager
sk: Správca

en: Name of the manager of <Doc.Creator> entity.
sk: Meno správcu subjektu <Doc.Creator>.

en: Multimedia Clip Count
sk: Počet multimediálnych klipov

en: Number of multimedia clips in the document.
sk: Počet multimediálnych klipov v dokumente.

en: Note Count
sk: Počet poznámok

en: Number of "notes" in the document.
sk: Počet „poznámok“ v dokumente.

en: Object Count
sk: Počet objektov

en: Number of objects (OLE and other graphics) in the document.
sk: Počet objektov (OLE a inej grafiky) v dokumente.

en: Page Count
sk: Počet strán

en: Number of pages in the document.
sk: Počet strán v dokumente

en: Paragraph Count
sk: Počet odsekov

en: Number of paragraphs in the document.
sk: Počet odsekov v dokumente.

en: Presentation Format
sk: Formát prezentácie

en: Type of presentation, like "On-screen Show", "SlideView", etc.
sk: Typ prezentácie, napr. „On-screen Show“, „SlideView“.

en: Print Date
sk: Dátum vytlačenia

en: Specifies the date and time when the document was last printed.
sk: Určuje dátum a čas, kedy bol dokument naposledy vytlačený.

en: Printed By
sk: Vytlačil

en: Specifies the name of the last person who printed the document.
sk: Určuje meno poslednej osoby, ktorá vytlačila dokument.

en: Revision Count
sk: Počet revízií

en: Number of revision on the document.
sk: Počet revízií dokumentu.

en: Scale
sk: Stupnica

en: Scale.
sk: Stupnica.

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: One of: "Password protected", "Read-only recommended", "Read-only enforced" or "Locked for annotations".
sk: Jedno z nasledujúcich: „Password protected“ (chránené heslom), „Read-only recommended“ (odporúčané len na čítanie), „Read-only enforced“ (povolené len čítanie), alebo „Locked for annotations“ (uzamknuté pre poznámky).

en: Slide Count
sk: Počet slidov

en: Number of slides in the presentation document.
sk: Počet slidov v dokumente s prezentáciou.

en: Spreadsheet Count
sk: Počet tabuliek

en: Subject
sk: Predmet

en: Document subject.
sk: Predmet dokumentu.

en: Table Count
sk: Počet tabuliek

en: Number of tables in the document.
sk: Počet tabuliek v dokumente.

en: The template file that is been used to generate this document.
sk: Súbor šablóny, ktorý bol použitý na vygenerovanie tohto dokumentu.

en: Title of the document.
sk: Názov dokumentu.

en: Word Count
sk: Počet slov

en: Number of words in the document.
sk: Počet slov v dokumente.

en: Aperture
sk: Clona

en: The lens aperture. The unit is the APEX value.
sk: Clona objektívu. Jednotkou je hodnota APEX.

en: Name of the camera owner, photographer or image creator. The detailed format is not specified, but it is recommended that the information be written for ease of Interoperability. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Meno vlastníka fotoaparátu, fotografa, alebo tvorcu obrázka. Detailný spôsob vyplnenia nie je daný, ale odporúča sa tieto informácie vyplniť s ohľadom na prenosnosť. Ak je políčko prázdne, údaj sa považuje za neznámy.

en: Battery Level
sk: Úroveň batérie

en: Battery level.
sk: Úroveň batérie.

en: Bits per Sample
sk: Bity na vzorku

en: The number of bits per image component. Each component of the image is 8 bits, so the value for this tag is 8. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet bitov na komponent obrázka. Každý komponent má 8 bitov, čiže hodnota pre tento štítok je 8. U komprimovaných dát JPEG sa miesto tohto štítka používa značka JPEG.

en: Brightness
sk: Jas

en: The value of brightness. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sk: Hodnota jasu. Jednotkou je hodnota APEX. Rozsah je od -99.99 do 99.99.

en: CFA Pattern
sk: Vzorka CFA

en: The color filter array (CFA) geometric pattern of the image sensor when a one-chip color area sensor is used. It does not apply to all sensing methods.
sk: Geometrická vzorka farebnej masky CFA (Color Filter Array) obrazového senzoru, ak je použitá jednočipová snímacia oblasť. Nepoužíva sa ale pre všetky spôsoby snímania.

en: CFA Repeat Pattern Dim
sk: Rozmery opakovanej vzorky CFA

en: CFA Repeat Pattern Dim.
sk: Rozmery opakovanej vzorky CFA.

en: Color Space
sk: Farebný priestor

en: The color space information tag is always recorded as the color space specifier. Normally sRGB is used to define the color space based on the PC monitor conditions and environment. If a color space other than sRGB is used, Uncalibrated is set. Image data recorded as Uncalibrated can be treated as sRGB when it is converted to FlashPix.
sk: Štítok s informáciami o farebnom priestore je stále zaznamenaný ako špecifikátor farebného priestoru. Normálne sa pre definíciu farebného priestoru používa sRGB, ktoré je založené na podmienkach a prostredí monitoru PC. Ak je použitý iný farebný priestor ako sRGB, je nastavený ako nekalibrovaný. Obrazové dáta zaznamenané ako nekalibrované môžu byť považované ako sRGB, ak sú konvertované na FlashPix.

en: Components Configuration
sk: Nastavenie komponentov

en: Information specific to compressed data. The channels of each component are arranged in order from the 1st component to the 4th. For uncompressed data the data arrangement is given in the <Exif.PhotometricInterpretation> tag. However, since <Exif.PhotometricInterpretation> can only express the order of Y, Cb and Cr, this tag is provided for cases when compressed data uses components other than Y, Cb, and Cr and to enable support of other sequences.
sk: Informácie špecifické pre komprimované dáta. Kanály jednotlivých komponentov sú zoradené od prvého po štvrtý. Pre nekomprimované dáta je zoradenie dané v štítku <Exif.PhotometricInterpretation>. Pretože ale <Exif.PhotometricInterpretation> môže vyjadriť len poradie Y, Cb a Cr, tento štítok je daný pre prípady, ak komprimované dáta použijú komponenty iné ako Y, Cb a Cr, a na zapnutie podpory iných sekvencií.

en: Compressed Bits per Pixel
sk: Komprimované bity na pixel

en: Information specific to compressed data. The compression mode used for a compressed image is indicated in unit bits per pixel.
sk: Informácie špecifické pre komprimované dáta. Režim komprimácie použitý na komprimáciu obrázka je daný v jednotke bity na pixel.

en: Compression
sk: Komprimácia

en: The compression scheme used for the image data. When a primary image is JPEG compressed, this designation is not necessary and is omitted. When thumbnails use JPEG compression, this tag value is set to 6.
sk: Komprimačná schéma použitá pre obrázkové dáta. Ak je hlavný obrázok komprimovaný ako JPEG, táto indikácia nie je nutná a je vynechaná. Ak miniatúra používa komprimáciu JPEG, tento štítok nadobúda hodnotu 6.

en: Contrast
sk: Kontrast

en: The direction of contrast processing applied by the camera when the image was shot.
sk: Nastavenie spracovania kontrastu, ktoré bolo fotoaparátom použité pri fotení.

en: Copyright information. The tag is used to indicate both the photographer and editor copyrights. It is the copyright notice of the person or organization claiming rights to the image. The Interoperability copyright statement including date and rights should be written in this field; e.g., "Copyright, John Smith, 19xx. All rights reserved.". The field records both the photographer and editor copyrights, with each recorded in a separate part of the statement. When there is a clear distinction between the photographer and editor copyrights, these are to be written in the order of photographer followed by editor copyright, separated by NULL (in this case, since the statement also ends with a NULL, there are two NULL codes) (see example 1). When only the photographer is given, it is terminated by one NULL code. When only the editor copyright is given, the photographer copyright part consists of one space followed by a terminating NULL code, then the editor copyright is given. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Informácie o autorských právach. Tento štítok je použitý na uvedenie autorských práv fotografa, aj editora. Sú to autorské práva osoby, alebo organizácie, ktorá vlastní práva obrázka. Pravidlom je do prehlásenia autorských práv v tomto poli zahrnúť dátum a práva, napr. „Copyright, John Smith, 19xx. Všetký práva vyhradené.“. Toto pole zaznamenáva autorské práva fotografa, aj editora, so všetkými snímkami v oddelenej časti prehlásenia. Ak je medzi autorskými právami fotografa a editora badateľný rozdiel, najprv by mal byť zapísaný copyright fotografa, nasledovaný editorskými. Mali by byť oddelené pomocou NULL (keďže v tomto prípade aj prehlásenie končí na NULL, budú vedľa seba 2 NULL)(viď príklad 1). Ak sú dané iba autorské práva fotografa, sú ukončené jedným NULL kódom. Ak sú dané iba autorské práva editora, práva fotografa pozostávajú z jednej medzery nasledovanej NULLom a právami editora. Ak je toto pole prázdne, údaj sa považuje za neznámy.

en: Custom Rendered
sk: Vlastné renderovanie

en: The use of special processing on image data, such as rendering geared to output. When special processing is performed, the reader is expected to disable or minimize any further processing.
sk: Použitie špeciálnej úpravy obrázkov, akým je napr. renderovanie prispôsobené pre výstup. Ak bolo prevedené špeciálne spracovanie, od čítačky sa očakáva, že zakáže, alebo minimalizuje všetky ďalšie úpravy.

en: Date and Time
sk: Dátum a čas

en: The date and time of image creation.
sk: Dátum a čas vytvorenia obrázka.

en: Date and Time (digitized)
sk: Dátum a čas (digitalizácie)

en: The date and time when the image was stored as digital data.
sk: Dátum a čas, kedy bol obrázok uložený ako digitálne dáta.

en: Date and Time (original)
sk: Dátum a čas (pôvodný)

en: The date and time when the original image data was generated. For a digital still camera the date and time the picture was taken are recorded.
sk: Dátum a čas, kedy boli pôvodné obrázkové dáta vygenerované. Pre digitálne fotoaparáty je braný dátum a čas, kedy boli obrázky vytvorené.

en: Device Setting Description
sk: Popis nastavení zariadenia

en: Information on the picture-taking conditions of a particular camera model. The tag is used only to indicate the picture-taking conditions in the reader.
sk: Informácie o podmienkach vytvorenia obrázka pre príslušný model fotoaparátu. Štítok je použitý len na označenie podmienok vytvorenia obrázka v čítačke.

en: Digital Zoom Ratio
sk: Mierka digitálneho zväčšenia

en: The digital zoom ratio when the image was shot. If the numerator of the recorded value is 0, this indicates that digital zoom was not used.
sk: Mierka digitálneho zväčšenia v momente vytvorenia fotky. Ak je hodnota rovná 0 znamená to, že zväčšenie nebolo použité.

