vlc 3.0.13 - en to my translation catalogue (296 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
my: ဤ ပရိုဂရမ်သည် ဥပဒေ အတိုင်းအတာ အရ ခွင့်ပြုထားသော အာမခံ မပါဝင်ပါ။
    သင်သည် GNU General Public License အထွေထွေ အများပြည်သူဆိုင်ရာ လိုက်စင် ၏ စည်မျဉ်းများ အောက်တွင် ပြန်လည်ဖြန့်ဝေနိုင်သည်။
    အသေးစိတ် အတွက် COPYING ဖိုင်နာမည် တွင်ကြည့်ပါ။
    VideoLAN အဖွဲ့ မှ ရေးသားသည်၊ AUTHORS ဖိုင် တွင်ကြည့်ပါ။

en: VLC preferences
my: VLC စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်မှုများ

en: Select "Advanced Options" to see all options.
my: ရွေးစရာများ အားလုံးကို မြင်တွေ့ရရန် "အဆင့်မြင့် ရွေးစရာများ" ကို ရွေးပါ

en: Interface
my: သွင်ပြင်

en: Settings for VLC's interfaces
my: VLC သွင်ပြင်များ အတွက် အပြင်အဆင်များ

en: Main interfaces settings
my: အဓိက သွင်ပြင် အပြင်အဆင်များ

en: Main interfaces
my: အဓိက သွင်ပြင်

en: Settings for the main interface
my: အဓိက သွင်ပြင် အတွက် အပြင်အဆင်များ

en: Control interfaces
my: ထိမ်းချုပ် မျက်နှာပြင်များ

en: Settings for VLC's control interfaces
my: VLC ၏ ထိမ်းချုပ် မျက်နှာပြင်များ အတွက် ချိန်ညှိခြင်းများ

en: Hotkeys settings
my: အထူးကီးတွဲ အပြင်အဆင်များ

en: Audio
my: အသံ

en: Audio settings
my: အသံ အပြင်အဆင်များ

en: General audio settings
my: အထွေထွေ အသံ အပြင်အဆင်များ

en: Filters
my: စစ်ထုတ်စနစ်များ

en: Audio filters are used to process the audio stream.
my: အသံ စစ်ထုတ်စနစ်များ သည် အသံ ထုတ်လွှင်ခြင်း လုပ်ငန်းစဥ် အတွက်သုံးသည်။

en: Audio resampler
my: အသံ resampler

en: Audio visualizations
my: အသံ visualizations

en: Output modules
my: အထွက် မော်ဂျူးများ

en: General settings for audio output modules.
my: အသံ အထွက် မော်ဂျူး အတွက် အထွေထွေ အပြင်အဆင်များ

en: Miscellaneous
my: အထွေထွေ

en: Miscellaneous audio settings and modules.
my: အသံ အပြင်အဆင် နှင့် မော်ကျူး အထွေထွေ

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Video settings
my: ဗီဒီယို အပြင်အဆင်များ

en: General video settings
my: အထွေထွေ ဗီဒီယို အပြင်အဆင်များ

en: General settings for video output modules.
my: ဗီဒီယို ရလဒ် မော်ဂျူး အတွက် အထွေထွေ အပြင်အဆင်များ

en: Video filters are used to process the video stream.
my: ဗီဒီယို စစ်ထုတ်စနစ်များ သည် ဗီဒီယို ထုတ်လွှင်ခြင်း လုပ်ငန်းစဥ် အတွက်သုံးသည်။

en: Subtitles / OSD
my: စာတမ်းထိုး/OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
my: မြင်ကွင်-တွင်-ဖော်ပြခြင်း၊ စာတမ်းထိုးများ နှင့် "ရုပ်ပုံခွဲများ အလွှာထပ်ခြင်း" နှင့် သက်ဆိုင်သည့် အပြင်အဆင်များ

en: Splitters
my: ခွဲခြားကိရိယာ

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
my: ဗီဒီယို ခွဲခြားကိရိယာ သည် ရုပ်သံထုတ်လွင့်ခြင်း ကို ဗီဒီယိုများစွာ အဖြစ် ခွဲခြားပေးသည်။

en: Input / Codecs
my: အဝင် / Codecs

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
my: အဝင်၊ demultiplexing၊ decoding နှင့် encoding တို့အတွက် အပြင်အဆင်များ

en: Access modules
my: ချိတ်ဆက် မော်ဂျူးများ

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
my: အပြင်အဆင်များ သည် ဝင်ရောက်သည့် နည်းလမ်း အမျိုးမျိုး နှင့် ဆက်စပ်သည်။ အပြင်အဆင် အများစုသည်  HTTP proxy သို့မဟုတ်  caching အပြင်အဆင်များ ကို သင်ပြောင်းလဲ ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Stream filters
my: ထုတ်လွှင့် စစ်ထုတ်စနစ်များ

