vlc 3.0.13 - en to sm translation catalogue (212 entries)

en: VLC preferences
sm: VLC Fa'a'au'auga

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sm: Fili le "Filifiliga Poto" ma va'ai le filifiliga 'uma

en: Interface
sm: Fōliga-fa'aali

en: Settings for VLC's interfaces
sm: Fa'atonutonu mo le fōliga-fa'aali

en: Main interfaces settings
sm: Fa'atonutonu tāua

en: Main interfaces
sm: Fōliga-fa'aali tāua

en: Settings for the main interface
sm: Fa'atonutonu mo le fōliga-fa'aali tāua

en: Control interfaces
sm:  Fōliga-fa'aali pūlea

en: Settings for VLC's control interfaces
sm: Fa'atonutonu mo le fōliga-fa'aali pūlea

en: Hotkeys settings
sm: Fa'atonutonu o le kī-fa'apitoa

en: Audio
sm: Leo

en: Audio settings
sm: Fa'atonutonu o le leo

en: General audio settings
sm: Fa'atonutonu o le leo aoao

en: Visualizations
sm: Ata i tua

en: Audio visualizations
sm: Ata i tua o le leo

en: Video
sm: Vitiō

en: Video settings
sm: Fa'atonutonu mo vitiō

en: General video settings
sm: Fa'atonutonu mo vitiō aoao

en: Subtitles / OSD
sm: Gagana-fa'aliliu / OSD

en: Video codecs
sm: Codecs mo vitiō

en: Audio codecs
sm: Codecs mo leo

en: Subtitle codecs
sm: Codecs mo le gagana-fa'aliliu

en: Playlist
sm: Lisi-ola

en: Advanced
sm: Poto

en: Advanced settings
sm: Fa'atonutonu poto

en: &Advanced Open...
sm: Tatala &Poto...

en: Open D&irectory...
sm: Tatala Lisi P&usa-faila...

en: Open &Folder...
sm: Tatala &Pusa-faila...

en: Select one or more files to open
sm: Filifili tasi po'o isi faila ma tatala

en: Select Directory
sm: Filifili Lisi Pusa-faila

en: Select Folder
sm: Filifili Pusa-faila

en: Media &Information
sm: &Fa'amatalaga o le Media

en: &Codec Information
sm: Fa'amatalaga o le &codec

en: &Messages
sm: &Fe'au

en: &VLM Configuration
sm: Fa'atonutonu o le &VLM

en: &About
sm: &Fa'atatau

en: Play
sm: Fa'aola

en: Remove Selected
sm: 'Ave'ese le mea filifiliga

en: Information...
sm: Fa'amatalaga...

en: Create Directory...
sm: Fa'atupu Lisi Pusa-faila...

en: Create Folder...
sm: Fa'atupu Pusa-faila

en: Show Containing Directory...
sm: Fa'aali le Lisi Pusa-faila sili...

en: Show Containing Folder...
sm: Fa'aali le Pusa-faila sili...

en: Save...
sm: Teu...

en: Repeat All
sm: Toe fai 'ātoa

en: Repeat One
sm: Toe fai se tasi

en: Add to Playlist
sm: Fa'aopoopo i le lisi-ola

en: Add File...
sm: Fa'aopoopo faila...

en: Add Directory...
sm: Fa'aopoopo Lisi Pusa-faila...

en: Add Folder...
sm: Fa'aopoopo pusa-faila...

en: Save Playlist to &File...
sm: Teu le lisi-ola i le &faila...

en: Search
sm: Su'e

en: Disable
sm: Tapē

en: Left
sm: Tauagavale

en: Right
sm: Taumatau

en: Automatic
sm: 'Otometi

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sm: Mo le fesoasoani fa'apitoa, 'o'omi '-H'.

en: VLC version %s (%s)
sm: VLC liliuga %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
sm: Fa'atupu mai %s i le %s (%s)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sm: 
    Teuga le mea i le faila vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sm: 
    'O'omi le RETURN kī ma fa'aauau...