en: Document Name
sk: Názov dokumentu

en: Document name.
sk: Názov dokumentu.

en: Exif IFD Pointer
sk: Ukazovateľ IFD Exif

en: A pointer to the Exif IFD. Interoperability, Exif IFD has the same structure as that of the IFD specified in TIFF.
sk: Ukazovateľ na Exif IFD. Kvôli prenositeľnosti má Exif IFD rovnakú štruktúru ako IFD špecifikované v TIFF.

en: Exif Version
sk: Verzia Exif

en: The version of Exif standard supported. Nonexistence of this field is taken to mean nonconformance to the standard.
sk: Podporovaná verzia štandardu Exif. Neprítomnosť tohto poľa znamená nezhodu so štandardom.

en: Exposure Bias
sk: Expozičná korekcia

en: The exposure bias. The units is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of -99.99 to 99.99.
sk: Expozičná korekcia. Jednotkou je hodnota APEX. Obvykle je uvedená v rozsahu od -99.99 do 99.99.

en: Exposure Index
sk: Expozičný index

en: The exposure index selected on the camera or input device at the time the image is captured.
sk: Expozičný index vybraný na fotoaparáte, alebo vstupnom zariadení v momente, kedy je obrázok zachytený.

en: Exposure Mode
sk: Režim expozície

en: The exposure mode set when the image was shot. In auto-bracketing mode, the camera shoots a series of frames of the same scene at different exposure settings.
sk: Režim expozície nastavený v momente vytvorenia fotografie. V režime auto-bracketing fotoaparát urobí sériu obrázkov rovnakej scény s rôznymi nastaveniami expozície.

en: Exposure Program
sk: Program expozície

en: The class of the program used by the camera to set exposure when the picture is taken.
sk: Trieda programu použitá fotoaparátom na nastavenie expozície pri vytvorení obrázka.

en: Exposure Time
sk: Expozičný čas

en: Exposure time, given in seconds.
sk: Expozičný čas daný v sekunách.

en: File Source
sk: Zdroj súboru

en: Indicates the image source. If a DSC recorded the image, this tag value of this tag always be set to 3, indicating that the image was recorded on a DSC.
sk: Označuje zdroj obrázka. Ak bol obrázok vytvorený digitálnym fotoaparátom, tento štítok má stále hodnotu 3 na ukázanie, že bol vytvorený digitálnym fotoaparátom.

en: Fill Order
sk: Poradie vyplnenia

en: Fill order.
sk: Poradie vyplnenia.

en: Flash
sk: Blesk

en: This tag is recorded when an image is taken using a strobe light (flash).
sk: Tento štítok je použitý ak bola fotka vytvorená pomocou blesku.

en: Flash Energy
sk: Sila blesku

en: The strobe energy at the time the image is captured, as measured in Beam Candle Power Seconds (BCPS).
sk: Sila blesku v momente fotenia, udávaná v BCPS (Beam Candle Power Seconds).

en: FlashPix Version
sk: Verzia FlashPix

en: The FlashPix format version supported by a FPXR file.
sk: Verzia formátu FlashPix podporovaná súborom FPXR.

en: F Number
sk: Číslo F

en: Diameter of the aperture relative to the effective focal length of the lens.
sk: Priemer otvoru clony relatívny k efektívnej ohniskovej vzdialenosti objektívu.

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: The actual focal length of the lens, in mm. Conversion is not made to the focal length of a 35 mm film camera.
sk: Aktuálna ohnisková vzdialenosť objektívu v mm. Nie je prevedený na ohniskovú vzdialenosť 35 mm filmového fotoaparátu.

en: Focal Length In 35mm Film
sk: Ohnisková vzdialenosť pre 35mm filmové fotoaparáty

en: The equivalent focal length assuming a 35mm film camera, in mm. A value of 0 means the focal length is unknown. Note that this tag differs from the <Exif.FocalLength> tag.
sk: Ekvivalent ohniskovej vzdialenosti za predpokladu 35mm filmovej kamery, v mm. Hodnota 0 znamená, že je ohnisková vzdialenosť neznáma. Všimnite si, že sa tento štítok líši od štítku <Exif.FocalLength>.

en: Focal Plane Resolution Unit
sk: Jednotka rozlíšenia ohniskovej plochy

en: The unit for measuring <Exif.FocalPlaneXResolution> and <Exif.FocalPlaneYResolution>. This value is the same as the <Exif.ResolutionUnit>.
sk: Jednotka na meranie <Exif.FocalPlaneXResolution> a <Exif.FocalPlaneYResolution>. Táto hodnota je zhodná s <Exif.ResolutionUnit>.

en: Focal Plane x-Resolution
sk: Rozlíšenie x ohniskovej plochy

en: The number of pixels in the image width (X) direction per <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
sk: Počet pixlov v smere šírky obrázka (X) na jednotku <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> na ohniskovej ploche.

en: Focal Plane y-Resolution
sk: Rozlíšenie y na ohniskovej ploche

en: The number of pixels in the image height (Y) direction per <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> on the camera focal plane.
sk: Počet pixlov v smere výšky obrázka (Y) na jednotku <Exif.FocalPlaneResolutionUnit> na ohniskovej ploche.

en: Gain Control
sk: Ovládanie miery citlivosti

en: This tag indicates the degree of overall image gain adjustment.
sk: Tento štítok určuje celkový stupeň úprav citlivosti obrázka.

en: Gamma
sk: Gama

en: Indicates the value of coefficient gamma.
sk: Udáva hodnotu koeficientu gama.

en: Altitude
sk: Nadmorská výška

en: Indicates the altitude based on the reference in <Exif.GPS.AltitudeRef>. The reference unit is meters.
sk: Určuje nadmorskú výšku založenú na referencii v <Exif.GPS.AltitudeRef>. Referenčnou jednotkou je meter.

en: Altitude Reference
sk: Referenčná nadmorská výška

en: Indicates the altitude used as the reference altitude. If the reference is sea level and the altitude is above sea level, 0 is given. If the altitude is below sea level, a value of 1 is given and the altitude is indicated as an absolute value in the <Exif.GPS.Altitude> tag. The reference unit is meters.
sk: Určuje nadmorskú výšku použitú ako referenčnú. Ak je referenciou hladina mora a nadmorská výška je nad touto hladinou, je uvedená 0. Ak je hodnota nadmorskej výšky pod hladinou mora, je uvedená hodnoa 1 a nadmorská výška je daná ako absolútna hodnota v štítku <Exif.GPS.Altitude>. Referenčnou jednotkou je meter.

en: GPS Info IFDPointer
sk: Ukazovateľ GPS Info IFD

en: A pointer to the GPS Info IFD. The Interoperability structure of the GPS Info IFD, like that of Exif IFD, has no image data.
sk: Ukazovateľ na GPS Info IFD. Kvôli prenositeľnosti nemá GPS Info IFD, ako ani Exif IFD žiadne obrazové dáta.

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Indicates the latitude. The latitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is dd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is dd/1,mmmm/100,0/1.
sk: Určuje zemepisnú šírku. Je vyjadrená 3 RACIONÁLNYMI hodnotami a to stupňami, minútami a sekundami. Ak sú uvedené stupne, minúty a aj sekundy, formátom je dd/1, mm/1, ss/1. Ak sú uvedené stupne a minúty, pričom sú zlomky minút uvedené na 2 desatinné miesta, je formátom dd/1, mmmm/100, 0/1.

en: North or South Latitude
sk: Severná, alebo južná zemepisná šírka

en: Indicates whether the latitude is north or south latitude. The ASCII value 'N' indicates north latitude, and 'S' is south latitude.
sk: Určuje, či je zemepisná šírka severná alebo južná. ASCII hodnota 'N' znamená severnú, 'S' južnú zemepisnú šírku.

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Indicates the longitude. The longitude is expressed as three RATIONAL values giving the degrees, minutes, and seconds, respectively. When degrees, minutes and seconds are expressed, the format is ddd/1,mm/1,ss/1. When degrees and minutes are used and, for example, fractions of minutes are given up to two decimal places, the format is ddd/1,mmmm/100,0/1.
sk: Určuje zemepisnú dĺžku. Je vyjadrená 3 RACIONÁLNYMI hodnotami a to stupňami, minútami a sekundami. Ak sú uvedené stupne, minúty a aj sekundy, formátom je ddd/1, mm/1, ss/1. Ak sú uvedené stupne a minúty, pričom sú zlomky minút uvedené na 2 desatinné miesta, formátom je ddd/1, mmmm/100, 0/1.

en: East or West Longitude
sk: Východná, alebo západná zemepisná dĺžka

en: Indicates whether the longitude is east or west longitude. ASCII 'E' indicates east longitude, and 'W' is west longitude.
sk: Určuje, či je zemepisná dĺžka východná alebo západná. ASCII hodnota 'E' znamená východnú, 'W' západnú zemepisnú dĺžku.

en: GPS Tag Version
sk: Verzia štítku GPS

en: Indicates the version of <Exif.GPS.InfoIFD>. This tag is mandatory when <Exif.GPS.Info> tag is present.
sk: Určuje verziu <Exif.GPS.InfoIFD>. Tento štítok je povinný ak je prítomný štítok <Exif.GPS.Info>.

en: Image Description
sk: Popis obrázka

en: A character string giving the title of the image. Two-bytes character codes cannot be used. When a 2-bytes code is necessary, the Exif Private tag <Exif.UserComment> is to be used.
sk: Reťazec znakov udávajúci názov obrázka. Nie je možné použiť 2-bajtové kódovanie znakov. Ak je nutné použiť 2-bajtový znak, mal by sa použiť štítok <Exif.UserComment>.

en: Image Length
sk: Dĺžka obrázka

en: The number of rows of image data. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet riadkov v obrázkových dátach. U dát komprimovaných pomocou JPEG je namiesto tohto štítku použitá značka JPEG.

en: Image Resources Block
sk: Blok zdrojov obrázka

en: Image Resources Block.
sk: Blok zdrojov obrázka.

en: Image Unique ID
sk: Jedinečný identifikátor obrázka

en: This tag indicates an identifier assigned uniquely to each image. It is recorded as an ASCII string equivalent to hexadecimal notation and 128-bit fixed length.
sk: Tento štítok určuje identifikátor priradený jedinečne každému obrázku. Je zaznamenaný ako ASCII reťazec zodpovedajúci hexadecimálnej poznámke o pevnej dĺžke 128 bitov.

en: Image Width
sk: Šírka obrázka

en: The number of columns of image data, equal to the number of pixels per row. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet stĺpcov obrázkových dát zhodný s počtom pixlov v riadku. U dát komprimovaných pomocou JPEG je namiesto tohto štítku použitá značka JPEG.

