nautilus HEAD - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Computer
sv: Dator

en: Unknown
sv: Okänd

en: Sorry, This is a restricted application which you may not run.
sv: Tyvärr, det här är ett begränsat program som du inte får köra.

en: Restricted Application
sv: Begränsat program

en: Sorry, this command requires a terminal
sv: Tyvärr, det här kommandot kräver en terminal

en: Terminal access is restricted.
sv: Begränsad terminalåtkomst

en: There was an error displaying help.
sv: Det uppstod ett fel då hjälpen skulle visas.

en: Resolution
sv: Åtgärder

note: label, accelerator name, stock id, label
en: _Help
sv: _Hjälp

note: tooltip
en: About Sun Java Desktop System
sv: Om Sun Java Desktop System

note: label, accelerator
en: Screen _Resolution...
sv: Skä_rmupplösning...

en: File Label:
sv: Filetikett:

en: F_ind Files
sv: Sök efter f_iler

note: name, stock id label, accelerator
en: _Desktop
sv: _Skrivbord

note: name, stockid name, stock id label, accelerator
en: _Computer
sv: _Dator

note: name, stock id label, accelerator
en: File _System
sv: Fil_system

note: name, stockid name, stock id label, accelerator
en: _Network
sv: _Nätverk

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
sv: M_allar