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
my: ထုတ်လွှင့် စစ်ထုတ်စနစ် များသည် VLC ၏ ထည့်သွင်းခြင်း ဘက်တွင်အဆင့်မြင့်သောလုပ်ဆောင်မှုများကိုခွင့်ပြုသောအထူး မော်ဂျူး များဖြစ်သည်။ ဂရုတစိုက်သုံးပါ ...

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
my: Demuxers သည် အသံ နှင့် ဗီဒီယို စီးကြောင်း ပိုင်းခြား ရာတွင်သုံးသည်။

en: Video codecs
my: ဗီဒီယို codecs

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
my: ဗီဒီယို၊ ရုပ်ပုံများ သို့မဟုတ် ဗီဒီယို+အသံ decoders နှင့် encoders အတွက် အပြင်အဆင်များ

en: Audio codecs
my: အသံ codecs

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
my: အသံ-သီးသန့် decoders နှင့် encoders အတွက် အပြင်အဆင်များ

en: Subtitle codecs
my: စာတမ်းထိုး codecs

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
my: စာတမ်းထိုး၊ teletext နှင့်  CC decoders နှင့် encoders အတွက် အပြင်အဆင်များ

en: General input settings. Use with care...
my: အထွေထွေ အဝင် အပြင်အဆင်များ။ သတိထား ၍ သုံးပါ...

en: Stream output
my: ရုပ်သံလွှင့်တင် အထွက်

en: General stream output settings
my: အထွေထွေ ရုပ်သံလွှင့်တင်ခြင်း အထွက် အပြင်အဆင်များ

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
my: Muxers သည် အခြေခံ လွင့်တင်ပြသခြင်း (ဗီဒီယို၊ အသံ၊ ... ) ကို အတူပေါင်းစည်းစေရန် ထုတ်ပိုးခြင်း နည်းလမ်း ကိုသုံးကာ ဖန်တီးသည်။ ဤ အပြင်အဆင် ကသင့်ကို တိကျသော muxer ကိုအမြဲတမ်း အတင်းဖိအားပေးစေတယ်။ 
    muxer တစ်ခုစီအတွက် မူလ သတ်မှတ်မူဘောင်များ အဖြစ် လည်း ထားရှိနိုင်သည်။

en: Access output
my: အထွက် ချိတ်ဆက်ခြင်း

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
my: အထွက် ချိတ်ဆက် မော်ဂျူး သည် muxed လွှင့်တင်ပြသခြင်း နည်းလမ်း များကို ထိန်းချုပ်သည်။ ဤ အပြင်အဆင်မှ သင့်ကို အမြဲတမ်း အတင်းအကျပ် သတ်မှတ် ‌ပြဒါန်းထားသော အထွက် ချိတ်ဆက် နည်းလမ်း ကို ခွင့်ပြုသည်။ သင် ထိုကဲ့သို့ မလုပ်သင့်။
    အထွက် ချိတ်ဆက်ခြင်း တစ်ခုစီအတွက် မူလ သတ်မှတ်မူဘောင်များ အဖြစ် လည်း ထားရှိ နိုင်သည်။

en: Packetizers
my: ထုတ်ပိုးပြင်ဆင်ခြင်း

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
my: ထုတ်ပိုးပြင်ဆင်ခြင်း သည် muxing မတိုင်မီ အခြေခံ လွှင့်တင်ပြသခြင်း ကို "ကြိုတင်စီမံပြင်ဆင်ခြင်း" လုပ်ရန်သုံးသည်။ ဤ အပြင်အဆင်သည် သင့်ကို အမြဲတမ်း ဖိအားပေး ထုတ်ပိုးပြင်ဆင်ခြင်း ကို ခွင့်ပြုစေသည်။ သင်ထိုကဲ့သို့ မလုပ်သင့်။
    ထုတ်ပိုးပြင်ဆင်ခြင်း တစ်ခုစီအတွက် မူလ သတ်မှတ်မူဘောင်များ အဖြစ် လည်း ထားရှိနိုင်သည်။