en: Inter Color Profile
sk: Profil Inter Color

en: Inter Color Profile.
sk: Profil Inter Color.

en: Interoperability IFD Pointer
sk: Ukazovateľ súčinnosti IFD

en: Interoperability IFD is composed of tags which stores the information to ensure the Interoperability and pointed by the following tag located in Exif IFD. The Interoperability structure of Interoperability IFD is the same as TIFF defined IFD structure but does not contain the image data characteristically compared with normal TIFF IFD.
sk: Súčinnosť IFD pozostáva zo štítkov, ktoré obsahujú informácie pre zaistenie súčinnosti a odkazujú naň pomocou nasledujúceho štítka umiestneného v Exif IFD. Štruktúra pre súčinnosť je rovnaká ako štruktúra IFD definovaná v TIFF a neobsahuje obrazové dáta charakteristicky porovnávané s normálnym IFD v TIFF.

en: Interoperability Index
sk: Index súčinnosti

en: Indicates the identification of the Interoperability rule. Use "R98" for stating ExifR98 Rules.
sk: Určuje identifikáciu pravidla súčinnosti. Použite „R98“ pre uvedenie pravidiel ExifR98.

en: Interoperability Version
sk: Verzia súčinnosti

en: Interoperability version.
sk: Verzia súčinnosti.

en: An IPTC/NAA record.
sk: Záznam IPTC/NAA.

en: ISO Speed Ratings
sk: Hodnotenie citlivosti podľa ISO

en: The ISO Speed and ISO Latitude of the camera or input device as specified in ISO 12232.
sk: Citlivosť ISO a rozsah ISO fotoaparátu, alebo vstupného zariadenia, ako určené s ISO 12232.

en: JPEG Interchange Format
sk: Výmenný formát JPEG

en: The offset to the start byte (SOI) of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data.
sk: Odstup počiatočného bajtu (SOI) pri dátach miniatúry komprimovanej ako JPEG. Nie je použitý pre dáta hlavného obrázka.

en: JPEG Interchange Format Length
sk: Dĺžka výmenného formátu JPEG

en: The number of bytes of JPEG compressed thumbnail data. This is not used for primary image JPEG data. JPEG thumbnails are not divided but are recorded as a continuous JPEG bitstream from SOI to EOI. Appn and COM markers should not be recorded. Compressed thumbnails must be recorded in no more than 64 Kbytes, including all other data to be recorded in APP1.
sk: Počet bajtov dát miniatúry komprimovanej ako JPEG. Nie je použitá pre dáta hlavného obrázka JPEG. Miniatúry JPEG nie sú rozdelené, ale zaznamenané ako súvislý prúd bitov JPEG od SOI po EOI. Značky Appn a COM by nemali byť zaznamenané. Komprimované miniatúry nesmú byť zaznamenané vo viac ako 64 kilobajtoch, vrátane všetkých ostatných dát, ktoré sú zaznamenané v APP1.

en: JPEG Procedure
sk: Procedúra JPEG

en: JPEG procedure.
sk: Procedúra JPEG.

en: Light Source
sk: Zdroj svetla

en: The kind of light source.
sk: Druh zdroja svetla.

en: Manufacturer
sk: Výrobca

en: The manufacturer of the recording equipment. This is the manufacturer of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Výrobca záznamového zariadenia. Je to výrobca DSC, skeneru, video digitizéru, alebo iného zariadenia, ktoré vytvorilo obrázok. Ak je toto pole prázdne, znamená to, že je výrobca neznámy.

en: Maker Note
sk: Poznámka tvorcu

en: A tag for manufacturers of Exif writers to record any desired information. The contents are up to the manufacturer.
sk: Štítok pre výrobcov zariadenia zapisujúceho Exif, aby mohli zaznamenať potrebné informácie. Obsah záleží iba od výrobcu.

en: Max Aperture Value
sk: Maximálna hodnota clony

en: The smallest F number of the lens. The unit is the APEX value. Ordinarily it is given in the range of 00.00 to 99.99, but it is not limited to this range.
sk: Najnižšie clonové číslo F objektívu. Jednotkou je hodnota APEX. Spravidla je táto hodnota daná v rozsahu 00.00 až 99.99, ale nie je týmto rozsahom obmedzená.

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: The metering mode.
sk: Režim merania.

en: The model name or model number of the equipment. This is the model name or number of the DSC, scanner, video digitizer or other equipment that generated the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Názov modelu, alebo číslo modelového zariadenia. Toto je názov modelu, alebo číslo DSC, skenera, video digitizéra, alebo iného zariadenia, ktoré vytvorilo obrázok. Ak je toto pole prázdne, znamená to, že je údaj neznámy.

en: New Subfile Type
sk: Typ nového podsúboru

en: A general indication of the kind of data contained in this subfile.
sk: Všeobecný indikátor druhu dát nachádzajúcich sa v tomto podsúbore.

en: The Opto-Electronic Conversion Function (OECF) specified in ISO 14524. <Exif.OECF> is the relationship between the camera optical input and the image values.
sk: Optoelektronická prevodná funkcia (OECF) špecifikovaná v ISO 14524. <Exif.OECF> je vzťah medzi optickým vstupom fotoaparátu a hodnotami obrazu.

en: Orientation
sk: Orientácia

en: The image orientation viewed in terms of rows and columns.
sk: Orientácia obrázka zobrazená v zmysle riadkov a stĺpcov.

en: Photometric Interpretation
sk: Fotometrická interpretácia

en: The pixel composition. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Kompozícia pixlov. Pri komprimácií dát pomocou JPEG je miesto tohto štítka použitá značka JPEG.

en: Pixel X Dimension
sk: Rozmer pixla X

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid width of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file.
sk: Informácia špecifická pre komprimáciu dát. Ak je zaznamenaný komprimovaný súbor, musí byť v tomto štítku zaznamenaná platná šírka významnej časti obrázk, či má, alebo nemá zarovnávacie dáta, alebo reštartovaciu značku. Tento štítok by pri nekomprimovaných súboroch nemal existovať.

en: Pixel Y Dimension
sk: Rozmer pixla Y

en: Information specific to compressed data. When a compressed file is recorded, the valid height of the meaningful image must be recorded in this tag, whether or not there is padding data or a restart marker. This tag should not exist in an uncompressed file. Since data padding is unnecessary in the vertical direction, the number of lines recorded in this valid image height tag will in fact be the same as that recorded in the SOF.
sk: Informácia špecifická pre komprimáciu dát. Ak je zaznamenaný komprimovaný súbor, musí byť v tomto štítku zaznamenaná platná výška zmysluplnej časti obrázka, či má, alebo nemá zarovnávacie dáta, alebo reštartovaciu značku. Tento štítok by pri nekomprimovaných súboroch nemal existovať. Pretože zarovnávanie v zvislom smere nie je nutné, počet riadkov zaznamenaných v tomto štítku s platnou výškou obrázka je rovnaký, ako ten zaznamenaný v SOF.

en: Planar Configuration
sk: Plošné usporiadanie

en: Indicates whether pixel components are recorded in a chunky or planar format. In JPEG compressed files a JPEG marker is used instead of this tag. If this field does not exist, the TIFF default of 1 (chunky) is assumed.
sk: Určuje, či sú jednotlivé časti tvorené pixlami zaznamenané v porciách, alebo v plošnom formáte. V súboroch komprimovaných pomocou JPEG je miesto tohto štítka použitá značka JPEG. Ak toto pole neexistuje, je predpokladaná predvolená hodnota pre TIFF, ktorou je 1 (porcia).

en: Primary Chromaticities
sk: Hlavná chromaticita

en: The chromaticity of the three primary colors of the image. Normally this tag is not necessary, since colorspace is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
sk: Chromaticita troch hlavných farieb obrázka. Tento štítok väčšinou nie je nevyhnutný, pretože je farebný priestor špecifikovaný v štítku <Exif.ColorSpace>.

en: Reference Black/White
sk: Referenčná čierna/biela

en: The reference black point value and reference white point value. No defaults are given in TIFF, but the values below are given as defaults here. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability these conditions.
sk: Hodnota referenčného čierneho a bieleho bodu. V TIFF sa nenachádzajú žiadne predvolené hodnoty, za predvolené hodnoty sa tu považujú tie nižšie. Farebný priestor je deklarovaný v štítku s informáciami o farebnom priestore, pričom predvolenou hodnotou je tá, ktorá dáva za týchto podmienok optimálne obrazové vlastnosti.

en: Related Image File Format
sk: Formát súboru so súvisiacim obrázkom

en: Related image file format.
sk: Formát súboru so súvisiacim obrázkom.

en: Related Image Length
sk: Dĺžka súvisiaceho obrázka

en: Related image length.
sk: Dĺžka súvisiaceho obrázka.

en: Related Image Width
sk: Šírka súvisiaceho obrázka

en: Related image width.
sk: Šírka príbuzného obrázka

en: Related Sound File
sk: Súvisiaci zvukový súbor

en: This tag is used to record the name of an audio file related to the image data. The only relational information recorded here is the Exif audio file name and extension (an ASCII string consisting of 8 characters + '.' + 3 characters). The path is not recorded. When using this tag, audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. Writers are also allowed to store the data such as Audio within APP2 as FlashPix extension stream data. Audio files must be recorded in conformance to the Exif audio format. If multiple files are mapped to one file, the above format is used to record just one audio file name. If there are multiple audio files, the first recorded file is given. When there are three Exif audio files "SND00001.WAV", "SND00002.WAV" and "SND00003.WAV", the Exif image file name for each of them, "DSC00001.JPG", is indicated. By combining multiple relational information, a variety of playback possibilities can be supported. The method of using relational information is left to the implementation on the playback side. Since this information is an ASCII character string, it is terminated by NULL. When this tag is used to map audio files, the relation of the audio file to image data must also be indicated on the audio file end.
sk: Tento štítok je použitý na záznam názvu zvukového súboru, ktorý súvisí s obrazovými dátami. Jediná súvisiaca informácia, ktorá je tu zaznamenaná je názov a rozšírenie Exif zvukového súboru (ide o ASCII reťazec obsahujúci 8 znakov + '.' + 3 znaky). Cesta nie je ukladaná. Ak je tento štítok použitý, audio súbory musia byť nahraté v súlade so zvukovým formátom Exif. Zapisujúce zariadenia môžu ukladať dáta, napr. zvuk v rámci APP2 v podobe rozširujúceho sa prúdu dát rozšírenia FlashPix. Zvukové súbory musia byť nahraté v súlade s Exif audio formátom. Ak je do jedného súboru mapovaných viacero súborov, je pre záznam práve jedného názvu zvukového súboru použitý spomenutý formát. Ak je daných viac zvukových formátov, je zadaný prvý nahratý súbor. Ak sú dané 3 Exif zvukové súbory, „SND00001.WAV“, „SND00002.WAV“ a „SND00003.WAV“, je pre všetky daný rovnaký názov obrazového súboru, „DSC00001.JPG“. Kombináciou viacerých súvisiacich informácií je možné podporovať viacero možností prehrávania. Spôsob použitia súvisiacich informácií je prenechaný na implementáciu na strane prehrávača. Keďže je táto informácia uložená ako reťazec ASCII, je terminovaný pomocou NULL. Ak je tento štítok použitý na mapovanie audio súborov, vzťah zvukového súboru s obrazovým musít byť na konci zvukového súboru tiež určený.