en: Bookmark %i
sm: Tusi-togi %i

en: Streaming / Transcoding failed
sm: E lē taunu'u le Streaming / Transcoding

en: VLC could not open the %s module.
sm: E lē mafai ona tatala le %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sm: E lē mafai ona tatala le decoder module..

en: Track
sm: Pese

en: Program
sm: Polokalame

en: Yes
sm: 'Ioe

en: Original ID
sm: ID Muamua

en: Language
sm: Gagana

en: Description
sm: Fa'amatalaga

en: Type
sm: Itū'āiga

en: Subtitle
sm: Gagana fa'aliliu

en: Title
sm: Ulutala

en: Artist
sm: Fatupese

en: Copyright
sm: Tulāfono o lōmiga

en: Track number
sm: Nūmera o le pese

en: Date
sm: Aso

en: Setting
sm: Fa'atonutonu

en: Now Playing
sm: Ola i le taimi nei

en: Artwork URL
sm: URL o le Ata

en: Track ID
sm: ID o le pese

en: Bookmark
sm: Tusi-togi

en: Programs
sm: Polokalame

en: Video Track
sm: Vitiō

en: Audio Track
sm: Leo

en: Subtitle Track
sm: Gagana fa'aliliu

en: Next title
sm: Ulutala soso'o

en: Previous title
sm: Ulutala talu ai

en: Title %i%s
sm: Ulutala %i%s

en: Next chapter
sm: Chapter soso'o

en: Previous chapter
sm: Chapter talu ai

en: Add Interface
sm: Fa'aopoopo se fōliga-fa'aali

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
sm: sm

en: Zoom
sm: Fua o le ata

en: 1:4 Quarter
sm: 1:4 Kuata

en: 1:2 Half
sm: 1:2 'Afa

en: 1:1 Original
sm: 1:1 Muamua

en: 2:1 Double
sm: 2:1 Fa'atele le lua

en: Interface module
sm: Module o le fōliga-fa'aali

en: Default stream
sm: Stream fa'atonutonu māsani

en: Color messages
sm: Fe'au o le lanu

en: Show advanced options
sm: Fa'aali le filifiliga poto

en: Enable audio
sm: Fa'aola le leo

en: Auto
sm: 'Otometi

en: None
sm: Leai se mea

en: Video title
sm: Ulutala o le vitiō

en: Position of video title
sm: Tūlaga o le ulutala vitiō

en: Clock synchronisation
sm: Fa'atasia o le uati

en: Default
sm: Fa'atonutonu māsani

en: Enable
sm: Fa'aola

en: Audio track
sm: Leo

en: Subtitle track
sm: Gagana fa'aliliu

en: Audio language
sm: Gagana o le leo

en: Audio track ID
sm: ID o le pese

en: Subtitle track ID
sm: ID o le gagana fa'aliliu

en: Full HD (1080p)
sm: HD 'Ātoatoa (1080p)

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sm: Māsani (576 po'o 480 laina)