en: VLC's implementation of Video On Demand
my: VLC ၏ ဖန်တီးတီထွင် သော စိတ်ကြိုက်ရွေးကြည့်နိုင်သောဗီဒီယို

en: Playlist
my: ဖွင့်ရန်စာရင်း

en: General playlist behaviour
my: ဖွင့်လှစ်စာရင်း လုပ်ဆောင်ချက် အထွေထွေ

en: Services discovery
my: စူးစမ်းရှာဖွေ ဝန်ဆောင်မှု

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
my: စူးစမ်းရှာဖွေ ဝန်ဆောင်မှု မော်ဂျူးသည် ဖွင့်လှစ်စာရင်း သို့ ဖွင့်ရန်အရာများ အလိုလျှောက် ရွေးချယ်ထည့်သွင်းပေးသည်။

en: Advanced
my: အဆင့်မြင့်

en: Advanced settings. Use with care...
my: အဆင့်မြင့် အပြင်အဆင်များ။ သတိထား ၍ သုံးပါ...

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အပြင်အဆင်များ

en: &Open File...
my: &ဖိုင် ဖွင့်ရန်...

en: &Advanced Open...
my: &အဆင့်မြင့် ဖွင့်ရန်...

en: Open D&irectory...
my: ဖွင့်ရန် &လမ်းကေ​ြာင်း...

en: Open &Folder...
my: &ဖိုဒါကို ဖွင့်ရန်...

en: Select one or more files to open
my: ဖွင့်ရန် တစ်ခု သို့မဟုတ် ထို့ထက်ပိုသော ဖိုင် ရွေးချယ်ပါ

en: Select Directory
my: လမ်းကြောင်း ရွေးချယ်ပါ

en: Select Folder
my: ဖိုဒါ ရွေးချယ်ပါ

en: Media &Information
my: မီဒီယာ &အချက်အလက်

en: &Codec Information
my: &Codec အချက်အလက်

en: &Messages
my: အ&ကြောင်းကြားစာများ

en: &VLM Configuration
my: &VLM စီစဥ်ဖွဲ့စည်းခြင်း

en: &About
my: &အကြောင်း

en: Play
my: ပြသရန်

en: Remove Selected
my: ရွေးချယ်ထားသည်ကို ဖယ်ရန်

en: Information...
my: အချက်အလက်...

en: Create Directory...
my: လမ်းကြောင်း ဖန်တီရန်...

en: Create Folder...
my: ဖိုဒါ တည်ဆောက်ရန်...

en: Rename Directory...
my: လမ်းကြောင်း အမည်ပြောင်းရန်...

en: Rename Folder...
my: ဖိုဒါ အမည်ပြောင်းရန်...

en: Show Containing Directory...
my: လမ်းကြောင်း တွင် ပါဝင်မှု့များကို ပြရန်...

en: Show Containing Folder...
my: ဖိုဒါ တွင် ပါဝင်မှုများ ကို ပြရန်...

en: Stream...
my: ရုပ်သံလွှင့်တင်ခြင်း...

en: Save...
my: သိမ်း...

en: Repeat All
my: အားလုံး ထပ်တလဲလဲ ဖွင့်

en: Repeat One
my: ထပ်တလဲလဲ ဖွင့်

en: Random
my: ကျပန်း ဖွင့်

en: Random Off
my: ကျပန်း ပိတ်

en: Add to Playlist
my: ဖွင့်လှစ်စာရင်း သို့ ထည့်

en: Add File...
my: ဖိုင် ထည့်ရန်...

en: Add Directory...
my: လမ်းကြောင်း ထည့်ရန်...

en: Add Folder...
my: ဖိုဒါ ထည့်ရန်...

en: Save Playlist to &File...
my: ဖွင့်လှစ်စာရင်း ကို &ဖိုင် သို့သိမ်း...