en: Resolution Unit
sk: Jednotka rozlíšenia

en: The unit for measuring <Exif.XResolution> and <Exif.YResolution>. The same unit is used for both <Exif.XResolution> and <Exif.YResolution>. If the image resolution is unknown, 2 (inches) is designated.
sk: Jednotka pre meranie <Exif.XResolution> a <Exif.YResolution>. Pre <Exif.XResolution> aj <Exif.YResolution> je použitá rovnaká jednotka. Ak je rozlíšenie obrázka neznáme, je stanovená hodnota 2 (palce).

en: Rows per Strip
sk: Počet riadkov na pruh

en: The number of rows per strip. This is the number of rows in the image of one strip when an image is divided into strips. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
sk: Počet riadkov na pruh. Ide o o počet riakov v obrázku pripadajúcich na 1 pruh, ak je obrázok rozdelený na pruhy. Pri komprimácií dát pomocou JPEG nie je toto určenie potrebné a môže byť vynechané.

en: Samples per Pixel
sk: Počet vzoriek na pixel

en: The number of components per pixel. Since this standard applies to RGB and YCbCr images, the value set for this tag is 3. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Počet komponentov na pixel. Pretože tento štandard používajú obrázky RGB a YCbCr, hodnotou pre tento štítok je 3. Pri dátach komprimovaných pomocou JPEG je miesto tohto štítka použitá značka JPEG.

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: The direction of saturation processing applied by the camera when the image was shot.
sk: Stav spracovania sýtosti aplikovanej fotoaparátom pri fotení.

en: Scene Capture Type
sk: Typ zachytenia scény

en: The type of scene that was shot. It can also be used to record the mode in which the image was shot. Note that this differs from <Exif.SceneType> tag.
sk: Typ prostredia, ktoré bolo zachytené. Údaj môže byť taktiež použitý na zachytenie režimu, v ktorom bola fotka vytvorená. Všimnite si, že sa táto hodnota líši od štítku <Exif.SceneType>.

en: Scene Type
sk: Typ prostredia

en: The type of scene. If a DSC recorded the image, this tag value must always be set to 1, indicating that the image was directly photographed.
sk: Typ prostredia. Ak tento obrázok zaznamenal fotoaparát, musí mať tento štítok stále hodnotu 1 určujúc tak, že bol obrázok priamo odfotený.

en: Sensing Method
sk: Metóda snímania

en: The image sensor type on the camera or input device.
sk: Typ obrazového senzora na fotoaparáte, alebo vstupnom zariadení.

en: Sharpness
sk: Ostrosť

en: The direction of sharpness processing applied by the camera when the image was shot.
sk: Stav spracovania ostrosti použitej fotoaparátom v momente fotenia.

en: Shutter Speed
sk: Rýchlosť klapky

en: Shutter speed. The unit is the APEX (Additive System of Photographic Exposure) setting.
sk: Rýchlosť klapky. Jednotkou je nastavenie APEX (Additive System of Photographic Exposure - Pridaný systém fotografickej expozície)

en: Software
sk: Softvér

en: This tag records the name and version of the software or firmware of the camera or image input device used to generate the image. When the field is left blank, it is treated as unknown.
sk: Tento štítok zaznamenáva názov a verziu softvéru, alebo firmvéru fotoaparátu, alebo iného vstupného zariadenia použitého na vytvorenie obrázka. Ak je toto pole prázdne, údaje sú považované za neznáme.

en: Spatial Frequency Response
sk: Priestorová frekvenčná odozva

en: This tag records the camera or input device spatial frequency table and SFR values in the direction of image width, image height, and diagonal direction, as specified in ISO 12233.
sk: Tento štítok zaznamenáva priestorovú frekvenčnú odozvua SFR fotoaparátu, alebo vstupného zariadenia v smere šírky obrázka, výšky obrázka a diagonálny smer, ako to je určené v ISO 12233.

en: Spectral Sensitivity
sk: Spektrálna citlivosť

en: The spectral sensitivity of each channel of the camera used.
sk: Spektrálna citlivosť každého kanála používaného fotoaparátu.

en: Strip Byte Count
sk: Počet bajtov v pruhu

en: The total number of bytes in each strip. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
sk: Celkový počet bajtov v každom pruhu. Pri dátach komprimovaných pomocou JPEG tento údaj nie je potrebný a môže byť vynechaný.

en: Strip Offsets
sk: Odstup pruhov

en: For each strip, the byte offset of that strip. It is recommended that this be selected so the number of strip bytes does not exceed 64 Kbytes. With JPEG compressed data this designation is not needed and is omitted.
sk: Odstup v bajtoch pre každý z pruhov. Odporúča sa vybrať toto číslo tak, aby počet bajtov v pruhu neprekročil 64 kilobajtov. Pri dátach komprimovaných pomocou JPEG tento údaj nie je potrebný a je vynechaný.

en: Sub IFD Offsets
sk: Odstupy podriadených IFD

en: Defined by Adobe Corporation to enable TIFF Trees within a TIFF file.
sk: Zadefinované spoločnosťou Adobe Corporation kvôli podpore stromov TIFF v súboroch TIFF.

en: Subject Area
sk: Oblasť predmetu

en: The location and area of the main subject in the overall scene.
sk: Umiestnenie a plocha hlavného predmetu v celkovej scéne.

en: Subject Distance
sk: Vzdialenosť predmetu

en: The distance to the subject, given in meters.
sk: Vzdialenosť predmetu, udaná v metroch.

en: Subject Distance Range
sk: Vzdialenosť rozsahu predmetu

en: The distance to the subject.
sk: Vzdialenosť k predmetu.

en: Subject Location
sk: Umiestnenie predmetu

en: The location of the main subject in the scene. The value of this tag represents the pixel at the center of the main subject relative to the left edge, prior to rotation processing as per the <Exif.Rotation> tag. The first value indicates the X column number and second indicates the Y row number.
sk: Umiestnenie hlavného predmetu na scéne. Hodnota tohto štítku predstavuje pixel v strede hlavného predmetu relatívne k ľavému rohu, pred prevedením otočenia, ktoré je uvedené v štítku <Exif.Rotation>. Prvá hodnota určuje počet stĺpcov X, druhá počet riadkov Y.

en: Subsec Time
sk: Zlomky sekundy času

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTime> tag.
sk: Zlomky sekúnd pre štítok <Exif.DateTime>.

en: Subsec Time Digitized
sk: Zlomky sekundy času digitalizácie

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTimeDigitized> tag.
sk: Zlomky sekúnd pre štítok <Exif.DateTimeDigitized>.

en: Subsec Time Original
sk: Zlomky sekundy času originálu

en: Fractions of seconds for the <Exif.DateTimeOriginal> tag.
sk: Zlomky sekúnd pre štítok <Exif.DateTimeOriginal>.

en: TIFF/EP Standard ID
sk: Identifikátor štandardu TIFF/EP

en: TIFF/EP Standard ID.
sk: Identifikátor štandardu TIFF/EP

en: Transfer Function
sk: Prenosová funkcia

en: A transfer function for the image, described in tabular style. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
sk: Prenosová funkcia pre obrázok, popísaná v podobe tabuľky. Za normálnych podmienok nie je potrebná, pretože je farebný priestor určený v štítku <Exif.ColorSpace>.

en: Transfer Range
sk: Rozsah prenosu

en: Transfer range.
sk: Rozsah prenosu.

en: User Comment
sk: Použivateľský komentár

en: A tag for Exif users to write keywords or comments on the image besides those in <Exif.ImageDescription>, and without the character code limitations of the <Exif.ImageDescription> tag. The character code used in the <Exif.UserComment> tag is identified based on an ID code in a fixed 8-byte area at the start of the tag data area. The unused portion of the area is padded with NULL ("00.h"). ID codes are assigned by means of registration. The value of CountN is determinated based on the 8 bytes in the character code area and the number of bytes in the user comment part. Since the TYPE is not ASCII, NULL termination is not necessary. The ID code for the <Exif.UserComment> area may be a Defined code such as JIS or ASCII, or may be Undefined. The Undefined name is UndefinedText, and the ID code is filled with 8 bytes of all "NULL" ("00.H"). An Exif reader that reads the <Exif.UserComment> tag must have a function for determining the ID code. This function is not required in Exif readers that do not use the <Exif.UserComment> tag. When a <Exif.UserComment> area is set aside, it is recommended that the ID code be ASCII and that the following user comment part be filled with blank characters [20.H].
sk: Štítok pre používateľov Exif na kľúčové slová, alebo komentáre na obrázok popri tých v <Exif.ImageDescription>, ale bez obmedzenia počtu znakov, aké je v štítku <Exif.ImageDescription>. Znaková sada použitá v štítku <Exif.UserComment> je identifikovaná na základe identifikátora vo forme 8 bajtového poľa na začiatku štítka. Nepoužitá časť tohto poľa je vyplnená s NULL („00.h“). Kódy identifiḱátora sú priradzované podľa významu registrácie. Hodnota CountN je určená na základe 8 bajtov v oblasti znakovej sady a počtom bajtov v časti s komentármi používateľov. Keďže neide o ASCII, nie je potrebná terminácia pomocou NULL. Kód identifiḱátora pre oblasť <Exif.UserComment> môže byť zadefinovaným kódom ako napr JIS, alebo ASCII, alebo môže byť aj nezadefinovaným. Nezadefinovaný má názov UndefinedText a kód identifiḱátora je vyplnený 8 bajtmi s hodnotou „NULL“ („00.H“). Čítačka Exif, ktorá číta štítok <Exif.UserComment> musí mať funkciu na určenie kódu identifiḱátora. Táto funkcia nie je potrebná v Exif čítačkách, ktoré nepoužívajú štítok <Exif.UserComment>. U čítačiek, ktoré oblasť <Exif.UserComment> nečítajú, sa odporúča, aby bol kód identifiḱátora v ASCII a aby bol nasledujúci používateľský komentár vyplnený prázdnym znakom [20.H].

en: White Balance
sk: Vyváženie bielej

en: The white balance mode set when the image was shot.
sk: Stav vyváženia bielej v momente vytvorenia snímky.