en: Start time
sm: Taimi 'āmata

en: Stop time
sm: Taimi tāofi

en: Run time
sm: Taimi ola

en: Use subtitle file
sm: Fa'aaogā faila gagana-liliu

en: DVD device
sm: Masini DVD

en: VCD device
sm: Masini VCD

en: Audio CD device
sm: Masini Leo CD

en: HTTP server address
sm: Afio'aga o le HTTP server

en: RTSP server address
sm: Afio'aga o le RTSP server

en: HTTP server port
sm: Port o le HTTP server

en: HTTPS server port
sm: Port o le HTTPS server

en: RTSP server port
sm: Port o le RTSP server

en: HTTP/TLS server certificate
sm: Tusi fa'amaoni o le HTTP/TLS server

en: HTTP/TLS server private key
sm: Kī patino o le HTTP/TLS server

en: SOCKS user name
sm: Igoa-fai mo le SOCKS

en: SOCKS password
sm: 'Upu-lilo mo le SOCKS

en: Title metadata
sm: Metadata o le ulutala

en: Artist metadata
sm: Metadata o le fatupese

en: Description metadata
sm: Metadata o le fa'amatalaga

en: Date metadata
sm: Metadata o le Aso

en: URL metadata
sm: Metadata o le URL

en: Allow only one running instance
sm: Fa'ataga so'o se tasi fa'aola

en: Repeat all
sm: Toe fai 'uma

en: Play and stop
sm: Fa'aola ma tāofi

en: Play and exit
sm: Fa'aola ma fa'atōfā

en: Auto start
sm: 'Āmata 'otometiina

en: Faster
sm: Fa'avave

en: Next
sm: Soso'o

en: Previous
sm: Talu ai

en: Stop
sm: Tāofi

en: Position
sm: Tūlaga

en: Quit
sm: Fa'amāvae

en: Mute
sm: Tapē le leo

en: Clear the playlist
sm: Fa'amamā le lisi-ola

en: Playlist bookmark 1
sm: Lisi-ola tusi-togi 1

en: Playlist bookmark 2
sm: Lisi-ola tusi-togi 2

en: Playlist bookmark 3
sm: Lisi-ola tusi-togi 3

en: Playlist bookmark 4
sm: Lisi-ola tusi-togi 4

en: Playlist bookmark 5
sm: Lisi-ola tusi-togi 5

en: Playlist bookmark 6
sm: Lisi-ola tusi-togi 6

en: Playlist bookmark 7
sm: Lisi-ola tusi-togi 7

en: Playlist bookmark 8
sm: Lisi-ola tusi-togi 8

en: Playlist bookmark 9
sm: Lisi-ola tusi-togi 9

en: Playlist bookmark 10
sm: Lisi-ola tusi-togi 10

en: Snapshot
sm: Pu'eata

en: Playback control
sm: Fa'aola pule

en: Plugins
sm: Sulu-totonu

en: Delete
sm: Tia'i

en: End
sm: Fa'a'uma

en: Menu
sm: Lisi

en: Zoom In
sm: Fa'alāpo'a

en: Zoom Out
sm: Fa'ala'itiiti

en: Saving file failed
sm: E lē taunu'u teuga le faila

en: Failed to open "%s" for writing
sm: E lē taunu'u tatala le "%s"

en: Cancel
sm: Sōloia

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sm: %s
    'Auinaga atu... %s/%s %.1f%% e 'uma

en: File corrupted
sm: Sesē i le faila

en: Install
sm: Fa'anofo

en: English
sm: Fa'aPeritānia

en: Fijian
sm: Fa'aFiti

en: French
sm: Fa'aFarani

en: German
sm: Fa'aSaimane

en: Irish
sm: Fa'aAialani

en: Hebrew
sm: Fa'aEperu

en: Hindi
sm: Fa'aInitia

en: Icelandic
sm: Fa'aAisalani

en: Italian
sm: Fa'aItalia

en: Japanese
sm: Fa'aIapani

en: Latin
sm: Fa'aRoma

en: Maori
sm: Fa'aMāoli

en: Nauru
sm: Fa'aNā'uru

en: Norwegian
sm: Fa'aNoue

en: Norwegian Nynorsk
sm: Fa'aNoue Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
sm: Fa'aNoue Bokmaal

en: Polish
sm: Fa'aPolani

en: Russian
sm: Fa'aRusia

en: Samoan
sm: Fa'aSāmoa

en: Thai
sm: Fa'aTaialani

en: Tonga (Tonga Islands)
sm: Fa'aToga (Motu o Toga)

en: Attachment
sm: Fa'aopoopoga

en: Cable
sm: Uaea

en: FM radio
sm: FM letiō

en: AM radio
sm: AM letiō

en: Video size
sm: Fua o le vitiō

en: Pilot
sm: Pailate

en: 0.35 (same as DVB-S)
sm: 0.35 (tutusa le DVB-S)

en: File
sm: Faila

en: Directory
sm: Pusa faila

en: Auto re-connect
sm: Toe feso'ota'i 'otometiina

en: Resolution
sm: Fua o le fa'amalama sili

en: Network
sm: Felavasa'iga

en: Be quiet
sm: 'Aua le pisa

en: Log to file
sm: Lisi i le faila

en: Log all VLC messages to a text file.
sm: Lisi fe'au 'uma i le faila.