en: Search
my: ရှာရန်

en: Waves
my: လှိုင်းများ

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
my: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>VLC မီဒီယာ ပြစက် အကူအညီမှကြိုဆိုပါတယ်</h2><h3>အညွှန်းစာအုပ်</h3><p>VideoLAN ၏ <a href="http://wiki.videolan.org">ဝီကီဝက်ဘ်ဆိုက်</a>တွင် VLC စာရွက်စာတမ်းများကိုသင်တွေ့ရှိနိုင်သည်။</p><p>အကယ်၍ သင်သည် VLC မီဒီယာဖွင့်စက် ကို အသစ်ရောက်ရှိလာသူ ဖြစ်ပါက <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em> VLC မီဒီယာဖွင့်စက် ၏ နိဒါန်း </em></a>ကိုသို့ဖတ်ပါ။ </p><p>ဖွင့်စက်အသုံးပြုပုံကို အချက်အလက် အချို့ ကို<br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>ဖိုင်ကို VLC မီဒီယာ ပြစက် ဖြင့် ဘယ်လို ဖွင့်ရမည်နည်း</em></a>" အညွန်းစာအုပ် တွင် သင် ရှာတွေ့နိုင် ပါလိမ့်မည်။</p><p>အားလုံးသော သိမ်းဆည်းခြင်း၊ အမျိုးအစား ပြောင်းလဲခြင်း၊ ကူးပြောင်းခြင်း၊ encoding လုပ်ခြင်း၊ muxing နှင့် ထုတ်လွင့်ပြသခြင်း လုပ်ရန် တို့ အတွက် <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">ထုတ်လွှင့်ပြသခြင်း အညွှန်းစာအုပ်</a> တွင် အသုံးဝင်သော အချက်အလက်များကို သင် တွေ့နိုင်ပါသည်။ </p><p>အကယ်၍ သင် သည် ဝေါဟာရအသုံးအနှုန်းများ နှင့် ပတ်သက်၍ မသေချာပါက <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">အ‌ခြေခံ သိမှတ်ဖွယ်ရာများ</a> တွင် ညှိနှိုင်း စစ်ဆေးနိုင်သည်။</p><p>အဓိက ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို နားလည်ရန်<a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys"> အလွယ်ဖြတ်လမ်းနည်းများ</a>စာမျက်နှာ တွင် ဖတ်ပါ။ </p><h3>အကူအညီ</h3><p>မေးခွန်းများ မေးခြင်း မပြုမီ ကျေးဇူးပြု၍ သင်ကိုယ်တိုင် <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">မေးလေ့ရှိသောအမေးအဖြေများ</a> သို့  ကြည့်ရှုပါ။</p><p>ထို့နောက်တွင် သင်သည် <a href="http://forum.videolan.org">ဆွေးနွေးခန်းများ</a>၊ <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">စာပို့-စာရင်းများ</a> သို့မဟုတ် ကျွန်တော်တို့၏ IRC လိုင်း ( irc.freenode.net ရှိ <em>#videolan</em>) တို့တွင် အကူအညီ ရယူ (တောင်းခံ)နိုင်ပါသည်။</p><h3>စီမံကိန်း တွင် ပါဝင်ကူညီရန်</h3><p>သင်သည် လူမှု့အသိုင်းအဝိုင်းကို ကူညီရန် အခွံဒီဇိုင်း ရေဆွဲရန်၊အညွန်းစာအုပ်များကို ဘာသာပြန်ရန်၊ စမ်းသပ် ရန် နှင့် ကုဒ်ရေးရန် တို့အတွက် သင်၏ အချိန်အချို့ကို VideoLAN စီမံကိန်းကို ကူညီရန်အတွက် ပေး နိုင်သည်။ သင်သည် ကျွန်တော်တို့ အား ကူညီရန် ရန်ပုံငွေ နှင့် ပစ္စည်းများ ကိုလည်ပေးနိုင်ပါသည်။ ပြီးနောက် သို့မှသာ သင်သည် VLC မီဒီယာ ပြစက်ကို <b>မြှင့်တင်နိုင်</b>ပေလိမ့်မည်။</p></body></html>

en: Audio filtering failed
my: အသံ စစ်ထုတ်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
my: စစ်ထုတ်စနစ် ၏ အများဆုံး အရေအတွက် (%u) သို့ရောက်ရှိသွားပြီ။

en: Disable
my: ပိတ်

en: Spectrometer
my: ရောင်စဥ်တိုင်းကိရိယာ

en: Scope
my: နယ်ပယ်

en: Spectrum
my: လှိုင်းစဥ်တန်း

en: VU meter
my: VU မီတာ

en: Audio filters
my: အသံ စစ်ထုတ်စနစ်

en: Replay gain
my: ပြန်ဖွင့် ချဲ့အား

en: Stereo audio mode
my: စတီဒီယို အသံ စနစ်

en: Mono
my: မိုနို

en: Original
my: မူရင်းအတိုင်း

en: Dolby Surround
my: Dolby အသံပတ်လည်ပြေး

en: Stereo
my: စတီဒီယို

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: Reverse stereo
my: အပြန် စတီဒီယို

en: Headphones
my: နားကြပ်

en: Automatic
my: အလိုလျှောက်

en: Note:
my: မှတ်စု:

