nautilus HEAD - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Computer
pl: Komputer

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Sorry, This is a restricted application which you may not run.
pl: Przepraszamy, to jest zastrzeżona aplikacja i nie możesz jej uruchomić.

en: There was an error displaying help.
pl: Przy wyświetlaniu pomocy wystąpił błąd.

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

note: label, accelerator name, stock id, label
en: _Help
pl: Pomo_c

note: label, accelerator
en: Run Application...
pl: Uruchom program...

note: label, accelerator
en: Screen _Resolution...
pl: _Rozdzielczość ekranu...

en: F_ind Files
pl: Znajdź pl_iki

note: name, stock id label, accelerator
en: _Desktop
pl: _Biurko

note: name, stockid name, stock id label, accelerator
en: _Computer
pl: _Komputer

note: name, stock id label, accelerator
en: File _System
pl: _System plików

note: name, stockid name, stock id label, accelerator
en: _Network
pl: _Sieć

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
pl: S_zablony