en: White Point
sk: Biely bod

en: The chromaticity of the white point of the image. Normally this tag is not necessary, since color space is specified in <Exif.ColorSpace> tag.
sk: Chromatičnosť bieleho bodu obrázka. Tento štítok väčšinou nie je potrebný, pretože je farebný priestor definovaný v štítku <Exif.ColorSpace>.

en: XML Packet
sk: Paket XML

en: XMP metadata.
sk: Metadáta XMP.

en: x Resolution
sk: Rozlíšenie x

en: The number of pixels per <Exif.ResolutionUnit> in the <Exif.ImageWidth> direction. When the image resolution is unknown, 72 [dpi] is designated.
sk: Počet pixlov na <Exif.ResolutionUnit> v smere <Exif.ImageWidth>. Ak je rozlíšenie obrázka neznáme, je nastavená hodnota 72 [dpi].

en: YCbCr Coefficients
sk: Koeficient YCbCr

en: The matrix coefficients for transformation from RGB to YCbCr image data. No default is given in TIFF; but here "Color Space Guidelines" is used as the default. The color space is declared in a color space information tag, with the default being the value that gives the optimal image characteristics Interoperability this condition.
sk: Maticové koeficienty pre prevod obrazových dát z RGB na YCbCr. Vo formáte TIFF nie je daná žiadna predvolená hodnota, ako predvolené sú použité hodnoty v „Color Space Guidelines“ (Pokyny pre farebné priestory). Farebný priestor je deklarovaný v štítku pre informácie o farebnom priestore, pričom predvolenou hodnotou je tá, ktorá dáva za týchto podmienok optimálne vlastnosti obrázka.

en: YCbCr Positioning
sk: Polohovanie YcbCr

en: The position of chrominance components in relation to the luminance component. This field is designated only for JPEG compressed data or uncompressed YCbCr data. The TIFF default is 1 (centered); but when Y:Cb:Cr = 4:2:2 it is recommended that 2 (co-sited) be used to record data, in order to improve the image quality when viewed on TV systems. When this field does not exist, the reader shall assume the TIFF default. In the case of Y:Cb:Cr = 4:2:0, the TIFF default (centered) is recommended. If the reader does not have the capability of supporting both kinds of <Exif.YCbCrPositioning>, it shall follow the TIFF default regardless of the value in this field. It is preferable that readers be able to support both centered and co-sited positioning.
sk: Umiestnenie komponentu chrominácie vo vzťahu k svietivosti. Toto pole je určené len pre dáta komprimované pomocou JPEG, alebo nekomprimovaných dát YCbCr. Predvolenou hodnotou pre TIFF je 1 (centrovanie), ale ak platí, že Y:Cb:Cr = 4:2:2, s cieľom zlepšiť kvalitu obrázkov pozeraných na TV sa odporúča sa nahrávanie dát použiť 2. Ak toto pole neexistuje, čítačka by mala za predvolenú hodnotu považovať predvolenú hodnotu u TIFF. V prípade Y:Cb:Cr = 4:2:0 sa odporúča použiť ako predvolená hodnota hodnotu u TIFF (centrovanie). Ak čítačka nemá možnosť podpory oboch druhov <Exif.YCbCrPositioning>, mala by použiť predvolenú hodnotu u TIFF nezávisle od hodnoty v tomto poli. Bolo by ale dobré, ak by čítačky podporovali obe umiestnenia, tak centrované, ako aj co-sited.

en: YCbCr Sub-Sampling
sk: Pod-vzorkovanie YCbCr

en: The sampling ratio of chrominance components in relation to the luminance component. In JPEG compressed data a JPEG marker is used instead of this tag.
sk: Pomer vzorkovania komponentov chrominácie vo vzťahu ku komponentom svietivosti. Pri dátach komprimovaných pomocou JPEG je miesto tohto štítku použitá značka JPEG.

en: y Resolution
sk: Rozlíšenie Y

en: The number of pixels per <Exif.ResolutionUnit> in the <Exif.ImageLength> direction. The same value as <Exif.XResolution> is designated.
sk: Počet pixlov na <Exif.ResolutionUnit> v smere <Exif.ImageLength>. Je určená rovnaká hodnota ako pri <Exif.XResolution>.

en: Accessed
sk: Otvorený

en: Last access datetime.
sk: Dátum a čas posledného prístupu.

en: Content
sk: Obsah

en: File's contents filtered as plain text.
sk: Obsah súborov filtrovaný ako prostý text.

en: Editable free text/notes.
sk: Upraviteľný voľný text/poznámky.

en: MIME type of the file or if a directory it should contain value "Folder".
sk: MIME typ súboru, alebo ak ide o adresár, mal by obsahovať hodnotu „Priečinok“.

en: Editable array of keywords.
sk: Upraviteľný rad kľúčových slov.

en: Link
sk: Odkaz

en: URI of link target.
sk: URI cieľa odkazu.

en: Modified
sk: Zmenený

en: Last modified datetime.
sk: Dátum a čas poslednej úpravy.

en: File name excluding path but including the file extension.
sk: Názov súboru neobsahujúci cestu, ale obsahujúci príponu súboru.

en: Full file path of file excluding the file name.
sk: Celá cesta k súboru neobsahujúca názov súboru.

en: Permission string in unix format eg "-rw-r--r--".
sk: Zápis práv v unixovom formáte, napr. „-rw-r--r--“.

en: Publisher
sk: Vydavateľ

en: Editable DC type for the name of the publisher of the file (EG dc:publisher field in RSS feed).
sk: Upraviteľný typ DC pre názov vydavateľa súboru (napr. dc:publisher v kanáli RSS.)

en: Rank
sk: Hodnotenie

en: Editable file rank for grading favourites. Value should be in the range 1..10.
sk: Upraviteľné hodnotenie súboru použiteľné v triedení obľúbených. Hodnota by mala byť v rozmedzí 1...10.

en: Size of the file in bytes or if a directory number of items it contains.
sk: Veľkosť súboru v bajtoch, alebo ak ide o adresár počet položiek, ktoré obsahuje.

en: Album Sort Order
sk: Zoradenie podľa albumu

en: String which should be used instead of the album name for sorting purposes.
sk: Reťazec, ktorý by mal byť použitý pri zoradení namiesto názvu albumu.

en: Audio Encryption
sk: Šifrovanie zvuku

en: Frame indicates if the audio stream is encrypted, and by whom.
sk: Rámec určujúci, či je zvukový prúd šifrovaný a kým.

en: Audio Seek Point
sk: Bod pre nastavenie pozície zvuku

en: Fractional offset within the audio data, providing a starting point from which to find an appropriate point to start decoding.
sk: Čiastočný odstup v rámci zvukových dát, ktorý poskytuje počiatočný bod, od ktorého sa má hľadať vhodný bod pre začiatok dekódovania.

en: Band
sk: Skupina

en: Additional information about the performers in the recording.
sk: Dodatočné informácie o interpretoch na nahrávke.

en: BPM (beats per minute).
sk: BPM (beats per minute - doby za minútu)

en: Buffer Size
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte

en: Recommended buffer size.
sk: Odporúčaná veľkosť vyrovnávacej pamäte.

en: CD ID
sk: Identifiḱátor CD

en: Music CD identifier.
sk: Identifikátor hudobného CD.

en: Commercial
sk: Komerčný

en: Commercial frame.
sk: Komerčný obraz.

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Composer.
sk: Skladateľ.

en: Conductor
sk: Dirigent

en: Conductor.
sk: Dirigent.

en: Content Group
sk: Skupina obsahu

en: Content group description.
sk: Popis skupiny obsahu.

en: Content Type
sk: Typ obsahu

en: Encryption Registration
sk: Registrácia šifrovania

en: Encryption method registration.
sk: Registrácia metódy šifrovania.

en: Date.
sk: Dátum.

en: Emphasis
sk: Dôraz

en: Emphasis.
sk: Dôraz.

en: Encoded By
sk: Zakódoval

en: Person or organisation that encoded the audio file. This field may contain a copyright message, if the audio file also is copyrighted by the encoder.
sk: Osoba, alebo organizácia, ktorá zakódovala tento zvukový súbor. Toto pole môže obsahovať aj informácie o autorských právach ak ich vlastní aj osoba, ktorá mala na starosti kódovanie.

en: Encoder Settings
sk: Nastavenia kódovania

en: Software.
sk: Softvér.

en: Encoding Time
sk: Čas kódovania

en: Encoding time.
sk: Čas kódovania.

en: Equalization
sk: Vyrovnanie

en: Equalization.
sk: Vyrovnanie.

en: Equalization 2
sk: Vyrovnanie 2

en: Equalisation curve predefine within the audio file.
sk: Preddefinovanie vyrovnávacej krivky v zvukovom súbore.

en: Event Timing
sk: Načasovanie udalostí

en: Event timing codes.
sk: Kódy pre načasovanie udalostí.

en: File Owner
sk: Vlastník súboru

en: File owner.
sk: Vlastník súboru.

en: File Type
sk: Typ súboru

en: File type.
sk: Typ súboru.

en: Frames
sk: Rámce

en: Number of frames.
sk: Počet rámcov.

en: General Object
sk: Všeobecný objekt

en: General encapsulated object.
sk: Všeobecný obalený objekt.

en: Grouping Registration
sk: Registrácia zoskupovania

en: Group identification registration.
sk: Registrácia skupinovej identifikácie.

en: Initial Key
sk: Počiatočný kľúč

en: Initial key.
sk: Počiatočný kľúč.

en: Involved People
sk: Zainteresovaní ľudia

en: Involved people list.
sk: Zoznam zainteresovaných ľudí.

en: InvolvedPeople2
sk: Zainteresovaní ľudia 2

en: Language.
sk: Jazyk.

en: Linked Info
sk: Spojené informácie

en: Linked information.
sk: Spojené informácie.

en: Lyricist
sk: Textár

en: Lyricist.
sk: Textár.

en: Media Type
sk: Typ média

en: Media type.
sk: Typ média.

en: Mix Artist
sk: Mixoval

en: Interpreted, remixed, or otherwise modified by.
sk: Kým to bolo predvedené, mixované, alebo inak upravené.

en: Mood
sk: Nálada

en: Mood.
sk: Nálada.

en: MPEG Lookup
sk: Vyhľadávanie MPEG

en: MPEG location lookup table.
sk: Vyhľadávacia tabuľka umiestnenia MPEG.

en: Musician Credit List
sk: Zoznam zainteresovaných hudobníkov

en: Musician credits list.
sk: Zoznam zainteresovaných hudobníkov.

en: Net Radio Owner
sk: Vlastník internetového rádia

en: Internet radio station owner.
sk: Vlastník stanice internetového rádia.