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
my: ကိုက်ညီသော မော်ဂျူး မတွေ့ပါ။ --list သို့မဟုတ် --list-verbose ကိုသုံး၍ ရရှိနိုင်သော မော်ဂျူးများ စာရင်းပြုစုပါ။

en: VLC version %s (%s)
my: VLC ဗားရှင်း %s (%s)

en: Unknown error
my: အမည်မသိ အမှား

en: Bookmark %i
my: နေရာမှတ် %i

en: No description for this codec
my: ဤ codec အတွက် ဖော်ပြချက် မရှိ

en: Codec not supported
my: Codec မထောက်ပံပါ

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
my: VLC သည် "%4.4s" (%s) အမျိုးအစား ကို decode မလုပ်နိုင်ပါ။

en: Unidentified codec
my: မသတ်မှတ်ရသေးသော codec

en: VLC could not identify the audio or video codec
my: VLC သည် အသံ သို့မဟုတ် ဗီဒီယို ၏ codec ကို အမျိုးအစားမခွဲခြားနိုင်ပါ။

en: packetizer
my: ထုတ်ပိုးပြင်ဆင်ခြင်း

en: Track
my: အပုဒ်

en: Program
my: ပရိုဂရမ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: DTVCC Closed captions %u
my: DTVCC သီးခြားစာတန်းထိုး  %u

en: Closed captions %u
my: သီးခြားစာတန်းထိုး %u

en: Original ID
my: မူလ ID

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Channels
my: ရုပ်သံလိုင်းများ

en: Sample rate
my: နှုန်း နမူနာ

en: Track replay gain
my: အပုဒ် ပြန်ဖွင့် ချဲ့အား

en: Album replay gain
my: အခွေ ပြန်ဖွင့် ချဲ့အား

en: Video resolution
my: ဗီဒီယို ပြတ်သားနှုန်း

en: Buffer dimensions
my: Buffer ရှုထောင့်များ

en: Frame rate
my: ဖရိန် နှုန်း

en: Decoded format
my: Decoded အမျိုးအစား

en: Top left
my: ဘယ်ဖက် ထိပ်

en: Left top
my: ဘယ်ဖက် ထိပ်

en: Right bottom
my: ညာဖက် အောက်

en: Top right
my: ညာဖက် ထိပ်

en: Bottom left
my: ဘယ်ဖက် အောက်ခြေ

en: Bottom right
my: ညာဖက် အောက်

en: Left bottom
my: ဘယ်ဖက် အောက်

en: Right top
my: ညာဖက် ထိပ်

en: Orientation
my: တိမ်းညွှတ်ခြင်း

en: Undefined
my: မသတ်မှတ်ရသေး

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
my: ITU-R BT.601 (525 လိုင်း, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
my: ITU-R BT.601 (625 လိုင်း, 50 Hz)