en: Net Radiostation
sk: Internetová rádiostanica

en: Internet radio station name.
sk: Názov stanice internetového rádia.

en: Original Album
sk: Pôvodný album

en: Original album.
sk: Pôvodný album.

en: Original Artist
sk: Pôvodný umelec

en: Original artist.
sk: Pôvodný umelec.

en: Original File Name
sk: Pôvodný názov súboru

en: Original file name.
sk: Pôvodný názov súboru.

en: Original Lyricist
sk: Pôvodný textár

en: Original lyricist.
sk: Pôvodný textár.

en: Original Release Time
sk: Pôvodný čas vydania

en: Original release time.
sk: Pôvodný čas vydania.

en: Original Year
sk: Pôvodný rok

en: Original release year.
sk: Pôvodný rok vydania.

en: Ownership
sk: Vlastníctvo

en: Ownership frame.
sk: Rámec o vlastníctve.

en: Part of a Set
sk: Časť kolekcie

en: Part of a set the audio came from.
sk: Časť kolekcie, z ktorej zvuk pochádza.

en: Performer Sort Order
sk: Zoradenie podľa interpreta

en: Performer sort order.
sk: Zoradenie podľa interpreta.

en: Picture
sk: Obrázok

en: Attached picture.
sk: Priložený obrázok.

en: Play Counter
sk: Počítadlo prehraní

en: Number of times a file has been played.
sk: Počet prehraní súboru.

en: Playlist Delay
sk: Oneskorenie playlistu

en: Playlist delay.
sk: Oneskorenie playlistu.

en: Popularimeter
sk: Meradlo obľuby

en: Rating of the audio file.
sk: Hodnotenie zvukového súboru.

en: Position Sync
sk: Pozičná synchronizácia

en: Position synchronisation frame.
sk: Rámec s pozičnou synchronizáciou.

en: Private
sk: Súkromný

en: Private frame.
sk: Súkromný rámec.

en: Produced Notice
sk: Poznámka producenta

en: Produced notice.
sk: Poznámka producenta.

en: Publisher.
sk: Vydavateľ.

en: Recording Dates
sk: Dátumy zaznamenávania

en: Recording dates.
sk: Dátumy zaznamenávania.

en: Recording Time
sk: Čas zaznamenávania

en: Recording time.
sk: Čas zaznamenávania.

en: Release Time
sk: Čas vydania

en: Release time.
sk: Čas vydania.

en: Set Subtitle
sk: Podtitul sady

en: Subtitle of the part of a set this track belongs to.
sk: Podtitul časti sady, do ktorej táto skladba patrí.

en: Signature
sk: Podpis

en: Signature frame.
sk: Rám podpisu.

en: Size of the audio file in bytes, excluding the ID3 tag.
sk: Veľkosť zvukového súboru v bajtoch, bez štítku ID3.

en: Song length
sk: Dĺžka pesničky

en: Length of the song in milliseconds.
sk: Dĺžka pesničky v milisekundách.

en: Subtitle
sk: Podtitul

en: Subtitle.
sk: Podtitul.

en: Synchronized Lyrics
sk: Synchronizované texty

en: Synchronized lyric.
sk: Synchronizované texty

en: Synchronized Tempo
sk: Synchronizované tempo

en: Synchronized tempo codes.
sk: Kódy synchronizovaného tempa.

en: Tagging Time
sk: Čas oštítkovania

en: Tagging time.
sk: Čas oštítkovania

en: Terms of Use
sk: Podmienky používania

en: Terms of use.
sk: Podmienky používania.

en: Time
sk: Čas

en: Time.
sk: Čas.

en: Title Sort Order
sk: Zoradenie podľa názvu

en: Title sort order.
sk: Zoradenie podľa názvu.

en: Unique File ID
sk: Jedinečný identifiḱátor súboru

en: Unique file identifier.
sk: Jedinečný identifikátor súboru.

en: Unsynchronized Lyrics
sk: Nesynchronizované texty

en: Unsynchronized lyric.
sk: Nesynchronizované texty.

en: User Text
sk: Používateľský text

en: User defined text information.
sk: Používateľom definovaná textová informácia.

en: Volume Adjustment
sk: Nastavenie hlasitosti

en: Relative volume adjustment.
sk: Relatívne nastavenie hlasitosti.

en: Volume Adjustment 2
sk: Nastavenie hlasitosti 2

en: WWW Artist
sk: WWW umelca

en: Official artist.
sk: Oficiálny umelec.

en: WWW Audio File
sk: WWW zvukového súboru

en: Official audio file webpage.
sk: Oficiálna webstránka zvukového súboru.

en: WWW Audio Source
sk: WWW zdroja zvuku

en: Official audio source webpage.
sk: Oficiálna webstránka zdroja zvuku.

en: WWW Commercial Info
sk: WWW s komerčnými informáciami

en: URL pointing at a webpage containing commercial information.
sk: URL odkazujúce na webstránku obsahujúcu komerčné informácie.

en: WWW Copyright
sk: WWW s autorskými právami

en: URL pointing at a webpage that holds copyright.
sk: URL odkazujúce na webstránku obsahujúcu autorské práva.

en: WWW Payment
sk: WWW platby

en: URL pointing at a webpage that will handle the process of paying for this file.
sk: URL odkazujúce na webstránku, ktorá zabezpečí platbu za tento súbor.

en: WWW Publisher
sk: WWW vydavateľa

en: URL pointing at the official webpage for the publisher.
sk: URL odkazujúce na oficiálnu webstránku vydavateľa.

en: WWW Radio Page
sk: WWW stránka rádia

en: Official internet radio station homepage.
sk: Oficiálna domovská stránka internetovej rádiostanice.

en: WWW User
sk: WWW používateľa

en: User defined URL link.
sk: Používateľom definovaný URL odkaz.

en: Name of an album the image belongs to.
sk: Názov albumu, ktorému prislúcha tento obrázok.

en: Embedded copyright message.
sk: Vložená správa o autorských právach.

en: Datetime image was originally created.
sk: Dátum a čas, kedy bol obrázok pôvodne vytvorený.

en: Description of the image.
sk: Popis obrázka.

en: The program used by the camera to set exposure when the picture is taken. EG Manual, Normal, Aperture priority etc.
sk: Program použitý fotoaparátom na nastavenie expozície v momente fotenia. Napríklad ručná, normálna, priorita clony.

en: Exposure time used to capture the photo in seconds.
sk: Expozičný čas v sekundách použitý na vytvorenie fotky.

en: Set to "1" if flash was fired.
sk: Nastavené na „1“ ak bol použitý blesk.

en: Focal length of lens in mm.
sk: Ohnisková vzdialenosť objektívu v mm.

en: Height
sk: Výška

en: Height in pixels.
sk: Výška v pixloch.

en: ISO Speed
sk: ISO citlivosť

en: ISO speed used to acquire the document contents. For example, 100, 200, 400, etc.
sk: Citlivosť ISO použitá na získanie obsahu dokumentu. Napr. 100, 200, 400.

en: String of keywords.
sk: Reťazec kľúčových slov.

en: Make
sk: Značka

en: Make of camera used to take the image.
sk: Značka fotoaparátu, ktorý bol použitý na fotenie.

en: Metering mode used to acquire the image (IE Unknown, Average, CenterWeightedAverage, Spot, MultiSpot, Pattern, Partial).
sk: Režim merania použitý k získaniu obrázkov (napr. Unknown (neznámy), Average (priemerný), CenterWeightedAverage (vážený priemer), Spot (bodové meranie), MultiSpot (viacbodové meranie), Pattern (podľa vzorky), Partial (čiastočný).

en: Model of camera used to take the image.
sk: Model fotoaparátu, ktorým bol snímok vytvorený.

en: Represents the orientation of the image wrt camera (IE "top,left" or "bottom,right").
sk: Reprezentuje smer zápisu obrázka fotoaparátom (napr. „zhora, zľava“, alebo „zdola, zprava“).

en: Software used to produce/enhance the image.
sk: Softvér použitý na vytvorenie/vylepšenie obrázka.

en: Title of image.
sk: Názov obrázka.

en: White balance setting of the camera when the picture was taken (auto or manual).
sk: Nastavenie fotoaparátu pre vyváženie bielej v momente fotenia (automatické, alebo ručné).

en: Width
sk: Šírka

en: Width in pixels.
sk: Šírka v pixloch.

en: Action Advised
sk: Odporúčaná operácia

en: The type of action that this object provides to a previous object. '01' Object Kill, '02' Object Replace, '03' Object Append, '04' Object Reference.
sk: Typ operácie, ktorú tento objekt poskytuje vo vzťahu k predošlému. '01' Zabitie objektu, '02' Nahradenie objektu, '03' pripojenie objektu, '04' odkaz na objekt.

en: ARM Identifier
sk: Identifikátor ARM

en: Identifies the Abstract Relationship Method (ARM).
sk: Identifikuje ARM (Abstract Relationship Method).

en: ARM Version
sk: Verzia ARM

en: Identifies the version of the Abstract Relationship Method (ARM).
sk: Identifikuje verziu Abstract Relationship Method (ARM).

en: Audio Duration
sk: Dĺžka zvuku

en: The running time of the audio data in the form HHMMSS.
sk: Dĺžka zvukových dát vo formáte HHMMSS.

en: Audio Outcue
sk: Zvukové zakončenie

en: The content at the end of the audio data.
sk: Obsah na konci zvukových dát.

en: Audio Sampling Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia zvuku

en: The sampling rate in Hz of the audio data.
sk: Vzorkovacia frekvencia zvukových dát v Hz.

en: Audio Sampling Resolution
sk: Rozlíšenie vzorkovania zvuku

en: The number of bits in each audio sample.
sk: Počet bitov v každej zvukovej vzorke.

en: Audio Type
sk: Typ zvuku

en: The number of channels and type of audio (music, text, etc.) in the object.
sk: Počet kanálov a typ zvuku (hudba, text, atď.) objektu.

en: By-line
sk: Riadok s autorovým menom

en: Name of the creator of the object, e.g. writer, photographer or graphic artist (multiple values allowed).
sk: Meno tvorcu objektu, napr. autor, fotograf, grafický umelec (je povolených aj viacero záznamov).

en: By-line Title
sk: Nadpis s menom autora

en: Title of the creator or creators of the object.
sk: Meno tvorcu, alebo tvorcov objektu.

en: Caption, Abstract
sk: Nadpis, abstrakt

en: A textual description of the data.
sk: Textový popis dát.

en: Identifies the subject of the object in the opinion of the provider (Deprecated).
sk: Určuje predmet objektu podľa názoru poskytovateľa (zastaralé).