en: Color primaries
my: အခြေခံ အရောင်များ

en: Linear
my: အလျှား

en: Color transfer function
my: အရောင် ပြောင်းလဲခြင်း လုပ်ငန်းစဥ်

en: Color space
my: အရောင် ကြားပမာဏ

en: %s Range
my: %sအပိုင်းအခြား

en: Full
my: အပြည့်

en: Center
my: အလယ်

en: Top Left
my: ဘယ်ဖက် ထိပ်

en: Top Center
my: အလယ် ထိပ်

en: Bottom Left
my: ဘယ်ဖက် အောက်ခြေ

en: Bottom Center
my: အလယ် အောက်ခြေ

en: Chroma location
my: Chroma တည်နေရာ

en: Rectangular
my: ထောင့်မှန်စတုဂံ ပုံ

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
my: အလိပ်

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
my: မြင်ကွင်း မျက်နာပြင်

en: Max. luminance
my: luminance အများဆုံး

en: Min. luminance
my: luminance အနည်းဆုံး

en: White point
my: အဖြူမှတ်

en: Subtitle
my: စာတမ်းထိုး

en: Volume %ld%%
my: အသံပမာဏ %ld%%

en: Your input can't be opened
my: သင် ထည့်သွင်း လိုက်သည်ကို ဖွင့်မရပါ

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
my: VLC သည်  MRL '%s' ကိုမဖွင့်နိုင်ပါ။ အသေးစိတ်သိလိုပါက မှတ်တမ်းဖိုင်တွေ စစ်ဆေးပါ။

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Artist
my: အဆိုရှင်

en: Genre
my: အမျိုအစား

en: Copyright
my: မူပိုင်ခွင့်

en: Album
my: အခွေ

en: Track number
my: အပုဒ် နာပတ်

en: Rating
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Date
my: နေ့စွဲ

en: Setting
my: အပြင်အဆင်

en: Now Playing
my: ယခု ပြသရန်

en: Publisher
my: ထုတ်ဝေသူ

en: Encoded by
my: ကုဒ်ပြောင်း သူ

en: Artwork URL
my: သရုပ်ဖော်ပုံ URL

en: Track ID
my: အပိုဒ် အမှတ်

en: Number of Tracks
my: အပုဒ် အရေအတွက်

en: Director
my: ဒါရိုက်တာ

en: Season
my: အတွဲ

en: Episode
my: အပိုင်း

en: Show Name
my: ပြပွဲ အမည်

en: Actors
my: သရုပ်ဆောင်များ

en: Album Artist
my: အခွေ အဆိုရှင်

en: Disc number
my: ခွေ အမှတ်

en: Bookmark
my: နေရာမှတ်

en: Programs
my: ပရိုဂရမ်များ

en: Chapter
my: အခန်း

en: Video Track
my: ဗီဒီယို အပုဒ်

en: Audio Track
my: အသံ အပုဒ်

en: Subtitle Track
my: စာတမ်းထိုး အပိုက်

en: Next title
my: လာမည့် ခေါင်းစဉ်

en: Previous title
my: ယခင် ခေါင်းစဉ်

en: Menu title
my: မီနူး ခေါင်းစဉ်

en: Menu popup
my: ပေါ်လာ မီနူး

en: Title %i%s
my: ခေါင်းစဉ်%i%s

en: Chapter %i
my: အခန်း %i

en: Next chapter
my: လာမည့် အခန်း

en: Previous chapter
my: ယခင် အခန်း

en: Media: %s
my: မီဒီယာ: %s

en: Add Interface
my: သွင်ပြင် ထည့်သွင်းရန်

en: Web
my: ဝက်ဘ်

en: Mouse Gestures
my: မောက်စ် အမူအရာ

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
my: မူလ သွင်ပြင် ဖြင့် VLC ကို မောင်းနှင်ခြင်း။  VLC ကို သွင်ပြင် မရှိပဲ သုံးရန် 'cvlc' ကိုသုံးပါ။

en: Zoom
my: ချဲ့

en: 1:4 Quarter
my: 1:4 လေးပုံ့တစ်ပုံ

en: 1:2 Half
my: 1:2 တစ်ဝက်

en: 1:1 Original
my: 1:1 မူလအတိုင်း

en: 2:1 Double
my: 2:1 နှစ်ဆ

en: Interface module
my: သွင်ပြင် မော်ဂျူး

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
my: ဤ ရွေးချယ်မှု က သင့်အား အသံခွဲစနစ် ၏ အပြုအမူကို ပြုပြင်ရန်  နှင့် ကိုတင်လုပ်ဆောင်ခြင်း သို့မဟုတ် အယောင်ပြ လုပ်ဆောင်ချက်များ (spectrum analyzer, etc) အတွက်အသုံးပြုနိုင်သည့် အသံ စစ်ထုတ်စနစ်များ ကိုထည့်ရန်ခွင့်ပြုသည်။ ဤနေရာ တွင် စစ်ထုတ်စနစ်များ ကိုဖွင့် ၍ ၎င်းကို "အသံ စစ်ထုတ်စနစ်" မော်ဂျူး အပိုင်း တွင် စိတ်ကြိုက်သတ်မှတ်ပါ။