en: Coded Character Set
sk: Kódovaná znaková sada

en: Control functions used for the announcement, invocation or designation of coded character sets.
sk: Kontrolné funkcie použité v oznámení, žiadosti, alebo určení kódovanej sady znakov.

en: City
sk: Mesto

en: City of object origin.
sk: Mesto pôvodu objektu.

en: Confirmed Data Size
sk: Potvrdená veľkosť dát

en: Total size of the object data.
sk: Celková veľkosť dát objektu.

en: Contact
sk: Kontakt

en: The person or organization which can provide further background information on the object (multiple values allowed).
sk: Osoba, alebo organizácia, ktorá vie poskytnúť ďalšie informácie o pozadí objektu (je povolených aj viacero záznamov).

en: Content Location Code
sk: Kód umiestnenia obsahu

en: The code of a country/geographical location referenced by the content of the object (multiple values allowed).
sk: Kód krajiny/geografickej polohy zmienenej v obsahu objektu (je povolených aj viacero záznamov).

en: Content Location Name
sk: Názov umiestnenia obsahu

en: A full, publishable name of a country/geographical location referenced by the content of the object (multiple values allowed).
sk: Úplné, publikovateľné meno krajiny/geografickej polohy zmienenej v obsahu objektu (je povolených aj viacero záznamov).

en: Copyright Notice
sk: Poznámka o autorských právach

en: Any necessary copyright notice.
sk: Akákoľvek potrebná poznámka k autorským právam.

en: Country Code
sk: Kód krajiny

en: The code of the country/primary location where the object was created.
sk: Kód krajiny/primárnej polohy, kde bol objekt vytvorený.

en: Country Name
sk: Názov krajiny

en: The name of the country/primary location where the object was created.
sk: Názov krajiny/primárnej polohy, kde bol objekt vytvorený.

en: Credit
sk: Poďakovanie

en: Identifies the provider of the object, not necessarily the owner/creator.
sk: Určuje poskytovateľa objektu, nemusí ísť o vlastníka/tvorcu.

en: The date the intellectual content of the object was created rather than the date of the creation of the physical representation.
sk: Dátum vytvorenia duševného obsahu objektu, skôr ako dátum vytvorenia fyzickej podoby.

en: Date Sent
sk: Dátum odoslania

en: The day the service sent the material.
sk: Deň, kedy služba odoslala materiál.

en: Destination
sk: Cieľ

en: Routing information.
sk: Informácie o smerovaní.

en: Digital Creation Date
sk: Dátum digitalizácie

en: The date the digital representation of the object was created.
sk: Dátum vytvorenia digitálnej reprezentácie objektu.

en: Digital Creation Time
sk: Čas digitalizácie

en: The time the digital representation of the object was created.
sk: Čas vytvorenia digitálnej reprezentácie objektu.

en: Editorial Update
sk: Redakčná aktualizácia

en: The type of update this object provides to a previous object. The link to the previous object is made using the ARM. '01' indicates an additional language.
sk: Typ aktualizácie, ktorú tento objekt poskytuje predošlému objektu. Odkaz na predošlý objekt je vytvorený pomocou ARM. '01' označuje dodatočný jazyk.

en: Edit Status
sk: Stav úprav

en: Status of the object, according to the practice of the provider.
sk: Stav objektu, podľa zvykov poskytovateľa.

en: Envelope Number
sk: Číslo obálky

en: A number unique for the date and the service ID.
sk: Jedinečné číslo pre dátum a identifikátor služby.

en: Envelope Priority
sk: Priorita obálky

en: Specifies the envelope handling priority and not the editorial urgency. '1' for most urgent, '5' for normal, and '8' for least urgent. '9' is user-defined.
sk: Určuje prioritu spracovania obálky a nie redakčnú naliehavosť. '1' znamená najnaliehavejšie, '5' normálne, '8' najmenej naliehavé. '9' je definované používateľom.

en: Expiration Date
sk: Dátum vypršania

en: Designates the latest date the provider intends the object to be used.
sk: Určuje posledný dátum, pri ktorom poskytovateľ zamýšľal použitie objektu.

en: Expiration Time
sk: Čas vypršania

en: Designates the latest time the provider intends the object to be used.
sk: Určuje posledný čas, pri ktorom poskytovateľ zamýšľal použitie objektu.

en: File Format
sk: Formát súboru

en: File format of the data described by this metadata.
sk: Formát súboru dát popísaných týmito metadátami.

en: File Version
sk: Verzia súboru

en: Version of the file format.
sk: Verzia formátu súboru.

en: Fixture Identifier
sk: Identifikátor pevnej časti

en: Identifies objects that recur often and predictably, enabling users to immediately find or recall such an object.
sk: Určuje objekty, ktoré sa často a predvídateľne opakujú, čo používateľom umožňuje nájsť a znovu vyvolať takýto objekt.

en: Headline
sk: Titulok

en: A publishable entry providing a synopsis of the contents of the object.
sk: Publikovateľný údaj poskytujúci zhrnutie obsahu objektu.

en: Image Orientation
sk: Orientácia obrázka

en: The layout of the image area: 'P' for portrait, 'L' for landscape, and 'S' for square.
sk: Rozloženie plochy pre obrázok: 'P' na výšku, 'L' na šírku, 'S' pre štvorec.

en: Image Type
sk: Typ obrázka

en: The data format of the image object.
sk: Dátový formát obrázkového objektu.

en: Used to indicate specific information retrieval words (multiple values allowed).
sk: Použité k určeniu slov pre vyhľadávanie špecifických informácií (je povolených aj viacero záznamov)

en: Language Identifier
sk: Identifikátor jazyka

en: The major national language of the object, according to the 2-letter codes of ISO 639:1988.
sk: Hlavný národný jazyk objektu, podľa 2-písmenných kódov ISO 639:1988.

en: Maximum Object Size
sk: Maximálna veľkosť objektu

en: The largest possible size of the object if the size is not known.
sk: Najväčšia možná veľkosť objektu, ak veľkosť nie je známa.

en: Max Subfile Size
sk: Maximálna veľkosť podsúboru

en: The maximum size for a subfile dataset containing a portion of the object data.
sk: Maximálna veľkosť pre dátovú sadu podsúborov obsahujúcu časť dát objektu.

en: Model Version
sk: Verzia modelu

en: Version of IIM part 1.
sk: Verzia IIM časť 1.

en: Object Attribute Reference
sk: Referencia atribútu objektu

en: Defines the nature of the object independent of the subject (multiple values allowed).
sk: Definuje vlastnosť objektu nezávislú na subjekte (je povolených aj viacero záznamov).

en: Object Cycle
sk: Cyklus objektu

en: Where 'a' is morning, 'p' is evening, 'b' is both.
sk: Kde 'a' je ráno, 'p' je poobede, 'b' sú oboje.

en: Object Name
sk: Názov objektu

en: A shorthand reference for the object.
sk: Skrátená referencia objektu.

en: Object Size Announced
sk: Oznámená veľkosť objektu

en: The total size of the object data if it is known.
sk: Celková veľkosť dát objektu, ak je známa.

en: Object Type Reference
sk: Referencia typu objektu

en: Distinguishes between different types of objects within the IIM.
sk: Rozlišuje medzi rôznymi typmi objektov v rámci IIM.

en: Originating Program
sk: Pôvodný program

en: The type of program used to originate the object.
sk: Typ programu použitého na vytvorenie objektu.

en: Original Transmission Reference
sk: Referencia pôvodného prenosu

en: A code representing the location of original transmission.
sk: Kód predstavujúci umiestnenie pôvodného prenosu.

en: Preview Data
sk: Dáta náhľadu

en: The object preview data.
sk: Dáta náhľadu objektu.

en: Preview File Format
sk: Náhľad formátu súboru

en: Binary value indicating the file format of the object preview data.
sk: Binárna hodnota určujúca formát súboru s náhľadom dát objektu.

en: Preview File Format Version
sk: Náhľad verzie formátu súboru

en: The version of the preview file format.
sk: Verzia náhľadu formátu súboru.

en: Product ID
sk: Identifikátor produktu

en: Allows a provider to identify subsets of its overall service.
sk: Umožní poskytovateľovi určiť podmnožinu všetkých jeho služieb.

en: Program Version
sk: Verzia programu

en: The version of the originating program.
sk: Verzia pôvodného programu.

en: Province, State
sk: Provincia, štát

en: The Province/State where the object originates.
sk: Provincia/štát pôvodu objektu.

en: Rasterized Caption
sk: Vyrastrovaný titulok

en: Contains rasterized object description and is used where characters that have not been coded are required for the caption.
sk: Obsahuje popis objektu v rastrovej podobe a je použitý v prípade, že sú v titulku potrebné znaky, ktoré neboli zakódované.

en: Record Version
sk: Verzia nahrávky

en: Identifies the version of the IIM, Part 2.
sk: Určuje verziu IIM, časť 2.

en: Reference Date
sk: Referenčný dátum

en: The date of a prior envelope to which the current object refers.
sk: Dátum predošlej obálky, na ktorú odkazuje aktuálny objekt.

en: Reference Number
sk: Referenčné číslo

en: The Envelope Number of a prior envelope to which the current object refers.
sk: Číslo predošlej obálky, na ktorú odkazuje aktuálny objekt.

en: Reference Service
sk: Referenčná služba

en: The Service Identifier of a prior envelope to which the current object refers.
sk: Identifikátor služby predošlej obálky, na ktorú odkazuje aktuálny objekt.

en: Designates the earliest date the provider intends the object to be used.
sk: Určuje najskorší dátum, po ktorom poskytovateľ zamýšľal použitie objektu.

en: Designates the earliest time the provider intends the object to be used.
sk: Určuje najskorší čas, po ktorom poskytovateľ zamýšľal použitie objektu.

en: Service Identifier
sk: Identifikátor služby

en: Identifies the provider and product.
sk: Identifikuje poskytovateľa a produkt.

en: Size Mode
sk: Režim veľkosti

en: Set to 0 if the size of the object is known and 1 if not known.
sk: Nastavené na 0, ak je veľkosť objektu známa a 1, ak je neznáma.

en: Source
sk: Zdroj

en: The original owner of the intellectual content of the object.
sk: Pôvodný vlastník duševného obsahu objektu.

en: Special Instructions
sk: Špeciálne pokyny

en: Other editorial instructions concerning the use of the object.
sk: Ďalšie pokyny vydavateľa týkajúce sa použitia objektu.

en: Subfile
sk: Podsúbor

en: The object data itself. Subfiles must be sequential so that the subfiles may be reassembled.
sk: Vlastné dáta objektu. Podsúbory musia mať správnu nasledovnosť, aby mohli byť opäť spojené.