en: Music
my: တေးဂီတ

en: Communication
my: ဆက်သွယ်ရေး

en: Game
my: ဂိမ်း

en: Notification
my: အကြောင်းကြားချက်

en: Animation
my: ကာတွန်းရုပ်ရှင်

en: Production
my: ထုတ်လုပ်ရေး

en: Accessibility
my: လွယ်ကူစွာသုံးပိုင်ခွင့်

en: Test
my: စမ်းသတ်

en: Audio gain
my: အသံ ချဲ့အား

en: Force S/PDIF support
my: S/PDIF ဖိအားပေး ထောက်ပံ့မှု

en: Auto
my: အလိုလျှောက်

en: On
my: ဖွင့်

en: Off
my: ပိတ်

en: Stereo audio output mode
my: စတီဒီယို အသံ အထွက် စနစ်

en: Unset
my: မသတ်မှတ်

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
my: ဤ အသံ ကြိုတင် လုပ်ဆောင်ခြင်း စစ်ထုတ်စနစ် ထည့်သွင်းလျှင် အသံ တင်ဆက်ခြင်း ကို ပြုပြင်မည်။

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
my:  ဤ visualization မော်ဂျူး (spectrum analyzer, စသည်ဖြင့်) ထည့်သွင်းခြင်း။

en: None
my: မပါ

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
my: ဤ ရွေးချယ်မှု သည် သင့်အား ဗီဒီယို ထုတ်လုပ် ခွဲစနစ် ကို ပြုပြင်ရန် ခွင်ပြုသည်။ သင်သည် ဥပမာအား ဖြင့် ဗီဒီယို စစ်ထုတ်စနစ်များ ဖွင့်လိုက် (deinterlacing, image adjusting, etc) ကိုလုပ်နိုင်ပါတယ်။ ဤနေရာတွင် စစ်ထုတ်စနစ် ကို ဖွင့်နိုင်ပြီး စိတ်ကြိုက် ပြင်ဆင်မှု အတွက် "ဗီဒီယို စစ်ထုတ်စနစ်များ" မော်ဂျူး အပိုင်း တွင် ပြုလုပ်နိုင်သည်။ ဗွီဒီယို ရွေးချယ်စရာ များစွာ ကိုလည်းသင်ချမှတ်နိုင်သည်။

en: Top
my: ထိပ်

en: Bottom
my: အောက်

en: Top-Left
my: ဘယ်-ထိပ်

en: Top-Right
my: ညာ-ထိပ်

en: Bottom-Left
my: ဘယ်-အောက်

en: Bottom-Right
my: ညာ-အောက်

en: Zoom video
my: ဗီဒီယို ချဴ့

en: You can zoom the video by the specified factor.
my: သင်သည် ဗီဒီယို ကို သတ်မှတ်ထားသည့် ပမာဏ အတိုင်း ချဲ့နိုင်သည်။

en: Grayscale video output
my: အဖြူအမဲ ဗီဒီယို အထွက်

en: This adds video splitters like clone or wall
my: ဤ ဗီဒီယို ခွဲခြားကိရိယာ ကို ထည့်သွင်း လျှင် ပုံတူပွားခြင်း သို့မဟုတ် နံရံ နှင့်တူသည်

en: Default
my: မူလ

en: Audio language
my: အသံ ဘာသာစကား

en: Subtitle language
my: စာတမ်းထိုး ဘာသာစကား

en: Menu language
my: မီနူး ဘာသာစကား

en: Preferred Closed Captions decoder
my: သီးခြားစာတန်းထိုး decoder ရွေးချယ်ပြီး

en: SOCKS server
my: SOCKS ဆာဗာ

en: SOCKS user name
my: SOCKS အသုံးပြုသူ အမည်

en: SOCKS password
my: SOCKS စကားဝှက်

en: VLM configuration file
my: VLM စီစဥ်ဖွဲ့စည်းမှု ဖိုင်

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
my: VLM စတင် ပြီးပြီးခြင်း VLM စီစဥ်ဖွဲ့စည်းမှု ဖိုင် ကို ဖတ်ပါ။

en: Repeat all
my: အားလုံး ထပ်တလဲလဲ ဖွင့်

en: Fullscreen
my: မြင်ကွင်းပြည့်

en: Exit fullscreen
my: မြင်ကွင်းပြည့် မှထွက်

en: Mute
my: အသံပိတ်

en: Closed captions 1
my: သီးခြားစာတန်းထိုး 1

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
my: VBI အချက်အလက် ဖတ်နိုင်သော ကိရိယာ ခေါင်း (သီးခြားစာတန်းထိုး အတွက်)