en: Subject Reference
sk: Referencia predmetu

en: A structured definition of the subject matter. It must contain an IPR, an 8 digit Subject Reference Number and an optional Subject Name, Subject Matter Name, and Subject Detail Name each separated by a colon (:).
sk: Štruktúrovaná definícia podstaty predmetu. Musí obsahovať IPR, 8 ciferné referenčné číslo predmetu a nepovinný názov predmetu, názov podstaty predmetu, podrobný názov predmetu, to všetko oddelené dvojbodkou (:).

en: Sub-location
sk: Upresnenie umiestnenia

en: The location within a city from which the object originates.
sk: Umiestnenie v rámci mesta, z ktorého objekt pochádza.

en: Supplemental Category
sk: Doplňujúca kategória

en: Further refines the subject of the object (Deprecated).
sk: Bližšie upresnený predmet objektu (zastaralé).

en: Time Created
sk: Čas vytvorenia

en: The time the intellectual content of the object was created rather than the date of the creation of the physical representation (multiple values allowed).
sk: Čas vytvorenia duševného obsahu objektu, skôr ako dátum vytvorenia fyzickej podoby (je povolených aj viacero záznamov).

en: Time Sent
sk: Čas odoslania

en: The time the service sent the material.
sk: Čas, kedy služba poslala materiál.

en: Unique Name of Object
sk: Jedinečný názov objektu

en: An eternal, globally unique identification for the object, independent of provider and for any media form.
sk: Konštanta, globálna jedinečná identifikácia objektu, nezávislá od poskytovateľa a formy média.

en: Urgency
sk: Naliehavosť

en: Specifies the editorial urgency of content and not necessarily the envelope handling priority. '1' is most urgent, '5' normal, and '8' least urgent.
sk: Určuje redakčnú naliehavosť, nie nevyhnutne prioritu obslúženia obálky. '1' znamená najväčšiu naliehavosť, '5' normálnu, '8' najmenšiu.

en: Writer/Editor
sk: Autor/Editor

en: The name of the person involved in the writing, editing or correcting the object or caption/abstract (multiple values allowed).
sk: Meno osoby, ktorá sa podieľala na písaní, úprave, alebo korekcii objektov, alebo titulkov/abstraktov (je povolených aj viacero záznamov).

en: Page Size
sk: Veľkosť stránky

en: Page size format.
sk: Formát veľkosti stránky.

en: Page Width
sk: Šírka stránky

en: Page width in mm.
sk: Šírka stránky v mm.

en: Page Height
sk: Výška stránky

en: Page height in mm.
sk: Výška stránky v mm.

en: PDF Version
sk: Verzia PDF

en: The PDF version of the document.
sk: PDF verzia dokumentu.

en: Producer
sk: Tvorca

en: The application that converted the document to PDF.
sk: Aplikácia, ktorá previedla dokument do PDF.

en: Embedded Files
sk: Vložené súbory

en: Number of embedded files in the document.
sk: Počet vložených súborov v dokumente.

en: Fast Web View
sk: Rýchle webové zobrazenie

en: Set to "1" if optimized for network access.
sk: Nastavené na „1“ ak je optimalizované pre prístup pre sieť.

en: Printing
sk: Tlač

en: Set to "1" if printing is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak je tlač povolená.

en: Printing in High Resolution
sk: Tlač vo vysokom rozlíšení

en: Set to "1" if high resolution printing is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak je povolená tlač vo vysokom rozlíšení.

en: Copying
sk: Kopírovanie

en: Set to "1" if copying the contents is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak je kopírovanie obsahu povolené.

en: Modifying
sk: Úpravy

en: Set to "1" if modifying the contents is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak sú úpravy obsahu povolené.

en: Document Assembly
sk: Zostavenie dokumentu

en: Set to "1" if inserting, rotating, or deleting pages and creating navigation elements is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak je vkladanie, otáčanie, alebo mazanie stránok a vytváranie navigačných prvkov povolené.

en: Commenting
sk: Komentovanie

en: Set to "1" if adding or modifying text annotations is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak je pridávanie alebo upravovanie vysvetliviek povolené.

en: Form Filling
sk: Vyplňovanie formulárov

en: Set to "1" if filling of form fields is allowed.
sk: Nastavené na „1“ ak je vyplňovanie formulárov povolené.

en: Accessibility Support
sk: Podpora zjednodušenia ovládania

en: Set to "1" if accessibility support (e.g. screen readers) is enabled.
sk: Nastavené na „1“ ak je podpora zjednodušenia ovládania (napr. čítačka obrazovky) povolená.

en: Contact information for the creators or distributors of the track.
sk: Kontaktné informácie tvorcov, alebo distribútorov nahrávky.

en: License
sk: Licencia

en: License information.
sk: Informácie o licencií.

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location where track was recorded.
sk: Miesto, kde bola nahrávka vytvorená.

en: Maximum bitrate
sk: Maximálny dátový rok

en: Maximum bitrate in kbps.
sk: Maximálny dátový tok v kb/s.

en: Minimum bitrate
sk: Minimálny dátový tok

en: Minimum bitrate in kbps.
sk: Minimálny dátový tok v kb/s.

en: Nominal bitrate
sk: Priemerný dátový tok

en: Nominal bitrate in kbps.
sk: Priemerný dátový tok v kb/s.

en: Organization
sk: Organizácia

en: Organization producing the track.
sk: Organizácia, ktorá vyprodukovala túto nahrávku.

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Vorbis vendor ID.
sk: Identifikátor predajcu Vorbis.

en: Vorbis Version
sk: Verzia Vorbis

en: Vorbis version.
sk: Verzia Vorbis.

en: Audio
sk: Zvuk

en: Doc
sk: Dok

en: Image
sk: Obrázok

en: No Proofing
sk: Bez ochrany

en: Arabic
sk: Arabčina

en: Bulgarian
sk: Bulharčina

en: Catalan
sk: Katalánčina

en: Traditional Chinese
sk: Tradičná čínština

en: Simplified Chinese
sk: Zjednodušená čínština

en: Chechen
sk: Čečenčina

en: Danish
sk: Dánčina

en: German
sk: Nemčina

en: Swiss German
sk: Švajčiarská nemčina

en: Greek
sk: Gréčtina

en: U.S. English
sk: Americká angličtina

en: U.K. English
sk: Britská angličtina

en: Australian English
sk: Austrálska angličtina

en: Castilian Spanish
sk: Kastilská španielčina

en: Mexican Spanish
sk: Mexická španielčina

en: Finnish
sk: Fínština

en: French
sk: Francúzština

en: Belgian French
sk: Belgická francúzština

en: Canadian French
sk: Kanadská francúzština

en: Swiss French
sk: Švajčiarská francúzština

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hungarian
sk: Maďarčina

en: Icelandic
sk: Islandština

en: Italian
sk: Taliančina

en: Swiss Italian
sk: Švajčiarská taliančina

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Dutch
sk: Holandština

en: Belgian Dutch
sk: Belgická holandština

en: Norwegian Bokmal
sk: Knižná nórština

en: Norwegian Nynorsk
sk: Nórsky nynorsk

en: Polish
sk: Poľština

en: Brazilian Portuguese
sk: Brazílska portugalčina

en: Portuguese
sk: Portugalčina

en: Rhaeto-Romanic
sk: Rétorománčina

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Russian
sk: Ruština

en: Croato-Serbian (Latin)
sk: Chorvátsko-srbčina (latinka)

en: Serbo-Croatian (Cyrillic)
sk: Srbo-chorvátčina (cyrilika)

en: Slovak
sk: Slovenčina

en: Albanian
sk: Albánčina

en: Swedish
sk: Švédčina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Urdu
sk: Urdština

en: Indonesian
sk: Indonéština

en: Ukrainian
sk: Ukrajinčina

en: Byelorussian
sk: Bieloruština

en: Slovenian
sk: Slovinčina

en: Estonian
sk: Estónčina

en: Latvian
sk: Lotyština

en: Lithuanian
sk: Litovčina

en: Farsi
sk: Perština

en: Basque
sk: Baskičtina

en: Macedonian
sk: Macedónčina

en: Afrikaans
sk: Afrikánčina

en: Malayalam
sk: Malajámčina

en: unsupported tag (suppressed %u B of binary data)
sk: nepodporovaný štítok (potlačených %u B binárnych dát)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4)
en: %s, Portrait
sk: %s, na výšku

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4)
en: %s, Landscape
sk: %s, na šírku

en: Joint stereo
sk: Spojené stereo

en: Dual channel
sk: Dvojitý kanál

en: Single channel
sk: Jeden kanál

en: Undefined
sk: Nezadefinované

en: Layer I
sk: Vrstva I

en: Layer II
sk: Vrstva II

en: Layer III
sk: Vrstva III

en: Reserved
sk: Rezervované

en: None
sk: Žiadne

en: No default application found for the MIME type %s.
sk: Pre typ MIME %s nebola nájdená žiadna predvolená aplikácia.

en: "%s" seems to be a binary executable file but it lacks the executable bit. Do you want to set it and then run the file?
sk: Zdá sa, že „%s“ je binárny súbor, ale nie je nastavený ako spustiteľný. Chcete ho takto nastaviť a potom spustiť?

en: Make Executable?
sk: Urobiť spustiteľným?

en: "%s" is an executable text file. Do you want to run it, or display its contents?
sk: „%s“ je spustiteľný textový súbor. Chcete ho spustiť alebo zobraziť jeho obsah?

en: Run or Display
sk: Spustiť alebo zobraziť

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Run
sk: Spustiť

en: %s does not know how to open remote file. Do you want to download the file to a temporary location and then open it? | %s does not know how to open remote files. Do you want to download the files to a temporary location and then open them?
sk[0]: %s nevie otvoriť vzdialené súbory. Chcete súbor prevziať na dočasné miesto a otvoriť ho?
sk[1]: %s nevie otvoriť vzdialený súbor. Chcete súbor prevziať na dočasné miesto a otvoriť ho?
sk[2]: %s nevie otvoriť vzdialené súbory. Chcete súbor prevziať na dočasné miesto a otvoriť ho?

en: (%sbyte) | (%sbytes)
sk[0]: (%s bajtov)
sk[1]: (%s bajt)
sk[2]: (%s bajty)

en: %sbyte | %sbytes
sk[0]: %s bajtov
sk[1]: %s bajt
sk[2]: %s bajty

en: Failed to create a directory in which to store temporary files.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %s na uloženie dočasných súborov.

en: Creating directory %s...
sk: Vytváranie adresára %s...

en: Failed to create the directory %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár %s

en: Couldn't read from the directory %s: %s
sk: Nepodarilo sa čítať z adresára %s: %s

en: There was an error displaying help.
sk: Pri zobrazovaní pomocníka došlo k chybe.