en: Closed Captions decoder
my: သီးခြားစာတန်းထိုး decoder

en: Closed captions 2
my: သီးခြားစာတန်းထိုး 2

en: Closed captions 3
my: သီးခြားစာတန်းထိုး 3

en: Closed captions 4
my: သီးခြားစာတန်းထိုး 4`

en: Closed captions
my: သီးခြားစာတန်းထိုး

en: Enable notifications on playlist item change
my: ဖွင့်လှစ်စာရင်း အချက်အလက်များ ပြောင်းလဲခြင်း အကြောင်းကြားချက် ဖွင့်ရန်

en: Visualizations selector
my: Visualizations ရွေးချယ်စရာ

en: Show notification popup on track change
my: အပုဒ် ပြောင်း ပေါ်လာ အကြောင်းကြားချက် ပြရန်

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
my: VLC ကို ချုံ့ထားစဉ် သို့မဟုတ် ဖျောက်ထားစဉ် တွင် လက်ရှိ ဖွင့်လှစ်စာရင်း ရှိ အပုဒ် ပြောင်းလဲသွားလျှင် အဆိုရှင် နှင့် အပုဒ် အမည် ပေါ်လာ အကြောင်းကြားချက် ပြရန်

en: Activate the updates availability notification
my: အဆင့်မြင့်တင်ခြင်း ရရှိနိုင်မှု အသိပေးချက် ဖွင့်ရန်

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
my: ဆော့ဝဲ ၏ ဗာရှင်း အသစ် အတွက် အလိုလျှောက် အကြောင်းကြားချက် ဖွင့်ရန်ဖြစ်သည်။ ၎င်းက နှစ်ပတ်လျှင် တစ်ကြိမ် လုပ်ဆောင်လိမ့်မည်။

en: OS X Notification Plugin
my: OS X အကြောင်းကြားချက် ထပ်တိုးစနစ်

en: How long the notification will be displayed.
my: အကြောင်းကြားချက် သည် ဘယ်လောက်ကြာကာ ပြလိမ့်မည်နည်း။

en: LibNotify Notification Plugin
my: LibNotify အကြောင်ကြားချက် ထပ်တိုးစနစ်

en: YUV output
my: YUV အထွက်

en: YUV video output
my: YUV ဗီဒီယို အထွက်

en: Video output modules
my: ဗီဒီယို အထွက် မော်ဂျူး

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
my: ပုံတူပွားရန် အတွက် သတ်မှတ်ထားသော ဗီဒီယို အထွက် မော်ဂျူး ကို သုံးနိုင်သည်။ ကော်မာ ခြားထားသော မော်ဂျူး များကို သုံးပါ။

en: middle position (in %)
my: အလယ် နေရာ (% တွင်)

en: Gamma (Red) correction
my: ဂမ္မာရောင်ချည် (အနီ) ပြင်ဆင်ချက်

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
my: သမဇုန်ပြင်ဆင်မှု အတွက် ဂမ္မာရောင်ချည် ကိုရွေးချယ်ပါ (အနီ သို့မဟုတ် Y အစိတ်အပိုင်း)

en: Gamma (Green) correction
my: ဂမ္မာရောင်ချည် (အစိမ်) ပြင်ဆင်ချက်

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
my: သမဇုန်ပြင်ဆင်မှု အတွက် ဂမ္မာရောင်ချည် ကိုရွေးချယ်ပါ (အစိမ်း သို့မဟုတ် U အစိတ်အပိုင်း)

en: Gamma (Blue) correction
my: ဂမ္မာရောင်ချည် (အပြာ) ပြင်ဆင်ချက်

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
my: သမဇုန်ပြင်ဆင်မှု အတွက် ဂမ္မာရောင်ချည် ကိုရွေးချယ်ပါ (အပြာ သို့မဟုတ် V အစိတ်အပိုင်း)

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
my: ရောင်စစဉ်-အ​ြေခခံ visualizations အတွက် FFT window အမျိုးအစားကိုသုံးပါ။

en: Media Manager List
my: မီဒီယာ စီမံရေးရာ စာရင်း
